IRAAYENS •rV' Bronchi letten De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Gevonden voorwerpen. Gevonden een zwarte dameshand schoen en een regenkapje. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Bond van bejaarden. De afdeling Wemeldinge van de Bond van Bejaarden hield dezer dagen haar jubileumvergadering in verband met het 15-jarig bestaan der afdeling. De voor zitter opende de vergadering, waarbij hij allereerst de aandacht vestigde op de acht overleden leden der afdeling in het afgelopen jaar. Deze werden her dacht met enkele ogenblikken stilte. Als vaste bode werd benoemd mevr. Minnaard. Namens het gemeentebestuur sprak dhr. A. P. Schouwenaar. Als le den van het hoofdbestuur van de Bond waren aanwezig dhm. Leenhouts uit Souburg en Goedbloed uit Vlissingen. Dhr. Slotemaker uit Kapelle sprak na mens de zustervereniging aldaar. Ver der waren vertegenwoordigd dhr. A. v. d. Burght namens het comité rijtoer be jaarden, namens de Ned. Herv. Vrou wenvereniging mevr. Zoodsma, namens de Bond van Plattelandsvrouwen mevr. Visser, namens de N.C.V.B. mevr. Hoog kamer. Na de gebruikelijke verloting werd het amusementsprogramma ver zorgd door Rien de Jonge uit Kloetinge en W. de Vos als accordeonist, die bij de bejaarden de lachspieren weer los maakte. Een genoeglijke en goed ge slaagde middag. Voorjaarsvergadering. De Bond van Plattelandsvrouwen af deling Kruiningen en omstreken hield woensdag haar voorjaarsvergadering. De presidente, mevr. Baarens-van Aalst, sprak in haar openingswoord haar vreugde uit over de goede pokomst der leden. Mevr. Boneschanscher bracht ver slag uit van de kascommissie. Het ver slag van de provinciale najaarsvergade ring, gehouden op 22 oktober 1964 in Rilland-Bath, was opgemaakt door mevr. Zoeteweij-Schouwenaar. Hierna volgde de verkiezing van een bestuurslid, daar de secretaresse, mevr. In 't Anker-van Iwaarden, tussentijds aftrad. In haar plaats werd gekozen mevr. Meijaard- van de Vrede. Mej. A. v. d. Leeden hield een lezing over haar reis naar Sardinië, toegelicht met kleurendia's. Aan het eind van de middag nam mevr. Baarens afscheid als presidente en overhandigde de voorzittershamer aan mevr. Ribbens- Muller, die de scheidende presidente uit aller naam hartelijk dankte voor alles wat ze in al die jaren voor de Bond van Plattelandsvrouwen heeft gedaan. Als blijk van waardering ontvingen bei de aftredende bestuursleden een boeken- bon plus bloemetje. Bijzondere raadsvergadering. In een spoedeisende vergadering heeft de gemeenteraad vrijdagavond het over lijden van Jhr. Mr. A. F. C. de Casem- broot herdacht. Burgemeester Schipper memoreerde onder welke moeilijke om standigheden Jhr. de Casembroot in het naoorlogse Zeeland zijn ambt als Com missaris der Koningin begon. Verder zei de burgemeester: „Kruiningen heeft dik wijls zijn medeleven mogen ontvangen. Hoe was hij niet tot tranen toe bewo gen met het lot van de slachtoffers van de watersnoodramp". Burgemeester Schipper bracht voorts nog in herinne ring, dat de wederopbouw van Kruinin gen werd afgesloten met de onthulling door Jhr. de Casembroot op 1 februari 1957 van het monument bij de Ned. Herv. kerk. De wederopbouw in de buurtschap Oostdijk werd afgesloten met de opening door hem van de nieuwe school. In Kruiningen opende Jhr. de Casembroot Ons Dorpshuis en te Hans- weert de beide kleuterscholen. „Een man van uitzonderlijke bekwaamheden en ook een groot vriend is heengegaan", eindigde de burgemeester. Nadat een ogenblik stilte in acht was genomen, werd besloten een brief van deelneming te zenden aan mevr. De Casembroot. Cabaretavond. De federatie van de Algemene Neder landse Agrarische Bedrrjfsbond organi seerde vrijdagavond een cabaretavond in het Dorpshuis. Een gezelschap onder leiding van Rients Gratama met als medewerkenden Jetske Zijlstra, Sipke Oppedijk, Titia Dijkstra en pianist Cor Huisman bracht het programma „Je kunt nooit weten". Federatie-voorzitter De Graaf opende en sloot de avond. Floralia vergaderde. Voorzitter B. Leijs kon afgelopen don derdag een groot aantal leden begroe ten op de jaarvergadering van de Flo- raliavereniging. Na afhandeling van het huishoudelijk gedeelte, bestaande uit het jaarverslag van de secretaris dhr. M. Pieterse en het financieel verslag van de penningmeesteresse mevr. A. Baa- rens-van Aalst en de bestuursverkiezing waarbij dhm. M. Pieterse en P. Won- dergem werden herkozen, werden de door de leden gekweekte hyacinten ge keurd. De jury, bestaande uit dhrn. Oele uit Kapelle kende de volgende prijzen toe: 1. mevr. Pieterse; 2. mevr. C. van Paasschen; 3. mevr. M. Dek; 4. mevr. J. Blok-de Jongh; 5. mevr. Vogelaar. Voorts werden de leden voor de pauze nog in de gelegenheid gesteld vragen te stellen over het kweken van diverse planten. Na de pauze werden enkele films vertoond, waarbij de kleurenfilm Delta fase I van Bert Haanstra wel het meest in de smaak viel. Gevonden voorwerpen. De volgende gevonden voorwerpen zijn bij de politie gedeponeerd: Een kilo meterteller van een bromfiets, een bruin en groenachtig dekzeil en een rood bruine vulpen. Opening showroom. Wanneer men, vanaf de Molenmeet komend, de Nieuws,traat ingaat, valt het oog direkt op een aantal veranderingen die daar de laatste jaren hebben plaats gevonden en die ertoe hebben bijgedra gen, de Nieuwstraat een geheel ander gezicht te geven. Enkele kleine huisjes hebben plaats gemaakt voor nieuwe wo ningen, de ingang van de straat is drastisch verbreed en sedert korte tijd is aan de zaak van de fam. Kievit een nieuwe showroom verbonden. Het daar toe geplaatste gebouw sluit goed aan bij het al langer bestaande pand. De show room zelf lokt tot kijken naar de ge- etaleerde, glanzende juweeltjes. Binnen in blijkt dat de nieuwbouw een twee ledig doel heeft, behalve showroom is er namelijk nog een ruimte, waarin de re paratie stukken kunnen worden opge slagen. Dit alles zal ertoe leiden, dat de werkplaats, door de toenemende drukte van de laatste jaren te klein geworden, weer een ruimte wordt waar het prettig werken is. Onze gelukwensen! Jaarvergadering. De Kon. Harmonie „Scheldegalm" hield j.l. zaterdag haar jaarvergadering. De vice-voorzitter, dhr. A. de Poorter, verwelkomde de aanwezigen, waarna hij in het kort de belangrijkste gebeur tenissen van het afgelopen jaar de re vue liet passeren. Een groot verlies was het overlijden van de voorzitter, dhr. M. J. Polderman, wiens heengaan staande werd herdacht. Dit jaar „promoveerde" het korps van de le afdeling harmonie naar de afdeling uitmuntendheid, dank zij een eerste plaats op het concours te St. Oedenrode. De penningmeester, dhr. J. de Pauw, werd tot voorzitter geko zen en commissaris A. van Eikeren tot penningmeester. Periodiek traden af se cretaris H. C. Stevense en commissaris P. Verschure. De eerste werd bij accla matie herkozen. Voor de laatste funktie was er een tegenkandidaat, welke echter niet werd gekozen. Besloten werd ver der uniformen aan te schaffen voor de drumband. Ook zal er dit jaar getracht worden „De Groofs wisselbeker" in te zetten als le prijs in een festival. De contributie werd van 1,tot 1,25 verhoogd. Na deze soms levendige ver gadering, bleef men nog geruime tijd ge zellig bijeen. Schadevaring. De Duitse coaster „Ursula Block" (499 brt) welke wegens de storm zaterdag binnendoor van Antwerpen naar Rot terdam ging, kwam bij het afmeren in de haven wat hard met een ducdalf in aanraking. Daarbij liep het schip een flink gat op aan stuurboordzijde. Te voren had de kapitein sleepboothulp ge weigerd, waarvan hij later misschien spijt zal hebben gehad. Daar het gat bo ven de waterlijn was, kon de coaster de reis vervolgen. Coaster met slagzij. Zondagmorgen kwam de Nederlandse coaster „Despatch", welke van Londen op weg was naar Rotterdam, met flinke slagzij binnen. Oorzaak was dat de dek last, bestaande uit balen papier, het ve le water dat over het schip was ge spoeld, had „opgeslorpt". De kapitein had op de Noordzee zelfs enkele balen overboord moeten gooien, aangezien het schip anders te diep ging. Schip op de dam. De storm heeft zaterdag j.l. ook een Frans sleepschip, de „Lloyd 6", parten gespeeld. Gesleept door de Franse motor Villon" kwam het schip bij het binnen varen van de haven op de Oosthaven- dam terecht. De sleepboten „Tijger- haai" en „Anjo" slaagden erin de „Lloyd 6" vlot te trekken. Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag te Sint- Maartensdijk, waarbij Rillandia met 21 de overwinning behaalde. De winst was wel te danken aan de uitgeknob- belde taktiek van trainer Meesters en het uitnemende werk van doelman Van, Hoorn. De vele Rillandia supporters kregen al na een minuut reden tot jui chen, toen linksbuiten De Boer na een combinatie met Deurloo, de bal in het Smerdiekdoel schoot, 10. De gevaar lijke vleugel Van de ReeVan Hout zat overigens ook niet stil en eiste alle aan dacht van de Rillandse defensie op. In de 39e minuut slaagde Deurloo er in na goed aangeven van De Boer, de voor sprong tot 20 te verhogen. Na de thee moest Rillandia tegen de wind optornen. Hoewel doelman Van Hoorn volop de handen uit de mouwen moest steken en zoals gezegd de grote man van de wed strijd werd, moest zijn collega Bijl toch ook nog al eens handelend optreden. Na 17 minuten kon Van de Rhee de achter stand tot 12 terugbrengen, maar ver der kwam de thuisclub niet, zodat Ril landia de overwinning behaalde. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam maan dagavond 15 februari j.l. in vergadering bijeen. In zijn openingswoord memoreer de voorzitter J. C. W. Jobse het nog onverwachte en voor Zeeland zo moeilijk te dragen overlijden van de Commis saris der Koningin Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot, en memoreerde de grote verslagenheid en diepe ontroering, die de gehele provincie beroerde en die ont sproot uit de sympathie voor deze gou verneur. Veel kwam onder zijn bestuur tot stand in de provincie. Burgemeester Jobse memoreerde de aparte plaats die de Commissaris voor Rilland-Bath in nam, een gemeente waar hij in z'n jeugd vele malen vertoefde. Hij was een edel man in de ware zin des woords, een hu maan en edel man. In de historie van Zeeland heeft hij zéker een onuitwisbare voetstap nagelaten in het zand vaii zijn tijd. Zijn nagedachtenis zal bij ons allen in dankbare herinnering blijven, aldus Rillands eerste burger. Voorts gingen zijn gedachten uit naar mevr. De Ca sembroot. Nadat dé raad ter nagedach tenis van de overledene een minuut stilte in acht had genomen, gaf de voor zitter op deze eerste raadsvergadering van het jaar 1965 een overzicht van het geen in het afgelopen jaar in de ge meente werd bereikt. Zo kon spreker met voldoening wijzen op de plaats ge had hebbende restauratie van de weg naar Bath en op de verbetering van een aantal binnen de bebouwde kom gele gen weken. Voorts? op de gereed geko men fraaie huisvesting van de vrijwilli ge brandweer, waarvan de rijksinspec teur getuigde, dat dit één van de best geoutilleerde in zijn inspectie is. De bouwvallige korenmolen kon, mede dank zij subsidie van rijk en provincie, in de oude luister worden hersteld. De in het plantsoen verrezen volière wildé de voorzitter toch ook nog wel even'noe men. Dit soort zaken, aldus spreker, is wel niet zo belangrijk, maar in feite vormen zij toch de „make-up" van een gemeente. Uit particulier initiatief werd voorts geboren de ruime „super-markt" aan de Hoofdweg, $en fraaie textielzaak aan de Valckenisseweg ,de nieüwe pas torie van de Ned. Herv. kerk en de ri ante gevel van de dorpsherberg. Over de wonigbouwaktiviteiten in het afgelo pen jaar kon spreker niet zo enthousi ast zijn. 1965 zal wat dat betreft, een gunstiger beeld geven. Gedurende het lopende jaar zal voorts een aanvang ge maakt worden met het ontsluiten en het bouwrijp maken van het uitbrei dingsplan „Molenwijk". De bouw van een nieuwe werk- en opslagruimte voor gemeentewerken zal dit jaar 'worden voltooid. Hopenlijk zal ook een begin kunnen worden gemaakt met de bouw van het nieuwe gebouw voor de School met de Bijbel. Spreker wijst vervolgens nog op het akkoord dat tussen België en Nederland werd bereikt t.a.v. de ScheldeRijnverbinding, dat stellig voor deze gemeente van belang zal-%lijken te zijn, al kan nu nog niet worden gezegd welke perspectieven het voor Rilland- Bath inhoudt. Spreker zegt, aan het einde van zijn nieuwjaarspraatje*, te ho pen, dat in 1965 wederom sprake zal zijn van een vruchtbare samenwerking tussen raad en het college van B. en W. Dhr. Rijk dankt namens de raad de voorzitter voor zijn interessante be schouwingen. Spreker brengt het college van B. en W. hulde voor de gedurende het afgelopen jaar genomen initiatieven en voor de wijze waarop de besjuiten van de raad ten uitvoer zijn gebracht. De agenda, welke vervolgens wordt af gewerkt, vermeldt enkele „kostbare" punten. Ten eerste het voorstel van B. en W. om een krediet van 250.000, beschikbaar te stellen voor het bouwrijp maken van de gronden, gelegen in het uitbreidingsplan „Molenwijk". Dit voor stel werd aanvaard. Vervolgens besloot de raad tot aankoop van 5 ha'grond voor de aanleg van een sportveldencom plex en voteert hiervoor een krediet van 113.685,—. In het belang van de vrijheid en de veiligheid van het ver keer wordt besloten om de Hoofdweg, voorzover gelegen binnen de bebouwde kom, aan te wijzen als voorrangsweg. Aan Ged. Staten is verzocht eenzelfde besluit te nemen t.a.v. de gedeelten van die weg, gelegen buiten de bebouwde kom. Teneinde de kosten van aankoop van gronden in het uitbreidingsplan „Molenwijk" en de kosten van bouwrijp maken van een gedeelte van deze gron den te kunnen financieren, wordt een geldlening aangegaan van 350.000, In principe wordt voorts besloten tot samenwerking met de Provinciale Dia- konale Commissie der Ned. Herv. Kerk op het gebied van het maatschappelijk werk. ivj.et de vaststelling tenslotte van enige onderwijsbesluiten was de agenda van deze vergadering afgeweekt. Uitvoering „Rillandia". De muziekvereniging Rillandia hield vrijdag 12 februari haar jaarlijkse uit voering in het dorpshuis „Luctor et Emergo" onder leiding van de dirigent dhr. P. A. M. de Wilde. De voorzitter, dhr. J. Koppejan, Sprak een openings woord tot de vele aanwezigen, waarna Rillandia het programma afwerkte en ook de drumband; o.l.v. G. Coremans zich liet horen. Beide muzikale program ma's werden goed uitgevoerd. Door het Gezellentoneel werd opgevoerd de klucht in drie bedrijven ï,De rare familie", wat zeer goed werd voorgedragen-. Met een gezellig samenzijn met medewerking van het orkest „The Top Hits" o.l.v. A. Ker- bosch, werd de avond besloten. ftoestdrank in tabletvorm.95ct Raiffeisenbank. In de maand januari werd bij de spaarbank van de Coöp. Raiffeisenbank ingelegd 549.073,42, terwijl in deze periode een bedrag van 506.561,04 op genomen werd. Eind januari bedroeg het totale tegoed 10.130.951,42. Er werden 24 nieuwe spaarders ingeschreven. Rijkspostspaarbank. Bij de rijkspostspaarbank werd over de maand januari een bedrag Jngelegd van 34.155,20. Uitbetaald werd in de ze periode 20.243,47. Gemeenteraad. Maandag kwam de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. Na de opening hield de voorzitter een her denkingsrede in vérband met het over lijden van Jhr. Mr. A. F. C. de Casem broot, die door de raadsleden staande werd aangehoord. Hij noemde 4e Com missaris een zeer geëerd en gèrespec- teerd man die in 'de provincie en ver daarbuiten zeer gezien was. Het heen gaan van deze man betekent dan ook een zeer groot verlies voor dit gewest. De burgemees ter'"'merkte op dat de Commissaris altijd enorm veel belang stelling heeft getoond voor alle Zeeuw se gemeenten. Verscheidene malen bad hij verzekerd dat door hem de nieuwe uloschool indertijd met groot genoegen is geopend. Voorts memoreerde de voor zitter nog het bijzondere verrpogen van de overleden Commissaris om de mén sen met wie hij eenmaal had kennis ge maakt te onthouden. Nadat de raad en kele ogenblikken stilte in acht genomen had, werd besloten een telegram van rouwbeklag te zenden aan de echtgenote van de overleden Commissaris. Hierna ging men verder met de raadsagenda. Bij de ingekomen stukken was een brief van Ged. Staten waarin werd mede gedeeld dat de plannen tot herindeling van de gemeenten op Zuid-Beveland naar de minister van Binnenlandse Zaken zijn gestuurd. Wethouder Van Velzen infor meerde in verband hiermee hoelang het nog zou duren eer er nu iets definitief bekend zou worden. Hierop moest de voorzitter het antwoord schuldig blij ven. Bij de Bank voor Ned. Gemeenten werd een lening aangegaan van 150.000 gulden met een looptijd van 25 jaar. Hiervan is 122.000,bestemd voor consolidatie van de vlottende schuld en 28.000,voor de restauratie van het scholencomplex aan de Noordweg. De vergoedingen over 1964 voor het bijzon der onderwijs werden conform het voor stel van B. en W. vastgesteld, evenals de voorschotten op de vergoedingen voor 1965. Tenslotte werd besloten eer vol ontslag te verlenen aan méj. M. Poelman als werkster van 't gemeente huis en de scholen onder dankbetuiging voor de vele diensten. Voetbal. Het eerste elftal voetbalde zaterdag tegen Yerseke I én moest hiertegen het onderspit delven- met 51. Het tweede elftal had, ook tegen Yerseke, even wei nig geluk, want ook deze wedstrijd ein digde in een nederlaag (52). De A- junioren wonnen de wedstrijd tegen Ka pelle met 42, terwijl ook de B-junioren de zege behaalden in de wedstrijd tegen Wemeldinge met 31. Ouderavond. Door de openbare lagere school werd een ouderavond gehouden in het Her vormd Centrum. Een openingswoord werd gesproken wegens tijdelijke afwe zigheid van de voorzitter dhr. K. van Hou te, door het hoofd der school, dhr. C. van Leeuwen. Na verslagen van se- crtearis en penningmeester werden tot leden van de oudercommissie gekozen dhrn. J. J. Braam en J. Wagenaar. Het hoofd der schoof gaf een overzicht over het afgelopen schooljaar. Na de pauze, waarin een goéde verloting werd ge houden, werd door de leerlingen een to neelspel opgevoerd „De verwaande prin ses", wat zeer goed ten tonele werd gebracht. De voorzitter, dhr. K. van Houte, sprak een dankwoord en sloot deze zeer geslaagde ouderavond. Kerkelijke verkiezingen. Tot president-kerkvoogd bij de Ned. Herv. Kerk is benoemd dhr. Math, van Houte en tot secretaris-kerkvoogd dhr. M. A. Westdorp. Dit in de vakatures C. Mol en J. J. Pieper. Bijzondere raadsvergadering. In een bijzondere vergadering kwam de gemeenteraad bijeen voor de herden king van de overleden Commissaris Jhr. Mr. A. F. de Casembroot. De voorzit ter, burgemeester J. D. de Kam, zei o.a.: Zijn heengaan heeft ons allen diep ge schokt en ontroerd. Iedereen in Zeeland kende hem en zelfs ver buiten onze grenzen was hij geen onbekende. Door zijn innemendheid en openhartigheid en belangstelling voor allerlei zaken stond hij steeds dicht bij.-,ons en daarom voe len wij het zo smartelijk aan dat wij nu moeten scheiden van een van Zeelands grootste zonen van onze tijd. Midden in zijn werk, waaraan hij zich met hart en ziel heeft gegeven, heeft God hem tot Zich geroepen. In tijden van nood v/as hij overal waar iets gedaan moest wor den. Door zijn maatregelen lenigde hij de nood. Ook wees spreker op hetgeen hij heeft gedaan voor Zeeland en ook voor Waarde tijdens en na de ramp van 1953. Gesproten uit een oud Zeeuws adellijk geslacht is hij Zeeland altijd trouw gebleven. Zo was hij en zo leefde hij te midden van de Zeeuwen. Moge het zo zijn dat God voor hem een plaats heeft bereid in Zijn Vaderhuis met zijn vele woningen. Ons medeleven gaat ook uit naar mevr. Dé Casembroot, die al leen achterblijft. Geve God haar troost in deze droeve dagen en richte Hij haar aandacht op Zijn Koninkrijk wat op aarde in geloof begonnen werd, heerlijk zal worden voltooid en waar allen, die gestorven zijn, in Hem leven en voor Hem. Besloten werd een brief van rouw beklag te zenden aan mevr. De Casem broot en een minuut stilte werd in acht genomen. De toespraak van de voorzit ter werd beantwoord door het raadslid dhr. C. Goud (Geref. Gem.), die zich bij de woorden van de voorzitter aansloot. Rijkspostspaarbank. In de maand januari is er bij het kantoor van de rijkspostspaarbank te Kapelle 6082,40 meer opgenomen dan ingelegd. Er hadden 179 stortingen plaats tot een bedrag van 22.018,85. Met 37 terugbetalingen werd 28.101,25 opgenomen. Er werden 2 nieuwe reke ninghouders ingeschreven. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijks politie werd aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen: Een le deren handschoen, een bril in etui, een zwarte dameshandschoen, een blauw groene tas en een wiel van een schijf- egge. Voetbal. Na vele weken rolde voor het eerste elftal de voetbal weer. De periode van rust bleek de Kapelse ploeg geen goed te hebben gedaan, want in Wolf aarts dijk moest het; ervaren, dat uithoudings vermogen vQor het voetbalspel een eer ste voorwaal-de is. Het verloor de wed strijd met 5-1, wat overigens wel een wat geflattjeerdft verhouding geeft. De A-junioren ibleken in Krabbendijke ook niet opgewassen te zijn tegen de club van die naam. Met een 42 nederlaag moest de thjaisreis worden aanvaard. Lezing oveif vogels. De vogellioudersvereniging „Zang en kleur" te Kapelle-Biezelinge hield in ho tel „De Zwaap" een bijeenkomst onder leiding van vice-voorzitter J. Dekker. Als spreker trad op dhr. C. J. Campfens uit Oostburg. Dhr. Campfens, die keur meester is, vertelde het een en ander over de opkweek en bouw van vogels. Dit deed hij aan de hand van door de leden meegebrachte vogels. Het was een leerzame avond, die goed bezocht was. Jaarfeest N.C.A.B. De afdeling Biezelinge van de N.C.A. B. hield in d$ consistorie van de Ned. Herv. kerk haar jaarfeest. Er was voor deze avond zeer goede belangstelling. Na een welkomstwoord door voorzitter Chr. Goeree, bracht secretaris J. Godeschalk zijn jaarverslag. Het ledental bleef sta biel. Het eerste deel werd besloten met een toespraak van vakbondsbestuurder P. Minnaard uit Goes. Hoofdschotel van de avond was de opvoering van het kluchtige blijspel in drie bedrijven „Het jonge mannenhuis" van Ad Beerens. Het \yerd,op zeer verdienstelijke wijze ten tonele gébracht door de toneelgroep „Nil vilentibus arduum" uit Kapelel. Jaarvergadering „Ons Genoegen". De muziekvereniging „Ons Genoegen" te Kapelle heeft in principe besloten deel te nemen aan het bondsconcours te Veere op zaterdag 12 juni. Verder zal het korps deelnemen aan het landelijk topconcours van de federatie van har monie- en fahfareverénigingen, dat op 13 maart te Arnhem zal plaatsvinden. Verder zal het jeugdkorps op 6 maart in hotel „De Zwaan" een openbare uit voering geven met daarna vertoning van de in 1952 opgenomen dorpsfilm. Dit werd besloten tijdens de donderdag avond gehouden jaarvergadering, die on der voorzitterschap van dhr. P. de Puit plaatsvond in hotel „De Zwaan". Pen ningmeester Joz. Remijnse kon in zijn overzicht melding maken van een af sluiten met een batig saldo. Het jeugd korps daarentegen kampt met een gro te schuld. jNamens de kascontrolecom missie bracht dhr. J. Bekenes verslag uit. Tot nieuw lid werd dhr. D. Malle- kote gekozen. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn. H. J. Burger en Joz. Re mijnse herkozen. Secretaris J. P. de Wij ze deelde mede, dat het ledental het af gelopen jra,rr met 3 toenam. Het korps telt thans'*24 werkende leden. Van 1017 februari 1965 WEMELDINGE. Geboren: Adriaantje Elizabeth, dv. Abraham Bal en Johanna Kooman; Johannis Adriaan, zv. Corne lls Hoogerheide en Louwerina Joosse. Huwelijksaangifte: Pieter Adriaan Meijaard, 24 j. te 's-Hertogenbosch en Catharina Rpggeband, 21 j. Van il—17 februari 1965 KRUININGEN. Geboren: Pieter Jacob, zv. Johannes Pekaar eh Wilhelmina Jan netje Bakker; Desiré Paulina Guido, zv. Desiré Catharinus Theenaart en An- tonia de Poorter. Ondertrouwd: Eliza Rouw, 26 j. te Kapelle en Josanna Adriana Kole, 21 j. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrij Evang. Gemeente 10 uur: Ds. G. van Bruggen. 2.30 uur: Ds. G. van Brugen. Evangeli- satiedienst m.m.v. Zangkoor. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. 2.30 uur Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hanswee rt Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. van der Leiie. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. G. Blok. 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman, Krui ningen. Geref. Kerk 10 en 3 uur: Ds D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Krabbe n-d ij k e Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. L. G. Romet, Vlis singen. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. Q, E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10.30 en öjjupr: Ds. H.'R. Juch. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: De heer M. Allewijn, Middelburg 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 Uur: Leesdienst.

Scheldebode | 1965 | | pagina 2