KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Alg?emexie Bijstandswet BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN nige kinderen op Zuid- en Noord-Beve land. Aan de muziekvereniging „Rillan- dia" werd met ingang van het jaar 1965 een jaarlijks subsidie toegekend van 1400,-^, t.w. 1000,voor het mu ziekkorps en 400,voor de drumband. De Algemene Ontspanningsvereniging kreeg een subsidie toebedeeld van ƒ1, per lid ten behoeve van de door haar in stand gehouden toneelgroep. Het voorstel van de staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen tot plaatsing op de lijst van bescherm de monumenten van een viertal objec ten, leverde enige stof tot discussie op. Tenslotte werd akkoord gegaan met het voorstel van B. en W. om aan genoem de bewindsman in overweging te geven om de mede aangewezen landbouw- schuur van dhr. Van Damme, Hoofdweg 86, van de lijst af te voeren, omdat de aanwezigheid van een groot, met riet gedekt bouwwerk binnen de kom der gemeente, uit een oogpunt van brand preventie, minder gewenst moet worden geacht. In verband met de invoering van de Algemene Bijstandswet per 1 janu ari 1965 werd in de raadsvergadering van 29 juni 1964 reeds besloten tot op heffing per eerstgenoemde datum van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur. Thans besloot de raad om aan de leden van dat bestuur, t.w. dhrn. P. G. Wind- horst, A. David en L. J. Bruijnzeel en aan de secretaris-penningmeester dhr. B. G. Munnik, eervol ontslag uit hun betrekking te verlenen, onder dankzeg ging voor de diensten, welke zij als zo danig aan de plaatselijke gemeenschap hebben bewezen. Na afloop van de ver gadering werd door de raad op infor mele wijze van genoemde leden afscheid genomen, waarbij de voorzitter hen een boekwerk over Zeeland aanbood. Zangavond. Tweede kerstdag werd door de zang vereniging „Sursum Corda" met mede werking van V.Z.O.S. uit 's-Gravenpol- der een zangavond gegeven. De avond werd geopend door Ds. Suyker. De zangkoren stonden onder leiding van de heren R. J. Rijkse en Joh. Slinger. De muzikale begeleiding op het orgel werd verzorgd door dhr. J. van Koeveringe. Spoedvergadering raad. Maandag kwam de raad in een spoed eisende vergadering bijeen ter behande ling van het voorstel van B. en W. tot het voteren van een bedrag van 3100,- benodigd voor de aankoop van een sneeuwploeg. In verband met de uit breiding van het wegennet is het in het belang van het verkeer dringend ge wenst dat bij sneeuwval 's morgens zo vroeg mogelijk alle straten en wegen sneeuwvrij kunnen worden gemaakt, zo dat er onmiddellijk zand en/of zout kan worden gestrooid, ter voorkoming van gladde wegen. Voor de nieuwe brand weerwagen kan in enkele minuten tijds een sneeuwschuif worden aangebracht. Deze schuif is 2.55 m breed en kan elektrisch-hydraulisch vanaf de bestuur dersplaats bediend worden. B. en W. achtten de aankoop van een dergelijke schuif vooral zo belangrijk omdat mo menteel gebruik wordt gemaakt van de diensten van particuliere bedrijven, wat tijdens feestdagen en weekends wel eens oorzaak is van enige vertraging. Nu zal het mogelijk zijn op elk gewenst ogen blik met eigen personeel op te treden tegen de gladheid, terwijl daarnaast terwille van de snelheid de hulp van particuliere zijde gewenst blijft. Het voorstel werd door alle raadsleden toe gejuicht en een ieder hoopte dat de schuif spoedig ter beschikking zal kun nen komen. Vergadering Plattelandsvrouwen. Dezer dagen vergaderde de Bond van Plattelandsvrouwen in het zaaltje van ,,De Koophandel". Mevr. Vogelaar-Mal - degem vertoonde dia's van „Christmas Carol" van Charles Dickens. De begelei dende tekst werd gesproken^door mevr. Van Langeveld-van de Plas. Mevr. Van Doorn-Francke droeg een gedicht voor met de titel „Herder Jan". Raadsvergadering. In de woensdagavond gehouden raads vergadering is met 6 stemmen voor en 1 blanco tot tweede gemeentewerkman gekozen dhr. J. Snoep. Besloten werd tot opheffing van het Burgerlijk Arm bestuur per 1 januari a.s., dit in ver band met de inwerkingtreding van de Algemene Bijstandswet. In dit verband werd eervol ontslag verleend aan dhr. M. H. Dek als administrateur. Tevens werd besloten tot opheffing der gemeen schappelijke regeling ten behoeve van het onderwijs aan zwakzinnige kinderen op Zuid- en Noord-Beveland. Van Ged. Staten was goedkeuring ontvangen voor een geldlening 60.000,voor de bouw van een dorpshuis annex gymna stieklokaal. Tevens dankte de voorzitter de leden van de raad voor het beharti gen van de belangen der gemeente in het afgelopen jaar en wenste allen pret tige kerstdagen en een goede jaarwis seling. Kerstfeest zondagsschool. Voor het kerstfeest van de zondags school was eveneens een grote belang stelling van de zijde van ouders en fa milieleden. De leiding was in handen van Ds. G. E. Huizing, die de kerst geschiedenis vertelde. Het kerstverhaal werd verteld door één der leiders, P. Cysouw. Ker stnach tdienst. Voor de kerstnachtdienst die donder dagnacht werd gehouden bestond een vrij grote belangstelling. Daar dit de eerste keer was. blijkt wel dat navol ging volgende jaren wel gewenst is. Geslaagd. Voor het te Eindhoven gehouden exa men voor het staatspraktijkdiploma be drijfsadministratie, deel II, slaagde dhr. G. J. Lepoeter te Kapelle. Kerstmiddag voor bejaarden. Voor de bejaarden van 70 jaar en daarboven werd door de Ned. Herv. Kerk in het verenigingsgebouw „Obad- ja" een kerstmiddag georganiseerd, waarvoor grote belangstelling bestond. Diaken G. D. v. d. Kuyl opende de mid dag, waarna de leden van de Hervorm de Vrouwendienst een declamatorium brachten. Mevr. I. A. Jebbink-Paap las het kerstverhaal voor. Ds. E. P. J. Jeb- bink zorgde voor de sluiting. Namens de bejaarden sprak dhr. H. J. Ie Clercq een dankwoord. Kerstviering N.C.V.B. De bijeenkomst van de afdeling Ka- pelle-Biezelinge van de Ned. Chr. Vrou wenbond stond ditmaal in het teken van de kerstviering. De leiding berustte bij de presidente, mevr. Balkenende- Sandee. Er werd. een liturgie afgewerkt en er was meditatie. Het zangkoortje zong kerstliederen en mevr. Viergever las een kerstverhaal voor. De volgende samenkomst zal 12 januari plaats vin den. Dan zal mevr. Kareis uit Goes spreken over het onderwerp: „Zij, die bidden". Openbare kerstsamenkomst. In het verenigingsgebouw ..Obadja" werd dinsdagavond een openbare kerst samenkomst gehouden, waarvoor grote belangstelling was. De samenkomst was belegd door de Herv. Vrouwenvereni ging „Dient elkander door de liefde" en de Jonge Kerk groep. Door de Jonge Kerkgroep werd een kerstspel opge voerd. Mevr. I. A. Jebbink-Paap las een kerstverhaal voor. De liturgie met Schriftlezing en voordracht werd ver zorgd door de vrouwenvereniging. De leiding was in handen van Ds. E. P. J. Jebbink. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Kapelle besloot woensdagmiddag 70.000,te voteren voor het bouwrijp maken van het reeds aangekochte terrein aan de Dijkwelse- weg-Biezelingseweg. Een gedeelte van dit terrein is reeds in erfpacht uitgege ven aan de Zeeuwse Landbouw Maat schappij voor de bouw van een nieuwe lagere tuinbouwschool. Het overige deel zal bestemd worden voor verdere uit bouw van de school. Verwacht wordt, dat het volgend jaar met de bouw van de school een begin kan worden ge maakt. Om stagnatie te voorkomen, acht het gemeentebestuur thans de tijd ge komen het terrein te egaliseren, de weg te verbreden en er een nieuwe riolering aan te leggen. De raad besloot tevens van de familie Van de Velde het pand Kerkplein 17 aan te kopen voor 2500 gulden. Gezien de kwaliteit ligt het in de bedoeling het pand te slopen, wat een aanzienlijke verbetering zal beteke nen als toegang naar jde openbare la gere school. Ook de verkeerssituatie zal er mee gediend zijn. Een aanvullend krediet van 1000,werd verleend voor aansluiting op het elektriciteitsnet van een warenhuis dat dhr. J. J. Veer- hoek te Biezelinge voornemens is te bouwen aan de Noordhoeksewegeling, hetwelk valt onder de regeling tot aan sluiting van onrendabele percelen op het elektriciteitsnet. Ook het warenhuis van dhr. A. J. Berman zal in het kader van dit plan binnenkort worden aangesloten. Akkoord ging de raad ook met het voorstel om de woningen Molenweg 5 en 7 te Schore onbewoonbaar te verkla ren. Beide woningen zijn thans nog be woond. De opzegtermijn zal gesteld wor den op zes maanden. Het Schoorse raadslid Chr. Rijn zei het onbewoonbaar verklaren van pand no. 7 wel redelijk te vinden. Voor het pand no. 5 zou hij dit liever even opgeschort zien. Raads lid J. M. Zuidweg (C.H.) merkte op het toch van belang te achten, dat Schore, nu er weer twee woningen tot afbraak gedoemd zijn en er nog meerdere op de de lijst van onbewoonbaarverklaring zul len komen, over woningvoorraad de be schikking zal krijgen. Raadslid J. de Jager (A.R.) vroeg in het huidige sta dium toch door te gaan met woningen die er voor in aanmerking komen, on bewoonbaar te verklaren. Als gevolg van de inwerkingtreding van de finan ciële verhoudingswet 1960, besloot de raad haar medewerking te verlenen tot opheffing van de gemeenschappelijke regeling ten behoeve van het onderwijs aan zwakzinnige kinderen op Zuid- en Noord-Beveland. De raad besloot voorts de woningwetwoning Ceresstraat 6 te verhuren aan dhr. G. F. Deegens. Goed keuring werd ook gehecht aan het voorstel tot vaststelling van de begro ting 1965 voor de burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg. Een aan vrage is ingediend voor de bouw van een 12-tal bejaardenwoninkjes die men om het bestaande tehuis heen wil bou wen. Verder zijn er nog plannen om het bestaande gebouw uitte breiden. Ook hierin hoopt men dan nog een tiental personen onder te kunnen brengen. Vol gens wethouder J. Balkenende (A.R.) tevens voorzitter van deze instelling is er momenteel een wachtlijst van vier tot vijf jaar alleen al van mensen uit eigen gemeente. Van buiten de ge meente wordt niemand aangenomen. Wat de leeftijdsopbouw betreft, deelde burgemeester Van Suijlekom nog mede, dat Kapelle boven het provinciaal ge middelde uitkomt. Door de burgemeester werd aan het begin van de vergadering medegedeeld, dat er een ontwerplijst is ontvangen van beschermde monumenten in de gemeente. Hierop komen onder meer de oude begraafplaats in Evers- dijk en de hofstede van dhr. Zuidweg voor, alsmede de meekrapstoof in de Ooststraat. Met de eigenaren van de meekrapstoof en de hofstede zal con tact worden opgenomen of zij er prijs op stellen dat de panden onder de be schermde monumenten worden opgeno men. Zo niet, dan zullen B. en W. per schrijven kenbaar maken, dat men hier op geen prijs stelt, wat ook het geval zal zijn voor de oude begraafplaats, waar B. en W. vooral bezwaren tegen Het adhaesieverzoek van de gemeente Utingeradeel om aan te dringen op een betere financiële verhouding tussen rijk en gemeente werd voor kennisgeving aangenomen. Verder deelde de burge meester nog mede, dat het raadsbesluit tot verhoging van presentiegelden voor raadsvergaderingen en commissieverga deringen door G.S. is afgewezen. 1 JANUARI TREEDT IN WERKING Financiële hulp nu zaak v. d.. overheid. 1 januari 1965 is een uitzonderlgk be langrijke datum in de sociale geschie denis van ons volk. Op die dag treedt de Algemene Bijstandswet in werking, die de van 1912 daterende Armenwet zal vervangen. Deze wet vertoont zovele aspecten, dat het onmogelijk is ze in kort bestek alle min of meer gedetailleerd te bespre ken. De hoofdstrekking van deze wet is echter, dat van nu af aan de rechts plicht tot het verlenen van bijstand rechtstreeks op de overheid rust. Tot dusverre trad de overheid wat de finan ciële bijstand betreft slechts subsidiair, aanvullend op. De overheid verstrekte pas dan hulp als men die niet kreeg van familie, kerkelijke- of particuliere instellingen van weldadigheid. Artikel 1 van de Algemene Bijstands wet bepaalt „aan iedeye Nederlander, die hier te lande in zodanige omstandighe den verkeert of dreigt te geraken, dat hij niet over de middelen beschikt om in de noodzakelijke kosten van het bestaan te voorzien, wordt bijstand verleend door burgemeester en wethouders". Hoeveel De wet gaat dus uit van één begrip: „Noodzakelijke kosten van het bestaan". Wat daaronder moet worden verstaan, wordt niet nauwkeurig omschreven en dat is ook moeilijk vanwege de hoeveel heid van omstandigheden die zich kun nen voordoen. Toch is er wel iets van te zeggen. Over de grootte van de bijstand zegt de wet o.a., dat ze wordt afgestemd op de omstandigheden en mogeijkheden van personen en gezin, alsmede op het be toonde besef van verantwoordelijkheid van de voorziening in het bestaan. Het bedrag van de bijstand hangt dus af van de omstandigheden van de aanvra ger en de bepaling daarvan is in sterke mate overgelaten aan degenen die de wet moeten uitvoeren, t.w. burgemees ter en wethouders c.q. de diensten vóór sociale zaken. Wel kunnen voor bepaalde groepen van personen van rijkswege regels wor den gesteld voor uitkeringen (oorlogs slachtoffers, gerepatrieerden, blinden en andere minder-validen), maar deze groepsregelingen berua|en thans ook op de Bijstandswet. Beroep mogelijk. Er blijft echter altijd een zeer grote restgroep, die niet onder een groeps regeling valt. Deze gróep is nu wat de materiële bijstand betreft, aangewezen op de plaatselijke-overheid. Hun rechtszekerheid is5 versterkt, doordat zij van een beslissing van B. en W. in beroep kunnen gaan. In 1912 bg de totstandkoming van de Armenwet heeft men dit beroepsrecht niet toegela ten, maar in de Algemene Bijstandswet is deze mogelijkheid wel opgenomen. Wanneer iemand het met de beslissing van B. en W. niet eens is, kan hij een bezwaarschrift indienen bij deze instan tie. Wie met de reactie van B. en W. op het bezwaarschrift geen genoegen neemt, kan in beroep komen bij Gedepu teerde Staten, en van de uitspraak van Gedeputeerde Staten nog eens bij de Kroon. De toekenning van dit beroeps- recht is een der belangrijkste punten van de nieuwe wet. Verantwoordelijkheid. Zou de bijstand te royaal worden toe gekend, dan zou de prikkel tot werken verloren gaan. Daaruit is het te ver klaren dat verschillende artikelen van de wet en de memorie van toelichting zo sterk de nadruk leggen op de eigen verantwoordelijkheid. Het betoonde be sef van verantwoordelijkheid van de aanvrager van bijstand kan van invloed zijn op de grootte van de uitkering. U ziet dat deze wet draait om twee polen. Enerzijds is er de sociale ge rechtigheid, die eist, dat iemand die in nood zit recht kan doen gelden op hulp van de gemeenschap waar hij deel van uitmaakt. Anderzijds moet de betrok kene weten dat niet alleen anderen voor hem verantwoordelijk zijn. Hij is dit ook voor zichzelf en voor anderen. Verhaal beperkt. Eén van de belangrijkste konsekwen- ties van de nieuwe wet is, dat het ver haal aanzienlijk zal worden beperkt. Zo wordt het verhaal op degene die bij stand heeft ontvangen, grotendeels af geschaft. Als iemand echter onvoldoen de verantwoordelijkheid heeft betoond, b.v. door geen ziektekostenverzekering te sluiten toen hij daarvoor in de ge legenheid was, kan de bijstand wèl op de betrokkenen worden verhaald. Dat geldt ook voor iemand, die onvolledige inlichtingen heeft verstrekt of een ge stelde voorwaarde (bijvoorbeeld werk- aanvaarding) niet heeft vervuld. Geen verhaal zal meer mogelijk zijn op ouders van meerderjarigen of op meerderjarige kinderen; wel op ouders van minderjarige kinderen, dit laatste behoudens afwijking bij groepsregeling, zoals ook thans het geval is. Het ver haal op de nalatenschap, de echtgenoot en de gewezen echtgenoot blijft gehand haafd. In menig gezin zal een zucht van ver lichting opgaan, nu de nieuwe verhaals- bepalingen van kracht zijn geworden. Het discriminerende karakter van het armenwetverhaal viel inderdaad niet meer te verdedigen. En particuliere hulp? De armenwet ging uit van het sub sidiariteitsbeginsel, d.w.z. dat aan het kerkelijk- en particulier initiatief voor rang moet worden verleend bij de hulp verlening. In de Algemene Bijstandswet is dit beginsel geheel losgelaten. Niet temin kan het kerkelijk- en particulier initiatief ook nu nog veel hulp bieden. Maar de behoef tigen zijn niet meer aan gewezen op diakonie of collectezakje. Dat verlicht de lasten van de kerken in niet geringe. Zij die bijstand willen aanvragen bij de overheid, maar niet weten hoe zij dat moeten doen en op welke gronden zij hun verzoek kunnen baseren, zullen daarbij natuurlijk door particuliere of kerkelijke organen worden geholpen. Ook is financiële steun van deze or ganen toegestaan, zonder dat daardoor de bijstandsuitkering direkt gevaar loopt. De Bijstandswet zal niet onder alle omstandigheden een zodanige voor ziening geven dat andere mogelijkheden van financiële hulpverlening kunnen of moeten worden afgesneden. Verwanten of kerkelijke en particuliere instellingen mogen krachtens artikel 7 der Algeme ne Bijstandswet ook daar nog financiële hulp bieden waar de overheidsbestand aan zijn grens gekomen zal zijn. Om een voorbeeld te noemen: als een bejaarde naar een bejaardentehuis ver huist, kan diakonie of parochie hem fi nanciële hulp verstrekken voor de in richting van zijn kamer. Op grond hier van zal de overheid de bijstandsuitke ring beslist niet korten! In de Algemene Bijstandswet is geen regeling getroffen voor de immateriële hulpverlening en juist op dit terrein kunnen kerkelijke en particuliere orga nen nog zeer belangrijke arbeid ver richten. (Nadruk verboden) Van 2330 december 1964 YERSEKE. Gehuwd: Pieter Dronkers, 25 j. en Laurina Minnaard, 21 j. Huw.aangifte: Pieter Hendrik Tram per, 25 j. te Krabbendijke en Adriana Suzanna Kooman, 20 j. Van 2329 december 1964 KRUININGEN. Geboren: Adriana Jo hanna, dv. Marinus Frangois Maat en Cornelia Catharina Wilhelmina Matla. Gehuwd: Albertus Adriaan Westdijk, 24 j. en Johanna Pieternella den Boer, 26 j. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk Donderdag 31 december 6 uur: Ds. B. Zoodsma. Vrijdag 1 januari 10 uur: Ds. B. Zoodsma. Zondag 3 januari 10 en 2.30 uur: Ds. M. Groenenberg. Vrij Evang. Gemeente Donderdag 31 december 6 uur: Ds. G. van Bruggen. Vrijdag 1 januari 10 uur: Ds. G. van Bruggen. Zondag 3 januari 10 uur: Ds. G. van Bruggen. 2.30 uur: Ds. D. de Jonge, Yerseke. Geref. Kerk Donderdag 31 december 6 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrijdag 1 januari 10 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Zondag 3 januari 10 en 2.30 uur: Ds. Goedendorp. Geref. Gem. Donderdag 31 december 6 uur: Leesdienst. Vrijdag 1 januari 10 uur: Leesdienst. Zondag 3 januari 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk Donderdag 31 december 7 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Vrijdag 1 januari 10 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Zondag 3 januari 10 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. Geref. Kerk 10 uur: Ds. J. Koolstra. 2.30 uür: Ds. W. Karelse, Goes. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 6 januari 7.30 uur: De heer Chr. v. d. Poel uit Rotterdam. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: De heer J. Panne- koek, Gouda. Woensdag 6 januari 7.30 u.: Ds. Steen blok uit Gouda. Hansweer t Ned. Herv. Kerk Donderdag 31 december 7 uur: Ds. B. van der Lelie. Zondag 3 januari 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. van der Lelie. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk Donderdag 31 december 7.30 uur: Ds. G. Blok. Zondag 3 januari 10 uur: Dr. A. Steenbeek, Amersfoort. 2.30 uur: Ds. W. Janssen, Goes. Geref. Kerk Donderdag 31 december 6 uur: Ds. D. Sloot. Vrijdag 1 januari 10 uur: Ds. D. Sloot. Zondag 3 januari 10 en 3 uur: Ds. Pontier, Vlissingen. Voorber. H. Avondmaal. Geref. Gem. Donderdag 31 december 2 uur: Student Honkoop, Kloetinge. Zondag 3 januari 9.30, 2 en 6 uur: Student van Noord, Capelle a/d IJssel. Vrij Evang. Gem. Bath Donderdag 31 december 5.30 uur: Ds. D. de Jonge, Yerseke. Zondag 3 januari 10 en 2.30 uur: Ds. Karelse, Goes. Krabbendyke Ned. Herv. Kerk Donderdag 31 december 6 uur: Ds. J. van Leeuwen. Vrijdag 1 januari 9.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Zondag 3 januari 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk Donderdag 31 december 5.30 uur: Ds. J. E. Booy, Yerseke. Vrijdag 1 januari 9 uur: Ds. H. R. Juch, Kapelle. Zondag 3 januari 9.30 en 2.30 uur: Ds. Verschoor, Vlis singen. Geref. Gem. Donderdag 31 december 7 uur: Ds. W. Suyker. Vrijdag 1 januari 9.30 uur: Ds. W. Suyker. Zondag 3 januari 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk Donderdag 31 december 6 uur: Ds. G. E. Huizing. Vrijdag 1 januari 9.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Zondag 3 januari 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. Donderdag 31 december 2 uur: Ds. W. Suyker, Krabbenijdke. Vrijdag 1 januari 9.30 uur: Leesdienst. Zondag 3 januari 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk Donderdag 31 december 6.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Zondag 3 januari 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk Donderdag 31 december 5 uur: Ds. H. R. Juch. Vrijdag 1 januari 10.30 uur: Ds. H. R. Juch. Zondag 3 januari 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Juch. Biezelinge Ned. Herv. Kerk Donderdag 31 december 7 uur: Ds. A. Sieders. Vrijdag 1 januari 10 uur: Ds. A. Sieders. Zondag 3 januari 10 uur: Ds. C. van Duin, Goes. 2.30 u.De heer M. Allewijn, Middelburg Chr. Geref. Kerk Donderdag 31 december 6 uur: Ds. J. van Dijken. Vrijdag 1 januari 10 uur: Ds. J. van Dijken. Zondag 3 januari 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. Donderdag 31 december 6 uur: Leesdienst. Vrijdag 1 januari 9.30 uur: Leesdienst. Zondag 3 januari 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Op 21 december werden wij verblijd met de komst van een pleegkind je MARIANNE P. v. d. MAAS T. v. d. MAAS VAN WEELE Waarde, 21 december 1964 Schoolstraat 16 Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij onze 25-jarige echtvereniging, zeggen wij, mede namens onze kinderen, align harte lijk dank J. DANE J. C. DANE-DE JONGE Wemeldinge, december 1964 m.s. „Hoogvliet" Gemakkelijk met de feest dagen onze diepvries groen ten, alle soorten. - Bij „De Spar", Yerseke. 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: uiteriyk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Voorradig laarzen en hand schoenen (nu ook met vin gers) geheel met vacht ge voerd. Ook schaatsen ver krijgbaar. In de Zilverzegel- winkel van H. Gijssel. Voor de Oudejaar: Bitter ballen, onze fijne Iglo vlees- croquetten, loempia's. Neem ook onze fijne ijstaarten met vruchten en slagroom. „De Spar", Yerseke. Zoek nu onder dak te ko men met onze heerlijke wol len en. halfwollen dekens Als nieuwjaarsreclame 10 korting. Van Nimwegen- Heenboer, tel. 336, Wemel dinge. Weer ontvangen tamme ko nijnen en diepvries braad- kuikens vanaf 2,98. Bij De Spar, tel. 689, Lepelstraat 11, Yerseke. Boerinnen: Neem voor de kou een prima wollen doek of doek en beuk, in versch. kleuren voorradig aan voor delige prijzen. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Met oudejaar weer oliebol len, natuurlijk van Bakkerij v. d. Maale, Wemeldinge. - Bestel ze vroegtijdig s.v.p.! WENST U een speciale plaats voor uw advertenties? Geef deze dan vroegtydig aan ons op! Te koop gevraagd een paar g.o.h. kunstschaatsen met laarzen m. 39 of 40. J. Min naard, Gr. v. Zoelenstraat 20, Yerseke. Extra aanbieding zacht groene kleur wollen dekens, maat 90 x 200, voor de la ge prijs van 5,95 per stuk. Zie etalage. - Fa. A. Holle- stelle, Yerseke. Voor beter verzorgd sten- cilwerk: Copiëerinrichting Kole, Noordzandstraat 11, Yerseke. Ook 'n tip is voldoende om u te helpen welke kachel 't meest geschikt is voor uw kamer. - P. C. van Oosten, Yerseke. We hebben weer voorradig de originele Engelse schip perstruien in donkerblauw en verschillende maten te gen voordelige prijzen. Van Nimwegen-Heyboer, tel. 336, Wemeldinge.

Scheldebode | 1964 | | pagina 7