DE ROOY'S SCHIPPERSKNECHT J. C. NIJSSEN BAAYENSI "*1Sb0PTIEK!2^' DampObevrijdï ZELFBEDIENING SCHUTTERSHOF 16, TEL. 566 9 Ülebrouto D. VAN DEN BOSCH Jonge kalkoenen ban btr ptpl 9 keRstBomen keRststukjes öenneqRoen hulst potplanten extra, aanbieding; Slagerij Boeije YERSEKE WEMELDINGE HANSWEERT Doe Uw inkopen voor de feestdagen in ZWARt IS tRuitjes, japonnen en pakjes voor uw van ijsselöijk- snoep Slager ij Poelman fa. C. de Jonge - Kruiningen Een helder volk kiest schone warmte...] kiest Caltex Edelhaardolie •^kristalzuiver Met de a.s. feestdagen BAKKERIJ KLAASSE kerstboomberötering glas=engelenJ)aar lametta=öneeuto tafelkleben in papier en plaétic tafelloperó en öerbetten óterkaaröen en étanbaarbö crêpepapier o.a. roob, groen en tott boekïjanbel SLAGERIJ BOEIJE KRUININGEN Prijsuitreiking- I.V.A.-vvintershovv. Ter afsluiting van de wintershow, ge organiseerd door de I.V.A. en gehouden op 26, "27 en 28 november, werden za terdagavond de prijzen uitgereikt in zaal Nolet. Alle prijswinnaars waren schriftelijk uitgenodigd om zaterdag avond in de zaal Nolet present te zijn voor het in ontvangst nemen van hun prijs. Zij wisten niet welke prijs ze had den gewonnen, zodat er grote spanning was. Nadat allen verwelkomd waren door de secretaris van de I.V.A., dhr. J. de Rooy. werden de prijswinnaars één voor één, vanaf de laagste prijs, op het toneel geroepen, waar zij hun prijs ont vingen. Hiermede bereikte men een cli max naar de hoofdprijs, bestaande uit een bankstel. De gelukkige winpaar was dhr. J. Meulbroek uit de burenpolder- weg. Tijdens de^ uitreiking werden de aanwezigen ook nog enkele consumpties aangeboden. De «peciaalzaak voor Uw BRIL Gevonden voorwerpen. Gevonden een gulden en een kinder wantje. Inlichtingen ter gemeentesecre tarie. Aanrijding. Op de kruising KerkwegWemel- dingse Zandweg ontstond een aanrijding tussen twee personenwagens, bestuurd door dhrn. D. alhier en P. uit Goes. D., die van de Kerkweg richting Wemel- dinge reed, werd aangereden door P., die van Kapelle naar Wemeldinge kwam. Beide wagens kwamen met een harde klap tegen elkaar, waarbij er veel ma teriële schade kwam aan beide wagens. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. de hoogste eer in het vierde internatio nale teenerfestival. Deze hoogste eer is tweeledig. Enerzijds de door de gemeen te beschikbaar gestelde wisselbeker „Soheldeprijs van Kruiningen" en ander zijds" de teenertopprijs van de V.A.R.A. De Scheldeprijs wordt toegekend aan die gene, die van de „volwassen" jury op grond van de geleverde muzikale pres taties het hoogste puntental ontvangt. Deze jury bestaat uit dhrn. M. J. van den Berge alhier, Heyt, Yerseke en De Bie van de V.A.R.A. Een teenerjury be staande uit Edward van de Abeel en Adri van Boven uit Bergen op Zoom, Hermien Martens alhier en Coby Slab- bekoom uit Hansweert kent de teener topprijs toe aan die teener die naar hun oordeel daarvoor het meest in aanmer king komt. Evenals vorige jaren Wordt ook nu weer' dit festival georganiseerd door het „Concertfönds". Deze organi satie is mogelijk dank zij de medewer king van hét gemeentebestuur, de mid denstand en enige grote industrieën. En ook elders in het land vindt dit festival weerklank. Een omroepvereniging stelde de teenertopprijs beschikbaar, van een grote platenmaatschappij komt er een afvaardiging om de muzikale prestaties te beoordelen. Natuurlijk kan de eigen bevolking daarbij niet achter blijven. De ze hoeft niets beschikbaar te stellen of té beoordelen, doch enkel en alleen maar te komen luisteren naar wat onze eigen Zeeuwse tieners, de Brabantse en de Belgische presteren. En dat is niet ge ring! Zaterdag komen ze, „The Fly catchers" uit Hulst, „The Sea Rockets" uit Vlissingen, „The Moonlight Stars" uit Schore, en ga zo maar door. Ze worden gepresenteerd door Nel Visser uit Vlissingen. Omdat er zoveel komen begint het festival 's morgens al om half elf. „The Violets" en „The Stereo's" ver zorgen met Ann Lee 's avonds het slui tingsbal. En dat allemaal, omdat de ouderen maar kunnen genieten van Mo zart- en Verdiconcerten. Sneltrein ramde auto. Bij de spoorwegovergang Zanddijk al hier reed maandagmiddag om kwart over vier de sneltrein uit de richting Vlissingen met grote snelheid tegen een gedeeltelijk op de rails staande perso nenauto. De 51-jarige mevr. D. M. uit Yerseke was met haar auto komende van de richting Rijksweg op weg naar veelvuldig verzoek van het publiek her haald moest worden, sloot het koor het muzikale gedeelte van deze avond. Daar na werd de vereniging nog gefeliciteerd met het jubileum en bovenal met dit concert door de voorzitter van de Zan- gersbond dhr. Sinke. Schaken. De uitslagen van de voor de onder linge competitie van de schaakvereni ging „D.Z.D." alhier gespeelde partijen luiden als volgt: J. QuakkelaarP. van de Parel 10; D. H. van SandijkW. A. Verbeek 01; W. ZuydwegJvSte- vene y2y2W. HubrechsenJ.,j£arel- se 0—1; W. 'tJong—B. Cok 0—1; J. KarelseM. van Gastel 1L. Poley J. de Graag 1—0; W. HubrechsenD. H. van Sandijk 1—0; W. ZuydwegJ. van Oosten 10; J. StevenseM. van Gastel 01; L. Poley—W. Karèlse J—0; J. KarelseW. Zuydweg y2y2C. I. de MeyW. Karelse 01; J. Quakke laarW. 'tJong 10. neus, keel,borst van vastzittend slijm Gemeenteraad. De gemeenteraad van Kruiningen be sloot in z\jn dinsdagavond gehouden, ver gadering de gemeentelijke legesVerorde- ning te herzien. Om de leesbaarheid van de verordening te behouden werd beslo ten een geheel nieuwe verordening vast te stellen. Naast enkele kleinë verho gingen kwamen de grootste verschillen tot stand bij de leges voor de huwelijks voltrekkingen. Het was ook voor dit on derdeel, waartegen dhr. E. A. E. M. Surj (K.V.P.) principiële bezwaren liet horen. Hij was van mening dat door die hoge kosten aan het burgerlijk huwelijk een te hoge status Wordt toegekend. Hij vond het jammer, idht de legeskosten voor een jachtakte niet konden worden verhoogd. Dhr. W. J. Pouwer (C.H.) wenste de leges voor de ventvergunnin gen nog iets meer te- verhogen dan nu was voorgesteld. Een dagvergunning kost nu 0,50, voorgesteld was 1, terwijl na enige discussie het bedrag is vastgesteld op 2,—, Door deze wijzi- Zeeuwse fruit. Vervolgens hield dhr. L. Gijsberts, marktonderzoeker bij het Cen traal Bureau van Tuinbouwveilingen, een inleiding over „De afzetmogelijkhe den van de Zeeuwse tuinbouwproduk- ten". Concluderend zei spreker dat Zee land met twee grote problemen worstelt. Ten eerste: Hoe moet het kleinbedrijf met velerlei kleine produkten en seizoen arbeid omgevormd worden in een be drijf gespecialiseerd op weinig grote produkten, die het gehele jaar werk ver schaffen? En ten tweede: De Zeeuwse tuinbouw groeit wel in de breedte, doch niet in de diepte! Scheepvaartbeweging. In dê maand november passeerden het kanaal door Zuid-Beveland 7.583 sche pen van 4.350.497 ton. Hiervan waren 5.200 schepen van 3.098.126 ton geladen en 2.383 schepen van 1.252.371 ton wa ren ledig. De geladen schepen bestonden uit 4.839 motorschepen van 2.620.973 ton, 349 sleepschepen van 471.455 ton, 12 coasters van 5.698 ton. De ledige schepen bestonden uit 1.692 motorsche pen van 1.062.095 ton, 151 sleepschepen van 171.019 ton, 22 coasters van 9.188 ton. Tevens passeerden er 518 sleepbo ten van 10.139 ton. Van België passeer den er 24 duweenheden. Naar België 21 (vorige maand 31 en 27). Tot de rijn vaart behoorden 924 geladen motorsche- jen van 623.772 ton, 152 geladen sleep.: schepen van 212.028 ton, tevens 159 le dige motorschepen van 165.110 ton en 12 ledige sleepschepen van 14.059 ton, alle van België. Naar België passeerden 759 geladen motorschepen van 554.331 ton, 69 geladen sleepschepen van 97.248 ton, 50 ledige motorschepen van 35.900 ton en 2 ledige sleepschepen van 2.944 ton, alle eveneens behorende tot de rijn vaart. In nationalitetien waren de sche- jen als volgt verdeeld: 4.453 Nederland se, 2.137 Belgische 382 Duitse, 334 Franse, 262 Zwitserse, 1 Luxemburgs, 5 Oostenrqijkse, 1 fengels en 8 Poolse. In de maand november passeerden er 525 schepen minder dan in de maand oktober. Kerknieuws. Tijdens een bijeenkomst in de con sistorie van stemgérechtigde lidmaten der Ned. Herv. kerk is als ouderling semeer; 2. M. Pieterse, Wemeldinge; 3. Joh. Minnaard, Yerseke; 4. J. van Turn hout, Hoogerheide; 5. A. A. Visser. Klasse V: 1. A. Jasperse, Huybergen; 2. C. Zuydweg, Schors 3. Goossens- Smput, Hoogerheide; 4. L. Heymans, Hoogerheide; 5. L. Paauwe. Klasse VI: 1. Mevr. Willemen, Beek en Donk; 2. H. Kaashoek, Anna-Jacoba- polder; 3. L. Paauwe; 4. A. van Daa- len, Oud-Vossemeer; 5. Jac. van de Plasse. Yerseke. Klasse VII: 1. Gebr. Dictus, Zundert; 2. C. Coremans, Rilland; 3. C. Kruysse, - Geersdijk; 4. C. Sonke, Waarde; 5. M. Minnaard, Yerseke. Klasse VIII: 1. C. Sonke, Waarde; 2. A. Geerts, Waarde; 3. L. Hest, Zundert; 4. W. Krijnsen, Waarde; 5. Joh. Meger, Hansweert. Klasse IX: 1. H. Kaashoek, Anna-Ja- cobapolder; 2. C. J. Clement; 3. M. La- ban, Tholen; 4. J. Praat Tholen; 5. Schrier-Neve, Kruiningen. Klasse X: 1. G. van Liere, Colijns- plaat; 2. Jac. J. Oele, Yerseke; 3. H. Blok, Waarde; 4. C. J. van Wgk, Le pelstraat; 5. J. Quist, Anna-Jacobapol- der. Klasse XI: 1. J. Praat, Tholen; 2. L. Laban, Tholen; 3. D. Uil, Poortvliet; 4. C. M. Prevo; 5. K. M. Staal. Klasse XII: 1. L. Heymans, Hooger heide; 2. J. Kastelein, Geersdijk; 3. J. Zuydweg. Anna-Jacobapolder; 4. L. IJaest, Zundert; 5. C. Elenbaas, Yerseke. Klasse XIII: 1. W. Krijnsen, Waarde; 2. G. Heyboer, De Heen; 3. J. J. de Jonge; 4. W. Hoogesteger; 5. P. C. de Hulla, Schoondijke. Klasse XIV: 1. J. W. van Oevelen, Hoogerheide; 2. W. Krijnsen, Waarde; 3. L. Scheurmans, Roosendaal; 4. A. J. Kruysse; 5. A. van Daalen, Oud-Vosse- meer. Vaardigheidsproeven „Sparta". Een dezer dagen heeft een groot aan tal leden en aspirantleden van de gym nastiekvereniging „Sparta" de vaardig heidsproeven van het K.N.G.V. onder auspiciën van de „Zebra" afgelegd on der het toeziend oog van de juryleden dhrn. A. J. Kpmmers en W. Roorda, beiden uit Bergen op Zoom. Er werd zo goed geturnd, dat alle leden het zo be geerde diploma wisten te behalen. Het maximum te behalen punten bedroeg 48, terwijl als minimum 39 punten gold. met een regen van gratis oesterzegels SPECIALE WIJNAANBIEDING 1 fles Martini f 7,25 10 oesterzegels 1 fles Sherry f 4,75 10 oesterzegels 1 fles John William f 3,65 35 oesterzegels 1 fles Advokaat f 4,35 -f" 35 oesterzegels 3 fles w.Landwijn f 5,J5 1 fles Druivensap f 2,95 gratis glas 1 fles Jusd'orange f 1,95 gratis glas Voor buitenlandse wijnen zie onze etalages Tijdens de feestdagen Ten Have vacuum koffie f 1,98 15 oesterzegels Standaard- of melitta-maling 1 blik Nest'é slagroom f 0,97 1 blik Ananas f 1,45+ 10 oesterzegels 1 literblik Fruitcocktail f 2,15 1 blikje Mandarijntjes f 1,19+ 10 oesterzegels RUIME SORTERING IN kerstchoc. en bonbons, banketbakkerskoekjes kerststaven, vruchtentulbandcakes, enz. Onze zaak is van maandag t/m woensdag tot 9 uur geopend UW ADRES GEVRAAGD voor YE. 69 ,in Hl uitje wenst U met de feestdagen iets fijns? Wij bieden U een heerlijk stukje vlees, rollade, kalkoen, kip of konijn. In onze vleeswaren zijn wij ruim gesorteerd Croquetten en Bitterballen Bij de artikelen uit de diepvries (zolang de voorraad strekt) voor 15 cexat een blik Jonker Fris appelmoes Telefoon 438 - Yerseke Voorradig, goed. gevormde DE GEHELE WEEK 1ste soort witlof 45 cent per kg lste soort Golden Delicious f 1,- per 3 kg lste soort Aardappelen f 2,75 per 25 kg Goudreinetten f 3,- per 20 kg SNELLLEMARKT. TELEFOON (0)130) 389 Zonder zorgen door de winter Uw olieman zorgt voor goede service Beleefd aanbevelend J. den Toonder Yerseke, te'. (01131) 664 Een fijne weihnachtsstol, luxe broodjes, kerstcake, taarten, gebakjes, appel gebak, appelbollen, kerstkransen en kerst staven enz. Vooral tijdig bestellen a.u.b. Telefoon 589 TE KOOP Worden geslachten in elk gewenst ge wicht thuisbezorgd Burenpolderweg 31 Yerseke - Tel. 255 Met de aanstaande feestdagen is voorzien van prima Rund- en varkensvlees Tevens gekeurde Braadkuikens In onze etalage bevinden zich een rollade en een snaar stopworst, die voor 10 gld besteedt mag raden wat het weegt WAAG EEN KANS BESTEL TIJDIG UW FEESTROLLADE 10 uur een interkerkelijke nachtdienst worden gehouden in de Herv. kerk al hier. Hieraan werken mede de Geref. Kerk, Vrij Evang. Gemeente en Ned. Herv. Gemeente. „Scheldeprys" Teenerfestival. Vijf en twintig teenerbands en solis ten komen zaterdag 19 december a.s. naar Ons Dorpshuis om te strijden om wijden en daarom geven wij de hoogte punten aan. Voor het koor waren dit ongetwijfeld het Avondkoor uit de slechts weinig meer opgevoerde opera Das Nachtlager von Granada van Kreutzer en het zigeunerkoor uit II Trovatore van Verdi. Het solistisch optreden vormde niets dan hoogtepunten. Van de door de sopraan Greet Ribbeling gezongen aria's viel Letzte Rose uit Martha wel het meest in de smaak. Met de Einzugs- marsch uit der Zigeunerbaron, die op Dinsdagmiddag hield de kring Oost Zuid-Beveland een tuinbouwmiddag in het dorpshuis. In zijn openingswoord wees de voorzitter, dhr. K. Dees, ef op dat de inleiding van dhr. Gerritse over „Past de Zeeuwse fruitteelt zich wel voldoende aan?" op de tuinbouwmiddag vorig jaar, nu «reeds gunstige resulta ten had afgeworpen. Drs. P. Greidanus, hoofd van de afdeling economie van het I.B.V.T. te Wagenlngjen, hield een in leiding over de afzetorganisatie van het rviasae j. ue jong, j_»e neen; z. Gebr. Dictus, Zundert; 3. P. Somers, Roosendaal; 4. P. I. Butler, Biezelinge; 5. J. H. van Zundert, Roosendaal. Klasse II: 1. L. Paauwe; 2. J. Traas, Rilland; 3. Jac. Minnaard; 4. J. van Oevelen, Hoogerheide; 5. J. de Jong, De Heen. Klasse III: 1. P. I. Butler, Biezelinge; 2. P. C. de Hullu, Schoondijke; 3. M. Minnaard Yerseke; 4. J. H. C. Poley, Kapelle; 5. L. de Clerck, Putte. Klasse IV: 1. A. A. Douw- Oud-Vos- Kerstnachtdienst. In de Ned. Herv. kerk zal donderdag avond 24 december een kerstnachtdienst worden gehouden, aanvang 10 uur. Voetbal. Ondanks wind en regen kwamen za terdagmiddag de B-junioren in het veld tegen Wemeldinge en hielden de winst binnen. 20. Waarde II ging naar Zaamslag II. Deze wedstrijd eindigde in het voordeel van Zaamslag met 32.

Scheldebode | 1964 | | pagina 6