PoWP°bevrijdt Bronchi letten YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND -BATH KRABBENDIJKE WAARDE Prijsuitreiking I.V.A.-wintershow. Ter afsluiting van de wintershow, ge organiseerd door de I.V.A. en gehouden op 26, "27 en 28 november, werden za terdagavond de prijzen uitgereikt in zaal Nolet. Alle prijswinnaars waren schriftelijk uitgenodigd om zaterdag avond in de zaal Nolet present te zijn voor het in ontvangst nemen van hun prijs. Zij wisten niet welke prijs ze had den gewonnen, zodat er grote spanning was. Nadat allen verwelkomd waren door de secretaris van de I.V.A., dhr. J. de Rooy, werden de prijswinnaars één voor één, vanaf de laagste prijs, op het toneel geroepen, waar zij hun prijs ont vingen. Hiermede bereikte men. een cli max naar de hoofdprijs, bestaande uit een bankstel. De gelukkige winpaar was dhr. J. Meulbroek uit de burenpolder- weg. Tijdens de,( uitreiking werden de aanwezigen ook nog enkele consumpties aangeboden. De speciaalzaak voor Uw BRIL Gevonden voorwerpen. Gevonden een gulden en een kinder wantje. Inlichtingen ter gemeentesecre tarie. Aanrijding. Op de kruising KerkwegWemel- aingse Zandweg ontstond een aanrijding tussen twee personenwagens, bestuurd door dhrn. D. alhier en P. uit Goes. D., die van de Kerkweg richting Wemel- dinge reed, werd aangereden door P., die van Kapelle naar Wemeldinge kwam. Beide wagens kwamen met een harde klap tegen elkaar, waarbij er veel ma teriële schade kwam aan beide wagens. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Jaarvergadering. Dezer dagen hield de ijsvereniging Wemeldinge zijn jaarvergadering in de zondagsschool der Vrij Evang. Gemeen te. Na zijn openingswoord werd door de voorzitter het verloop van het vorig ijs seizoen in korte trekken weergegeven, o.m. het aanleggen en onderhoud der ijsbaan, waf werkelijk in een zwakke winter niet is te verwezenlijken, daar het water steeds wegzakt. Vandaar dat men dit jaar naar andere mogelijkheden heeft gezocht en daar ook werkelijk in is geslaagd. Het ligt in de bedoeling dit jaar de oesterputten van de Fa. Linden- bergh als ijsbaan te gebruiken, en het ziet er naar uit dat dit wel lukken zal als er eventueel een winter voor de deur staat met vorst. Het is wel te hopen dat de vereniging dit jaar de leden eens iets goeds kan aanbieden, en des te meer voor versteviging van de kas, die vorig jaar volgens het verslag van de penningmeester sloot met een nadelig saldo van 97,01. Het bestuur heeft een kleine wijziging ondergaan. In de vaka- ture Jac. Dagevos is gekozen dhr. J. Moelker Az. Besloten werd om een en treegeld te heffen van 2,50 inleggeld en 2,75 contributie; voor de jeugdleden 1,inleggeld en 1,25 contributie. Dagkaartjes voor volwassenen zullen 1,gaan kosten en voor de jeugd 25 cent. Misschien is dit een stimulans om lid te worden. Hopenlijk treft de ge meente spoedig maatregelen om de oor spronkelijke ijsbaan op de een of andere manier te verharden, zodat het water niet meer wegzakt. Het was wel jam mer dat de opkomst op deze vergade ring klein was te noemen. Raadsvergadering. Vrijdagavond komt de raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis. De agenda ver meldt onder meer benoeming van een kleuterleidster, behandeling inzake nota van enkele bepalingen van de algemene bijstandswet, voorstel tot benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. De voordracht luidt: L. Mieras en Jac. Ploogesteger. Een voorstel tot aankoop van een perceel boomgaard aan de Zd. Achterweg van dhr. Joh. Ruissen en een perceel boomgaard van mevr. L. N. Glerum-Stevense. Verder een voorstel tot demping en riolering van een sloot langs de Nrd. Achterweg en een voor stel tot voorlopige goedkeuring van het plan tot onteigening van enkele percelen in het belang van de volkshuisvesting. Dit omdat met de eigenaren geen over eenstemming kon worden bereikt. Geslaagd. Onze dorpsgenoot dhr. W. Gijssel slaagde voor het examen motorrijwiel hersteller B (hulpmonteur praktijk), dat in Den Haag werd afgenomen. Proficiat! Chr. school. Dezer dagen werd in de school voor Christelijk Volksonderwijs aan de ouders gelegenheid gegeven het werk van de leerlingen te bekijken en met het per soneel te spreken. Hoe goed het is dat school en ouders in contact blijven, kon men op deze avond weer merken, daar vele ouders aanwezig waren. Kerstnax'htdienst. Op 24 december zal er des avonds om 10 uur een interkerkelijke nachtdienst worden gehouden in de Herv. kerk al hier. Hieraan werken mede de Geref. Kerk, Vrij Evang. Gemeente en Ned. Herv. Gemeente. „Scheldeprijs" Teenerfestival. Vijf en twintig teenerbands en solis ten komen zaterdag 19 december a.s. naar Ons Dorpshuis om te strijden om de hoogste eer in het vierde internatio nale teenerfestival. Deze hoogste eer is tweeledig. Enerzijds de door de gemeen te beschikbaar gestelde wisselbeker „Scheldeprijs van Kruiningen" en ander zijds" de teenertopprijs van de V.A.R.A. De Scheldeprijs wordt toegekend aan die gene, die van de „volwassen" jury op grond van de geleverde muzikale pres taties het hoogste puntental ontvangt. Deze jury bestaat uit dhm. M. J. van den Berge alhier, Heyt, Yerseke en De Bie van de V.A.R.A. Een teenerjury be staande uit Edward van de Abeel en Adri van Boven uit Bergen op Zoom, Hermien Martens alhier en Coby Slab- bekoom uit Hansweert kent de teener topprijs toe aan die teener die naar hun oordeel daarvoor het meest in aanmer king komt. Evenals vorige jaren wordt ook nu weer dit festival georganiseerd door het „Concertfónds". Deze organi satie is mogelijk dank zij de medewer king van het gemeentebestuur, de mid denstand en enige grote industrieën. En ook elders in het land vindt dit festival weerklank. Een omroepvereniging stelde de teenertopprijs beschikbaar, van een grote platenmaatschappij komt er een afvaardiging om de muzikale prestaties te beoordelen. Natuurlijk kan de eigen bevolking daarbij niet achter blijven. De ze hoeft niets beschikbaar te stellen of te beoordelen, doch enkel en alleen maar te komen luisteren naar wat onze eigen Zeeuwse tieners, de Brabantse en de Belgische presteren. En dat is niet ge ring! Zaterdag komen ze, „The Fly catchers" uit Hulst, „The Sea Rockets" uit Vlissingen, „The Moonlight Stars" uit Schore, en ga zo maar door. Ze worden gepresenteerd door Nel Visser uit Vlissingen. Omdat er zoveel komen begint het festival 's morgens al om half elf. „The Violets" en „The Stereo's" ver zorgen met Ann Lee 's avonds het slui tingsbal. En dat allemaal, omdat de ouderen maar kunnen genieten van Mo zart- en Verdiconcerten. Sneltrein ramde auto. Bij de spoorwegovergang Zanddijk al hier reed maandagmiddag om kwart over vier de sneltrein uit de richting Vlissingen met grote snelheid tegen een gedeeltelijk op de rails staande perso nenauto. De 51-jarige mevr. D. M. uit Yerseke was met haar auto komende van de richting Rijksweg op weg naar Yerseke. Toen de knipperlichten van de overweg aansprongen, remde zij af, doch zij kwam op de zuidelijke rails tot stil stand. Terugrijden was niet meer moge lijk, daar de halve slagbomen van de overweg reeds op de achterkant van haar auto lagen. Voordat het haar en de drie bejaarde inzittenden (twee da mes en een heer) mogelijk was uit de auto te stappen, had een treeplank van trein zich reeds in de motorkap van de auto geboord. De auto werd opzij ge drukt en een deel van de treeplank kwam in de auto te zitten. De auto werd zwaar beschadigd, doch de inzittenden liepen wonder boven wonder geen letsel op. De trein, die Kruiningen-Yerseke niet als stopplaats had, kwam bij het station tot stilstand. Nadat bestuurder De Bruyn uit Roosendaal de nodige for maliteiten had verricht, kon hij de rit met 13 minuten vertraging voortzetten. Landbou wvoo rlichting. De Vereniging voor Bedrijfsvoorlich ting Oost-Zuid-Beveland hield donder dag 10 december j.l. in de Korenbeurs haar eerste wintervergadering onder voorzitterschap van dhr. C. van Gorsel. Er werden voor het landbouwbedrijf be langrijke onderwerpen besproken. Hoofd assistent M. van Gastel besprak eerst het voorkomen, de levenscyclus en de mogelijkheden tot bestrijden van de tar- westengelgalmug. Als tweede onderwerp behandelde hij de onkruidplant wilde haver", die jammer genoeg geleidelijk aan wat in betekenis toeneemt. Volgens spreker is het alleen bij goede controle mogelijk vrij te blijven van dit gevrees de onkruid. Verder werd het onderwerp groenbemesters in de vorm van de ver schillende klaversoorten, raaigrassen, wikken en Alexandrijnse klaver in het kort door hem besproken. De verschil lende rassenproeven van suikerbieten, vlas, erwten en granen werden behan deld door dhr. D. Wiskerke van het proefbedrijf „Zeeland" te Wilhelmina- dorp. Deze wees op de nieuwe chemi sche bestrijdingsmiddelen. Enkele hier van kunnen van groot belang worden bij de teelt van suikerbieten, vlas en erwten, aldus dhr. Wiskerke. Spreker verstrekte verder de gegevens die ver kregen zijn van vruchtwisselingsproef- velden met suikerbieten, vlas, zomei;- gerst, aardappelen en erwten. Op deze inleidingen volgde een geanimeerde dis cussie. Tot slot wekte voorzitter Van Gorsel allen op naar de jaarvergadering op 7 januari a.s. te komen. Hoogstaande jubileumviering. Vrijdag 11 december heeft de ge mengde zangvereniging ..Crescendo" in een goed bezet dorpshuis het 45-jarig bestaan op verheven wijze gevierd. Om acht uur gingen de bezoekers, waaron der vertegenwoordigers van het ge meentebestuur, de Zeeuwse Zangersbond en vele zusterverenigingen, er voor zit ten om te zien en nog meer om te horen hoe „Crescendo" het er met dit tweede opera- en operetteconcert af zou bren gen. Nadat voorzitter M. van den Berge de openingsplicht in woorden had ver vuld, opende de orkestvereniging „Apol lo" de avond muzikaal met Gluck's ouverture Iphigenia in Aulis. „Crescen do" vervolgde met het koor der Janit- scharen uit die Entfiirung aus dem Se rail van Mozart. Het is niet doenlijk om aan elk nummer een beschouwing te wijden en daarom geven wij de hoogte punten aan. Voor het koor waren dit ongetwijfeld het Avondkoor uit de slechts weinig meer opgevoerde opera Das Nachtlager von Granada van Kreutzer en het zigeunerkoor uit II Trovatore van Verdi. Het solistisch optreden vormde niets dan hoogtepunten. Van de door de sopraan Greet Ribbeling gezongen aria's viel Letzte Rose uit Martha wel het meest in de smaak. Met de Einzugs- marsch uit der Zigeunerbaron, die op veelvuldig verzoek van het publiek her haald moest worden, sloot het koor het muzikale gedeelte van deze avond. Daar na werd de vereniging nog gefeliciteerd met het jubileum en bovenal met dit concert door de voorzitter van de Zan gersbond. dhr. Sinke. Schaken. De uitslagen van de voor de onder linge competitie van de schaakvereni ging „D.Z.D." alhier gespeelde partijen luiden als volgt: J. QuakkelaarP. van de Parel 10; D. H. van SandijkW. A. Verbeek 01; W. ZuydwegJ. Ste- vene V2W. HubrechsenJ, .K,arel- se 0—1; W. 'tJong—B. Cok 0—1; J. KarelseM. van Gastel 1o; L. Poley J. de Graag 1—0; W. HubrechsenD. H. van Sandijk 1—0; W. ZuydwegJ. van Oosten 10; J. StevenseM. van Gastel 0—1; L. Poley—W. Karelse J—0; J. KarelseW. Zuydweg y2C. I. de MeyW. Karelse 01; J. Quakke laarW. 'tJong 10. neus, keel,borst van vastzittend slijm Gemeenteraad. De gemeenteraad van Kruiningen be sloot in zijn dinsdagavond gehouden ver gadering de gemeentelijke legesverorde ning te herzien. Om de leesbaarheid van de verordening te behouden werd beslo ten een geheel nieuwe verordening vast te stellen. Naast enkele kleine verho gingen kwamen de grootste verschillen tot stand bij de leges voor de huwelijks voltrekkingen. Het was ook vooFctTt on derdeel, waartegen dhr. E. A. JE; M. Suij (K.V.P.) principiële bezwaren liet horen. Hij was van mening dat door die hoge kosten aan het burgerlijk huwelijk een te hoge status wordt toegekend. Hij vond het jammer, -dht de legeskosten voor een jachtakte niet konden worden verhoogd. Dhr. W. J. Pouwer (C.H.) wenste de leges voor de ventvergunnin gen nog iets meer ta! verhogen dan nu was voorgesteld. Een dagvergunning kost nu 0,50, voorgesteld was 1, terwijl na enige discussie het bedrag is vastgesteld op 2,—. Door deze wijzi gingen zijn de leges voor huwelijksvol trekkingen nu als volgt: op maandag kosteloos, op donderdag"/ 25,-. op een andere werkdag 50,—, op zaterdag of zondag 100,op dagen buiten de uren, waarop het bureau voor de bur gerlijke stand voor het publiek is ge opend, Voörzover de ambtenaar daartoe gelegenheid geeft 200,en buiten het gemeentehiiis 50,—. Voorts zullen in het vervolg ook de yisakten belast jww den met 1,en de z.g. bijdragebëwij- zen ingevolge de Vissérijwet 0,5Ó.:-Een aantal agendapunten kon de voorzatter, burgemeester A. Schipper. ^onde#;(Jis- cussie als aangenomen afhamereiwHet krediet in rekening-courant met dlFN.V. Bank voor Ned. Gebeenten werd voor 1965 vastgesteld op 250.000,Ook het voorstel om een groot aantal per ceeltjes tuingrond in *1965 te verpachten ontmoette geen bezWaar, evenmin als het voorstel tot bepaling van de uren, waarop het bureau van de burgerlijke stand voor het publiek geopend zal'-"zijn. Officieel is nu bepaald, dat het bureau geopend zal zijn op werkdagen van 9 12 uur en van 1316 uur en op zater dagen en zondagen van 910 uur, doch alleen op verzoek van' een belanghebben de, indien deze de ambtenaar van de burgerlijke stand aantoont, dat met de te verrichten werkzaamheden hietH. tot de eerstvolgende gewone dag kan wor den gewacht. In feite is „echter hierdoor niets veranderd, maar is de bestaande toestand gelegaliseerd. Een wijziging van de gemeentebegroting voor 1964 ontlokte dhr. J. Griep (V.V.D.) de op merking, dat hij toch wel wat geschrok ken was van de verhoging van de ver- bouwingskosten van het gemeentehuis. De voorzitter deelde hierover mee, dat hij voor de aanvang van de verbouwing reeds had opgemerkt dat gerekend moest worden met een totaal van circa 61.000,inplaats van de oorspronke lijk geraamde 50.000,Een aantal posten, w.o. overgordijnen voor raadzaal k 3.000.architectenkosten, honora rium gemeentewerken a 2.600,en huur dorpshuis 2.400,waren in de eerste begroting nietl opgenomen De uiteindelijke raming joedraagt ddfi nu 71.569,62. In het uitbreidingsplan Hansweert-west werden een drietal per celen bouwgrond verkocht aan J. F. van den Enden, J. F. Mollet en F. J. Vette, allen te Hansweert.''De leden van de commissie van advies ingevolge de woonruimtewet, t.w. Zuster H. Burger en dhrn. M. J. Ie Clércq, P. A. Wëstdrjk, A. Kievit en P. Bauer werden allen her benoemd, evenals dhr. Chr. J. van Paas- schen als lid van de commissie van toe zicht op het sportterrein en dhr. A. Schipper als lid van het bestuur van de Stichting „Ons Dorpshuis". Aan het «lot van de vergadering, waarin geen der raadsleden iets voor de rondvraag had, bracht de voorzitter in deze laatste ver gadering van 1964 zijn dank uit aan de raadsleden de wethouders en het- ;ge- meentepersoneel voor de wijze, waarop zij allen hun verschillende taken in net belang van de gemeente Kruiningen hebben verricht, waarna wethouder C. van Iwaarden (C.H.op zijn beurt bur gemeester Schipper dankte voor diens prettige leiding in de vergaderingen en hoopte op voortzetting van deze verhou ding in het komende jaar. Tuin bouwmiddag. Dinsdagmiddag hield de kring Oost Zuid-Beveland een tuinbouwmiddag in het dorpshuis. In zijn openingswoord wees de voorzitter, dhr. K. Dees, et op dat de inleiding van dhr. Gerritse over „Past de Zeeuwse fruitteelt zich wel voldoende aan?" op de tuinbouwmiddag vorig jaar, nu "«-reeds gunstige resulta ten had afgeworpen, Drs. P. Greidanus, hoofd van de afdeling economie van het I.B.V.T. te Wageningjen, hield een in leiding over de afzètofganisatie van het Zeeuwse fruit. Vervolgens hield dhr. L. Gijsberts, marktonderzoeker bij het Cen traal Bureau van Tuinbouwveilingen, een inleiding over „De afzetmogelijkhe den van de Zeeuwse tuinbouwproduk- ten". Concluderend zei spreker dat Zee land met twee grote problemen worstelt. Ten eerste: Hoe moet het kleinbedrijf met velerlei kleine produkten en seizoen arbeid omgevormd worden in een be drijf gespecialiseerd op weinig grote produkten, die het gehele jaar werk ver schaffen? En ten tweede: De Zeeuwse tuinbouw groeit wel in de breedte, doch niet in de diepte! Scheepvaartbeweging. i< In dé maant! november passeerden het kanaal door Züid-Beveland 7.583 sche pen van 4.350.497 ton. Hiervan waren 5.200 schepen van 3.098.126 ton geladen en 2.383 schepen van 1.252.371 ton wa ren ledig. De geladen schepen bestonden uit 4.839 motorschepen van 2.620.973 ton, 349 sleepschepen van 471.455 ton, 12 coasters van 5.698 ton. De ledige schepen bestonden uit 1.692 motorsche pen van 1.062.095 ton, 151 sleepschepen van 171.019 ton, 22 coasters van 9.188 ton. Tevens passeerden er 518 sleepbo ten van 10.139 ton. Van België passeer den er 24 duweenheden. Naar België 21 (vorige maand 31 en 27). Tot de rijn vaart behoorden 924 geladen motorsche- jen .van 623.772 ton, 152 geladen sleep schepen van 212.028 ton, tevens 159 le dige motorschepen van 165.110 ton èn 12 ledige sleepschepen van 14.059 ton, alle van België. Naar België passeerden 759 geladen motorschepen van 554.331 ton, 69 geladen sleepschepen van 97.248 ton, 50 ledige motorschepen van 35.900 ton en 2 ledige sleepschepen van 2.944 ton, alle eveneens behorende tot de rijn vaart. In nationalitetien waren de sche- jen als volgt verdeeld: 4.453 Nederland se, 2.137 Belgische. 382 Duitse, 334 Franse, 262 Zwitserse, 1 Luxemburgs, 5 Oostenrqijkse, 1 tengels en 8 Poolse. In de maand november passeerden er 525 schepen minder dan in de maand oktober. Kerknieuws. Tijdens een bijeenkomst in de con sistorie van stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. kerk is als ouderling gekozen dhr. J. Klein. Als notabel werd dhr. J. Goedheer gekozen. In- en uitvoer. Sinds lange tijd is er weer enige druk te op de loswallen in het kanaal te be speuren; enige coasters zijn deze week landbouwprodukten komen laden en los sen. De Finse coaster „Jarsö" (499 brt) kwam hier aardappelen laden met be stemming Spanje. De Duitse coaster „Cranz" (424 brt) kwam met een la ding uien uit Gdansk (Polen) naar Hansweert. Woensdagmorgen is de gro te Noorse coastgr „Frigora" (1227 brt) hier aangekomen, welke een lading aardappelen voor Spanje zal laden. Filmvertoning. De Nederlandse Blindenbond heeft de ze zomer een film opgenomen over het dorp en het dorpsleven. Maandagavond kregen de inwoners van Hansweert de gelegenheid te zien, wat de cameralie- den „geschoten'^-hadden en of ze er zelf ook nog op stonden. Dit laatste was dikwijls wel het geval. Ook hadden de cameralieden vele meters film op de beide lagere scholen verschoten, evenals op de kleuterscholen. Twee dingen voor Hansweert van zeer groot belang misten we echter in de film, wat wel jammer was. Van de werf was er niets te zien. Het was toch aardig geweest de mensen die daar werken, in „volle aktie" te zien. Tevens was er ook van de „levensader" van Hansweert, het ka naal, en dan speciaal de sluizen, heel weinig te zien. Mocht men in de toe komst nog eens zo'n film opnemen, als men dan wat meer aandacht aan laat ste twee punten schenkt en als men dan een filmscherm gebruikt inplaats van een diascherm, dan zal deze film nog meer geslaagd zijn, dan hij nu al was. Het initiatief van de Nederlandse Blin- denbond is te loven en we hopen, dat men over enkele jaren wederom een be zoek aan ons dorp zal brengen. Voetbal. De wedstrijd van Rillandia I tegen Terneuzense Boys III eindigde in een Rillandse overwinning. De uitslag was n.l. 7—3. Kerstwijdingsdienst. Op dinsdag 22 december a.s. zal in het Herv. Jeugdgebouw een kerstwij dingsdienst worden gehouden voor be jaarden. Deze middag wordt georgani seerd door de Herv. Diakonie en de Herv. Vrouwengroep. Postduivententoonstelling. Zaterdag j.l. had in het veilinggebouw een postduivententooéêtelling plaats, die was georganiseerd door de verenigingen „De Luchtbode" en „De Scheldeduif" sa men. Er waren niet minder dan 1033 postduiven voor deze tentoonstelling in geschreven, waar de keurmeesters een hele kluif aan hadden, 's Avonds was er ondanks het slechte weer een zeer grote belangstelling, terwijl er velen, dank zij het rad van avontuur, met een braad kip of een taart naar huis gingen. De prijzen werden als volgt verdeeld (we gens plaatsgebrek bekort) Klasse I: 1. J. de Jong, De Heen; 2. Gebr. Dictus, Zundert; 3. P. Somers, Roosendaal; 4. P. I. Butler, Biezelinge; 5. J. H. van Zundert, Roosendaal. Klasse II: 1. L. Paauwe; 2. J. Traas, Rilland; 3. Jac. Minnaard; 4. J. van Oevelen, Hoogerheide; 5. J. de Jong, De Heen. Klasse III: 1. P. I. Butler, Biezelinge; 2. P. C. de Hullu, Schoondijke; 3. M. Minnaard. Yerseke; 4. J. H. C. Poley, Kapelle; 5. L. de Clerck, Putte. Klasse IV: 1. A. A. Douw- Oud-Vos- semeer; 2. M. Pieterse, Wemeldinge; 3. Joh. Minnaard, Yerseke; 4. J. van Turn hout, Hoogerheide; 5. A. A. Visser. Klasse V: 1. A. Jasperse, Huybergen; 2. C. Zuydweg, Schor^.; 3. Goossens- Smput, Hoogerheide; 4. L. Heymans, Hoogerheide; 5. L. Paauwe. Klasse VI: 1. Mevr. Willemen, Beek en Donk; 2. H. Kaashoek, Anna-Jacoba- polder; 3. L. Paauwe; 4. A. van Daa- len, Oud-Vossemeer; 5. Jac. van de Plasse. Yerseke. Klasse VII: 1. Gebr. Dictus, Zundert; 2. C. Coremans, Rilland; 3. C. Kruysse, Geersdijk; 4. C. Sonke, Waarde; 5. M. Minnaard, Yerseke. Klasse VIII: 1. C. Sonke, Waarde; 2. A. Geerts, Waarde; 3. L. Hest, Zundert; 4. W. Krijnsen, Waarde; 5. Joh. Meijer, Hansweert. Klasse IX: 1. H. Kaashoek, Anna-Ja- cobapolder;. 2. C. J. Clement; 3. M. La- ban, Tholen; 4. J. Praat Tholen; 5. Schrier-Neve, Kruiningen. Klasse X: 1. G. van Liere, Colijns- plaat; 2. Jac. J. Oele, Yerseke; 3. H. Blok, Waarde; 4. C. J. van Wijk, Le pelstraat; 5. J. Quist, Anna-Jacobapol- der. Klasse XI: 1. J. Praat, Tholen; 2. L. Laban, Tholen; 3. D. Uil, Poortvliet; 4. C. M. Prevo; 5. K. M. Staal. Klasse XII: 1. L. Heymans, Hooger heide; 2. J. Kastelein, Geersdijk; 3. J. Zuydweg. Anna-Jacobapolder; 4. L. Haest, Zundert; 5. C. Elenbaas, Yerseke. Klasse XIII: 1. W. Krijnsen, Waarde; 2. G. Heyboer, De Heen; 3. J. J. de Jonge; 4. W. Hoogesteger; 5. P. C. de Hulla, Schoondijke. Klasse XIV: 1. J. W. van Oevelen, Hoogerheide; 2. W. Krijnsen, Waarde; 3. L. Scheurmans, Roosendaal; 4. A. J. Kruysse; 5. A. van Daalen, Oud-Vosse meer. Vaardigheidsproeven „Sparta". Een dezer dagen heeft een groot aan tal leden en aspirantleden van de gym nastiekvereniging „Sparta" de vaardig heidsproeven van het K.N.G.V. onder auspiciën van de „Zebra" afgelegd on der het toeziend oog van de juryleden dhrn. A. J. Kommers en W. Roorda, beiden uit Bérgen op Zoom. Er werd zo goed geturnd, dat alle leden het zo be geerde diploma wisten te behalen. Het maximum te behalen punten bedroeg 48, terwijl als minimum 39 punten gold. Deze cijfers -waren voor de senioren resp. 40 en 32.5 pnt. De geslaagden zijn: Meisjes diploma A: N. van Doom, 43.2 pnt.; M. Schouwenaar, 41.5 pnt.; A. Sinke, 43.6 pnt.; I. Versprille, 41.4 pnt.; A. Nagelkerke, 42.5 pnt.; R. Rep- ko, 41.4 pnt.; J. Lagendijk. 41.8 pnt.; 5. Paauwe, 42.1 pnt.; M. Wondergem, 42.1 pnt.; C. van Doorn, 42.6 pnt. Meisjes diploma B: L. van Doorn, 41.4 pnt.; A. Geense, 42.2 pnt.; A. Verspril le, 42.3 pnt.; A, Lobbezoo, 42.7 pnt. Dames 3e kl. B: N. Huissen, 43.6 pnt.; C. van Weele, 42.8 pnt.; C. van de Vre de, 44.2 pnt.; C. Lagendijk, 43.4 pnt.; M. v. d. Meule. 44.6 pnt; C van Zweden, 441 pnt.; E. Rijnhout, 43.3 pnt. Dames 2e kl.: C. C. v. Weele, 45 pnt. Dames senioren kl. B: A. van Lange velde, 37 pnt.; A. van Weele, 35.6 pnt.; C. Griep, 36.6 pnt.; J. Schwarts, 37.7 pnt.; I. Lobbezoo, 36 pnt.; P. de Vink, 37 pnt.; A. Dommisse, 35.8 pnt.; A. Lobbezoo, 37.3 pnt.; C. Sinke, 37.5 pnt.; N. Hoogesteger, 36.4 pnt. Vijf dames behaalden 't diploma voor de achtste keer. zodat zij hiervoor het gouden speldje ontvingen. Aan deze examens was nog een onderlinge wed strijd verbonden. De prijzen hiervan wer den behaald als volgt. Meisjes aspiran ten: Agatha Sinke, le prijs; N. van Doorn, 2e prijs. Dames 3e klas: M. v. d. Meule, le prijs; C. van de Vrede, 2e prijs. Dames 2e klas: C. C. van Weele, le prijs. Dames senioren: J. Schwarts, le pr.; A. Lobbezoo en C. Sinke, 2e pr. Jaarvergadering C.J.M.V. Donderdag hield de C.J.M.V. haar jaarvergadering in de zaal. van „De Koophandel". De vergadering werd ge opend door de presidente van de meis jesvereniging, mej. S. Benou. Daarna kwam „Een jaar C.J.M.V. en C.J.V.", revue met zang en spel. Het hoogte punt van deze avond was ongetwijfeld de opvoering van het blijspel „Hoogheid, uw kameel staat voor" van Max An drea. Dit toneelstuk werd zeer goed op gevoerd, wat duidelijk te merken was aan de lachlust van de volle zaal. De vergadering werd gesloten door de oud voorzitter van de jongemannenvereni- ging, dhr. C. J. Snoep. Brandweer. Zaterdag zal de nieuwe brandweerga rage op de hoek Wilhelminastraat Oostweg in gebruik worden genomen. De nieuwe brandweerauto zal dan ook officiéél worden overgedragen aan het korps. Daarna zal er een demonstratie worden gegeven met de nieuwe auto in het bouwplan „West". frioestdrank in tabletvorm.95ct Benoemingen. Benoemd tot commies ter secretarie, tevens waarnemend secretaris, dhr. A. 'Boey, thans werkzaam te Hendrik-Ido- Ambacht. Tot typiste ter secretarie is voor en kele dagen per week benoemd mej. G. C. Blaauwkamer te Krabbendijke. Kerstnachtdienst. In de Ned. Herv. kerk zal donderdag avond 24 december een kerstnachtdienst worden gehouden, aanvang 10 uur. Voetbal. Ondanks wind en regen kwamen za terdagmiddag de B-junioren in het veld tegen Wemeldinge en hielden de winst binnen. 20. Waarde II ging naar Zaamslag II. Deze wedstrijd eindigde in het voordeel van Zaamslag met 32.

Scheldebode | 1964 | | pagina 4