televisie AGENT BEZORGER WAARDE KAPELLE-BIEZEUNGE BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN vij leveratt de iwooiste modeller? met sterKe spiraal sten kunnen worden opgericht, wegens te kleine gemeenten, vond spreker dat er toch meer moet worden gedaan op het gebied van het waken voor men senlevens. Als er in het jaar 2000 in Ne derland twintig miljoen mensen wonen, en deze veronderstelling is heel rede lijk, dan zou het inwonertal van Zee land verhoudingsgewijs toenemen van 300.000 tot 500.000. Maar, aldus dhr. Kaland, de regering voert een zeehaven- beleid, en doordat de regering tevens een beleid voert ter ontlasting van de randstad Holland, zal ook Zeeland mee delen van de ruimtelijke spreiding van de industrieën. Daardoor kunnen we be rekend zijn op een bevolkingsaantal van één miljoen in Zeeland, en daarop moet ons beleid gericht worden. Hierna volgde er een nadere bespreking van het onderwerp. Tenslotte deelde dhr. Kaland nog mee dat nu de raden hun zienswijze over de gemeentelijke her indeling hebben bekendgemaakt, er nog dit jaar gerekend kan worden op een beslissing van de provinciale overheid met betrekking tot deze plannen. Uitvoering. De muziekvereniging „Vooruit'" zal zijn uitvoering dit jaar houden op vrij dag 18 december a.s. in zaal Koeman. Naast het uitvoeren van een aantal mu ziekwerken zal door haar eigen to neelclub worden opgevoerd Pension drie", een klucht in drie bedrijven van Joh. Blaaser. Raadsvergadering. In de openbare vergadering van de raad dezer gemeente herdacht de voor zitter, burgemeester De Kam, de over leden ambtenaar der secretarie dhr. J. J. Straub en bracht hem posthume dank voor alles wat hij voor de gemeente heeft gedaan, vooral in de moeilijke jaren van oorlog en ramp, wat veel van zijn krachten gevergd heeft. Een ogenblik stilte werd in acht genomen. Op een verzoek van de Z.V.U. werd een bedrag van 10,beschikbaar gesteld voor haar 20-jarig bestaan, voor het aanschaffen van een concertvleugel. Een reeds verouderd raadsbesluit van verhuur van een strook bouwgrond aan A. Sonke en Gebr. Waterman werd in getrokken en zal na taxatie opnieuw worden verhuurd aan genoemde perso nen. Goedkeuring werd verleend tot het bouwen van een dorpshuis door om bouwing van de oude schoolgebouwen annex gymnastieklokaal. Een geldlening werd hiervoor aangegaan tot een be drag van 60.000,Tevens werd be sloten een onderhandse aanbesteding te houden. Een voorstel om in verband met werkzaamheden aan de Hoofdstraat de ze voor doorgaand verkeer af te slui ten, werd goedgekeurd. De bejaarden woning Wilhelminastraat 10Wérd toe gewezen aan de wed. A. Waterman- Schrier. B. en W. werden gemachtigd een gedeelte bouwgrond te verhuren in bouwplan-oost. In venband met een te benoemen nieuwe ambtenaar ter secre tarie bracht de voorzitter dank aan de heer M. van Houte voor het beschik baar stellen aan de gemeente van zijn toegewezen bedrijfswoning in de Juli- anastraat. Verder besloot de raad aan te sluiten bij de Dienstverlening Over heidsadministratie in verband met de salarisadministratie. Het krediet in re kening-courant voor het jaar 1965 werd vastgesteld op 150.000, Raadsvergadering. De raad van Kapelle besloot in zijn j.l. gehouden vergadering om 640 m2 grond alsmede de panden Ganshoekweg 3 en 5 van de familie Rottier te Ka pelle aan te kopen voori 4000,De aankoop houdt verband met de plannen die de gemeente heeft tot sanering van een deel van Biezelinge. Tot bestuurs leden van de burgerlijke instelling voor maatschappelijke zorg werden herbe noemd dhrn. J. van Koeveringe, Schore en H. Zuidweg, Biezelipge. In de vaka- ture van dhr. J. A. Brouwer, die zich om leeftijdsredenen niet meer herkies baar had gesteld, werd gekozen dhr. J. Ganseman Kapelle. In de commisie tot nazien, van. de begroting van de bur gerlijke instelling voor maatschappelij ke zorg werden gekozen dhrn. J. de Ja ger, L. de Koeyer en J. Slabbekoorn. Aan mej. E. W. Hoogstrate te Goes werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de o.l. school te Kapelle (dorp). Een krediet van 2090,30 werd beschikbaar gesteld voor vloerbedekking van twee lesloka len van de o.l. school te Schore. Het pand Oude Dijk 3 te Biezelinge werd onbewoonbaar verklaard. Het krediet in rekening-courant werd voor 1965 vast gesteld op 145.000,De raad be steedde ook geruime tijd aan de behan deling van diverse subsidie-aanvragen. Afgewezen werden de aanvragen van de Ned. vereniging voor bescherming van voetgangers, het Centrum Blindenwe zen, de Dr. Winthrop M. Phelps-stich- ting voor spastische kinderen, het reva lidatiecentrum „Johanna-stichting" en het Nederlands Congres voor openbare gezondheidsregeling. De subsidie aan de Bond tegen het vloeken werd op 10, gehandhaafd; de stichting het Neder landse Astmafonds zal 2 cent per in woner krijgen, terwijl aan het Humanis tisch Thuisfront en de Stichting Katho liek Militair vormingscentrum 2,50 zal worden gegeven. Voor het Koningin Wilhelminafonds werd de subsidie op 2 cent per inwoner bepaald en die voor de federatie van verpleeginrichtingen voor langdurige zieken op 1 cent. De subsidie voor het Economisch Techno logisch Instituut Zeeland zal verhoogd worden tot 12 cent per inwoner, terwijl aan het comité Z.V.U.-jubileum een een malige bijdrage van 1 cent per inwoner Aan de r'.-k. streek-avondmulo ,.St. Mi chel" te Roosendaal zal een bijdrage verleend borden van 25,per cursus jaar voor elke uit de gemeente afkom stige leerling en aan de academie voor beeldende kunsten „St. Joost" te Breda onder dezelfde voorwaarden 50,Be sloten werd voorts om aan de Zeeuwse stichting voor school- en beroepskeuze 5,beschikbaar te stellen voor elk uit de gemeente getest kind, terwijl aan de katholieke reclasseringsvereniging, afd. Zeeland, 5,per jaar beschik baar gesteld zal worden voor elke uit de gemeente afkomstige reclassent. Het subsidie-verzoek van de landelijke fede ratie van muziekgezelschappen om het plaatselijk muziekgezelschap een hoge re subsidie toe te kennen, werd afgewe zen. Om de damtitel. De leden van de damclub „Kapelle" speelden weer enkele partijen voor het persoonlijk clubkampioenschap. De uit slagen zijn: A. v. d. SchraafChr. Kor- stanje 2—0; C. BlankenburgG. J. Le- poeter 20; J. de NeefH. A. van de Vrie 11; J. C. van LiereC. Sulsters 1—1. Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle werd in november een spaaroverschot geboekt van 4479,04. Met 143 stortingen werd 25.242.30 in gelegd. Er hadden 36 terugbetalingen plaats tot een totaal van 20.763,26. Er werd 1 nieuwe rekeninghouder in geschreven. Bijeenkomst studieclub. De studieclub van glastuinders uit Kapelle en omgeving hield dinsdagmid dag in de kantine van de veiling een bij eenkomst. Na een welkomstwoord door voorzitter A. J. Berman uit Kapelle trad als spreker op dhr. M. Wattel, hoofd assistent A bij de rijkstuinbouwvoor- lichtingsdienst. Dhr. Wattel behandelde in zijn praatje de grondbehandeling in kassen en warenhuizen, vooral na de tomatenteelt en voor het inplanten van aardbeien. Ook besprak hij de mogelijk heden rond de grondontsmetting. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijkspoli tie te Kapelle werden in november de volgende gevonden voorwerpen aange geven: Een witte gebreide handschoen, een zwart-witte want, een grijze plastic portemonnaie met inhoud, een wit wol len muts, een nylon kinderwagendekje, een portemonnaie inhoudende autosleu telring en een hondje met halsband. Verkopingen. Door notaris J. C. Kram werden in hotel „De Zwaan" een tweetal verko pingen gehouden. Dingdag werd het pand met schuurtje aan de Stations straat 23, groot 3 a 10 ca in veiling ge bracht in opdracht van dhr. A. de Jager te Kapelle. Hoogste inschrijver was dhr. M. de Klerk uit Kloetinge met 17.615,Op de inzet van 18.000, werd geen enkel bod gedaan zodat het pand onverkocht bleef. Woensdagmorgen werd door notaris J. C. Kram publiek verkocht het woon huis Dijkwelseweg 29, groot 3 a 45 ca ten verzoeke van de erven H. Steene- poorte. Hoogste inschrijver was dhr. C. M. Hoogesteger met 9050,Koper werd dhr. J. van Dillen voor 10.900, Ongeval. Toen afgelopen dinsdag mej. M. v. S. uit Bergen op Zoom te Kapelle uit de trein wilde springen terwijl deze nog aan het rijden was, kwam ze ongeluk kig terecht op het perron met het ge volg dat ze viel en bewusteloos bleef liggen. De dokter constateerde een zwa re hersenschudding. Over de maand november 1964 KRABBENDIJKE. Geboren: Andries, z. v. L. Jacobusse-Kootstra; Cornelis, zv. J. Vogelaar-v. d. Zande; Jan A., zv. G. Hollestelle-W eststrate. Ondertrouwd: A. Koster, 23 j. en C. Huissen, 19 j.; J. Lokerse, 23 j. en A. van Houte, 19 j. Getrouwd: J. Weststrate, 25 j. en S. van Koeveringe. 20 j.J. Waterman, 29 j. en G. Butijn, 23 j.L. de Coninck, 21 j. en J. Prevo, 19 j. Van 310 december 1964 YERSEKE. Geboren: Jacobus, zv. Dig- nus Jacob Kosten en Cornelia van Strien; Liane Eleonora, dv. Marinus de Koeijer en Geertruida Luteijn. Overleden: Jacobus Nijssen, 85 j., wednr. van Janne de Witte. Gehuwd: Cornelis Pieter de Regt, 24 j. en Jannie Marina Schot, 20 j. Huw.aangifte: Pieter Dronkers, 25 j. en Laurina Minnaard, 21 j. Huw.afk.: Jacobus Pieter Tolhoek, 23 j. en Maria Neeltje Ganseman 17 j. te Kapelle. Van 39 december 1964 KRUININGEN. Geboren: Saskia, dv. Cornelis de Jonge en Maria Cornelia van der Peyl; Marinus. zv. Jan Lokerse en Sara Louws; Cornelia Martina, dv. Ja cobus Adriaan Neels en Geertruida Ma ria Harthoorn. Gehuwd: Arie Jansen, 24 j. en Adri- ana Jozina van Bremen, 20 j. te Roo sendaal en Nispen. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Y erseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. P. Homburg, Heer- jansdam. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering zondag 8 en 10 uur. Leger des Heils Heiligingsdiens t 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine F. A. G. de Klark. Kapiteine E. Berman. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. C. van der Waa. 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrij Evang. Gem. 10 en 2.30 uur: Ds. Th. Pennings van Rotterdam. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Ilansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. van der Lelie. Rllland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. Snoep, Middelburg. 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 3 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vr;j Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Evangelist W. Kos. Krabben dyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. Krabbe, Hillegom. Heilig Avondmaal Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Juch. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. W. A. Vrijlandt, Borssele. 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboor te van onze zoon MARINUS J. LOKERSE S. LOKERSE-LOUWS Margreet, Jan, Laura, Jannie, August, Dineke Kruiningen, 4 december '64 Hoofdstraat 38 Met blijdschap en dankbaar heid geven wij U kennis van de geboorte van onze zoontjes en broertjes ANTHONY en FRANCOOIS (Anton en Frans) J. L. SCHULTS S. SCHULTS- TIMMERMAN JOKE SUSAN Zierikzee, 8 december 1964 Raveslootstraat 21 Tijdelijk: Cornelia Stichting. Kamer 14 Ten huize van zijn zoon te Zierikzee is op dins dag 8 december na een langdurige ziekte in Je zus ontslapen, onze broe der ouderling C. CHRISTIAANSE in de ouderdom van ruim 72 jaar We gedenken in grote dankbaarheid zijn toe gewijde arbeid in ge meente en zondagsschool gedurende vele jaren Namens Kerkeraad der Vrije Evangelische Ge meente te Yerséke, Ds. D. DE JONGE De rouwdienst zal wor den gehouden in het kerkgebouw van de Vrije Evang. Gemeente op vrijdag 11 dec. om half twee .DE SCHELDEBODE' vraagt tegen 1 januari a.s. TE RILLAND.BATH Sollicitaties en inlichtingen aan ons bureau, Kruiningen De regelmatige verkoop van kachels, convectors en was machines gaat regelmatig door bij 't bekende adres: P. C. van Oosten, Yereseke, en voor telefoon: 3-4-7. Heden nam de Here tot Zich, na een langdurig doch geduldig gedragen lijden, onze geliefde va der, behuwd- en groot vader CORNELIS CHRISTIAANSE in de leeftijd van 72 jaar H. I. CHRISTIAANSE M. CHRISTIA AN SE TRAAS KEES en verloofde JAN JOZIEN WILLY SJAAK Zierikzee, 8 december '64 Nieuwe Haven 89 De begrafenis zal plaats vinden op vrijdag 11 dec. 1964 op de alg. begraaf plaats te Yerseke, des nam. 2 uur, waar vooraf om 1.30 uur een rouw dienst gehouden wordt in de Vrij Evang. kerk aldaar Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurige ziekte, nog onverwachts, onze geliefde vader, be huwd-, groot- en over grootvader, zwager en oom JACOBUS NIJSSEN wedn. van J. de Witte in de ouderdom van ruim 85 jaar Wemeldinge: Wed. H. A. HOOGE- STEGER-NIJ SSEN Goes: A. H. LUTEIJN- NIJSSEN P. LUTEIJN Yerseke: D. D. NIJSSEN J. NIJSSEN- NIEUWENHUIZE N. DE WITTE Klein- en achterklein kinderen Yerseke, 4 december '64 Stoof straat 6 De begrafenis heeft plaats gehad dinsdag 8 december Degelijke betrouwbare Phi lips kerstboomkaarsjes. Reeds vanaf 9,25. Kerst toefjes 8.50. - Van Oeve- ren, Yerseke. 191*1 WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Degelijke betrouwbare Phi lips kerstboomkaarsjes. Reeds vanaf 9,25. Kerst toefjes 8.50. - Van Oeve- ren, Yerseke. Naast vele merken scheer mesjes, scheerapparaten, pré en after shave lotions hebben wij ook voor u elek trische scheerapparaten met volledige Philips service. Drogisterij Kooman, telef. 221, Wemeldinge. De speci aalzaak. Ook ondergoed kopen is een zaak van vertrouwen! Koop hierin bekende merk artikelen als: Jansen Ti- lanus, Novana, Koala e.d. Dan komt u nooit bedrogen uit en u draagt het met plezier. In ondergoed bij ons steeds de grootste keu ze. - Textielhandel Snoep- van Willigen. - Deelnemer kerstaktie. Degelijke betrouwbare Phi lips kerstboomkaarsjes. Reeds vanaf 9,25. Kerst toefjes 8.50. - Van Oeve- ren, Yerseke. De speciale aanbieding in Van Wijk spoeltjeswol kwa liteit Capricio is een groot succes. Van 1,60 voor 0,98 per bol. Zolang de voorraad strekt, want na bestellen is niet mogelijk. Nog voorradig in vier mooie kleuren, speciaal v. sport- truien. Textielhaiidel Snoep- van Willigen. Deelnemer kerstaktie. Wilt u een hele mooie kous voor de feestdagen? We hebben ze voor u in naad loos en met naad 2,95. Eveneens volop crêpe nylons voorradig (ook in zwart), benevens alle andere soor ten nylons. - J. de Neef, Wemeldinge. Kerstboomstandaards van Tiger plastic. Grote maat 9,75, kleine maat 6,95. K. Everse, Yerseke, Dam straat 5, Tel. 493. Voor beter verzorgd sten- cilwerkCopiëerinrichting Kole, Noordzandstraat 11, Yerseke. Degelijke betrouwbare Phi lips kerstboomkaarsjes. Reeds vanaf 9,25. Kerst toefjes 8.50. - Van Oeve- ren, Yerseke. Speciale aanbieding in BH's, gaines, panty's, gor dels enz. Restanten van se ries die uitlopen en die wij dus niet meer kunnen na bestellen. Alles van prima kwaliteiten, maar nu gul dens goedkoper. Kom vlug kijken of er ook in uw maat iets bij is! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Deel nemer kerstaktie. De binnenkort te verschij nen boeken van Ds. P. Hon- koop en Jane Welleman kunt u bestellen bij C. Nieuwenhuize, Kerkhoekstr. 39, Yerseke, tel. 593. Instuif op zaterdag 12 de cember voor jongelui van 12 t/m 15 jaar in „De Ha ven" *van half acht tot half tien. Snoezige nieuwe baby schoentjes en -laarsjes in geheel nieuwe uitvoering. Ook ontvingen wij zojuist weer een zending courtelle babysokjes, die na talloze wasbeurten er als nieuw blijven uitzien. Een héél praktisch babycadeautje! Voor al uw kinderkleding natuurlijk naar Textielhan del Snoep-van Willigen. Deelnemer kerstaktie. Landbouwvakantiebonnen inleveren op maandag 14 december bij M. C. Daane, Wemeldinge. Landbouwvakantiebonnen kunnen verzilverd worden op vrijdag 18 december na middags van 19—20 uur bij J. Duinkerke, Klinkenberg straat 19, Yerseke. Wij demonstreren dagelijks met Hoenson oliehaarden. Kom zonder enige verplich ting eens kijken bij Fa. Eckhardt, Damstraat 18, Tel. 508, Yerseke. Kerstfeest 1964. U kunt weer een kerstboom uitzoe ken bij ons. - C. Meijaard, Wilhelminastraat 78, We meldinge. Prachtige nieuwe modellen in BH's, gaines, panty's en korselets. Te kust en te keur voor jong en oud. Nooit was onze sortering hierin zo groot en rijk gevarieerd. En denkt u vooral ook aan de beroemde Ronda korset ten. Eens geprobeerd, wilt u nooit iets anders meer! AlleenverkoopTextielhan del Snoep-van Willigen. Deelnemer kerstaktie. Wegens overcompleet op te ruimen voor elk aanneme lijk bod: Eiken linnenkast, ledikant, 2 slaapkamer kastjes, 1 schuiftafel thee meubel, naaimachinetafel, vloerkleed, kokoslopers enz. enz., in de winkel Dorpsstr. 94 tot en met vrijdag. H. J. Meyaard, Wemeldinge. Ook in kinderondergoed zijn wij steeds ruim gesorteerd. Wij ontvingen zojuist weer een grote zending badstof Kijo kleuterhemdjes. Het beste wat er te koop is, wat betreft kwaliteit, en de buitengewoon goede pas vorm. U wilt nooit iets an ders meer. - Textielhandel Snoep-van Willigen. Deel nemer kerstaktie. Roestvrij stalen pannen met onbeperkte garantie en voor alle warmtebronnen. Ook voor een gascomfoor of for nuis naar Fa. Eckhardt, Yerseke. Zilverzegels. A.s. vrijdag 11 dec. om 8 uur in het Jeugd gebouw te Wemeldinge gezellige Klim op demonstratieavond. Gra tis proeven en keuren. Films, wedstrijd en verlo ting. Gratis toegangskaar ten in de winkel verkrijg baar. - Klimopwinkelier W. J. Wedekind, Wilhelmina straat 39. Om 4 uur kinder middag. Volgende week verwachten wij weer een mooie zending kerstbomen, aan billijke prijzen. - L. Pieterse, Bon zijweg 21, Wemeldinge. met de komende feestdagen een in huis zou toch wel gezellig zijn laat u tijdig voorlichten door w H J 2

Scheldebode | 1964 | | pagina 3