oo BAAYENS De sterren liegen niet De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE Vaardigheids proeven gymnastiek. Door de leden en aspirantleden van de plaatselijke gymnastiekvereniging ,.W.I.K." werden dinsdagavond de jaar lijkse vaardigheidsproeven afgelegd. Ze werden afgenomen onder verantwoorde lijkheid van de technische commissie van de Turnkring Zeeland-Brabant (Ze bra) van het K.N.G.V. De jury bestond deze keer uit dhrn. M. Griep te Krab bendijke en M. van Ast te Yerseke. Het aantal deelneemsters was aanzienlijk groter dan de vorige keer, n.l. 26 meis jes en dames. Over het algemeen werd er goed geturnd, zodat alle deelneem sters het examen met goed gevolg af legden. Het minimum aantal benodigde punten om te kunnen slagen bedroeg 39, het maximum te behalen punten was 48. De volledige uitslag luidt: Meisjes A-klasse: Willy Kole, 41.8 pnt.; Hannie van Stel, 41.5 pnt.; Truus v. d. Boomgaard, 41.4 pnt.; Corrie Ver- maire, 41.3 pnt.; Annie de Rijke, 41 pnt.; Hannie Hoogesteger, 40.8 pnt. Meisjes B-klasse: Mar ja Bruijnooge, 43.7 pnt.; Neeltje Schouwenaar, 42.9 pnt.; Ina Dagevos, 42.4 pnt.; Lonnie Schouwenaar. 41.9 pnt.; Janneke Speel ziek, 41.5 pnt.; Tini Mieras, 41.2 pnt.; Attie Ruissen, 39.9 pnt.; Tonia v. Nim- wegen, 39.9 pnt. Dames 3e graad A: Mevr. C. A. M. v. Velzen-Daalhuizen 44 pnt.; Laura Visser 42.8 pnt.; mevr. M. N. Hamelink - Weststrate 42.2 pnt.; Elly Sonke 41.3 pnt.; Ella v. d. Boomgaard 41.2 pnt.; mevr. J. Karelse-Minnaard 41.1 pnt. Dames 2e graad: Mevr. J. Christiaan- se-Dagevos 43.2 pnt.; Gerda Vogelaar 41.9 pnt.; Alie Ransijn 41.5 pnt.; Jannie van Oosten 40.9 pnt. Dames le graad: Tannie van Es (lid V.Z.O.S. Yerseke) 43.1 pnt.; Lia Ver- schuure 41.3 pnt. 's Middags had een grote groep meis jes en jongens de jeugdvaardigheids- proeven afgelegd (leeftijd 812 jaar). Hierbij werd de jury gevormd door mej. M. van Boven te Yerseke. De uitslag was: Meisjes A, geslaagd 12; meisjes B, geslaagd 15, afgewezen 1; jongens A, geslaagd 17, afgewezen 2. Gevonden voorwerpen. Gevonden een broche, een huissleu tel, een zwarte handschoen en een wiel dop. Inlichtingen ter gemeentesecreta rie van Wemeldinge. Coöp. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbank alhier werd in november aan spaargelden ge stort tot een bedrag van 125.473,54 en terugbetaald tot een bedrag van 98.314,99. Het saldo aan het eind der maand bedroeg 5.062.102.84. Er wer den in november 7 nieuwe boekjes uit gereikt. Sint-Nicolaasmiddag bejaarden. Dezer dagen werd in het Herv. Jeugd- gebouw aan de Dorpsstraat door de Bond van Bejaarden afd. Wemeldinge de jaarlijkse Sint-Nicolaasmiddag ge houden, waarvoor een goede belangstel ling bestond. De bijeenkomst stond on der leiding van de voorzitter, dhr. F. J. Meijaard, die na zijn openingswoord het woord gaf aan dhr. J. Borrie, brigadier bij de gemeentepolitie in Goes. Dhr. Bor rie hield een causerie over het onder werp „Veilig Verkeer" en lichtte dit toe met dia's. Het onderwerp werd op een voortreffelijke en leerzame wijze voor de bejaarden vertoond, zodat zij die daar aanwezig waren konden spre ken van een leerzame middag, waarin men zag hoe ook de bejaarden en kleu ters in het verkeer kunnen handelen. De voorzitter was dan ook de tolk van alle bejaarden, toen hij dhr. Borrie dank bracht voor zijn geslaagde uiteenzetting Sinterklaas op Wemeldinge. Zaterdagmiddag meerde in de west- sluis de R.P. 10 van de rijkspolitie te water af met aan boord de vriend van jong en oud. Velen waren naar de sluis gekomen om de aankomst van Sint- Nicolaas te zien. Op de wal werd de goede Sint verwelkomd door burgemees ter C. N. F. van Sas, de groepscomman dant van de rijkspolitie te water dhr. J. Bron alsmede de muziekvereniging O. K.K. Na deze begroeting trok de Sint, voorafgegaan door O.K.K., in optocht door het dorp, waarna hij de verschil lende scholen bezocht alsmede het be jaardentehuis Vrede Best". Filmavonden. De op initiatief van de Ned. Blinden- bond opgenomen plaatselijke film zal op donderdag 17 en vrijdag 18 december a.s. vertoond worden onder het motto: „Hoe het hier reilt en zeilt". Iedereen zal deze leuke familie-album willen zien, eigen dorpsgenoten zijn de filmsterren. Ook voor de jeugd wordt dezelfde film gedraaid, maar dan in de middaguren. De Blindenbond verwacht u allen in het Jeugdgebouw, temeer daar u het werk van de Ned. Blindenbond steunt door uw komst. Interkerkelijke jeugddienst. In de Vrij Evang. kerk werd een in terkerkelijke jeugddienst gehouden, waarin voorging Wika Wasterval uit Cadzand. Deze hield zijn predikatie over het onderwerp „Zelfverzekerd". Voor deze dienst was een behoorlijke belang stelling. Van de Instuif. Zaterdag a.s. zal er voor de Instuif in het Jeugdgebouw aan de Dorpsstraat de bekende oorlogsfilm „Die Brücke" gedraaid worden. Allen van de Instuif worden daar verwacht. Rijkspostspaarbank. In de maand november werd bij het kantoor Kruiningen ingelegd tot een bedrag van 18.167,58, terwijl werd terugbetaald 24.717,82. Schaken. Voor de competitie van de 2e klasse van de Z.S.B. speelde „De Zwarte Da me" tegen Vlissingen III. De voorlopige uitslag is 4%4%. Eén partij werd af gebroken. De uitslagen waren: W. Ka- relseA. Mast 10; L. PoleyA. Smit V2V2', W. ZuydwegJ. A. Smits V2 y2B. CokA. de Ridder afgebr.; J. de GraagA. Vijfhuizen 01; J. van Oos tenM. de Bruyne W. A. Ver beekJ. A. Goezand 01M. van Gas telJ. N. Marcusse 01; H. v. d. Berg n.o.g. 10; J. Stevensen.o.g. 10. Gemeenteraad. De gemeenteraad zal dinsdag 15 de cember a.s. 's namidadgs om 6 uur in „Ons Dorpshuis" bijeenkomen. In deze vergadering zullen B. en W. voorstellen voor 1965 bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten een krediet in rekening-cou rant te nemen van 250.000,Wan neer de raad het voorstel van B. en W. overneemt zal het trouwen duurder worden. Het trouwen op donderdag gaat dan 25,kosten (thans 10,op een andere werkdag 50,(thans 25,-) en op zaterdag of zondag 100,- thans 50,Wil men in het huwe lijk treden buiten de uren waarop het bureau van de burgerlijke stand voor het publiek is geopend, dan wordt hier voor 200,gerekend. Verder komen op de agenda voor: Het voorstel tot vaststelling van het gemiddeld bedrag per leerling voor 1965 voor het lager onderwijs; voorstel tot verpachting van de tuingrond voor 1965; voorstel tot verkoop van een drietal percelen bouw grond in het uitbreidingsplan Hans- weert-West. Sinterklaasavond. De afd. Kruiningen en Omstreken van de Bond van Plattelandsvrouwen hield een goed geslaagde Sinterklaas avond in „Ons Dorpshuis". De presiden te, mevr. Baarens-van Aalst, sprak in haar openingswoord haar genoegen uit dat zoveel leden aanwezig waren. Aan deze avond was een wedstrijd verbonden en wel „Wie mag zich de Plattelands vrouw van het jaar noemen". Drie op drachten moesten vervuld worden, n.l. een „kalendertje" maken, een „druk knoop" aanzetten en een ..mozaiek" plakken. De jury bestaande uit de da mes Vogelaar-de Zeeuw, Ribbens-Muller en Nieuwenhuyze-Meyaard hadden geen gemakkelijke taak. Als no. 1 kwam uit de bus mevr. Van Dijke-Rooseboom uit Hansweert, no. 2 mevr. Mooij-van Ze- ben en no. 3 mevr. Karelse-van Hekke, beiden te Schore. De best geschikte ka- lendertjes en mozaieken die vervaardigd waren, zullen naar de kinderen van „Zonneveld" te Oostkapelle gestuurd worden. In de pauze werden ouderwetse wafels bij de koffie gepresenteerd, ge bakken door de dames Rijk-Begheijn, Polderman-Boogaard en Toolens. Deze niet alledaagse traktatie viel zeer in de smaak. Het pakjes uitdelen bracht de nodige bedrijvigheid en genoegelijkheid mee. Een spelletje volgde hierna.en wel „Wie kan het mooiste hoedje maken". Attributen hiervoor werden verstrekt. Dit gebeuren bracht de nodige hilariteit te week. De uitslag hiervan was: no. 1 mevr. Mauer-Westerweel, die mevr. Ko- le-Blok met een „Cloche Espagnole"- hoed tooide; no. 2 mevr. Mosselman- Bauer, die mevr. Van Houte-Felius van een „Cleopatra"-hoed voorzag. Het verkeer. Vrijdag kwamen op rijksweg 58 ten gevolge van de gladheid een personen auto en een vrachtauto in de sloot te recht. De personenauto kon vrij gemak kelijk met een takelwagen uit zijn be- nard(e positie worden verlostj. Bij de vrachtauto moesten een paar andere voertuigen te hulp komen. Zaterdag werd de politie door de po litie uit Yerseke ter assistentie geroe pen i.v.m. een aanrijding tussen twee personenauto's op de Zanddijk. De be stuurder van de ene personenauto, A. J. H. uit Yerseke, was na de aanrijding doorgereden. Bij het kruispunt Zanddijk- Rijksweg werd deze auto in de zuidelij ke berm aangetroffen. De auto bleek toe te behoren aan de werkgever van H., G. uit Kapelle. Verder bleek bij nader onderzoek H. onder invloed te verkeren. Onwillige kluis. Vrijdag moest de kluis van de Rot- terdamsche Bank vervoerd worden. Een paar sterke mannen zouden dat wel eens even klaren, 's Middags om om streeks twee uur werd met het karwei begonnen. Toen men echter 's avonds de balans opmaakte, was er weinig op geschoten. De 3 V2 ton wegende kluis stond nog binnen. Ten einde raad werd de takelwagen van de A.M.Z. te hulp geroepen. Tegen dit geweld was de kluis niet bestand. Rond negen uur des avonds stond de loodzware geldkist op een vrachtauto. Sinterklaas bij „Nijverheid". Zaterdagmiddag heeft Sinterklaas zijn verjaardag gevierd te midden van de kinderen van de buurtvereniging „De Nijverheid". In de bovenzaal van de Korenbeurs werd Sint ontvangen met een luidkeels gezongen „Kom maar bin nen...". Verder werd o.a. nog een door mevr. C. Sinke-West veer geschreven lied „U bent vandaag jarig" voor de oude baas en zijn knecht gezongen. Na dat de kinderen versnaperingen en een cadeautje hadden gekregen vertrok de Sint weer, om zich gereed te maken voor de terugreis naar Spanje. Tot volgend jaar, Sint, en laten we hopen dat er dan Weer eens iemand is die u vraagt een rondrit door ons dorp te maken. U weet wel, gezellig met de muziek voorop! Jubileumconcert. De gemengde zangvereniging „Cres cendo" bestaat 45 jaar. Dit jubileum wordt gevierd met een groot concert op vrijdag 19 december, waaraan behalve de jubilerende vereniging zelf ook me dewerking wordt verleend door de or kestvereniging «„Apollo". Verder wer ken mee Greet Ribbeling, 's-Hertogen- bosch, sopraan, Pieter Melis, Rotterdam, tenor en Laurens yan der Werf, Oister- wijk, bariton. De leiding is natuurlijk in handen van de dirigent Adr. B. Holster. Dank zij de aktiyitèiten van het concert fonds is het voor „Grescendo" mogelijk een dergelijk groots opgezet concert te geven. Het orkest opent de avond met de ouverture Iphigenia in Aulis van G. W. Gluck. Daarna zingt „Crescendo", versterkt met stemmen uit „Zanglust" uit Koudekerke, het koor der Janitscha- ren uit Die Entführung aus dem Serail van Mozart. Er wordt nog meer van deze componist gebracht. En wel de aria: Sagt holde Frauen uit Figaro's Hochzeit een aria en het priesterkoor (mannenkoor) uit Die Zauberflöte en twee aria's uit Dqn Giovanni. Verder staan voor de pauze nog op het pro gramma Balletmuziek uit Rosamunde, Avondkoor uit Das Nachtlager von Gra nada en vier gedeelten uit Martha. Na de pauze, waarin geen verloting wordt gehouden, komt Verdi met vier gedeel ten uit opera's aan de beurt. Het zijn I Lombardi, La Traviata, La Forza del Destino en II Trovatore. Het concert wordt besloten met „Wer uns getraut" en de „Einzugsmarsch" uit Der Zigeu nerbaron van Joh. Strauss. „Crescen do", onze gelukwensen en wij wensen jullie alle succes toe met dit fantasti sche programma. Voetbal. Zondag staan er twee belangrijke thuiswedstrijden op het programma. Het eerste elftal tegen Renesse I, terwijl het tweede elftal tegen Vlissingen V moet spelen. Sint op bezoek. Ook dit jaar heeft de Sint weer vele kinderhartjes doen kloppen. Op( de scholen bracht hij ook een bezoek. Meer officieel bracht hij zaterdag een bezoek aan Hansweert. Ditmaal kwam het ge zelschap met een auto aan en na ver welkomd te zijn door de harmonie „Scheldegalm" werd er een rondgang door het dorp gehouden, waarvoor veel belangstelling was. Voor het goede doel. De Klaprooscollecte heeft alhier op gebracht 117,97. Ook is de school jeugd weer zeer aktief geweest met de verkoop van kinderpostzegels en -kaar ten. De opbrengst hiervan was 662,50. Lectuurhuisje. Binnen korte tijd zal er een lectuur huisje bij het badhuis geplaatst wor den. Het lectuurkastje (of althans wat er van over was) is uit het wachthuisje verwijderd. Zolang het huisje er nog niet staat, kunnen boeken en tijdschriften in de brievenbus van het wijkgebouw van het Groene Kruis gedeponeerd worden. Mocht U lectuur hebben, waar u niets meer mee doet en welke zich nog in goede staat bevindt, kunt u dat dus daar kwijt. De zieken zullen u daar dankbaar voor zijn. Spoedzitting gemeenteraad. In een spoedeisende raadsvergadering van donderdagavond werden de bezwa ren ingebracht tegen een voorstel van B. en W. om 1797,extra beschik baar te stellen voor de uitbreiding van de toestellenberging in het gemeentelijk gymnastieklokaal, behandeld. Aanvanke lijk was besloten voor dit karwei een bedrag van 3353,uit te trekken, dit volgens een begroting van de directeur der gemeentewerken. De meerprijs bleek nodig omdat het karwei niet in eigen beheer kon worden uitgevoerd, zoals was verwacht. Bovendien is in het extra bedrag de prijs- en loonstijging van het afgelopen jaar verwerkt en een stel post opgenomen. Zo kwam de directeur van gemeentewerken dus aan een uit eindelijke aanneemsom van 5150, waarvoor in de vorige vergadering een krediet werd gevraagd. Maar in die ver gadering kon de nu gegeven verduide lijking niet worden gebruikt om het voorstel te adstrueren. Vandaar dat ver schillende raadsleden zich moeilijk met het voorstel konden verenigen. Dhr. Krijnsen kon zich moeilijk conformeren aan een verhoging van 53 zonder na dere toelichting. Ook dhr. J. Walraven maakte bezwaar. Na de toelichting in de extra vergadering van donderdagavond waren er geen bedenkingen meer. De raad gaf zijn fiat aan het verhoogde kredietvoorstel. Van de vergadergelegen heid werd nog gebruik gemaakt om op verzoek van de bewoners te be sluiten over te gaan tot het bijplaatsen van drie lichtmasten aan de Adr. Bu- tijnweg. Deze zijn in voorraad. Contactavond philatelisten. Op donderdag 10 dec. 's avonds om 8 uur wordt in de zaal van C." Hoebeke door de afd. Goes en omstreken van de I.V. „Philatelica" een contactavond be legd voor postzegelverzamelaars uit Ril- land-Bath en omgeving. Gebleken is dat er bij het betrekkelijk groot aantal ver zamelaars behoefte is aan meer onder ling contact. Het ligt in de bedoeling elke maand een dergelijke samenkomst te houden. Postduivententoonstelling. Zaterdag 28 november werd in „De Ark" de postduivententoonstelling ge houden van de P.V. „De Luchtpost". Keurmeesters waren dhrn. Boonaerts te Uden en A. de Boom te Rotterdam. Dé mooiste doffer was van J. M. Rijsen- dijk uit Steenbergen, de mooiste duivin van Joh. Minnaard te Yerseke. Er werd in zes klassen gekeurd. De uitslagen hiervan zijn: Klasse I, oude doffers: 1. F. Borre- mans; 2. W. Voeten; 3. C. Coremans; 4. G. Vermast; 5. Jac. van Stel; 6. J. Zoe- teweij; 7. M. Sentse; 8. J. Rogendijk; 9. J. B. Polderman; 10. J. W. van Oeve- len; 11. A. F. Goossens; 12. P. van de Dorpel; 13. L. Jansen; 14. W. Krijnsen. Klasse II, oude duivinnen: 1. M. Min naard; 2. L. Jansen; 3. C. Coremans; 4. W. Hoogesteger; 5. K. Staal; 6. P. v. d. Dorpel; 7. P. C. van As; 8. A. Jacobs; 9. C. C. van Paasschen; 10. K. Staal; II. J. Weststrate. Klasse III, jarige doffers: 1. J. M. Rijsendijk; 2. F. Borremans; 3. H. Sent- se; 4. P. Dictus; 5. C. de Meester; 6. Polak Heijzers; 7. Mevr. Moerland; 8. P. Joossens; 9. Chr. van Oevelen; 10. C. Kruijsse; 11. M. Sentse; 12. S. Pre- vo; 13. A. Douw. Klasse IV, jarige duivinnen: 1. Joh. Minnaard; 2. P. Dickers; 3. M. Sentse; 4. M. de Graaff; 5. F. Goossens; 6. P. van As; 7. F. Borremans. Klasse V, jonge doffers: 1. C. Core mans; 2. L. Janse; 3. J. van Oevelen; 4. D. Veraas; 5. B. Heijstek; 6. K. M. Staal; 7. M. Harthoorn; 8. W. Krijnsen; 9. Ant. van Daalen; 10. E. Vermast; 11. H. Rodenberg; 12. A. Blok; 13. H. Ro denberg; 14 M. Bolier; 15. B. Veraas; 16. P. J. Dictus; 17. Joh. Minnaard; 18. Polak Heijzers. Klasse VI jonge duivinnen: 1. Mevr. Moerland; 2. L. Huest; 3. Jac. Traas; 4. P. J. Dictus; 5. C. Coremans; 6. M. Sentse; 7. C. Kruysse; 8. P. Heijstek; 9. M. Minnaard; 10. H. Roeland; 11. R. Jansen; 12. J. van Gooi; 13. Ph. v. Os. Duivententoonstelling. De postduivenhoudersverenigingen „De Luchtbode" en .,De Scheldeduif" hopen zaterdag een grote duivententoonstelling te organiseren in het veilingsgebouw. Voor deze gezamenlijke tentoonstelling zijn reeds meer dan 1000 duiven inge zonden in 14 klassen door ongeveer 120 deelnemers. Keurmeesters zijn de heren Aarnouts, Hoogers, Mourik, Snelders en Tholenaar. Op deze tentoonstelling zullen tevens 25 duiven uit de hand verkocht worden van de bekende lief hebber C. Mattheeusens uit Ossendrecht. Spaarbanknieuws. Bij de spaarbank van de Coöp. Raif- feisenbank werd in de maand november ingelegd 378.148,13. Uitbetaald werd een bedrag van 421.758,92, zodat het totaal ingelegde tegoed ultimo novem ber een bedrag van 10.045.087,38 aan geeft. Over de maand november werden voorts 23 nieuwe spaarders ingeschre ven. Bij de Rijkspostspaarbank werd over de maand november 20.472,92 inge legd, terwijl in deze periode een bedrag van 28.421,22 werd uitbetaald. Geslipt. Vrijdagmorgen raakte ter hoogte van het Bolwerk de auto van dhr. J. P. M. R. uit Bergen op Zoom aan het slip pen en raakte in de sloot. De bestuurder en de twee passagiers kwamen met de schrik vrij, terwijl de auto licht bescha digd werd. Ook bij „Luchtenburg" was een auto aan het slippen geraakt. Deze vracht wagen kwam met de voorwielen boven de sloot te hangen maar bleef, dank zij het gewicht van de laadbak, overeind. Hier ontstond in het geheel geen ma teriële schade. Bij het fruitbedrijf „Vredehof" raak te tenslotte de derde auto van de weg in de sloot. Deze wagen kon, eveneens met zeer geringe schade, door een trak- tor weer op de kant gesleept worden. Vergadering K.E.O. Dezer dagen vergaderde de veilings vereniging „Krabbendijke en Omstre ken". Besloten werd tot de aankoop van 2 ha boomgaard van het fruitbedrijf C. P. Vogelaar. Dit perceel grenst aan het veilingsterrein. Ook werd besloten tot de aanschaf van 40.000 nieuwe fruit- kisten voor het volgende seizoen. Vergadering C.H.U. Dinsdagavond vergaderde de Staten- kring Goes en Omstreken van de C. H.U. in de consistorie van de Hervorm de kerk. De vergadering werd geleid door dhr. De Looff van de kiesvereni ging van Krabbendijke. Als spreker was de gedeputeerde A. J. Kaland gekomen. Dhr. Kaland hield een pleidooi voor de invoering van districtsorganen onder de provinciale overheden. Hij noemde de taken die de gemeentebesturen opge legd krijgen te zwaar. Dhr. Kaland wees in verband met deze suggestie op een artikel van dhr. F. Burger in 't Zeeuws Tijdschrift, waarin deze voorstelt van heel Zuid-Beveland één gemeente te maken. Volgens spreker zou een dis- trictsbestuur met daaronder organen die het contact onderhouden tussen be stuur en bestuurden tot het welzijn van de streek leiden. Het opvangen van zware taken door gemeenschappelijke regelingen is naar de mening van dhr. Kaland heilloos, omdat dit op vrijwilli ge basis geschiedt, waardoor reeds vele gemeenschappelijke regelingen uit el kaar vielen, zoals b.v. de centrale dienst „Noord-Zeeland". Hoewel er nu een re delijke voorziening is voor het zieken- vervoer, moet er nog veel gedaan wor den. Het aantal ongevallen dat in 1962 plaatsvond bedroeg 2500. waarbij 55 slachtoffers overleden. In 1963 overle den in Zeeland 52 mensen tengevolge van een verkeersongeval. Hoewel geen gemeenschappelijke geneeskundige dien- door B. J. TEN WESEPE 52) „Maar dat is wel zo ongeveer voorbij. Ik mocht hem wel. Maar vandaag... hij verbergt iets voor me... en dat maakt me wantrouwend. Hij was ook erg te rughoudend ditmaal. Nee, laten we maar zeggen, dat het een bevlieging van me was". Met een handdruk namen ze afscheid. „Kom morgen je reisgeld maar ha len, als je dienst het toelaat. Ik heb het in orde gemaakt en deze dag wordt beschouwd als dienst. Dat valt dus weer mee". De volgende morgen had Ellie een half uurtje en wipte even aan. „Nog nieuws, inspecteur?" De man keek grimmig. „En of. Daan en Toon zijn met een snelle wagen op weg naar Zeeland. Al le politieposten op de route zijn ge waarschuwd. Het kentekennummer is doorgegeven". Hij keek op de klok. „Om tien uur zijn ze Roosendaal gepasseerd. Een wagen van ons is er achteraan. Ik wil nu wel eens weten, wat ze daar al lemaal in Kwadenvoorde te zoeken heb ben. Zwarte Corrie is daar gisteravond om half tien gearriveerd. Ze werd door die meneer Groen in Goes van de trein gehaald en ze reden meteen naar Kwa denvoorde. Als ik nu nog niet op een spoor ben, dan ben ik geen inspecteur meer. En als ik de tijd gunstig acht, laat ik het net toehalen en dan zullen we eens kijken, wat we gevangen heb ben!" HOOFDSTUK XVIII Om negen uur kwam Corrie het sta tion uit met een grote koffer. Ze keek verrast op, toen ze Jodocus uit een auto zag stappen. Hij gaf haar een kus op de wang en nam haar koffer over. Haar ogen schitterden en ze zei: ..Jee tje, Jodocus, wat attent van je, om me hier helemaal te halen". „Wat moest ik anders? Het is toch zondag? Dan rijden er geen bussen. En ik dacht wel, dat je een koffer bij je zoudt hebben". Ze keek hem verschrikt aan. „Die bus... Daar heb ik helemaal niet aan gedacht": Hij knikte voldaan. „Maar ik wel". Ze drukte zijn arm. Je bent een heer, Jodocus". Zwijgend liepen ze de korte weg naar de auto en reden meteen weg. In de wagen vroeg ze: „Hoe gaat het met je moeder?" Hij haalde zijn schouders op. „Nog hetzelfde. Dat wordt een lang durige historie". Tijdens de rit naar Kwadenvoorde werd niet veel gesproken. Hij zette haar bij de deur af en gaf de sleutel. „Ik moet de wagen nog even weg brengen", zei hij. Toen hij tien minuten later de huis kamer binnenstapte, keken ze elkaar eeri ogenblik aan. Het volgende moment lagen ze in eikaars armen, de lippen op elkaar. „Jodocus..." fluisterde ze, hijgend on der zijn omhelzing. Wat later gingen ze dicht naast el kaar zitten op de divan. Ze deden geen licht aan en opnieuw overlaadde hij haar gezicht met kussen. Maar toen hij haar op zijn schoot wilde trekken maakte ze zich los en duwde hem van zich af. „Jodocus, je maakt me bang..." Hij loosde een diepe zucht. „Neem me niet kawlijk", antwoordde hij verward. „Ik gedraag me natuurlijk als een gek..." Ze sprong van de divan en streek even over zijn hoofd. „Je bent een schat, Jodocus. Een echte man. Mijn man, "hoor je? Ik houd van je. Ik houd eqljt heel veel van je... En daarom heb ik mijn baan in Amster dam opgezegd. Ik zal je net zo lang helpen, als het nodig is. Al duurt het maanden". ,Maar Corrie, dat is toch veel te erg...'' Ze stond nog steeds voor hem en streek hem af en toe over zijn hoofd: „Ik ben veel te blij, dat ik nu iedere dag in je nabijheid ben. O, Jodocus, je moest eens weten, hoe ik je sinds gis teravond gemist heb. Ik kan niet meer buiten je..." Ze begon te huilen en zakte in een stoel neer. „Maar liefje, wat is er nu ineens met je?" Hij kwam naar het meisje toe en legde zijn arm om haar heen. Ze greep zijn arm heftig beet en drukte een zoen op zijn hand. „Ik houd zo ontzettend veel van je, Jodocus... maar jij... ik ben maar... je weet van m'n leven... ik heb het liefje geweest van een gangster... En ze wil len men nu ineens niet met rust laten... En hier in Kwadenvoorde... ze zullen me zien aankomen. Maar als ik deze tijd maar bij je mag zijn, Jodocus. zo lang je moeder ziek is..." Hij trok haar wild overeind en dwong haar hem aan te zien. „Corrie, houd je zoveel van me, dat je mijn vrouw wilt worden?" „Dat weet je wel, Jodocus... ik ben gek op je..." Hij nam haar opnieuw in zijn armen, maar nu beheerst en rustig. „Dan ben je nu van mij, Corrie. Maak je er alvast maar vertrouwd mee, dat je hier de vrouw des huizes wordt. Dat die winkel je domein wordt. Ik wil je niet meer kwijt. Dat is me vandaag dui delijk geworden. Er is iets gebeurd... Ik zal het je wel eens een keer ver tellen... en daardoor ben ik me ervan bewust geworden dat jij het bent en niemand anders. Zodra moeder wat be ter is, dat ze uit het ziekenhuis mag, gaan we trouwen. Krijgt moeder het ook rustiger en zullen we haar samen verzorgen, zodat ze nog wat kan ge nieten van het leven-. En wat jij ge weest bent, dat weten hier alleen jij en ik. Jij wordt mijn vrouw, begrepen?" Ze lachte door haar tranen heen en knikte. „Ja, Jodocus". (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1964 | | pagina 2