(RA/MENS1 De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE KAPELLE-BIEZELINGE Raadsvergadering. Vorige week dinsdagavond vergader de de raad onder voorzitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas. Het voprstel, tot voorlopige vaststelling van de gémeenterekening over 1963 werd door de raad goedgekeurd, nadat een commissie bestaande uit dhm. P. J. J. Dekker, C. de Kraker en M. Zuidwegt de rekening aan een onderzoek had on derworpen. Het bedrag voor het gewoon lager onderwijs werd voor het jaar 1965 vastgesteld op 58,per leerling. De wijzigingen van diverse belastingen wer den goedgekeurd. Een krediet werd be schikbaar gesteld voor het maken van een plan voor het recreatiegebied Stor- mezandpolder. Dhr. P. J. J. Dekker vroeg aan B. en W. hoe zij staan tegen over het particulier initiatief van een recreatiegebied. De burgemeester deelde mede, dat men daar positief tegenover staat. B. en W. zullen aan de Ned. Hei de Mij. de opdracht geven dit plan ver der uit te werken; dit zal 2500,gaan kosten. Alle raadsleden konden zich met de kaart die zij ter tafel hadden vereni gen in eerste instantie, daar de tekening volgens dhr. Zuidwegt toch nog wel eens een wijziging zal ondergaan. Voor de verlichting in de Molenstraat werd een krediet van 3.000.beschikbaar ge steld. Aangeboden werd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1963, sluitend met de volgende cijfers: Gewo ne dienst inkomsten 112.957,82, uit gaven 113.595,06e nadelig saldo 637,24 en de kapitaaldienst inkomsten 324.784,40, uitgaven 332.856,28, na delig saldo 8.071,88. Het voorstel om met de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten overeen te komen dat het krediet in rekening courant voor het jaar 1965 zal zijn 80.000,werd aanvaard. Voor de. uitvoering van een stuk riolering en een werk in het kader van het uitbrei dingsplan werd een krediet verleend van 3200,v waarvan 1000,bestemd zal zijn voor de riolering en 1300, voor het dempen van enkele stukken sloot en het ontgraven van de spoor- laan gedeelte Chezeeweg tot Zandweg. Alle raadsleden konden zich met dat plan best verenigen, daar dit toch wel een grote verbetering zal zijn voor de omgeving. B. en W. werden gemachtigd dit werk onderhands aan te besteden. Minder prettige geluiden vernam men over de veelbesproken sloot aan de Nrd. Achterweg. In deze vergadering kwam duidelijk naar voren dat de gemeente alles wil doen om dit op te lossen, maar met de belanghebbende eigenaren is het heel moeilijk te onderhanden, zelfs niet op zeer gunstige voorwaarden, temeer daar enkele eigenaren zelf met het ver zoek bij de gemeente zijn gekomen maar nu hun standpunt niet meer laten gel den. Een vreemde zaak, met het gevolg dat de sloot nog open ligt, hetgeen bij de raad een gevoel van onbehagen geeft. Gelukkig, aldus de burgemeester, dat de sloten op de Zandweg en Brouwerijweg een voorbeeld zijn van samenwerken in het gemeentebelang. Hij sprak de hoop uit dat dit toch ook op de Nrd. Achter weg nog eens mogelijk zal zijn. Men wil zelfs overgaan tot plaatselijk dempen, hetgeen toch wel zeer onrendabel mag worden genoemd. Bij de behandeling van de gemeentebegroting voor het jaar 1965 gaf de burgemeester eerst een uit voerige toelichting over deze begroting, waarna de behandeling in de vergade ring plaats vond. Diverse grote werken werden besproken, o.a. het doortrekken van de Spoorlaan naar de Zandweg en van de Spoorlaan naar de Oranjeboom straat. Over het dorpsplein kon men nog niet optimistisch zijn. Gymnastiek lokaal, Kerkelijk Centrum en Dorpshuis, allemaal objecten, die dit jaar een grote aandacht zullen vragen, ook financieel. De begroting sloot met de volgende cij fers: Gewone dienst inkomsten en uit gaven 1. 016.246,66 (memorie); kapi taaldienst inkomsten 1.954.298,01, uit gaven 1.935.282,51 en ene batig slot van 19.015,50. De post onvoorzien is 13.282,70. die echter als werkelijk on voorzien een bedrag van 3.657,70 geeft. De andere gelden hebben reeds hun bestemming gevonden, n.l. salaris verhogingen 4000,-rente en afschrij ving voor aansluiting van onrendabele gebieden op het P.Z.E.M.-net 1200, heggeschaar rente en afschrijving 625 gulden en riolering 3800,De vol gende belastingen zullen worden ver hoogd: De rechten voor het begraven zullen van 35,op 40,per be grafenis komen, de reinigingsrechten voor 1 emmer 12.50, 2 emmers 20,-, 3 emmers 27,iedere emmer meer 9,per emmer. De hondenbelasting wordt van 10,— tot 15,— verhoogd, voor een bedrijfshond van 2,50 tot 5,—. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden een hondenpenning, een handschoen en een bril. Verloren een horloge en een blauw jack. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Conferentie. Dezer dagen werd in de Vrij Evang. Gemeente alhier de jaarlijkse conferen tie gehouden, die dit jaar de Marana- tha Conferentie werd genoemd. Het on derwerp voor de avonden was: „Waar het op uitlopen zal", het onderwerp in morgen- en middagdienst was: Enkele kenmerken van een levende gemeente". Als sprekers waren aanwezig Ds. A. J. Buurman uit Den Haag, Ds. Jac. Ver boom uitDordrecht en Ds. D. de Jonge uit Yerseke. De algemene leiding was in handen van de plaatselijke predikant Ds. G. van Bruggen. Medewerking werd verleend door de zangkoren uit Goes en Wemeldinge. Voetbal. Daar de competitiewedstrijden waren afgelast, speelde Wemeldinge zaterdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Kloetinge. Kloetinge., dat in de compe titie een klas lager speelt, liet dit in deze wedstrijd niet merken, daar zij de gehele wedstrijd een veldmeerderheid hadden over Wemeldinge, dat met en kele invallers speelde. De ruststand was was 00. Na de rust hetzelfde spel- beeld: een steeds aanvallend Kloetinge, dat dan ook verdiend deze wedstrijd met 10 won. Zaterdag a.s. speelt het eerste elftal thuis tegen Wolf aartsdijk; de andere elftallen hebben vrij. Verkoping. Maandagmiddag werd door notaris J. C. Kram uit Kapelle in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Dorpsstraat pu bliek verkocht het woonhuis aan de Kon. Emmastraat no. 8, ten verzoeke van mevr. E. G. ten Haaf-Reno. Hoogste inschrijver was dhr. F. J. Meyaard voor 27.010,die ook koper werd voor hetzelfde bedrag. Proficiat. Onze dorpsgenoot dhr. B. Vuijk, die werkzaam is als employé eerste klas bij de P.T.T., is met ingang van 1 de cember benoemd tot hoofdemployé bij de P.T.T. Rijkspostkantoor. Op het postkantoor werd in de maand november aan spaargelden gestort met 119 inleggingen tot een bedrag van 20.460,10 en terugbetaald met 42 be talingen tot een bedrag van 17.500.51. Er werden in die maand 2 nieuwe boekjes uitgereikt. Collecte. De Klaprooscollecte heeft alhier het bedrag opgebracht van 180,96. Interkerkelijke jeugddienst. Zondagavond 6 december zal er in de Vrij Evang. kerk alhier een interkerke lijke jeugddienst worden gehouden, waarin zal voorgaan Wika Wasterval uit Cadzand met het onderwerp: „Zelf verzekerd". V uilnisemmers. „Meneer de voorzitter, ik heb klach ten gehoord over de scharnieren van de deksels van de vuilnisemmers. Deze wor den verbogen door het mechanisme van de vuilnisauto". Een dergelijke mede7 deling kan worden gedaan bij het punt voorkomende zaken van een raadsver gadering. Bij onderzoek blijkt dan dat er inderdaad vuilnisemmers zijn, waar van de scharnieren door het mechanisme van de auto zijn verbogen. De oorzaak is te zoeken bij enigszins openstaande deksels. Wanneer het deksel maar een beetje open staat, wordt dit door het mechanisme uit zijn vorm gedrukt. Het personeel zal dus genoodzaakt zijn alle emmers, die niet goed gesloten zijn, vol te laten staan. En voor het publiek geldt: zet uw volle emmer goed ge sloten aan de straat! Raadsvergadering. De gemeentebegroting voor het jaar 1965 werd in de vorige week maandag avond gehouden vergadering van de ge meenteraad zonder hoofdelijke stem ming aanvaard. Slechts één punt kon niet de instemming van de meerderheid van de raad verkrijgen. Het betrof sub sidie voor de stichting ETI Zeeland. Het raadslid J. Griep (V.V.D.) bond de kat de bel aan. Hij stelde voor de subsidie voor het ETI niet zoals in de begroting was voorgesteld vast te stellen op 12 Vè cent per inwoner, maar hoogstens te stellen op hetzelfde bedrag van vorige jaar, n.l. 7 y2 cent per inwoner. Alle raadsleden, behalve dhrn. C. van Iwaar- den (C.H.U.). J. van Ballegooijen, C. Slabbekoom en P. Bauler (allen P.v.d. A.) steunden het voorstel van Griep, zodat de betrekkelijke post met ruim 250,moest worden verminderd. Dhr. E. A. E. M. Suij (K.V.P.) wijdde alge mene beschouwingen aan de begroting. Hij toonde zich beslist niet enthousiast over de nota van aanbieding van B. en W., waarin deze gedeeltelijk herhaalden wat zij in 1964 hadden gehoopt te doen. De voorgenomen belastingverhogingen, i.e. straat- en rioolbelasting konden zijn instemming niet krijgen. Hij sprak bo vendien zijn bevreemding uit over het toegewezen bouwvolume in de ratio- bouw. De gemeente Kruiningen krijgt in dit plan 60 woningen, een gelijk aantal als Krabbendijke en 20 minder dan Ka pelle, terwijl beide gemeenten aanzien lijk minder inwoners tellen. Hij meende dat de provincie toch wel op de hoogte kan zijn van het aantal woningzoeken den, waarbij hij speciaal wees op de uit breiding van het personeel van de Prov. Stoombootdienst. Over de onderwijsuit- keringen toonde hij zich evenwel tevre den. Wel vroeg hij B. en W. speciale aandacht voor de Ulo-school. Als over enkele jaren de Mammoetwet in wer king zal treden, zal zeer waarschijnlijk deze school niet te handhaven zijn. Het gemeentebestuur zal dan ook tijdig moe ten uitzien naar een acceptabele oplos sing. Hij dacht, dat wellicht een combi natie met de Z.L.M.-huishoudschool tot de mogelijkheden zou behoren. Dhr. J. Griep was evenmin blij met de voorge stelde belastingverhogingen. Hij vroeg speciale aandacht voor de verbetering van de straten en wegen. Vooral de Zanddijk, die nu weliswaar op het pro vinciaal tertiair wegenplan staat, be hoeft dringend verbetering, evenals de Hansweertse straatweg. De opheffing van de Instelling voor Maatschappelijke Zorg zal in het komende jaar zijn be slag krijgen. Hij vroeg zich af of het nut had de bezittingen van deze instel ling te splitsen, zoals nu in de aanbie dingsnota wordt gesuggereerd. De voor zitter, burgemeester A. Schipper, ant woordde dat ook B. en W. de belasting verhoging beslist niet toejuièhen, maar 't aanzien en de leefbaarheid van Krui ningen riiaken het nodig dèit er meer inkomsten^frioeten zijn. Dat Kruiningen in het ratio-bouwplan slechts 60 wo- ingen krijgt, vindt, hij jarhiïier, want het provinciaal bestuuP is zeef zeker óp de hoogte van de uitbreiding van het pro vinciaal personeel. Van dit personeel is er al bijna een 20-tal, dat in Kfuiiiingen een woning zoekt. Er is moïnehteél een wachtlijst van meer dan 100 woningzoe kenden. In antwoord op de opmerking van dhr. Suij over de bouw van het gymnastieklokaal, deelde de voorzitter mee, dat dit, lokaal wordt gebouwd in een ratio-bouwplan over geheel Zeeland. Kruiningen zal in dit plan de eerste ge meente zijn, rpaar het plan is nog niet geheel rond. Er zijn n.l. twee gemeen ten. die geen bouwgrond beschikbaar hebben, waardoor het geliële plan enigs zins stagneert. Hij had eChter goede moed, dat het gymnastieklokaal tijdig, d.w.z. per 1 september 1965 gereed zal zijn. Bij de artikelsgewijze behandeling van de begroting werd de mogelijkheid besproken om de straatverlichting des avonds iets langer te doen branden. De voorzitter merkte een en ander op in verband met de laatste tijd voorgeko men kleine vernielingen kort na slui tingstijd van de café's. Hij veronderstel de dat er wellicht een preventieve wer king van de „latere" straatverlichting zal uitgaan. Bij het hoofdstuk Nijver heidsonderwijs - kwam ook de huishoud school van dè iZ.L.M. ter sprake, waar van dhr. Suij verwachtte, dat deze schóól evenals de ulo-school in verband met de Mammoetwet gedoemd zal zijn tè ver dwijnen, waarom hg aandrong op sa- menspreking^ te dezer zake. Het moet volgens dhr. Suij^foch mogelijk zijn om in Kruiningen een school voor voort gezet lager onderwijs te handhaven. De subsidie voor de bond van bejaarden werd vastgesteld overeenkomstig het voorstel van B. en W., n.l. B00,voor de afd. Kruiningen en 100,voor de afd. Hansweert. Dit verschil werd nodig geoordeeld omdat de afd. Kruinigen voor de dagelijkse bijeenkomsten in 't Dorps huis meer huur moet betalen dan de afd. Hansweert moet betalen voor huur van het gemeentelijk verenigingsgebouw Kaj Munk. Dhr. A. Lokerse (S.G.P.) vroeg de aantekening, dat hij tegen alle pos ten betreffende verzekerihg, :sport, spel en vermaak wenste te stemmen. Diplomauitreiking. Maandagavond heeft burgermeester A. Schipper aian 48 jongens en meisjes en aan één oudere dame het diploma ma- chineschrijven overhandigd. Twee kandi daten ontvingen het diploma algemene kantoorkennis. Allen hadden hun oplei ding ontvangen van dhr. K.' Koetsdijk. In zijn openingswoord vergeleek burge meester Schipper deze bijeenkomst met een raadsvergadering. Er was echter één belangrijk verschil: in de raadszaal is het heel wat rustiger. Verder wees hij op de belangrijkheid van dit diploma en hij bedankte dhr. Koetsdijk namens de gemeente dat hij deze opleiding in Krui ningen wil verzorgen. Namens de leer lingen zelf werd dhr. Koetsdijk in een vlotte speech bedankt ;<k>orf Kees ten Haaf. De oudste kandidate was de 53- jarige mej. E. W. Engels uit Rilland- Bath, die zuiver voor haar genoegen de cursus had gevolgd. Aan de volgende leerlingen werd het diploma machineschrijven overhandigd: T. van Dijke, J. de Graaf, F. v. d. Hart, B. J. Swets, R. Swets, M. \l. d. Vliet, R. Wiegman, F. Back, M. W. Bosma, C. v. d. Borgt, allen te Hansweert; A. Cok, J. Dek, M. Dek, B. Jansen, G. Janssen, P. v. Koeverinjge, F. Krombeien, J. van Langevelde;--Ji Nieuwenftuize, L. van Noorden, M. Suij, K. J. tèn Haaf, allen Kruiningen^ M> Verplank^. K. Maayen, R. Lucassey Hontenisse; G. Schrier, I. Kopmels, Kamerling, A". boeman, J. de Leeuw, N. Waterman, L. Waterman, allen Waarde; A. Lobbezoo, Ifrabbendij- ke; K. Schout. A. de Wa^d, E. W. En gelse, J. Poley, Rilland-Bath; M. C. Nijs- sen, R. Scheele, P. den Hoonder, S. van Velzen, R. Vogelaar, allen Yerseke; M. van Koeveringë, Th. Lantsheer, I. Veer- hoek, allen Schore. Kantoorkennis: P. Jansen,: Klooster- zande en E. Meijaard, Yerseke. Jubileumuitvoering. Ter viering van het 45-jarlg bestaan van de gemengde zangvereniging ..Cres cendo" wordt vrijdagavoi^ 11 december a.s. in „Ons Dorpshuis" een groot ju bileumconcert" gegeven. Hierop komen we volgende week nader terug. Feestavond G.J.O.S. Gewoontegetrouw hield de Ger. Jon geren Studiegroep op dankdag de jaar lijkse gezellige avond. De leidster van .de. meisjesclub, mej. M. Mol,.opende de^ avond met het lezen van een bijbeltekst. Daarna wisselden zang, muziek en schets elkaar af. Gedeclameerd werd er door Arie Willeboer (Het ziqke paard) en Hannie Eckhardt. De leider van de jongensafdeling sloot deze gezellige avond. Ingevallen veerboot uitgevallen. De veerboot Prins Hendrik, die in de vaart was gebracht ter vervanging van de Dordrecht, heeft vrijdagmiddag om 12 uur de dienpt wegens motorstoornis moeten staken. Hierdoor ontstonden voor de te vervoeren autofe Wachttijden van ongeveer U/2 uur. Aan Perkpolder- zijde stonden ongeveer 100 personen auto's, 20 enkéle vrachtauto's en 20 vrachtauto's m^t volgwagen. Aan Krui- ningse zijde was dit echt"* niet minder. Om half vier Ikon de Prins Hendrik weer in de vaart worden gebracht, maar het duurde toch nog tot acht uur des avonds voor dat alles weer normaal liep. Uitvoering schoolclub. De schoolclub „O.V.U." heeft dinsdag avond de ouders van de Kruiningse Ulo leerlingen en verdere genodigden weer een feestavond-, aangeboden, dte klonk als een klok. "De grote zaaj van Ons Dorpshuis was vrijwel tot de laatste plaats bezet.. Np. het gesproken woord door de voorzittef van ,,Onze Vrije Uur tjes" Henk van Koeveringe en door het hoofd van de school, dhr. Nietfeld, werd het programma muzikaal geopend door een trio bestaande uit Jan Blókj bas gitaar, Tauvick van der Muil,; solo- gitaay eri yzang en Ko Strooshijder, drums. Hoogtepunt van dit optreden was het massaal gezoïigen „America". Vervolgens een blijspel in twee bedrij ven getiteld „Bennie als huisknecht", dat ingestudeerd- was o.l.v. dhr. Van Herk. Na dë.'pauze, waarin tegen inleve ring van een aan het programma ge hechte bon koffie met sprits werd ge serveerd, het optreden: van het school- orkest o.Lv. de veelzijdige Tauvick van der Muil.. Zelfs sneltekenaars ontbraken niet en deze avond traden als zodanig óp Leo van Houte. Wim 't Jong en Kees ten Haaf. Na de' schets „De verliefde lüitéhant'" Werd dit uitstekend verzorg de programma besloten met „óver 25 jaar", een musical in zakformaat met als inhoud een visie op het M.U.L.O.- diploma. Flink gespaard. Bij de spaarbank van de Coöp. Raif- feisenbank werd in de maand november ingelegd 569.413,92 en uitbetaald 312.531,92. Meer ingelegd werd er dus 256.882,*sdlet saldo per ultimo no vember was 11.085.656,43. In dezelfde periode werden 20 nieuwe boekjes uit gereikt. GeslaligJ?f rirfV Een wel zeer bijzondere prestatie le verde de echtgenote van de Hansweert se arts, mevr. De Bey-de Priester aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Zij slaagde voor het doctoraal examen in de klassieke ta&l en letterkunde. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Rilland-Bath kwam maandag 30 nov. j.l. in vergade ring bijeen. Een belangrijk punt op de agenda vormde het voorstel van B. en W. tot vaststelling van het uitbreidings- plan-in-onderdelen voor Rilland. Bij de opzet van a^il plan, dat voorziet in een uitbreiding Van de kom Rilland in noor delijke richting, is rekening gehouden met de mogelijkheid van verdere uit breiding in de richting van de rijksweg. Tegen het ter visie gelegde ontwerp van het uitbreidingsplan zijn een drietal be zwaren ingediend, die op voorstel van B. en W. door de raad ongegrond wer den verklaard. De raad bleek zich met het aangeboden ontwerp te kunnen ver enigen en stelde het uitbreidingsplan ongewijzigd vast. Ter realisering van het plan van uitbreiding is het nodig, dat de gemeente de beschikking krijgt over nog 29.591 m2 bouwland, eigendom van dhr. Jhr. L. Schorer te Driebergen- Rijsenburg en in pacht bij dhr. Joh. Blok alhier. Van dezelfde eigenaar werd al eerder 37.27(T~m2 landbouwgrond, even eens iir ft|t ""Uitbreidingsplan gelegen, aangekocht. Besloten werd tot aankoop tegen een koopsom van 2,25 per m2 en tot het toekennen: van een schade loosstelling aan de pachter, wegens voortijdige beëindiging van de pacht, van 23.036,58. Omdat de kosten van aanleg, onderfcpud en verlichting der wegen en die van vuilverwijdering de laatste jareri>"aanzienlijk zijn gestegen, achtten B. en W. het niet onbillijk om de tarieveairvartv de wegbelasting te ver hogen. De raad deelde die mening en ging akkoord met de nieuw-voorgestelde tarieven van 8 voor gebouwde eigen dommen en van 5 voor ongebouwde eigendommen. Het maximum-bedrag, tot hetwelk de gemeente bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten re kening-courant krediet mag aangaan in het jaar 1965, werd bepaald op 150.000 gulden. Omdat het onderwijs in het vak nuttige handwerken aan de o.l. school aan alle meisjes-leerlingen wordt ge geven door de enige onderwijzeres aan de school en deze gang van zaken niet bevorderlijk moet worden geacht voor een rustige en goede taakvervulling in de klassen, die aan die onderwijzeres zijn toevertrouwd, vonden B. en W. het gewenst om de raad voor te stellen tot de benoeming van een vakleerkracht in het vak nuttige handwerken over te gaan. De raad deelde deze zienswijze en besloot als zodanig te benoemen mej. E. W. van Velzen te Krabbendijke. Het bedrag per leerling voor het openbaar lager onderwijs voor het jaar 1965 werd vastgesteld op 59,59. Het voorstel van B. en W. om een reeds eerder gevoteerd krediet voor de uitbreiding van de toe- stellenberging in het gymnastieklokaal te verhogen, vond geen gunstig onthaal. Besloten werd dit punt aan te houden een volgende^vergadering. Voor de aanschaffing van verkeersBorSen, 'aan gevende een z.g. wachtverbod, werd een krediet van 1870,50 beschikbaar ge steld. Gunstig werd beslist op een ver zoek van het bestuur van de School met de Bijbel om medewerking overeenkom stig art. 72 der l.o.-wet 1920, bij de voorgenomen aanschaffing van leermid delen voor het muziekonderwijs en van een schrijfmachine. Eén verzoek van de r.-k. lagere school om financiële mede werking bij de voorgenomen aanschaf fing van een buta-gaskachel t.b.v. de hoofden/onderzoekkamer, werd eveneens ingewilligd. Teneinde de voorgenomen bouw van een centrale werk- en opslag ruimte voor de dienst gemeentewerken te kunnen financieren, werd besloten tot het aangaan van een geldlening, groot 100.000,—, koers 99rente 57/a met een looptijd van 30 jaar. Een verzoek van het comité Z.V.U.-jubileum om een subsidie van één cent per inwo ner werd. ingewilligd. Het gevraagde subsidie zal worden aangewend voor de aanschaffing Man een concert-vleugel, aan te bieden in verband met het 20- jarig bestaan van de Zeeuwse Volksuni versiteit. Aan het comité viering Sint- Nicolaasfeest ouden van dagen te Bath werd een bijdrage toegekend van 100,-. Als gemeentelijke bijdrage in de kos ten van aansluiting op het elektriciteits net van een „super" onrendabel perceel werd gevoteerd een bedrag van 1200,-. Financiële steun werd eveneens toege zegd aan de Regionale Stichting Zon- nenbloem-Vormingswerk onder de wer kende jeugd in westelijk Noord-Brabant. Ter vervulling van een vakature in de commissie tot weeing van schoolverzuim benoemde de raad' dhr. H. J. Haij al hier. Vergadering N.C.V3. De N.C.V.B. afd. Rilland-Bath kwam in het Hervormd Jeugdgebouw bijeen onder leiding van pieyrc Nagelkerke-van Randen. Twee pjeuwe bestuursleden werden gekozen. Mevr. Willeboordse-de Pree als penningmeesteresse, in de plaats van mevr. v. d. Boomgaard-Lam- per en mevr. v. d. Griek-Baas als be stuurslid. Na de p(pze was er een ver koping en verloting ten bate der af- dèiingsk&s, die 79,— 'opbracht. De kerstavond zal op 16 december gehou den worden. Toneeluitvoering. Op 27 november werd in het Dorps huis ..Luctor et Emergo" door de to neelgroep „De Plankeniers" alhier het beroemde toneelspel „De beste jaren van ons leven" opgwvoerd, waarvoor een flinke belangstelling bestond. Een en ander werd keurig vertolkt. Na afloop volgde; .een gezellig bal. Dodelijk ongeval. Maandagmorgen wet;d op het eind van het perron van de Ned. Spoorwegen het stoffelijk overschot gèvóhdèri van de 19- jarige militair C. Altman uit Bergen op Zoom. De militair maakte deel uit van het 17e bataljon infanterie, ge legerd in Oirschot. Over de oorzaak van zijn overlijden tast men nog in het duis ter. Het-lichaam ,is opgebaard in het lij kenhuisje op de algemene begraafplaats alhier, van waar het overgebracht zal worden naar het Burger Gasthuis te Bergen op Zoom, waar de patholoog anatoom Dr. Zeldenrust sectie zal ver richten. Het stoffelijk overschot werd gevonden door de Roosendaalse trein bestuurders Van Gils. Men vermoedt, dat de militair, na'cïat de trein was ver trokken, ontdekte, dat hij in de verkeer de trein heeft gezeten en dat hij uit de rijdende trein is gegpfipngen. Voetbal. Het eerste elftal speelde zaterdag te gen Terneuzense Boys en verloor met 4—2. Afscheid van belastingdienst. Maandag nam dhr. M. L. Markusse in de personeelszaal'van de inspectie van de belastingen in Goes afscheid van het werk dat hij veertig jaar heeft ver richt. Van deze 40 jaar heeft dhr. Mar kusse 29 jaar in Krabbendijke doorge bracht. Dhr. Kwekkeboom, het hoofd van de inspectie, bqpdjqen rokertje aan. Daarna werd het woord gevoerd door dhr. J. L. van Veeren, hoofd van de in spectie invoerrechten en accijnzen te Vlissingen, en door dhr. Kik, die het woord voerde namens de collega's in ak- tieve dfenst. Tot slot Sprak dhr. P. van Kleunen uit Goes nog woorden van dank voor de goede samenwerking die er al tijd geweest is. q- In verband met liet vertrek van dhr. Markusse is het stationnement van de directe belastingen te Krabbendijke, om vattende Krabbendijke, Rilland-Bath en Waarde, 1 per 1 deoember opgeheven. Het stationnement is nu gevoegd bij de post Yerseke. Biljarten. De biljartvereniging O.N.D.A. trok voor de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen naar Walsoorden. Er werd voor een hoopvol begin gezorgd van het ne- derlaagtournoöi. Het gevecht op het groene laken eindigde n.l. in een over winning van 412 punten tegen 390 voor W.B.C. N.F.O. vergaderde. Dinsdagavond vëi^a'detde in de zaal van „De Koophandel" de Nederlandse Fruittelersorganisatie. Op de agenda stond o.a. het jaaryerlsag van secreta ris en ^ënningmees'ter en de periodieke bestuursverkiezing. Aftredend waren de heren G. van Kruiningen J. A. Nieu- wenhuyse en J. Veerhoek, die allen wer den herkozen. Na de pauze sprak dhr. P. Huissen, hoofdassistent A van de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst met als onderwerp: „Moeten er veranderingen komen in de Perensnoei?" Afscheid. Een vertrouwd beeld gaat van de Krabbendijkse straten verdwijnen. Dhr. Vernaeulev de man dié" straten vol bui len en gaten omtoverde in kaarsrechte banen, heeft zijn hamertje opgeborgen. Op 20 maart 191^"kw'am dhr. Vermeule in dienst van de gemeente als straten maker en maandag; nam hij er afscheid van in de raadszaal van het gemeente huis. De burgemeester sprak woorden van dank voor het werk dat dhr. Ver meule voor de gerrt^erite heeft gedaan en overhandigde e^n enveloppe met in houd. Mevr. Vermeule werd een bloem- stukje aangeboden. Woorden van dank werden ook gesproken door wethouder Van Velzen en dim Schouwenaar, na mens het personeel; Goed hengelseizoen. L. De hengelsportvefeniging „De Kapel- se Kanaalvissers" hebben een goed vis- seizoen achter de rug. Over het alge meen is er veel gevangen. Hiervan sprak voorzitter L*jc C. £)ele tijdens de in hotel „De Zwaan" gehouden najaars vergadering. Er werden in totaal 573 ondermaatse en 462 bovenmaatse vis sen op het droge gehaald. De interna tionale hengelwedstrijd was ook dit jaar weer een groot succes. Op het concours werd een batig saldo-behaald. Tijdens de goed bezochte najaarsvergadering wer den ook de kampioenschappen bekend gemaakt van het afgelopen seizoen. De

Scheldebode | 1964 | | pagina 2