BAAYENS YERSEKE WEMELDINGE OO jjOPHEl KRUININGEN HANSWEERT Brand- RILLAND-BATH K APELLE-BÏEZELIN GE Vaardigheidspifaleven. Dat het met de 'Yersekse jeugd op de gymnastiek goed gaat, is j.l. zater dag weer terdege tot uiting gekomen, want niet minder dan 41 meisjes- en 18 jongensaspiranten stonden des middags aangetreden in de gemeentelijk turnzaal om het examen af te leggen voor het behalen van het vaardigheidsdiploma van het K.N.G.V. in de A- of B-klasse. De eisen hiervoor omvatten een voor geschreven vrije oefening aan alle toe stellen, springen en een vrije oefening. Het aantal benodigde punten om te kun nen slagen bedroeg voor meisjes 39.0 pnt. maximum 48.0 pnt en voor jongens 45.0 pnt., max. 56.0 pnt. Het waren ge heel nieuwe proeven welke doorlyhet K. N.G.V. waren ontworpen, welke op som mige onderdelen vrij zwaar, misschien wel aan de te zware kant zijn. Ook nu was er een voorselectie toegepast waar bij bleek dat het nog voor een aantal meisjes en jongens beter was een jaar tje te wachten met het deelnemen aan deze proeven en dat dit een juiste maat regel is, bleek maar al te duidelijk tij dens het examen van de wèl deelnemen de meisjes en jongens aan deze proeven. Er moest hard gewerkt worden en er werd hard en serieus gewerkt en hoe wel enkelen maar met de hakken over de sloot kwamen, wisten allen het zo fel begeerde vaardigheidsdiploma te beha len. Ook bleek tijdens het examen dat er zowel bij de meisjes als de jongens veel goede krachten schuilen en dat het algemene turnpeil uitstekend is. Een wel zeer deskundige jury, n.l. mevrouw C. Dees-Franje uit Rilland en dhr. H. M. Mijnsbergen Sr. uit Goes, hadden als juryleden een prettige taak. De leiding berustte bij de direkteur dhr. Van Boven die door enige voorturn (st)ers werd ge assisteerd, terwijl het telbureau door le den van de vereniging werd gevormd. A.s. zaterdag komen de dames en he ren aan de beurt, waarbij ook ongetwij feld weer te genieten zal zijn van uit stekend turnen. Ook hun veel succes toegewenst. Tot slot volgt hier de volledige uit slag van de aspiranten: Meisjes A-klasse: E. J. M. Danker, 43.0 pnt.; A. L. van Kruiningen, 42.7 pnt.; F. J. de Koeyer, 42.5 pnt.; P. C. Leendertse. 41.1 pnt.; M. J. Kole, 42.1 pnt.; M. E. Pekaar, 42.1 pnt.; M. S. van Boven, 42.0 pnt.; G. W. Nijssen, 41.9 pnt.; G. W. Nijssen, 41.9 pnt.; M. de Koeyer, 41.9 pnt.; L. Ph. J. Verhaart, 41.8 pnt.; J. C van Stee, 41.8 pnt.; M. C. Nijssen, 41.8 pnt.; C. M. Harthoorn, 41.7 pnt.; E. H. Hovestadt, 41.7 pnt.; C. Minneboo, 41.5 pnt.; I. M. van Stee, 41.5 pnt.; A. Koeman, 41.5 pnt.; J. J. van Velzen 41.5 pnt.; R. J. Bustraan, 41.5 pnt.; A. de Kunder, 41.5 pnt.; M. F. de Koeyer, 41.5 pnt.; J. R. Koole, 41.4 pnt.; J. van Egdom, 41.4 pnt.; A. R. M. Barbé, 41.4 pnt.; J. N. de Visser, 41.4 pnt.; A. Tramper, 41.4 pnt.; C. M. Hollemans, 41.2 pnt.; J. M. Adriaanse, 41.2 pnt.; M. de Visser, 41.0 pnt.; M. C. Snoep, 41.0 pnt.; A. C. M. Slabbe- koom, 40.9 pnt.; R. J. Duinkerke, 40.7 pnt.; J. Zoeteweij. 40.4 pnt. Jongens A-klasse: W. van de Plasse, 48.5 pnt.; J. F. de Rooij, 48.5 pnt.; D. A. Verschuure, 48.2 pnt.; A. W. L. de Visser, 47.8 pnt.; F. S. Timmerman, 47.8 pnt.; J. C. Sinke, 47.8 pnt.; P. J. Tol- hoek, 47.7 pnt.; Ch. R. Hendriksen, 47.5 pnt.; A. M. R. Cornelisse, 47.4 pnt.; M. Drjkwel, 472 pnt.; Th. M. Becker, 47.1 pnt. Meisjes B-klasse: J. F. Paauwe, 44.9 pnt.; C. M. Bol, 42.3 pnt.; C. I. van Stee 41.9 pnt.; E. H. Moerland, 41.8 pnt.; J. W Pekaar, 41.6 pnt.; J. Vaas, 41.5 pnt.; L. G. de Waard, 41.5 pnt.; D. Linden- berg, 41.0 pnt. Jongens B-klasse: C. P. J. Filius, 48.8 pnt.; W. Catshoek, 48.7 pnt.; C. Maas, 48.1 ptn.; F. Snoep, 47.8 pnt.; A. Goe man, 47.5 pnt.; P. J. van der Eindt, 47.0 pnt.; W. L. Bakker, 46.4 pnt. Gevonden voorwerpen. Gevonden een bruine dameshandschoen en een bos met sleutels. Terug te be komen ter gemeentesecretarie. Vergadering Bond van Bejaarden. Zaterdag hield de afd. Yerseke van de Algemene Bond van Bej aard em haar ledenvergadering in zaal Nolet. De voorzitter, dhr. M. Hoogesteger, kon een groot aantal leden welkom heten en in het bijzonder dhm. Leenhouts, lid van het hoofdbestuur van de Bond, D. van Boven, wethouder en Jac. Siebes, erelid van de afdeling. Met een minuut stilte werden door hem de leden her dacht die de afdeling in de loop van het jaar door de dood waren ontvallen. Hij gaf vervolgens een overzicht van de overgang in het afgelopen jaar van de bejaardensoos van de oude school naar het mooie nieuwe gebouw aan de ha ven. Uit het verslag van de penning meester, dhr. Adr. Goeman, bleek dat er nog een batig saldo in kas was. Na de pauze volgde de bestuursverkiezing. Aangezien er moeilijkheden in het be stuur waren geweest, trad het bestuur op voorstel van dhr. C. M. Daniëlse in zijn geheel af. Na stemming bleek het bestuur er als volgt uit te zien: B. J. Kole, voorzitter; A. Goeman, secretaris; L. J. v. d. Have penningmeester; L. van Stee en M. Mieras, leden. Dhrn. M. Hoogesteger, Adr. Goeman Az. en Jac. Sonke werden als ereleden van de af deling benoemd. Dhr. Leenhouts hield vervolgens een toespraak, waarin hij het congres in Utrecht memoreerde met 25.000 bezoekers. Hierna werden door dhr. C. D. Klos een groot aantal dia's vertoond, hetwelk bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Dhr. Kole dankte zowel dhr. Leenhouts als dhr. Klos voor hun medewerking aan het welslagen van de vergadering, waarna deze door hem werd gesloten. De speciaalzaak voor Uw BRIL Zang- en muziekavond. Woensdagavond gaf de zangvereni ging ..Excelsior" een uitvoering in de Ned. Herv. kerk, waaraan medewerking werd verleend door het mannenkoor „Zang en Vriendschap" uit Kapelle en de muziekvereniging Mozart". De bei de zangkoren stonden onder leiding van dhr. Jac. Tamminga uit Goes, de mu ziekvereniging onder leiding van dhr. P. Hurjsse. De avond werd geopend door Ds. Reijenga met gebed. Deze sprak ver volgens een woord van welkom tot de aanwezigen. Het speet hem dat de kerk niet zo vol was als vorig jaar, doch hij hoopte dat zij die waren gekomen een genotvolle avond zouden hebben. Het programma dat achtereenvolgens werd uitgevoerd, bestond uit het optreden van elke vereniging afzonderlijk en een optreden van alle medewerkenden ge lijk. De samenzang onder leiding van dhr. Tamminga werd begeleid door de muziekvereniging. In het bijzonder het door „Excelsior" uitgevoerde Mutter- segen en de door r Excelsior" en „Zang en Vriendschap" gezongen Negro Spi ritual vielen brj de aanwezigen zeer in de smaak. Het gezamenlijk optreden van de beide koren met begeleiding van „Mozart", waarbij een koraal uit de Mattheiis-Passion en „Jesus bleibet mei- ne Freude" van Joh. Seb. Bach werden uitgevoerd, waren een waardig slot van een mooie avond. Ds. Reijenga sloot de bijeenkomst met gebed en dankte ver der alle medewerkenden voor hetgeen men deze avond had geboden. Zij die wegbleven hebben werkelijk een mooie avond gemist. Ledenvergadering C.V.O.-school. Dezer dagen werd een ledenvergade ring gehouden van de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs. Tot bestuurs leden werden herkozen dhrn. A. Domi- nicus en L. Pieterse. In de vakature J. Bentschap Knook, die zich niet herkies baar stelde, werd benoemd dhr. G. Hol- lestelle, die zijn benoeming aannam. De voorzitter, dhr. J. A. de Schipper, sprak hierna enkele dank- en afscheidswoor den tot dhr. Bentschap Knook. Deze is gedurende 22 jaar bestuurslid geweest. Het hoofd der school, dhr. C. Philipse, deelde mee dat de school thans door 134 leerlingen wordt bezocht. De linoleum- vloeren die in de zomervakantie zijn ge legd, voldoen uitstekend. Voorts deelde de voorzitter mee, dat de toestand waar in 't schoolgebouw verkeert, steeds ver slechtert. De inspecteur van het lager onderwijs heeft desgevraagd meegedeeld dat het nog wel tien jaar zal duren eer er bouwvolume voor een nieuwe school beschikbaar komt. Het was jammer dat de opkomst voor deze vergadering slecht was. Ledenvergadering Schippersschool. Dezer dagen hield de Vereniging voor Christelijk Onderwijs aan Schipperskin deren haar ledenvergadering in het in ternaat voor schipperskinderen onder leiding van haar voorzitter, dhr. J. Flo- russe. In zijn openingswoord concludeer de hij dat de vereniging nodig aan ver jonging toe is. Meer «Jan de helft der leden is de vijftig reeds gepasseerd en jonge leden melden zich zelden. Wel licht is een intensieve ledenwerfaktie de aangewezen weg om het ledental van de vereniging op peil te houden. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen de heren J. Bentschap Knook, H. J. Mey- aard en A. Veerhoek. Uit de mededelin gen bleek dat het aantal leerlingen nu 54 is. Het hoofd dhr. school, dhr. Jac. v. d. Berge, bracht de moeilijkheden ter sprake van de internaten. Het rijk geeft nu naast de vergoeding aan de ouders der schoolgaande kinderen nog een ver goeding van 5,per kind aan de in ternaten rechtstreeks, maar dit bedrag blijkt lang niet voldoende te zijn. De internaten ook die met een overbezet ting, werken toch nog met tekorten. Verder wil men komen tot een 5-jarig leerplan inplaats van het 4-jarige dat er nu is. Na de pauze wist dhr. A. Veer hoek de aanwezigen te boeien met een verhaal over de richter Simson. Van de scheidende onderwijzeres mej. Dudok werd afscheid genomen. Zij mocht uit de mond van de voorzitter de dank der vereniging ontvangen. Dhr. A. Veerhoek sloot deze vergadering op de gebruike lijke wijze. Bond van Bejaarden. Maandagmiddag vergaderde de Bond van Bejaarden alhier onder leiding van dhr. F. J. Meyaard. Bij de bestuursver kiezing waren aftredend en niet meer herkiesbaar dhm. S. Schoonaard en Jac. Minnaard. In de vakatures werden ge kozen dhrn. J. Moelker en Jac. Houte kamer. Op 3 december zal de Sint-Ni- colaasmiddag zijn, waarvoor een spre ker zal worden uitgenodigd. N.C.V.B. De afd. Wemeldinge van de N.C.V.B. hield haar jaarvergadering onder leiding van haar presidente, mevr. A. J. Philise- Aarnoudse. Als spreekster was aanwe zig mevr. A. v. d. Berg Thürer uit Ber gen op Zoom. Zelf Zwitserse van ge boorte, vertelde zij over het leven en werken der vrouwen in Zwitserland. Het verdere gedeelte van de avond werd ge vuld met koorzang en declamatie. De kerstvergadering zal op 17 december worden gehouden. Voetbal. Wemeldinge I wist de kopploeg uit de competitie, Middelburg V, op eigen terrein te verslaan. Al direkt bleek dat beide partijen hun huid duur zouden verkopen. In een hoog tempo, dat naar later bleek tot het eind van de wedstrijd zou duren, was het eerst een tasten naar eikaars zwakke plekken. Wemeldinge liet in geen geval die plekken aan de tegenpartij zien; alle 11 spelers waren blijkbaar in het veld gekomen om alles te geven. Nadat eerst de lat een schot had gekeerd, kwam in de 10e minuut het eerste doelpunt voor Wemeldinge, ge scoord door De BourgraafDit werd te vens de ruststand. Middelburg kwam slechts met enkele uitvallen voor het doel, waar doelman Lamper op de juiste wijze raad mee wist. 8 minuten voor het einde maakte Vermaire het tweede doelpunt en zo kwam het einde van de spannende en sportief gespeelde wed strijd. De A-junioren wonnen met 31 van Hansweert. De B-junioren wonnen eveneens, met 04. Zaterdag trekt Wemeldingej I naar Nieuwdorp. Het tweede elftgfl speelt thuis tegen Heinkenszand. De A-juni oren gaan naar Rilland, de B-junioren spelen thuis tegen Waarde. Sint-Nicolaas. Sirit-Nicolaas is voornemens om op zaterdag 5 december met de politieboot Wemeldinge te bezoeken. Na zijn komst, die om ongeveer 1 uur zal zijn, zal de Sint met muzikale begeleiding van O. K.K. het dorp doortrekken en daarna een bezoek aan de scholen brengen, als mede aan het bejaardentehuis Vrede Best". Aanrijding. Zondagmiddag ontstond op de hoek Nrd. AchterwegDorpstsraat een aan rijding tussen twee personenauto's. De auto komende uit de richting Nrd. Ach terweg en bestuurd door dhr. A. Pieter se alhier werd aangereden door- de auto komende uit de Wilhelminastraat en be stuurd door dhr. F. Impens uit Krui ningen. Deze verleende geen voorrang aan dhr. Pieterse. De aanrijding verliep met materiële schade'. Ledenvergadering N.C.A.B. De afd. Wemeldinge van de Ned. Chr. Landarbeidersbond hield haar ledenver gadering onder voorzitterschap van dhr. A. Dominicus. Medegedeeld werd o.m. dat er in januari a.s. een filmavond zal worden gegeven. Het aftredend be stuurslid dhr. C. P. Hamelink werd met grote meerderheid van stemmen her kozen. Dhr. Minnaar, hoofdbestuurder van de N.C.A.B./'hield een causerie over de nieuwe verzekeringswetten, waarop een goede en geanimeerde bespreking volgde. Duivententoonstelling. ,,De Vrijheidsuif" kan, evenals vorige jaren, weer op een bijzonder geslaagde tentoonstelling terugzien. VÖoral des avonds waren er veel liefhebbers om de ruim 530 inzèndingen te bezichtigen. De drie keurmeesters hadden eerder op de dag de volgende prijzen toegekend. Klasse I, oude doffers: 1. C. Zuyd- weg, Schore (mooiste doffer)2. H. Sentse, Rilland; 3. J. de Jonge, Oost- dijk; 4, 7, 9, 13 Schrier-Neve; 5. A. Steenpoorte; 6. C. C. van Paasschen; 8. W. Krijnsen, Waarde; 10. J. Kosten; 11. A. Boone; 12. Gebr. Smallegange, Scho re; 14. M. Blok; 15. M. Bruynooge, Ka pelle; 16. C.^Gorpmans, Rilland; 17 D. van de Vrédt^ Krabbendijke. Klasse II1 Jïfde duivinnen: 1. J. Vleu gel, Wemeldinge (mooiste duivin)2. J. de Jonge, Oostdijk; 3 en 10. W. Krijn sen, Waarde; 4. CS van Paas^dhen; 5. L. Paauwe, Krabbendijke; 6. J. Meijer, Hansweert; 7 en 8. M. Minnaard, Yer seke; 9. A. Douw, Oud-Vossemeer; 11. J. Waverijn; 12. Gebr. Mange, Schore; 13. M. Blok; 14. C. Zuydweg, Schore. Klasse III, jarige doffers: 1. D. Janse, 's-H. Arendskerke; 2 en 8. C. Clement, Krabbendijke; 3. L. Paauwe, Krabben dijke; 4. J. van Iwaarden5. M. Min naard, Yerseke; 6. D. v. d. Vredes Krab bendijke; 7. M. Bruynooge, Kapelle; 9. Gebr. Mange, Schore; 10. A. Douw, Oud-Vossemeer; 11. J. Waverijn; 12. H. Poleij; 13. C. Zuydweg, Schore. Klasse IV, jarige duivinnen: 1. M. Bruynooge, Kapelle; 2. F. Borremans, Souburg; 3. M. Sentse, Rilland; 4. J. Meijer, Hansweert; 5. J. J. Oele, Yer seke; 6. D. A.'v. d. Vrede. Krabben dijke; 7. J. C. Wisse; 8. C. Zuydweg, Schore; 9. M. Blok. Klasse V, jonge doffers: 1. W. Krijn sen, Waarde; 2. H- Sentse, Rilland; 3. F. Borremans, Souburg; 4 en 16. J. J. Oele Yerseke; 5. J. Oele Jzn., Yerseke; 6, 9 en 27. C. Coremans, RillariÖ; 7. C. Clement, Krabbendijke; 8 en 24. J. de Jonge, Oostdijk; 10. Schrier-Neve; 11 en 14. M. Blok; 12 en 19 H. Poleij; 13. C. van Paasschen; 15 en 23 Joh/ Meijer. Hansweert; 17. D. Janse, 's-H. Arends kerke; 18. A. Douw, Oud-Vosiemeer; 20 en 30. J. Minnaard, Yerseke; 21. M. Stroosnijder; 22. J. van Stel, Rilland; 25. J. Voois; 26. M. Minaard, Yerseke; 28. A. op 'tHof, Kapelle; 29. M. Eek- hardt. Klasse VI, jonge duivinnen: 1, 5 en 21. C. Clement, Krabbendijke; 2 en 22. A. Boone; 3. J. Kastelein, Geersdijk; 4. W. Krijnsen, Waarde; 6. H. Poleij; 7. P. Minnaard Yerseke; 8. S. Donker; 9. J. Oele Jzn., Yerseke; 10. A. op 'tHof, Kapelle; 11. C. Zurjdweg, Schore; 12. J. Wisse; 13. M. Bruynooge, Kapelle; 15. H. Roeland, Rilland; 16. F. v. d. Berge, Krabbendijke; 17. A. van Daalen, Oud- Vossemeer; 18. A. Douw, OudrVosse- meer; 19. M. Stroosnijder; 20. H. Blok, Waarde; 23. M. Lamper, Yerseke; 24. D. A. van de Vrede, Krabbendijke. Collecten. De collecte voor het Prot. Interker kelijk Thuisfront heeft hier 295,66 op gebracht. De klaprooscollecte leverde op de kop af 280,op. K.W.V.-nieuws. De gymnastiekvereniging „I^fW.V." heeft deelgenomen aan de damésKring- wedstrrjden te Souburg. Deze wedstrij den werden georganiseerd door de kring Zeeland van het Kon. Ned. Christ. Gym- nastiekverbond. Bij de derde graads oefeningen behaalden de dames C. Pie terse en L. Sponselee-Duindam met resp. 35.6 en 35.4 punten een eerste prijs. In de persoonlijke eindklassering bereikten zij daarmee een tweede en derde plaats. In groepsverband behaalde K.W.V. twee eerste prijzen, n.l. met 103.6 en 97.8 pun ten (derde graad). Vernielingen. Vorige week woensdag werd de politie er van in kennis gesteld, dat er ver nielingen en baldadigheden plaatsvonden bij de gemeentelijke tennisbanen aan de Meidam. Natuurlijk was het werk van kinderen. Maar wat wilt u? De banen waren vrij toegankelijk en het kleed hokje was niet op slot. Kun je je dan als kind een mooier speelterrein inden ken? Edoch, de peperdure banen zijn niet voor kinderen aangelegd. In de eer ste plaats dient de tennisclub er voor te zorgen, dat onbevoegden niet in het kleedlokaal kunnen. Aan de ouders zou den we willen vragen er op toe te zien dat hun kinderen de tennisbanen met Jaijbehoren niet vernielen. i Het verkeer. Zaterdag vond op de kruising Rijks weg 58Veerweg een aanrijding plaats. Een vrachtauto bestuurd door G. F. v. d. S. uit Lochristie (B.) verleende, ko mende van de Veerweg, geen voorrang aan de personenauto bestuurd door M. P. J. M. T. uit Weert, en komende uit de richting Krabbendijke. Beide voertui gen werden licht beschadigd. Maandag j.l. vond bij de kreek een aanrijding plaats tussen twee personen auto's. J. de S. uit Kloetinge reageerde te laat toen een voor hem in de file rijdende auto afremde. De S. botste te gen de auto van Ph. V. uit Goes. Tegen De S. werd proces-verbaal opgemaakt. Gevonden voorwerpen. Gevonden een olijfgroen kinderwantje en een paar bruine glacé dames- of he renhandschoenen. Insluiper gearresteerd. Donderdagavond, toen de alleenwonen de mej. De B. haar café aan het slui ten was, werd er gebeld. Ze deed ech ter niet open. Daarna klom de late be zoeker, de 25-jarige H. G. W., afkom stig uit Vlaardingen en matroos op de binnenvaart, in de dakgoot en wist via een raam op de bovenverdieping te ko men. Mej. De B., die een en ander niet onopgemerkt voorbij was gegaan, bel de de politie. Toen deze gearriveerd was en een onderzoek instelde, vonden ze de varensgezel op de slaapkamer verborgen in een kast. W. werd gearres teerd, waarna er een onderzoek werd ingesteld, of hy met nog dergelijke on opgeloste zaken te Hansweetr te ma ken heeft. Gasboei overvaren. Het Belgische motorschip „Runet 1", hetwelk ledig onderweg was van Ant werpen naar Zaltbommel, raakte ver leden week in de „Schaar van Waarde" een gasboei. Dopjv.deze aanvaring raak te het schip een roer kwijt en ook de schroef werd ernstig beschadigd. Met behulp van een sleepboot werd de Ru- net 1" de haven van Hansweert binnen gebracht. Mooie geste. Een groots gebaar maakten bestuur en leden van de winkelierscombinatie „Hawico". Uit de opbrengst van de on langs gehouden winkelweek werd 183,- afgestaan aan de restauratiecommissie der Ned. Herv. Kerk. Dinsdagmiddag is er brand uitgebro ken in de bovenverdieping van de wo ning van dhr. I. de Keyzer aan de Maar- tenbroersweg. Omwonenden constateer den brand op een slaapkamer. Onmid dellijk werd dhr. De Keyzer, die in een boomgaard aan het werk was, gewaar schuwd. Ook de brandweer van Hans weert, Kruiningen en Kapelle-Biezelinge arriveerden spoedig. Men kon echter niet verhinderen dat er op de boven verdieping flinke schade ontstond. De benedenverdieping liep waterschade op. De gedupeerde was tegen brand ver zekerd. Daar er niemand in de woning aanwezig was, is de oorzaak zeer waar schijnlijk kortsluiting. Vijfenvijftig jaar getrouwd. Het echtpaar A. Polderman-T. Nagel- kerke herdacht op 25 november zijn 55- jarig huwelijksfeest. In 't Jeugdgebouw werd de familie ontvangen. Beide jubi larissen genieten nog een goede gezond heid. Er was van vele zijden belang stelling voor dit weinig voorkomende bruidsfeest. Omhoog gevaren. De onder Liberiaanse vlag varende Griekse tanker „World Glade" is vrij dagmorgen omstreeks 9 uur, in dichte mist, omhoog gevaren bij boei 68, even stroomopwaarts van het Nauw van Bath. Het 15.675 bruto registerton me tende schip is kort voor twaalf uur op eigen kracht vlotgekomen, dank zij de opkomende vloed. Het gebruikelijke le gertje van sleepboten behoefde hier dus niet aan te pas te komen. Hoewel het schip, dat leeg óp weg was naar zee, schade aan de schroef had op gelopen, heeft het zijn reis voortgezet. Raadsvergadering. In de gemeenteraadsvergadering van 30 november a.s. zal o.m. een voorstel van B. en W. aan de orde komen de weg- en rioolbelasting te verhogen van 6 tot 8 voor gebouwde eigen dommen en van 3 tot 5 voor on gebouwde eigendommen. Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag tegen de Meeuwen. De thuisclub speelde over al le linies beter dan de gasten. Het heeft de bezoekers overigens allerminst mee gezeten. Het begon al na 3 minuten, toen hun spil Hulle het ongeluk had zijn eigen doelman te passeren (10), waar door de Meeuwen een stevig steuntje in de rug kregen. Toen spil Verhalen van de Meeuwen en midvoor Deurloo van Rillandia na 10 minuten met elkaar in botsing kwamen, werd de aanvalsleider der bezoekers daarbij aan de schouders geblesseerd. Hij moest vervangen wor den en daarmee was alle verband uit de Rillandia-aanval verdwenen. Twaalf mi nuter^ na de rust kreeg Melis, na enig gewjrwar, de bal te pakken en doelman Van 'Hoorn was kansloos (20). En kele schoten van De Boer vonden geen genade bij doelman Van de Woestijne. In de 21e minuut kreeg Rillandia de genadeslag. Uit een prachtige pass van Lievense kreeg Melis gelegenheid op even fraaie wijze doélm&h Van Hoorn het nakijken te geven (30). In de res terende speeltijd kwam Rillandia wat meer los, maar het spel in de voorhoede bleef te onsamenhangend. In de 39e mi nuut kon rechtshalf Kuipers de stand nog een wat dragelijker aanzien geven (31). Scheidsrechter Kraak leidde de ze sportief gespeelde wedstrijd bekwaam. Vergadering bejanrdenbond De leden van de afdeling Kapelle-Bie zelinge van de algemene bond van be jaarden hielden donderdagmiddag hun jaarvergadering. Een speciaal woord van welkom richtte voorzitter C. v. d. Kuijl tot de rayonbestuurder voor Zeeland, de heer Leenhouts, die een uiteenzetting kwam geven over de met januari aan te vangen algemene bijstandswet. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn. L. van Liere en M. Gelok herkozen. Secretaris L. van Liere bracht voorts verslag uit van de afgelopen zomer gemaakte reis. Besloten werd een reiskas in te stellen, waarvoor maandelijks, ingelegd zal wor den. Door mevr. Risseeuw-de Zeeuw werd een film vertppnd van een door haar gemaakte reis naar frankrijk. In de pauze van deze voor de bejaarden zeer geslaagde bijeenkomst zorgden de dames van de sociëtpjl; voor een ver versing. Auto's botsten. Op rijksweg 58 nabij de Vlakebrug is donderdagmorgen om even voor zeven uur een autobus van de firma Gebr, v. Fraassen uit Vlissingen in botsing ge komen met een voor hem rijdende trac tor met ^.aanhangwagen en een uit te genovergestelde richting naderende per sonenauto. De bestuurder van de bus, dhr. C. J. D. uit Brouwershaven, ver keek zich door de duisternis op de snel heid van de tractor, die bestuurd werd door F. J. de R. uit Biezelinge. Door het remmen ging de bus aan het slip pen. Daarbij werd niet alleen de trac tor geraakt, maar ook de uit de rich ting Kruiningen naderende personenauto van W. J. A. uit Leur. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Alle voertuigen liepen min of meer flinke schade op. Voetbal. Ook zaterdag rolde de bal voor de voetbalvereniging weer niet onfortuin lijk. Het eerste elftal, dat bij Bruse Boys op bezoek was, kwam met een 13 overwinning thuis.,Het tweede, dat op eigen veld Waarde II te bekampen kreeg, kon het niet verder dan een 11 gelijk spel brengen. De B-junioren, die eveneens in eigen huis Waarde B ont vingen, wisten een 20 overwinning te behalen. Diploma-uitreiking. Twintig leerlingen van de in de lagere tuinbouwschool gehouden ^groentescha- kelcursus hebben dinsdagavond hun di ploma in ontvangst mogen nemen. Het werd hun uitgereikt door dhr. C. L. de Wilde te Goes, namerte de inspectie op het landbouwonderwijs, tijdens een in hotel .,De Zwaan" gehouden bijeen komst. De geslaagden zijn: mej. D. J. Dekker, Kloetinge; P. Eversdijk, M. Glas en B. de Koeyer, Kapelle; A. J. de Jonge, D. Lokerse en J. Lokerse, Krui ningen; A. A. Janse, Kortgene; M. Oudeman, Kattendijke;, L. Vroonland, Oudelande; J. Vroonland, Hoedekensker- ke; J. Verhage, C. Wisse, J. Veerhoek en L. Poortvliet, Biezelinge; N. Wisse, Schore; H. J. Zuidweg en J. J. Zuidweg, Yerseke; A. Kosten, St. Philipsland; D. J. Meulenberjg, EllewoutScfijk. Mozaïek. Aan de voorgevel varu de coöperatie ve boerenleenbank is een fraai in kleu ren uitgevoerd mozaïek aangebracht. Het stelt een fruitkweker en landbou wer voor die bezig zijn met oogtsen. Het mozaïek is aangeschaft van gelden die het bestuur ruim ty^e jaar geleden kreeg aangeboden ter gelegenheid van de feestelijke opening en ingebruikne ming van het nieuwe bankgebouw. Brons voor P. Gijssel. Dhr. P. Gijssel (65) te Kapelle is vorige week koninklijk onderscheiden met de ere-medaille in brons verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, voor zijn 40-jarige verbintenis als arbeider bij het land- en tuinbouwbedrijf van de fa milie J. L. de Jager te Kapelle. Het ere metaal werd de jubilaris op de borst ge speld door burgemeester H. G. van Suij- lekom tijdens een feestelijke bijeenkomst te zijnen huize in tegenwoordigheid van werkgever en naaste familieleden. Van zijn patroon mocht de jubilaris een te levisietoestel ontvangen. Tijdens deze bijeenkomst werd ook de voorman, dhr. D. J. Sonke, in het huldebetoon betrok ken. Deze is 25 jaar bij de familie De Jager werkzaam. Als blijk van waar dering mocht dhr. Sonke een gouden horloge in ontvangst nemen. Intocht Sint-Nicolaas. Zaterdagmiddag heeft Sint-Nicolaas op uitnodiging van de middenstands vereniging ..Handelsbelangen" te Ka- Kapelle-Biezelinge zijn intocht gedaan. Op het bordes van het gemeentehuis werd de Spaanse gast met zijn vier helpers door burgemeester H. G. van Suijlekom en het bestuur van „Handels belangen" verwelkomd. Na korte toe spraken, zowel van de burgemeester als Sint-Nicolaas, werd een rijtoer door de dorpen gemaakt met begeleiding van het tamboers- en pijperkorps „Jonge Kracht" en de drumband van „Ons Ge noegen".

Scheldebode | 1964 | | pagina 2