De medische informaiiekaart INGEZONDEN De sterren liegen niet PREDIKBEURTEN ADVERTENTIES TWEEDE BLAD 20 NOVEMBER 1964 Sedert enige tijd stelt de Koninklijke Nederlandse Maatschapij tot Bevorde ring der Geneeskunst voor een gering bedrag zogenaamde medische informa- tiekaarten ter beschikking aan ieder een, die aan het verkeer deelneemt. Het zij als voetganger, hetzij aktief als be stuurder of passief als passagier van een voertuig. Op de kaart kunnen per soonlijke gegevens (naam, adres, ook dat van naaste familie) en medische gegevens worden ingevuld. Het is een menselijke eigenschap, niet te geloven in een verkeersongeluk, dat men zou kunnen krijgen. En nog minder denkt men aan de mogelijkheid bij een ongeval bewusteloos te kunnen raken. Maar gebeuren kan het! Dan is het van groot belang, vooral wanneer men buiten bewustzijn is, dat men een document bij zich draagt waarop staat wie men is en waar men woont. En wie men moet waarschuwen. Dit alles kan worden ingevuld op de medische infor- matiekaart. Ook is er ruimte voor de naam en adres van de huisarts, en kan er een pasfoto op de kaart worden ge plakt. Deze gegevens zijn uiteraard van groot belang voor de politie. Voor de dokter, die een verkeersslachtoffer moet behandelen, is het belangrijk over me dische gegevens betreffende het slacht offer te kunnen beschikken. Heeft hij met een bewusteloze te doen, dan kan de medische informatiekaart hem die gegevens verschaffen. Op de kaart kan hij zien, welke bloedgroep het slacht offer heeft, of het allergisch is voor be paalde geneesmiddelen, of het met te tanus vaccin is ingespoten, enz. Ook wanneer het slachtoffer bepaalde medi camenten pleegt te gebruiken kan de dokter van de kaart aflezen welke dat zijn en in welke dosis. Al deze gegevens kunnen bijdragen tot een juiste en snel le behandeling, terwijl ze de geneesheer een extra zekerheid geven in het door hem zelf verrichte onderzoek. Men kan zijn behandelend arts vragen eventuele medische gegevens op de kaart in te vullen; is de bloedgroep nooit eerder bepaald, dan kan dit ge schieden. De medische informatiekaart, waar van het Verbond voor Veilig Verkeer het gebruik aanbeveelt, kan men aan vragen bij zijn huisarts, soms bij andere instanties, of wel direkt bij: Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevorde ring der Geneeskunst, Keizersgracht 327 te Amsterdam. De prijs van een kaart, compleet met plastic hoesje, is 20 cent. Het ligt schijnbaar in de bedoeling van de gemeente Yerseke om industrie- en aan te trekken om zich hier te ves tigen. Maar als de aan- en afvoerwegen naar en van het industrieterrein zo blij ven, zal het toch zeer bezwaarlijk zijn om daar nog vestigingen te krijgen. ABONNEE Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Woensdag 25 november (Dankdag) 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 25 november (Dankdag) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vry Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Woensdag 25 november (Dankdag) 10 uur: Ds. D. de Jonge. 2.30 uur: Ds. J. Karelse. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Woensdag 25 november (Dankdag) 10, 1.45 en 5.45 uur: Student Pannekoek R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering zondag 8 en 10 uur. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine F. A. G. de Klark. Kapiteine E. Berman. W emeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Woensdag 25 november (Dankdag) 10 uur: Ds. B. Zoodsma. 2.30 uur: Ds. A. J. Mooij, Schore. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Woensdag 25 november (Dankdag) 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer Vrjj Evang. Gem. 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Woensdag 25 november (Dankdag) 10 uur: Ds. G. van Bruggen. 7.30 uur: Evangelisatiedienst. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Woensdag 25 november (Dankdag) 10 en 2 u.: Ds. J. van Haaren (Rijssen) Kruinin gen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Woensdag 25 november (Dankdag) 10 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland- Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Woensdag 25 november (Dankdag) 10 uur: Ds. G. Blok. 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing, Waarde. Geref. Kerk 10 en 3 uur: Ds. D. Sloot. Woensdag 25 november (Dankdag) 10 uur: Ds. Craene, Baarland. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 25 november (Dankdag) 9.30. 2 en 6 uur: Ds. Huisman, Vlaar- dingen. Vrjj Evang. Gem. Bath Geen opgave ontvangen. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Woensdag 25 november (Dankdag) 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma, Wemeldinge. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Juch. Woensdag 25 november (Dankdag) 10 uur: Ds. H. R. Juch. 2.30 uur: Ds. Eikelboom, Heinkenszand. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 uur: Ds. A. v. d. Ban, Kamperland. Woensdag 25 november (Dankdag) 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Woensdag 25 november (Dankdag) 10 en 2.80 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Krabbend^ke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. 6 uur: Ds. B. Duisterhof, Aagtekerke. Jeugddienst. Woensdag 25 november (Dankdag) 9.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. 2.30 uur: Ds. G. Blok, Rilland-Bath. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. D. Bouwknecht uit Den Haag. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. L. H. W. Theunissen uit Middelburg. 2.30 uur: Ds. ten Rouwelaar, Midelburg Woensdag 25 november (Dankdag) 9.30 uur: Ds. G. E. Huizing. 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen, Krab- bendijke. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 25 november (Dankdag) 9.30, 2 en 6 uur: Ds. van Dam. Ilansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. B. van der Lelie. Woensdag 25 november (Dankdag) 9.30 uur: Ds. B. van der Lelie. De heer en mevrouw Van der Peyl-van Santé geven met blijdschap en dank baarheid kennis van de ge boorte van hun dochter EGBERDINA FRANCINA Kruiningen, 17 nov. 1964 Markt 17 Voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwe lijk ondervonden, zeggen wij allen hartelijk dank J. DE MUL L. DE MUL- TAZELAAR Wemeldinge, november 1964 ADVERTEERT IN DIT BLAD Heden is van ons weg genomen, na een zware strijd, zacht en kalm. on ze geliefde oom en zwa ger DAVID ZANDEE vvednr. van Leunt je Harthoom in de gezegende ouder dom van 88 jaar en 8 maanden Fam. KOLE Fam. HARTHORON W. LOBBEZOO Kruiningen, 14 nov. '64 Slagveldstraat 3 De begrafenis heeft plaats gehad dinsdag 17 nov. op de algemene be graafplaats te Kruinin gen 15 regels 1,—, volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: uiterlyk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Voor beter verzorgd sten- Vraag aan Sint een mooie hanger, ketting, broche, ring, armband of manchet knopen uit onze bijouterieën afdeling. - Boogerts Ge schenkenhuis, Kruiningen. Ook deze week ontvingen wij weer een nieuwe zen ding prachtige dusters. Een fijne ochtendjas, zwarte on dergrond met heel mooie bloemmotieven in een rand- dessin. Echt een Sint-Nico- laascadeau waar u eer mee zult inleggen. Ook hierbij gratis Zilverzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Pracht lierenpyama's, chi que damespyama's en nacht japonnen, schattige kinder- pyama's. - Van Nimwegen- Heijboer,Wemeldinge. Denkt om de korting! Bissell rolvegers, echt een fijn cadeau voor moeder. - Fa. Hovestadt De Jonge. Daar hebt u waarschijnlijk ook op gewacht! Prachtig Virtex ondergoed in draion en rhovylon. Sterk, motvrij, volmaakt vormhoudend, krimpvrij, niet verviltend, ook al wast u het honder den malen! Wij ontvingen hierin: Camisoles met en zonder mouwtje, directoires, panty's, breeches en onder blouses in wit en zwart. Ideaal in het dragen, ook voor reumalijders. Koop het nu direkt, nu wij er nog voldoende voorraad van heb ben! - Textielhandel Snoep- van Willigen. - Met gratis Zilverzegels. cilwerkCopiëerinrichting Kole, Noordzandstraat 11, Yerseke. Voor marsepeinfiguren naar Bakkerij v. d. Maale Wat v. d. Maale bereidt, is kwaliteit! Bezoekt vrijblyvend onze toonkamer. Daar vindt u cadeaus voor vader en moe der. oma en opa, broer en zus en ook voor de baby. Natuurlijk bij de drogist. Vraagbaak voor gulle ge vers. - Drogisterij Kooman, tel. 221, Wemeldinge Een kruimelveger is zeker een nuttig St.-Nicolaas ge schenk! - Everse, Dam straat 5, Yerseke. Nog steeds een mooie sor tering haarden in olie en kolen, van de beste mer ken. - C. Paauwe, Haarden- en Kachelbedrijf, Yerseke. Koop bij Jasperse tijdens de winkelweekChoc, letters, choc, figuren. Snijbonen p. l.-blik 89 ct. 200 g pruime- danten van 69 voor 59 ct. 1 grote flacon shampo van 1,95 voor 1,59. 2 blik ananas voor 97 ct. 2 rol be schuit van 68 voor 55 ct. 1 l.-blik spercibonen 68 ct. 1 l.-bl. perziken voor slechts 1,45. 5 zware gevulde re pen (de Heer) voor 1, Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schrijven. Kom bij ons uw keuze maken, uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders Boekhandel F. v. d. Peyl. Kijkt u in onze etalage eens naar de prachtige col lectie lakens en slopen met gekleurd borduurwerk. Ook als St.-Nicolaascadeau zeer geschikt. Elke huismoeder of verloofd meisje zal er heel blij mee zijn! Met gra tis Zilverzegels! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Koop nu een zuiver wollen Van Wijk deken. Doe mee aan de wedstrijd, dan hebt u kans uw aankoopbedrag terug te winnen. De keuze is nu nog héél groot! Pro fiteer ook van onze voor delige aanbiedingen in mol ton dekens en flanellen la kens Textielhandel Snoep- van Willigen. - Met gratis Zilverzegels. Platenspelers, het lieve lingscadeau voor uw doch ter of zoon. Met 3 extra langspeelplaten voor 9,50. Fa. Hovestadt De Jonge. Een cadeau voor moeder en dochter is zo'n fijne haar droger van Fa. Hovestadt De Jonge. Te koop gevraagd een box. L. v. d. Velde, Kaaistraat 4, Yerseke. De Neptimusbus naar Mid delburg vertrekt om 19.30 uur vanaf het Kerkplein. Geldkistjes vanaf 11,40, met afgeronde hoeken en cylinderslot. Ook prima voor verenigingen. - Boekhandel van der Peyl. Veel St.-Nicolaascadeaus liggen weer in onze winkel gereed om voor u te wor den ingepakt. Komt u eens kijken? Hoe vlugger u er bij bent hoe groter de keus! - J. de Neef, Telef. 416, Wemeldinge. Koopje! Twee gebruikte convector haarden te koop, als nieuw. - C. Paauwe, Haarden- en Kachelbedryf. Koop bij Jasperse tijdens de winkelweekEchte choc. 49, 52 en 60 ct. Heerlijke bonbons voor 52 ct. Rum bonen 38 ct. Nogatblokjes 45 ct. Witte flikken 35 ct. IJscups wit en bruin 45 ct. Mokkaboontjes 49 ct. Pin darotsjes 42 ct. Advokaat- bonbons 52 ct. Whisky bonbons 54 ct. p. 100 g. Echte choc.beestjes (De Heer) 89 ct. p. 200 g. Nog steeds voorradig ja ponnen, hoeden, mutsen, aparte damespullovers, sjaals en handschoenen. v. Nimwegen-Heijboer, We meldinge. Plastic pedaalemmer-zak' ken, plastic broodzakken, plastic kledingzakken, plas tic tafellakens. Voor uw picknick: plastic drinkbe kers 9 ct. Boekhandel van der Peyl, Kruiningen. Koop bij Jasperse tijdens de winkelweek! Pracht verpak te baddoeken, theedoeken, doosjes zakdoeken, mooie flanellen lakens gebloemd en effen, pracht heren-, da mes- en kinderpyama's, he rensokken, nylons en kin dersokken. Grote sortering wol, herentruien, helanca broeken. Chique BH-garnituren, gai nes en alle modellen Ronda korsetten. Van Nimwegen- Heijboer .Wemeldinge. Denkt om de korting! Scheerapparaten in Phi lips, Braun en Remington hebben wij in verschillende uitvoeringen. Een speciaal cadeau voor vader. - Fa. Hovestadt De Jonge. Sint-Nicolaas zag een grote sortering schemerlampen bij Fa. Hovestadt De Jonge. Grote sortering kop en schotels vanaf 85 cent tot 5,75. - Everse, Damstraat 5, Yerseke. Steeds lage prijzen in een grote sortering kop en scho tels. - C. Paauwe, Yerseke. U vindt bij ons een keur van geschenken in Gero Zilmeta, Brabantia, Torna do, Lagostina roestvrij staal, Skultuna alluminium, Arko- pal en Jena vuurvast glas. - Boogerts Geschenkenhuis, Kruiningen. Hebt u al geprofiteerd van de spotgoedkope aanbieding van Van Wijk's Spoeltjes wol? Kwaliteit „Capricio". Normale prys 1,60, nu voor 0,98 per bol. Slechts zolang de voorraad strekt, dus niet na te bestellen! Ook bij dit fantastische aan bod nog gratis Zilverzegels! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Koopt al uw St.-Nicolaas cadeaus in de zaak waar u direkt korting ontvangt. - v. Nimwegen-Heijboer, We meldinge. Klokjes, een fijn cadeau voor moeder. - Fa. Hove stadt De Jonge. Speciale aanbieding: Sherry Amontillado 3,95; Sherry Pale Extra 3,95; Land- wijn Pigeac wit 1,65; Landwijn Pigeac rood 1,65; Rosé d' Anjou 2,50; Rode Zoete Spaanse 2,50; Beau- jolais V.S.R. 2,75. Fa. J. Rijk, Yerseke, tel. 425. Telef. drie-vier-zeven: voor verwarming en wasserij! - P. C. van Oosten, Wijn gaardstraat, Yerseke. Ook wij geven bonnen! Bij aankoop van 5,aan boodschappen ontvangt u een bon. Voor 25,ont vangt u 6 bonnen. Hoe meer bonnen, hoe groter verras sing. - A. v. d. Maale, We meldinge. door B. J. TEN WESEPE 50) „Kom kom", troostte het meisje, „dat valt dan erg mee. Dat is niet zo oud. En er is dikwijls nog veel aan te doen". Jodocus knikte hoopvol en antwoord de: „Dat zeggen de doktoren ook. Maar het duurt zo verschrikkelijk lang". „Hoe doe je het nu met de winkel?" vroeg ze langs haar neus weg. Hij haalde zijn schouders op. „Ik red me zo goed en zo kwaad als het kan. De mensen in het dorp begrij pen het wel". Hij had geen zin om te vertellen, dat hij een noodhulp had. Ellie was immers bij de politie en was Corrie indertijd niet bij die bende geweest? Van die be dwelmende middelen? Nee, daar sprak hij niet over. Wat niet weet „Zeker erg lastig met je uitbrengklan ten?" .,Ja, maar we moeten nu van de nood een deugd maken". „Jammer, dat ik weinig verstand heb van een winkel, anders zou ik wel ko men helpen". Hij lachte. „En je baantje bij de politie dan?" „Ja, dat is ook zo. Dit verandert de situatie natuurlijk, wat betref mezelf. Ik zal vannacht maar naar dat hotel gaan". Jodocus knikte. „Je hebt gelijk", antwoordde hij, „om praatjes te voorkomen. Ik zal „De Ros kam" bellen, dat ze een kamer voor je moeten reserveren". Zondagsmiddags na het eten wasten ze samen af en toen alles opgeborgen was, staken ze een sigaret op. Ellie zei: „Jodocus, mag ik je winkel eens bekijken?" De jongen keek haar verwonderd aan. „Allicht. Waarom niet? Maar er is niets bijzonders aan te zien. Een gewo ne kruidenierswinkel, misschien in jouw Amsterdamse ogen een beetje ouder wets. maar van al die nieuwigheden moeten ze hier nog niets hebben". Samen gingen ze naar voren. De win kel was in het halfduister gehuld door de neergelaten gordijnen voor etalage en deur. Het meisje liep langs de verschillende rekken en nam af en toe iets in haar handen. Jodocus bleef vlak bij haar en vergeleek Ellie in gedachten met de ander. Gek, Corrie was vlotter en hij vond haar beslist een lieve meid. Al leen al vanwege het feit, dat ze ter stond bereid was hem te helpen in zijn moeilijkheden, welke ontstaan waren door de plotselinge ziekte van zijn moe der. Ellie was meer zachter, misschien meer vrouwelijker. Hij vond haar ook wel aardig, maar toch... als hij moest kiezen... Eigenlijk wel een gekke situ atie, die zo niet kon voortduren. Gis teren Corrie, vandaag Ellie, morgen Corrie weer. En wat zou er gebeuren, als ze op zekere dag eens beiden te gelijk kwamen? Wat dan? Nee, hij moest er op de een of andere manier wat op zien te vinden. Maar wat? Je kon toch moeilyk zeggen: Nou, ik vond het erg leuk, maar wilt u alstublieft niet meer komen? En ze hadden samen toch een prettige dag gehad in Vlissin- gen die woensdagmiddag. Ze hadden el kaar gezoend. Ellie's lippen waren zacht en meegaand. Haar slanke armen om zijn hals... Intussen liep het meisje rond en be keek alles. „Dat je het allemaal uit elkaar kunt houden", verzuchtte ze. „Een kwestie van routine",, antwoord de hij eenvoudig. Ze stond nu achter de toonbank en bladerde in een boek. De laatst beschre ven bladzijde interesseerde haar. Ze sloeg hem terug en vergelijk het hand schrift. „Wat een verschil, zeg", wees ze. En haar vinger leggend op de laatste blad zijde: „Is dat kriebelschrift van jou?" Hij schudde zijn hoofd. .,Van een hulpje, dat ik gisteren had. Zaterdags is het natuurlijk drukker". Z© knikt©. „Uit het dorp? Is ze knap? Denk er om Jodocus, ik ben erg jaloers". Hij schudde zijn hoofd en streek even over haar arm. „Jou vind ik lief". Ze draaide zich koket naar hem toe. „En je hulpje?" De jongeman draaide zich om en liep een paar passen van haar vandaan. „Dat... dat is geen vergelijking. Zij helpt in de winkel". Ze dacht een poosje na. „Zal ik een paar weken verlof vragen en hier komen helpen In de winkel, Jodocus? Als hulpje?" Ze leunde met haar armen op de toon bank en keek hem onderzoekend aan. Hij stond nu tegenover haar. ,,Ik heb je liever zo". „Hoe zo?" „Nou, vandaag. Als ik vrij ben". „Dus je mag me wel?" „Natuurlijk, Ellie. Je bent reuze". Ze pruilde. „Ik merk er anders niet veel van". Ze liep om de toonbank heen en trok hem naar zich toe. Terwijl ze haar slan ke armen om haar hals legde, fluisterde ze: „Waarom pak je me niet eens, •zo als die avond in Vlissingen?" Een poosje later maakte hij zich met schrik los uit haar omarming. „Ik moet naar moeder", zei hij. „Over een goed half uur begint het bezoek. Ga je mee?" Ze begon te kammen. „Dat zal wel moeten, hè? Nu ja, ik kan natuurlijk ook naar 't hotel gaan". Hij dacht na. ,Het is misschien niet zo'n prettig gezicht voor je... moeder is aan één kant helemaal verlamd..." „Ik ga wel naar het hotel", antwoord de ze rustig. „Ben je dwaas... blijf maar rustig hier. Zet een kopje thee. Met anderhalf uur ben ik weer terug. Ik heb een wa gentje ter beschikking, zie je". „Dus mag ik hier blijven?" Hij streelde haar en drukte een kus op haar wang. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1964 | | pagina 3