als het om sparen gaat BAAYENS flurgerli/ke DO M1 J, YERSEKE .OPTIE] De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN KRABBENDIJKE Onrustige Zenuwen? HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE 1 1 IBlillli! ÉI MEER DAN 1000 BANKEN EN BIJKANTOREN aangesloten bij de coöperatieve centrale raiffeisen-bank te utrecht Als de lantaarn niet brandt. Wellicht ten overvloede brengen wij onze lezers nog eens onder de aandacht dat storingen in de straatverlichting gemeld kunnen worden op het gemeente huis. Het is dan echter wel noodzake lijk dat men het nummer van de niet- brandende lantaarn opgeeft, hetgeen een vlugge herstelling bespoedigt. Gevonden voorwerpen. Gevonden een rode kinderportemon- naie en een kinderbezem. Terug te be komen ter gemeentesecretarie. Uitvoering „Excelsior". Woensdag 25 november a.s. (Dank dag) zal de gemengde zangvereniging „Excelsior" een uitvoering geven in de Ned. Herv. kerk alhier. Het programma vermeldt o.a. samenzang, onder leiding van de muziekvereniging Mozart" en zang door „Excelsior" met begeleiding van „Mozart" en zang door een groot koor, waarbij het mannenkoor ,.Zang en Vriendschap" uit Kapelle medewerking verleent. Het geheel staat onder leiding van de directeur van „Excelsior", dhr. Jac. Tamminga. Wij wekken onze lezers gaarne op hun belangstelling te tonen voor onze plaatselijke verenigingen. Voor liefhebbers van zang en muziek zal er deze avond veel te genieten zijn. P.T.T. en Dankdag. Op de P. en T.-kantoren Yerseke en Kruiningen zal op woensdag 25 novem ber a.s. in verband met de Dankdag de dienst beperkt worden tot: Openstelling voor de postdienst 8.30 12 uur; openstelling voor de telegraaf en telefoon normaal als op andere werkdagen; kwitanties zullen niet ter invordering worden aangeboden; de tweede bestelling komt te vervallen; tussen 16 en 17 uur bestaat ook voor niet-busrechthouders gelegenheid koste loos poststukken af te halen. Twee-en-twintig jaar! Ja, twee maal elf jaar bij de Yersek- se vrijwillige brandweer is een hele tijd. Dat feit is maandagavond gevierd en tevens ook ten afscheid van dhr. P. Hoogstrate, meer bekend als „Piet van Kapelle". Tijdens een gezellig samen zijn van het korps in de brandweer kazerne werd hij namens B. en W. door burgemeester Willemsen toegesproken en hartelijk dank gebracht voor zijn ar beid en prestaties, alsmede door com mandant J. de Jager. Dhr. Hoogstrate dankte voor de ontvangen geschenken en de gesproken woorden. Verloren. Verloren een zilveren armband. In lichtingen ter gemeentesecretarie. Gemeenteavond Dezer dagen werd door de Ned. Herv. Gemeente de najaarsgemeenteavond ge houden in het Jeugdgebouw. Ds. B. Zoodsma leidde deze bijeenkomst. Als spreker was aanwezig Ds. Voerman uit Amsterdam, die het onderwerp „Het Protestantisme in Spanje" behandelde. Van de gelegenheid om vragen over dit onderwerp te stellen werd druk ge bruik gemaakt. Na de pauze vertoonde Ds. Voerman dia's uit Spanje, die hoofdzakelijk betrekking hadden op zijn onderwerp. Door de bijzonder slechte weersgesteldheid was de belangstelling voor deze avond matig te noemen. Schaken. De uitslagen van de voor de onderlin ge competitie van de schaakclub D.Z.D. gespeelde partijen luiden aldus: D. H. van Sandijk—W. 't Jong 01; J. Quak- kelaarW. Hubrechsen 10; C. J. de MeijL. Poleij 0—1; W. A. Verbeek— J. van Oosten 01; W. KarelseM. v. Gastel 1—0; L. Poleij—W. A. Verbeek 10; W. KarelseJ. Quakkelaar 10; W. 't JongJ. Karelse 01; M. van GastelJ. van Oosten 01; B. Cok J. Karelse 10; W. 'tJongJ. Steven- se 01. Najaarsvergadering Plattelandsvrouwen Woensdag 11 nov. kwam de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Kruiningen en omstreken bijeen voor haar najaars vergadering. De presidente, mevr. Baa- rens-van Aalst, deelde mee dat het Sin terklaasfeest op woensdag 2 december gehouden zal worden. De kerstmiddag op 21 december. Mevr. Nieuwenhuyze- Meijaard bracht een verslag uit van de prov. voorjaarsvergadering, gehouden op 5 mei j.l. te Goes. Het verdere ge deelte van de middag werd verzorgd door dhr. Van Doorn van de N.V. Cho colade en Cacaofabriek „Kwatta" te Breda. Na een inleidend praatje voer de dhr. Van Doom de aanwezigen via de film „Tropengoud" mee naar de goudknst van West-Afrika. Aan het einde dankte mevr. Baarens de spreker voor .de vertoning van deze bijzonder niooie kleurenfilm.- N.C.V.B. kwam bijeen. Vorige week donderdag hield de afd. Kruiningen van de N.C.V.B. haar maan delijkse bijeenkomst onder leiding van de presidente, mevr. C. Koolstra-Steke- tee. Voor deze avond was als spreekster uitgenodigd mevr. S. Karelse-Enter uit Goes. Mevr. Karelse behandelde het on derwerp „Zij die bidden", hetgeen met intense aandacht werd gevolgd. Afge sproken werd voorts, dat op 17 decem ber a.s. de kerstfeestviering zal plaats vinden. Rund gevonden. Als gevonden is bij de politie aan gegeven: Een geruite sjaal, een bank biljet van 25,een grijze regenbroek, een vulpen zonder dop, een regencape, een zwart-bont rund en een blauw re servewiel met nieuwe band. Als verloren: Een zilveren band met bedeltjes, een blauwe step en rood le deren dameswanten. Het verkeer. Vrijdagavond j.l. vond bij de Kreek een aanrijding plaats tussen een per sonenauto met aanhangwagen bestuurd door B. D. alhier en een personenauto bestuurd door J. de H. uit Rotterdam. De aanrijding ontstond doordat B. D. de macht over het stuur verloor, aan het slippen laakte en met de auto geheel omzwaaide. Door deze zwaai werd de personenauto van De H. aan de linker zijde beschadigd. Het verkeer werd ge stremd. Verder vonden nog twee aanrijdingen plaats tussen Lugtenburg en Bolwerk. Bij deze aanrijdingen ontstond slechts lichte materiële schade. Raadsvergadering. Maandag 23 november a.s. om 6 uur n.m. komt de gemeenteraad in het Dorpshuis bijeen ter afhandeling van de volgende agenda: 1. Notulen en mede delingen. 2. Vaststelling van de ge meentebegroting voor 1965. 3. Goed keuring van de begroting van de instel ling voor maatschappelijke zorg voor 1965. Duivententoonstelling. Zaterdag a.s. zullen 530 postduiven van 65 liefhebbers netjes zitten op de door onze postduivenvereniging „De Vrijheidsduif" te houden tentoonstelling, 's Morgens en ook een gedeelte van de middag zullen drie keurmeesters de dui ven „prijzen". De keurmeesters zijn de heren A. A. de Rijk en H. Heeren uit Roosendaal en L. Hoogers uit Hoeven. Vanaf ongeveer 4 uur is de tentoon stelling gratis voor het publiek toegan kelijk. 's Avonds zullen een rad van avontuur en een schiettent voor de in komsten moeten zorgen, terwijl dan ook een Amerikaanse verloting en de trekking van de grote loterij plaats vinden. lands gesproken jeugdfilm getiteld „De bende van de Zwarte Kat" en „De man die Liberty Valance doodde" benevens ,,Om 4 uur breekt de hel lós". Er was een flinke belangstelling. Mijnhard»'» Zenuwtabletten Geslaagd. Vier ambtenaren werkzaam bij de dienst invoerrechten en accijnzen alhier, slaagden één dezer dagen voor hoofd assistent. De geslaagden waren dhm. Notebaart, Murre, De Bruyn en Spui. Aanvaring. Zaterdagmorgen in alle vroegte deed zich in de havenmonding een aanvaring voor tussen het Nederlandse motorschip „Johan 2" en het Belgische motorschip „Isola Bella". HetNederlandse schip voer de haven uit met een lading zand van Empel naar Leuven, toen de Isola Bella de haven kwam opvaren. Hard achteruit slaan van beide schepen kon niet verhinderen, dat de schepen elkaar raakten. Na onderzoek door de rijks politie te water vervolgden de schepen, welke flinke schade hadden opgelopen, hun reis. Zeeboot omhoog gevaren. In de nacht van woensdag op donder dag is het Duitse zeeschip „Ludwigs- hafen" van 6753 brt. op de Wester- schelde omhooggevaren tegen de zeedijk bij Hansweert. Donderdagmorgen is het schip op eigen kracht vlot gekomen. De 15 sleepboten welke waren toegescho ten, behoefden geen hulp meer te bie den. Postduivententoonsteiling. De duivenclub „De Luchtpost" houdt een tentoonstelling van postduiven op zaterdag 28 november a.s in „De Ark" alhier. De keuring zal geschieden door dhm. Boonaerts te Uren en A. de Boom te Rotterdam. Tevens wordt een loterij gehouden, met als hoofdprijs een dames- of herenrijwiel naar keuze, terwijl ook weer verscheidene vermakelijkheden ge houden zullen worden. Filmvertoning. Op vrpdag 13 november werden in het dorpshuis „Luctor et Emergo" een drietal films vertoond, n.l. een Neder- Mannenvereniging vergaderde. Onder voorzitterschap van dhr. Kos ter vergaderde de Herv. Mannenvereni- ging in het lokaal der Herv. kerk. De gebruikelijke bijbellezing werd verricht door dhr. Van Baren, met als onderwerp „Wat het geloof vermag". Spreker was Ds. J. van Leeuwen over „De betekenis van de Schriftlezing in de kerk". Voor beide onderwerpen was een dusdanige belangstelling, dat de bespreking om des- tijds wille moest worden afgebro ken. Gemeenteraad. Donderdagavond vergaderde de ge meenteraad. Dat een schoolmeester zijn aard niet verloochent bewees dhr. Busch, die op een schrijf fout je in de notulen wees. Overigens werd er zeer weinig gesproken in deze raadsvergadering. Het voorstel van B. en W. om eën be drag van 750,te voteren voor de aanschaf van een elektrisch luidappa- raat voor de torenklok, werd met al gemene stemmen aangenomen, evenals het voorstel om 28.000,uit te trek ken voor de restauratie van het scho lencomplex aan de Noordweg. Binnen- schilderwerk heeft er sinds de verbou wing in 1950 niet meer plaatsgevonden, de verlichting zal overgeschakeld wor den op TL en de gangen zullen tot een hoogte van 1.20 m worden betegeld. Ook de aankoop van het pand Dorps straat 28 van dhr. C. J. Bergs-Holle- stelle voor een bedrag van 29.296,75 werd zonder hoofdelijke stemming aan vaard. Nu de Algemene Bijstandswet de taak van de Burgerlijke Instelling voor Maatschappelijke Zorg overneemt moet eervol ontslag worden verleend aan de heren G. van Velzen als adminstrateur en H. A. Fonteine g,ls bode. De burge meester dankte de heren voor al het werk dat zij voor deze instelling hebben gedaan. Prestatie. Hoewel dhr. Hollestelle de 70 reeds een eind is gepasseerd, liep hij vorige week zaterdag de 10 km lange wande ling uit, die door enige plaatselijke scholen was georganiseerd. Hij verdien de er een enorme medaille mee. Dhr. Hollestelle, die in het bejaardentehuis „Nieuwlande" woont, maakt ook nog vele lange fietstochten,' waarbij hij reis jes naar Noord-Beveland enz. hélemaal niet buitengewoon vindt. Wij nemen ons petje af voor zo'n-prestatie! Gymnatsiek. De dames senioren van de gymnas tiekvereniging Sparta" behaalden bij de gymnastiekwedstrijden in Middelburg een derde prijs. Filmavond. Vorige week werd in „De Koophan del" een propaganda-avond gehouden door de A.N.W.B. Het werk wat de Bond verricht werd met behulp van dia's over de Wegenwacht, het toerisme en het verkeer, toegelicht. Tot slot werd een fantastische film over de vakantie vliegreizen door Europa vertoond. Er was voor deze goed georganiseerde avond slechts weinig belangstelling. Kinderzegelaktie. De verkoop van kinderpostzegels en kaarten werd dit .jaar verzorgd door de kinderen van de openbare- en hervorm de school. De kinderen van de openbare school verkochten voor 437.50 en de kinderen van de hervormde school voor 367,50, zodat de aktie totaal heeft opgebracht 805, Aanrijding. Ter hoogte van „Luchtenburg" vond vrijdagavond een aanrijding plaats tus sen twee vrachtauto's. De aanrijding werd veroorzaakt doordat de voorste vrachtauto begon af te remmen en dit door de achter hem rijdende vrachtwa gen te laat werd bemerkt. De gevolgen bleven beperkt tot enige materiële schade. Klaprooscollecte. De Klaprooscollecte heeft alhier op gebracht 57,27. Een woord van dank is zeker op zijn plaats aan de meisjes die in de aanhoudende regen hun lief- daig werk uitvoerden. Botsing. Op de Postweg had vrijdagmorgen omstreeks elf uur een botsing plaats tussen een personenauto met aanhang- wagentje en een bestelauto. De perso nenauto, bestuurd door C. M. B. uit Goes, kwam van de richting van de Postbrug gereden. Bij het remmen ging B. aan het slippen en schoof op de auto van H. P. L. uit Biezelinge. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Beide voertuigen werden beschadigd. Verkoping. Door notaris J. C. Kram werd krach tens artikel 1223 van het burgerlijk wet boek donderdag in hotel „De Zwaan" publiek verkocht het woon- en winkel huis met garage en afzonderlijke bo- i ONNODIG LINKS RIJDEN Geïrriteerdheid in het verkeer kan leiden tot ondoordachte gevaarlijke han delingen. Op de autosnelweg kan die ge ïrriteerdheid gemakkelijk ontstaan, wan neer een automobilist links blijft rijden, terwijl de rechter rijstrook volkomen vrij is. Iemand, die harder rijdt en deze linksrijder voorbij wil, ziet geen kans tot passeren. Hij windt zich op en mis schien laat hij zich verleiden om dan maar rechts in te halen, hoewel dat een gevaarlijke en uiteraard verboden ma noeuvre is. iM-ï: mg In hun Aktie Zwarte Zes wijzen Rijks politie en Verbond voor Veilig Verkeer er op, dat de linkerrijstrook bedoeld is als inhaalstrook. Na het inhalen dient men dus naar de rechterzijde van de weg terug te keren. Ook wanneer men, na een of meerdere auto's te hebben gepasseerd, een auto in de verte ziet en deze denkt te gaan inhalen, moet men weer naar rechts gaan en niet „voor het gemak" links blijven rijden. Onnodig links rijden vermindert de wegcapaciteit, kweekt files en vergroot het risico van ongelukken. venwoning aan de Biezelingsestraat 46, groot 4 a 8 ca. Hoogste inschrijver was dhr. J. G. Eversdijk te Kapelle voor 28.666,-. Koper werd dhr. M. de Klerk te Kloetinge voor de som van 33.100,-. Weer inbraken. De afgelopen Week zijn te Biezelinge weer twee inbraken gepleegd in schu ren van fruitkwekers. Dit keer had men het gemunt op de opslagschuur van dhr. G. J. Berman, waar men een benzine motor wegnam alsmede diverse koperen gewichten. Ook de in de nabijheid staan de schuur van dhr. J. Glerum moest het ontgelden. Hier bleken de dader (s) niets van hun gading te kunnen vinden. Tot nog toe ontbreekt van de inbre kers (s) elk spoor. Auto's botsten. Op de rijksweg bij de kruising Vier- wegenDijkwelseweg zijn woensdag j.l. twee auto's metelkaar in botsing ge komen. Een vrachtwagen met aanhang wagen, bestuurd door J. S. uit Borssele wilde links de Vierwegen inslaan, toen de achterop komende personenauto, be stuurd door W. J. W. uit Goes al links aan het inhalen was. Ondanks krachtig remmen was een botsing tegen het ach terstel van de aanhangwagen het ge volg. De personenauto werd daarbij flink beschadigd. Er hadden geen per soonlijke ongelukken plaats. Zang- en muziekavond. Zaterdagavond werd in de Ned. Herv. kerk ten bate van de restauratie van deze kerk een zang- en muziekavond gehouden. Aan het concert werkten me de het plaatselijk mannenkoor „Zang en Vriendschap" en het fanfarekorps „Ons Genoegen" alsmede het gemengd zang koor „Excelsior" uit Yerseke. Ds. E. P. J. Jebbink sprak een openingswoord. De koren traden zowel afzonderlijk als in combinatie op, waarbij „Ons Genoegen" voor begeleiding zorgde. Het hoogte punt van de uitvoering was wel het ten gehore brengen van .,Jesu, joy of man's desiring" van J. S. Bach door koren en orkest. Ook was er samenzang. Er was een goede opkomst. De collecte die aan het eind van de avond werd gehouden bracht 96,— op. Voor „Kinderzorg". Te Kapelle werd een oogstinzameling gehouden voor de stichting „Kinder zorg" te Middelburg. Ook dit jaar werd de inzameling weer een succes. Niet minder dan 150 kisten fruit, een flinke hoeveelheid aardappelen en groenten werd bijeengebracht. Verder kon aan de stichting nog 51,opgestuurd wor den, alsmede diverse pakken met kle ding, schoeisel, levensmiddelen en speel goed. Voorlichtingsbijeenkomst. De leden van de afdeling van de Bond van Plattelandsvrouwen hebben zich in hotel .,De Zwaan" deskundig voor laten lichten over het inrichten van keukens en het leggen van vloeren. Van een op dit terrein bekende fabriek uit Zaan dam was een vertegenwoordiger aan wezig, die voor de pauze een korte ver handeling hield over de geschiedenis van het bedrijf. Na de pauze liet hij aan de hand van dia's wat zien wat er met de inrichting van keukens te bereiken is. De leiding van de bijeenkomst was in handen van mej. J. Ganseman. Er was een flinke belangstelling voor deze avond. Op 2 december zal de afdeling haar Sint-Nicolaasfeest houden. De dag daarop zal men hetzelfde programma presenteren aan de ouden van dagen. Van 1219 november 1964 YERSEKE. Geboren: Klazina Ingeborg, dv. Jacob de Bart en Dina de Rooij; Jan Pieter, zv. Willem Dingenus Duinker- ke en Maria Elizabeth Aertssen. Huw.afk.Marinus Pieter Steijn, 32 j. en Willemina Pieternella Kok, 24 j. te Oost- en West-Souburg; Joost Jaco bus Scheele, 27 j. en Gerarda Maria Vermeulen, 16 j. te Kruiningen. Gehuwd: Piet Joris Gerard Kaaijste- ker, 22 j. te Goes en Adriana Sophia de Regt, 22 j.; Marinus Comelis van den Berge, 23 j. te Kruiningen en Dirkje Lena Zoeteweij, 25 j. Van 1118 november 1964 WEMELDINGE. Huwelijksaangifte: Louis Hubertus Brugghe, 24 j. te See- dorf (Did.) en Gerdina Johanna Pik, 20 j.Reinier Johannes Moerman. 27 j. te Kortgene en Maatje van de Visser, 19 j. Van 1218 november 1964 KRUININGEN. Geboren: Wilhelmus Pieter Laurens, zv. Johannis Frans Vis- scher en Cornelia Wilhelmina Verbrug- ge; Cornelis Andries, zv. Pieter Dinge- nis Jopse en Maria Gerardina Jannetje FrangoysEgberdina Francina, dv. Ja cob Johannes van der Peyl en Maria Cornelia van Santé. Ondertrouwd: Joost Jacobus Scheele, 27 j. te Yerseke en Gerarda Maria Ver meulen, 16 j. Gehuwd: Cornelis Menheere, 30 j. en Dina Elsman, 20 j. Overleden: David Zandee, 88 j., we duwnaar van Leunt je Harthoorn. En voor drukwerkVan der Peyl! TECHNISCHE EISEN AAN DE FIETS Een fiets moet precies als ieder ander vervoermiddel voldoen aan bepaalde technische eisen. Het zijn weliswaar slechts een paar eisen, maar het is wel goed daar nu extra op te letten. Juist in deze weken van het jaar zijn er ver schillende controles van de zijde van de politie en het blijkt steeds weer. dat er dan altijd fietsen op de weg zijn, die niet voldoen aan die paar eenvoudige regels, regels trouwens die in wettelij ke voorschriften zijn vastgelegd. De fiets moet in de eerste plaats een deugdelijke stuurinrichting hebben. Laat daar desnoods door een vakman eens naar kijken. Dan moet de fiets steeds voorzien zijn van één goed werkende rem. Dat be tekent dat rijwielen zonder zogenaam de vrijwielinrichting, dus de doortrap pers, ook een rem moeten hebben. Let wel, of de rem goed werkt is ook een punt waar uw fietsenleverancier best even controle op wil uitoefenen. De bel mag nooit op een fiets ont breken; het geluid moet op een afstand van 25 meter duidelijk hoorbaar zijn. Die bel mag niet zo maar in het wilde weg worden gebruikt. Fietsers zijn ver plicht, wanneer door hun nadering voor een weggebruiker gevaar dreigt, een belsignaal te geven, als dat ter afwen ding van het gevaar nodig is. Buiten bebouwde kommen mag men bovendien een belsignaal geven om aan andere weggebruikers kenbaar te maken, dat men hen wenst in te halen. Verder is het verboden geluidssignalen te geven; let wel: men mag niet langer bellen dan noodzakelijk is.

Scheldebode | 1964 | | pagina 2