als het om sparen gaat Pur>! De sterren liegen niet houdt YERSEKE RILLAND-BATH KAPELLE-BIEZELINGE Predikbeurten. j*.- de.huid smetteloos zuiver KRABBENDIJKE WAARDE BURGERLIJKE STAND MEER DAN 1000 BANKEN EN BIJKANTOREN aangesloten bij de coöperatieve centrale raiffeisen-bank te utrecht Plattelandsvrouwen. 28 oktober kwamen de Plattelands vrouwen 's avonds in ,,De Haven" bij een voor een lezing' over kleur in de kleding en aankleding van het huis, door mevr. Smit-Goeman, binnenhuis adviseuse. Het was een gezellige avond met een boeiende spreekster, die aan de hand van dia's na de pauze liet zien hoe men van een oud huis een gezellige vernieuwing kan maken in verantwoor de kleuren. Het hartelijk applaus na de toespraak van de presidente was dan ook welverdiend. Opbrengst collecte NOVIB. De vorige week in onze gemeente ge houden collecte voor de NOVIB in het kader van de anti-hongeraktie heeft het mooie resultaat gehad van 551,77. Hartelijk dank aan gevers en geefsters en in het bijzonder aan het grote aan tal collectanten dat hun medewerking verleende. Straatverbreding. Naar we vernemen ligt het in de be doeling, tegelijk met de rioleringswerk zaamheden een gedeelte van de Bree- weg te verbreden. Voor deze straat, waar een druk gebruik van wordt ge maakt, is dit tevens een grote verbete- ste doelpunt voor Wemeldinge. Met een meer aanvallend Wemeldinge kwam in de 31e minuut het tweede doelpunt,- wat door een Zaamslagspeler op het laatste moment van richting werd veranderd en in het eigen doel belandde. In de 43e minuut was het weer Gijssel, die We meldinge aan een 30 voorsprong hielp. Dit was de ruststand. Na de rust zette Wemeldinge aanval op aanval in, welke resulteerde in 40 door Vleugel en in 50 door De Bourgraaf. Zaamslag zet te diverse mooie aanvallen op, maar op het laatste moment ontbrak de juiste schutter. In de 26e minuut miste Zaam slag een penalty door naast te schie ten. Direkt na deze penalty trok We meldinge ten aanval, door Gijssel af gerond met een doelpunt, 60. In de 37e minuut kwam voor Zaamslag een verdiend tegenpunt. In de 38e minuut kreeg De Bourgraaf een toegekende strafschop te nemen en twijfelde niet, zodat de eindstand in deze sportief ge speelde wedstrijd 71 in het voordeel van Wemeldinge werd. Een mooie wed strijd kon men het niet noemen, daar het verschil te groot was. Zaterdag speelt het eerste elftal thuis tegen Mevo en het tweede trekt naar A.K.F. toe. De A-junioren spelen tegen Kapelle en de B-junioren tegen Rilland, beide uit. Bijbel Kiosk-avond. weest. Hij vroeg zich af waarom er niet meer afgevaardigden van Kruiningen waren. Verder vond hij dat de pers een slecht beeld van deze vergadering had gegeven. Over de kwestie Goes als kern gemeente was vrijwel niet gesproken. Iedere afgevaardigde had geprobeerd de belangen van zijn eigen gemeente te be hartigen. Spaarbank. Bij de spaarbank van de Coöp. Raif- feisenbank werd in de maand oktober ingelegd 361.671,52 uitbetaald 269.863,69 meer ingelegd 91.807,83 Het saldo per ultimo oktober bedraagt 10.828.774,43. Er werden in dezelfde periode 49 nieuwe boekjes uitgereikt. Wandelsucces. De eerste wandeltochtendag ten bate van „Sport Steunt Zonneveld" is een groot succes geworden. In vijf plaatsen werd door meer dan duizend wandelaars en wandelaarsters meegedaan. Aan kop ging Goes met 395 deelnemers. In de rangschikking nam Kruiningen met 64 deelnemers nog een bescheiden plaats in. Maar dit aantal zal nog behoorlijk stijgen, want vrijdag wordt hier nog gelopen door o.a. de openbare lagere school. Wanneer zaterdag a.s. het weer zo meewerkt als afgelopen zaterdag, genomen, werd er door de Boys veel slechter gespeeld dan voor de rust, met het resultaat, dat de Boys-doelman de bal nog twee maal uit het doel mocht pakken (52). Zondag worden er wederom twee uit wedstrijden gespeeld: het eerste tegen Robur I uit Goes en het tweede tegen Patrijzen II uit 's-Heerenhoek. Grootste Supermarkt in Zeeland geopend in Rilland-Bath. Sinds jaar en dag is aan de Hoofd straat 52 te Rilland gevestigd het le- vensmiddelenbedrijf van de fam. West- strate, een vertrouwd beeld in het cen trum van de gemeente. Sinds enkele da gen is dit beeld rigoreus veranderd. Een hypermoderne Supermarkt kwam in de plaats van de vertrouwde bedienings winkel. In het jaar 1919 begon de moe der van de huidige firmanten aan de Halte in een voorkamertje een winkel tje. Reeds toen werd de hulp ingeroe pen van dhr. H. C. Baarens Sr., gros sier te Kruiningen, om aan moeder Weststrate te komen leveren. Dit was het begin van een samenwerking die nog steeds voortduurt, zij het, dat thans de zoon van dhr. Baarens Sr. de le verancier is. In 1936 trad de fa. Baa rens toe tot de Spar organisatie en zo had de fam. Weststrate een van de slaan, had dit het onvermijdelijke ge volg dat beide auto's botsten, met het vermelde resultaat. Anti-hongeraktie. De anti-hongeraktie heeft in ons dorp opgebracht 103,50. Antwoord '64. De kerkbouwaktie „Antwoord '64" bracht voor de Geref. Kerk alhier niet minder op dan 2964,50. Nieuwe koelhuischef. In de plaats van dhr. C. Janse is bij de veilings vereniging „Krabbendijke en Omstreken" per 16 november benoemd tot koelhuischef dhr. J. M. Korstanje uit Rotterdam. Dhr. Janse is 15 jaar aan de veiling verbonden geweest. Dhr. Korstanje is van 1948 tot 1953 chef van het koelhuis van de Goese veiling ge weest en is thans werkzaam als assis tent leider van het pakstation en koel huis van de veiling in Rotterdam. Nieuwe kleuterleidster. Met ingang van 1 februari 1965 is aan de kleuterschool „Henri Dunant" tot kleuterleidster benoemd mej. A. Wis- kerke te Wilhelminadorp, op dit ogen blik hoofdleidster aan de kleuterschool in Ellewoutsdijk. Vergadering. Onder leiding van dhr. J. Sentse ver- Overplaatsing. Na geslaagd te zijn aan de opleidings school der rijkspolitie te Arnhem, zijn met ingang van 2 november naar Ka pelle overgeplaatst, de wachtmeesters E. de Vries en G. M. Brasser. Benoeming. De vereniging tot bevordering van de fruitteelt in de IJsselmeerpolders heeft met ingang van 1 februari dhr. L. Goe- degebure uit Kapelle benoemd tot be drijfsleider van de fruitteeltproeftuin te Kraggenburg (N.O.P.). Dhr. Goedege- bure, die sinds 1 mei 1956 chef is ge weest van de kleinfruitteeltproeftuin te Kapelle als onderdeel van het proefsta tion voor de fruitteelt te Wilhelmina dorp, zal de oud-Kloetingenaar W. Min- naard opvolgen, die een benoeming heeft aangenomen als bedrijfsleider van de fruitteeltproeftuin in de Flevopolder. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijks politie te Kapelle werden in oktober de volgende goederen als gevonden aan gegeven: Een streng touw, een jack met ritssluiting, een sleutelring met sleutels, een dubbele rijwieltas, een medaille van wandeltocht, een gymnastiekschoen, een korte rubberlaars, een grijze regen broek, een gebreide want, twee steek- sleutels en een zelfbinder. Brommer botste op auto. Op de Goesestraat nabij de Kitskin- derseweg is dhr. J. J. S. uit Kapelle dinsdagmiddag met zijn brommer op een vrachtauto gebotst. De bestuurder van de vrachtwagen, dhr. G. v. D. uit Goes, was bezig met keren toen van de richting van het dorp S. kwam aange reden. Een aanrijding was niet meer te voorkomen. Na behandeld te zijn door dokter E. F. Fagee-Schaeffer kon S. weer huiswaarts keren. Hij liep enkele lichte verwondingen op. De brommer werd flmk beschadigd. Rijkspostspaarbank. Het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle boekte in oktober een spaaroverschot van 1021,73. Er wer den 148 stortingen gedaan tot een be drag van 20.838,12, terwijl er 37 op namen plaatsvonden tot een totaal van 19.816,39. Er werden 7 nieuwe reke ninghouders ingeschreven. Voetbal. Na een rustperiode van drie weken kon zaterdag de voetbal weer aan het rollen worden gebracht. Het tweede elf tal, dat thuis Rillandia III op bezoek kreeg, boekte een 33 gelijk spel. De A-junioren, die Hansweertse Boys A I op eigen veld te bekampen kregen, wis ten het tot een 41 overwinning te brengen. Anders was het gesteld met de B-junioren. Deze vonden in Hansweert tegen de B-ploeg uit die plaats met 20 him Waterloo. Hervormde familie-avonden. In het gebouw „Obadja" werden woensdag- en donderdagavond door de Ned. Herv. Kerk twee familie-avonden belegd. Woensdagavond werd er een praatavond gehouden met de jongeren uit de gemeente. Gespreksleider .was Ds. H. M. Strating uit Goes. Het onderwerp van bespreking was „Gezin en wel vaart". Donderdagavond was het de beurt aan de ouderen. Toen trad als ge spreksleider op de secretaris van de raad van herderlijke zorg van de syno dale commissie der Ned. Herv. Kerk, Ds. R. Kaptein uit Den Haag. Tijdens deze bijeenkomst werd vooral de opvoe ding van de jeugd besproken met als thema „Lof, klacht over de welvaart". De leiding van beide samenkomsten be rustte bij Ds. E. P. J. Jebbink, die aan het begin korte schriftlezingen hield. Op beide avonden werd ook het een en an der verteld over de restauratiewerk zaamheden, waarbij vooral het accent werd gelegd op de financiële problemen die daarmede samenhangen. KorfbaJL Ook door de korfbalvereniging „Elto" werd zaterdag na een gedwongen rust periode de lijn weer uitgerold. Het eer ste twaalftal trad op eigen veld aan tegen Volharding uit Yerseke. De Elto- naren wisten de ontmoeting tot een goed einde te brengen (42). De aspi ranten die op visite gingen naar Tjoba B, wonnen eveneens (20). Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrjj Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. 7 uur: Ds. D. de Jonge. Evangelisatie- dienst m.m.v. Zangkoor. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering zondag 8 en 10 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine F. A. G. de Klark. Kapiteine E. Berman. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrij Evang. Gem. 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. B. van der Lelie. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. V.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 3 uur: Kand. H. van Dijk, Hil versum. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrg Evang. Gem. Bath Geen opgave ontvangen. Krabbend\jke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. A. Verdoom uit Hasselt. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Juch. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. door B. J. TEN WESEPE 48) „Daar ben ik nog niet zo zeker van", verklaarde Ellie Meerveld op besliste toon. Inspecteur Beever keek haar enige tijd aan en begon te lachen. ,JDaar zit ik van te kijken, Meerveld. Daar zul je bewijzen voor moeten aan voeren". „Dat weet ik, inspecteur. Ik zeg niet, dat ik keiharde bewijzen heb, maar la ten we in eerste instantie dus even vasthouden, dat de heer Groen laten we het zo maar eens noemen geen behoorlijk alibi had voor de tijd tussen woensdagmiddag half vier en donder dagmorgen half elf. Waar was hij? En waarom is hij bij Janus naar binnen gegaan? En hoe heeft hij het voor el kaar gekregen onvindbaar te blijven voor de politie tijdens de huiszoeking?" „Ja, ga verder". „Het tweede punt is dit: Ik ben en kele weken geleden naar Kwadenvoorde gereisd. Laten we zeggen, dat ik me niet lekker voeldé, omdat door mijn toedoen de jongeman gearresteerd werd en enige uren vastgezeten heeft. Ik ben enige uren in zijn nabijheid geweest. Laten we maar zeggen, dat we een dagje uit waren. Ik kreeg aanvankelijk een prettige indruk van hem. We maak ten een nieuwe afspraak. Ik ben nadien een weekeinde in Kwadenvoorde ge weest, maakte kennis met zijn moeder en had het er plezierig. Voor ik hier over verder ga, eerst nog wat anders. Marihuana-Jo had indertijd een liefje. Corrie Biesterveld, oftewel Zwarte Cor- rie, zoals ze genoemd werd. Herinnert u zich haar?" De inspecteur knikte. „En of. Geen gemakkelijke tante. En geen enkel bewijs tegen haar. Op zich zelf is het natuurlijk niet strafbaar om het liefje te zijn van een bendeleider. Maar ik heb de laatste tijd niets meer van haar gehoord. Misschien is ze wel uit Amsterdam verdwenen". Ellie Meerveld knikte langzaam en nadrukkelijk. „Daar slaat u de spijker op zijn kop, inspecteur. Zwarte Corrie domicileert momenteel in Kwadenvoorde, in de krui denierszaak van Jodocus Groen aan het Zuideinde, nummer 10. Helpt daar de klanten als winkeljuffrouw. In een stof jas, die haar minstens enkele maten te groot is. En nu moogt u me vertellen, of u tussen het een en het ander een aanknopingspunt vindt". „Verdraaid, Meerveld, weet je het ze ker?" Hg leunde achterover in zijn stoel en keek haar verbaasd aan. Het meisje knikte. „Ik heb haar gisteren persoonlijk in de winkel gezien. En gesproken". „Kende je haar?" „Ik heb haar zo wel eens gezien. Ook wel een keer op het bureau. Was ze enige maanden geleden niet betrokken bij een vechtpartij?" „Dat is mogelijk „Ik heb gelukkig een goed geheugen. Aanvankelijk had ik geen erg in haar. Maar toen we met elkaar spraken, hoor de ik haar Amsterdamse accent en toen ging ik zoeken". „Heeft ze jou herkend?" „Ze heeft nimmer wat met mij te ma ken gehad, dus ik neem aan van niet". Beever dacht geruime tijd na. Achte loos schoof hij het pakje sigaretten op zijn bureau naar haar toe en het meisje nam er een uit, die ze opstak. Zelf speelde hij met een briefopener en keek voor zich uit. „Het is allemaal net iets teveel toe vallig, inspecteur. En daarom verdacht. Neem aan, dat die meneer Groen niets te maken heeft met die Marihuana- smokkel. Dan blijven er toch enkele vragen onbeantwoord. Punt één: wat moest hij bij Janus doen? Punt twee: waar bleef hij ineens, toen de politie een inval deed? Punt drie: waar was hij gedurende die woensdagmiddag, des avonds en in de nacht van woensdag op donderdag? Punt vier: wat doet Zwarte Corrie daar plotseling in Kwadenvoor de? Als het allemaal toevalligheden zijn, dan noem ik dat toch wel bijzon der verdachte toevalligheden". „Meerveld, je wordt bedankt voor je tips. Ik ga meteen een onderzoek in stellen. Alle jongens, die verdacht wor den tot de bende te behoren, laat ik opsporen en schaduwen. Dat zal me een paar mannetjes kosten, maar dat moe ten we er maar voor over hebben. Veel bijzonders hebben we verder toch niet omhanden. Het zou me heel wat waard zijn, als ik die bende nu eens in één keer radicaal in de kraag kon grijpen". Het meisje kneep een oogje dicht. „Pas ik nog ergens in de legpuzzel, voor wat betreft het onderzoek, inspec teur?" Beever begon te glimlachen. „Je behoort niet bij mijn afdeling, Meerveld". Verbeeldde ze het zich of klonk er spijt in zijn stem? „Ik zou gedetacheerd kunnen wor den", opperde het meisje. Inspecteur Beever zuchtte. „Meerveld, ik zou dat graag willen, temeer omdat mij wel blijkt, dat jij uit het goede hout gesneden bent. Maar dat versier ik nooit. Ik zou tenminste niet weten, hoe ik dat moet klaarspe len. Maar wip nog eens over naar Kwa denvoorde, als dat mogelijk is, en zet je oren en ogen wijd open". Ellie Meerveld begon te lachen. „Ik heb morgen een rotdiensto, sorry, dat mag ik natuurlijk niet zeg gen. Maar als ik nu morgen eens naar Kwadenvoorde kon gaan Op eigen initiatief en voor eigen rekening? Dan is Groen de hele dag thuis". Beever dacht een poosje na. „Goed. Doe dat. Misschien zul je die dag nog eens moeten inhalen, maar daar kan ik niets aan doen. Ik bespreek dit wel met inspecteur Bootsma. Ik bel hem straks meteen op. Geef me je adres in de stad. Heb je vanavond niets gehoord, dan is het oké. Ben je morgen free-lance voor mij op stap in Kwaden voorde. (Wordt vervolgd) denbelasting wordt van 10,- tot 15,- verhoogd voor een gewone hond en van 2,50 tot 5,voor een bedrijfshond. Voorgesteld wordt het subsidie aan het ETI voor Zeeland van 7 ct. tot 10 ct. per inwoner te verhogen en het verzoek van de Raad voor de Varende gemeen te vanwege de Ned. Herv. Kerk om sub sidie voor de centrale schippersbiblio- theek in te willigen. Dit subsidie zal voor 119 varende inwoners 80 cent per persoon of 95,20 per jaar bedragen. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I een competitiewedstrijd tegen Zaamslag I. In het eerste kwartier waren beide ploegen aan elkaar gewaagd en werd op het schijnbaar moeilijk te spelen veld een traag voetbalspel gespeeld. In de 18e minuut scoorde Gijssel het eer de uitbreiding van Avondlicht en stem de tegen. Dhr. E. Suy ging er mee ak koord dat het gebouw wordt gesloopt, maar dan moet het achter de kerk ge legen bergplaatsje ook verdwijnen. De voorz. zegde toe een en ander onder de aandacht van het kerkbestuur te zullen brengen maar van dwingen kan vanzelf sprekend geen sprake zijn. Dhr. Griep vroeg naar de mogelijkheid om het ge bouw in gebruik te nemen als instruc- tiebad. Dit plan achtte de voorz. gezien de hoge kosten niet uitvoerbaar. Om te zijner tijd zonodig het bestaande langs het verenigingsgebouw gelegen pad te kunnen doortrekken en te laten aan sluiten op het kerkepad, werd de per- ceelsgrens tussen de percelen van J. de Looff en de gemeente gewijzigd. In de rondvraag deelde dhr. Suy mee naar de kernvergadering in Goes te zijn ge- de gastheren alles op alles zetten om deze wedstrijd in winst om te zetten, werd de oranjehemden gauw duidelijk. Een snelle! voorhoede zaaide al vlug paniek in de Boys-verdeidging en het duurde niet lang of de bezoekers keken tegen een 20 achterstand aan. Toch gaven de Boys zich niet gewonnen en voor de rust wisten ze gelijk te komen (22). Na de rust gelukte het Renesse de stand op te voeren tot 5—2. Een doelpunt van de Boys kon de overwin ning van de gastheren niet meer in ge vaar brengen. Dat het tweede een zware wedstrijd te wachten stond in Vlissingen tegen Zeeland Sport IV was wel te verwach ten. Tot de rust trok het Boys-elftal zich goed op aan hun tegenstander (2 2). Nadat de Scheldestadbewoners door een strafschop de leiding hadden uitslag 33. Rectificatie. In ons vorig nummer werd melding gemaakt van een aanrijding tussen de heren P. Nieuwenhuize en M. Allewijn. Het ongeluk is echter anders gebeurd dan in dit bericht omschreven. Het was n.l. zo, dat dhr. Allewijn, die gepar keerd stond in de Kerkhoekstraat, weg reed, terwijl dhr. Nieuwenhuize aan het passeren was. Omdat dhr. Allewijn bo vendien linksaf de Beatrixstraat in wou Voetbal. Waarde II ontmoette op eigen veld Kapelle III en verloor met 41. Waar de I ging op bezoek naar Arnemuiden, waar de Waardse spelers met niet min der dan 91 huiswaarts werden ge stuurd. De B-junioren kregen de juni oren van Rilland op bezoek en die de den het weer goed, 62 was het voor de Waardse jeugd. Van 28 oktober3 november 1964 WEMELDINGE. Huw.aangifte: Abra ham Jan op 't Hof, 29 j. en Sara Geer- truida Verduijn, 18 j.

Scheldebode | 1964 | | pagina 6