Purol Bronchi letten YERSEKE V.Z.O.S. sterkste in sportmeeting met Sparta uit Dordrecht. Op de zaterdag gehouden dualmeet tussen de plaatselijke turnvereniging V.Z.O.S en Sparta uit Dordrecht toon den de Yersekse heren zich overwegend sterker en bezetten de eerste 5 plaat sen, terwijl ook de dames zich de meer deren toonden van de Spartaansen. De wedstrijd was opgezet om de turners en turnsters in de gelegenheid te stellen meer wedstrijdervaring op te doen. De training in het wedstrijdtumen was dus belangrijker dan het winnen, waardoor deze dualmeet beheerst werd door voor geschreven oefeningen en het persoon lijk ^element in eigen oefening zoveel mogelijk wjjrd gemeden. V.Z.O.S.-voor- zitter J. de Blaeij verwelkomde de deel nemers en 'de aanwezigen, onder welke de beide wethouders dhm. Van Boven en Koster, met een korte speech, waar na met het turnen werd begonnen. De dames werkten paardspringen, even- wichtsbalk, brug-ongelijk en vrije oefe ningen, de heren ringen-stil, paard springen, vrjje oefeningen, hoog-brug, paardvoltige en hoogrek. De jury be staande uit de dames M. Mazure uit Dubbeldam en P. Sandee-Frits uit Bre da en dhrn. A. de Smoker uit Dordrecht en G. v. d. Ven uit Bergen op Zoom hadden deze middag geen gemakkelijke taak om het uitstekend turnen juist te beoordelen. De uitslag was: Dames V. Z.O.S. 159.2 punten, Sparta 157 punten; heren V.Z.O.S. 236 punten, Sparta 204.3 punten. Deze uitslag werd bepaald door de 5 best geplaatsten van iedere ploeg. De individuele uitslagen: Dames: 1. Elly de Vos-Wieschen, Sparta, 37 pnt.; 2. Mia van de Plasse, V.Z.O.S. 34.6 pnt.; 3. Marianne van de Plasse, V.Z.O.S. 34.3 Dnt.: 4. Fia de Rejrt. V.Z.O.S.. 30.8 dankwoord sprak. De uitslag was als volgt: 1. F. Jongenelen van de vereni ging S.I.B.P. uit Antwerpen, vangst 6,265 kg, won de personenauto; 2. Ter- missan, 4,610 kg, koelkast; 3. S. Del- hez, 4,500 kg, complete hengeluitrus- ting; 4. A. van Walle, 4,065 kg, radio; 5. C. Meijs, 4,003 kg. Er waren verder nog 40 waardevolle prijzen. Voor de da mes was de uitslag: 1. Mevr. van Gils, Antwerpen, terwijl bij de junioren Paul Dua van de vereniging S.I.B.P. uit Ant werpen de eerste prijs won. De club- prijzen gingen naar: 1. S.I.B.P., Ant werpen, 20 pnt.; 2. L.V.C., Deurne, 25 pnt.; 3. Zeeduivels, Schoten, 47 pnt. Ook voor de schippers waren er prijzen. De uitslag was hier: 1. Jan Koster; 2. Ph. Koster; 3. E. Boone; 4. Jac. Minnaard; 5. Piet Steketee. tioestdrank in tabletvorm.95ct WEMELDINGE Europa-avond. Dinsdag 20 oktober zal in het ge bouw der Vrij Evang. Gemeente alhier een Europa-avond worden gehouden, verzorgd door de Europese Evangelische Zending met medewerking van een Noors trio. In een klein, afgelegen dorpje in Spanje ontvangt cursist nr. 19.020 les 11 van een Bijbelcursus over het Jo hannes evangelie. In diezelfde week ontvangen nog ca. 22.000 andere cur sisten, over heel Spanje verspreid, lec tuur van de E.E.Z. Een Weense jongen werpt nieuwsgie rige blikken in een grote caravan die daar tijdelijk in een der buitenwijken maakt, bleek een bedrag van 400, over te zijn, hetgeen aan 't Rode Kruis is overgemaakt. Autodievegge gearresteerd. Goede samenwerking tussen rijks- en gemeentepolitie heeft het mogelijk ge maakt de zich voor de Belgische jour naliste uitgevende mevr. J. R. Coenen- Toch in Eindhoven te arresteren. Het bleek in werkelijkheid de in Oss wo nende 21-jarige mevr. H. P.-V. te zijn, die er samen met haar echtgenoot, de 26-jarige J. P., een spelletje van had gemaakt gehuurde auto's te verkopen ten eigen bate. Op 29 september j.l. had ze bij Jac. Bauers autoverhuurbe drijf een VW personenauto gehuurd. Zij sprak met een Vlaams accent, gaf zich uit voor Belgische journaliste en beloof de de auto na een paar dagen terug te brengen. Deze belofte hield zij echter niet, want aangifte bij de politie volg de. Het eerste onderzoek wees uit, dat zowel de naam als het adres (Mechelse- steenweg 56, Antwerpen) gefingeerd waren. Bij verder onderzoek bleek, dat dit echtpaar dergelijke praktijken ook reeds had uitgeoefend in Middelburg en Sittard. De groots opgezette speuraktie van rijks- en gemeentepolitie had tot gevolg, dat het echtpaar dinsdag j.l. in Eindhoven, de stad waar de man werkt, kon worden ingerekend. Het echtpaar woont in Oss, doch trekt er meer met de caravan op uit, dan dat het gebruik maakt van de woning. Voorlopig heb ben meneer en mevr. een vaste verblijf plaats gekregen in de cel te Sittard. Toch zit er misschien nog een trek tocht je voor him in, want zowel de rijkspolitie te Kruiningen als de ge meentepolitie te Middelburg wil een praatje met hen maken. Bovendien heeft Interpol belangstelling, omdat zij ver moedelijk ook in België zich op deze Gevonden voorwerpen. Over de volgende gevonden voorwer pen zijn bij de politie inlichtingen te bekomen: Bruin dekzeil, drie fruitkis- ten, rijwiel tas (groen met witte biezen) en een herenbril in groen etui. HANSWEERT Voetbal. Zowel het eerste als het tweede elf tal van v.v. Hansweertse Boys wisten het tot een overwinning te brengen. Het tweede elftal wist een kleine, maar toch welkome overwinning te behalen op „Walcheren" II uit Vlissingen. De eindstand was 32. Het eerste elftal bracht het tot een 50 overwinning op „Lucor" I uit Heinkenszand. De Boys verdienden deze overwinning volkomen. Dank zij deze twee punten, hebben ze nu de leiding in hun afdeling. RILLAND-BATH Vergadering N.C.V.B. De afdeling Rilland van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse bijeenkomst onder leiding van haar presidente, me vrouw Nagelkerke-van Randen. Met grote aandacht werd geluisterd naar de spreekster, mevrouw Huisman-Griep, over het onderwerp: „De zes grote godsdiensten ter wereld". De volgende vergadering werd vastgesteld op 18 no vember a.s. KRABBENDIJKE Badhuis. Over het derde kwartaal 1964 werden in het badhuis 1636 baden genomen, n.l. 586 in juli, 507 in augutsus en 543 in september. Het gemiddelde komt zo- WAARDE Collecte. De door de verschillend verenigingen gehouden Zee *s« collec te heeft opgebracht 304,4 resultaat! Voetbal. Waarde I trok naar Kloetinge II en zorgde wel voor een grote teleurstel ling door een 80 nederlaag te lijden. Huiseigenaren staan tuingrond af. De vernieuwing en verbreding Hoofd straat dorp tot Rijksweg is momenteel over een groot gedeelte gereed en zeer zeker is dit een mooie toegangsweg geworden. Was het voorheen een klin kerstraat, nu is het een asfaltweg. In het voorjaar zal er nog een slijtlaag over aangebracht worden. Nu rest nog een gedeelte van ongeveer 1 km, ge legen aan de bewoonde straat met zijjn vele mooie tuintjes, dat nog op herstel wacht. Hoewel ook dit reeds is aan besteed, bracht het voor het gemeente bestuur toch nog problemen mee. Wat te doen met vele kabels, gas- en water leiding, die nu midden in de straat lig gen en steeds moeilijkheden met aan sluitingen en lekkages geven. Met me dewerking van G.S. en de nutsbedrijven van Waterleiding, P.T.T. en Gasbedrijf is het mogelijk alle kabels aan te leg gen terzijde van de straat, die een rij strook heeft van 5,50 meter klinkers en aan weerszijden 0,90 m tegels gefun deerd. De enige oplossing is nu een strook van 2 m breedte te reserveren voor de nutsbedrijven voor het inleggen van kabels enz. De bewoners of eige naars zijn vorige week door B. en W. uitgenodigd voor een bespreking hier over in het Hervormd Centrum. De voorzitter, burgemeester J. D. de Kam, Geboren: JANNETJE ADRIAN A FRANCINA M. J. DE WAARD J. DE WAARD- LOUWERSE BRAM "Yerseke, 14 oktober 1964 Lepelstraat 5 Zondag 11 oktober over leed in het ziekenhuis „Bergzicht" te Goes mijn allerbeste vriend GERARD WILLEBOER in de leeftijd van ruim 43 jaar Zijn trouw en vriend schap zullen steeds in mijn herinnering blijven voortleven H. WITTE Kruiningen, oktober '64 Door omstandigheden ben ik genoodzaakt met ingang van heden mijn winkel in kruidenierswaren enz. te sluiten. Ik dank allen die mij zovele jaren hun ver trouwen schonken Wed. M. RIBBE Yerseke, oktober 1964 Bekhof 6 HUIS SCHORE KORTE GOLFJES >000000000 /oor de vele blijken van >elangstelling, ondervonden >ij ons 25-jarig huwelijk, >nze hartelijke dank L. M. v. d. VLIET J. M. v. d. VLIET- DUINKERKE "erseke, oktober 1964 Ginkenbergstraat 3 'oor de zeer vele bewijzen an deelneming ontvangen a het plotseling overlijden an onze lieve man. vader, ehuwd- en grootvader JOOST VAN SPARRENTAK etuigen wij onze oprechte ank Uit aller naam, G. VAN SPARRENTAK- DRONKERS iezelinge, oktober 1964 ieuwe Kerkstraat 47 Bij ons vertrek naar Maria Oord te Hansweert groeten wij alle familie, vrienden en bekenden voor de vele vriendschap en hulp ons be toond. Tevens zeggen wij alle lidmaatschappen en abonnementen op J. STOBBELAAR- LUIJK Yerseke, oktober 1964 Notaris J. C. Kram te Kapelle is voornemens om op donderdag 22 ok tober a.s. des namiddags 2 uur in Café J. de Pree te Schore t.v.v. mevr. A. Sanderse-Brasser, publiek te verkopen HET WOONHUIS Steenweg 28, groot 3 a 32 ca Beh. toestemming B. en W. op gebruik te aan vaarden na betaling Te bezichtigen zaterdag 17 okt. van 13 uur Jasperse altijd voordeliger! 1 zware Gron. koek van 1,05 voor 89 ct. 1 pot le soort pindakaas 69 ct. 1 blikje ananas 52 ct. 2 rol beschuit 55 ct. 1 pot knak worst 89 ct. 1 pot Wener worst 1,15. 1 rookworst Zwanenberg 250 g nu 1,05. 500 g volvette kaas 1,60. 1 pak koffie 1,94, 2e pak halve prijs. 1 pot le soort jam aardb. of abr. 89 ct. Jampot appelmoes 85 ct. 1 pot abrikozen op sap 89 ct. 1 l.-blik perziken 1,45. Nieuwe voorraad damesja ponnen en -pakjes. Chique dameshoeden en moderne mutsen. - Van Nimwegen- Heijboer, Wemeldinge. Damesmolières in de nieu we najaarskleuren in suède, geschuurd en juchtleder. Grote keuze. - I. Hage, Yerseke. Hang zo'n handig opklap baar lessenaartje naast uw telefoon, 't Is reuze gemak kelijk! 16.Boekhandel van der Peyl. Kruiningen. Carbonados alle prijzen als vorige week. Nu ook paar- denvlees 3,70 p. 1000 g. Slagerij Boeije, Yerseke. 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bij vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Verkouden? Ga dan even om Coldrex, Antigriepine, Chinavit en nog vele ande re middelen. - Drogisterij Kooman, tel. 221, Wemel dinge. Brrwat een koud bed! Neem een elektrische de ken. Onderdekens regelbaar 79,— en 99,—. - Van Oeveren, Yerseke. O, die lastige hoofdroos! Geen zorg, verzorg het met Enden medische shampoo, ook tegen vet en droog haar. - Kapper Meyer, tel. 601, Yerseke. Grond voor het weghalen. .T. de Blaey, Langeville 38, Yerseke. Frisia. Eén van de beste kolenhaarden. Zuinig, mo dern en van ouderwetse kwaliteit. - Fa. Eckhardt, Yerseke. Prijsverlaging „Nirva" he renschoenen. Nu goede schoenen tegen redelijke prijs, van 32,90 nu 29,95 (alleen met speciale vorm- rubberzool). - Schoenhandel en Pedicure G. Meeuse, Kerkplein 10, Yerseke. Jongenssohoenen met half jaar garantie op de zool. Fantasie-modellen m. vast gestelde verkoopprijzen. Schoenhandel Pedicure G. Meeuse, Kerkplein 10, Yerseke. Wij hebben een grote sor tering haarden en kachels van de beste merken, zowel in kolen alsolie. C. Paauwe, Haarden- en Kachelbedrijf, Yerseke. Deze weck in onze etalage een kleine greep uit onze grote collectie pyama's en nachtjaponnen voor jong en oud. Maakt u alles zelf Ook in flanel hebben wij voor klein en groot juist wat u zoekt. Ook hierin een rijke sortering! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Met gratis Zilverzegels. ideale bijverwarming met een Hamolux- of Halier pe troleumkachel of ventilator kachel van Philips. - Fa. Eckhardt, Yerseke. Gratis Zilverzegels. Onze collectie damestassen is weer aangevuld voor het komende winterseizoen. Reeds vanaf 4,95 t/m 18,50. Ook zijn wij ruim gesorteerd in stads- en weekendtassen. - Boogerts Geschenkenhuis, telef. 482, Kruiningen. Voor beter verzorgd sten- j cilwerkCopiëerinrichting Kola, Noordzandstraat 11, Yerseke. I Jasperse altijd voordeliger! Magere ham 55 ct. Snij- worst 45 ct. Echte bot.- I worst 28 ct. Rookvlees 62 ct. Ontbijtspek 47 ct. Pa lingworst 49 ct. Cornedbeef 52 ct. p. 100 g. Diepvries kip 3,50 p. kg. Diepvries- vis 1,39 p. pak. Paarde- vlees 3,75 p. kg. Blok- kaas 500 g van 1,86 voor 1,65, wit en komijn. Lunch kaasjes V2 kg 1,60. Edammers 1 kg 2,95. Rookkaas 39 ct. p. 100 g. j Kinder- en meisjessehoenen in bruin met schaduw en geschuurd leder. Zeldzaam mooi en een grote keuze. I. Hage, Yerseke. BoerinnenSteeds voorra dig zwart pluche netten, avonddoeken, halsnetjes in gekl. en zwart, best dof, pracht zijden doeken en beu ken en stoff. kamgaren en woll. d. en beuken. Blauw geruit-, grijs- en rouwbont. A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Heel groot is ook onze sor tering verpakte lakens, slo pen, baddoeken, keukendoe- 1 ken, zakdoeken, ontbijtla- kens, enz. enz. Dit zijn ook altijd bijzonder aantrekke lijke en zeer welkome ca deaus! Op het gebied van huishoudgoederen kan ieder er altijd wel iets bij gebrui ken! Ook hierin zult u bij ons bijzonder prettig sla gen, want wij hebben iets moois in elke prijsklasse! I Gratis Zilverzegels! - Tex- I tielhandel Snoep-van Willi- i 'gen. Ontvangen mooie zeemlap- pen, iets beschadigd, voor slechts 2,85. - C. Paauwe, I Yerseke. Brrwat een koud bed! Neem een elektrische bo vendeken. Regelbaar 1-per- soons 98,2-persoons 118,2 helften schakel- baar 2-persoons 138, Alleen de beste merken: Philips, Erres, General Elec tric. Van Oeveren, Yerseke. Ze staan gereed, ook voor u: de convectors en kachels. Grote uitgebreide sortering. Komt zien en praten zon der enige verplichting. P. C. van Oosten, Yerseke, Tel. 347: Ook voor was machines. 1 Jasperse altijd voordeliger! Echte choc. 49 ct. Rumbo nen 38 ct. Mokkaboontjes 49 ct. Bonbons 52 ct. No- gatblokjes 45 ct. IJscups 45 ct. Sinasstaafjes 38 ct. Agar 25 ct. p. 100 g. Acht zware repen 98 ct. 1 pakje 100 g cacao 39 ct. Room- zachte caramels 52 ct. Alle soorten drop 35 ct. p. 100 g. Heerlijke Paul K. koek jes 79 ct. Pindakoekjes 64 ct. p. 250 g. Zware cake 79 ct. Zoute pinda's p. zak 200 g 45 ct. Vachtlaarsjes voor dames, meisjes en kinderen. Enor me keuze, zowel met veters als B.B.-laarsjes, in ver schillende kleuren en snit ten. Zie etalage. - I. Hage, Yerseke. Dagelijks verse eieren. J. van Velzen, Damstraat 90, Yerseke. Niet alleen onze prachtige collectie kindermantels en jasjes, doch alles wat wij brengen op het gebied van kinderkleding is ook dit sei zoen weer toonaangevend. Doordat er geregeld nog zendingen binnenkomen, blijft de keuze groot. U weet het: steeds het nieuw ste en altijd iets aparts! En op alles gratis Zilverzegels! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Bromfietslaarzen in diverse soorten. Heren- en jongens Bordeau juchtlederen botti nes. Heren- en jongens juchtlederen molières in verschillende soorten. - I. Hage, Yerseke. Het wonder van onze Al- gi figuren toiletzeep is dat deze in 3 dagen met fijne haartjes begroeid zijn. Zie etalage. - Kapper Meyer, tel. 601, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! Lonneker werkkleding, over alls, mansbroeken, blauwe broeken, spijkerbroeken, overhemden. Prachtige fla nellen lakens. Grote sorte ring. wol en sokkenwol. Ny lons, heien- en kindersok ken. Baddoeken, theedoe ken en zakdoeken. Mooie pyama's, ook flanel per me ter. Pracht dames-, heren en kinderondergoed. Koopje van de week. Lange interlock herenonderbroeken nu 4,25. - Van Nimwegen- Heijboer, Wemeldinge. Brrwat een koud bed! Neem een elektrische de ken. Onderdekens regelbaar 79,— en 99,—. - Van Oeveren, Yerseke. Sunbeam elektrisch scheren is vlug, zacht en glad sche ren. Thans ontvangt u een ongekende service. - Kap per Meyer, tel. 601, Yerseke Grammofoonplaat m. twaalf liederen, gezongen door het I Bartiméuskoor, kost 8,90 (L.P. 30 cm). In Yerseke is deze plaat te bestellen bij: Mej. Janny Poley, Oude To renstraat 23, tel. (01131) 748. j Zoekt u bijverdienste „Plenty-Work"! Ja, - óók voor u! Inl.: Bureau „Cum- Laude", Postbus 113, Hil versum. Pantoffels met en zonder vacht en alles van dit sei zoen, geen overjarige mo dellen. - Schoenhandel en Pedicure G. Meeuse, Kerk plein 10, Yerseke. Donkerblauwe- en zwarte zuiver wollen colls uit voor raad leverbaar, 4,25 per stuk. Andere kleuren op bestelling. - Brei-inrichting „Marjaenne", Noordzand straat 7, Yerseke, telefoon (01131) 676. Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schrijven. Kom bij ons uw keuze maken, uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders! Boekhandel F. v. d. Peyl. Over op olie? Maar dan met een Hoenson oliehaard. Steeds voorradig. Fa. Eck hardt, Tel. 508, Yerseke. Wilt u een prachtige da mestas volgens de laatste mode? Kies er dan één uit onze enorme sortering. P. Huijsse, Yerseke. Ook nu reeds aan het be gin van het winterseizoen blijkt het dat alle Mirlon- Mirlana artikelen een groot succes zijn! Wij ontvingen ook deze week weer een enorme zending nylons, maillots, sokjes, ankiets, kniekousen, pantykousen, mouse-crèpe slips, panty's, breeches, slip-step's (mou se-crèpe broekjes met jar retelles) enz. enz. Te veel om op te noemen, maar al tijd de moeite waard om ook dit befaamde merk eens te proberen! U wilt niets anders meer! Volle garantie op elk artikel en gratis Zil verzegels! - Alleenverkoop Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. - Geldkistjes vanaf 11.40, met afgeronde hoeken en cylinderslot. Ook prima voor verenigingen. - Boekhandel van der Peyl. Jasperse altijd voordeliger! 1 l.-blik appelmoes 55 ct. 1 l.-blik spercibonen 65 ct. 200 g choc.beestjes (de Heer) 89 ct. 3 pak marga rine 98 ct. 1 pak speculaas 85 ct. 1 l.-blik capucijners 69 ct. 1 blik soepballen 49 et. 2 afwasborstels 69 ct. 3 fles gazeuse 98 ct. 4 fles bier 1,02. 1 grote fles sla olie 1,19. 1 zak macaroni 29 ct. 250 g krul vermicelli 29 ct. 1 blik cornedbeef van 1,40 voor 1,25. 1 doos k 6 pakjes pudding v. 1 20 voor 99 ct. In damespantoffels en muil tjes hebben wij een gewel dige keuze. Fantastisch mooi! Ook voor meisjes en kinderen. I. Hage, Yerseke. En voor drukwerk... VAN DER PEYL! Brrwat een koud bed! Neem een elektrische bo vendeken. Regelbaar 1-per- soons 98,2-persoons 118,2 helften schakel- baar 2-persoons 138, Alleen de beste merken: Philips, Erres, General Elec tric. Van Oeveren, Yerseke. Lagostina roestvrije stalen pannen met wonder ther- moplan bodem voor het ko ken op gas en elektrisch. Gratis Zilverzegels. - Fa. Eckhardt, Yerseke. Deze week ontvangen bont laarzen, pracht sortering. Een goede raad: „wacht niet te lang". - Schoenhan del en Pedicure G. Meeuse, Kerkplein 10, Yerseke. Grote sortering prachtige bloempotten. Zie etalage. Alsook mooie kop en scho tels, lage prijzen. C. Paau we, Yerseke. van de eerste oogst uit het bedrijf. Uitslag hengelwedstrijd. Ondanks regen en wind is de grote internationale boothengelwedstrijd wel ke door de eigenaar van café „De Sport visser, dhr. J. Sanderse, in samenwer king met enkele bekende sportvissers verenigingen werd georganiseerd, een groot succes geworden. In de vroege morgen kozen niet minder dan 310 sportvissers, verdeeld over 25 schepen, zee. Onder hen namen de Belgen wel een grote plaats in. Ook nu bleek dui delijk dat onze zuiderburen in de laat ste jaren Yerseke en de Oosterschelde hebben weten te vinden. Tot n.m. 4 uur werd gevist, waarna de vangst in een loods op de haven door een deskundige jury werd gewogen en gemeten. Des avonds werden in het gebouw „De Ha ven" de prijzen uitgereikt door burge meester Willemsen. Namens de schip pers werd het woord gevoerd door dhr. E. Boone, terwijl dhr. Roelofs uit Rot terdam namens de sportvissers een nnge competitie van ae scnaaKvereni- ging D.Z.D. gespeelde partijen luiden als volgt: W. KarelseJ. van Oosten 10; W. 'tJong—C. J. de Mey 0—1; D. H. van SandijkJ. de Graag 0—1W. ZuydwegJ. Quakkelaar 10; L. Po leyB. Cok 01; J. de GraagM. van Gastel 10; ^L. PoleyH. v. d. Berg 10; J. de GraagJ. Quakkelaar 01; W. A. Verbeek—W. Karelse 1—0; W. ZuydwegW. 'tJong 10; B. CokJ. Stevense 10; J. van OostenW. Hu- brechsen 10; M. van GastelP. v. d. Parel 01. Verkoopmiddag Rode Kruis. Zaterdagmiddag opende burgemeester J. C. W. Jobse van Rilland, in zijn funktie van voorzitter van het Rode Kruis afd. Zuid-Beveland, een verkoop middag, welke ten doel had een bedrag te verzamelen voor het Rode Kruis werk. De artikelen gingen grif van de hand, de overgeschoten goederen werden geschonken aan het Rode Kruis ram pendepót. Toen de balans werd opge- men zaterdag in het veld tegen Hans weertse Boys B en C. Gezinsweek. De Hervormde Gemeente is het win terwerk begonnen met een gezinsweek. Zondagmorgen werd door Ds. Hoffman een gezinsdienst gehouden met als on derwerp „Gezin en Welvaart". Verder zongen in deze dienst de kinderen van de zondagsschool enige liederen. Maan dagavond werd in Ons Dorpshuis door mevr. Dra. Abbas een causerie gehou den, speciaal bestemd voor de gezinnen met opgroeiende kinderen. Mevr. Abbas is als psychologe verbonden aan de ver eniging „Kinderzorg". Woensdagmid dag sprak Ds. Hoffman voor de bejaar den over het onderwerp „Oud worden en oud zijn". Verder vertelde dhr. Schoenmaker uit Zoutelande een met dia's aanschouwelijk gemaakt reisver haal. De gezinsweek wordt besloten met een avond voor hen die verloofd of nog net niet verloofd zgn. huis is 57 meter lang en 24 meter breed, terwijl de opslagcapaciteit gaat tot 600 ton. Aanrijding. Zaterdagavond vond op de kruising RijkswegZuidweg alhier een aanrij ding plaats. Een Belgische automobilist, dhr. R. A. L. M. uit Torhout, reed in op de wagen van J. L. Z. uit Kapelle, die vanuit Bergen op Zoom gekomen zijnde, voorgesorteerd stond om de Zuidweg in te draaien. De auto werd door de botsing tot op het aan de an dere kant van de weg liggende rijwiel pad geschoven. De bestuurder en de andere inzittenden van de aangereden auto, kwamen met de schrik vrij. Op de bestuurder van de Belgische perso nenauto werd een bloedproef genomen. De materiële schade was groot. naast is er ook gelegenheid kleding, schoeisel en gelden af te staan. De laatste jaren is deze oogstinzameling een groot succes geworden en de ver wachting is dan ook, dat dit jaar het resultaat niet achter zal blijven bij dat van voorgaande jaren. Voordrachtsavond. De bijeenkomst van de afd. Kapelle- Biezelinge van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen stond dit keer in het teken van de voordrachtskunst. En hoe kan het ook anders: de bekende voor drachtskunstenares Aafje Top was dit maal te gast bij deze afdeling. Door haar werd voorgedragen het verhaal „Het jongetje in de grijze jas" van Jane Ross. Zowel voor als na de pauze wist Aafje Top de toehoorders met haar ver telkunst te boeien. Er was een zeer grote opkomst: ook een grote groep van de afdeling Wemeldinge gaf acte de présence. De leiding was in handen van de presidente van de afdeling Ka pelle, mej. J. Ganseman.

Scheldebode | 1964 | | pagina 6