panty nyl&iis qacèt u ook uk koning Verneuken 1 iW: Pf De sterren liegen niet I. v. d. WEELE n, ..j.. BURGERLIJKE STAND Predikbeurten wedstrijden gezellige avond fa. f. van der peyl, kruiningen Noordzandstraat 1 YERSEKE - TEL. 746 Kinderen-in-moeilijkheden hebben een zacht plekje nodig in warm kloppende harten. Tal van kinderen behoeven extra zorg. Ten bate van die kinderen is deze Oranjekalender een feest van kleuren verkrijgbaar bij alle verenigingen Pro juventute en haar verkoopadressen. Een kostelijk bezit. Niet alleen in het particuliere, óók in het zakelijke vlak is de Oranjekalender een attentie, die wordt gewaardeerd en de gever siert. 1 tegen hard: lal van kinderen hebben extra zor BOEKHANDEL Collecten. In september werd voor het Restau ratiefonds in de Ned. Herv. kerk te Kapelle een bedrag van 157,99 inge zameld. Een collecte voor het Kerke- werk bracht 114,70 op. Duivententoonstelling. De postduivenhoudersvereniging Oost West, Thruis Best te Kapelle zal ook dit jaar weer een postduivententoonstel- ling houden. Evenals het de laatste ja ren de gewoonte is, zal deze in decem ber plaats vinden in hotel „De Zwaan". Men verwacht ook dit jaar weer een grote inzending van postduiven. Verkiezing diaken. Tot diaken bij de Geref. Kerk te Ka pelle is gekozen dhr. W. de Jager Pzn. Dhr. De Jager heeft zijn benoeming aangenomen. Voetbal. Wegens de slechte gesteldheid van de terreinen werd er vorige week niet ge voetbald. Wellicht dat zaterdag de kaar ten anders liggen. Op het programma staat voor Kapelle I de thuiswedstrijd tegen Beren I. Het tweede moet op be zoek naar A.K.F. II (Goes). Voor de junioren is er een uitwedstrijd en een thuiswedstrijd. MEN SCHRIJFT ONS GRAMMOFOONPLAAT BARTIMEUSKOOR Het Chr. Instituut voor blinde- en slechtziende kinderen „Bartiméus" te Zeist heeft een miljoen gulden nodig voor de bouw van een modern gebouw voor meervoudig gehandicapte kinderen, dat zal verrijzen op een groot terrein tussen Driebergen en Doorn. Eén van de akties, waarmee men geld tracht bij een te krijgen om deze plannen te kun nen verwezenlijken, is een grote gram mof oonplatenverkoop 3-versnellingen Super-Combfnette WIJ ZIJN DE SPECIALISTEN VOOR MODERN WONEN TWEEDE BLAD 16 OKTOBER 1964 DE ZONNEHUISKALENDER 1965 Wie de nieuwe Zonnehuiskalender ziet, verwondert zich er niet over dat de verkoop van deze kalender nog steeds crescendo gaat. De uitspraak: dat hij een sieraad is aan elke wand, is niet overderven. Een bloemenkalender van voorname allure met kleurenfoto's van groot formaat. De kalenderbladen zijn met zorg samengesteld en elke fo to is een verrassing. Dit prachtige stukje drukwerk, dat bovendien nuttig is, wordt verkocht voor slechts 1,75. En in die prijs is een flinke steun aan het Zonnehuiswerk begrepen. Met zó „Het Zonnehuis" te steunen doet men zichzelf en zijn huis genoten en vrienden een genoegen. Voor wat dit steunen betreft, citeren we uit het jaarverslag 1963 het vol gende: „We kunnen niet voorbijzien, dat met de sterke toename van het aantal pa- tienten in de komende jaren ook onze verantwoordelijkheid toeneemt. Op een evenredige groei van ons ledental blijft daarom onze aandacht en inspanning gericht. De mogelijkheid daarvan is ze ker aanwezig. Voor de verpleging van langdurig zieken is geleidelijk aan onder ons volk, in de veertig jaren die achter ons lig gen, een aktieve belangstelling ge groeid; nog groter is naar onze erva ring de latente, die nog gewekt en tot aktiviteit gebracht kan worden. Het is er mee als met de gasbel van Slochte- ren, die hoev/el aanwezig, eeuwenlang sluimerde. Totdat ze ontdekt en... met een ook aangeboord werd!" Verder blijkt uit dit jaarverslag dat de bate der jaarlijkse kalenderaktie een der financiële steunpilaren van deze vereniging is geworden. Een vereniging die in Nederland pionierswerk verricht te op haar terrein en thans een voor aanstaande plaats inneemt bij de op lossing van de problemen die zijn ont staan rondom de zorg voor onze lang durig zieken. In de verpleging van de ze vergeten groep onder de hulpbehoe venden is een enorme achterstand ont staan die, zal het goed zijn, binnen de kortst mogelijke tijd moet worden weg gewerkt. „Het Zonnehuis" doet al het mogelijk om haar aandeel daarin te le veren. De vereniging streeft er met al haar middelen naar om haar leuze „Meer zonnehuizen voor langdurig zie ken en ernstig invaliden" te realiseren. Dit jaar kwam „Het Zonnehuis" te Zuidhorn gereed (136 bedden). In uit voering is het plan „Vlaardingen" (204 bedden). In voorbereiding het plan „Amstelveen" (300 bedden). En zo meer. Het ziet er naar uit dat het „tienjarenplan" (in 1970: 5 Zonnehui zen met in totaal meer dan 1.000 bed den) zal slagen. Voorwaarde is, onder meer, het blijven vloeien van de inkom sten ook uit de jaarlijkse kalenderaktie. Door het kopen van de Zonnehuiska lender steunt men dus wel een bijzonder belangrijk werk. Als u 2,15 overschrijft op postreke ning 46661 van de Vereniging „Het Zonnehuis" te Utrecht 1,75 plus 40 cent verzendkosten) krijgt u een exem plaar toegezonden. Van 8—15 oktober 1964 YERSEKE. Geboren: Aarnoud, zv. Leendert Barend Steketee en Theuntje Maria de Back. Overleden: Jan Begthel, 21 j. te Vlis- singen; Jan van der Maas, 19 j. te Wis- senkerke. Huw.aangifteDingenis Gijssel, 30 j. te Wemeldinge en Adriana Janna Nieu- wenhuize, 27 j. Gehuwd: Arie Jozias de Koeijer, 24 j. en Klazina Neeltje de Koeijer, 21 j. Van 714 oktober 1964 KRUININGEN. Geboren: Fokke Johan nes, zv. Jan Hugo Polderman en Ton- sina Smti. OndertrouwdFredericus Elisabeth Willemse, 21 j. te Woensdrecht en Ma ria Elisabeth Lavoog, 21 j. Gehuwd: Gilles Jan Johannes Goet- heer, 23 j. en Suzanna Kouwer, 19 j.; José Emiel Vanhijfte, 24 j. te Terneu- zen en Maria Magdalena Polfliet, 23 j. Y e r s e k e Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Bed. H.A. en dankzegging. Geref Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. H. Zelle van Roekan je. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine F. A. G. de Klark. Kapiteine E. Berman. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. N.m. bed. H. Av. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrg Evang. Gem. 10 en 2.30 uur: Ds. J. A. Hamers. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. N.m. bed. Heilig Avondm. Geref. Kerk en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 en 6.30 uur: Ds. B. van der Lelie. door B. J. TEN WESEPE 46) „Zo goed en zo kwaad als het ging, heb ik eten klaargemaakt. Ik hoop, dat ik het net zo goed gedaan heb als je moeder". „Lieve deugd, Corrie, je bent een engel in de nood. Het is me een pak van m'n hart. Geen moeilijkheden ge had met de klanten? „Alleen zijn de mensen hier erg nieuwsgierig. Ik veronderstel, dat de meeste klanten vanmorgen niet zozeer om de boodschappen kwamen, dan wel om mij te zien". „Ja, zo zijn de mensen hier. Als je beleefd en vriendelijk blijft, zijn ze zo aan je gewend. Zeg, dat is een pak van m'n hart". Na het eten maakte hij zijn bestel ling klaar en reed weg. En toen Jodocus om vijf uur terug was hij wilde nog naar zijn moeder keek hij bewonde rend naar het meisje, dat rustig bezig was de klanten te helpen. Prompt zes uur sloot Jodocus en vijf minuten later zaten ze aan de brood maaltijd. „Het is natuurlijk ongewoonte", zei het meisje, „maar ik ben doodmoe". Hg boog zich over de tafel en greep haar hand. „Je bent een schat, Corrie, ik zag je bezig in de winkel. Het gaat je zo vlot af. Maar neem nu eens lekker je ge mak ervan, hè? Rust maar uit voor de rest van de avond. Tegen half negen ben ik wel weer thuis". Vrijdagmorgen reed Jodocus zijn wijk in en Corrie begon met nieuwe moed in de winkel. Ze had nu wat meer rou tine en wist in de veelheid van artike len al beter de weg. Het was rustiger en ze had nu wat meer tijd voor het gereedmaken van de maaltijd, 's Mid dags ging de jongeman naar Goes en kwam met de verblijdende mededeling, dat de toestand iets beter was. Hij was ternauwernood de wijk in met een volle bakfiets, toen het winkelbel letje ging en Corrie, die even van de rustpauze profiteerde en een sigaret rookte, drukte de peuk uit en repte zich naar voren. Er stond een jonge vrouw in de winkel, die haar kritisch opnam. „Kan ik u helpen?" vroeg Corrie vriendelijk. „Eh.... dat is te zeggen.... is Jo.... meneer Groen niet thuis?" Corrie schudde haar hoofd. „Bent u vertegenwoordigster?" Er kwam even een glimlach op het gezicht van de bezoekster. „Mevrouw Groen soms?" „Ook afwezig", antwoordde Corrie kort. De ander had met de verdere fi nesses niets te maken, vond ze. „Ik... ik ben een kennisje van Jodo cus. U bent hier zeker pas? Ik heb u de vorige week tenminste niet gezien". Corrie wankelde even, maar herstelde zich onmiddellijk. „Dat klopt, want toen was ik hier nog niet. Tenminste niet in de winkel. Mag ik vragen, wat u hier komt doen?" De laatste woorden klonken een tikje vijandig en Ellie Meerveld, want zij was het, onderkende dit terstond. Ook hoorde ze het Amsterdamse accent in de woorden van de ander. Meteen werd de politie-agent in haar waakzaam, want die spraak betekende, dat het meisje niet uit Kwadenvoorde kwam, maar uit Amsterdam. En dat gezicht... waar had ze het eerder gezien? Ellie Meerveld zocht in haar geheugen en langzaam begon er iets bij haar te schemeren. Enige tijd geleden, met die razzia op de marihuanabende, toen het ging om Jo, de leider, hadden ze links en rechts arrestaties verricht: mannen en vrouwen. Wacht eens, nu was de cirkel rond. Was dit niet Zwarte Cor rie, het liefje van Jo? Van Marihuana- Jo waarover kort geleden zoveel na righeid om te doen geweest was en waardoor Jodocus Groen door haar toe doen gearresteerd was in de trein? Natuurlijk, zij was het. Maar Ellie Meerveld hield haar ontdekking voor zich. Ze had geleerd, dat je op je ge zicht nooit je emoties mocht kunnen le zen. Al doe je de ontdekking van je leven, dan mag een ander dat nooit aan je merken. Leer jezelf beheersen onder alle omstandigheden, was een van de lessen. En die les vooral had Ellie Meerveld terdege geleerd. „Wat ik hier kom doen, juffrouw", antwoordde Ellie, „doet minder ter zake. Het heeft om te beginnen hele maal geen haast. Ik kom nog wel eens terug". Corrie was ook niet zo dom, of zij bemerkte onmiddellijk de verkoeling in de stem van de andere vrouw. Maar ook zij liet niets merken. „Wie kan ik zegge..." begon ze. „Zegt u maar, dat Alie er was". Rllland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. Wisse, Elspeet. Zaterdag 17 oktober 7 uur: Ds. Ver hoef, Barneveld. Vrjj Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Servaas, Gent. Krabbend jjke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. 6 u.: Ds. Teutscher, Goes. Jeugddienst. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. H. den Boeft uit Veendam. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. A. Verhoef uit Barneveld. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Juch. Bediening H. Avondmaal. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dgken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Corrie knikte vriendelijk en ant woordde: „Ik zal het doen, hoor. Dag Alie!" De bezoekster draaide zich om en bleef nog even bij de deur staan. Ze glimlachte flauwtjes en met de deur knop al in haar hand zei ze: „Dank u voor de moeite. Dag Corrie!" En meteen verliet ze de zaak, zonder op de reacties van de ander te letten. De kersverse winkeljuf zakte terug op een ongeopende baal suiker, die ach ter de toonbank stond en mompelde ver baasd: „Verrek, die griet kent me..." HOOFDSTUK XVI Nog diezelfde avond was Ellie Meer veld in Amsterdam terug. Op haar bu reau hoopte ze nog haar chef aan te treffen, maar toen ze vernam, dat deze al naar huis was, besloot ze regelrecht naar de inspecteur te gaan, die belast was met het onderzoek in de Marihu- anasmokkel. Ze had hem na de arres tatie van Jodocus ontmoet, dus durfde ze nu wel met haar vermoedens voor de dag te komen. Ook inspecteur Beever bleek al naar huis te zijn gegaan, maar ze kreeg zijn privé-adres en stapte op de tram, die haar naar zijn woning voerde. (Wordt vervolgd) 14 jaar en ouder, aanvang 9.00 uur na 7.30 respektievelijk 9.30 uur geen toegang meer VANAF HEDEN WEER VERKRIJGBAAR

Scheldebode | 1964 | | pagina 5