SPAREN IS GROEIEN bij de oo BAAYENS Bronchi letten RAIFFEISEN-SPAARWEEK YERSEKE OPTIE] WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE Spaar-Leg iets opzij. U wint erbij. De Raiffeisen-Spaar- week is een goede gelegenheid om iets èxtra weg te leggen. Het is in üw voordeel. Doen. WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE V.Z.O.S. sterkste in sportmeeting met Sparta uit Dordrecht. Op de zaterdag gehouden dualmeet tussen de plaatselijke turnvereniging V.Z.O.S en Sparta uit Dordrecht toon den de Yersekse heren zich overwegend sterker en bezetten de eerste 5 plaat sen, terwijl ook de dames zich de meer deren toonden van de Spartaansen. De wedstrijd was opgezet om de turners en turnsters in de gelegenheid te stellen meer wedstrijdervaring op te doen. De training in het wedstrijdtumen was dus belangrijker dan het winnen, waardoor deze dualmeet beheerst werd door voor geschreven oefeningen en het persoon lek ielemen| in eigen oefening zoveel mogelijk \\®rd gemeden. V.Z.O.S.-voor- zitter J. de- Blaey verwelkomde de deel nemers en 'de aanwezigen, onder welke de beide wethouders dhrn. Van Boven en Koster, met een korte speech, waar na met het turnen werd begonnen. De dames werkten paardspringen, even- wichtsbalk, brug-ongelrjk en vrije oefe ningen, de heren ringen-stil, paard springen, vrije oefeningen, hoog-brug, paardvoltige en hoogrek. De jury be staande uit de dames M. Mazure uit Dubbeldam en P. Sandee-Frits uit Bre da en dhrn. A. de Smoker uit Dordrecht en C. v. d. Ven uit Bergen op Zoom hadden deze middag geen gemakkelijke taak om het uitstekend turnen juist te beoordelen. De uitslag was: Dames V. Z.O.S. 159.2 punten, Sparta 157 punten; heren V.Z.O.S. 236 punten, Sparta 204.3 punten. Deze uitslag werd bepaald door de 5 best geplaatsten van iedere ploeg. De individuele uitslagen: Dames: 1. Elly de Vos-Wieschen, Sparta, 37 pnt.; 2. Mia van de Plasse, V.Z.O.S. 34.6 pnt.; 3. Marianne van de Plasse, V.Z.O.S. 34.3 pnt.; 4. Fia de Regt, V.Z.O.S., 30.8 pnt.; 5 en 6. Willy Schouten, Sparta en Coby v. d. Jagt, V.Z.O.S., beiden 30 pnt. Heren 1. Jan de Wee, 53.9 pnt.; 2. Leen Everse, 49.1 pnt.; 3. Wim de Koeijer, 45.2 pnt.; 4. J. Timmerman, 43.7 pnt.; 5. Hans Pekaar, 43.1 pnt., al len van V.Z.O.S. Na afloop wisselden beide verenigin gen een standaard uit en werd door V. Z.O.S. een jubileumglas geschonken aan de Dordtse turnsters en turners. Beide verenigingen kunnen terugzien op een prettige wedstrijd, welke geken merkt werd door een sportieve sfeer. De vriendschapsbanden tussen beide verenigingen zullen nog sterker worden aangehaald, want V.Z.O.S is voornemens zaterdag 7 november a.s. een tegenbe zoek te brengen aan Dordrecht, waar de tweede dualmeet gehouden zal wor den. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling meer van dit soort evene menten te organiseren als voorbereiding op de komende kwart-, halve finale en de finale van de landskampioenschap pen. De speciaalzaak voor Uw BRIL Opbrengst Zeeuwse Collecte. De vorige week in onze gemeente ge houden Zeeuwse collecte is een succes geworden. De opbrengst was niet min der dan 841,45. Een mooi resultaat, waarvoor de vele dames die hier him medewerking aan gaven als collectante zeker van harte worden bedankt, alsook natuurlijk de milde gevers en geefsters. Champignonhuis in bedrijf. Dinsdagmiddag werd enigszins offici eel het nieuwe champignonhuis van dhr. C. Lindenberg aan de Grintweg in be drijf gesteld door de voorzitter van het waarborginstituut voor de tuinbouw in Zeeland, dhr. A. J. Kaland. Dit is het eerste bedrijf in Zeeland dat met finan ciële steun van dit instituut is opgezet, meerderen in de provincie van de hulp Dhr. Kaland sprak de hoop uit dat van het waarborginstituut gebruik zul len maken. Wanneer men vakbekwaam is voor het bedrijf in de tuinbouw wat men heeft gekozen, kan men van deze zijde hulp verwachten. Vooral voor Yerseks hoopte dhr. Kaland dat het in stituut een uitkomst zal zijn voor hen die willen omschakelen op de tuinbouw. Namens het gemeentebestuur was bur gemeester Willemsen aanwezig, die eveneens van mening was dat men voor al de nadruk moet leggen op vakbe kwaamheid. Hij feliciteerde de familie Lindenberg met hun nieuwe bedrijf en hoopte dat men er in zal slagen een nieuw bestaan op te bouwen. De raif- feisenbank Yerseke was vertegenwoor digd door haar voorzitter, dhr. Van Schaik. Dhr. Lindenberg bood het ge zelschap een kistje champignons aan van de eerste oogst uit het bedrijf. Uitslag hengelwedstrijd. Ondanks regen en wind is de grote internationale boothengelwedstrijd wel ke door de eigenaar van café „De Sport visser, dhr. J. Sanderse, in samenwer king met enkele bekende sportvissers verenigingen werd georganiseerd, een groot succes geworden. In de vroege morgen kozen niet minder dan 310 sportvissers, verdeeld over 25 schepen, zee. Onder hen namen de Belgen wel een grote plaats in. Ook nu bleek dui delijk dat onze zuiderburen in de laat ste jaren Yerseke en de Oosterschelde hebben weten te vinden. Tot n.m. 4 uur werd gevist, waarna de vangst in een loods op de haven door een deskundige jury werd gewogen en gemeten. Des avonds werden in het gebouw „De Ha ven" de prijzen uitgereikt door burge meester Willemsen. Namens de schip pers werd het woord gevoerd door dhr. E. Boone, terwijl dhr. Roelofs uit Rot terdam namens de sportvissers een dankwoord sprak. De uitslag was als volgt: 1. F. Jongenelen van de vereni ging S.I.B.P. uit Antwerpen, vangst 6,265 kg, won de personenauto; 2. Ter- missan, 4,610 kg, koelkast; 3. S. Del- hez, 4,500 kg, complete hengeluitrus- ting; 4. A. van Walle, 4,065 kg, radio; 5. C. Meijs, 4,003 kg. Er waren verder nog 40 waardevolle prijzen. Voor de da mes was de uitslag: 1. Mevr. van Gils, Antwerpen, terwijl bij de junioren Paul Dua van de vereniging S.I.B.P. uit Ant werpen de eerste prijs won. De club- prijzen gingen naar: 1. S.I.B.P., Ant werpen, 20 pnt.; 2. L.V.C., Deurne, 25 pnt.; 3. Zeeduivels, Schoten, 47 pnt. Ook voor de schippers waren er prijzen. De uitslag was hier: 1. Jan Koster; 2. Ph. Koster; 3. E. Boone; 4. Jac. Minnaard; 5. Piet Steketee. tioestdrank in tabletvorm.95ct Europa-avond. Dinsdag 20 oktober zal in het ge bouw der Vrij Evang. Gemeente alhier een Europa-avond worden gehouden, verzorgd door de Europese Evangelische Zending met medewerking van een Noors trio. In een klein, afgelegen dorpje in Spanje ontvangt cursist nr. 19.020 les 11 van een Bijbelcursus over het Jo hannes evangelie. In diezelfde week ontvangen nog ca. 22.000 andere cur sisten, over heel Spanje verspreid, lec tuur van de E.E.Z. Een Weense jongen werpt nieuwsgie rige blikken in een grote caravan die daar tijdelijk in een der buitenwijken van de wereldstad Wenen gestation- neerd is en waarop in grote letters de woorden „Kirche Unterwegs" geschre ven staan. Aarzelend gaat de jongen naar binnen en al spoedig leert ook hij evangelische koren zingen en hoort hij door een zendelinge de geschiedenis van de barmhartige Samaritaan vertellen. In de keuken van een oude boerderij in een dorpje in het Isère dal (Zuid- Frankrijk) komt 's zondagsavonds een klein groepje mensen bij elkaar om te luisteren naar de prediking van de blij de boodschap der verlossing, die ge bracht wordt door een E.E.Z. zendeling. Dit is de enige plaats temidden van ca. 50 dorpen in de omtrek waar het evan gelie verkondigd wordt. Een nog jonge vrouw in Lapland, die aan keelkanker lijdt en nog maar kort te leven heeft, vertelde onze zendelin gen die haar bezochten, dat ze veel voor hun komst naar Noorwegen ge beden had. Vele plaatsen in Noord- Noorwegen zijn verstoken van alle geestelijke verzorging en groot is ook daar de nood. Door middel van Bijbelverspreiding, lectuurakties, tentsamenkomsten, kerk diensten, jeugdkampen etc. etc. probe ren meer dan 50 zendelingen van de E.E.Z. Europa met het evangelie te be reiken. De Europese Evangelische Zending is een interkerkelijk zendingsgenootschap, dat in West-Europa het vertrouwen van vele reformatorische kerken gewonnen heeft en de medewerking geniet van duizenden die zich het eigendom van Jezus Christus mogen weten. Opbrengst collecten. De gehouden Zeeuwse collecte heeft alhier opgebracht 294,56. De collecte voor de Nationale Reclas sering bracht 91,75 op. Coöp. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbank alhier werd in de maand september aan spaar gelden gestort tot een bedrag van 159.950,63 en terugbetaald tot een be drag van 131.756,40. Het saldo aan 't eind der maand bedroeg 4.977.322,17. Er werden in september 6 nieuwe boek jes uitgereikt. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge II thuis tegen A.Z.V.V. IH en won deze wed strijd met 52. De rust ging in met een 21 voorsprong voor Wemeldinge. Deze stand was in de 30e minuut be reikt door een doelpunt van De Bour- graaf. Vijf minuten na rust was het Van Oosten die met een strak schot de stand op 3—1 bracht. In de 19e minuut kwam het tegendoelpunt voor Axel, maar toen was Wemeldinge duidelijk de meerdere. Vele aanvallen volgden, die echter niet juist konden worden afge werkt. In de 41e en 42e minuut bracht De Bourgraaf de stand op 52, wat ook de eindstand werd. Zaterdag a.s. speelt het eerste elftal thuis tegen Hoek en het tweede gaat naar Hoek toe. Vooraf spelen thuis de B-junioren tegen Yerseke. Schaken. De uitslagen van de voor de onder linge competitie van de schaakvereni ging D.Z.D. gespeelde partijen luiden als volgt: W. KarelseJ. van Oosten 10; W. 'tJong—C. J. de Mey 0—1; D. H. van SandijkJ. de Graag 01; W. ZuydwegJ. Quakkelaar 10; L. Po- leyB. Cok 01; J. de GraagM. van Gastel 10; .L. PoleyH. v. d. Berg 10; J. de GraagJ. Quakkelaar 01; W. A. Verbeek—W. Karelse 1—0; W. ZuydwegW. 'tJong 10; B. CokJ. Stevense 10; J. van OostenW. Hu- brechsen 10; M. van GastelP. v. d. Parel 01. Verkoopmiddag Rode Kruis. Zaterdagmiddag opende burgemeester J. C. W. Jobse van Rilland, in zijn funktie van voorzitter van het Rode Kruis afd. Zuid-Beveland, een verkoop middag, welke ten doel had een bedrag te verzamelen voor het Rode Kruis werk. De artikelen gingen grif van de hand, de overgeschoten goederen werden geschonken aan het Rode Kruis ram pendepót. Toen de balans werd opge maakt, bleek een bedrag van 400, over te zijn, hetgeen aan 't Rode Kruis is overgemaakt. Autodievegge gearresteerd. Goede samenwerking tussen rijks- en gemeentepolitie heeft het mogelijk ge maakt de zich voor de Belgische jour naliste uitgevende mevr. J. R. Coenen- Toch in Eindhoven te arresteren. Het bleek in werkelijkheid de in Oss wo nende 21-jarige mevr. H. P.-V. te zijn, die er samen met haar echtgenoot, de 26-jarige J. P., een spelletje van had gemaakt gehuurde auto's te verkopen ten eigen bate. Op 29 september j.l. had ze bij Jac. Bauers autoverhuurbe drijf een VW personenauto gehuurd. Zij sprak met een Vlaams accent, gaf zich uit voor Belgische journaliste en beloof de de auto na een paar dagen terug te brengen. Deze belofte hield zij echter niet, want aangifte bij de politie volg de. Het eerste onderzoek wees uit, dat zowel de naam als het adres (Mechelse- steenweg 56, Antwerpen) gefingeerd waren. Bij verder onderzoek bleek, dat dit echtpaar dergelijke praktijken ook reeds had uitgeoefend in Middelburg en Sittard. De groots opgezette speuraktie van rijks- en gemeentepolitie had tot gevolg, dat het echtpaar dinsdag j.l. in Eindhoven, de stad waar de man werkt, kon worden ingerekend. Het echtpaar woont in Oss, doch trekt er meer met de caravan op uit, dan dat het gebruik maakt van de woning. Voorlopig heb ben meneer en mevr. een vaste verblijf plaats gekregen in de cel te Sittard. Toch zit er misschien nog een trek- tochtje voor hun in, want zowel de rijkspolitie te Kruiningen als de ge meentepolitie te Middelburg wil een praatje met hen maken. Bovendien heeft Interpol belangstelling, omdat zij ver moedelijk ook in België zich op deze wijze toegeëigende auto's van de hand deden. De VW van Jac. Bauer werd, tot grote vreugde van deze laatste, te ruggevonden bij een handelaar in Ber gen op Zoom. De in Middelburg gehuur de auto werd na door het echtpaar te zijn verkocht, nog twee keer doorver kocht en opgespoord in Breda. Gevonden voorwerpen. Over de volgende gevonden voorwer pen zijn bij de politie inlichtingen te bekomen: Bruin dekzeil, drie fruitkis- ten, rijwieltas (groen met witte biezen) en een herenbril in groen etui. Voetbal. Zowel het eerste als het tweede elf tal van v.v. Hansweertse Boys wisten het tot een overwinning te brengen. Het tweede elftal wist een kleine, maar toch welkome overwinning te behalen op „Walcheren" II uit Vlissingen. De eindstand was 32. Het eerste elftal bracht het tot een 50 overwinning op „Lucor" I uit Heinkenszand. De Boys verdienden deze overwinning volkomen. Dank zij deze twee punten, hebben ze nu de leiding in hun afdeling. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Rilland van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse bijeenkomst onder leiding van haar presidente, me vrouw Nagelkerke-van Randen. Met grote aandacht werd geluisterd naar de spreekster, mevrouw Huisman-Griep, over het onderwerp: „De zes grote godsdiensten ter wereld". De volgende vergadering werd vastgesteld op 18 no vember a.s. Badhuis. Over het derde kwartaal 1964 werden in het badhuis 1636 baden genomen, n.l. 586 in juli, 507 in augutsus en 543 in september. Het gemiddelde komt zo doende neer op 126 baden per week. Voetbal. Er werd het afgelopen weekend slechts één wedstrijd gespeeld, n.l. van het eerste elftal tegen dat van Kats. De uitslag was 31 in het nadeel van Krabbendijke. 12-17 oktober Voetbal. Het slechte weer was er de oorzaak van, dat het afgelopen weekend slechts één wedstrijd kon worden gespeeld. Het tweede elftal speelde tegen Patrijzen II en won met 43, na met de rust met 32 te hebben achtergestaan. De Krui- ningse doelpunten werden alle vier ge scoord door J. van Nieuwenhuizen. Voor het a.s. weekend niets dan thuiswedstrijden. Het eerste en derde elftal komen uit tegen Luctor I en II. Het tweede elftal speelt tegen Vlissin gen V. De junioren en de pupillen ko men zaterdag in het veld tegen Hans weertse Boys B en C. Gezinsweek. De Hervormde Gemeente is het win terwerk begonnen met een gezinsweek. Zondagmorgen werd door Ds. Hoffman een gezinsdienst gehouden met als on derwerp „Gezin en Welvaart". Verder zongen in deze dienst de kinderen van de zondagsschool enige liederen. Maan dagavond werd in Ons Dorpshuis door mevr. Dra. Abbas een causerie gehou den, speciaal bestemd voor de gezinnen met opgroeiende kinderen. Mevr. Abbas is als psychologe verbonden aan de ver eniging „Kinderzorg". Woensdagmid dag sprak Ds. Hoffman voor de bejaar den over het onderwerp „Oud worden en oud zijn". Verder vertelde dhr. Schoenmaker uit Zoutelande een met dia's aanschouwelijk gemaakt reisver haal. De gezinsweek wordt besloten met een avond voor hen die verloofd of nog net niet verloofd zgn. Nieuw uienkoelhuis. Dezer dagen vond de tweede opleve ring plaats van het koelhuis van het kweekbedrijf „De Hollandse Plantui", een bedrijf dat reeds sinds enige tijd in Krabbendijke gevestigd was, maar dat nu sinds kort in een eigen koelhuis ze telt. Woensdagmiddag werd het ge bouw, in aanwezigheid van de aanne mer, dhr. Van Doom uit Krabbendijke en de ontwerpers, het architectenbureau Steen en Tuinhof uit Vlissingen, offi cieel overgedragen aan de directeuren van „De Hollandse Plantui", dhrn. L. en D. H. van Noort. Het nieuwe koel huis is 57 meter lang en 24 meter breed, terwijl de opslagcapaciteit gaat tot 600 ton. Aanrijding. Zaterdagavond vond op de kruising RijkswegZuidweg alhier een aanrij ding plaats. Een Belgische automobilist, dhr. R. A. L. M. uit Torhout, reed in op de wagen van J. L. Z. uit Kapelle, die vanuit Bergen op Zoom gekomen zijnde, voorgesorteerd stond om de Zuidweg in te draaien. De auto werd door de botsing tot op het aan de an dere kant van de weg liggende rijwiel pad geschoven. De bestuurder en de andere inzittenden van de aangereden auto, kwamen met de schrik vrij. Op de bestuurder van de Belgische perso nenauto werd een bloedproef genomen. De materiële schade was groot. Collecte. De door de verschillend verenigingen gehouden Zee: vso OoileC" te heeft opgebracht 304,4 1 resultaat Voetbal. Waarde I trok naar Kloetinge H en zorgde wel voor een grote teleurstel ling door een 80 nederlaag te lijden. Huiseigenaren staan tuingrond af. De vernieuwing en verbreding Hoofd straat dorp tot Rijksweg is momenteel over een groot gedeelte gereed en zeer zeker is dit een mooie toegangsweg geworden. Was het voorheen een klin kerstraat, nu is het een asfaltweg. In het voorjaar zal er nog een slijtlaag over aangebracht worden. Nu rest nog een gedeelte van ongeveer 1 km, ge legen aan de bewoonde straat met zijn vele mooie tuintjes, dat nog op herstel wacht. Hoewel ook dit reeds is aan besteed, bracht het voor het gemeente bestuur toch nog problemen mee. Wat te doen met vele kabels, gas- en water leiding, die nu midden in de straat lig gen en steeds moeilijkheden met aan sluitingen en lekkages geven. Met me dewerking van G.S. en de nutsbedrijven van Waterleiding, P.T.T. en Gasbedrijf is het mogelijk alle kabels aan te leg gen terzijde van de straat, die een rij strook heeft van 5,50 meter klinkers en aan weerszijden 0,90 m tegels gefun deerd. De enige oplossing is nu een strook van 2 m breedte te reserveren voor de nutsbedrijven voor het inleggen van kabels enz. De bewoners of eige naars zijn vorige week door B. en W. uitgenodigd voor een bespreking hier over in het Hervormd Centrum. De voorzitter, burgemeester J. D. de Kam, gaf hier een uitleg over en wees op de noodzakelijkheid en deed een beroep op allen een offer (zoals hg dit noemde, daar men niet graag wat van zijn tuin wil missen) te willen brengen. Het gaat bij de meeste tuinen over een breedte van 60 cm, tot sommige tuinen 1 m breed. De grond zal vergoed worden, terwijl ook nieuwe afrastering zal wor den aangebracht of in dezelfde toestand teruggebracht als men dat wenst. Na deze uiteenzetting was het de beurt aan de eigenaars. Verschillende vragen wer den gesteld omtrent vergoeding, waar op werd meegedeeld dat de gemeente een taxateur zal aanstellen en één door de eigenaars. De grootste bezwaren werden wel naar voren gebracht door dhr. L. van Houte, die echter door nie mand werd bijgevallen, die het onnodig achtte en geld verspillen noemde. Bij afvragen of men zich kon verenigen met deze plannen en zich kan neerleg gen bij de uitspraak van de taxateurs, stemden ongeveer 65 personen voor. Te gen het afstaan van een 15-tal m2 tuin grond over 2 woningen verdeeld was dhr. L. van Houte, die geen toestemming- verleent. De voorzitter deelde mede dat hij dat juist verwacht had en onder ha merslag deelde hij mede, dat ze voor hem een onteigeningsprocedure zullen aangaan. Het werk zal spoedig een aanvang nemen, zodat het in het voor jaar een mooie toegangsweg tot het dorp zal zijn. Raad komt bijeen. Maandagavond 19 oktober zal de ge meenteraad van Kapelle in openbare vergadering bijeenkomen. De veertien punten tellende agenda bevat een aan tal voorstellen, als verhoging van het verzekerd bedrag van de fraudeverzeke ring; benoeming leden en plaatsvervan gende leden van de adviescommissie woonruimtewet alsmede het treffen van voorzieningen ten behoeve van het ge- meentepersoneel. Verder wordt voorge steld een perceeltje grond te verkopen aan dhr. P. van Pienbroek te Biezelin- ge; het aankopen van een perceel grond van dhr. L. Verdurmen te Schore; een grondruiling aan te gaan in de kern Schore met dhrn. C. P. van Lede en J. Kievit en het beschikbaar stellen van een krediet voor aanleg van een speel weide te Schore. Ook wordt de raad voorgesteld tot aankoop over te gaan van de panden Ooststraat 17 en 19 van dhr. J. L. de Jager te Kapelle en een grondruiling toe te passen met dhr. A. Hoogstrate. In deze vergadering zal ook de begroting 1965 van de algemene dienst en het gemeentelijk woningbedrijf worden aangeboden, terwijl er nog voor stellen zijn tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening 1962 en die van het gemeentelijk woningbedrijf. Inzameling „Kinderzorg". De Diakonie van de Ned. Herv. kerk te Kapelle zal zaterdag 17 oktober de jaarlijkse inzameling houden voor de stichting „Kinderzorg" te Middelburg. Bij deze inzameling zal het evenals in voorgaande jaren het geval was, in de eerste plaats gaan om zoveel mogelijk goederen in natura te verkrijgen, als fruit, aardappelen, en groenten. Daar naast is er ook gelegenheid kleding, schoeisel en gelden af te staan. De laatste jaren is deze oogstinzameling een groot succes geworden en de ver wachting is dan ook, dat dit jaar het resultaat niet achter zal blijven bij dat van voorgaande jaren. Voordrachtsavond. De bijeenkomst van de afd. Kapelle- Biezelinge van de Ned. Bond van Plat telandsvrouwen stond dit keer in het teken van de voordrachtskunst. En hoe kan het ook anders: de bekende voor drachtskunstenares Aafje Top was dit maal te gast bij deze afdeling. Door haar werd voorgedragen het verhaal „Het jongetje in de grijze jas" van Jane Ross. Zowel voor als na de pauze wist Aafje Top de toehoorders met haar ver telkunst te boeien. Er was een zeer grote opkomst: ook een grote groep van de afdeling Wemeldinge gaf acte de présence. De leiding was in handen van de presidente van de afdeling Ka pelle, mej. J. Ganseman.

Scheldebode | 1964 | | pagina 2