NU KUNT U OOK UW WAS KOKEN IN DEZE MACHINE Geeft ook TJ mild voor P.I.T. t wat fijn een 'jonge' moeder te hebben! INGEZONDEN RADIO-HOLLAND X* 1 MIJT S ENDOZEN I A.G.A.-fornuis met 80 \h water boiler, in prima staat, zeer billijke prijs REPARATIES KUNSTGEBITTEN Wat IS 'O v>- ?IIQf In Wemeldinge (a.d. Spoorlaan) komen binnenkort TOO landhuisjes b al ot TjSC<5 -SJai- "i+r met 3 slaapkamers in aanbouw Voor enkele gegadigden is deelname nog mogelijk Totale kosten (incl. grond, notaris, architect "b hypotheek akte en aansluitkosten) v ji-v.a. f 35.710,- Desgewenst kan voor deze woningen een ruime B.G.-hypotheek worden verstrekt Inl. en aanmeldingen: B.G. kantoor Goes, Wilhelminastraat 33, Telefoon: (01100) 7741 sjtwr :;b - ■- - TE KOOP: L.J.DE RIJKE, ST. PIETERSPOLDER YERSEKE (post Kruiningcn) Sneller, beter en goedkoper! L. GRIM M Lange Ville 9 Yeraeke Die met ons kan optrekken; uren lor p*n als het moet... Zulke moeders dra- fijn r f) otsavers Vlotte, gezellige schoenen met een onvermoeibare pas vorm ze voe|en zich fit, de hele dag doorl zullen onze eigen jongens dan in hun nopjes zijn le- pa ;rc b!. b; visum.? .s** DE WARE VOLAUTOMATISCHE WASMACHINE UNILUX VINGERTIPBEDIENING KRAAKHELDERE WAS VRAAG DEMONSTRATIE BIJ Tweede blad 9 oktober 1964 KRABBENDIJKE Studievereniging. De studievereniging hield haar eer ste vergadering van dit seizoen in het vergaderlokaal der Geref. Gem. Na de opening door de voorzitter, dhr. Joh. de Jager, hield dhr. P. H. Jansen uit Krui- ningen een inleiding over het onder werp ,,De I.C.C.C. en de Wereldraad van Kerken". Op dit interessante on derwerp volgde een disucssie. Dhr. A. van Koeveringe sloot deze bijeenkomst. De vergadering werd slechts matig be zocht. Voetbal. Het eerste elftal van Krabbendijke moest dit weekend het onderspit delven tegen de Meeuwen met 42. Ook het tweede elftal ging roemloos ten onder met een 30 nederlaag tegen Arnemui- den II. De wedstrijd van de A-junioren eindigde echter in een 41 overwinning op de Hansweertse Boys, terwijl ook de B-junioren zegevierden tegen Kapelle B I en wel met 44. Puzzelrit en bazaar. Op zaterdag 17 oktober zal er een puzzelrit worden gehouden ten bate van de drumband „Concordia", Avonds wordt in de veilinghallen een grote bazaar gehouden, met o.a. het hoofd van jut, ook voor hetzelfde doel. Unicum. Van de vier scholen die Krabbendijke rijk is, gingen de afgelopen dagen drie hoofdonderwijzers met pensioen. Nadat vorige week dinsdag dhr. Overbeeke van de openbare school afscheid geno men had, nam vorige week donderdag ook dhr. De Pagter afscheid van de Hervormde school, na 36 jaar hieraan verbonden te zijn geweest. Hiervoor is dhr. De Pagter nog 10 jaar in Souburg onderwijzer geweest. Dhr. Flipse nam woensdag afscheid van de School met de Bijbel. Voordat dhr. Flipse hier naar toe kwam, was hij nog 29 jaar in Zaam- slag en 8 jaar in Eindhoven onderwij zer geweest. Jeugddienst. Op zondag 18 oktober zal in de her vormde kerk een jeugddienst worden gehouden, onder leiding van Ds. Teut- scher uit Goes. De dienst zal beginnen om 18 uur. KAPELLE-BIEZELINGE Voetbal. Het eerste elftal, dat zaterdag op be zoek was bij Mevo, had bij de rust een 20 voorsprong genomen. In een aan trekkelijk duel wist Kapelle ook na de rust tot scoren te komen. Er werden nog eens twee doelpunten aan toege voegd, zodat met een verdiende 40 overwinning de terugreis kon worden aanvaard. Het tweede elftal, dat Spui II op bezoek kreeg, boekte haar eerste overwinning. Ook hier was de uitslag 40, met twee doelpunten voor en na de rust. De A-junioren waren dit keer te gast bij Wemeldinge. Daar werden de punten broederlijk gedeeld (44). De B-junioren, die Krabbendijke B I thuis ontmoetten, verloren wederom. De uitslag was ditmaal 14. Aanrijding met dodelijke afloop. Op tragische wijze is de 64-jarige fruitkwekersknecht H. Steenepoorte uit Kapelle vrijdagavond op rijksweg 58 om het leven gekomen. Bij de driesprong Molenweg stak hij met zijn brommer plotseling de weg over. Op hetzelfde moment naderde vanuit de richting Ber gen op Zoom een personenauto, be stuurd door de Nederlandse zeeman J. B. uit Hongkong. Deze kon dhr. Stee nepoorte niet meer ontwijken. De brom fietsberijder werd een eind meegesleurd. Het slachtoffer werd nog overgebracht naar het ziekenhuis St. Joanna te Goes, waar hij later op de avond aan zijn verwondingen overleed. Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle werd in september '64 18.081,97 meer ingelegd dan opgeno men. Met 164 stortingen steeg het te goed met 26.723,54. Er hadden 30 te rugbetalingen plaats tot een bedrag van 8.641,57. Er werden 2 nieuwe reke ninghouders ingeschreven. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau der rijkspolitie zijn inlichtingen te verkrijgen over vol gende gevonden voorwerpen: Halsket tinkje, duimstok, ballpoint, kinderarm- band, broche, sleutel en een brood trommeltje. Verder kwam een hond (Schotse collie) aanlopen. Deze is door een particulier in verzorging genomen. Dertig jaar predikant. Zondag heeft Ds. J. P. van Steenber gen uit Apeldoorn in de Ned. Herv. kerk te Biezelinge zijn 30-jarig ambtsjubi leum herdacht. In de ochtenddienst preekte Ds. van Steenbergen over de zelfde tekst waarmede hij op 30 sep tember 1934 in Biezelinge zijn intrede deed, n.l. Jes. 54 10: „Want bergen mogen wijken en heuvelen wankelen, maar Mijn goedertierenheid zal van u niet wijken en Mijn vredesverbond zal niet wankelen, zegt uw ontfermer, de Here". De Schriftlezing hield Ds. van Steenbergen uit Jesaja 54 713 en Mattheüs 24 3235. Na de prediking werd evenals 30 jaar geleden gezongen „Grijp toch de kansen, door God u ge geven". De slotzang van deze herden kingsdienst was Psalm 89 1. Met auto in de sloot. Zaterdagvond omstreeks half zeven is dhr. C. S. uit Kruiningen met zijn auto op de Smokkelhoekweg aan het slippen geraakt. De auto sloeg daarbij over de kóp en kwam ondersteboven in de sloot terecht. Dhr. S. en zijn mede- inzittende, dhr. B. uit Kruiningen, kwamen er met de schrik van af. De oorzaak van de slippartij is dat dhr. S. met te grote snelheid door de bocht reed. Wandeltochten. Zaterdagmiddag organiseerde de wan delsport vereniging de „Herv. school- groep" Biezelinge wandeltochten over 5, 10, 15 en 20 km. Begunstigd door zomers weer gingen voor deze marsen 350 wandelaars van start. Een feestelijk tintje gaf het tamboers- en pijperkorps „Jonge Kracht" door de wandelaars vanaf de start bij de hervormde school tot buiten het dorp uitgeleide te doen. Voordat het zover was, sprak burge meester H. G. van Suijlekom een pro pagandistisch woord. Behalve een gra tis consumptie die werd aangeboden door een grossierderij uit Goes, kregen alle deelnemers namens de vereniging een herinneringsmedaille. De groeps- prijzen, geschonken door de Biezeling- se middenstand, werden gewonnen door: 20 km afstand: Gemeen tepersoneel Kapelle, 715 pnt.15 km afstand: Her vormde school, Biezelinge, 685 pnt.; 10 km afstand: Meisjesgroep „Emma", Axel, 760 pnt. (beker gemeente Kapel le) 5 km afstand: „Emma", Axel, 705 punten. Internationale hengelwedstrijd. Onder ideale weersomstandigheden hield de hengelsportvereniging „De Ka- pelse Kanaalvissers" zaterdag haar 6e internationale hengelwedstrijd in het kanaal door Zuid-Beveland. H.V.K.K. boekte weer een record-deelname. Niet minder dan 553 vissers stonden om één uur op het sein van voorzitter L. C. Oele te wachten om in te leggen. De wedstrijd gold tevens als laatste in een serie van vier voor het Oosterschelde- kampioenschap. Winnaar werd Anton van de Hoek van de „Zeebaars" uit Scherpenisse met 3155 punten. Een keur van prijzen stonden er in hotel ,,De Zwaan" op de winnaars te wachten. De uitreiking geschiedde door burgemees ter H. G. van Suijlekom, die er in zijn inleidend woord op wees, dat het be stuur wederom kosten noch moeite ge spaard heeft om deze dag tot een on vergetelijk evenement te maken. Indi vidueel winnaar werd dhr. B. P. van Maris uit Goes, die met 1050 punten de gelukkige winnaar werd van een koel kast. De uitslagen zijn: Oosterscheldekampioenschap: 1. A. v. d. Hoek, „Zeebaars", Scherpenisse, 3155 pnt.; 2. J. de Zwart, „Edel Karper", Bergen op Zoom, 3100 pnt.; 3. M. P. Versluis, Kruiningen, 2920 pnt. Wedstrijd: 1. B. P. van Maris, Goes, 1050 pnt.; 2. J. de Bruin, Terneuzen, 970 pnt.; 3. J. van Driel, Hoek, 865 pnt. Korpsprijzen: 1. „De boomkwekers", Kapelle, 1920 pnt.; 2. „De Zandkreek", Wolfaartsdijk, 1910 pnt.; 3. „Het Vo rentje", Grubbenvorst, 1460 pnt. VOOR ONZE EIGEN JONGENS wanneer ze in militaire dienst zijn, wordt jaarlijks gehouden de z.g. P.I.T. - collecte, met bussen, huis aan huis. Nu ja, voor onze jongens... niet om ze wat zakgeld te geven of iets der gelijks. Maar om het leven in militaire dienst de nodige verzorging en begelei ding te geven. En juist die P.I.T.-collecte brengt in ons dorp gewoonlijk weinig, veel te wei nig op. Wellicht is het u nooit opgevallen; maar het is een feit. Zullen we dit jaar het eens beter doen? Allen geven... en mild geven? Dat kan toch wel? Als we er maar even goed bij nadenken hoeveel voor onze jongens de militaire tehuizen, de geestelijke verzorging bij land-, vloot- en luchtmacht betekenen; als we na gaan hoe blij onze jongens zijn als ze ver weg zijnde een kerstpakket ont vangen; of in het hospitaal, sanatorium of de ziekenboeg verrast worden door een vriendelijke attentie van datzelfde P.I.T.Protestants christelijk thuis front. Dit jaar wordt de collecte bij ons in Yerseke gehouden van 15 tot 17 okto ber. Mogen we op u rekenen? De plaatselijke P.I.T.-corres- pondent: J. E. BOOY BURGERLIJKE STAND Van 18 oktober 1964 YERSEKE. Gehuwd: Dirk Lukas Johan Martijn, 23 j. en Gillina Ida Mol, 22 j.; Johannes Alexander Klaassen, 32 j. te Eindhoven en Laurina Simonse, 21 j. Van 17 oktober 1964 KRUININGEN. Overleden: Elisabeth Westerweele, 86 j., wed. van Pieter Jansen. Ondertrouwd: Aamout Stroosnijder, 25 j. en Cornelia Christina Janna van Paasschen, 19 j. Over de maand september 1964 KRABBENDIJKE. Geboren: Elizabeth, dv. H. Slotboom-Kranenburg; Jacobus, zv. J. van Iwaarden-Molhoek. Ondertrouwd: J. de Looff, 24 j. en G. Ruster, 22 j. Getrouwd: J. Kesselaar, 22 j. en G. Koeman, 21 j.; M. Wondergem, 47 j. en H. Wielhouwer, 44 j. Overleden: A. van Houdt, 71 j., echt- gen. van C. HirdesN. Dees, 82 j., wed. van D. de Rijke; C. Lagendijk, 87 j., wedn. van T. Haverhoek. PREDIKBEURTEN Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Bediening H. Avondmaal. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Juch. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Voorbereiding H. Avondmaal Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. G. A. Zijderveld, Middelburg. N.m. 2 uur bed. H. Doop. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. 7 uur Ds. D. de Jonge. Evangelisatie- dienst m.m.v. zangkoor. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine F. A. G. de Klark. Kapiteine E. Berman. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrij Evang. Gem. 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Bed. H.A. en Dankzegging. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland- Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Bed. H.A. en dankzegging. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrjj Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Dhr. Delwig, Velp. Krabbendijke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. A. T. Besselaar, Eindhoven. Bed. H. Avondmaal. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. H. Rijksen, Gouda. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Bediening H. Avondmaal. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Djjken. Bediening H. Avondmaal. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vlissingen, Spuistraat 31-33, tel. (01184) 2862. een gering oearag p. nuumu Geen vooruitbetaling. Altgd recht van koop,. .„Vandaag besteld, morgen bij u thuis! Bel (ook 's avonds) nr. (01100)5397 of (01180)3973 of (01184)4410 fa. f. van der peyl, kruiningen 1

Scheldebode | 1964 | | pagina 5