BAAYENS i YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN KRABBENDIJKE KORTE GOLFJES Geslaagd. Aan de Chr. Kweekschool te Middel burg slaagde voor de volledige bevoegd heid (hoofdakte) dhr. L. C. P. Sinke. Voor het toelatingsexamen R.M.L.S. te Goes slaagde Adrie Aarnoudse alhier. Oliebollen. A.s. maandag en dinsdag is er weer gelegenheid uzelf en uw gezin te trak teren op de bekende oliebollen van het Leger des Heils. Traditiegetrouw kun nen deze weer besteldworden aan de Heilssoldaten en worden ze bij u thuis bezorgd. Wij bestelden reeds. Doet u het ook? Doe het dan nu meteen. U steunt er het plaatselijke korps mee. Zendingsavond. Dinsdagavond 6 oktober om half acht hoopt Zendingzuster D. de Jonge in de Vrij Evang. kerk dia's te laten zien en te vertellen over haar werk onder de negerbevolking in Afrika (Natal). Toe gang is vrij. Zeeuwse Collecte. De Zeeuwse Collecte 1964 zal worden gehouden van 5 t/m 10 oktober a.s. De ze keer is de opbrengst bestemd voor Ho vnlcronrla HnoloinHpn tur 1 onool- versatiezaal speelden zij voor de be jaarden een aantal stukken koraalmu- ziek, afgewisseld door marsmuziek. Dit concert werd door de bejaarden op zeer hoge prijs gesteld. De voorzitter van O.K.K., dhr. J. Burger, sprak enkele woorden, waarin hij naar voren bracht dat het nu 43 jaar geleden was dat O.K.K. een bezoek had gebracht aan „Vrede Best". Proficiat. Dhr. W. van Stel slaagde dezer dagen voor het examen derde leerkring vol ledig bevoegd onderwijzer. Proficiat! Voetbal. Zaterdag speelde het eerste elftal een wedstrijd tegen Axel H. Wemeldinge won met 4—1. Het tweede elftal speel de op eigen veld tegen Kapelle II en won met overtuigende cjjfers, 72, na dat de rust reeds was ingegaan met een 41 voorsprong. Zaterdag speelt Wemeldinge I thuis tegen Nieuwdorp I, het tweede elftal gaat naar 's-Heer Hendrikskinderen, Wemeldinge A I speelt op eigen veld tegen Kapelle A I en Wemeldinge B gaat naar Hansweertse Boys B. Examens machineschrijven. Op de te Breda gehouden examens voor het praktijkdiploma machineschrij ven slaagden: Uit Kruiningen de da mes E. M. Jansen, C. Janssen, A. P. F. van Langevelde, J. Nieuwenhuize, L. C. van Noorden en M. A. M. Suij en dhm. A. J. Dek, P. C. van Koeveringe en F. Krombeen; uit Hansweert de dames T. van Dijke, J. de Graaf, M. A. van der Vliet en R. A. Wiegman en dhm. F. W. J. Bock en C. F. M. v. d. Borgt; uit Kloosterzande mej. M. C. Jansen Ver- planke en dhr. K. A. W. Maaijen; uit Krabbendijke mej. A. L. C. M. Lobbe- 7.on- uit. RillnnH-Rnth mpi T Pnlpv on Veerdienst gestremd door mist. Maandagmorgen moest de veerdienst KruiningenPerkpolder vier uur ge staakt worden ten gevolge van de mist. Hierdoor ontstond een opeenhoping van auto's. Het .gehele havenplateau en de Veerweg stonden vol, en zelfs op de Rijksweg wachtten auto's met bestem ming Zeeuws-Vlaanderen. Dezelfde si tuatie deed zich natuurlek in Perkpol der voor. Met dit verschil echter, dat de mist daar aanmerkelijk vlugger was opgetrokken dan aan Kruiningse zijde. Hierdoor werden de wachtende auto mobilisten daar ongeduldig. Om half twaalf werd de dienst hervat. Koe verleende geen vo'orrang. In de nacht van zaterdag op zondag vond om half vier op de kruising Rijks wegZanddijk een aanrijding plaats tussen een personenauto bestuurd door G. A. J. S. uit Bergen op Zoom en één van de drie ter plaatse op de weg los lopende koeien. Deze runderen, eigen dom van de landbouwer P., hadden kans gezien het goed omheinde weiland te verlaten en een uitstapje te maken. De automobilist had door de dikke mist de beesten niet opgemerkt. De auto werd licht beschadigd. Het betrokken koe beest moest later op advies van de veearts worden afgemaakt. Dat was dan een noodlottig einde van een nachte lijk slippertje. Ernstig ongeval. Toen dhr. A. C. van Houdt zaterdag avond met zijn auto naar huis terug keerde, werd hij onwel, reed dwars door de heg van de voortuin van de wed. Nieuwenhuize, over ongeveer 12 meter land en kwam tegen het huis tot stil stand. Tevoren had dhr. Van Houdt nog stilgestaan en getoeterd, maar toen niemand daar op reageerde, was hij stuurd door I. J. M. uit Goes. Deze wil de de proeftuin indraaien, maar be merkte daarbij niet dat hij werd inge haald door de personenauto, bestuurd door W. A. B. uit Nispe. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Bei de voertuigen werden licht beschadigd. Examen. Aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam slaagde voor de middelbare akte A en B Nederlands, onze dorps- genote Mies Geense. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde het eerste elftal thuis tegen Spui I. Kapelle won met 41. Met de rust had de thuisclub een 2—0 voorsprong genomen door Kou semaker en Van de Vrede. Na de rust kreeg Kapelle min of meer een doelpunt cadeau toen de bal via een knie in eigen doel belandde. Buijze bracht voor Spui het enige tegenpunt, terwijl Ze- gers tenslotte de stand op 41 bracht. Het tweede elftal, dat op bezoek ging naar Wemeldinge, moest met een 72 nederlaag huiswaarts keren. Winst was er ook niet weggelegd voor de B-juni oren, die in Yerseke met 30 verloren. Ook de A-junioren moesten het onder spit delven op eigen terrein van Ril- landia A I. Bloemententoonstelling. Het is de leerlingen van de hervormd christelijke school te Biezelinge dit jaar niet gelukt weer beslag te leggen op de schoolwisselbeker die de vereniging „Floralia" te Kapelle sedert enkele ja ren beschikbaar stelt voor de mooiste ingezonden schoolplant. Dit jaar is het Leida van Zweden die met haar rode begonia de trofee in handen stelt van de christelijk nationale school. Het re sultaat van de opkweek onder de schoolkinderen was vrijdagavond te zien in garage Hundersmarck, waar „Flora lia" voor twee dagen was gehuisvest. Des middags was het jubileum met de kinderen gevierd, terwijl er zoals bekend vorige week zondagavond in de Ned. Herv. kerk een wijdingsdienst is ge houden, waarin - voorging de voorzitter van de Nederlandse Zondagsschool Ver eniging Ds. J. ter Schegget uit Amster dam. Het was Catharina van de Linde, die in het najaar van 1864 het initiatief nam een zondagsschool te stichten. De oprichting had plaats met medewer king van de toenmalige predikant te Biezelinge, Ds. Th. H. ^ahuys. Het was de tweede zondagsschool in ons land. De eerste kwam enkele jaren daarvoor in Amsterdam tot stand. Vele jaren heeft de oprichtster haar krachten aan het zondagsschoolwerk gegeven, gelei delijk kwam daarvoor een brede belang stelling. Vijf jaar geleden stond de zon dagsschool voor een ernstige crisis, toen besloten moest worden de school te sluiten vanwege leiderstekort. Dit is slechts één zondag het geval geweest. Onder leiding van de toenmalige predi kant Ds. D. Schneider werd weer een leiderskorps gevormd, dat bereid was het werk voort te zetten. Thans telt de school dertien leiders en leidsters die met vier assistenten elke zondag aan ruim honderd kinderen van alle kerke lijke gezindten het evangelie brengen. Hoezeer het zondagsschoolwerk wordt gewaardeerd, bleek uit de vele toespra ken die er tijdens deze herdenkingsbij eenkomst werden gehouden. Ds. J. van Dijken, die als oudste predikant een persoonlijk woord richtte namens de Chr. Geref. Kerk was een schriftelijke felicitatie binnengekomen zei te ho pen, dat het werk steeds voortgezet mag worden tot eer van God. Ds. A. Sieders, die het woord voerde namens de Ned. Herv. Kerk, wees er op, dat het accent van deze jubileumviering vooral moet liggen op de mogelijkheden die er vandaag aan de dag nog zijn om het werk te kunnen doen. Namens de Heden ontsliep, nog on verwachts, onze lieve moeder, behuwdmoeaer, grootmoeder en zuster ADRIANA SCHTJLTS weduwe van Gerard Catshoek in de ouderdom van 83 jaar Yerseke: W. CATSHOEK H. C. CATSHOEK- HONDERS Weesp: J. A. v. d. BROEKE Yerseke: M. DUIJNKERKE en kleinkinderen Bergen op Zoom, 27 september 1964 Psych. inr. „Vrederust" De begrafenis heeft plaats gehad op de be graafplaats van „Vrede rust" te Bergen op Zoom Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, mijn geliefde man en onze lieve papa, schoonzoon, broeder, zwager en oom JOHANNES GUNTER echtgen. v. J. Duinkerke op de leeftijd van bijna 37 jaar J. GUNTER- DUINKERKE SJONNY THOM ANJA Fam. GUNTER Fam. DUINKERKE Yerseke, 28 sept. 1964 Ten Houtenstraat 19 De begrafenis heeft plaats gehad woensdag 30 september Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, nog onver wachts, onze geliefde vader, behuwd- en groot vader JAN CORNELIS UNDENBERG wedn. van M. Scheele in de ouderdom van ruim 78 jaar Yerseke: G. LINDENBERG W. K. LINDENBERG- DE MUNCK Kapelle: D. J. S. ZEGERS- LINDENBERG G. N. ZEGERS Londen (Eng.): C. DEFOE- LINDENBERG A. DEFOE Kleinkinderen en ver dere familie Yerseke, 28 sept. 1964 Burenpolderweg 6 De begrafenis heeft plaats gehad donderdag 1 oktober Tulpen, enkele en dubb, vroege 8 ct. per stuk. Dar win- en late tulpen èt 7 ct. per st. Hyacinten voor glas Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig, smartelijk, doch geduldig gedragen lijden, onze geliefde schoonzoon, zwager en oom JOHANNES GUNTER echtgen. van J. Duinkerke op de leeftijd van bijna 38 jaar Namens de familie, J. DUINKERKE Yerseke, 28 sept. 1964 Margrietstraat 28 De begrafenis heeft plaats gehad op woens dag 30 sept. op de al gemene begraafplaats te Yerseke Overgooiers in prachtige Bwevenit kwaliteit in antra- 35 ct. per st. Zie voor an-1 ciet, rood en grden 47,50. dere bollen korte golf van Bijpassende trui met kol in 25 sept. J. Hannewijk, bijbehorende kleuren. - Van Dorpsstr. 70a, Wemeldinge.IJsseldoeijk-Snoep. Heden overleed vrij plotseling onze lieve moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder NEELTJE JANNA DE RIJKE geboren Dees in de ouderdom van bijna 83 jaar Yerseke: L. J. DE RIJKE C. J. DE RIJKE-VAN DER MAAS Borssele: J. DOMINICUS-DE RIJKE P. J. DOMINICUS Kortgene: I. H. VAN OEVEREN-DE RIJKE J. J. M. VAN OEVEREN Yerseke: L. J. DE RIJKE M. A. DE RIJKE-OELE Utrecht: NELLEKE J. J. DOMINICUS Borssele: AD J. L. DOMINICUS En achterkleinkinderen Krabbendijke, 28 september 1964 Huize „Nieuwlande" De begrafenis heeft plaats gehad op donderdag 1 oktober 1964 op de algemene begraafplaats te Yerseke 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Moeders! Ondanks 't mooie weer is het nu hoog tijd voor vitamines, levertraan en kalk. - Drogisterij Koo- man, Tel. 221, Wemeldinge Kille avonden? Neem een goede straalkachel. Reeds vanaf 25,50. - N.V. Ga rage- en Installatiebedrijf Li. P. J. van Oeveren, Yer seke, tel. 348, 410. Kille avonden? Neem een goede straalkachel. Reeds vanaf 25,50. - N.V. Ga rage- en Installatiebedrijf L. P. J. van Oeveren, Yer seke, tel. 348, 410. Speciale aanbieding~(voor korte tijd) in Jena glazen schalen met deksel van 11,75 voor 6,70. - P. Huijsse, Yerseke. Te koop gevraagd houten schrijfbureautje i.g.st.z. Scheldestraat 7, Yerseke. Kent u reeds de allernieuw ste herenoverhemden in de bekende Nylon-velour kwa liteit? In zwart, bordeau en marine 24,75. Ook in zuiver wol voorradig 29,75 Van IJsseldijk-Snoep. Pracht Philips radio met ingebouwde platenwisselaar te koop. Na 6 uur 's avonds, v. Tienhovenstraat 17, Yer seke. Zojuist ontvangen: Grote zending nieuwe serveer schortjes. Kwieke model letjes met mooie broderie garnering. Ook hebben wij een pracht sortering dus ters in popeline, nylon en terlenka. Met zo'n schort bent u elegant gekleed en u spaart er uw andere kle ding mee! En ze zijn zo ge makkelijk in de was. Bij zonder vlug droog en nooit strijken! - Gratis Zilverze gels Textielhandel Snoep- van Willigen. Damesmolières in jucht- en kalfsleder, de nieuwste mo dellen. Ook dames instap schoenen met gemakkelijke hak. - I. Hage, Yerseke. „Sunbeam Shavemaster" voor gladder, zachter en sneller scheren dan ooit te voren. Vraagt demonstra tie. Kapper Meyer, tel. 601. Bent u aan een nieuwe ka chel toe? Stel u zelf met ons in verbinding. Wij ne men u gaarne mee naar toonzalen met een enorme sortering. Jarenlange erva ring. - P. Huysse, Yerseke. Zoek geraakt lieve Siamese kater. Tegen beloning terug te bezorgen. Dominicusstr. 3, tel. 680, Yerseke. Bij ons a.s. vertrek op 5 oktober groeten wij alle vrienden en bekenden. Te vens zeggen wij hiermede alle donaties en lidmaat schappen op Fam. J. CASTEL-ROOD (Chef Alb. Heijn) Yerseke, oktober 1964 Kerkplein 12 Voor de schoonmaak: Ge- bord. overhanddoeken aan voordelige prijzen. Jorzoline bad- en keukendoeken en theedoeken in nieuwe des sins, ook verpakt voorradig. A. C. Baay, Burg. Sinke- laan 20, Yerseke. Te koop een schuiftafel 100 x 83 (koopje). - Bree- weg 42, tel. 201, Yerseke. Kille avonden? Neem een goede straalkachel. Reeds vanaf 25,50. - N.V. Ga rage- en Installatiebedrgf L. P. J. van Oeveren, Yer seke, tel. 348, 410. Mirlon-Mirlana! Deze naam wordt een begrip voor be tere nylons, mouse-crèpe en panty kousen voor dames! Voor de meisjes en tieners leuke sokjes, moderne knie kousen en maillots. Voor heren en jongens heerlijk warme sokken, ankiets en kniekousen in wol en mou se-crèpe in speciale winter- kwaliteiten! Eens gepro beerd wilt u nooit geen an dere meer! In onze nieuwe najaarsfolder vindt u ver schillende van deze artike len afgebeeld en beschre ven. Hebt u deze al ontvan gen? Vraag ze anders gra tis bij ons aan. Alleenver koop Mirlon-Mirlana arti kelen: Textielhandel Snoep- van Willigen. Gratis Zilver zegels Te koop: Pracht orgel „Worcester" 3% spel, 13 reg., met harp, eiken kast,1 mooie volle klank. Dorps- j straat 104, Krabbenijdke, tel. (01134) 589, vóór 6 uur n.m. Fant artikelen alleen bij de kapper. Kent u reeds Fant after shave? Fris van geur en geneest de huid. Een In- dola produkt. Tevens ont vangt u op alle Indola pro- dukten een speldje bij Kap per Meyer. Te koop: Wasmachine (snelwasser), motor defect, koopje, en een 1-persoons ledikant met spiraal. Meu- lemeesterstraat 14, Yerseke Poeder straks uw aardappe len, ze blijven altijd glad en geen scheuten meer. - J. Tramper, Wijngaardstr. 1, Y erseke. Ook in de winter mooie bloemen in huis. Pracht col lectie snijbloemen, bloeiende potplanten en bloemenhan- gers bij H. Gijssel. Spaart Zilverzegels Te koop: Fasto geyser z. g.a.n. - Beatrixstraat 18, Yerseke. Jas perse altijd voordeliger! Magere ham 55 ct. Corned- beef 52 ct. Rauwe ham 79 ct. Palingworst 49 ct. Snij- worst 45 ct. Ontbijtspek 47 ct. Bot.worst 28 ct. p. 100 g. Heerlijke W kaas p. 500 g 1,60. Oude witte kaas 38 ct. Lunchkaasjes 1,60. Edammers 2,95. Wener worst p. pot 1,15. Knak worst p. pot 89 ct. Lever pastei 100 g 39 ct. Soep- ballen 49 ct. Jas perse altijd voordeliger! 1 l.-blik sperciebonen 65 ct. 1 l.-blik appelmoes 55 ct. 1 fles advokaat van 3,25 v. 2,89. 6 rol drop van 60 voor 49 ct. 1 Candy koek van 69 voor 59 ct. 1 blik 4 gehaktballen 98 ct. 1 pot kersen op sap 1,29. 3 fles gazeuse 98 ct. 3 jampot ap pelmoes 85 ct. Echte choc, hagel 65 ct. Hagelkorrels 39 ct. 1 bus 50 g nootmus kaat 79 ct. Peper 70 ct. Ka neel 49 ct. Zorg in het najaar vooral voor uw kinderen voor warm ondergoed. Wij heb ben speciale jaegerwol voor het breien van onderkle- ding. Maar ook in katoen en halfwol hebben wij zul ke voordelige borstrokjes, dat u ze er zelf niet voor breien kunt. Deze zijn ook zeer geschikt om als hemd je te dragen. Ook hierop gratis Zilverzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi- gen. Zoekt u bijverdienste „Plenty-Work"! Ja, - óók voor u! tnl.: Bureau „Cum- Laude", Postbus 113, Hil versum. Badedas verkwikt en ver frist voor douche en bad. - Kapper Meyer, Telef. 601, Yerseke. Laat nu uw bakjes of pot jes vullen met bollen straks met de winter mooie bloemen in uw kamer. - J. Tramper, Wijngaardstr. 1, Yerseke. Voor de boerinnen ontvan gen: Stoffen doeken en beu ken, pluche avonddoeken en halsnetjes in zwart en gekl. Zwart wollen dameskousen, óók zwarte nylon en crêpe mousse kousen. A. C. Baay, Burg. Sinkelaan 20, Yerseke. In luxe damesmuiltjes en pantoffels hebben wij een fantastische keuzeKomt onze etalages eens zien! - I. Hage, Yerseke. Voor beter verzorgd sten- cilwerkCopiëerinrichting Kole, Noordzandstraat 11, Y erseke. Jasperse altijd voordeliger! Echte chocolade 45 cent. Witte flikken 35 cent. IJs- cups 45 cent. Mokkaboon tjes 49 cent. Bonbons 52 ct. Rumbonen 38 ct. Nogat- blokjes 45 ct. Agar 28 ct. p. 100 g. Roomzachte cara mels 52 ct. p. 200 g. Groot pak speculaas 85 ct. Wit speculaas 64 ct. Zeeuwse rondjes 64 ct. Pindakoekjes 64 ct. Heerlijke Paul K. koekjes 79 ct. p. 250 g. Zware Gron. koek van 105 voor 89 ct. Wat fijn, wat fijn, dat de Legeroliebollen er weer zijn Schiesser onderjurken nu in geheel nieuwe najaars kleuren voorradig, o.a. een heel nieuwe kleur bruin, Palissander geheten, met beeldige kantgarnering. Ook in zwart en marine voorra dig. - Van IJsseldijk-Snoep. Nu is de tijd om de bollen in uw tuin te poten. Wij kunnen ze u leveren. Komt u gerust even binnen kij ken. - J. Tramper, Wgn- gaardstraat 1, Yerseke. De bloembollen zijn er weer! Leuke potjes, glazen, bakjes, enz. - J. Tramper, Wijngaardstraat 1, Yerseke Kent u het Banilon onder goed van Schiesser Wij hebben het in de kleuren wit, marine en zwart. Het sluit om het lichaam als een tweede huid en zit te vens heerlijk warm. Probeer ook dit wonder-ondergoed eens een keer. In katoen kwaliteit reeds vanaf 7,90 per garnituur. - Van IJs- seldgk-Snoep. heer Onderdijk was zo door de koude bevangen geraakt, dat hij door z'n broer op de wal geholpen moest worden. Het Belgische Carnegie Helden Fonds be sloot voor dit moedige optreden de bron zen medaille met diploma toe te ken nen. Instuif. Zaterdag a.s. start de instuif weer en wel met een filmavond, in het Jeugd- gebouw aan de Dorpsstraat. Er zullen 4 films vertoond worden. De film gaat om 7.30 uur draaien. Er zal deze eer- se avond ook bekend worden gemaakt wat men het komend seizoen in de in stuif zal gaan doen en dat belooft zeer aantrekkelijk te worden. Concert. Dinsdagavond bracht de muziekver eniging O.K.K. een bezoek aan het be jaardentehuis „Vrede Best". In de con- IIUU UV Al UlOXllg »*V5U1UAOVV een aanrijding plaats tussen de motor rijder J. de F. uit Axel en de brom fietser J. v. B. uit Waarde. De oorzaak was gelegen in het feit, dat de brom fietser geen voorrang verleende aan de zich op een voorrangsweg bevindende motorrijder. De F. werd, vermoedelijk met een kaakfraktuur, op advies van Dr. P. Allewijn naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. V. B., die er een lich te hersenschudding aan overhield, werd per taxi naar huis vervoerd. De motor werd licht en de bromfiets zwaar be schadigd. Diefstal. In de nacht van donderdag op vrij dag werd ten nadele van C. J. B. een dekzeil ontvreemd in de Oomshoek. Dit zeil werd gebruikt ter afdekking van zich op het land bevindend stro. De po litie stelt een onderzoek in. auto, bestuurd door J. B. F. H. uit En schedé, de weg over, waarbij hij nog een tuinhek ramde. Beide voertuigen liepen lichte materiële schade op. Kerkconcert. In de Ned. Herv. kerk werd woens dagavond een concert gegeven, waarin als organist optrad dhr. Feike Asma. Verder werkten mede de Evangelische zangkoren uit Goes en Wemeldinge on der leiding van Gommert de Kok uit Goes. Naar schatting woonden 150 per sonen het concert, dat op hoog peil stond, bij. Aanrijding. Een aanrijding tussen een Volkswa genbusje en een personenauto had woensdagmiddag plaats bij de inrit naar de kleinfruitteeltproeftuin de Dijkwelse- weg. Uit de richting Goes kwam het busje van de P.T.T, aangereden, be u-roenieer; óe pr. Lia Bakker. Bloemstukjes: le pr. mevr. Zoeteweij; 2e pr. Joke Oele; 3e pr. mevr. Evers- dijk-Govers. Niet bloeiende kamerplanten: le pr. mevr. Eversdijk-Krijnsen; 2e pr. Ineke Lepoeter; 3e pr. Jac. Marijs. Bloeiende kamerplanten: le pr. M. de Jager; 2e pr. M. H. Glas en mevr. Oele-Leijs; 3e pr. M. Willemsteijn. Zondagsschool vierde 100-jarig bestaan. De op één na oudste zondagsschool van ons land, het „Mosterdzaadje" te Biezelinge, heeft zaterdagavond op stijl volle wijze het 100-jarig bestaan her dacht. Dit gebeurde in de consistorie der Ned. Herv. kerk, waar vele geno digden, onder wie het college van B. en W. aanwezig waren. Vele toespraken werden gericht tot hen die zich met liefde en toewijding geven aan de evan gelieverkondiging onder de kinderen. verkeer goed en tijdig kunnen worden den gezien! 7. Wen de kinderen er aan op buiten wegen zonder voet- of rijwielpad aan de linkerkant van de weg te lopen. Tenslotte nog dit. Veel kleuters fietsen zonder toezicht op de rijweg. Vooral op het platteland is dit een dagelijks verschijnsl. Daar gaat het kind op de fiets naar school, omdat de afstanden dikwijls groot zijn. De ouders dienen echter te beseffen dat dit absoluut onverantwoord is. Onderzoekingen hebben n.l. uitgewe zen, dat een kind onder het negende jaar niet „rijp" is om als wielrijdertje zelfstandig deel te nemen aan het ver keer. EN VOOR VISITEKAARTEN VAN DER PEYL

Scheldebode | 1964 | | pagina 6