J. HOOGERHEIDE VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN Astralon gesloten Fa. D. Pieterse Mantels en pakjes Pakjes en japonnen Rokken en truitjes De sterren liegen niet Goes M. D» de Grootstraat 34 Telefoon (01100) 5764 MIÊÊÊt DHR. C. I. COLIJN BURGERLIJKE STAND Van 24 september1 oktober 1964 YERSEKE. Geboren: Janna Jacoba, dv. Jan Jacobus Nijssen en Janna Cornelia van Hoeve. Overleden: Jan Cornelis Lindenberg, 78 j., wednr. van Maatje Scheele; Jo hannes Gunter, 37 j., echtgen. van Jo hanna Duinkerke. Over de maand september 1964 RILLAND-BATH. Geboren: Monica Al- bertine, dv. Catharinüs Sinke en Lucia de Lang; Jacqueline Petronella Dim- phina, dv. Cornelis Adrianus Meesters en Cornelia van den Dries; Arnold, zv. Gerrit Kuipers en Johanna Maria Heijlk- je Ooms; Joannes Josephus Petrus, zv. Gerrit Koenraad en Adriana Maria Ge- rarda Mutsaarts; Edwin Mark, zv. Pau- lus Bax en Dina Patje. Gehuwd: Hubrecht Pie ter Meeuwsen, 24 j. en Pieternella Margaretha van den Boomgaard, 19 j.; Adriaan Gilles de Bokx, 26 j. en Janna Maria de Waard, 22 j. Van 2430 september 1964 KRUININGEN. Geboren: Nicolaas, zv. Gerrit Boneschanscher en José Muriel Wheat; Johnny, zv. Jan Griep en Dina Adriana Kole. Ondertrouwd: Gilles Jan Johannes Goetheer, 23 j. en Suzanna Kouwer, 19 j.; Maarten Willem Goud, 27 j. te Waarde en Pieternella Christina Johan na Visser, 21 j. Gehuwd: Egbertus Dekkinga, 20 j. te Rilland-Bath en Adriana Francina Meij er, 19 j. PREDIKBEURTEN Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. van Woerden. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. Juch. Y e r s e k e Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reqenga. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrijdag 2 okt. 7.30 uur: :Ds. G. A. Zij- derveld uit Middelburg. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Kand. J. Karelse. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine F. A. G. de Klark. Kapiteine E. Berman. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 u.Ds. Verschoor, Vlissingen Vrq Evang. Gem. 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. J. Koolstra. Geref: Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Zaterdag 3 okt. 7 uur: De heer G. J. v. d. Noort, Capelle a/d IJssel. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10.15 uur: Ds. G. Blok. Jeugddienst. 2.30 uur: Ds. G. Blok. Voorber. H.A. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrjj Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Liep, Rotterdam. Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. Aalbersberguit Vlaardingen. Voorber. H. Avondmaal. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 u.: Ds. J. P. van Steenbergen Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: T>s. J. van Djjken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. IN Pullover met ronde hals Pullover met V hals Vesten met ronde hals Pullover met col in de nieuwste kleuren met- en zonder bont gekleed en sportief in moderne najaarstinten dit alles te kust en te keur bij TURKEN BURG's ZADEN, BOLLEN EN PLANTEN maken van uw tuin een lusthof! Het is nu de tijd! Prijscourant wordt u gaar ne bezorgd door onze agent VAN PAASSCHEN Slotstraat 10, Kruiningen Dinsdag en woensdag 6- en 7 oktober Te koop: Prima Juno da mesrijwiel met remmen, 65,Prima spiraal voor 2-pers. ledikant, 15, C. van Boven Jz., Oostweg 36, Krabbendijke. Haarspray van Helene Cur- tis in voordelige bus tegen voordelige prijs. - Kapper Meyer, Yerseke. Nieuw! Speldjes van Willy Alberti, Willeke Alberti, Blue Diamonds, Stiefbeen en Zoon, Stiefbeen per stuk 0,55. - Sigarenmagazijn Kole, Yerseke. Oliebollen zijn er weer! - Schuttershof 25. Hang zon handig opklap baar lessenaartje naast uw t"nlnf AAn t To ranvA rramo l/_ TWEEDE BLAD 2 OKTOBER 1964 HANSWEERT Kerkelijk nieuws. Zondag a.s. in de morgendienst van half tien zal de consulent van de Her vormde Gemeente, Ds. E. P. J. Jebbink uit Kapelle, Ds. B. v. d. Lelie als pre dikant bevestigen. Ds. v. d. Lelie, welke predikant is te Buurmalsen, is beroe pen in de vakature van Ds. "J. Brons geest, welke in november naar elders vertrok. Ds. v. d. Lelie zal in de mid- dagdienst van 17 uur voor de eerste maal voorgaan. Hengelwedstrijd. Zaterdag j.l. organiseerde de hengel sportvereniging „De Pilk" voor de 4e en laatste maal een wedstrijd, welke te vens diende voor het clubkampioen schap. Zaterdagmiddag gooiden ruim 40 hengelaars hun tuig in het water van' de Westerschelde. De vangst was niet denderend te noemen. De eerste prijs j met 212 punten veroverde dhr. Van Gent, de tweede dhr. v. d. Berg met 205 punten en dhr. Van Boven met 185 pun- j ten de derde. Voetbal. Zondag speelden Hansweertse Boys I en II voor de competitie tegen resp. Kruiningen I en II. Het tweede elftal bond de strijd aan tegen het tweede van Kruiningen. Voor de rust liep het ta melijk gesmeerd bij de Boys, getuige de 3—0 voorsprong. Na de rust wist Krui ningen echter in te lopen, zodat de eind stand 33 werd. Het eerste verloor verrassend van Kruiningen I met 31. Vooral de eer ste helft hadden de oranjehemden een kleine veldmeerderheid. Het bleek ech ter dat de achterhoede deze wedstrijd niet al te vast in de voetbalschoenen stond en daar wist de linkervleugel van Kruiningen wel raad mee. Na ongeveer 20 minuten spelen gelukte het Jan Wit te uit een voorzet van Jan de Poorter te scoren. De vreugde duurde echter niet lang, Kruiningen strafte een ver- dedigingsfout resoluut af, hetgeen de gelijkstand en ruststand betekende. Na de rust ongeveer hetzelfde beeld: een voorhoede welke niet veel schoten loste en een achterhoede welke veel fouten maakte. Herhaaldelijk brak Kruiningen over links door, waaruit ze nog twee doelpunten wisten te scoren. Deze ne derlaag is voor de talrijke toeschouwers en zeer zeker voor de spelers een kou de douche geworden. RILLAND-BATH Tienershow. Zaterdag 3 oktober zal in het dorps huis „Luctor et Emergo" een muzikale tienershow worden gehouden. Medewer- king wordt verleend door twee orkes- ten, t.w. „The Stereo's" en „The Vio-1 Iets". Het eerstgenoemde orkest wist op de talentenjacht tijdens de fruitweek in Goes de eerste prijs te behalen. Bo vendien wordt medewerking verleend door het accordeonduo Peter en René, beide in 1963 en 1964 Nederlands kam pioen. 's Avonds zal het festival worden besloten met een bal, verzorgd door twee orkesten, die de gehele avond non stop dansmuziek zullen verzorgen. Openbare verkoping. Woensdag 30 september werd door notaris H. W. A. Steenpoorte te Krui- ningen in ,,'tWapen van Rilland" ten! verzoeke van A. Paauwe alhier publiek geveild een woonhuis met schuur en i tuin (erfpacht) aan de Tweedeweg A J 1451, groot 3 are 60 ca. Hoogste in- j schrijver dhr. Kurvink alhier voor 6500,Verkocht aan hoogste bieder j M. Weststrate Mz. alhier voor 7200,-. Door dezelfde notaris werd na afloop van deze verkoping ten verzoeke van Mr. J. G. v. d. Burgt, curator in het faillissement van C. Sinke, geveild een werkplaats en erf, in gebruik geweest1 als constructiewerkplaats, aan de A. Bu- tijnweg 60 alhier, groot 4 are 43 ca.1 Hoogste inschrijver en bieder A. Imanse alhier voor 10.050, Been gebroken bij val. De ruim 80-jarige mevr. Bolier-Plan- soen uit de Van Gorselstraat kwam de ze week zo ongelukkig te vallen, dat ze een been brak. Raadsvergadering. De gemeenteraad stelde in zijn ver gadering van 29 september j.l. de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1965 vast. In hun aanbiedingsbrief aan de raad hadden B. en W. reeds hun vol doening uitgesproken over het feit, dat deze begroting een overschot aan gewo ne middelen te zien geeft van ruim 50.000,Dit overschot, zo schreven B. en W., zal ten dele dienen te wor den aangewend tot dekking van de kos ten van rente en afschrijving van aan de begroting toe te voegen nieuwe ka pitaalsuitgaven. In dit verband werden genoemd: a. de verbetering en "verbre ding van de Hoofdweg (Rilland—Stati on); b. de stichting van een scholen complex t.b.v. de School met de Bijbel en de Geref. Gemeenteschool; c. de aan leg van een sportveldencomplex; d. de bouw van een bejaardencentrum. De raad toonde zich verheugd over het gun stige beeld, dat de begroting voor 1965 te zien geeft en stelde haar vast, zoals zij in ontwerp was aangeboden, t.w. met in de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven 1.533.995,13 en in de ka- pitaaldienst aan inkomsten en uitgaven resp. 5.775.964,09 en 6.613.541,74. Vastgesteld werd tevens de begroting van het gemeentelijk woningbedrijf voor het dienstjaar 1965. Besloten werd voorts tot een herziening van de huren van de gemeentelijke woningen, zulks in verband met de huurverhoging per 1 juli 1964. Teneinde een gedeelte van de vlottende schuld der gemeente te con solideren, werd met de N.V. Bank voor Ned. Gemeente een overeenkomst van geldlening aangegaan tot een bedrag van 50.000,De gemeentelijke leges verordening onderging een wijziging, teneinde het mogelijk te maken, dat voortaan voor het afgeven van visakten I en visconsenten een klein bedrag aan leges kan worden geheven. Een krediet van 1241,werd gevoteerd voor het inrichten en het herstel van het school plein van de openbare lagere school. Voor de afrastering van het openbaar plantsoen en van het schoolplein aan de Burgemeester van Gorselstraat werd een krediet beschikbaar gesteld van 2481,Als gevolg van de hiervoor genoemde, aan de begroting toegevoeg de uitgaven, het openbaar onderwijs be treffende, werd het bedrag per leerling voor het openbaar lager ondeiwijs her zien. Dit bedrag werd thans vastgesteld j op 65,42. Teneinde het mogelijk te maken, dat ook de artsen van de na- 1 burige gemeente Woensdrecht in voor komende gevallen een z.g. akte van lijk- schouwing kunnen opmaken, werden als j gemeentelijke lijkschouwers aangewezen dhrn. A. A. J. Dekkers, F. E. V. van Hootegem en J. P. M. van der Kar. Ter j voorziening in de vakature welke aan I de openbare lagere school zal ontstaan, j als gevolg van het vertrek van dhr. G. J. van Eek, werd tot onderwijzer aan genoemde school benoemd dhr. M. Ver- rijzer te Borssele. De raad besloot ver volgens tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en van de rekening van het gemeentelijk woningbedrijf over het dienstjaar 1962. De rekening van het Algemeen Burgerlijk Armbestuur pver dat jaar verkreeg 's raads goed keuring. Voor de inrichting van het in structielokaal van de brandweer werd een krediet beschikbaar gesteld van 1710,—. door B. J. TEN WESEPE 45) „Ga jij maar weer naar huis", advi seerde Jodocus. „Ik red me wel. Als ik op bezoek ga, sluit ik de winkel. De mensen hier zullen dat begrijpen". „En je buitenklanten dan?" Hij haalde zijn schouders op. „Tja, ik weet het ook niet. Ik moet maar zien een winkeljuffrouw te krij gen". Woensdags reed Geertje via Goes, waar ze haar moeder nog even bezocht, weer naar huis, naar haar eigen gezin. En Jodocus was er 's avonds weer. De winkel was maar een paar uur per dag open. Hoe kreeg hij zo gauw een meis je voor de winkel? De zaak verliep an ders helemaal...... Toen hij woensdagsavonds van het be zoek aan het ziekenhuis terugkwam, wachtte hem een verrassing. In het Zuideinde liep Corrie Biesterveld heen en weer en toen ze de jongen zag aan komen, snelde ze naar hem toe. „O, Jodocus, wat verschrikkelijk met je moeder..." begon ze op deelnemende toon. Hij haalde de sleutel uit zijn zak en ontsloot de deur. „Hoe weet jij..." „Hier, in het dorp, vertelden ze het. Trouwens, in de bus hadden ze het er ook al over, maar ik begreep toen nog niet, dat het jouw moeder was. Hoe gaat het nu met haar?" Toen ze binnen waren, sloot hij de winkeldeur weer en haalde zijn schou ders op. „Ze is aan één kant helemaal verlamd. Ze herkent me wel en wil telkens wat zeggen, maar het is allemaal onver staanbaar. Het is allemaal zo verschrik kelijk... Je staat er zo machteloos bij... En de dokters zeggen, dat het kalm aan wel beter zal worden. Het kan alleen een hele tijd duren". Ze waren naar de achterkamer gegaan en Jodocus zakte op een stoel neer. Het meisje stond verslagen bij hem en streek hem even over het haar. „En wat doe je nu met je winkel? En je klanten?" Hij spreidde zijn handen uit. „Wat kan ik doen? Er is twee keer per dag bezoek, 's middags en 's avonds. De overige uren heb ik de winkel open, maar naar de buitenklanten kan ik na tuurlijk niet. Ik moet iemand voor de winkel zien te krijgen, doch dat zal ook niet meevallen in deze tijd van perso- neelsschaarste". Ze dacht na en tenslotte knikte ze. „Heb je hier telefoon?" Hij wees naar de winkel. „Ja, daar". Ze trok een stoel bij en keek hem ernstig aan. „Luister eens, Jodocus, ik blijf hier voorlopig. Dat maak ik met Amsterdam wel in orde. Ik weet wel wat van dit vak af. Als jij me vanavond wegwijs maakt in de winkel en ik schrijf wat prijzen op, dan help ik van morgen af voorlopig in de winkel. Kun je misschien 's morgens weer je wijk in". Hij keek haar ongelovig aan. „En jouw werk dan?" „Dat maak ik wel in orde. Wat het zwaarste is, moet het zwaarste wegen. Wij hadden vroeger ook een kruide nierswinkel weet je wel? en ik heb er nog wel het een en ander van onthouden. Het zal de eerste dagen niet zo vlug gaan, maar daar moeten ze maar niet naar kijken. Natuurlijk help ik je, dat spreekt toch vanzelf?" Hij begon hoop te krijgen. „Alle... Corrie, dat zou geweldig zijn. Als ik maar om de andere dag de wijk in kan gaan, dat scheelt al, zie je! Zou je het echt kunnen, denk je?" Ze knikte beslist. „Als jij me vanavond wegwijs maakt, sla ik me er morgen wel doorheen. Zo. En nu zullen we proberen, of we wat te drinken gereed kunnen maken. Mag ik even in de keuken neuzen, Jodocus?" Tot laat in de avond wees Jodocus haar de weg in de winkel. Het meisje probeerde zoveel mogelijk in haar ge heugen te houden en schreef prijzen op, zodat ze zich niet zou kunnen vergis sen. Jodocus zette zelf op alle verpak te artikelen met potlood de prijzen, wat veel vergemakkelijkte en toen de klok één uur geslagen had, verklaarde Cor rie, dat ze er nu toch echt genoeg van had en dat het de volgende morgen wel zou gaan. Ze dronken nog een kop kof fie en Jodocus haalde uit de automaat bij de banketbakker een paar croquetjes, waarvan ze beiden smulden. „Ik zal je de logeerkamer wijzen", zei hij. „We moeten nu maar van de nood een deugd maken". Corrie snoof. „Ze moesten er onder de gegeven om standigheden eens wat van durven zeg gen..." Donderdagsmorgens zetelde Corrie Biesterveld in een stofjas van moeder Groen, die wel een tikkeltje te groot was, achter de toonbank en knoopte nog enkele raadgevingen van Jodocus in haar oor. „Niemand poffen, want er zullen er altijd wel zijn, die van de gelegenheid zullen willen profiteren". „Zeg maar misbruik maken", ver beterde ze. Om acht uur reed hij zijn wijk in, na gekeken door de nieuwe winkeljuffrouw en toen vijf minuten later de eerste klant kwam, verbaasd kijkend naar de onbekende juffrouw achter de toonbank, vroeg Corrie op kalme toon, waarmee ze de klant van dienst kon zqn. Maar de klant wilde, behalve de boodschap pen, ook haar inlichtingen hebben en Corrie, die dit zo half en half verwacht had, deelde kort en bondig, maar vrien delijk mede, dat ze een kennis was van de familie en als noodhulp voorlopig de winkel zou beheren. En dat werd van zelfsprekend geaccepteerd. Half één was Jodocus terug. „En? Hoe is het gegaan?" Het meisje wees naar de kassa. „Kijk zelf maar", antwoordde ze ver moeid en streek een lok van haar voor hoofd. (Wordt vervolgd) Telefoon (01130) 411 KRUININGEN en bijB. M. van Goudswaard Zuid Langeweg 3 Telefoon (01109) 252 KATS ll\LIV_n I IIMV^7l_IM UN r l\V_/OI U_ I Gemeentehuis Vlissingen of Sabalaan 5, telefoon 2878 In meisjesschoenen hebben wij een grote keuze in leu ke en vlotte modellen. I. Hage, Yerseke. Deze week diepvries kabel jauw van 1,59 voor 1,45 bij „De Spar", Yerseke.

Scheldebode | 1964 | | pagina 5