oo BAAYENS De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRABBENDIJKE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE Dit is een foto van het Engelse Leger des Heils-muziekkorps dat op vrijdag 18 september a.s. Yerseke zal bezoeken. Voor bijzonderheden zie de advertentie in dit nummer. JIJ. Blaauwkamer en Ds. Hoffman; 3e pr. |i A. Reijnhout. Hangplanten: le pr. M. Pieterse; 2e pr. A. Koppejan; 3e pr. B. van de Parel. Cactus- en vetplanten: le pr. M. Bouwman; 2e en 3e pr. C. C. van Paas- schen. Bakjes vaste planten: le pr. C. C. van Paasschen; 2e en 3e pr. J. P. Bal. Inzending Landbouwhuishoudschool le pr. Adri Versprille en Cobi Kievit; 2e pr. Dicky Bouterse en Diny -Staal; 3e pr. Janny Bruinooge; eervolle ver melding Lida Pool en Ina Openneer. Collecte kankerbestrijding. De collecte voor het Koningin Wil- helminafonds heeft in de gemeente Kruiningen in totaal 1519,88 opge bracht. Hiervan offerde het dorp Krui ningen 1031,09, Hansweert 419,54 en de buurtschap Oostdijk 69,25. Gevonden voorwerpen. Gevonden een regenbroek, een porte- monnaie, een autostep en een armband. Inlichtingen ter gemeentesecretarie van Wemeldinge. Wedvluchten. De postduivenvereniging „De Post duif" nam deel aan de volgende vluch ten: Mons, afstand 118 km, oude duiven: 1 en 4 M. Oudeman; 2 J. Feytel; 3, 7 en 8 A. op. 'tHof; 5 en 9 C. Lamper; 6 J. Vleugel; 10 A. Oudeman. Noyon, afstand 227 km, jonge dui ven: 1, 2, 8 en 9 M. Oudeman; 3, 4, 6 en 7 J. Feytel; 5 en 10 J. Vleugel. Oude duiven: 1 en 4 F. Timmerman; 2 M. Oudeman; 3 J. Vleugel. Vanuit Creil, afstand 273 km, jonge duiven: 1 en 6 C. Lamper; 2, 4, 5 en 7 M. Oudeman; 3 A. op 'tHof; 8 J. Vleu gel; 9 J. Feytel; 10 F. Timmerman. Oude duiven: 1 P. Vuijk. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I tegen de Beren een competitiewedstrijd op het sportveld aan de Bonzijweg. Beide ploe gen startten in een hoog tempo. Toch kwamen in de eerste helft weinig doel punten, hoewel vele kansen aanwezig waren. In de 37e minuut scoorden de Beren, 01, met welke stand de rust kwam. De tweede helft werd in een la ger tempo gespeeld tot in het laatste kwartier, toen Wemeldinge alles op al les zette om te scoren. In de laatste minuut kwam het begeerde doelpunt, gescoord door Weststrate, zodat met de stand 11 werd afgefloten. Wemeldin ge II speelde tegen Terneuzen III en won met 13. De A-junioren wonnen van Hansw. Boys met 24 en de B- junioren wonnen van Rilland met 31. Mooi succes kindercorso. Twee dorpsgenootjes, Gerard Gijssel en Abje Tjoonk hebben zaterdag deel genomen aan het kinder-fruitcorso te Goes. Zij behaalden in groep II met hun fruitwinkeltje een eerste prijs. Een prachtig succes voor deze twee onder nemende jongens. Zwemexamens. Woensdagmiddag werd in het kanaal door Zuid-Beveland door leerlingen het zwemexamen afgelegd, 't Examen werd afgenomen door dhr. Distelbrink en mevr. Wagenaar-Weyermans. De kan didaten werden opgeleid door mevr. Van Velzen-Daalhuizen. Geslaagd zijn: Privélessen, diploma A: Ankie Kloo- té, Willie Pankow, Mieke Nijssen, Ria Nijsse, Rancis v. d. Have, Philippa de Paauw, Bieneke van Wingen, Ineke Po- ley, Anke Ferdinandusse, Ans Stobbe laar, Addie Sandee, Evelien Blok, Eline Ganzeman, Jan Nijssen, Rian de Paauw; Wim Verhage, Kees van Maris, Kees Koole, Jan van Schaik, René Wonder- gem. Jan Bosma. afgewezen 4 kandi daten. Diploma B: Ankie Klooté, Loes Ver haart, Alice Barbé, Ans Carels, Joan van Liere, Rien Westveer, René Won- dergem. Afgewezen 2 kandidaten. Schoolzwemmen, diploma A: André Deurloo, Henk VerKamman, Freddie Schipper, Jan Vogelaar, Jos Visser, Jo ke Paauwe, Lenie Hoogendoorn, Toos Jeremiasse, Koos Eversdijk, Sarien Je- remiasse, Els van Gorp, Ria Ruissen, Elly Schouwenaar, Tiny Noussen, Mie ke van Dokkum, Maaike Boei, Kees Schouwenaar, Anton Zuidweg, Bram Vleugel, Freddie van Dokkum, Kees van Gorp, Piet Feytel, Ella Ruissen, Marion Schouten, Ad Mieras, Ab Tjoonk, Ko van Stel, Jan de Schipper, Gerard Gijssel, Sjaak Verhulst, Johan Noussen, Joke Schouten, Lenie Hamelink, Connie v. d. Maale, Erna Wedekind, Marian Weststrate, Kees de Vos, Anton Houte kamer. Afgewezen 11 kandidaten. Diploma B: George Stobbelaar, Ali Hogendoorn, Jan Geluk, Addie Dage vos, Truus Weststrate. Koos Hamelink, Elly v. d. Maale, Rita Dane, Jaap Nieuwdorp. Aanvaring. Maandagavond j.l. heeft de sleepboot „Marie VI" uit Rotterdam in de haven een aanvaring gehad met de „Egretha" die uit de sluis kwam. De sleepboot die de ponton E 13 trok kreeg in de haven motorstoring en de kapitein was naar de machinekamer gegaan om het schip weer op gang te brengen. Zijn poging gelukte juist toen het Belgische schip Egretha af wilde meren aan een duc- dalf. De verstelbare schroef stond op vooruit gekoppeld. Het gat dat door de aanvaring ontstond was juist boven de waterlijn. Jongen in het kanaal. Tijdens de drukte die op de weg naar de nieuwe loskade ontstond op vrijdag avond bij de aankomst van het hospi taalschip geraakte de jongeheer W. H. met zijn fiets te water, doordat hij in botsing met een bromfiets kwam. Hij werd spoedig door omstanders op het droge gebracht, waarna mevr. De Schip per de drenkeling naar huis bracht. Aankomst J. Henry Dunant. Vrijdagavond meerde het Rode Kruis hospitaalschip de J. Henry Dunant aan de nieuwe loskade af. Het schip had een reis van een week gemaakt over de Nederlandse binnenwateren. O.K.K. met de drumband brachten de patiënten en personeel een muzikale hulde en groet, waarbij vele burgers van Wemeldinge aanwezig waren. Aan boord werden door diverse verenigingen fruit en ver snaperingen aangeboden aan de patiën ten. Ook werden aan boord filmopna men gemaakt door de filmdienst van de Ned. Blindenbond, die juist deze dag de opnamen van het dorp had gemaakt. 72 patiënten hadden de reis meegemaakt waarvan er 4 te Zijpe van boord waren gegaan. Volgens de patiënten is deze reis een klinkend succes geworden. De stemming aan boord was opperbest en de verpleegsters, de Rode Kruisvrijwilli- gers, de scheepsarts, de geestelijke ver zorger, het keukenpersoneel en de va rende bemanning met elkaar hadden de tocht tot een onvergetelijke gemaakt. Zaterdagmorgen, toen het tijdstip van vertrek aangebroken was, kon men dat ook duidelijk constateren. De ontsche ping verliep vlot. De ziekenauto's en personenwagens schoven in rustig tem po voor de loopplank en binnen enkele uren was de J. Henry Dunant leeg, de patiënten waren boordevol herinnerin gen weer thuis. Intrede. Zondag zal Ds. G. van Bruggen, Vrij Evang. predikant, om 6 uur 's avonds zijn intrede doen als predikant der Vrij Evang. Gemeente alhier. Ds. van Brug gen zal in de morgendienst bevestigd worden door de consulent Ds. de Jonge uit Yerseke. Zondag 6 september nam Ds. van Bruggen afscheid van de ge meente Utrecht. Goede start van Kruiningen I. Het eerste elftal van Kruiningen is door met 20 te winnen van Zierikzee II de nieuwe competitie goed begonnen. Beter dan het tweede en derde elftal. Het tweede verloor n.l. met 32 van Zeeland Sport IV en het derde moest met maar liefst 60 zijn meerdere er kennen in Zeeland Sport V. Het verkeer. Maandagmiddag had op rijksweg 58 ter hoogte van de Zanddijk een aanrij- ring plaats tussen een personenauto bestuurd door mevr. J. E. N.-de G. uit Waarde en een volkswagenbusje be stuurd door J. C. F. H. uit Tilburg. De aanrijding ontstond doordat mevr. N. een auto die wilde afslaan naar de rich ting Yerseke, niet rechts over de in- voegstrook passeerde, doch doordat zij links passeerde. Dhr. H. kon toen een aanrijding niet meer voorkomen. Lichte materiële schade was het gevolg. Gevonden voorwerpen. Als gevonden is aangegeven een dek zeil. Inlichtingen kunnen bij de politie worden verkregen. geen moeite om ook de keeper te ver rassen (31). De spanning keerde toch! nog terug toen Melis profiteerde van een verkeerde terugspeelbal van de Ril- landia verdediging (32). Invaller Van Iwaarden smaakte 5 minuten voor het einde het genoegen zijn ploeg naar een 42 zege te brengen. Veiligheids-verkeersrit. Het Verbond voor Veilig Verkeer afd. Bergen op Zoom hield zaterdagmiddag een veiligheids-verkeersrit, waarvoor veel deelname was, t.w. 50 vrachtwa gens en 53 personenauto's. Bij de per sonenauto's werd dhr. A. Sinnige uit Rilland-Bath winnaar met slechts 10 strafpunten. Schaken. Door de schaakvereniging „De Zwar te Dame" werden de eerste ronden ge speeld voor de onderlinge competitie. De uitslagen hiervan waren als volgt: B. CokC. J. de Mey 10; M. van Gastel W. 'tJong 100; J. de GraagW. Zuydweg 01; J. van OostenP. van de Parel 10; B. CokW. Zuydweg -V2; M. van GastelW. Hubrechsen 10; J. van OostenW. 'tJong 01; P. van de ParelW. A. Verbeek 01; J. de GraagW. Karelse 01; J. Quak- kelaarJ. Stevense 01. Raadsvergadering. Dinsdagnamiddag a.s. om 6 uur zal de gemeenteraad in vergadering bijeen komen. Op de agenda komen o.m. de volgende punten voor: Voorstel tot vaststelling van een tijdelijke ziekte kostenregeling voor het gemeenteper- soneel; voorstel tot vaststelling van een verordening tot het toekennen van een salarisverhoging in de vorm van een uitkering ineens over het jaar 1964; voorstel tot verhoging van de tarieven voor de gemeentelijke badinrichtingen; benoeming van een gemeentewerkman- in vaste dienst en benoeming van een vertegenwoordiger en plaatsvervangend vertegenwoordiger in het algemeen be stuur van de bestuursschool Zeeland. Bloemententoonstelling. Dahlia's, chrysanten, bloeiende- en niet-bloeiende kamerplanten, vogels en antiquiteiten. Dit alles was te zien op de lustrum-bloemententoonstelling die afgelopen vrijdag en zaterdag in „Ons Dorpshuis" werd gehouden. De vele door de inwoners ingezonden bloemstukken waren door de Floraliavereniging kun stig gerangschikt. Voor de entourage zorgden een miniatuur-molen, een arre- slede, twee flamingo's en diverse antie ke voorwerpen. De jury bestaande uit dhrn. J. A. van de Guchte uit Goes en P. Oele uit Kapelle had geen gemak kelijke taak om de inzendingen te waarderen. De volgende prijzen werden toegekend Dahlia's: le pr. mevr. Sinke-Geldof 2e pr. M. Pieterse; 3e pr. A. Kallemein. Chrysanten: le en 3e pr. A. Kalle mein; 2e pr. M. Pieterse. Bloeiende kamerplanten: le en 2e pr. M. Pieterse; le pr. J. Zwemer; 2e pr. J. Blaauwkamer; 2e pr. P. Boone; 2e en 3e pr. Ds. A. Hoffman; 3e pr. C. van Iwaarden; eervolle vermelding B. van de Parel en P. Boone. Niet-bloeiende kamerplanten: le en 2e pr. M. Pieterse; le pr. J. Krijger, J. van de Pas, B. van de Parel; 2e pr. Bejaardengymnastiek. Ook voor de Hansweertse bejaarden is het gezegde „Sport staalt spieren" nu van toepassing. Sinds enkele weken wordt er n.l. op de maandagmiddag in „Kay Munck" gymnastiek gegeven, wel ke speciaal voor de bejaarden is afge stemd. Ook de bejaarden, die geen lid van een bejaardenbond zijn, kunnen hier aan deelnemen. Het initiatief, dat van het Groene Kruis uitgaat, is zeer lo venswaardig te noemen. Dagje uit. De muzikanten van de harmonie „Scheldegalm" en hun echtgenoten zijn zondag een dagje op reis geweest, met als doel Antwerpen, 's Morgens werd een bezoek aan de „vogelmarkt" ge- bracht, terwijl er in de middaguren aan een festival, georganiseerd door de stad Antwerpen, werd deelgenomen. Deze deelname bestond uit een concert van een uur, waarvoor tamelijk veel belang stelling bestond, 's Avonds werd het be zoek aan de sinjorenstad voortgezet met een bezoek aan een amusements programma. Rondgang en concert. Vrijdag j.l. bracht de harmonie „E. M.M." uit Kruiningen op uitnodiging van „Scheldegalm" een bezoek aan Hansweert. Aan de „overkant" werden de bezoekers afgehaald, waarna er een gezamenlijke mars, waarbij dezelfde mu ziek werd geblazen, werd ondernomen naar Hansweert-west. Daar werd ook een rondgang gemaakt en tevens een concert, bestaande uit marsen, ten ge hore gebracht. Zowel bij de muzikan ten als bij het publiek zal dit gezamen lijk optreden zeer in de smaak zijn ge vallen. Het ligt dan ook in de bedoe ling, dit het volgende jaar met andere verenigingen te herhalen. Voetbal. Voor het eerste en tweede elftal van de v.v. „Hansweertse Boys" is de com petitie begonnen. Het eerste elftal be gon de competitie goed. De uitwedstrijd tegen „Dreischor" werd met 51 ge wonnen. De gehele wedstrijd hadden de oranjehemden een veldoverwicht. De ruststand was 4—1. Het tweede speel de een uitwedstrijd tegen Cortgene I. Het „verjongde" elftal wist de gehele wedstrijd goed partij te geven. De rust i ging met gelijke stand in (11). De gastheren wisten echter de kansen be- ter te benutten, terwijl de Boys-aanval I geen stootkracht had. Eindstand 41 j voor Cortgene. Ongeval. Het kind van de familie Van Chaam (1 ys jaar) dat in een onbewaakt ogen blik een ketel warm water omvertrok, werd met ernstige brandwonden op genomen. Thans maakt de kleine het naar omstandigheden tamelijk goed. Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag tegen de Meeuwen. Deze wedstrijd werd bedorven doordat de Rillandia doelman Bruyn- ooge in de 31e minuut van de tweede helft een beenbreuk opliep. Hij werd naar het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. Van ruw spel of enige opzet was geen sprake. Ril landia heeft het in deze wedstrijd uiter mate moeilijk gehad, want de prima spelende Meeuwen bleek een lastige te genstander. Er was na 29 minuten een defensiefoutje nodig om Deurloo met een kopbal in staat te stellen de thuis club aan een 10 voorsprong te hel pen. Rillandia drukte toen even door en dat leverde 5 minuten voor de rust een tweede treffer op, toen doelman v. d. Woestijne een hard schot van De Boer moest laten passeren (20). Vlak voor de rust slaagde Francke er in de ach terstand op keurige wijze tot 21 terug te brengen. Na de rust viel na 7 mi nuten een doelpunt. Prevo omspeelde op fraaie wijze 3 spelers en had toen Kinderspelen. Zaterdag werden er op het sportveld kinderspelen georganiseerd ter gelegen heid van de officiële opening van de speeltuin. De uitslagen van de verschil lende wedstrijden zijn: Paardrijden, meisjes van 89 jaar: 1. R. Dees en D. Lenshoek; 2. M. Verspril le en E. Wolfert; 3 I. van Houte en W. Nagelkerke. Jongens van 89 jaar: 1. B. van de Berge en R. Schrier; 2. W. Wagenaar en J. K. Weststrate; 3. A. Molendijk en A. van de Poel. Jongens van 1315 jaar:: 1. F. yan de Berge en A. van Oosten. Meisjes van 13;15 jaar: 1. R. Repko en C. Nagelkerke. Vlaggetjes steken, meisjes van 67 jaar: 1. A. Meloen; 2. C. Veerhoek; 3. J. de Kok. Jongens van 67 jaar: 1. G. Hoek- man; 2. D. Verburg; 3. A. Lagendijk, j Boegsprietlopen, jongens van 1012 jaar: 1. J. Sinke; 2. R. Oostdijk; 3. R. Veerhoek. Meisjes van 1012 jaar: 1. L. Koster; 2. T. Nagelkerke; 3. E. Janse. Ballenblazen, meisjes van 10-12 jaar: 1. C. Lobbezoo; 2. I. Nieuwenhuize; 3. E. Sinke. Jongens van 1012 jaar: 1. J. Sin ke; 2. P. de Bel; 3. H. van Strien. Flesdrinken, jongens van 89 jaar: 1. A. Herwijnen; 2. A. de Pagter; 3. J. van Koeveringe. Koekhappen, meisjes van 67 jaar: 1. C. Versprille; 2. N. Dees; 3. A. Gui- ran. Jongens van 67 jaar: 1. C. Lobbe zoo; 2. G. Hoekman; 3. R. de Graag. Wedvluchten. „De Luchtbode" vloog vanaf Neuf- villes met de volgende uitslag: 1, 3, 5 F. van de Berge; 2, 4 K. M. Staal; 6 H. van Doorn. Dit was de laatste wed vlucht van dit seizoen. De P.V. „De Scheldeduif" vloog van uit Parkestone. De uitslag was: 1, 3, 10 W. Krijnsen; 2 M. Minnaard; 4, 9 H. Blok; 5 D. van Luijk; 6 D. van de Vre de; 7 L. Paauwe; 8 Jos. Huisman; 11 Jac. Traas. Voetbal. Het eerste elftal van Krabbendijke voetbalde tegen V.C.K. en verloor met 51het tweede speelde tegen Temeu- zense Boys en verloor met 54. Ongeval. Donderdagavond, vlak voor de Rode Kruisoefening, deed zich op de kruising RijkswegHavenweg een aanrijding voor tussen een bromfietser, dhr. W. K. uit Zaamslag en dhr. Dansen alhier. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat dhr. Dansen geen voorrang verleende aan de bromfietser, die over de Rijksweg in de richting van Goes reed. Dit had tot ge volg dat hij geschejpt werd door de bromfietser. Hij liep enige schaafwon den en een gebroken neusbeen op, waarmee hij naar het ziekenhuis „Berg- zicht" in Goes vervoerd moest worden. De bromfietser liep enige schaafwonden aan zijn gezicht op. De voertuigen wer den ernstig beschadigd. Oefening Rode Kruis en brandweer. De brandweerkorpsen van Waarde, Rilland-Bath en Krabbendijke hielden donderdagavond een gezamenlijke oefe ning in samenwerking met de Rode Kruiskorpsen uit Krabbendijke en Ril land. Bij deze oefening, die veel bekijks trok, werden gewonden uit een bran dend gebouw gehaald en verzorgd. Hier bij bewees de nieuwe brandweargarage aan het eind van de Wilhelminastraat reeds zijn eerste goede diensten als oefenterrein. Tevens deed het kaaspak huis van Van Doorn hiervoor dienst. Na afloop van de oefening, die zeer ge slaagd is, werden besprekingen gehou den door Dr. A. Kamps van Rilland en dhr. H. Don van het Rode Kruis. Op 23 september zal de vervolgcursus van het Rode Kruis in Rilland weer (gaan be ginnen, terwijl in Krabbendijke op 1 ok tober hiermede gestart zal worden. Gemeenteraad. De op Prinsjesdag gehouden raads vergadering was op vele punten anders dan normaal. Er was in het geheel geen publiek, de begroting werd behandeld, er werd voor Krabbendijke ongewoon lang vergaderd en er waren twee zil veren jubilea. Wethouder Van Velzen maakt n.l. reeds 25 jaar deel uit van het college van B. en W., terwijl dhr. Marcusse dezelfde tijd als raadslid in het bestuur van Krabbendijke heeft ge zeten. De burgemeester haalde de moei lijke jaren gedurende de oorlogstijd op en de tijd daarna, toen op 27 juli 1945 een noodgemeenteraad werd opgericht. Verder dankte de burgemeester de raadsleden voor hun goede samenwer king en noemde het een verdienste dat beiden zo lang het vertrouwen van hun politieke vrienden hadden kunnen be houden. Hierna bood hij namens het ge meentebestuur een boekwerk aan. Dhr. Busch feliciteerde de raadsleden na mens de gehele raad, terwijl secretaris Van Velzen dit namens het gemeente- personeel deed. Bij de algemene be schouwingen werd het eerst het woord gevoerd door dhr. Van Harn. Naar zijn mening was de bouw van de woning wetwoningen in het bouwplan centrum veel te iangzaam gevorderd. Over de j vertraging van de ratiobouw was dhr. Van Harn ontstemd. Nadat de plannen met veel enthousiasme zijn ontvangen in de raad, kwam er eerst een vertra ging van 4 a 6 maanden, terwijl er nu weer een half jaar bijkomt. Bovendien is het zeer bezwaarlijk dat er nu gedu rende 2 Vi jaar geen woningen meer kun nen worden toegewezen. Verder vroeg dhr. Van Harn zich af of het niet de overweging verdient ons terug te trek ken uit de ratiobouw, nu er hierdoor zulke enorme moeilijkheden rijzen. De burgemeester zei in zijn antwoord dat men zonder Goes niet tot ratiobouw had kunnen komen en dat hierdoor en doordat Goes pas later deelnam aan de besprekingen de bouw vertraagd werd. Hij achtte het uittreden uit de ratio bouw in dit stadium uitgesloten en zei verder dat uit oogpunt van rationeel bouwen het vereist is dat, nu in Goes begonnen wordt, ook sommige andere gemeenten voorgaan. Men heeft als com pensatie toegezegd dat nu alle 60 wo ningen gelijk kunnen worden gebouwd. Dhr. Riedijk noemde de geschiedenis rond de ratiobouw gesol en vond het gaan lijken op voor-de-gek-houderij. Hij had van diverse kanten gehoord dat nu ook Kloetinge en 's-Gravenpolder voor gingen en, aldus dhr. Riedijk, over twee jaar mogen wij eindelijk ook eens begin nen. Dhr. Busch sprak (evenals overi gens andere sprekers) zijn waardering uit voor de tijdige verschijning van de begroting. Hij noemde bij zijn terugblik de nieuwe fontein symbolisch voor de stuwende kracht van het gemeentebe stuur. Ook hij had het tempo bij de bouw in het bouwplan centrum gaarne wat vlotter gezien. Dhr. Markusse zei vertrouwen in B. en W. te hebben dat ze alles in het werk zullen stellen om de gevolgen van de ratiobouwvertraging zo goed mogelijk op te lossen. Bij de behandeling van de begroting merkte dhr. Riedijk, later gesteund door dhr. Van Harn, op dat hij het op prijs zou stellen als het mededelingenblad weer zou gaan verschijnen. Dhr. Hage vroeg of men reeds vorderingen gemaakt had met de aanschaf van reddingsmiddelen. De voorzitter noemde dit een moeilijke kwestie, want waar moet men langs de zeedijk deze reddingsmiddelen plaatsen? Op de haven zullen eerstdaags twee reddinghaken worden aangebracht. Bij de behandeling van de subsidie-aanvra gen was het dhr. Markusse, die vragen stelde over het verbinden van de voor waarde van het voeren van de financiële administratie naar de door B. en W. te stellen regels, aan het verlenen van een subsidie van maximaal 2500,aan de vereniging „Het Groene Kruis". De bur gemeester lichtte dit punt toe door te verklaren dat dit punt niet was opgeno men om nu eens helemaal de admini stratie te gaan laten veranderen, maar enkel om de bevoegdheid te hebben dit te doen wanneer dit eventueel noodza kelijk zou worden. Tot leden van de woonruimtecommissie werden herbe noemd dhrn. J. Zandijk, M. L. Markus se, A. Zeevaart, M. J. Benou en mevr. A. Verschuure. Het voorstel om enkele rijwielrekken te plaatsen voor de Her vormde school, werd na enige discussie aangenomen. De gemeenterekening werd voorlopig vastgesteld met voor de ge wone dienst aan inkomsten 983.378,02 en aan uitgaven 985.560,22, terwijl de ze cijfers voor de kapitaaldienst resp. luiden 3.463.981,53 en 3.723.081,25. De rekening van het woningbedrijf sluit met aan baten en lasten 97.596,06 en aan kapitaalsinkomsten en uitgaven 300.840,21. Een bedrag van 17.885,05 werd tenslotte vastgesteld voor de re kening van de Burgerlijke Instelling v. Maatschappelijke Zorg. Streekvergadering N.C.V.B. In de Ned. Herv. kerk had vorige week een vergadering plaats van de af delingen Yerseke, Wemeldinge, Waar de, Oostdijk, Kruiningen, Rilland-Bath, Kapelle-Biezelinge en Krabbendijke van de N.C.V.B. Mej. Van Hekken verwel komde de dames en hield een voordracht met als titel: „Het huis op de steen rots". Ds. W. H. Gispen uit Terneuzen hield een lezing over de Kerk van van daag en de wereld van morgen. De ge westelijke presidente, mevr. De Jonge uit Yerseke, sloot deze vergadering en deed een beroep op de leden om met zo veel mogelijk leden naar de viering van het 40-jarig bestaan van de N.C.V.B. in Utrecht te gaan. Benoemingen. Bij de diakonale commissie voor de gezinsverzorging in Rilland-Bath en Waarde is per 24 aug. benoemd als ge zinshelpster in vaste dienst mevr. A. Blok-Pool uit Rilland en per 1 oktober in dezelfde funktie mej. M. Huissen al hier. Beide gezinshelpsters komen in de plaats van mej. Truida Koeman, die per 1 augustus eervol ontslag werd ver leend. Voetbal. In de 3e klasse D kreeg Waarde II zaterdag Hoek II op bezoek. Hoek ging met de winst strijken, 03. Waarde I ging in klasse 2 B een kans wagen in Borssele. Het zat hun niet mee, want ze zagen de winstpuntjes hun neus voorbijgaan, 32. Een kleine nederlaag, wat toch niet had moeten gebeuren. Uitwisselingsconcert. Op uitnodiging van de Koninklqke muziekvereniging E.M.M. te Watervliet (België) werd door de muizekvereniging „Vooruit" een zaalconcert gegeven op zaterdag 12 september. Na eerst een korte mars te hebben gemaakt werd een koffietafel aangeboden. Te 8 uur werd in de grote zaal van 't Gildehuis een concert verzorgd, nadat welkomstwoor den waren gesproken. Voor een groot aantal toehoorders werden een viertal grote nummers en vier marsen ten ge hore gebracht. Bij de grote nummers werd een uiteenzetting gegeven door de dirigent Daan Manneke. De uitvoering werd met een dankbaar applaus beant woord. De slotmars Wandel Leben werd op verzoek zelfs herhaald. Na het con cert bleef men nog geruime tijd gezellig

Scheldebode | 1964 | | pagina 2