h blok jongen of meisje een meisje WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN REPARATIES KUNSTGEBITTEN L. GRIMM solex J. van Putten huishoudster of meisje C. M. SMIT QU AAK KRUININGEN EN RILLLAND Terstond gevraagd een fa. J. A. Heijboer en Zn Welke handige jongen wil opgeleid worden voor hei wikkelvak M. J. Geluk - Wemeldinge KORTE GOLFJES europese fabrikanten en zonen Voetbal. Het tweede elftal van Krabbendijke voetbalde zaterdag tegen Borssele I en verloor met 4—1. De A- en B-junioren speelden allebei met 22 gelijk, resp. tegen Kapelle en Yerseke. Wedvluchten. De wedvlucht van de P.V. „De Lucht bode" vanuit Vilvoorde (61 km) had de volgende uitslag: 1, 2, 3, 4, 6, 8 K. M. Staal; 5, 11 F. van de Berge; 7 H. van Doorn; 9 M. Sinke; 10, 12 C. M. Hart- hoom. De Scheldeduif vloog vanuit Cha- teauroux (543 km) met de volgende uit slag; 1, 2 L. Paauwe; 3, 5, 6 C. J. Cle ment; 4 J. van de Vrede. Voetbal. Zaterdag rolde de voetbal weer voor de eerste competitiewedstrijd. Waarde I kreeg S.V.D. op bezoek. Waarde zette goed op. Zelfs bij de ruststand stond Waarde in het voordeel met 20. Toch leek het er op dat er te vroeg gejuicht was. S.V.D. kwam nu sterk opzetten en wist kort na elkaar drie maal te sco ren, 23. Waarde ging opnieuw in de aanval en wist de achterstand om te zetten in winst, want het einde kwam met 4—3. De B-junioren begonnen ook niet slecht. Zij wisten de B-junioren van Ka pelle met een nederlaag naar huis te sturen. Waarde II ging naar Wemeldinge II maar had daar niets te zeggen. Ze le den hun eerste nederlaag met 17. Opbrengst collecte. De collecte voor de kankerbestrijding heeft alhier het mooie bedrag van 370,80 opgebracht. Een woord van dank is op zijn plaats. Raadsvergadering. Dinsdagavond kwam de raad in open bare vergadering bijeen onder voorzit terschap van burgemeester De Kam. Van Ged. Staten was goedkeuring ont vangen tot verhoging van de presentie gelden van 10,op 15,per ver gadering. Goedgekeurd werd een voor stel van B. en W. tot verhoging van het krediet in rekening-courant bij de N.V. Ned. Gemeenten tot 75.000,Even eens werd goedkeuring verleend aan de huurverhoging voor woningwetwonin gen. Vastgesteld werd de nieuwe ver ordening betreffende rechtspositie vrij willige brandweer. In verband met de aanleg nieuwe weg Hoofdstraat werd door B. en W. voorgesteld over te gaan tot onteigening van strookjes tuingrond voor verbreding en het inleggen van verschillende kabels en waterleiding. Met de verschillende eigenaren zal hier een bijeenkomst worden belegd omtrent aankoop grond, beplanting en afraste ring. Aan de kosten dezer verbreding zal Ged. Staten 65 bijdragen. B. en W. werden gemachtigd vergunningen te verlenen voor het aanbrengen van dou checellen. In de rondvraag stelde dhr. M. van Houte een vraag over de bouw grond kleuterschool, daar de aankoop van de benodigde grond nog geen goed keuring heeft verkregen, terwijl de aan besteding reeds is gegund. Dit geeft grote stagnatie in de bouw. Hengelwedstrijd. Zaterdagmiddag hield de hengelsport vereniging „De Kapelse Kanaalvissers" in het kanaal door Zuid-Beveland een bekerwedstrijd. Er namen 71 leden aan deel, die gezamenlijk 5975 gram vis op het droge haalden. De uitslag is: 1 G. C. Versluis, 455 pnt.; 2 J. Snoep, 335 pnt.; 3 A. Zegers, 315 pnt. De laatste wedstrijd zal medio oktober plaats vin den. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging O.W. T.B. nam met 36 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Arras, afstand 157 km. De uitslag is: 1 en 4 J. C. Nijsse; 2 P. I. Butler; 3 en 7 J. L. de Jager; 5 A. J. L. Luterjn; 6 P. M Kuyper. Voetbal. De eerste competitiedag is voor Ka pelle niet fortuinlijk geweest. Het eer ste elftal dat met enkele invallers Mid delburg V moest ontvangen, had tijdens de wedstrijd nog eens de pech spil Braam te moeten verliezen wegens een enkelblessure. De ploeg moest dan ook aan een technisch beter Middelburg met 03 de eer laten. Het tweede elftal, dat slechts met negen man de reis naar Tern. Boys aanvaardde, moest met een 80 nederlaag de retourreis aanvan gen. Beter deden de A-junioren het. Zij wisten een 22 gelijk spel af te dwin gen op Krabbendijke A I. De B-junioren die te gast waren bij Waarde, verloren met 52. Concert. Zaterdagavond traden in de muziek tent aan de Van der Biltlaan achtereen volgens het jeugdkorps „Jong Genoe gen", het dameskoor van de Platte landsvrouwen, het mannenkoor „Zang en Vriendschap" en het muziekkorps „Ons Genoegen" op voor het geven van een zomerconcert. Ofschoon er bij de aanvang veel luisteraars waren geko men, dunde het publiek van lieverlee als gevolg van een opkomende onweersbui, die gepaard ging met regen. Voor de concert gevers een jammerlijke omstan digheid, omdat het concert het laatste was dat dit seizoen gegeven werd. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Kapelle besloot woensdagavond een krediet beschikbaar te stellen voor het samenstellen van een historisch overzicht van de gemeente over de laatste honderd jaar. Dhr. W. E. P. van IJsseldijk uit Goes zal met het schrijven van het naar schatting tweehonderd bladzijden tellende boek werk worden belast. Het ligt in de be doeling de geschiedenis aan te laten sluiten op de bekende kroniek van Bijlo. Als streefdatum van voltooiing wordt gedacht aan januari 1966. Raadslid A. de Schipper (vr. lijst) kon zijn stem aan dit voorstel niet geven omdat vól gens hem aan het geld hiervoor een be tere bestemming kan worden gegeven. Voordat dit besluit viel, was de raad drie kwartier in besloten zitting .ge weest aangaande verwikkelingen rond de te bouwen fabriek van N.V. Procos, die zoals bekend in eerste instantie te Biezelinge zou worden gebouwd, maar thans in St. Maartensdijk zal verrijzen. Overeenkomstig de toezegging van bur gemeester H. G. van Suijlekom in deze raad hierover nadere mededelingen te doen, deelde de burgemeester bij de be handeling van de ingekomen stukken mede, dat van deze N.V., die al reeds tot grondaankoop in de gemeente was overgegaan, een verzoek was ontvan gen, of de gemeente bereid was de grond, zijnde 1,2 ha, van de N.V. over te nemen tegen een rouwkoopsom van 5000,—. Daar er echter woensdag middag door de N.V., waarvan dhr. J. J. Ganseman uit Kapelle directeur is, aan alle raadsleden een schrijven was gezonden, wilden enkele raadsleden na dere gegevens weten. Het voorstel van <p)r._ J.M. Zuidweg (C.H.) om dit_ in besloten zitting te doen kreeg instem ming van enkele raadsleden, zodat er een waas van geheimzinnigheid blijft hangen over het niet te Biezelinge bou wen van de Zwitserse vestiging van de N.V. Procos. Zoals bekend zal deze fa briek zich bezig gaan houden met het vervaardigen van etherische 'oliën, waar voor als grondstoffen produkten als prei, dien, knoflook en dergelijke nodig zijn. Aangaande het verzoek van N.V. Procos om de grond, die destijds van de erven P. Karelse aan de Schoorse Grint weg is gekocht voor de taxatieprijs van 40.854,terug te kopen tegen een rouwkoopsom van 5000,—, deelde de voorzitter mede, dat B. en W. zich hier over hebben beraden, waarbij zij hebben gemeend, hiervoor geen voorstel aan de raad te moeten doen, omdat niet zeker is of er op korte termijn nieuwe gega digden voor zijn. De raad kon zich hier mede akkoord verklaren. Wel hechtte de raad zijn goedkeuring aan het voor stel om aan 10 personen een premie toe te kennen ingevolge de premieregeling woningverbetering en woningsplitsing. Een en ander zal de gemeente komen te staan op 5159,56. Volgens de huidige richtlijnen zal dit bedrag mogelijk nog een verhoging kunneh ondergaan. Aan gezien er op de begroting slechts een bedrag voor deze premies is uitgetrok ken van 4853,en er al reeds tot 4719,19 premies zijn verleend, zal ten einde het woongerief zoveel mógelijk te helpen bevorderen, de begrotingspost met 5347,- worden verhoogd. Om reeds gedane grondaankopen te kunnen financieren alsmede de bouw van een aula en andere openbare werken, zal met de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten een vaste geldlening worden aan- gègaan van 200.000,tegen een loop tijd van 25 jaar en een rentevoet van 5% Akkoord ging de raad voorts met het voorstel de woningwetwoning Ceresstraat 6 te verhuren aan dhr. P. Oud uit Emmeloord, die tot praktijk leerkracht is aangesteld bij de lagere tuinbouwschool te Kapelle. De raad gaf ook haar fiat aan het voorstel tot vast stelling van een voorbereidingsbesluit ex artikel 36, 4e lid van de woningwet. Bij de rondvraag wees raadslid J. de Jager (A.R.) op de slechte verlichting en afwijkende tijden van de torenuur werken. Een en ander heeft echter de aandacht. Raadslid A. de Schipper (vr. lijst) vroeg om op zo kort mogelijk tijd de brandweer met volledig en goed ma teriaal uit te rusten. Hij achtte dit ge wenst daar er kortgeleden is gebleken, dat hieraan wel het een en ander hapert. Door de voorzitter werd medegedeeld dat er vermoedelijk in de volgende raad een voorstel tot aanschaffing van een nieuwe spuit zal komen. Op de vraag van dhr. F. van Hoorn (V.V.D.) in hoe verre het staat met de ratiobouw, deel de de burgemeester mede, dat thans allés rond is en dat half september in Goes zal worden gestart. Van 310 september 1964 YERSEKE. Huw.aangifte: Jan Krijger, 64 j. en Arida Johanna Broere, 55 j.; Aarnout Adriaan Sanderse, 25 j. en Adriana Dijkwel, 20 j. Gehuwd: Francois Slabbekoorn, 22 j. en Wilhelmina Elisabeth van Eenenaam, 23 j.; Adriaan Jacobus Jacob Sandee, 25 j. en Elisabeth Jacoba Petronella van Eenenaam, 20 j. WEMELDINGE. Overleden: Foort Oudeman, 85 j., wedn. van Cornelia Ma ria Elisabeth Termaten. KRUININGEN. Geboren: Gerritdina Magdalena, dv. Jacob Marinus de Regt en Anna Wilhelmina Maria van Zwam. Ondertrouwd: Egbertus Dekkinga, 20 j. te Rilland-Bath en Adriana Francina Meijer, 19 j. Getrouwd: Jacobus Jan Paauwe, 21 j. te Den Helder en Elizabeth Cornelia Verbeek, 19 j. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. Wïllekes, Kortgene. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vry Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine F. A. G. de Klark. Kapiteine E. Berman. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrij Evang. Gem. 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge, Yerseke Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. P. Visser, Apeldoorn Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. C. den Engelse, Pernis. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vry Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Evang. van Gent, Kam pen. Krabbendijke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Drs. J. Spoelstra uit Boskoop. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. van Woerden. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. van Rheenen.. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Heden behaagde het de Here plotseling uit ons midden weg te nemen onze geliefde man, va der, behuwd- en groot vader JOOST VAN SPARRENTAK in de ouderdom van ruim 70 jaar Biezelinge J. G. v. SPARREN- TAK-DRONKERS Ede: C. B. GEERSE- v. SPARRENTAK CHR. GEERSE ELINA CHRISTIAAN JEANNETTE BRIGITTA JOOST Biezelinge, 9 sept. 1964 Nieuwe Kerkstraat 47 De begrafenis zal plaats hebben op zaterdag 12 september a.s. om 11.30 uur op de algemene be graafplaats Heden nam de Here zacht en kalm uit ons midden weg onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder CHRISTINA ECKHARDT sinds 1930 weduwe van J. A. Hartoog in de ouderdom van ruim 79 jaar Sterke de Here ons in dit zware verlies Yerseke: C. G. HARTOOG JAN LIENEKE DICKY CHRIS Serooskerke: D. J. REMIJN S. REMIJN- KOPPEJAN en kinderen Yerseke, 10 sept. 1964 Hartoogstraat 3 De begrafenis zal plaats vinden D.V. maandag 14 sept. a.s. om 1 uur Sneller, beter en goedkoper! Lange Ville 9 - Yerseke Aangezien het mij onmoge lijk is, om allen, die op eni gerlei wijze 2 sept. j.l. voor mij tot een onvergetelijke dag gemaakt hebben, per soonlijk te bedanken, wil ik langs deze weg u allen heel hartelijk dank zeggen S. DUINKERKE Kom de bekijken en berijden I Solex Service - Station Noordzandstr. 12 - 15 Yerseke - Telef. 545 Gevraagd voor dag öf dag en nacht Vierstraat 15 - Yerseke Al is het nog steeds mooi weer, het najaar is in aan tocht! Schaf nu warme sokken, ankiets, kniekousen of maillots aan. Wjj hebben hierin een enorme sorte ring. En alles in de bekende Mirlon-Mirlana kwaliteit, dus het beste van het beste! Weet u, dat wij van dit merk ook voorradig hebben: Mouse-crèpe dames- en kin derslips, panty's, breeches en slip-stepps? (Mouse-crè pe broekjes met afneemba re jarretelles!) En natuur lijk de onovertroffen ny lons, mouse-crèpe nylons en pantykousen. Alleenverkoop Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. C a it TRUITJES tt PULLOVERS Reeds een grote keuze in de nieuwe herfst- en wintermodellen bij die genegen is 'smorgens melk te bezorgen en 'smiddags in de winkel te helpen of voor huishouding en winkel Aanmelden na 7 uur Markt 15 - Kruiningen - Telefoon 558 Wij hebben voor een goede elektricien vast werk Aanmelden zo spoedig mogelijk INSTALLATIE- EN WIKKELBEDRIJF Telefoon (01192) 333 GOOOOOOOV >000000000 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Uitkomst voor jonge moe ders! Minder vuile luiers dank bij Babysept luier- inleg. Verkrijgbaar bij Dro gisterij Kooman, tel. 221, Wemeldinge. Hang zo'n handig opklap baar lessenaartje naast uw telefoon, 'tls reuze gemak kelijk! 16,Boekhandel van der Peyl, Kruiningen. Te koop: Bromfiets Sparta Tour 1964. - Zandweg 37, Kruiningen. Geldkistjes vanaf 11,40, met afgeronde hoeken en cylinderslot. Ook prima voor verenigingen. - Boekhandel van der PeyL In de nieuwste dames ge makschoenen hebben wfl zeldzaam mooie schoenen. Ook damesmolières in juch- ten- en gewerkt leder heb ben wij een grote keuze. Komt onze etalages eens zien! - I. Hage, Yerseke. WENST U een speciale plaats voor uw advertenties Geef deze dan vroegtijdig aan ons op! Kille avonden, koude voe ten. We hebben een behoor lijke sortering pantoffels thuis. - Schoenhandel Pe dicure G. E. Meeuse, Kerk plein 10, Yerseke. Kiein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerjj J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Damespumps van de be kendste merken, o.a. Em press, Mahlich, Anita en Caral. Kwaliteit en vastge stelde verkoopprijzen. Schoenhandel Pedicure G. E. Meeuse, Kerkplein 10. Te koop een z.i.g.s. bevin- dende kachel merk „Fram". Te bevragen Stenge 3, Yer seke. Ook deze week weer nieu- we zendingen ontvangen in jasjes, jacks, meisjespak jes, jurkjes, overgooiers. Beeldige nieuwe kleuter- en babykleding. Ook hierin steeds het nieuwste en al tijd iets aparts! En nergens treft u zo'n geweldige col lectie terlenka en draion rokjes aan. Ook hierbij bij passende blouses en trui tjes. Bij alles gratis Zilver zegels. Textielhandel Snoep-van Willigen. Koop niet zo maar een „wollen" deken. Koop een zuiver wollen merkdeken, dan pas krijgt u waar voor uw geld. Wij hebben ze voor u vanaf 39,75. Bovendien gratis ZilverzegelsOok hierin grote keuze, evenals in kinderdekens! - Textiel handel Snoep-van Willigen. Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schrijven. Kom bij ons uw keuze maken, uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders! Boekhandel F. v. d. Peyl. J. Kole, Yerseke, verzorgt ook uw interieur. Kom eens praten. (Vrijdags van 7.30 tot 9 uur n.m. te Wemel dinge, Wilhelminastr. 58) Te koop: Schuurtjes gara ges, hout, golfplaten, deu ren met kozijnen, w.c.-pot- ten met stortbak, zeepbak jes, schooltafeitjes, stoeltjes, goot, pannen, ramen, wa gen. - P. Duinkerke, Mar grietstraat 28, tel. 650, Yer- seke. Fantastisch mooie Berkel- mans jongensschoenen in bordeau juchten leder en met ijzersterk rubber on derwerk. Met 6 maanden garantie. Ook in zwarte en bruine jongensschoenen op spitse leest een ruime keu ze. - I. Hagee Yerseke. In damespantoffels en luxe muiltjes hebben wij een gro te keuze. Zeldzaam mooi en uitsluitend de allermodern ste soorten. - I. Hage, Yer seke. kom nu kijken naar meubelen uit geheel west europa, deze meubelen zijn uitgezocht door ervaren vaklieden uit het assortiment van de beste ieder stuk zorgvuldig onderzocht op vorm, kwaliteit en prijs, overtuigt u zich door een bezoek, dat u tot niets verplicht, aan ons huis. onze vakkundige raad en onze service staan steeds ter uwer beschikking. Illlllll WONINGINRICHTERS SINbS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, teL 2453, Rouaanse Kaai 21. Iedere dag komen er nieu we schoenen binnen. Reeds nu een grote keuze. Schoen handel Pedicure G. E. Meeuse, Kerkplein 10. Weekenders 14,50—17,50. Belofast overhemden 15,90. Stropdassen 3,954,95. Ankiets en sokken in di verse kwaliteiten. Noorse sokken (ook in jongensma- ten) in grijs, bruin, blauw. J. de Neef, Wemeldinge, tel. 416. Ook in pyamaflanel vindt u bij ons de grootste keu ze! Voor heren en jongens stoere strepen in nieuwe kleurstellingen. Voor dames en meisjes fijne bloemdes- sins met bijpassende effen kleuren. Voor baby's en kleuters snoezig flanel met poppetjes, beestjes en speel goedfiguurtjes. Ook hierbij gratis Zilverzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Een zeldzaam mooie en uit gebreide keuze in kachels en convectors, met gratis bezoek aan de showroom. Dat moet u zien! P. C. van Oosten, tel. 347, Yerseke. Prachtig zijn dit seizoen de breipatronen die u gratis krijgt bij aankoop van Van Wijk Spoeltjeswol. Deze overbekende wol die wij u leveren in talloze kwalitei ten en kleuren is onover troffen in kwaliteit. Kentu van hetzelfde merk ook het nieuwe tirvel orlon brei garen Zó gewassen, zó droog! Krimpt niet, vervilt niet en is ijzersterk! Met gratis Zilverzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Schoolschoenen in vele soor ten en modellen. - Schoen handel Pedicure G. E. Meeuse, Kerkplein 10. Doordat w(j bijna dagelijks nieuwe zendingen binnen krijgen, is onze collectie kinderkleding nu mooier en uitgebreider dan ooit te vo ren. Komt u met de kin deren eens kijken en passen. Er is te veel om op te noe men en wij kunnen slechts een zeer klein gedeelte eta leren Gratis Zilverzegels Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Schrijf- en teken behoeften, kantoorbenodigdheden heb ben wjj in een uitgebreide sortering voorradig. - Boek handel van der PeyL

Scheldebode | 1964 | | pagina 3