Iraayens YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Recreatie. Nu het vakantieseizoen bijna ten ein de is, blijkt het dat Yerseke nog lang niet gereed is voor recreatieplaats. De Kijkuit een van de meest geliefde plek jes voor zonnebaders, zwemers en vissers, wordt sterk verontreinigd, om dat hier geen vuilnismanden aanwezig zijn, zoals er op ieder strand of ander buitenterrein te vinden zijn. Nu gooit een ieder zijn verpakkingsafval schillen legee blikjes en busjes, eierschalen enz. maar naast zich neer, zonde van Yer seke's mooiste zitje. De speciaalzaak voor Uw BRIL Ernstige waarschuwing. Sedert enige weken heeft Yerseke er een echte „dodenweg" bij gekregen. De eerste aanrijding heeft hier al plaats gehad en nog velen zullen volgen. Van de Oostelijke Kanaalweg (de weg aan de kant van Yerseke) heeft men ge meend een voorrangsweg te moeten ma ken wat wij beslist af moeten keuren. Rijdt men naar de brug of komt men van de brug, dan moet men goed, nee, erg goed, uitkijken of er auto's, moto ren, brommers of fietsers aankomen langs deze Oostelijke Kanaalweg. Deze hebben hier allen voorrang, want zij bevinden zich op een voorrangsweg. Het zicht voor hen die deze voorrangsweg moeten kruisen is niet al te best. Komt men van Yerseke, dan is het zicht naar links nihil en naar rechts niet veel be ter want links staan de huizen van de brugwachters en rechts een hoeve met bomen. Komt men echter van richting Kapelle, over de brug, dan staat links het wachthuisje van de bruggewachter. Een automobilist die over de Kanaal weg rijdt, kan dit gevaarlijke kruispunt nu met wel 100 km per uur passeren v/ant voor hem is er nu geen gevaar meer bij, hij zit immers op een voor rangsweg. Komt er een aanrijding, dan is hij niet schuldig, want de ander had moeten wachten. Ziet u het idiote van deze regeling? Stel, dat er vijf auto's vanaf Kapelle komen, van Wemeldinge naar Hansweert rijden ook auto's over de voorrangsweg, dus de eerste auto van richting Kapelle stopt, de tweede ook, dan staat de vijfde auto midden op de brug. Hoe moet dat goed gaan als er druk scheepvaartverkeer is? Dan kunnen de boten wachten tot de voor rangsweg weer vrij is en de brug kan gaan draaien. Waarom niet een bord „einde voorrangsweg" aan beide zijden aan het begin van de oprit naar de brugkruising. Zo het nu is, is de toe stand onhoudbaar en hiertegen willen wij met alle kracht protesteren. Spaarcijfers. Bij de Coop. Raiffeisenbank te We meldinge werden in de maand augustus aan spaargelden gestort tot een bedrag van 259.781,48 en terugbetaald tot een bedrag van 223.473,25. Het saldo aan het einde van de maand bedroeg 4.949.127,94. Er werden 18 nieuwe boekjes uitgereikt. Voetbal. Op de eerste competitiedag van de voetbal speelt het eerste elftal uit tegen Wolphaartsdijk, het tweede elftal speelt thuistegen Waarde 2 en de Wem el - dingse B-junioren spelen thuis tegen de Kruiningse B-junioren. Geslaagd. Onze dorpsgenoot de heer F. J. Mey- aard, onderwijzer aan de Chr. school voor Schipperskinderen, de Prinses Be- atrixschool alhier slaagde dezer dagen te 's-Gravenhage voor de akte Wiskun de L.O. Voetbal. De V.V. Wemeldinge hield een juni oren voetbal toernooi, op het sportveld aan de Bonzijweg, waaraan door 6 clubs w«jrd deelgenomen.. In tpoel B kwamen uit Wolphaartsdijk, Kloetinge en Wemeldinge B I, in pool A kwamen uit Kapelle, Kruiningen en Wemeldinge B n. De uitslagen waren: pool B Wol- phaartsdijk-WemeldJng B II 03; Wolphaartsdijk-Kloetinge 22; We meldinge-Kloetinge 11. Wemeldinge winnaar met 3 punten. Pool A uitslag: Kapelle-Kruiningen 2-0; Kapelle-Wemeldinge 30; Wemeldinge- Kruiningen 01. Kapelle winnaar met 4 punten. Om de 5e en 6e plaats streden Wemeldinge en Wolphaartsdijk 01; om de 3e en 4e plaats Kloetinge- Kruiningen 21; om de le en 2e plaats Wemeidinge-Kapelle >11. Na straf schoopen werd Kapelle winnaar. De einduitslag was aldus: 1 Kapelle, 2 Wemeldinge B I, 3 Kloetinge, 4 Krui ningen, 5 Wolphaartsdijk, 6 Wemeldinge B I. Film. Onder het motto „Hoe het hier reilt en zeilt" zal door de Ned. Blinden- bond op vrijdag 11 september a.s. een film worden opgenomen over ons dorp. De verenigingen zullen om 18.15 uur bij het muzieklokaal in de Bierweg aantreden en daarna voor de camera defileren. De filmdienst verwacht dat een ieder zoals gewoonlijk zijn werk zal doen, zodat er een echt beeld ge nomen kan worden van het dorpsleven. In de komende winter zal dit dan te zien zal zijn op het witte doek. Rijkspostspaarbank. Op het postkantoor alhier werd in de maand augustus aan spaargelden gestort tot een bedrag van 28.183,- met 139 inleggingen en terugbetaald 13.382,52 met 31 uitbetalingen. Er werden in augustus geen nieuwe boek jes uitgereikt. Gevonden voorwerpen. Een herenfiets, een jongensjas. In lichtingen \ter> ge(meentesecretar|e. 100 jaar E. M. M.: Vlaggen uit'. Zaterdag viert de muziekvereniging officieel haar 100-jarig bestaan. De idee om tot de oprichting van een muziekgezelschap over te gaan ont stond bij de viering van het 60-jarig huwelijksfeest van Dignus van Stee en Adriana Stevense in augustus 1864. Dit idee werd gestalte gegeven door de heren C. Steenpoorte, A. en Z. le Clercq, M. de Jonge, J. van den Berge en W. Blok onder praesidium van de heer H. C. Baarens. Vooral in de voor oorlogse jaren ging het prima. E.M.M. bezat op ontspanningsgebied vrijwel een monopolipositie. Na 1953 zakte E.M.M. naar een dieptepunt. Gelukkig gaat het nu reeds enige jaren bergopwaarts. Oud-E.M.M. telt op het ogenblik 40 leden en jong- E.M.M 25. Op 3 september zijn weer een aantal jongelui met de muziek studie begonnen. Op het programma voor zaterdag geven wij nog een kleine, maar nood zakelijke aanvulling: vanaf 's morgens vroeg VLAGGEN UIT! Ligt de lampion klaar Hebt u de lampion al opgezocht, of een nieuwe aangeschaft? Want natuur lijk loopt u zaterdagavond mee in de lampionoptocht na de gehelei middag als toeschouwer te hebben gefungeerd. U hoeft niets anders te doen dan zaterdagavond met uw lampion, en 't liefst niet in uw costuum of jurk van alledag, naar de markt te komen. Van te voren opgeven is niet nodig en inschrijfgeld wordt niet verlangd! Op ons kunnen ze rekenen! Op u ook Tot zaterdagavond half negen dan. „Boerenkapel" in „Den Inkel". Zaterdagavond heeft de Kon. Har monie „E.M.M." als eerste vereniging een ontspanningsprogramma geboden in het 'recreatieoord „Den Inkel". De boerenkapel van het korps heeft er een uur lang vrolijke muziek gespeeld. De kapelmeester begroette de Neder landse toehoorders, terwijl één van de oikestleden de Duitse, Engelse en Franse gasten toesprak. Het optreden werd met enige con ferences afgewisseld. Voor een jarige Belgische dame werd een feestlied gespeeld. Op haar vraag aan de kapelmeester hoe men wist dat ze jarig was antwoordde deze dit ge lezen te heben in de Gazet van Ant werpen Ook van de zijde van de Kruiningse bevolking bestond voor dit optreden grote belangstelling. De eetzaal van de kampeerboerderij, waar het concert plaats vond, was dan ook tot de laatste plaats bezet. „E.M.M." heeft het plan opgevat in het volgend seizoen meer dere keren in „Den Inkel" op te treden. Vlasauto van veerboot. Doordat woensdagavond de hulp motoren van de veerboot „Prins Bem- hard" bij de invaren van de veerhaven Perkpolder uitvielen, kwam de boot met kracht tegen de ducdalven aan. Dit had tot gevolg dat door de schok een vrachtauto, geladen met vlas, voor uitschoof en gedeeltelijk overboord kwam te hangen. Daardoor werd de weg naar de ponton voor de andere auto's versperd en moest de boot in de haven keren en konden de auto's, ach teruitrijdende de boot verlaten, hetgeen met vrij veel moeite gepaard ging. Spaarbank. Bij de Spaarbank van de Coop. Raiffeisenbank .Kruiningen' werd in de maand augustus ingelegd 328.985,66 en uitbetaald 535.250,33. Er is dus meer uitbetaald 206.264,67. Het saldo per ultimo aug. bedroeg 10.654.705,99 Er werden in dezelfde periode 16 nieuwe boekjes verstrekt. Het verkeer. Na een paar rustige weken is het aantal aanrijdingen in de afgelopen week weer aanzienlijk geweest. Vrijdagmiddag had in de Stationsweg een aanrijding plaats tussen een vracht auto, bestuurd door J. K. alhier en een personenauto, bestuurd door D. R. uit Yerseke. De personenauto werd omver geduwd. Zaterdagmiddag om vier uur verloor D. H. uit Breda de macht over het stuur van zijn V.W. Hij reed daardoor tegen een lichtmast ter hoogte van de Veerweg. Onze< dorpsgenoot L, S. verleende^ eveneens zaterdagmiddag, toen hij, ko mende uit de richting Goes de Stations weg wilde indraaien, geen voorrang aan de bromfietser A.M.F.B. uit Zundert. Gevolg: lichte materiële schade. Maandag verleende de Kruinigse jongeman W. B. met zijn bromfiets bij hot P.E.Z.M.-gebouw geen voorrang aan het V.W.-busje van v. d. B. uit Krabbendijke. Ook hier ontstond ma teriële schade. Dinsdagmiddag om twaalf uur liep de tienjarige Maarten Boone in de Berghoekstraat tegen de auto van P. v. d. B. De jongen had samen met zijn tweelingbroertje meegereden op de bromfiets bestuurd door de 16-jarige R. K. De jongens sprongen van de brommer om naar huis te gaan. Maar ten liep toen tegen de V.W. met als gevolg een lichte hersenschudding, schaafwonden en materiële schade aan de auto. Zondagsschool op reis. Een aantal leerlingen van de zondags school heeft met de leiders en leidsters het afgelopen weekend gekampeerd in Renesse, op het terrein van de C.J.V. uit Zierikzee. Zowel de heen-, als de terugreis werd op sportieve wijze af gelegd: per fiets. Na vrijdagmiddag om half vier te zijn vertrokken, kwam het gezelschap zondagavond om half acht weer in Kruiningen terug. Zaterdag werdj een (gpeurtpcht ge houden en het strand bezocht. Zondag waren ze te gast bij de zondagsschool van Renesse. O.a. werd de dienst van deze school bijgewoond. De leiding heeft de zondagsschool van Renesse uitgenodigd volgend jaar een tegen bezoek aan Kruiningen te brengen. Schaakvereniging ,de Zwarte Dame' Dinsdag 1 september hield ,de Zwarte Dame' haar jaarvergadering in ,Ons Dorpshuis' onder leiding van haar voor zitter, de heer J. W. Hasman. Door het vertrek van de mede-oprichter penning meester dhr. M. Schrijver naar Goes, werd als nieuwe penningmeester be noemd dhr. C. Jansen. Als wedstrijd leider werd aangesteld dhr. M. van Gas tel. Bij acclamatie werden herkozen de voorzitter en de secretaris resp. de hm. J. W. Hasman en H. v. d. Berg. Wat de huishoudelijke wintercompetitie betreft, werd besloten in het nieuwe seizoen een enkelrondige compeitie te spelen, waaraan alle leden, ongeacht hun sterkte zullen meedoen, hetgeen de competitie ongetwijfeld interessanter zal maken en waardoor de minder ge oefende spelers een schat van ervarin gen zullen opdoen. De voorzitter sprak er zijn teleurstel ling over uit, dat het ,de Zwarte Dame' niet gelukt was, zich in het afgelopen seizoen in de eerste afdeling van de Zeeuwse Schaakbond te handhaven. Hij sprak de hoop uit, dat alle leden zich sportief van hun taak zullen kwijten en in de a.s. wintercompetitie van de Bond al hun krachten zullen inspannen om het verloren gegane terrein zo mogelijk nog dit jaar te herwinnen. In ieder ge val is het programma van de 2e afde ling van de Zeeuwse Schaakbond aan trekkelijk genoeg om met veel enthou siasme de schaaksport te beoefenen. Tenslotte werd besloten dat voortaan van kwart voor acht tot kwart over acht eerst een half uur. interessante theorie zal worden gegeven voor de liefhebbers en de minder geoefende schakers en wel door de heer C. Jansen kampioen van Zeeland en lid van ,de Zwarte Dame'. De schaakavond begint dus voortaan om kwart over acht en zal dan normaal uiterlijk kwart over elf beëindigd worden. In zijn slotwoord wekte de voorzitttr de leden op om zo getrouw mogelijk de clubavonden in ,Ons Dorpshuis te bezoeken en hoopte dat in het a.s. seizoen nog nieuwe leden en jeugdleden tot de Kruiningse Schaak vereniging, welke representatief geacht mag worden voor geheel Oostelijk Zd. Beveland zullen toetreeden. Voetbal. Zondag heeft de v.v. Hansweertse Boys het trainingsprogramma voor de a.s. competitie voortgezet. Met twee se nioren-elftallen werd de reis aanvaard naar Clinge, wat met beide elftallen in een hogere klasse speelt dan de Boys. Het tweede bleek niet opgewassen te zijn tegen het twee'de van Clinge. Voor de rust wisten onze reserves de stand aardig in evenwicht te houden, rust 4-3, maar, na de rust liepen de gastheren geleidelijk uit tot tenslotte 6-3. Hadden de Boys een schutter in de voorhoede gehad, dan was dit verschil zeker niet zo groot geweest. De wedstrijd tegen de vierde-klasser Clinge' werd een aan trekkelijke strijd met heel weinig krachtverschil. De gastheren wisten wel beter te combineren, maar de strijd lust van de Boys maakte veel goed. Na ongeveer 15 minuten spelen, maakte Clinge er 1-0 van, met welke stand ook de rust inging. Na de rust eveneens weinig krachtverschil, de Boys wisten zich uitstekend aan Clinge op te trek ken. Kort voor het einde kregen de Boys een strafschop toegewezen, die door .specialist' Jan de Poorter benut werd. De eindstand van deze zware, doch uitstekende oefenwedstrijd was dus 1-1. Motorschade. Zaterdag kreeg het Nederlandse bin nenschip ,Teudi',- dat een lading zout geladen had van Hengelo naar Neder over Heembeek, op de Schelde motor- schade. De bergingsvaartuigen .Inktvis' en ,Haai' van het bergingsbedrijf Pol derman wisten dit karwei wederom te klaren en brachten de ,Teudi' de vlucht- haven binnen. Coaster gezonken. Tijdens de nacht van vrijdag op zater dag is de Duitse kustvaarder .Neuwied' (819 BRT) ter hoogte van Hansweert gezonken. Het schip was onderweg van Antwerpen naar enkele havens in Span je. De lading van het schip: kunst mest, ijzer en stukgoed. Door nog on bekende oorzaak is de lading van het schip, dat ook een flinke deklast had, gaan schuiven, met het gevolg, dat het schip sterk naar stuurboord begon over te hellen. Direct gaf de kapitein ver scheidene noodsignalen, welke door de waakzame berger Polderman werden gehoord. Direct voeren de schepen .Inkt vis' en ,Haai' uit. Op de plaats des on- heils aangekomen, werd de uit 14 kop pen bestaande bemanning en de Bel gische loods aan boord genomen. De coaster werd nog uit het vaarwater ge sleept, v/aama ze onder water ver dween. De bemanning werd naar Hans- weert gebracht, waar ze in een café weer wat op verhaal konden komen. Enkele bemanningsleden zijn naar Ant werpen gegaan, de rest is op zaterdag naar Rotterdam vertrokken. Het schip, dat op geringe diepte ligt zal zeer waarschijnlijk gelicht worden. Bemanning verdwenen. De havenautoriteiten en rijkspolitie te water, hebben maandag voor een raad sel gestaan: voor de middensluis lag n.l. het, met erts geladen, Belgische motor schip ,Elro', dat door de bemanning ver laten was. Het bleek, dat het schip zondagmorgen, ter hoogte van Hans- weert motorschade had gekregen en hier was binnengesleept. De ,Elro' had als bestemming Langerbrugge en kwam vanuit Antwerpen. Via de Belgische ei genaar kwam er tenslotte licht in deze duistere zaak: de bemanning was maar van boord gegaan, omdat de motor stuk was en er toch niet gevaren kon worden Enige moeite, om betrokken personen hierover in te lichten, was maar niet genomen. Aanvaringen. Zondagmorgen had cr in de monding van de buitenhaven een aanvaring tus sen het Nederlandse motorjacht .Zwar te beer', dat de haven verliet en het Belgische motorschip .Louise'met ijzer- draad geladen naar Duitsland, plaats. Van beide schepen kwam het jacht er het slechtste af:: met vrij ernstige lek kage werd het door het bergingsvaar tuig .Hansweert' van de fa Muller uit Terneuzen, buiten de haven aan de grond gezet, waar het provisorisch her steld werd. Ook het Belgische motor tankschip ,Ibis', dat met gasolie was geladen naar Belgie en het Duitse mo tortankschip ,Elbe 4', komende van Belgie, hadden een aanvaring. De ,Ibis' zou de vluchthaven invaren, toen de ,Elbe 4' juist de haven in kwam varen., Het binnenkomende schip ramde de ,Ibis' aan stuurboordzijde, met tot ge volg een flinke scheur. Het schip kwam bovendien nog op de glooing terrecht, zodat hier ook nog schade werd aan gericht. Ongelukkige val. Een zoontje van de fam.Kasel, kwam bij het spelen te vallen op een stuk ijzer, waarbij het een tamelijk grote wond aan zijn been opliep. Hij moest onder doktersbehandeling worden ge nomen. Jubeleum. De heer G. v. d. Griek vierde dinsdag zijn 90-ste geboortedag. Te midden van zijn familie en vele kennisen werd deze gebeurtenis in het jeugdgebouw gevierd De jubilaris is nog zeer goed present. Geslaagd. Aan het patroonsexamen banketbak ken te Amsterdam slaagden de heren A. M. Blok en A. A. J. Boot alhier. De postduiven. De postduivenhoudersver. ,de Lucht post' alhier, hield een wedvlucht vanaf Creil, voor jonge duiven. De uitslag: 1,4,6 en 10 Jac. van Stel; 2,3,8 en 9 H. Roeland; 5 A. v. d. Klooster. De da- mesprijs werd gewonnen door Jac. van Stel met de 1-ste prijs en de vereni- gingsprijs, geschonken door Jac. van Stel, werd gewonnen door H. Roeland met de aangewezen duif. Biljarten. De biljartclub R. B. C. hield haar jaarvergadering in de zaaal 't Wapen van Rilland' onder leiding van de pen ningmeester dhr. A. v. d. Klooster, die te kennen gaf dat het afgelopen jaar in alle opzichten gunstig is geweest. In totaal zijn er 27 spelers, die aan de komende competitie zullen deelnemen. De aftredende bestuursleden, J. Traas (secretaris) en A. Moerman (commis saris) werden met algemene stemmen herkozen. Ten slotte had de prijsuitrei king plaats van de in dit jaar gehouden competitie. Deze luidde als volgt: groep A, 1 J. Verwcij, biljartque; 2 P. Mees ters, ƒ7,50; 3 Jac. Traas, ƒ5.-; 4 A. Traas, ƒ2,50. Groep B: 1 H. Verbeek, 15.-; 2 C. Duinvoorde 7.50; A. v. d. Hoek, biljartque; L. v. d. Kaam, ƒ5,-; en A. v. d. Hoek sr., 2,50. Ontspanningsdag. Zaterdag werd er een ontspannings dag gehouden, georganiseerd door di verse verenigingen. Het programma be gon om half tien 's-morgens met een rondgang door het dorp van de mu ziekvereniging .Rillandia' met haar drumband. Van 10- tot 12 uur werden er kinderspelen gehouden, bestaande uit: ringrijden op de fiets en hindernis- wedstrijden. 's-Middags maakte ,Rillan- dia' nogmaals een rondgang door het dorp. De voetbalwedstrijd, die bedacht was, tussen .Dosco' uit Bergen op Zoom en het 1-ste elftal van Rilland, werd op het laatste moment afgelast, omdat Dosco' verhinderd was, zodat toen twee Rillandse elftallen de strijd aanbonden. De gymnastiekvereniging gaf veschei- dene demonstraties met medewerking van .Rillandia'. Deze ontspanningsdag werd besloten met prettig bal, onder leiding van ,The Golden Stars" uit Bergen pp Zoom. Aan het eind van de avond werd door wethouder Midavaine nog een dankwoord gesproken. Des middags werd op het sportveld nog een kort woord gesproken door loco-burgemeester M. A. Frangoys. De opbrengst van deze dag was bestemd voor de bejaarden. Kinderspelen. De kinderspelen, die in juli werden uitgesteld wegens slechte weersom standigheden, zullen nu op zaterdag 12 september worden gehouden om 13.30 uur op het voetbalveld. Winkelgallerij. Vorige week werd de bouw van een winkelgallerij in het uitbreidingsplan zuid-oost, aanbesteed. Het ontwerp is van de hand van het architectenbureau C. J. Klap. De voorkant van het gebouw zal worden uitgevoerd in geanodiseerd materiaal, het metselwerk van gegla zuurde steen, terwijl de bovengevels van geelkleurige steen worden gemet seld. De constructie is van stalen ko lommen. Het complex heeft een totale inhoud van 4500 kubieke meter. Boven de winkels komen de woningen. Aan de achterzijde van de gallerij is een toe gangsweg voor bevoorrading. In een van de panden zal de heer A. J. Blaauwkamer zich gaan vestigen, in het andere het electriciteitsbedrijf van de heer F. W. Polderman, terwijl in het derde pand het textielbedrijf komt van de heer Schipper. Voor de winkel panden komt met beplanting omzoomd parkeerterrein. Later zal er haaks op deze gallerij het bankgebouw van de Coöperatieve Raiffeisenbank komen. Met de bouw van het winkelcentrum zal binnenkort door de gebr. Molhoek worden be gonnen. Auto op de rails. Het treinverkeer tussen Krabbendijke en Rilland werd donderdag voor on geveer 10 minuten vertraagd uit beide richtingen. De oorzaak was een auto, die op de rails geparkeerd stond. De bestuurder van deze bestelwagen, de heer K. M. J. uit Tholen had, terwijl hij achter een andere auto reed, te laat gemerkt, dait de spoorbomen dicht waren. Toen deze wagen ging stoppen wilde dhr. J. hem passeren, terwijl hij toen pas in de gaten kreeg, dat de overweg gesloten was. Hij kwam met zijn wagen en de daarachter hangende aanhangwagen naast de overweg op de rails terecht. De machinist van de uit Krabbendijke komende trein kon zijn trein tijdig tot stilstaand brengen en ging onmiddellijk de uit Rilland komende trein met een rode vlag tegemoet. Een geluk hierbij was, dat de trein uit Ril land iets te laat was. Met een tractor werd de wagen van de rails gehaald. Aanrijding. Zondagavond vond op de rijksweg bij het Shellstation een botsing plaats, waarbij 3 auto's betrokken waren. De botsing had plaats doordat een Duitser inreed op twee stilstaande auto's. De wagen van de Duitser was zodanig be schadigd dat hij moest worden wegge sleept. Judo. Op maandag 7 september zal de judo-school de eerste lessen gaan geven in het gymnastieklokaaal. De lessen staan, zoals bekend, onder leiding van de heer Geelhoed uit Halsteren. Voetbal. Het eerste elftal voetbalde zaterdag tegen Tholen en verloor met 4-1. Het tweede elftal speelde tegen Kapelle met als uitslag 2-1 in het voordeel van Ka pelle. De A-junloren speelden met 4-4 gelijk, terwijl de B-junioren dit keer de enigen waren die wonnen, nl. met 6-1 van Tholen. Wedvluchten. De P.V. ,De Luchtbode' was dit keer het centrum van een nationale vlucht vanuit Parkestone, afstand 206 km. De aankomst van de eerste duif was in 10.55.34, van de laatste 11.20. Dit komt neer op een snelheid van resp. 1781 m/min. en 1470 m/min. De volgorde van binnenkomst was:: 1, 2 C. J. Cle ment, 3, 4, 10, 13, 20 21, 25 M. Min- naard, 5, 8 D. van Luyk; 6 L. Paauwe; 7, 10, 14 A. J. Kruijsse; 9 J. Moerland; 12, 224 C. M. Harthoorn; 15 J. J. de Jonge; 16 J. van de Vrede; 17 Schrier- Neve; 18, 22 D. van de Vrede; 19 W. Hoogesteger; 23 M. Sinke; 24 M. Geerts. „De Scheidduif" vloog vanuit Arras (159 km) met de volgende uitslag: 1, 3, 9, 15 L. Paauwe; 2, 7, 11 Jac. Minnaard; 5, 13 H. Blok. van de Dorpel; 8, 114 C. J. Clement. Kerkelijk nieuws. Ds. G. E. 'Huizing heeflt voor het op hem uitgebrachte beroep naar de Ned. Herv. Gem. te Hulst bedankt. Voetbal. Zaterdag tzul|en voor voetballiefheb bers de eerste competitie-wedstrijden worden gespeeld. Waarde I krijgt D.W.S. op bezoek, Waarde II trekt naar Wemeldinge II Voetbal. Zaterdagmiddag speelde het tweede elftal een vriendschappelijke wedstrijd tegen een gecombineerd elftal van Kloetinge. De Kloetingers wonnen met 5-3. Het eerste elftal, dat te gast was bij Krabbendijke II voor het spelen van een nederlaagwedstrijd wist het even eens tot winst te brengen en boekte een 2-1 overwinning. Ook de A-junioren waren bij deze veteranen op visite voor het spelen van een nederlaag wedstrijd. Voor hen eindigde de strijd in een 4-4 gelijk spel. Een fraaie prestatie leverden de B-junioren op Wemeldi*ig\ ,waar zij (deelnamen aan een jeugdtoernooi. Ze wisten zowaar een eerste prijs in de wacht te slepen, bestaande uit een mooi bekertje. Concert. Het tamboers- en pijpercorps „Jonge Kracht" te Biezelinge bracht zaterdag avond haar traditionele bezoek aan Schore. Eerst werd een muzikale rond wandeling gemaakt, waarna het corps op het Kerkplein een zestal concert nummers speelde. Er was een goede belangstelling. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging „Oost, West, Thuis best" nam met 22 oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Moescroen, afstand 969 km. De heer P. I. Butler was de enigste die als prijswinnaar uit de bus kwam. De vereniging nam ook deel met 14 oude duiven aan een wedvlucht vanuit Or leans, afstand 424 km. Winnaars wer den: 1, 4 en 9 M. P. van Oefelen, 2 Jac. Schrier, 3, 5, 6„ 7, 8 en 9 J. L. de Jager. Aanrijdingen. Op rijksweg 58 even voorbij de krui sing Vierwegen kwamen woensdag- midag twee Belgische auto's met el kaar in botsing. Uit de richting Krui ningen kwam een vrachtwagen uit Mortsel, bestuurd door W. J. H. en uit tegenover^estel|flfe richting een "per sonenauto van G. E. M. A. uit Ant werpen. Deze laatste wilde een voor tegenovergestelde richting een per- aank wam» Dé bestuurder hiervatn

Scheldebode | 1964 | | pagina 2