AOOA. BAAYENS ^«JÏPTIEK YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Raadsvergadering. Maandag 24 aug. kwam de raad in openbare zitting bijeen. Afwezig was dhr. v. d. Velde. Bij de aanvang deelde burgemeester Willemsen mede dat hij vrijdag j.l. was beëdigd i.v.m. zijn her benoeming als burgemeester. Namens de raad feliciteerde wethouder Van Boven hem met de verlenging van zijn ambts periode en wees op hetgeen onder zijn leiding tot stand is gekomen. De bur gemeester zei in zijn dankwoord te ho pen ook de oplevering van de nieuwe haven mee te maken. De rekening 1963 Burg. Inst. Mataschappelijke Zorg heeft als nadelig slot 30.083,83. De voor lopige eindcijfers van de gemeentereke ning '63 luiden als volgt: batig saldo gewone dienst 27.748,99 en nadelig slot kapitaaldienst 177.830,20. Voor verbreding en riolering werden een aan tal perceeltjes grond aan de Breeweg, Gr. v. Zoelenstr^at, Kerkhoekstraat, Molenpolderweg, Schipperstraat, Dam straat en Goemanstraat aangekocht. Voor uiteindelijke sanering van Bekhof werd van de Ger. Gem. aangekocht pand 22 voor 3200,Het ligt in de bedoeling deze woning bij verlating door de bewoonster, te slopen. Aan mevr. Oele-Soeters werd het pand Marijkelaan 48 verkocht voor 10.366,De ge meentebegroting 1964 werd i.v.m. de verhoogde subsidie, 6500,voor Ge zinszorg, gewijzigd. Aan de ver. voor Ger. l.o. werd toegestaan een nieuwe rekenmethode en een nieuwe natuur- kundemethode aan te schaffen. Lang stond de raad stil bij het voorstel van B. en W. over te gaan tot onteigening van 2 percelen grond in de Burenpolder en eigendom van J. Buteyn, Yerseke en J. Sinke, Oostdijk. De gemeente heeft deze grond nodig om het industrieter rein volledig te kunnen realiseren. Ook de rijksbijdrage hangt hier van af. De gemeente moet eerst in het bezit zijn van alle grond gelegen in het industrie terrein. Ook de verharding van een toe gangsweg naar- Special Mundi hangt er van af. Er is volgens B. en W. nu lang genoeg gepraat en er is niet tot over eenstemming te komen. Beide partijen zijn in het bezit van een schattingsrap port. Tenzij de eigenaars op het laatste moment nog bakzeil halen, zal de rech ter nu over de vergoeding beslissen. Dhr. Gebraad vond het vreemd dat het schattingsbedrag van beide percelen zo ver uit elkaar ligt. De voorz. kon hier niet verder op ingaan en zal zich hou den aan het schattingsrapport van de gemeente, opgemaakt door landbouw deskundigen. Dhr. Boone is van mening dat met dhr. Buteyn nog wel overeen stemming te bereiken is. De voorz. zegt dat nu doorgetast moet worden. Het hek is van de dam als de gemeente nu toegeeft. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad over te gaan tot ont eigening. Bij de rondvraag informeerde dhr. Koster naar het parkeerverbod in de Langeville. Vorige raadsvergadering had hij hierover reeds bezwaren naar voren gebracht. De voorz. gaf toe dat er nog niets aan gedaan is maar de reden is dat er in de kom van de ge meente nog verschillende verkeersmoei lijkheden zijn. Het ligt in de bedoeling alles in één verordening te regelen. Een en ander wacht echter nog op rapporten van de Verkeersinspectie. Dhr. Boone wees op de onsmakelgke toestand van het terrein achter het gebouw van ge meentewerken, naast de brandweerka zerne. Het is een rommeltje, brandne tels, afval, hopen stenen en ratten. Hier bij merkte de voorz. op dat ratten geen stenen eten en hij kan niet aannemen dat mensen uit andere dorpsgedeelten hier huishoudelijk afval gooien. Dhr. Boone zag het overtollige materiaal lie ver b.v. maar in de Moer, hetgeen vol gens de voorz. niet erg van goede or ganisatie van gemeentewerken zou ge tuigen. I.v.m. de opening van de be- jaardensocieteit en het rommelige aan zicht voor omwonenden en voorbijgan gers vraagt dhr. Boone met klem in ieder geval iets te doen. Het plaatsen van een betonnen schutting heeft ook bezwaren, omdat dit daar geen mooi zicht zou geven. Dhr. Boone kreeg de toezegging dat deze zaak eens met dhr. Stomp besproken zal worden, teneinde b.v. meer eenheid in de opberging van materialen te krijgen. Dhr. Gebraad vroeg naar bestrating en riolering van de Marijkelaan, t.w. bij de nieuwbouw. Door de stagnatie bij de onderhandelin gen met enkele grondeigenaars is er een achterstand in de werkzaamheden ontstaan. Indien nodig zullen noodvoor zieningen getroffen worden. Verder wees dhr. Gebraad op de vaak onuitstaan bare stank van enkele industrieën. Als voorzitter van de vissersvereniging en als raadslid waren er bij dhr. Pekaar klachten ingekomen van de aannemers van de nieuwe haven. Herhaal delrjk worden vlaggen en bakens door de schippers weggevaren, hetgeen groot ongemak teweeg brengt. Nu is dit weg varen bij nacht haast niet te misgaan. De oude vaargeul is versperd, zodat men maar zelf zijn weg moet zoeken brj in- en uitvaren van de haven. Bij deze vroeg dhr. Pekaar medewerking aan de gemeente het diepste gedeelte uit te ba kenen. Voor bespreking nieuwe haven ging de raad in geheime zitting. De speciaalzaak voor Uw BRIL Feestelijke herdenking. Woensdagmiddag 2 sept. a.s. wordt feestelijk herdacht het 40-jarig jubileum van de N.H. kleuterschool „De Schelp jes" en het 40-jarig jubileum van mej. S. Duinkerke, hoofdleidster aan deze kleuterschool. Dit dubbele jubileum ver dient vooral aandacht, omdat mej. Duin kerke 40 jaar aan deze Yersekse kleu terschool is verbonden, dus meteen van de oprichting. De kleuters zullen deze jubilea feestelijk vieren in de kleuter school, terwijl vele genodigden en ouders der leerlingen dit 's avonds in „De Haven" kunnen doen. Vele oud leerlingen van voor 40 jaar zullen dus 's avonds komen, nu als ouders van nieuwe leerlingen, en allerlei herinne ringen kunnen ophalen, die in verslag- of in gedichtvorm naar voren komen. Man dood aangetroffen. Dinsdagmiddag vond de rijkspolitie uit Wemeldinge aan de dijk onder Kat- tendijke het lichaam van de bejaarde heer A. N. uit Yerseke, die 's morgens met zijn bromfiets was uitgegaan om alikruiken te rapen. Het bleek dat dhr. N. reeds enige uren was overleden aan een hartverlamming. Gevonden voorwerpen. Gevonden een onderdeel van een land bouwmachine (rood), een bruin jongens jack en een badhanddoek. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging „De Postduif" alhier nam deel aan de vol gende vluchten. Vanuit Creil, afstand 273 km; uit slag: 1 J. Vleugel; 2 en 3 C. Lamper; 4, 8 en 10 M. Oudeman; 5, 11 en 12 A. op 'tHof; 6 P. Oudeman; 7 Fr. Tim merman; 9 A. Oudeman. Vanuit Angoulême, afstand 710 km; uitslag: 1 Gebr. Beenakker; 2 en 3 A. op 'tHof; 4 M. Oudeman. Vanuit Orleans, afstand 428 km; uit slag: 1 en 2 C. Lamper; 3 Fr. Timmer man; 4 J. Vleugel; 5 en 6 A. op 'tHof. Vanuit Vilvoorde met jonge duiven, afstand 72 km; uitslag: 1, 3, 5, 6, 11 en 12 J. Vleugel; 2, 14, 21 en 23 M. Oude man; 4, 18 en 19 J. Feytel; 7, 8 en 24 Fr. Timmerman; 9, 10, 16, 17 en 27 C. Lamper; 13, 15 en 28 P. Vuijk; 20, 25 en 26 Gebr. Beenakker; 22 en 29 A. op 't Hof. Met oude duiven vanuit Vilvoorde; uitslag: 1, 6 en 7 M. Oudeman; 2 en 3 J. Vleugel; 4 en 5 Gebr. Beenakker; 8 C. Lamper; 9 P. Vuijk. Fietsen gevonden. Vrijdagmiddag vond de Wemeldingse oliehandelaar A. Geelhoed, terwijl hij met zijn vaartuig in het kanaal alhier voer, een transport- en een damesfiets in het kanaal. Bij het door de rijks politie ingestelde onderzoek bleek, dat de vorige avond te Hansweert drie fiet sen waren ontvreemd. Toen de rijks politie het onderzoek voortzette, vond men in een sloot langs de weg het der de ontvreemde rijwiel. Het vermoeden bestaat dat opvarenden van passerende schepen deze fietsen „even geleend" hebben. Voetbal. Wemeldinge I werd afgelopen zater dag winnaar van het voetbaltoumooi dat georganiseerd was door de voetbal vereniging Kloetinge. Wemeldinge kwam in de eerste wedstrijd in het veld tegen Kloetinge en won met 10. De tweede wedstrijd speelden zij tegen Wolfaarts- dijk, deze won Wemeldinge met 21. Hierdoor kwamen zij in de finale tegen Kapelle; zij wonnen deze wedstrijd met 20. De eindrangschikking was: We meldinge 1; Kapelle 2; Kloetinge 3; Kloetinge II 4; Wolfaartsdijk 5 Yerse ke II 6. Bloemententoonstelling. Op zaterdag 12 september a.s. zal door de Floraliavereniging voor de vijf de keer een tentoonstelling in „Ons Dorpshuis" worden georganiseerd. Van zelfsprekend zal aan deze lustrum bloe mententoonstelling extra aandacht wor den besteed. De grote zaal wordt in een waar lusthof omgetoverd. Voor de en tourage zorgen zoals gewoonlijk kraan vogels en flamingo's, maar bovendien o.a. een arreslede en een spinnewiel. Evenals andere jaren worden de inwo ners in de gelegenheid gesteld kamer planten en andere bloemstukken ter be oordeling in te zenden. De kosten die aan een dergelijke groots opgezette ten toonstelling zijn verbonden, kunnen na tuurlijk niet geheel uit de entrees wor den gedekt. Daarvoor zullen een schiet tent en een rad van avontuur moeten zorgen. „Den Inkel". Het kampeercentrum „Den Inkel" komt steeds meer in trek. Hoewel de gegevens nog niet nauwkeurig bekend zijn en het seizoen nog niet is afgelopen, schat Staatsbosbeheer dat het totaal aantal overnachtingen van 1963 (3900) ruimschoots zal worden overtroffen. Ook de dagjesmensen gaan het recre atieoord ontdekken. Vooral bij minder gunstig strandweer heerst er een ge zellige drukte. Voetbal. De juniorenelftallen C I en B I speel den zaterdag resp. tegen Yerseke C I en B I. Beide Kruiningse elftallen moes ten in de Yersekenaren hun meerdere erkennen. Kruiningen C I verloor met 13 en B I met 08. Het eerste elf tal van Kruiningen speelde tegen Meto. Hier boekte Kruiningen een prachtig re sultaat door slechts met 21 te ver liezen. Het tegenpunt werd gescoord door J. van Koeveringe. Het in deze wedstrijd vertoonde spel doet hoopvol uitzien naar de komende competitie. Jeugdtoumooi. Op zaterdagmiddag 5 september a.s. zullen twaalf junioren-elftallen strijd leveren om de bovenste plaats in een door de plaatselijke voetbalvereniging georganiseerd jeugdtournooi. Kruinin gen en Hansweertse Boys nemen ieder met twee C-elftallen deel, Hontenisse met drie, Wemeldinge, Wolfaartsdijk, Robur (Goes), Yerseke en Krabbendijke ieder met één elftal. De wedstrijden be ginnen om één uur. De postduiven. Voor het concours vanuit Moescroen waren van de P.V. „De Vrijheidsduif" 126 duiven in de strijd. De prijzen wer den als volgt verdiend: 1, 6, 9, 15, 19 en 22 J. Waverijn; 2 en 17 P. Willeboer; 3, 4, 7 en 24 W. van Velzen; 5, 28 en 32 S. Danker; 8, 13, 16, 18, 25, 26 en 31 Schrier-Neve; 10 C. Aerts; 11 J. Krom- been; 12 en 21 G. de Bruine; 14, 23 en 30 J. van Iwaarden; 20 en 27 K. Tjarks; 29 C. van Koeveringe. Veerboot uitgevallen. Dinsdagmorgen omstreeks 10 uur is de veerboot „Prins Bemhard" tengevol ge van machinepech uitgevallen. Deze pech kwam wel op een zeer ongelegen tijd. In deze tijd van het jaar is het in verband met de vlastransporten bijzon der druk. Voor de twee in dienst ge bleven boten, de Dordrecht en de Kon. Juliana, was het niet mogelijk deze drukte op te vangen. Het gehele ha venplateau kwam dan ook vol auto's te staan, terwijl zich op de Veerweg een kilometers lange file wachtende auto's vormde. In de middag arriveerde uit Vlissingen weer een derde boot, de Prins Hendrik. Deze pont heeft echter een aanmerkelijk geringere vervoers capaciteit dan de uitgevallen boot. De rijkspolitie heeft van 's morgens 10 uur tot 's middags 5 uur regelend moeten optreden. Heel Hansweert op de film. In het kader van zijn landelijke film- aktie laat de Ned. Blindenbond in Hans- weert een film opnemen. De te ver vaardigen film is daarom iets bijzon ders, omdat deze niet, zoals bij een do cumentaire, alleen het karakteristieke van de plaats zal tonen, doch omdat het oog van de camera speciaal op de inwoners gericht zal worden. Dit wordt bereikt doordat donderdag 10 september a.s. een filmopname wagen door de plaats rijdt om de inwoners bij hun huis, op de boerderij, op straat en bij hun werk te filmen. Het is de bedoeling dat de film ook een beeld van het vereni gingsleven zal geven, waarvoor een op tocht wordt gehouden. De opstelling hiervan vindt om 18 uur plaats op het Dorpsplein, terwijl op de dag van op name eveneens geluidsopnamen worden gemaakt. In het komende winterhalf jaar wordt de film vertoond, waardoor men zijn familie, bekenden, kinderen en... zichzelf op het witte doek kan zien, hetgeen ongetwijfeld zijn bekoring heeft. De Ned. Blindenbond hoopt met zijn filmaktie (het in niet te grote plaatsen laten opnemen en vertonen van plaat selijke films) te bereiken belangstelling en sympathie voor zijn werk te wekken door bij de voorstellingen een kort mo ment hiervoor de aandacht te vragen. Voetbal. Zondag j.l. werd de bal weer door beide elftallen van Hansweertse Boys aan het rollen gebracht, met de be doeling om in september goed getraind aan de competitie te beginnen. De Boys organiseerden hiervoor een toernooi, waaraan ook nog deelnamen de 4e klas- sers Burgh I en II en R.C.S. I en II (uit Souburg). Bij de reserve-elftallen bracht het tweede van de Boys het er 't beste af, door zowel van Burgh als van R.C.S. te winnen. Ze behaalden de eerste prijs en kregen hiervoor een be ker. Het eerste gaf Burgh goed partij maar het elftal liep deze eerste wed strijd nog niet zo gesmeerd. Uitslag 20 voor de bezoekers. De tweede wed strijd tegen het teleurstellende R.C.S. werd beter gespeeld en R.C.S. had te gen dit Boys-team weinig in te bren gen. De uitslag was hier 63 voor de Boys. Daar Burgh ook van R.C.S. wist te winnen werd deze ploeg eerste in het toumooi, gevolgd door de Boys en R. C.S. Donderdag 27 aug. zal er een oefenwedstrijd worden gespeeld tegen een elftal van de A.K.F. uit Goes. Zon dag a.s. staat er weer een goede trai ningswedstrijd op het programma, n.l. de uitwedstrijd tegen de 4e klasser Clinge. Schip aan de ketting. Dinsdag werd een Belgische drijven de bok, welke in het slikgat ligt, door de gerechtsdeurwaarder Loeve uit Goes aan de ketting gelegd. Oorzaak hier van was, dat de bok „Bul 2", eigendom van het bergingsbedrijf Jos. de Smedt te Hoboken, in de nacht van maandag op dinsdag schade had gevaren aan de steenglooiing van de zeedijk te Waar de. De zelfvarende bok kreeg toen n.l. machineschade. Onder politietoezicht werd het vaartuig dinsdag naar Hans- weert gesleept. De bok was op weg van Antwerpen naar Rilland-Bath, maar moest naar Hansweert komen om te worden ingeklaard. Slachtoffers geborgen. Zoals gevreesd werd zijn alle drie de opvarenden, die vorige week op de Oos- terschelde gingen vissen in een vlet, verdronken. De Thoolse visser Job Schot heeft vrijdagmorgen het stoffelijk overschot van de 51-jarige Haagse onderwijzer ge vonden. Het is naar de rouwkamer in het St. Joanna ziekenhuis overgebracht en vandaar naar de begraafplaats „Eyk en Duinen" te 's-Gravenhage, waar het maandag j.l. aan de schoot der aarde werd toevertrouwd. Zaterdag werd het stoffelijk overschot van bakker G. de Koster gevonden, dat dinsdagmiddag op de algemene be graafplaats alhier ter ruste werd ge legd. Ds. G. Blok leidde de rouwdienst, een zwager van de overledene dankte de aanwezigen voor de laatste eer aan de overledene bewzen. De belangstelling van het publiek was zeer groot. Dinsdagavond werd door schipper J. Schot van het vissersvaartuig TH 1 in het Tholense Gat het stoffelijk overschot gevonden van het 13-jarige Haagse meisje Cornelia Blok. Het stoffelijk overschot werd overgebracht naar het Groene Kruisgebouw te Tholen. Het meisje zal in Den Haag worden begra ven. Alle drie slachtoffers van het drama op de Oosterschelde zijn thans gebor gen. Auto beschadigd. Een automobilist uit Rilland-Bath heeft zondagmiddag in Bergen op Zoom een geparkeerde auto aangereden. Hij maakte zich niet bekend maar reed door. Toen de eigenaar van de aangere den auto bij de politie aangifte deed, werd de dader bekend. Het bleek A. B. uit deze gemeente te zijn. De auto was flink beschadigd. Succes bij zeilwedstrijden. Aan de zeilwedstrijden brj Wolfaarts dijk die zaterdag en zondag werden ge houden, werd deelgenomen door de Ril- lander W. Kakebeeke. Hij werd no. 1 in de R.O.R.C. klasse. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging ,,De Luchtpost" hield een wedvlucht vanaf Mons, voor oude duiven. Uitslag: 1, 6, 8, 16 en 25 C. Coremans; 2, 14, 18 en 21 Jac. van Stel; 3, 7, 11, 12, 13, 15, 19, 23 en 24 M. Weststrate; 4 en 5 S. J. Prevo; 9, 10 en 20 H. Roeland; 17 A. v. d. Klooster; 22 J. G. van Hemert. De wedvlucht voor jonge duiven van af Noyon had tot uitslag: 1, 3, 9, 11 en 14 Jac. van Stel; 2, 7, 10 en 16 C. Co remans; 4 M. Bolier; 5 C. de Meester; 6 A. v. d. Klooster; 8, 17, 18 en 19 H. Roeland; 12 en 13 M. Harthoorn; 15 G. v. d. Griek; 20 S. J. Prevo; 21 M. Sentse. De verenigingsprijzen geschonken door H. Roeland werden gewonnen door Jac. van Stel met de le prijs en M. Bolier met de aangewezen duif. Gemeenteraad. De gemeenteraad kwam vorige week vrijdag in vergadering bijeen. De bur gemeester deelde mede, dat er een speeltuinvereniging was opgericht en sprak de wens uit dat het haar zeer goed moge gaan en dat ze zal zijn tot heil van de jeugd. Besloten werd mede werking te verlenen aan de ulo-school voor de aanschaf van 12 leerlingensets tot een bedrag van 762,en aan de lagere school op ger. grondslag voor een bedrag van 340,benodigd voor de aanschaf van lesmateriaal. Een voor stel om het gemeentepersoneel per 1 juli 1964 een huurcompensatie te ver lenen van 1,3 met een minimum van 2,per week werd zonder stemming goedgekeurd. Verder kwam aan de or de het in voorbereiding verklaren van een nieuw uitbreidingsplan west, wat gepland is ten westen van de veiling en het sportveld en verder begrensd wordt door het bestaande uitbreidings plan west en de Parallelweg. In ant woord op een vraag van dhr. Riedijk verklaarde de burgemeester dat dit een formele maatregel is om te voorkomen dat iemand die bepaalde bedoelingen heeft met deze grond straks onver wachts tot de ontdekking komt dat zijn grond voor uitbreiding wordt aangewe zen. Binnen een jaar moet het ge- meentebestuurd met een plan komen, anders vervalt deze verklaring. Op een vraag van dhr. Van Harn naar de op pervlakte van het nieuwe terrein zei de burgemeester dat dit ongeveer 7 ha is. Als dit plan mettertijd concrete vor men zal. krijgen, zal er zeker rekening gehouden worden met uitbreidingsplan nen van de veiling. Als punt 7 stond op de agenda de aanbieding van de ge meentebegroting 1965 en de begroting 1965 van het gemeentelijk woningbe drijf. De burgemeester sprak nu reeds zijn bewondering uit voor de keurige wijze waarop de begroting verzorgd was. De begroting sluit met op de gewone dienst aan inkomsten en uitgaven 1.236.191,54 en op de kapitaaldienst aan inkomsten 3.419.270,16 en aan uitgaven 3.856.478,94 met een post onvoorzien van 15.147,39. Het nadeli ge saldo is dus 437.208,78. Plannen zijn in bewerking voor algehele vernieu wing van het gymnastieklokaal. Dit lo kaal is te klein en voldoet in vele op zichten niet meer aan de eisen. Een algehele herbestrating van de Wilhel- minastraat zal moeten plaatsvinden, zo dra de straat ter plaatse van de ont gravingen geen verzakkingen meer ver toont. In verband met rioleringswerken kan vermoedelijk in de loop van 1965 een uitgave worden verwacht van 40.000,In verband met het aanleg gen van een geheel nieuwe zeedijk, waardoor een gedeelte van de schorren zal worden ingepolderd, heeft het be stuur van de Brede Watering- van Zuid- Beveland verzocht de ongeveer 400 me ter lange persleiding, die over deze schorren ligt, op te ruimen. Dit moet gebeuren op kosten van de gemeente. In het centrum zijn alle gronden die voor de woningbouw bestemd waren verkocht. De aansluiting van de Scou- destraat op de Dorpsstraat moet nog gerealiseerd worden. De onderhandelin gen omtrent de verwerving van het zich aldaar bevindende winkelpand verlopen, aldus de begeleidingsbrief van de be groting, zeer traag. In het bouwplan west zijn reeds diverse terreinen aan particulieren verkocht, maar door het lange uitblijven van de nodige vergun ningen wordt de uitvoering van vele bouwplannen danig vertraagd. Het ra- tiobouwplan van 60 woningen is door allerlei factoren dusdanig vertraagd, dat pas in september 1965 met de bouw zal worden begonnen. Da oplevering wordt verwacht omstreeks augustus van 1966. Er zullen daarom twee jaar lang geen woningen toegewezen kunnen worden, zodat gerekend moet worden op een enorme woningbehoefte. In Zuid-Oost („Hoekje") zal waarschijnlijk nog dit jaar worden begonnen aan de bouw van de winkelgalerij. De raad zal de begro ting behandelen op 15 sept. a.s. Bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten werd een vaste lening aangegaan van 50.000 gulden ter verbetering van de liquidi teitspositie van de gemeente. Voor een nieuwe aansluiting van de Westweg op de Rijksweg werd 12.000,50 gevoteerd. Deze zal in de loop van het volgend jaar door de Rijkswaterstaat worden aangelegd over de grond ten westen van de begraafplaats. Hiervoor moest de gemeente 510 m2 van de Ned. Herv. Kerk kopen, evenals 2 percelen van 690 en 3540 m2 van de Mij. tot exploitatie van de hofstede „Welgelegen" te Krab bendijke, welke Mg. in Kloetinge ge vestigd is. Tenslotte werd besloten tot opheffing van de Burgerlijke Instelling voor maatschappelijke zorg met ingang van 1965, in verband met het in wer king treden van de nieuwe Algemene Bijstandswet. De burgemeester bracht in verband hiermede dank aan deze in stelling voor de trouwe zorg en toewij ding in de lange trjd van haar bestaan. Botsing. Zaterdag botsten bij het Bolwerk 4 auto's op elkaar. De botsing ontstond doordat een vrachtwagen van de fa. Walraven uit Rilland-Bath, bestuurd door dhr. J. de K., niet bijtijds remde en doorschoot op de bumper van zijn voorganger, dhr. J. H. M. B. uit Leem de. Deze wagen werd zwaar bescha digd. De voor hem rijdende personen auto's bestuurd door dhrn. F. H. N. M. B. uit Tilburg en M. F. G. uit Oister- wijk konden met lichte materiële scha de hun weg vervolgen. Muziek. De burgemeester zal zaterdag offici eel het nieuwe instrumentarium aan de muziekvereniging „Concordia" overhan digen, namens de burgerij. De uitrei king vindt plaats om 3 uur 's middags op de muziektent, off. bij slecht weer, in de zaal van „De Koophandel". Wedvluchten. „De Luchtbode" vloog vanuit Creil (268 km) met de volgende uitslag: 1, 2, 13, 15 K. M. Staal; 3, 4, 8, 17 C. A. van Oosten; 5, 6, 11 H. van Doorn; 7, 12 M. Sinke; 9, 10, 18 F. van de Berge; 14 A. A. Visser; 16, 19 J. van de Griek; 20 A. J. Kruysse. „De Scheldeduif" hield een wedvlucht vanuit Orleans (422 km). De uitslag was: 1, 2, 3, 7, 15, 22, 23, 26 L. Paau- we; 4, 9, 10, 18, 19, 24, 25 C. J. Cle ment; 5, 13 W. Krijnsen; 6, 17 C. Alme- kinders; 8, 12, 21 J. A. van Langevel- de; 11 M. Minnaard; 14 Jac. Traas; 16 H. Blok; 20 D. van de Vrede. Ook werd een wedvlucht gehouden vanuit Moescroen (99 km). Hiervan was d e uitslag: 1, 4, 7, 15, 17 M. Minnaard; 2, 3, 19, 21 Jac. Minnaard; 5, 8 P. van de Dorpel; 6, 11 D. van Luyk; 9, 10, 13, 16, 20 C. J. Clement; 12, 22 L. Paau- we; 14 D. van de Vrede; 18 H. Blok. Ronde van Waarde. Velen hebben zaterdag in Waarde ge noten van mooi weer, een mooie koers en zeer goede muziek. Bij de nieuwe lingen was het Ko de Vrieze uit Sou burg, die van Ina Frederiks de bloemen en de gebruikelijke kus in ontvangst mocht nemen. In een eindsprint van 11 renners wist hij als eerste over de eind streep te gaan met een half wiel voor sprong op de Brabander P. Wetering. De grote favoriet in deze koers was wel Henk Mol uit Lewedorp, die reeds in de tweede ronde wegsprong en spoedig 30 seconden voorsprong nam, wat hij vol hield tot twee ronden voor het ein de. Een tegenaktie van de Zeeuwse renners Beun, De Vrieze, De Wolff en Mesu kon deze Henk Mol niet kloppen, die inmiddels een 50 seconden voor sprong had. Half koers probeerden nog enkele renners de uitloper in te halen, maar ook die hadden geen succes. In de laatste twee ronden was zijn kracht echter uitgeput en wist een andere kop groep de leiding over te nemen. Deze snelle koers over 75 km werd in 1.55 uur verreden. Het parcours had een lengte van 3600 m en leide over prima wegen. De uitslag was: 1. J. de Vrieze, Souburg; 2. P. Wetering, Hank; 3. T. van Hasselt, Roosendaal; 4. W. Evertse, Zierikzee; 5. A. Wurth, Brouwershaven; 6. H. v. d. Over, Scheveningen; 7. T. van Balcone, Hank; 8. J. Raaymakers, Ossendrecht; 9. B. Broere, Zevenber gen; 10. L. Konings. Esch. Voor de eerste maal reden alhier ook de aspiranten, die zich niet zo haastig over het parcours repten. Wel werd er aan de eindstreep fel om de vele be schikbare premies gestreden. In de laat ste ronde kon M. van Laarhoven uit Haarlem zich uit de groep loswerken en met 50 meter voorsprong de strijd win- ne. Bob Lobbezoo won de sprint van het peloton. Uitslag: 1. M. van Laarhoven, Haarlem, 25 km in 42 min.; 2. B. Lob bezoo, Dordrecht, op 6 sec.3. C. de Smit, Hoofdplaat; 4. T. Schouwenaar, Kruiningen; 5. A. Stroosnijder, Krui ningen; 6. A. van Overveld, Zegge; 7. B. Franse, 's-Heerenhoek; 8. W. Gom- mers, Zundert; 9. R. van Donk, Haren; 10. C. Koeken, Achtmaal. Ook bij de nieuwelingen waren zeer veel premies beschikbaar gesteld. Concerten. 's Avonds was het muziek dat deze dag besloot. Eerst liet „Vooruit" zich horen. Daarna was het Zeelands beste korps, „Excelsior" uit Kloetinge onder leiding van Ko den Toonder, dat liet horen wat het in zijn mars had en ve len deed genieten van goede en mooie muziek. Voor de uitvoering was grote waardering en grote belangstelling. Jam mer, zeer jammer, dat de bromfiets berijders niet meer fatsoen en eerbied hebben voor wat het luisterend publiek wil horen. Verandering hierin te bren gen is zeer hard nodig. Gemeenteambtenaren voetbalden. De gemeenteambtenaren van Kapelle hebben donderdagavond na de vakanties de bal weer aan het rollen gebracht. Op 't gemeentelijk sportterrein te Goes speelde het elftal de returnontmoeting tegen een elftal van het Goese secre- tariepersoneel. De Kapelse ploeg bleek over de beste papieren te beschikken. Met een 14 overwinning kon de thuis reis worden aanvaard. Ongewilde duik. Een ongewilde duik nam dhr. E. V. uit Sint Jansteen dinsdag met zijn per-

Scheldebode | 1964 | | pagina 2