BAAYENS YERSEKE tiwOPTIEK^P WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE STRAKS GAAN ZIJ WEER NAAR SCHOOL Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand juli werd bij het kantoor Yerseke ingelegd 39.456,09 en terugbetaald 23.614,84. De speciaalzaak voor Uw BRIL Gevonden voorwerpen. Gevonden een regenjas, een zwem broek en een jongestrui. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. Rijkspostspaarbank. Aan het kantoor Kruiningen werd in de maand juli ingelegd 24.999,16 en terugbetaald 21.900,18. Examen machineschrijven. Op de te Bergen op Zoom gehouden examens slaagden voor het Praktijkdi ploma Machineschrijven uit Kruiningen mej. A. Cok en dhrn. M. Dek en C. J. ten Haaf; uit Hansweert mej. M. W. Bosma en dhrn. F. van der Hart, B. J. Swets en M. Swets; uit Waarde mej. W. A. Kopmels. De kandidaten van de cursus Krui ningen, die aan dit examen meededen, slaagden allen. Moge dit moed geven aan hen die op 29 augustus in Breda dit examen gaan doen. Zij werden op geleid door dhr. K. Koetsdijk, Staats- gediplomeerd leraar machineschrijven. Bevorderingen P.S.D. Een drietal personeelsleden van de Prov. Stoombootdiensten is in rang ver hoogd. Dhr. Versluys werd bevorderd van kapitein tot kapitein le klas; dhr. De Putter werd van machinist tot ma chinist le klas verhoogd; dhr. Post, die hier werkzaam was als assistent-agent, is benoemd tot agent in Perkpolder. De Roo naar wereldkampioenschappen. Onze dorpsgenoot Jo de Roo is door de sportcommissie van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie aangewezen om Nederland te vertegenwoordigen bij de wereldkampioenschappen op de weg. Deze kampioenschappen zullen worden verreden in Sallanches. Zullen wij Jo binnenkort weer kunnen huldigen? Gevaarlijk. Momenteel is het rijwielpad vanaf de Zanddijk tot het dorp al veel te smal, maar op het ogenblik wel in het brjzon- der. Het onkruid groeit aan beide zij den van het pad centimeters hoog op, en verkleint bovendien het rijvlak aan zienlijk. O.i. verdient het aanbeveling hierin verandering te brengen, want deze toestand levert gevaar op voor het brom- en fietsverkeer. Het verkeer. Vrijdagmiddag om 1 uur kwam de bestelauto van L. de B. uit Zierikzee in onzachte aanraking met de personen auto van A. L. H. uit Bergen op Zoom, doordat De B. bij het wegrijden niet op het achteropkomend verkeer lette. De personenauto werd licht beschadigd. Jeugdig vandalisme. De nog nieuwe bestelauto van bakker Waverijn is j.l. vrijdag, vermoedelijk door kinderen, met scherpe voorwerpen bewerkt. Zodanig, dat de Opel-kadet opnieuw gespoten moet worden, wat dhr. Waverijn ongeveer 150,gaat kosten. Welke kinderen dit gedaan heb ben, is tot op heden onbekend. Indien de ouders van het(de) kind(eren) op de hoogte zijn, kunnen ze dan de sportivi teit niet opbrengen om naar dhr. Wa verijn te stappen? De kinderen zullen toch wel WA-verzekerd zijn? 100 jaar E.M.M. Woensdagavond hebben het feestcomi té en het bestuur van E.M.M. zich na der beraden over het te houden mu ziekfeest op 5 september a.s. Het pro gramma voor deze dag is thans in gro te lijnen vastgesteld. 's Middags wordt een festival aange boden door E.M.M. Hieraan wordt door zeven gezelschappen deelgenomen, te weten door de korpsen uit Rilland- Bath, Krabbendijke, Waarde, Hans- weert, Yerseke, Kattendijke en natuur lijk door de 100-jarige zelf. Na de ge bruikelijke rondgang zal op de Markt een non-stop muziekprogramma worden gepresenteerd. Vooral aan het element „show" zal aandacht worden besteed. Het avondprogramma is nog niet ge heel „afgerond". Daar het bekende Roo- sendaalse tamboerkorps verstek moet laten gaan, wordt contact opgenomen met een ander gezelschap van goede naam. Volgende week hopen wij u een volledig programma voor deze derde Kruiningse muziekdag te geven. Zie verder de adverentie elders in dit blad. Wedvluchten. Door de P.V. „De Vrijheidsduif" al hier werd met 261 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Breteuil. De uitslag hiervan was: 1, 6, 25, 31 W. van Velzen; 2, 7, 26 K. Tjarks; 3, 10, 44, 45, 46 H. Poleij4, 63 A. Boone; 5, 12, 15, 17, 18, 30, 33, 38, 52, 61 H. van Koe- veringe; 8, 64 M. Poleij; 9, 23, 48 J. Wisse; 11, 16, 24, 29, 51 J. Oele Jz.; 13, 22, 41 C. van Koeveringe; 14, 19, 53 J. Waverijn; 20, 21, 27 ,65 P. Kake- beeke; 28 J. Stroosnijder; 32, 47 C. van Paasschen; 34, 40 M. Blok; 35, 54 Steen- poorte-Buijze; 36 H. Dek; 37 Joh. Meg- er; 39, 42 J. J. Oele; 43, 50 J. Voois; 49 G. de Bruine; 55, 62 A. Kole; 56 M. Stroonsijder; 57, 60 Schrier-Neve; 58, 59 A. Stroosnijder. Voor de vlucht vanuit Dourdan wa ren 129 jonge duiven in concours. Hier was de uitslag: 1 en 3 P. Kakebeeke; 2 en 4 J. Waverijn; 5 J. Stroosnijder; 6 en 15 K. Tjarks; 7 en 9 J. J. Oele; 8, 10, 13, 26 en 31 W. van Velzen; 11, 17, 18, 27 en 32 H. Poleg; 12 en 24 Schrier-Neve; 14 en 16 J. Voois; 19 Steenpoorte-Buijze; 20 C. van Koeve ringe; 21 en 29 J. Oele Jzn.; 22 J. Wis se; 23, 25 en 30 H. van Koeveringe; 28 P. Willeboer. Jeugdig succes. Verleden week nam de 13-jarige Hansweertse „visser" Marcel Pieters deel aan een hengelconcours te Kloos- terzande. Hij bracht het er goed af: een tweede prijs wist hij te behalen. Hij kreeg hiervoor een werpmolen. Aanvaring. Dinsdagavond had er voor de midden- sluis op het kanaal een flinke aanvaring plaats, die heel wat materiële schade tot gevolg had. Het Zwitserse motor schip „Zahringen", geladen op weg naar Antwerpen, zou afmeren aan het „muur tje". Op het moment dat de motor ach teruit zou moeten slaan, sloeg de schroef voorwaarts, zodat het met flinke vaart op het achterschip van het m.s. „Spes", geladen met karbonaat van Rheinberg naar Antwerpen, voer. Dit schip liep grote schade aan reling en roer op. De „Spes" welke vast lag, brak los en liep op het voor hem gemeerde Belgische m.s. „Cuba", met ijzer naar Antwerpen onderweg. Hierbij liep de „Spes" schade aan het voorschip op en de „Cuba" lich te schade aan het achterschip. Bij dit laatste schip braken ook de meerdraden. De „Zahringen" en de „Cuba" konden hun reis later vervolgen, maar bij de „Spes" moest eerst het roer gerepa reerd worden. Scheepvaartbeweging. In de maand juli passeerden er het kanaal door Zuid-Beveland 8.330 sche pen van 5.660.992 ton. Hiervan waren 5.483 schepen van 3.149.203 ton geladen en 2.847 schepen van 1.511.789 ton wa ren ledig. De geladen schepen beston den uit 5.128 motorschepen v. 2.671.337 ton, 342 sleepschepen van 473.803 ton en 13 coasters van 4.064 ton. De ledige schepen bestonden uit 2.020 motorsche pen van 1.211.097 ton, 218 sleepschepen van 290.330 ton en 28 coasters van 9.588 ton. Er passeerden 581 sleepboten van 10.774 ton. Van België passeerden er 49 duwboten; naar België 54 stuks. Vo rige maand waren deze aantallen 48 en 49 stuks. In nationaliteiten waren de schepen verdeeld als volgt: 4.729 Neder landse, 2.428 Belgische, 486 Duitse, 346 Franse, 327 Zwitserse, 3 Luxemburgse, 7 Oostenrijkse, 1 Engels, 1 Deens en 2 Poolse. In de maand juli passeerden er 479 schepen meer dan in de maand juni. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtpost" hield een wedvlucht uit Mons. Deelname 117 jonge duiven. Uit slag: 1, 13, 14 en 22 Jac. van Stel; 2 en 3 M. Sentse; 4, 6 en 12 H. Roeland; 5, 7, 15, 20 en 25 C. Coremans; 8 A. v. d. Klooster; 9, 16, 19, 23 en 28 mevr. Moerland; 10, 17 en 27 M. Harthoorn; 11 en 29 G. v. d. Griek; 18 en 21 C. de Meester; 24 en 25 S. J. Prevo. Jongensclub op reis. De jongensclub van de Ned. Herv. Gemeente ging deze week per bus naar Harfsen (Gld.) om aldaar te kamperen. Zeer voldaan keerden ze zaterdag weer terug. Onderwijsbenoeming. Dhr. L. J. Hoiting, onderwijzer aan de School met de Bijbel, is benoemd tot onderwijzer aan een chr. school te Utrecht. Ongeval. Toen Dicky Wests trate donderdag bij „De Trapjes" met zijn autoband in het water aan het spelen was, dreef hij te ver uit de kant met het gevolg dat hij in de diepte verdween. Enkele kinderen die het zagen gebeuren, waarschuwden snel de vader van Dicky, die ook aan de zeedijk was, en deze slaagde erin het bewusteloze ventje naar *de kant te brengen. Hier kon dank zij het snelle ingrijpen van enkele Duitse badgasten, het toepassen van kunstmatige adem haling door het rode kruislid H. Don en de hulp van Dr. Noome het jongetje weer bij bewustzijn worden gebracht. Voetbal. Het eerste elftal voetbalde zaterdag tegen Chrislandia en verloor met 52. Krabbendijke B I voetbalde tegen Chris landia B I. Hier was de uitslag 62 in het voordeel van Krabbendijke. Wedvluchten. De P.V. „De Luchtbode" vloog vanuit Sint Quentin met jonge duiven. De af stand was 186 km. De uitslag: 1, 16, 27, 31 A. J. Kruysse; 2, 6, 13 M. Sinke; 3, 20, 24, 27 A. Geerts; 4, 22 K. M. Staal; 5 H. van Doom; 7, 10, 11, 12, 23, 28 C. A. van Oosten; 8, 14, 17, 18, 21 C. M. Harthoorn; 9 P. Zandijk; 16 F. van de Berge; 19 J. J. de Jonge; 26, 29 J. Moerland; 29 Gebr. Oosterlee. De „Scheldeduif" hield een wedvlucht vanuit Dourdan, afstand 357 km. De uit slag was: 1 Jac. Traas; 2, 21 M. Min- naard; 3, 5, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 16, 18, 20, 22, 23 C. J. Clement; 4, 24 P. van de Dorpel; 6, 25 M. Moerland; 8 H. Blok; 14, 15 D. van de Vrede; 17 W. Krijnsen; 19 C. Almekinders. Vertrek Ds. Suyker. Ds. Suyker is dinsdag via Luxemburg met het vliegtuig vertrokken naar Ame rika voor een tournee van ongeveer 10 weken langs de emigrantengemeenten aldaar. Bloemenpracht in Waarde. De door de Koninklijke vereniging voor bloembollencultuur afd. Waarde en omstreken gehouden tentoonstelling is een waar succes geworden. Meer dan 250 bloemstukken in vele variaties van kleuren waren op bijzondere en smaak volle wijze geëtaleerd en gerangschikt. De grote ruimte van dhr. Jac. Schrier was een bloementuin gelijk. Voor een zeer groot aantal genodigden verwel komde vrijdagmiddag de voorzitter van de commissie, dhr. C. Harthoorn, de gasten en merkte op dat de gladiolen er dit jaar goed voor staan, zodat de tentoonstelling dit jaar 14 dagen vroe ger kon worden gehouden. Hij wees ook op het grote aantal inzendingen, wat ieder jaar stijgt en wat hij gelukkig prees. Het initiatief van de organisato ren voor dit werk wordt beloond. Hij bracht tevens een woord van dank aan de dames die geholpen hebben bij het schikken van de bloemen en het eta leren van de kleuren. Burgemeester J. D. de Kam, die een openingstoespraak hield, wees er op dat Waarde naam be gint te krijgen met zijn teelt van gla diolen en zijn tentoonstelling. Het aan tal telers neemt van jaar tot jaar toe en tevens ook de vakkennis, wat van groot belang is. Het aantal deelnemers is sinds vorig jaar gestegen van 170 tot 250. In 1959 werd in Zeeland voor eigen risico ruim 185 ha en in con- tracteelt 80 ha aan gladiolen geteeld. Die getallen liggen voor 1964 op 317 ha en 142 ha. In vijf jaar tijds een uit breiding van 191 ha. De totale opper vlakte in Nederland bedraagt 2390 ha. Hij deed tevens een beroep op de telers om allen mee te doen aan inzendingen. Met de wens dat de gladiolencultuur en wellicht ook de tulpenteelt, waarmee dit jaar door een aantal telers een be gin zal worden gemaakt, de welvaart van de streek zal mogen bevorderen, verklaarde hg de 3e tentoonstelling voor geopend. De fungerend rijkstuinbouw- consulent in Zeeland, Ir. P. Vellekoop, wees in zijn toespraak op de noodzake lijke technische kennis en spoorde aspi rant-telers aan niet alleen een schakel cursus te volgen, maar ook verder te gaan. Het feit dat vijf cursisten uit Waarde op de bloembollenvakschool zijn geslaagd, was voor hem hoopgevend. Felicitaties kwamen ook van de zijde van de jury bij monde van dhr. H. Nieu- wenhuis uit Hillegom, die grote waar dering had voor wat hier is samenge bracht en prees de telers en het organi serend comité voor deze opzet in een nog zo kort bestek van de teelt. Na mens de H.B.G. te Lisse sprak dhr. P. J. Oosterveen waarderende woorden. De uitreiking der prijzne werd ver richt door burgemeester A. C. Willem- sen uit Yerseke, die in een korte toe spraak er op wees dat hg de hoop koes terde dat vele inwoners van het voor malige oesterdorp het voorbeeld van de Waardense telers zouden volgen en ook meer aan de teelt gaan doen. Ook hij had grote waardering voor wat hier tot stand gebracht is. De teelt van een bloem is op zichzelf al mooi. De voor naamste prijzen gingen in de volgende categorieën naar: Tien bloemstukken en meer: Jac. Schrier, die eigenaar werd van de wis selbeker; 2e pr. P. Bottier, Lamswaarde. Zeven tot negen bloemstukken: 1. M. Verburg, Waarde; 2. L. B. Steketee, Yerseke. Vier tot^es bloemstukken: 1. G. Nijs- se, Baarland; 2. H. Schrier-Blok, Waar de. Twee tot drie bloemstukken: 1. Van Damme en Heye, Clinge; 2. J. Lagen dijk, Waarde. De prijs voor het mooiste bloemstuk werd toegewezen aan M. Verburg uit Waarde. In de kleuren collect ie waren de prij zen: Zalm: G. Nijsse, Baarland; Paars en purper: J. Lagendijk, Waarde; Rose: Van Damme en Heye, Clinge; Rood: Idem; Blauw: C. Harthoorn, Krabben dijke; Geel: P. Rottier, Lamswaarde; Wit: M. Verburg, Waarde; Oranje: F. M. de Jonge, Hoek; Gevlekt: A. Schrier, Waarde. Veel prijzen, zoals bekers en huishoudelijke artikelen, werden uitge reikt en beschikbaar gesteld door be gunstigers. Ook een aantal standhouders toonden hun waren, van machines tot huishou delijke artikelen en bestrijdingsmidde len. De belangstelling was zeer goed te noemen en gezellig kon men een zitje nemen in de consumptie-afdeling voor een verfrissende dronk en het uitwis selen van gesprekken. Een en ander een succes voor Waarde en omstreken en het organiserend bestuur. Beroepen. Ds. G. E. Huizing ontving deze week een beroep van de Ned. Herv. kerk te Hulst. Auto slipte. Op de rijksweg onder aan de Vlake- brug is dhr. J. B. uit Bergen op Zoom maandagmorgen met zijn personenauto aan het slippen geraakt, doordat hij plotseling moest uitwijken voor een voor hem rijdende tractor met aanhang wagen. Dhr. B. bemerkte het voor hem rijdende verkeer te laat, doordat hij schrok van een blaassignaal van een treinbestuurder, die juist passeerde en die B. van vroeger kende toen ook hg bij de spoorwegen werkzaam was en hiermede een groet wilde brengen. Ten einde een aanrijding te voorkomen, week B. naar links uit, maar ging daarbij aan het slippen en kwam op het rijwiel pad tegen de spoordijk tot stilstand, waar het voertuig kantelde. Persoonlij ke ongelukken deden zich niet voor. De auto werd licht beschadigd. Dodelijk ongeval. De 64-jarige gehuwde grondwerker A. Janse uit Heinkenszand is maandag middag bij graafwerkzaamheden te Ka- pelle op tragische wijze om het leven gekomen. Bij het kruispunt Dijkwelse- wegBiezelingseweg was dhr. J. samen met een groep andere mensen voor de firma Visser Smit uit Papendrecht bezig met het leggen van een water leidingnet voor de waterleiding maat schappij „Zuid-Beveland". Hiervoor wordt een gleuf getrokken van twee meter breedte en drie meter diepte. De heer Janse stond in de gleuf te werken toen er plotseling een kleine grondver schuiving plaats had, waardoor de grondwerker tot aan zijn borst in de aarde kwam te zitten. Zijn ploegmak- kers staakten onmiddellijk het werk en begonnen met het uitgraven van hun collega. Het vermoeden bestond toen al dat dhr. Janse was overleden. Dr. E. F. Fagee-Schaeffer, die spoedig ter plaat se was, kon slechts de dood constate ren. Of er voldoende veiligheidsmaat regelen zijn genomen tegen grondver schuivingen, wordt door rijkspolitie en arbeidsinspectie onderzocht. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging Oost West, Thuis Best te Kapelle nam met 89 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Breteuil. De uitslag is: 1 C. Lan- genberg; 2 en 3 P. I. Butler; 4 A. Ar- rebout; 5 J. H. C. Polerj; 6 P. M. Kuy- per; 7 F. Janssens; 8 en 9 Jac. Schrier; 10 M. van Oeffelen. Vanuit dezelfde plaats werd deelge nomen met 24 oude duiven. Hier was de uitslag: 1 A. J. L. Luteijn; 2 en 3 B. Ridderhof; 4 en 5 J. H. C. Poleg; 6 P. M. Kuyper. Hengelwedstrijd. De hengelsportvereniging „De Kapel- se Kanaalvissers" hield zaterdagmiddag voor haar leden een bekerwedstrijd in de Oosterschelde onder Wemeldinge. Het was de vijfde wedstrgd in een serie van zeven die de vereniging voornemens is dit jaar te organiseren en waarvoor een beker de inzet is. Aan de wedstrgd werd door 71 personen deelgenomen, die ge zamenlijk 12.845 kg vis op het droge haalden. De uitslag is: 1 Adr. Hooge- We hebben laatst ergens gelezen, dait er per jaar ongeveer driehonderd jonge kinderen in het verkeer om het leven komen. Als mensen van onze tijd zijn we een beetje afgestompt met cijfers en statistieken en zo'n bericht over drie honderd dode kinderen per jaar maakt dus niet eens zo'n verschrikkelijke in druk op ons. We raken alleen nog maar ontsteld over spectaculaire catastrofes, zoals bijvoorbeeld die van de school kinderen in Keulen, die door een mani ak met een vlammenwerper om het le ven werden gebracht, terwijl him on derwijzeressen met een lans werden doorstokenDat bericht maakte ons stil en vervulde ons met afschuw. Maar toch is de verkeersramp in ons eigen land, waarbij driehonderd kinde ren - driehonderd! - worden verminkt, gedood, niet door vlammenwerpers, maar door rijdende brokken staal, min stens even indrukwekkend en spectacu lair, als wij ons even indenken, dat het ónze kinderen, broertjes, zusjes, klein kinderen kunnen zijn, die we op deze verschrikkelijke manier kunnen verlie zen. Of wanneer deze verkeersramp, die zich nu uitstrekt over een heel jaar, zich zou voltrekken binnen één dag. Zouden er dan geen schuldigen worden gezocht? Zou dan niet openlijk worden geëist, dat er maatregelen werden ge nomen om herhaling van zo'n catastro fe te voorkomen? Ongetwijfeld. Maar is het dan niet reëel, dat we ook maat regelen eisen en nemen, nu die drie honderd kinderen niet op één dag, maar binnen één enkel jaar ten offer vallen aan de maniak, de moloch, van het mo derne verkeer? In zeker opzicht zijn wij volwassenen verantwoordelijk voor de driehonderd dode kinderen per jaar, en de maat regelen zullen wij dus ook van onszelf moeten eisen. Vooral nu de zomer ten einde raakt, de scholen weer beginnen, en tienduizenden kleuters voor het eerst naar de grote school gaan en dus ineens kleuter-af zijn. Die jonge kinderen heb ben geen ervaring, geen inzicht in het verkeer, maar moeten er toch alleen doorheen, want de meeste ouders heb ben geen gelegenheid om elke dag op nieuw hun kinderen zelf weg te bren gen. steger, 810 pnt.; 2. J. P. Bentschap Knook, 770 pnt.; 3. L. C. Oele, 615 pnt.; 4. C. van Liere, 570 pnt.; 5. mevr. Wal- rave-Bolle, 495 pnt.; 6. A. Eversdijk, 460 pnt.; 7. C. de Schipper, 435 pnt.; 8. Jac. Landman, 425 pnt.; 9. G. de Rijder, 400 pnt.10. J. K. Zegers, 385 pnt. Na deze wedstrijd is de bekerstand geworden: Senioren: 1. M. Zuidweg, 3375 pnt.; 2. G. van Liere, 2745 pnt.; 3. G. Cabboort, 1960 pnt.; 4. W. van de Vrede, 1945 pnt.; 5. C. Visscher, 1925 pnt. Junioren: 1. G. J. Burger, 810 pnt.; 2. mej. M. Ganseman, 725 pnt.; 3. W. Dijksman, 715 pnt. De voorlaatste be kerwedstrijd zal H.V.K.K. begin sep tember houden in de Westerschelde. Concert ging niet door. Het concert dat het tamboers- en pg- perkorps „Nicoleen" uit Kamperland za terdagavond te Biezelinge had moeten geven, ging vanwege de slechte weers gesteldheden niet door. Het concert zal nu plaatsvinden zaterdagavond a.s.Voor- af zullen „Nicoleen" en „Jonge Kracht" een rondgang door het dorp maken. De korpsen zullen na afloop van het con cert gezamenlijk een taptoe geven. Zondajgs schoolleiders weekend. Het district De Bevelanden van de Nederlandse Zondagsschool Vereniging zal op zaterdag 29 en zondag 30 augus tus in het verenigingsgebouw „Obadja" te Kapelle een leidersweekend beleggen. Er zal een lezing worden gehouden over het zondagsschoolwerk met nabespre king, terwijl er voor de zondag een ge zamenlijke kerkgang op het program ma staat, een zondagsschooldienst en een wandeling. De maaltijden zullen in het gebouw worden genuttigd. Het Verbond voor Veilig Verkeer vraagt ook dit jaar weer de aandacht van alle volwassen weggebruikers voor de moeilijkheden van het jonge school gaande kind. Het doet een beroep op alle gemotoriseerde weggebruikers om in het verkeer rekening te houden met de onverwachtse bewegingen van kinde ren, die verdiept in hun spel Van en naar school, want kinderen spelen altijd, plotseling tussen geparkeerde auto's de weg op kunnen schieten, die een bal kunnen nalopen, die onvoorzichtig over steken. Voetgangers kunnen kinderen helpen bij het oversteken, kunnen hen behoeden tegen gevaren, die ze niet zien. Wielrijders en bromfietsers kunnen ook hun bijdrage leveren aan de veilig heid van de kinderen in het verkeer door b.v. bij zebrapaden, waar kinderen staan te wachten, duidelijk vaart te minderen en hen een teken te geven, dat men gaat stoppen. En wannéér er een auto of ander voertuig voor zo'n zebra stopt, stop dan zelf ook, zodat het kind, in de mening dat het veilig de weg over kan, niet verradelgk wordt gegrepen door onverwachts opduikende brommers, fietsers of auto's. Groot is ook de verantwoordelijkheid van de ouders. Wanneer zij samen met hun kinderen aan het verkeer deelne men, dienen zij door een goed voorbeeld het kind als het ware op te voeden in het verkeer. Alleen maar zeggen, dat het kind wanneer het alleen de straat op gaat „voorzichtig moet zijn" heeft geen effect, wanneer men niet heeft la ten zien hóé men voorzichtig moet zijn. Tenslotte kunnen zowel ouders als on derwijzers de kinderen zoveel mogelijk trachten in te prenten, dat zij gebruik moeten maken van zebrapaden, dat zij nooit hardlopend en plotseling, maar voorzichtig en duidelijk moeten over steken, dat zij desnoods de hulp moeten inroepen van ouderen, wanneer ze het alleen niet aandurven. Wanneer alle ouderen dit najaar die aandacht zullen opbrengen voor het kind in het verkeer, die het Verbond voor Veilig Verkeer van hen vraagt, be staat in elk geval de redelijke kans, dat de catastrofe van de driehonderd dode kinderen per jaar uiteindelijk zal kun nen worden ingeperkt.

Scheldebode | 1964 | | pagina 2