BAAYKNS DO IPTIEl Is uw bromfiets wel een bromfiets YERSEKE De «peciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN Derde Jeugd-vierdaagse te GrOrixicliexxi HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE KRABBENDIJKE Predikbeurten Vertrokken personen: I. de Koeijer van Damstraat 142 naar Kapelle, Postweg 33; W. H. C. Danker van Langeville 27 naar Austalië; C. Hofman van Kerk- hoekstraat 2 naar Rotterdam, Terberg- seweg 28; H. P. van de Dorpel ev Wa genaar, van Waghtoplein 8 naar Krab- bendijke, Hinkelingestraat 11M. K. van Putten van Sandeestraat 1 naar Zeist, Amersfoortseweg 56; M. D. Pekaar en gezin van v. Klinkenbergstraat 27 naar Goes, Appelstraat 10 f L. C. Hoekman van St. Pieterspolder 3 naar Zierikzee, Schuttershof straat 15; E. H. de Haan van Dominicusstraat 3 naar Hellendoom Njjverdal, Grotestraat 47C. J. de Koe- jjer ev Kole van Langeville 60 naar Krabbendrjkö, Westerscheldestraat 15; A. W. de Leeuw ev Schoester van Grint., weg 38 naar Goes, Nassaulaan 97 G. A^ Vlaming van Julianastraat 30 naar Hil versum, Nimrotlaan 12. Voetbalnieuws. Zaterdag speelt Ierseke haar eerste oefenwedstrijd van dit seizoen. Het wordt een internationaal treffen. De te genstander isSt. Hubertus S.C. uit Ber- chem (België de flterkte fvan d^ze club is ons onbekend. We hopen op een sportieve wedstrijd en een goede ver standhouding in onze ploeg. De nieuwe ha-ven. Deze week is men begonnen met de voorbereidingen voor het werk aan de nieuwe haven. Reeds worden de loodsen aan het begin van de Kijkuit die in het havenplan vallen, afgebroken en komt het materiaal dat voor het werk zal worden ingezet, naar Ierseke. Het zal niet lang meer duren voor men aan het leggen van de dam zal beginnen. Rijkspostspaarbank. Op het postkantoor Wemeldinge wer den in de maand juli aan spaargelden gestort tot een bedrag van f 32399,28 en terugbetaald tot een bedrag van f30216,95 Er werden 2 nieuwe boekjes uitgereikt. Coop. Boerenleenbank. Bij de Coop. Boerenleenbank te We meldinge, werd in juli aan spaargelden gestort tot een bedrag van f 295.740,47 en terugbetaald tot een bedrag van f 139.646,77 Het saldo aan het eind van de maand bedroeg f 4.912.819,71 Er wer den in juli 11 nieuwe boekjes uitgereikt Reebok gevangen. Maandagmorgen toen de heer B. Vuik ambtenaar van de P.T.T., over de dijk van de Schelde reed, zag hij een reebok je lopen, dat dekking zoch in de klap pers achter de perkoenpalen aan de berm. De heer Vuik waarschuwde de politie te water uit Wemeldinge. Wacht meester 1ste klas P. Vogelaar trok op verkenning uit en inderdaad bleek de reebok zich nog steeds schuil te houden tussen Wemeldinge en Kattendijke. Met zijn zoontje en de heer Jac. Ridderhof werd het dier niet zonder moeite gevan gen door dhr. Vogelaar en vervoerd naar het bureau te Wemeldinge. Van daar werd contact opgenomen met Mr Lebret, die ook de heer H. Grffioen in schakelde die kans "Zag het dier onder te brengen bij een boswachter in de om geving van Bergen op Zoom. Daar zal het wat op verhaal kunnen komen om dan weer de vrijheid te krijgen in een voor hem gunstige omgeving. Coop. RaiffeLsenbank. Bij de spaarbank van de Coop. Raif- feisenbank werd in de maand juli inge legd f 278.638,34 en terugbetaald f 221.606,09 hetgeen inhoudt dat er meer is ingelegd f57.032,25. Het saldo per ultimo juli bedroeg f 10.860.970,66. Er werden in dezelfde periode 18 nieu we boekjes uitgereikt. Geslaagd. Voor het diploma tailleuse slaagde mej. Magda Wondergem. Vechtparty. Vorige week donderdag werd de poli tie gealarmeerd, omdat een vechtpartij was uitgebroken tussen een Ambonese jongen en enige Kruiningse jongens. Er zou zelfs met een mes zijn gestoken. Bjj nader onderzoek bleek alles nog al mee te vallen. Wel werden de betrokken jongens, die aan het uien afstaarten waren, van het werk verwijderd. Gevonden voorwerpen. Bij de politie zijn als gevonden voor werpen aangegeven: kettinkje met sleu teltje en een blauw kinderjack. Nieuwe instrumenten voor E.M.M. De Kon. Harmonie „E.M.M." heeft nieuwe instrumenten besteld. Hoewel de huidige instrumenten nog in goede staat zijn, voldoen ze toch niet meer aan de eisen van deze tijd. E.M.M. is n.l. één van de weinige Zeeuwse korpsen, dat nog hoge - stemming instrumenten be speelt. Hieraan zal dus over enkele we ken een einde komen en zal worden overgeschakeld op lage stemming. Dit zal de zuiverheid zeer zeker ten goede komen. De instrumenten van -oud- E.M.M. zullen in gebruik worden geno men door de leden van -jong- E.M.M. Momenteel studeren deze jongelui op in bruikleen ontvangen instrumenten. Hoe ver de jongelui al met de muziekstudie zijn gevorderd Over enige maanden zuilen ze het u laten horen. Een groot aantal jeugdige Zeeuwse wandelaars heeft deelgenomen aan de Derde Jeugdvierdaagse, die van 29 juli t.m. zaterdag 1 augustus te Gorinchem werd gehouden. Het parcours was zodanig uitgezet, dat deze vierdaagse evenals iedere wan deltocht, rustig wandelend kon worden uitgelopen. Iedere middag zijn de kin deren op een af andere manier bezig gehouden, o.a. bezoek aan de vaar- en duikerschool, een filmvoorstelling, een zang- en muziekwedstrijd, een bezoek aan slot Loevesteyn en een vaartocht over de Waal. Tijdens een ontvangst op het gemeen tehuis door wethouder mevr. Huurman, waarbij al de betrokkenen aanwezig waren, bracht dhr Matzinger, namens de Zeeuwse kinderen de dank over aan allen, die deze dag voor zijn kinderen zo onvergetelijk hebben gemaakt. De Zeeuwse Wandelsportbond was extra vertegenwoordigd door voorzitter Matzinger, die ook al eerder in de week poolshoogte was komen nemen hoe de Zeeuwse kinderen en hun leiding het maakten. Trouwens een hele bus met ouders was deze laatste dag uit Zeeland gekomen om de kinderen te verwelko men. Namens de Zeeuwse Wandelsport Bond bood dhr Matzinger mevrouw Huurman een fraai doosje Zeeuwse bab belaars aan; een geste, die zeer op prijs werdgesteld. Ook aan de pleegouders werd na een dankwoord voor de ver leende gastvrijheid een zelfde doosje uitgereikt, door de leider van de groep, dhr van de Parel, alsmede aan de Rode Kruisleden, die alle vier dagen mee op pad waren geweest. De kinderen hebben het reusachtig naar hun zin gehad en waren geweldig dankbaar. Briljant orgelconcert. Zaterdag j.l. is er op het fraaie orgel van de Ned. Herv. kerk te Kruiningen een briljant orgelconcert gegeven. Or ganisten waren Nico van de Hooven, (Den Haag) en Bert Matter, (Zutphen). De programma-opzet* bleek ons zeer sympathiek. Nico van de Hooven open de het concert met de ernstige Fantasie en Fuga in c van Joh. Seb. Bach. Zeer evenwichtig en weloverwogen klonk dit passie-achtige stuk. Ook de Fuga werd qua tempo, dynamiek en ontwikkeling meesterlijk gespeeld. Hierna speelde van de Hoven drie koraalvoorspelen even eens van Bach. Alle drie deze pracht- muzieken kregen een vertolking, deze muziek waardig. Na deze Bach-inleiding vervolgde Bert Matter het concert met andere Baok-werken. Zeer kleurig en met grote fantasie begon hij de Ciacon- ne in f van Pachelbel te spelen. -Een muzische vertolking- Voorts speelde hij een koraalvoorspel van een van Bach's voorloper Buxtehude. Dit werk boeide ons minder. De gecoloreerde melodie klonk ons wat -brutaal- in de oren. Hierna speelde Matter zeer virtuoos de fantasie in d van Telemann. De heren vervolgden met een improvisatie, Nico van de Hoor, als eerste, improviseerde een gave en evenwichtige partita, met een grandioze fuga als laatste variatie. Bert Matter besloot het concert met een passacaglia. Zijn improvisatie was fran- ser, met soms wat steriel aandoende bewegingen. Ook het orgel werkte in zijn klankidioom niet optimaal mee. Beschamend en bijkans alle moed voor de concertgevers ontnemend, was bet bezoek: 17 mensen. Kruiningen laat z'n kansen op cultureel gebied wel schro melijk voorbijgaan. Welk een mogelijk heden liggen er open met zo'n fraai ge heel als de Hervormde kerk met het prachtige orgel! Hopenlijk komt er nog eens verandering. Daan Manneke Jo de Roo gehuldigd. Jo de Roo is donderdagavond op grootse wijze hulde gebracht voor zijn recente prestaties op wielersportgebied. Vooraf gegaan door de Kon. Harmonie E.M.M.' werd onze 27-jarige inwoner, met zijn vrouw en dochtertje, gezeten in een open auto, het dorp ingehaald. Op de markt werden zij door honderden men sen, van heinde en ver toegestroomd, met een oorverdovend gejuich ontvan gen. Vooral de jeugd liet zich niet onbe tuigd, de gevoelens voor hun grote favo riet kenbaar te maken. Op het bordes van het gemeentehuis, waar zich, naast vertegenwoordigers van de gemeente en Rentoc, ook veel familieleden en kennissen van de fam. de Roo hadden verzameld, werd de nieuwbakken kampioen van Nederland en winnaar van de Acht van Chaam, toegesproken door burgeimeester A. Schipper. O.a. zei deze trots te zijn, dat Jo de Roo, als inwoner van zijn gemeen te een dergelijke prestatie had geleverd. Verder gaf hij in het kort weer, op wel ke wijze de Roo het kampioenschap van Nederland had behaald. Nadat E.M.M. de felicitaties van burgemeester Schip per muzikaal had onderstreept, werd Jo namens Rentoc gelukgewenst door de heer H. C. Dek. Nadat toegesprokene had bedankt, trok het gezelschap zich in de raadszaal terug. Botsing. De voorgevel van het huis van dhr Maasman, op de hoek Kanaalstraat- Nieuwe Kerkstraat, is op het nippertje ontkomen aan een doorboring door een personenauto, hetgeen een gevolg was van een aanrijding tussen twee perso nenauto's. De botsing was ontstaan, doordat een auto, bestuurd door dhr P. B., die vanaf de Boomdijk door de Kanaalstraat voornoemd kruispunt na derde, geen voorrang verleende aan de van rechts, uit de Nieuwe Kerkstraat komende auto, bestuurd door dhr D. P. de C., uit Heist op den Berg (België). Bij de botsing en door de pogingen om elkaar te ontwijken, schoten beide wa gens achter elkaar naar de woning van dhr Maasman toe. De wagen van dhr de C. raakte nog net met de voorkant de gevel en kwam daarop tot ctilstand, terwijl de wagen van dhr B. schuins achter de wagen van de C. tot stilstand kwam. De inzittenden kwamen met de schrik vrij. Er was alleen een aanzien lijke materiele schade. De rijkspolitie te Hansweert nam de zaak verder in on derzoek, waarna de wagens, ofschoon zwaar beschadigd, hun weg konden ver volgen. 31 G. van de Griek; 39 F. van de Berge. De vogels van de .Scheldeduif' vlogen een afstand van 239 km (Bretuil). De volgorde van binnenkomst was: 1,2,5, 21, 24, 38, 39, 44 L. Paauwe; 3, 20 Jac. Minnaard; 4), 8,9^ 10, 1TJ, 18, 27, 29, 40,45 J. A. van Langevelde; 6 Jac. Traas; 7, 47 C. Almekinders11,13,14,19,22,46 W. Krijifsen; 12 M. Moerland; 15, 25, 30, 34,36,42,43 D. van de Vrede; 16,32, 448 H. Blok; 23,35 P. van de Dorpel; 26,33, C. M. Prevo; 28,37 J. van de Plasse; 31,41 M. Minnaard. G ladiolententoonstelling. De garage van dhr Jac. Schrier is deze week omgetoverd tot een bloemen tuin van gladiolen. Dinsdagavond wer den deze in grote hoeveelheden en in vele verschillende kleuren en rassen in geleverd voor de tentoonstelling terwijl er ijverig getimmerd werd door de be stuursleden van deze tentoonstelling, die handenvol werk hadden aan het opstel len, het sorteren en opmaken van de inzendingen. De heren keurmeesters zullen vrijdagmorgen geen gemakkelijke taak krijgen voor de juiste beoordeling om het grote aantal prijzen toe te ken nen. Vrijdagmiddag 2.30 uur zal burge meester J. D. de Kam deze derde ten toonstelling openen. Het zal zeker de moeite waard zijn deze prachtige ex positie van bloemenpracht te gaan be zichtigen. De tentoonstelling is beide avonden (op vrijdag 7- en zaterdag 8 augustus) tot 10 uur geopend. Geslaagd. Voor het brevet voor de textielhandel slaagde mej. Els Weststrate. De Postduiven. De postduivenhouaersvereniging ,de Luchtpost' hield een wedvlucht vanaf Neufvilles. Deelname 124 duiven; uit slag: 1,9,10,11 en 29 Jac. van Stel; 2,12,14, en 16 M. Sentse; 3, 5,17,18 en 21 H. Roeland; 4, 6, 24 en 30 mevr.ouw Moerland; 7 en 13 M. Harthoorn; 8, 22, 23 en 31 C. Coremans; 15, 20 en 27 M. Bolier; 19 C. de Meester; 25 en 26 S. J. Prevo; 28 G. v. d. Griek. De damesprijs werd gewonnen door Jac. van Stel met de eerste prijs. Aanrijding. Dinsdag werd mevr. Deurlo-Prevo, toen ze per fiets vanaf haar woning in de Tweede weg, naar het dorp wilde rij den, door een jeugdige wielrijder, die de weg wilde oversteken, aangereden. De aanrijding verliep zo ongelukkig, dat mevr. Deurlo één van haar benen brak, zo, dat ze naar een ziekenhuis in Goes werd vervoerd, ter behandeling. Aanrijding. Zaterdag vond op de rijksweg tussen Krabbendijke en Rilland, bij de spoor wegovergang, een aanrijding plaats, tussen J. A. W. P. uit Papendrecht en J. J. N. uit Rilland. Beide auto's werden licht beschadigd. Modernisering. Het graanbedrijf van de fa Weststra te wordt grondig gemoderniseerd. Waar voorheen de zakken graan lagen opge- clagen, verrijzen nu silo's van 120 ton. Het graan wordt los gestort in een kuil en van daaruit, met 40 ton per uur, door middel van elevators getranspor teerd naar de silo's. Het systeem is een geheel eigen vinding van de fa West strate, die hiervoor naar België en Frankrijk is geweest om daar de nieuw ste vindingen te bestuderen. De trots van de fa Weststrate is een geheel auto matische vochtigheidsgraad-meter, die enkele ogenblikken de juiste graad weet aan te geven van het graan. Wedvluchten. De P. V. ,de Luchtbode' hield een wedvlucht vanuit Mons, afstand 110 km. nog uniek is in Nederland en die binnen De uitslag was als volgt: 1,12,26 H. van Doom; 2,29,34 A. Geerts; 3 J- Moerland; 4, 36, 38, 43 C. A. van Oosten; 5,14,18, 22, 32, 33 E. Wagenaar; 6,15, 37,42 P. Zandqk; 7,9,10,35 A. J. Kruysse; 8,13,17,20,25 K. M. Staal; 19,21,23,27,40,41,44 C. M. Harthoorn; 24 gebr Oosterlee; 28, 30 J. J. de Jonge; Geslaagd. Voor het middenstandsdiploma alge mene handelskennis slaagden te Ter- neuzen: L. C. A. Luteijn, A. de Groene en J. op 't Hof, Kapelle, W. Slabbekoorn te Biezelinge en J. Kerkhove, M. Leen- dertse en C. Schouwenaar, allen te We meldinge. Allen werden opgeleid door de heren C. L. Duininck en N. Evers- dijk Mzn., resp. directeur en leraar van de Kapelse middenstandscursus. Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle werd over de maand juli f 5.441,22 meer ingelegd dan opge nomen. In totaal werden er 199 stor tingen gedaan tot een bedrag van f 35.905,99. Er werden 33 terugbetalin gen geboekt tot 'n bedrag van f30464,77 Er werden 4 nieuwe rekeninghouders ingeschreven. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijkspo litie te Kapelle zijn inlichtingen te ver krijgen over de aldaar als gevonden voorwerpen aangegeven goederen. Dit zijn: lederen herensandaal, kinderjasje, paar damesschoenen, kinderschoentje, zonnebril, damespolshorloge, tang en broodzak met inhoud. Botsing. Op de rijksweg, nabij het kruispunt Vierwegen-Dijkwelseweg onder Kapelle, kwamen donderdagmiddag twee perso nenauto's met elkaar in botsing. Er de den zich geen persoonlijke ongelukken voor. Beide auto's werden licht bescha digd. De botsing ontstond, toen J. N. uit Waarde, die in de richting Goes reed, plotseling snelheid moest vermin deren voor een voor hem rijdende auto. Achter hem kwam H. R. uit Biervliet aangereden, die te laat bemerkte dat zijn voorganger afremde. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging ,Oost, West, Thuis Best', te Kapelle nam met 28 oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Breteuil, afstand 237 km. De snelheid van de eerst aankomende duif was 1129,92 meter per minuut. De uit slagen zijn: 1 Jac. Schrier; 2,5 en 7 van Driel-Heijstek; 3 W. Hundersmarck; 4 en 6 J. H. C. Poley; 8 M. Nijsse. Vanuit dezelfde plaats werd ook met 99 jonge duiven deelgenomen. De snel heid van de eerstaankomende duif bij deze vlucht bedroeg 1129,92 meter per minuut. De uitslagen zijn: 1, 2 P. I. But ler; 3 M. P. van Oeffelen; 4,5 en 7 C. Langenberg; 6 P. Glas; 8 M. Nijsse en 10 W. C. Hundersmarck. de Wee; Anita Karola, dv. Hubregt Dingenis Murre en Lisa-Lotte Wittorf Overleden: Pieter Danker, 87 jr, we duwnaar van Wilhelmina Kosten. Gehuwd: Jan Schoester, 22 jr. te Goes en Alida Wilhelmina de Leeuw, 21 jr. Huwelijksaangifte: Leendert Nijsse, 25 jr. te Wolphaartsdijk en Johanna Wil- lemina Kosten, 22jf. Gevonden voorwerpen: een kinderbril, terug te bekomen ter gemeentesecreta rie. 30 Juli tot 6 augustus. YERSEKE Geboren: Tobias Arie Marinus, z.v. Ma- rinus Walraven en Adriana Maria Ca- tharina van Ham; Lilian Louisa Lucia, d.v. Adriaan Comelis Noteboom en Louisa Catharina Raassen; Jacoba Cor nelia, d.v. Willem Johannis Lobbezoo en Cornelia Maria van der Maas; Elisa beth Maatje, d.v. Jozeph Jan Pieter Ja cobus Polderman en Jelijntje Maria Kloosterman; Robert, z.v. Pieter Coo- mans en Afke Schaper; Christiaan, z.v. Izaak Gerard Wisse en Marina van Driel. Huw. aangifte: Adriaan Marinus Blok, oud 19 jaar en Antje Pool, oud 19 jaar. Gehuwd: Marijnus Johannes Heijboer, oud 21 jaar te Herwen en Aerdt en Pie- ternella Tannetje Hillebrand, oud 20 jr Bastiaan Willem Verhelst, oud 20 jaar te Axel en Forra Marina van Hoorn, oud 21 jaar. KRUININGEN Huwelijksaangifte Jacobus Jan Paauwe, oud 21 jr te Den Helder, en Elisabeth Cornelia Verbeek, 18 jaar. Geboren: Maria Helena, dochter v. An- dé Kouwijze, en van Maia de Kwaadste- niet. Oveleden: Maria Houtekamer, 58 jaar, echtgenote van Jansen, Hendrik. RILLAND-B ATH Geboren: Johannes, zv. Simon Paauwe en Lena Koole; Johannes Hendrik, zv. Johannes Rijnhout en Cornelia Adriana Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Ds B. Baks - Capelle a. d. IJssel Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. P. M. Veldhui zen van Westbroek. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Kandidaat M. G. Mouw uit Rijssen. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Lof om 2.30 uur. Leger des Heil» Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine Klark Luitenante Berman Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Drs J. Bakker - Middelburg Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrij Evang. Gem. 10 en 2.30 uur Ds Brucks - Zeist Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. A. G. Roeders, Hoo- geveen. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. F. A. den Boeft te Montfoort. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Donderdag 13 augustus 19.30 uur Ds v. Beek Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. van Leeuwen, Krab- bendi'ke. 6.30 uur: Geen dienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10.00 en 2.30 uur Evangelist Kok uit Gelderland Krabbendpe Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds J. Tissink uit Noord Scharwoude Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur Leesdienst; 9.30 uur H. Avondm. en 6 uur HJDoop Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur Leesdienst Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur Geref. Kerk 10 en 5 uur Ds. G de Vries uit Capelle aan do IJssel GEVOLGEN OMBOUW In het bizonder jongelui vinden de snelheid, die aan een bromfiets is opge legd, (plm. 40 km-uur) veel te laag. Om lekker op hun brommer te kunnen racen, gaan ze daarom prutsen aan de carborateur. Bij de gevolgen, die een dergelijke -ombouw- met zich mee brengt, wordt veelal niet stilgestaan. Volgens het wegenverkeersreglement wordt een bromfiets gelijkgesteld met een rijwiel; maar hier wordt enkel en alleen de bromfiets bedoeld, zoals de fabrikant hem op de markt brengt. Is dit niet het geval, dus is de carbora teur bijgewerkt, dan vervalt deze bepa ling en is de bromfiets een motorrij wiel. Formeel moet de berijder dan be schikken over een rij- en kentekenbe wijs. Nog afgezien hiervan rijst de vraag, of de betrokken verzekerings maatschappij tot betaling zal overgaan, wanneer de berijder van een omge bouwde bromfiets door zijn toedoen een verkeersongeluk veroorzaakt. De maat schappij heeft n.1. een bromfiets verze kerd en niet een motorrijwiel. Er is een praktijkgeval bekend, waarbij de verzekering de schade van maar liefst f 12.000,- om deze reden niet vergoedde! En wat dan?? Daarom: Bezint eer ge met de ombouw begint....!! ADVERTEERT IN DIT BLAD

Scheldebode | 1964 | | pagina 2