vakantie gesloten Zelf schilderen: niet moeilijk, ais u de tijd neemt schoolBoeken BI] Boekhanöel van öeR peyl G. E. MEEÜSE gesloten Joz. Slabbekoorn gesloten Veilig op vakantie Bestel nu uw TE KOOP husqvarna KORTE GOLFJES kosthuis Predikbeurten, NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS SPAARBANK W. Bustraan MEIJER REPARATIES KUNSTGE BITTE De aristocraat onder de bromfietsen M. J. v. d. Berge Er zuilen niet veel gezinnen zijn, waar in de laatste jaren niet is gesproken over het zelf overschilderen van huis kamer, gang, keuken of het kamertje van een der kinderen. De redenen hier voor zijn vele. Goed schilderwerk is, als gevolg van hoge lonen, duur. Daaren boven hebben reeds duizenden mensen ontdekt, welk een enorme bevrediging het geeft, als men zelf de kwast han teert en de kamer letterlijk onder zijn handen ziet opknappen. Voor anderen lijkt zelf schilderen echter op een groot avontuur. Zij durven het niet aan en besluiten om het nog maar een poosje aan te zien. Toch is zelf-schilderen niet zo moeilijk. Als men er de moeite en de tijd voor over heeft om het te schilde ren oppervlak goed schoon te maken en voor te behandelen, lukt het vrijwel al tijd om een stuk schilderwerk te ma ken, dat de toets der kritiek kan door staan. De maatregelen, die men moet treffen, zijn bovendien vrij eenvoudig. Rustig werk voorkomt fouten. Het is in verband met de plaats ruimte niet mogelijk, om hier een com plete cursus zelf-schilderen te geven. Wél kunnen we u enkele wenken ge ven. De voornaamste wenk is wel: Doe alles rustig aan. Slechts een gerouti neerde vakman kan zich permitteren om vlug te werken. Voor een leek is het beter, om zorgvuldig en langzaam te wérk te gaan. Hij voorkomt dan fouten en voorkomen is óók bij schilder werk beter dan genezen. De tweede tip: maak u er niet met een Jantje van Leiden van de voorbe werkingen af. Het is onmogelijk, om zonder enige voorbereiding over een oude verflaag heen te gaan schilderen. Op die oude laag heeft zich namelijk een uiterst dun laagje aanslag vastge zet. Zelfs de beste verf kan zich niet vasthechten op dit (meestal vette) laagje. Het gevolg is dan ook, dat de glanzende, nieuwe verflaag niet hecht en met de nagel kan worden losgekrabt. Ten derde: waak bij het schilderen voor stof. Stofdeeltjes vinden het heer lijk om zich vast te zetten in de nog natte verflaag. Dit verhoogt de aantrek kelijkheid van uw werk niet. Maak daarom een kamer eerst goed schoon, voor u gaat schilderen. Tenslotte: schilder nooit over een ro de verflaag. De pigment (kleurstof) hiervan is dermate agressief, dat zij door de nieuwe verflaag heen komt. In schilderstaai heet dat „doorbloe den". U hebt er echter weinig aan, of u die naam kent. De enige oplossing is: schilder een rode verflaag over met ro de verf. Weinig verf voor goed resultaat. Wij zijn ons er van bewust, dat u aan deze wenken weinig hebt, als u met plannen rondloopt, om zelf te gaan schilderen. Daarom vermelden wij hier een aantal stappen, die u dient te on dernemen als u uw krachten gaat be proeven op reeds geschilderd houtwerk, dat er nog goed uitziet. Die stappen zijn: 1. Was het hout goed af met water, waaraan 25 ammoniak is toege voegd. 2. Bevochtig hierna het oppervlak met water en schuur het goed af met wa tervast schuurpapier 280. U kunt hierbij het beste gebruik maken van een schuurkurk (bij een verfhande laar te koop), waar u het watervast schuurpapier om heen klemt. 3. Hierna het oppervlak nawassen met schoon water. Vervolgens goed afne men met de zeem. 4. Na droging de beschadigingen bijwer ken. Beschadigingen werkt u weg met Flexa-plamuur, die in handige tubes te koop is. Breng nooit te dikke la gen plamuur op. Ieder laag één nacht laten drogen. Hierna de plamuur met schuurpapier 280 droog gladschuren. 5. De geplamuurde plekken lakken met Flexa, waaraan 20 terpentine is toegevoegd. Hierdoor voorkomt u, dat de aflak later op deze plaatsen glans- verlies vertoont. 6. Na droging kunt u nu gauw aflak ken. Dit doet u met een kwast, die iets minder breed is dan het te schil deren object. Neem weinig verf aan de kwast. Dit is heel belangrijk om vuile handen te voorkomen. De beste methode is, de ha ren van de kwast slechts tot ^4 deel in de verf te dopen. Haal de kwast hierna rechtstandig naar boven, breng hem ho rizontaal en draai hem een halve slag om. U krijgt dan gegarandeerd geen vuile handen en... u voorkomt velvor- ming in de bus. Oefening baart kunst. Ziezo, dat is het begin van alle schil derwijsheid. Let wel: het begin. Want ook voor schilderen geldt dat oefening kunst baart. Na het lezen van deze tips bent u geen volleerd schilder. Daar om ons allerlaatste advies: ga eerst eens iets schilderen dat „uit het gezicht" is. Een schuurdeur bijv. is een goed object om schilderen op te leren. Ook een zol derdeur of de binnenkant van een kel derkast kunnen als zodanig goed dienst doen. Leer dan van uw fouten. En als u een beetje routine en wat handigheid hebt opgedaan, begin dan aan grotere ruimten. Veel succes! WAT PRODUCEERT DE E.E.G.-BOER? De natuurlijke omstandigheden bepa len uit de aard van de zaak in de eer ste plaats de nationale produktie van het agrarisch bedrijf in de onderschei den landen van de E.E*G. Zo is het te begrijpen, dat Italië met olijfolie, vers fruit en wijn, Frankrijk met vlees, tarwe en wijn, Nederland met melk, eieren en andere zuivelprodukten, voorop ligt. Opvallend onder het gemiddeld E.E.G. niveau ligt West-Duitsland, dat alleen met een produktie van 429 kg aardappe len per hoofd van de bevolking, in de E.E.G. een eerste plaats inneemt. Het E.E.G.-gemiddelde bedraagt 278 kg aardappelen. Frankrijk produceert per hoofd van de bevolking 231 kg graan, het E.E.G.- gemiddelde bedraagt 143 kg. Nederland heeft de hoogste produktie van melk, eieren en suiker: melk 555 liter (E.E.G.-gemiddelde 351 liter), eie ren 29 kg (10 kg), suiker 44 kg (29 kg). Wie denkt dat Frankrijk de meeste wgn verbouwt, heeft het mis. Italië staat met 115 liter bovenaan. - (DIA) Er zijn automobilisten, die wanneer zij op vakantie gaan, zichzelf en hun voer tuig uitrusten met de meest uiteenlo pende attributen zoals gemakkelijke schoenen, een ruggesteuntje tegen ptfn van het lange zitten, een leuk bloemen- vaasje voor tegen de voorruit, een mag netische sigarettenetui voor op 't dash board, wie weet een mascotte voor de achterruit, een transistorradio tegen de verveling van de lange ritten, een spe ciale steun voor de nek van de passa gier, enz. enz. Op zichzelf steekt daar helemaal geen kwaad in dit soort ar tikelen kunnen de reis inderdaad in vele opzichten veraangenamen, zij het ook, dat mascottes het zicht nogal gevaarlijk kunnen hinderen. Maar toch dringt het Verbond voor Veilig Verkeer er tijdens deze zomer maanden bij de automobilistenvakan tiegangers op aan om wellicht in plaats van of in elk geval nddst al deze nogal luxueuse attributen voor de auto iets aan te schaffen, waarvan men niet al leen op de vakantierit, maar ook daar na veel plezier zal hebben; iets, dat eigenlijk een dringende noodzaak is in de wagen van iedere automobilist met gevoel voor verantwoording veilig heidsgordels. Gordels, die de chauffeur en vooral de passagier naast hem en achter hem kunnen beschermen tegen zware verwondingen of wie weet zelfs tegen de dood tengevolge van ongeluk ken. Zware verwondingen, die mogelijk de dood tengevolge hebben, ontstaan bij verkeersongelukken veelal, doordat de inzittenden van he.t voertuig bij een plotselinge botsing, bij hevig afremmen of bij over de kop slaan uit de wagen worden geslingerd of tegen harde, scher pe voorwerpen in het interieur van de auto worden gedrukt. Een veiligheids gordel met een zekere elasticiteit, die het lichaam kan tegenhouden in de plotselinge beweging naar voren of die het lichaam in elk geval binnen de wa gen houdt, kan in de meeste gevallen verwondingen voorkomen of deze in elk geval in hoge mate verzachten. Het is wetenschappelijk vastgesteld, dat ge bruik van veiligheidsgordels het risico van dodelijke verwondingen vermindert met 60—70 Het Verbond voor Veilig Verkeer acht het daarom de plicht van iedere automobilist om zowel op de bestuur dersplaats als op de plaatsen van de passagiers op de voor- en achterbank van de wagen veiligheidsgordels aan te brengen van een type, dat is voorzien van het oranje goedkeuringsmerk van het RAI-TNO Instituut te Delft. Het behoeft nauwelijks uitleg, dat deugde lijke veiligheidsgordels de voorrang die nen te hebben op andere accessoires, hoe nuttig en aangenaam deze andere acces soires ook mogen zijn. Wanneer men zijn wagen voorziet van veiligheidsgor dels, kan men normaal gesproken met een gerust hart op reis gaan, heeft men bij wijze van spreken een gedeeltelijke levensverzekering afgesloten. Er zijn zelfs landen, waarin de levensverzeke ringsmaatschappijen lagere reisverzeke ringspremies berekenen, wanneer de verzekerde zijn auto heeft uitgerust met veiligheidsgordels. Zegt dat niet ge noeg? Van 23—30 juli 1964 YERSEKE. Gehuwd: Adriaan Dirk Ko- le, 24 j. te Kruiningen en Catharina Janny de Koeyer, 23 j. Van 23—29 juli 1964 WEMELDINGE. Geboren: Vincent Paul, zv. Machiel Hout en Elizabeth Theresia Stobbelaar; Marinus, zv. Hendrik Schou- wenaar en Adriaantje Catharina Ver- hage; Abraham Miniekus Johannis, zv. Abraham van Stel en Cornelia Antje Schouten; Pieter Cornelis, zv. Bastiaan Vuijk en Maria Moelker. Huwelijksaangifte: Albertus Adam Jasper Sluijk, 21 j. te Utrecht en Ma rianne Adriana Jacoba Anna Kuzee, 20 j. Gehuwd: Anthonie Pieter Feijtel, 22 j. te Ridderkerk en Willemijna Bout, 22 j. Van 23—29 juli 1964 KRUININGEN. Geboren: Joke, dv. Har- men Krist en Gerda Pietemella Lou- werse; Pieternella Jacoba, dv. Cornelis Johannes Korstanje en Cornelia Tanne tje Stroosnijder; Cornelia Katharina, dv. Leendert Dingenis Sinke en Anna Ca tharina van Nieuwenhuijzen. Gehuwd: Jacobus Kole, 22 j. te Yer- seke en Tannetje Lena Jille, 20 j.; Ma rinus Jacob Anthonisse, 21 j. en Johan na Adriana Burgel, 19 j. Overleden: Jean Paul Bokole, 26 j., ongehuwd, wonende te Leopoldville in Kongo. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Woerden uit Middelburg. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. P. M. Veldhuij- zen van Westbroek. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Kandidaat M. G. Mouw uit Rijssen. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine Klark Luitenante Berman Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. K. W. Slik, Rot terdam. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrfj Evang. Gem. 10 en 2.30 uur: Eerw. heer Ligtelijn, Rotterdam. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. A. G. Roeders, Hoo- geveen. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. F. A. den Boeft te Montfoort. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. van Leeuwen, Krab- bendijke. 6.30 uur: Geen dienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrjj Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Ds. Enter, Enschedé. Erabbendjjke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. A. Oliemans, Dordrecht. 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Bed. HA. en Dankzegging. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. Voorber. H. Avondmaal. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Djjken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. C. D. Otte, Hollandseveld. 2.30 uur: Ds. J. Bronsgeest, Hillegom. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Heden nam de Heere, tot onze zeer diepe droef heid, door een droevig ongeval uit ons midden weg, mijn innig geliefde man en onze geliefde va der, behuwdvader en opa, broeder, zwager en oom JAN BAAIJ echtgenoot van E. C. Loch in de ouderdom van ruim 70 jaar Sterke de Heere ons in deze smartelijke weg E. C. BAAIJ-LOCH C. NELIS-BAAIJ L. J. NELIS E. KAMERLING- .BAAIJ K. M. KAMERLING H. BAAIJ L. J. J. BAAIJ- VAN KOEVERINGE A. VOS-BAAIJ J. VOS A. BAAIJ M. A. BAAIJ- MANNEKE Kleinkinderen en ver dere familie Yerseke, 27 juli 1964 Dominicusstraat 7 De begrafenis heeft plaats gehad donderdag 30 juli Condoleantie-adres Kerkhoekstraat 13 Heden nam de Heere, tot onze grote droefheid, weg door een droevig ongeval onze geliefde broeder en oom JAN BAAIJ in de ouderdom van ruim 70 jaar De Heere doe ons in Zijn wil berusten Aa. Ca. BAAIJ en Fam. De WEE Yerseke, 27 juli 1964 Ook op alle baby-artikelen ontvangt u korting, dus profiteer er deze week nog van! U weet dat de keuze bij ons enorm, groot is en de kwaliteiten prima! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Onderstaande agentschappen vergoeden: 3|/2 rente voor dagelijks opvraag bare gelden 4 rente voor gelden geplaatst op een deposito spaarboekje, voor zes maanden vast (min. eerste storting 1000,—) 3,GRATIS eerste inleg Agentschap Yerseke: Agentschap Wemeldinge: S. HARTHOORN W. HAMELINK Stenge 2 Dorpsstr. 47, tel. (01192) 429 WENST U een speciale plaats voor uw advertenties? Geef deze dan vroegtijdig aan ons op! Uw adres voor levensmid delen, wijnen, chocolaterie, v. wyk spoeltjes wol, klom pen enz. - De Rooy's Zelf bediening, Tel. 566, Yerseke. Wij gaan met van 10 t/m 19 aug. donderdag 20 augustus staan wij weer voor u klaar Schoenhandel en pédicure Kerkplein 10, Yerseke, Tel. 565 Zig-Zag Elektr. koffer Naaimachine Zeer weinig gebruikt als nieuw Volledige garantie adres: Bernhardstraat 18 Yerseke Wegens vakantie vanaf 3 augustus t/m 15 augustus Damstraat 39 - Yerseke Wegens vakantie van 10 t/m 17 augustus Kapper Noordzandstraat 43 Yerseke Sneller, beter en goedkoperl L. GRIMM Lange Ville 9 Yerseke 3- versnellingen Super -Comblnette Schuttershof 12-13 Yerseke - Telefoon 639 Accountantskantoor Kruiningen wegens vakantie van 1 tot 10 augustus 1964 Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerij J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Nog tot 5 augustus a.s. kunt u profiteren van de opruiming bij J. Kole. Kom eens kijken naar de etala ges en loop gerust eens bin nen. Keukentafels blank 70 x 100 29,90, met linoleum blad 54,50. In de maat 60 x 90 37,50. Eetkamer- stoelen van 24,95 voor 21,95. Breiwol van 2,90 voor 1,90 per 100 gram. Shorts y2 prrjs. Zonnepetjes 50 ct. Holl. zomernachtpon van 14,75 voor 9,90. Kat. vitrage 1,48 p.m. Grote rubber slikmat nu 11,95. J. Kole, Noordzandstr. 30, Yerseke, tel. 372 (en iedere vrijdag van 7.30 tot 9 uur te Wemeldinge, Wilhelmina- straat 58). Jongensboeken. Twee nieu we van Swiebertje, Vakan tie met Kameleon, Arends oog no. 28 en vele andere vindt u in Boekhandel van der Peql. Koopt in De Rooy's Zelfbe diening! Tot 8 augustus dubbel Oesterzegels. Bejaarden „SOOS" Beleefd verzoek, aan hun die een kaart ontvangen hebben, voor de „SOOS" Zendt die nog deze week in: dit i.v.m. de Controle. U is geheel vrij om te plakken b.v. dank De Voorz. Afd. Yerseke 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bü vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Voor vermoeide, pijnlijke, transpirerende voeten heb ben wij verschillende midde len voorradig. Vraag het bij Drogisterij Kooman, Telef. 221, Wemeldinge. Restanten breiwol nu héél goedkoop! Ook in de va kantie is het altijd prettig een breiwerkje bij de hand te hebben. Kom eens kijken of er bij de restanten iets héél voordeligs voor u bij is, of koop nu wol voor de win ter, dan profiteert u van de korting! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Zaterdag 1 augustus is de laatste opruimingsdag. Komt u daarom nu nog koopjes halen. We hebben nog wat voordelige coupons en zie verder de etalage. - J. de Neef, Tel. 416, We meldinge. Voor nylons* herensokkejn en kindersokjes, met dub bel Oesterzegels, naar: De Rooy's Zelfbedening, Yerse ke. Gaat u met vakantie? Wij hebben voor het hele gezin prachtige pyama's of nacht hemden. Komt u eens kij ken De keuze is enorm groot in tricot, charmeuse, satin-feutre en popeline. En nu koopt u ze bijzonder voordelig! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Hang zo'n handig opklap baar lessenaartje naast uw telefoon, 'tls reuze gemak kelijk! 16,Boekhandel van der Peyl, Kruiningen. Winterdekens nu voor zo- merprijzen! Het is uw eigen belang nu dekens te kopen, het scheelt u werkelijk gul dens! Er zijn ook nog voor delige aanbiedingen in fla nellen en graslinnen lakens en slopen! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Te koop: Zwarte Koelstra kinderwagen met witte sier- strip 50,Meidam 5, Kruiningen. De Rooy's Zelfbediening: de zaak met de hoogste korting. Te koop z.g.a.n. kinderwa gen met afneembare bak en een wieg. - Groeninx van Zoelenstraat 12, Yerseke. Koop nu nog ondergoed, wat u misschien straks no dig hebt. Door de korting scheelt het u aanmerkelijk in prijs. En u koopt bij ons geen uitverkoop rommel, maar kwaliteitsgoederen van bekende merken, zoals Novana, Koala en Jansen en Tilanus. - Textielhandel Snoep-van Willigen. In de maand augustus zijn we iedere woensdag geslo ten wegens vakantie. - J. de Neef, Tel. 416, Daniëlstraat 12, Wemeldinge. Er zijn nog enorme koop jes in kinderkleding! Heb ben uw kinderen tijdens de vakantie nog iets nodig? Wij kunnen u er heel voor delig aan helpen! En koop nu alvast wat ze straks voor de school nodig heb ben, door van de korting te profiteren bespaart u veel geld! - Textielhandel Snoep- van Willigen. Onderwijzer aan de School met de Bijbel te Kruiningen zoekt maandagmorgen t/m vrijdagmiddag C. A. POLDERMAN Julia-nastraat 31 Sint-Annaland

Scheldebode | 1964 | | pagina 3