<SDOk BAAYENS YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE KAPELLE-BIEZELINGE oCcMfyS cU SÜLCLdt Aanrijding. Zaterdagmiddag had een aanrijding plaats tussen een bromfiets, bestuurd door de 17-jarige J. C. W. en een per sonenauto van dhr. V. op de kruising OesterstraatDamstraat. Behoudens schade aan bromfiets en auto liep dit ongeval wonderlijk goed af. Brandalarm. Maandagmorgen vroeg ging de sire ne. Het bleek dat de hulp van de Yer- sekse brandweer werd ingeroepen voor een boerderijbrand in Kruiningen. Onze brandweer was in minder dan vijf mi nuten startklaar, doch zowel het korps uit Kruiningen als dat uit Yerseke kon den niet verhinderen, dat de boerderij tot de grond toe afbrandde. Onverantwoord. Woensdag werd de politie opgebeld door personeel van het station Kruinin genYerseke met de mededeling dat een Belgische personenwagen ondanks het feit dat de halve bomen waren ge sloten en het rode licht brandde, de overweg was gepasseerd. Hoe is het mogelijk dat er nog mensen zijn die op een dergelijke manier zelfmoord trach ten te plegen. In de eerste plaats is het verboden de spoorwegovergang te passeren als de bomen gesloten zijn en het rode licht nog brandt, doch daar naast zijn deze dingen er voor de vei ligheid van de weggebruikers. Geslaagd. Voor het examen machineschrijven te Middelburg slaagde Dignus Verschuure. Voetbal. Zaterdagavond voetbalde op het ge meentelijk sportterrein aan de Bonzij weg een elftal uit de Bierweg tegen een elftal van de sluismannen. De opbrengst was voor de reis van de bejaarden en bracht deze maal op 87,85. De wed strijd werd door de mannen uit de Bier- weg met 20 gewonnen. De sluisman nen wisten het doel geen enkele maal te vinden. Voor de rust werden de bei de doelpunten door Hoogesteger voor de Bierweg gescoord. Geslaagd... Proficiat! Onze dorpsgenoot dhr. P. A. Meyaard, thans technisch ambtenaar in 's-Her- togenbosch, slaagde dezer dagen voor het staatsexamen H.B.S.-B. Als bijzon derheid dient vermeld te worden, dat dhr. Meyaard in de vrije avonduren stu- deèrde, waardoor zgn prestatie nog meer aan waarde wint. Gevonden voorwerpen. Gevonden een kettinkje en een zon nebril. Inlichtingen ter gemeentesecre tarie. Voetpad. Langs enkele huizen op de Loo ligt een voetpad. Dit is aangegeven met 2 bordjes. Voor fietsers is het verleidelijk de weg iets te verkorten en met de fiets over dit voetpad te rijden. Een voetpad is echter niet voor fietsers bestemd. Het rijden hierop is verboden en straf baar. Om een geldboete te voorkomen, dienen de fietsers, en ook haastige brom fietsers, dus de gewone weg te nemen en het voetpad „rechts te laten liggen". Bejaardenbond op reis. Honderd leden van de afdeling Krui ningen van de bond van bejaarden heb ben vorige week woensdag de jaarlijkse reis gemaakt, 's Morgens om acht uur werd met twee bussen vertrokken. Via Oosterhout ging het naar de Domstad. Vervolgens reisde men via Scherpen- zeel, Ede, Arnhem, Eist naar Nijmegen. Na een laatste stop in Breda arriveer den de bejaarden om kwart voor tien weer in Kruiningen. De bejaarden wer den vergezeld door twee zusters uit het „Maria-oord". Gem. tennisbanen officiéél geopend. Zaterdagmiddag werden de tientallen genodigden voor de officiële opening door een heg van jeugdige tennistertjes het gemeentelijk tennispark binnenge leid. De opening werd verricht door bur gemeester A. Schipper. Hij memoreerde in het kort het ontstaan van de tennis club. Destijds werd door dhr. W. J. L. de Grooff bij zijn villa „Inter Scaldis" een betegelde tennisbaan aangelegd. Met zijn vrienden beoefende hij hier de edele tennissport. Hiermee legde hij de basis voor de huidige 80 leden tellende ver eniging. Na de watersnoodramp van '53 deed dhr. De Grooff de tennisbaan voor „een appel en een ei" over aan de ten nisvereniging. Al spoedig bleek dat de accomodatie niet aan de eisen van de tijd voldeed. Vooral het gemis van een tweede speelveld werd door de steeds groter wordende vereniging sterk ge voeld. Daarom werd een beroep gedaan op de gemeente en hier vond men een gewillig oor. Een moeilijkheid vormde nog het vinden van een geschikt terrein, doch het verlossende woord kwam hier van mevr. Nieuwenhuijse, die een ge deelte van haar grond aan de Meidam- zijde voor een billijke prijs aan de ge meente verkocht. Het plan voor de gra- velbanen werd gemaakt door de Kon. Heide Mij. en uitgevoerd door aanne mersbedrijf Van Wennning uit Leiden. Burgemeester Schipper bracht ook het zwembad nog ter sprake. Hij voelde het als een plicht tegenover de burgerij dat er na het gymnastieklokaal een zwem bad zou komen. De steun voor dit ob ject van rijk en provincie is echter on ontbeerlijk. Vervolgens richtte dhr. P. Polderman, voorzitter van de tennisclub, een woord van dank aan het adres van de gemeente, dhr. De Grooff, mevr. Nieuwenhuijse, de Kon. Ned. Heide Mij. en het aannemersbedrijf. Verder werd het woord o.a. nog gevoerd door Dr. G. J. Scherphuis, voorzitter van de afde ling Zeeland. Ook hij had niets dan prij zende woorden voor de uniek gelegen tennisbanen. De tennisouverture werd uitgevoerd door dhr. Ketjen, oud-Euro pees kampioen bij de veteranen en door de jeugdspeler Pufkes, die bij de Ned. jeugdkampioenschappen bij de beste vier eindigde. Mulo-examens. Vier leerlingen van de Uloschool heb ben vorige week vrijdag het examen af gelegd. Alle vier behaalden zij het fel begeerde papier. Voor Mulo-A met mid denstandsdiploma slaagden de dames M. Schrier uit Waarde en F. v. d. Spil uit Hansweert en dhr. J. Dek alhier. Voor Mulo-A zonder middenstandsdiploma slaagde mej. J. de Pree uit Schore. Hoeve „Oude Putte" door brand vernield De boerderij van de 80-jarige J. Nieu- wenhuijsse aan de Donkereweg is maan dag door brand totaal vernield. De brand, die 's morgens even voor vijf uur uitbrak, is ontstaan door hooibroei. In de landbouwschuur bevond zich n.l. on geveer 16.00 kg hooi. Doordat het hooi vast in elkaar zat, werd het blussings- werk zeer bemoeilijkt. De brandweer is dan ook tot 's avonds laat aan het na blussen geweest. De „Oude Putte" werd negen jaar geleden, na door de waters noodramp te zijn vernield, weer geheel nieuw opgebouwd. De schade die thans is veroorzaakt, wordt enkel en alleen voor wat het bouwwerk betreft, op ruim 100.000,— geschat. De huidige bewo ner is de achtste in het geslacht Nieu- wenhuijsse, die het meer dan 400-jarige bedrijf beboert. Zeldzaam bezoek. Dinsdagmiddag wérd in het kanaal door zwemmende jongens een reebokje gesignaleerd. Op een of andere wijze was dit dier in het water terecht ge komen ter hoogte van de Zanddijk. De jongens brachten het bijzonder fraaie dier op het droge, waarna dhr. M. Hout man het naar de boerderij van dhr. J. A. Nieuwenhuijse bracht. Deze haalde de rijkspolitie er bij, die de reebok ter verdere verzorging overdroeg aan de Jagerscombinatie. Hoe het beestje in deze omgeving terecht is gekomen, zal wel een raadsel blijven. Huldiging Jo de Roo. Hedenavond (donderdag 30 juli) om 8 uur zal Jo de Roo op het gemeente huis worden gehuldigd i.v.m. het be halen van het kampioenschap van Ne derland. E.M.M. zal een en ander mu zikaal opluisteren. Wedvlucht. De P.V. „De Vrijheidsduif" had voor de wedvlucht vanuit Breteuil 283 jonge duiven in de strijd. De prijzen werden als volgt behaald: 1 G. de Bruine, 2, 23, 29, 57 M Blok; 3, 16, 17, 56, 60 H. van Koeveringe; 4, 8, 25, 27, 37, 71 Schrier- Neve; 5, 32, 67 C. van Koeveringe; 6, 18, 30, 43, 44 J. J. Oele; 7, 11, 62 Joh. Meijer; 9, 20, 45 M. Kole; 10, 21, 31, 46, 68 W. van Velzen; 12, 24, 52 A. Boone; 13, 14, 15, 26 H. Poleij19, 53 P. Kake- beeke; 22, 51 P. Willeboer; 28, 54 A. Kole; 33 C. Aerts; 34 J. Oele Jzn.; 35 C. van Paasschen; 36, 49, 61, 69 J. Wis se; 38, 39, 58, 59 J. Waverijn; 40, 47, 63, 64, 65, 66 J. Krombeen; 41, 42, 50, 70 K. Tjarks; 48 Steenpoorte-Buijze; 55 J. Stroosnijder. Het verkeer eist één dode. Maandagmiddag om half vijf werd de 70-jarige J. Baay uit Yerseke bij het oversteken van de Rijksweg bij de krui sing van deze weg met de Veerweg door een V.W. bestuurd door J. R. uit Berlijn gegrepen. Met ernstige verwon dingen werd dhr. Baay naar het zie kenhuis St. Joanna te Goes veroerd, waar hij korte tijd later overleed. Zaterdagavond werd de 21-jarige A. van Eijk uit Breda met zijn bromfiets bij de Zanddijk aangereden door een vrachtauto bestuurd door P. Louisse uit Schore. De bromfietser werd per tatfi naar zijn woonplaats vervoerd. Maandagmorgen reed J. C. W. G. uit Breda om omstreeks 10 uur met de door hem gehuurde auto ter hoogte van de Kreek naast de rijbaan. G. wist de auto terug op de weg te krijgen, maar de auto raakte toen aan het slippen en schoot de sloot in. G., zgn echtgenote en drie kinderen werden uit de auto geslingerd. Drie inzittenden werden naar St. Joanna te Goes vervoerd en twee naar het Gasthuis te Bergen op Zoom. De auto werd totaal vernield. Dinsdagavond om half zeven vond nog een ongeluk plaats in de Burg. Elenbaasstraat. Mevr. v. d. Klooster kwam met haar bromfiets van de Rijks weg en wilde afslaan naar de Sparwin- kel. Ze zag echter de auto van de Fa. Hovestadt De Jonge over het hoofd. Mevr. v. d. K. liep een pijnlijke enkel op en zowel de bromfiets als de auto werden beschadigd. Secretarie tijdelijk in „Ons Dorpshuis". De gemeentesecretarie en het kan toor van de gemeente-ontvanger zijn in verband met de a.s. verbouwing van het gemeentehuis nu ondergebracht in de bovenverdieping van „Ons Dorps huis". Inbraak. Onbekenden hebben het in de nacht van zaterdag op zondag kennelijk nogal druk gehad. In Hansweert-oost is er n.l. twee maal ingebroken. Bij -de fami lie B. in de Julianastraat namen ze en kele waardevolle postzegelalbums mee. Met deze albums gingen ze naar de fa milie De G. Hier bedroeg de buit 400 gulden en een transistorradio. Deze fa milie werd door de onbekenden gewekt, zodat deze snel moesten verdwijnen. Voor dhr. B. was dat een geluk, want in de haast lieten ze de postzegelalbums bij de fam. De G. achter. Deze onbe kenden zijn wel zeer brutaal te werk gegaan, want bij verschillende huizen hebben ze een kijkje genomen. Bij de fam. P. leenden ze een ladder, waarmee ze op „route" zijn gegaan. Bij de fam. De G. stond deze tegen het huis. Het onderzoek, wat vrijwel de gehele zon dag duurde, werd door de rijkspolitie flink ter hand genomen, 's Middags kwam ook de technische recherche uit Den Haa.g en de districtsrecherche uit Middelburg. Het onderzoek leverde tot dusver geen resultaat op. Verstekeling verdronken. Zondag kreeg de rijkspolitie te water van een binnenschipper de mededeling dat er op de Westerschelde ter hoogte van Hansweert een lijk dreef. Later op de middag werd dit lijk door de „R.P. 10" geborgen en naar het lijkenhuisje te Kruiningen gebracht. Aanvankelijk stond men voor een raadsel. Het bleek een ongeveer 25-jarige kleurling te zijn. Later werd echter één en ander opge helderd. Aan boord van de Belgische zeeboot „Charlesville" werd verleden week woensdag een verstekeling ont dekt, toen het schip op de Schelde voer. Deze was in Leopoldstad aan boord ge komen. De kapitein liet de versteke ling, de 26-jarige Kongolees Jean Paul Bokole in een hut opsluiten. Toen men de hut in de haven van Antwerpen opende, bleek de man zich daar niet meer te bevinden. Zeer waarschijnlijk heeft hij getracht de wal te bereiken, door uit de patrijspoort te springen. Deze wanhoopsdaad heeft de Kongolees met de dood moeten bekopen. Het stof felijk overschot is op de begraafplaats te Kruiningen ter aarde besteld. Ree te water. Een ongewoon gebeuren vond dins dagmorgen vroeg in de middensluis plaats. In de nacht van maandag op dinsdag is n.l. op onverklaarbare wijze een jonge ree in de sluis gekomen. De ree, bang geworden door de mensen op de kant, trachtte op een klein plateau in de sluis een veilig heenkomen te zoeken. Daarna trachtte het verschillen de keren tegen de 3 meter hoge muur op te springen, maar het lukte het dier niet op de wal te komen. Daarna sprong het wederom in het water. Door het sluispersoneel werden de sluisdeuren aan de kanaalzijde opengedraaid. Hiervan maakte het dier gebruik en zwom snel door de sluis naar het kanaal en daar na naar de wal. Het had weinig moeite om bij de r.-k. kerk de glooiing op te komen. Met grote sprongen verdween het dier daarna in de bebossing langs het kanaal. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtpost" hield een wedvlucht vanaf Vilvoorde voor jonge duiven. Deelname 186 duiven. Uitslag: 1, 12, 13, 17, 18, 31 en 34 ac. van Stel; 2, 3, 6, 9 en 32 H. Roeland; 4, 11. 21, 22, 27 en 33 M. Bolier; 5 en 24. G. v. d. Griek; 7 S. J. Prevo; 8, 15 en 25 M. Harthoorn; 10 en 30 J. G. van Hemert; 14, 20, 28 en 29 C. Coremans; 16, 19 en 23 mevr. Moer land; 26 C. de Bruine. Geslaagd. Te Bergen op Zoom slaagden voor het Mulodiploma A: G. Goossens, J. Poort en A. Boot. De laatste met aanteke ning middenstandsdiploma. V e rkeersonge vallen. Op de Rijksweg ter hoogte van de Hogerwaardpolder, remde de automobi list P. J. J. uit Eindhoven, die in een file reed plotseling af, waardoor een Belgische auto bestuurd door P. G. M. E. uit Borgerhout tegen hem opreed. Beide auto's werden aanzienlijk bescha digd, doch persoonlijke ongelukken ble ven uit. Een ernstig gewonde was er zondag middag omstreeks half twaalf. De auto mobiliste M. G. C.-K. de W. uit Venlo remde haar auto af in een file. Hier door blokkeerden de remmen, waardoor de wagen van de weg raakte en tegen een boom tot stilstand kwam. De be stuurster werd ernstig aan het hoofd gewond en bekwam een hersenschud ding. Ze werd na'ar het St. Joanna gast huis te Goes vervoerd. Haar dochter die in de auto zat kwam met de schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd. Ongeveer een uur later, ontstond er in een nieuwe file op de Rijksweg, dit keer ter hoogte van het Vinkenissegat, een kettingbotsing waarbij drie auto's betrokken waren. De bestuurder van een truck met oplegger E. M. M. de B. uit Roosendaal, bewaarde niet genoeg afstand, met het gevolg, dat hij tegen de voor hem rijdende bestelwagen reed, die bestuurd werd door J. v. d. M. uit Geldermalsen. Deze kreeg hierdoor een duw en botste tegen een voor hem rrj- dende personenauto op, die bestuurd werd door mevr. T. W. uit Rotterdam. De drie auto's werden beschadigd, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Goede oogst. Bij het aardappelrooien werd bij dhr. Chr. Weststrate een zeldzaam grote aardappel gevonden. Het gewicht bleek na weging niet minder dan één kilo te bedragen. Nieuwe brandweerwagen. Afgelopen donderdag arriveerde de nieuwe brandweerwagen, een blinkende rood-witte Bedford van 135 PK. De wa gen heeft een geheel overdekte cabine voor het brandweerpersoneel. De water tank heeft een inhoud van 1500 liter, die er door een 3-slag Meyer hogedruk- pomp met een snelheid van 230 1/min. kunnen worden uitgepompt. Achter de wagen komt een aparte pomp, een VW 4 cylinder met 2 persafsluiters, die een capaciteit heeft van niet minder dan 1200 1/min. Tegelijk met de nieuwe wagen arriveerde de nieuwe poederver stuiver, die 250 kg poeder kan bevatten. Het poeder wordt uitgedreven door een stikstofcylinder. Deze poederverstuiver dient voor het blussen van vloeistof- branden (olie, benzine, enz!). De offi ciële overdracht, zal plaats vinden in september, tegelijk met het in gebruik nemen van de nieuwe brandweerkazerne. Concert. Onze dorpsgenote mej. M. Kok, die onlangs is geslaagd voor het staats examen orgel, heeft afgelopen donder dag een concert gegeven in Middelburg. Het programma bevatte koraalbewer kingen van J. S. Bach, Concerto del sigr. Taglietti, en variaties op een the ma van Clément Jannequin van Jehan Alain. Verder speelde ze de Passacaglia in a. kl. t. van D. Buxtehude en Sonata da Chiesa van Hendrik Andriessen. Het was het eerste concert van mej. Kok in Middelburg. Ongeval. Vrijdagmiddag had op de Rijksweg tussen de spoorwegovergang en de ha- vendijk een frontale botsing plaats tus sen twee personenauto's. Doordat de band van zijn wagen klapte, kon de be stuurder van de ene wagen, dhr. W. G. W. uit West-Berlijn, zijn auto niet meer in bedwang houden, zodat de wagen gan het slingeren ging. Hierdoor kwam hij in botsing met mej. N. J. T. v. d. W. uit Klundert, die uit de richting van Bergen op Zoom kwam. Dhr. W. G. W. liep bij dit ongeluk een gebroken dij been op en mej. v. d. W. brak haar pols. De andere inzittenden kwamen er met lichte verwondingen vanaf. De materiële schade was groot. Geslaagd en bevorderd. Aan de Prof. Burgerschool in Am sterdam slaagde voor het Mulo diploma B: Adri Sonke Mzn. Te Goes slaagden voor het Mulo-exa men de volgende leerlingen van de Re- hobo th school: J. Poort, Rilland; M. Nieuwehuize en W. Cnossen te Krab- bendijke voor A wiskunde; A. Visser te Oostdijk voor het A-diploma. Aan het christelgk lyceum te Goes zijn aan het einde van de cursus 1963- 1964 tot een hogere klas bevorderd: Ada van der Endt en Alice Weststrate naar klas 2 m.m.s.; Mies Dieleman naar klas 3 gymnasium; Izak Vogelaar naar klas 3 h.b.s. Naar klas 4 h.b.s. werden be vorderd Sjaak van den Berg, Rinus bij de Vaate en Piet Zandee; naar klas 5 h.b.s.-b Dirk van der Pijl; naar klas 5 h.b.s.-a Maks van Harn en naar klas 5 m.m.s. Steef van Harn en Ria Nieuwen- huize. Judo. Het zal in september ook voor de in woners van Krabbendijke en omstreken mogelijk worden om kennis te maken met de judo- en jiu-jitsu sport. De les sen zullen worden verzorgd door een erkend leraar, dhr. W. Geelhoed, die be hoort tot de Nederlandse selectieploeg en die tweemaal het kampioenschap van Nederland op zijn naam heeft gebracht. Dhr. Geelhoed vertelde ons dat door zijn nieuw systeem van het valbreken er ab soluut geen gevaar bestaat, zelfs niet voor mensen die nog nimmer aan sport hebben gedaan, dat wil zeggen dat men eerst op alle manieren pijnloos zal moe ten leren vallen. De gevorderde judoka's zullen zonder oponthoud door kunnen gaan naar hun volgende band. Deze les sen worden gescheiden gehouden van de lessen der beginnende judoka's ter be vordering van het algeheel resultaat. Een speciale grote mat zal tot be schikking van de toekomstige judoka's zijn. Wedvluchten. De P.V. „De Luchtbode" organiseer de een wedvlucht vanuit Bordeaux over een afstand van 812 km met als uit slag: 1 en 3 C. A. van Oosten; 2 K. M. Staal. Met de jonge duiven werd vanuit Neufvilles gevlogen, afstand 99 km. De uitslag was hiervan: 1, 2, 3, 4, 6, 7, 35 M. Sinke; 5, 33 C. M. Harthoorn; 8, 16, 25 J. Moerland; 9, 38, 39, 41 K. M. Staal; 10 J. v. d. Griek; 11 12, 19 C. Huissen; 13, 14, 17, 18, 27, 29, 36, 40 C. A. van Oosten; 15, 22, 28, 30 E. Wa genaar; 20, 31, 34 A. Geerts; 21 F. v. d. Berge; 23 P. Zanddijk; 24 J. J. de Jonge; 26, 32 A. J. Kruysse; 27 Gebr. Oosterlee. „De Scheldeduif" vloog vanuit Bre teuil, afstand 239 km. De deelnemers eindigden als volgt: 1, 9, 11, 17, 18, 19, 23, 34, 36, 40, 43 C. J. M. Clement; 2 M. Augustijn; 3, 4. 13, 15, 16, 32, 35, 44 L. Paauwe; 5 J. Polderman; 6 P. v. d. Dorpel; 7, 31, 41, 42, 45, 46 W. Krijn- sen; 8, 21, 27, 28, 29, 33, 39 J. A. van Langevelde; 10 M. Moerland; 12, 22 J. van de Vrede; 14, 20, 37, 47 D. van de Vrede; 24 J. van de Plasse; 25 M. Min- naard; 26 C. M. Prevo; 30 Jac. Min- naard; 38 C. Almekinders. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging Oost, West, Thuis Best te Kapelle nam met 44 oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Arras, afstand 156 km. De uit slag is: 1 en 3 Van Driel-Heijstek; 2 C. Langenberg; 4 en 6 P. I. Butler; 5 en 8 B. Ridderhof; 7 J. H. C. Polerj; 9 A. J. L. Luteijn; 10 P. Glas. Vanuit dezelf de plaats werd ook gevlogen met 95 jonge duiven. Winnaars hierbij werden: 1 en 2 Jac. Schrier; 3 A. Arrebout; 4 en 6 P. I. Butler; 5 en 7 M. P. van Oeffelen; 8 C. Langenberg; 9 en 10 J. C. Nijsse. Deelgenomen werd ook aan een wed vlucht vanuit Dax, afstand 943 km. De uitslag hiervan is: 1 en 2 J. L. de Ja ger; 3 J. H. C. Poleij. Examen. Aan de vakschool te Schoonhoven slaagde voor horlogemaker en detailhan del in goud en zilver dhr. A. P. van Willegen alhier, aan wie tevens de eer ste prijs werd toegekend voor het best afgelegde examen. Dertig jaar predikant. Zondag 4 oktober zal Ds. J. P. van Steenbergen, thans te Apeldoorn, her denken, dat hij dertig jaar geleden te Biezelinge in het ambt werd bevestigd. Voor deze gelegenheid zal Ds. van Steenbergen, die meer dan tien jaar de gemeente Biezelinge is voorgegaan, naar zijn eersté gemeente komen om dit feit te herdenken. Zowel des morgens als des middags zal de jubilerende predikant te Biezelinge voorgaan. In de morgendienst zal Ds. van Steenbergen over dezelfde tekst preken als waarover hij op 30 sep tember 1934 bij de intrede zijn gehoor bepaalde. Botsing. Het niet verlenen van voorrang was de oorzaak van een botsing tussen twee personenauto's, welke dinsdagavond om streeks zes uur plaats had op de hoek Oude BosstraatJ. A. Molstraat te Ka pelle. Mevr. v. d. V.-G. uit Kapelle reed in de Oude Bosstraat richting Dijkwel- sestraat. Bij de kruising J. A. Molstraat bemerkte zij te laat de van rechts ko mende auto bestuurd door mevr. v. W.- K. uit Middelburg. Een botsing was toen onvermijdelijk. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Beide voer tuigen werden flink beschadigd. HIJ VROEG D'R OM! „Hij beledigde onze familie", zo ver ontschuldigde zich de lange verdachte, „en toen heb ik hem maar lens gesla gen". De lens geslagen getuige, een bleek en zenuwachtig mannetje, bevestigde dat. „Het deej nog veertien dagen zeer, achtbare, en ik heb minstens een dag of tien op mijn buik motten slapen omdat ik op mijn rug niet kon leggen", ver klaarde hij met klem. „Wie doet nou zo iets!" riep de rech ter uit. „Ikke", zei de verdachte, „en hij heeft er nog om gevraagd ook". „Om gevraagd?" „Jazeker. Hij zei: probeer me maar eens aan te raken als je durft. Nou, en ik durfde het wel en toen probeerde ik het. En toen sloeg ik hem lens, en toen begon hij te piepen". De getuige demonstreerde dit gepiep ter zitting opnieuw. ,,'tls een moordenaar eerste klas, achtbare", zei hij met zo'n hoog stem metje als aan Karei de Grote wordt toe geschreven, „hij vermoordt het hele dorp als hij de kans krijgt". „Nou", meende de rechter, „die kans zal hij wel niet krijgen. Is dat werke lijk zo? Bent u zo bloeddorstig?" „Och nee, meneer de rechter, ik kin geen bloed zien en als d'r bij ons een kip geslacht mot worden dan haal ik d'r nog de buurman bij. Maar deze getuige, rechter, heeft mijn familie door het slijk gesleurd. En dat kin ik niet op mijn fa milie laten zitten. Of wel soms?" De rechter haalde het procesverbaal er bij. Daar stond in, dat het bleke mannetje uitdrukkingen had gebezigd, waaruit kon blijken dat de ganse familie van de verdachte, op bedden liggend, in verregaande staat van ontbinding zou verkeren. Dat was ook niet leuk gezegd natuurlijk. Bovendien had de verbalisant gerelateerd dat de verdachte na deze belediging enkele nachten niet had kun nen slapen van opwinding. Vervolgens was hij wat eerder naar zijn werk ge gaan om de getuige onderweg te ont moeten. Hij was aan het bakkeleien ge gaan, eerst op de weg, daarna in een droge sloot, en tenslotte in het prikkel draad. 'tWas nogal flink aangekomen. „Dat-ie niet dood is gegaan is niet jouw schuld!" vond de politierechter. „Hoe kun je je nu beledigd voelen door iets wat niet eens waar is", meen de de officier. „Als 't nou nog echt waar was wat hij zei „Jawel, maar hij heit ook gezegd, dat onze hele familie onder 't ongedierte zat" stoof nu de verdachte op. „Da's toch precies het zelfde", dacht de officier, „als je nou toch geen luizen hebt, of je hebt er maar een paar, dan maak je je daar toch niet druk over". Dat wilde er bij de ijverige verdedi ger van zijn dynastie niet in. „En astie er niet om gevraagd had, had ik misschien niks gedaan", sputter de hij. „Ze hebben me van jongs af aan geleerd dat je doen most wat ze je vra gen. Nou, en nou doen ik 't, en nou slepen ze me hier voor 't gerecht". „Ga 'ns op je hoofd in de modder staan", noodde de officier minzaam. „Hihihihi", grinnikte de lange ver dachte. „Nou, je doet toch altijd wat ze je vragen?" „Ach, da's toch heel wat anders?" Het O.M. haalde de schouders er maar eens over op. Veertig gulden boete werd er geëist. „Dat mag je wel hebben ook", vond de rechter en hij vonniste conform. „Probeer me nou maar 's te slaan als je durft", sarde de getuige. De verdachte durfde.. Hij sprong, maar hij belandde precies in de armen van de parketwacht. Na een flinke boetepreek werd het tweetal naar huis gestuurd. Maar ze zullen nog wel eens terugkomen. WILLY H. HEITLING (Nadruk verboden) OUDE TREIN DELEN IN ENGELAND BIJZONDER IN TREK De Britse hobby voor curiositeiten is welbekend. Daarbij bezetten de spoor wegen een zeer bijzondere plaats in het hart van de rechtgeaarde Brit. Het be hoeft dan ook nauwelijks te verbazen, dat er in Engeland een complete han del is in allerlei oud spoorwegmateri aal, in de ruimste zin. Naam- en num merplaten van oude locomotieven zijn zeer gewild, maar de smaak van de an tiquiteitenjagers omvat ook oude olie lampen en bijv. theelepeltjes met het monogram van de betrokken maat schappij. Oude locomotieffluiten zijn ook popu lair, en zelfs oude koperen schoorste nen vinden gretig kopers. Een firma, die zich in de verkoop van deze authen tieke spoorwegantiquiteiten heeft be geven, heeft 1.300 „nummers" in haar catalogus en haar omzet loopt per jaar tegen de twee ton! - (DIA)

Scheldebode | 1964 | | pagina 2