QUAAK de blauwe bekijken en berijden bij J. VAN PUTTEN D.E.S. Vakantie gesloten vakantie vakantie gesloten gesloten Gesloten Dienstbetoon, pluspunt ven de Middenstand ÏO procent korting; SOLEX^T elektrisch gebied Rinus Geluk Spel in de zomer seizoen voor 26,50 Voor u.w vakantie En uw grote -voordeel VLOERBEDEKKING 29 juli 1964 Baauw's de Blaey Filius-van Willigen P. van Anrooy KORTE GOLFJES v. d. Burght fa. W. Bakker Zn. Uw klant kent U U kent uw klant! De direkte relatie tussen ondernemer en klant is nog altijd één van de pijlers waarop het midden- en kleinbedrijf rust. Het direkte contact stelt de ondernemer in staat zijn bedrijfsvoering voortdurend en snel aan te passen aan de zich steeds wijzigende wensen van de klant. Middenstander, gids en gastheer Een goed verzorgde winkel met een assortiment, dat op zijn wensen is af gestemd, maakt dat de klant uw bedrijf graag bezoekt. U zult, samen met uw klant, uit dit assortiment nu juist die artikelen moeten kiezen, die de klant de meeste bevrediging schenken. Een aantrekkelijke en „voorlichtende" eta lage kan hierbij een belangrijke rol spelen. Ook zo dient u de klant Ook op ogenblikken, dat de klant niet in uw bedrijf is, kunt u hem (en uzelf) van dienst zijn door op de juiste tijd catalogussen, folders en brochures te sturen. Om de klant er toe te brengen uw bedrijf te bezoeken kunnen speciale aanbiedingen of demonstraties een goed middel zijn. De middenstander weet het U bent niet alleen de man, waarvan de klant verwacht, dat hij het gevraag de artikel heeft. U bent bovendien „de" vakman en daarom zijn adviseur en vertrouwensman. Stel uw klant in dit opzicht niet teleur en ontvang hem als een belangrijke bezoeker. Goed verpakt, goed vervoerd Het verpakken van de bij u gekochte goederen kan een extra reclame zijn voor uw bedrijf. Een verzorgde verpak king voorkomt niet alleen ergernis, het kan juist de reden zijn, dat men bij u terugkomt. Geld, de spil van het zakendoen Dit geldt niet alleen voor u, maar ook voor uw klant. Hij heeft er recht op snel en duidelijk te kunnen zien, wat en waarvoor hij moet betalen. Zorg in zijn en uw belang voor een afrekening, die geen vragen openlaat. Niet goed, geld terug Het geven van een „tegoed-bon" voor teruggebrachte artikelen betekent het opleggen van een koopverplichting. Dit wordt door de klant niet gewaardeerd en kan voor hem een reden zijn elders zijn aankopen te doen. Om „ruilen" te voorkomen kunt u in vele gevallen een „cadeaubon" aanbieden. Klanten binden omzet kweken Een koop is pps geslaagd, wanneer u én uw klant tevreden zijn. Vele duur zame gebruiksgoederen eisen zorgvuldi ge installatie, bediening en onderhoud om klachten te voorkomen. Het doet de klant prettig aan te weten, dat u hem ook na de levering van dienst bent. Nog meer klantenbinders Een verantwoorde kredietverleningen thuisbezorging, completeren de dien sten, die u de klant kimt aanbieden. „Gulden regels" De klant is de belangrijkste persoon in onze onderneming; De klant is niet van ons afhankelijk, maar wij zijn van hem afhankelijk; Het verschijnen van een klant is geen onderbreking van ons werk; hij is het juist, die daaraan betekenis geeft; Wij doen de klant geen genoegen door hem te bedienen; hij doet ons het genoegen, dat hij ons daartoe in de ge legenheid stelt; Een klant is geen geschikte partner voor een kibbelpartijtje; niemand heeft nog ooit bij een twistgesprek met een klant gewonnen; Een klant is iemand, die tot ons komt met zijn wensen; het is aan ons om die wensen te vervullen, zowel in zijn als in ons belang; Een klant is een integrerend deel van uw bedrijf, geen buitenstaander; Een klant is geen materiaal voor de statistiek, maar een mens van vlees en bloed met dezelfde gevoelens en ge voeligheden als wijzelf; Een klant is het waard, dat men hem met een maximum aan beleefdheid en aandacht tegemoet treedt. Laatst overkwam het ons, dat er iemand voor ons reed, die de weg zocht, die niet precies wist welk rijvak hij moest kiezen en die op het kruispunt aarzelend rondkeek, niet wetend welke richting hij moest inslaan. Wie iedere dag een vaste route van het huis naar het werk rijdt en omge keerd, rijdt meestal met eenzelfde groep weggebruikers op, die alle de weg op hun duim kennen en met wie hij samen het spel speelt. En dan komt er ineens zo'n spelbreker. Maar is het wel een spelbreker? Is het niet eerder zo, dat deze man het spel wel wil meespelen, maar het niet kan? Is het dan niet volkomen dwaas zulk een dwarsrijder bij voorbaat als spelbreker te beschouwen, d.w.z. ons te ergeren. Deze dwarsrijders zijn meestal toe risten, mensen die het verkeer in onze stad of de wegen in ons dorp niet ken nen. Zij aarzelen terecht, omdat zij de weg niet kennen en zij zelf voelen zich misschien wel het meest opgelaten, om dat u, zij het onbewust, toch achter hen aan jaagt. Is het u zelf in het buitenland nooit gebeurd, dat u de weg kwyt was en dat u, met een gevoel van hopeloosheid, straat in, straat uit maar bleef door rijden? We hebben het wel gepresteerd, dat we dan voor een stoplicht gehaast uit de auto sprongen om aan de man achter ons, zo goed of zo kwaad mo gelijk in de vreemde taal, te vragen waar we heen moesten. Die ons overi gens keurig terecht hielp. Daar de zomer de tijd van het toeris me is, moeten we er rekening mee hou den, dat er dan meer vreemdelingen zich in het verkeer bevinden. Wat tole rantie kan dan geen kwaad en meestal verliezen we er niets mee, omdat we even later toch weer bij de file moeten aansluiten. Het is goed, ook als we zelf naar het buitenland gaan, om dan de ver keersregels van dat land te kennen. Ook het Verbond voor Veilig Verkeer geeft deze regels uit. Het kan u helpen in een ander land vlugger te vatten waar om men zich daar in het verkeer wat anders gedraagt dan bij ons. Laat u niet afschrikken als u de re gels eens niet zo goed kent of als u meent ze niet zo goed te hebben ont houden. De hoofdzaak is, dat u een goed weg gebruiker wil zijn en dat u, als u het niet weet, oplet hoe het verkeer loopt. Dan merkt u, dat u zich gemakkelijker aanpast dan u had verwacht. Dat kan zowel de Duitse verkeerspleinen betref fen als de Zwitserse voorrangsregels of de Belgische verkeerslichten. Het ver keer is een spel en nu kunnen wel de regels verschillen, maar het spel moet overal gespeeld worden. Dit geldt ook voor vreemdelingen, die uw eigen verkeerspad kruisen. Help hen zich zo goed mogelijk aan te passen en het spel mee te spelen. Het is daarbij altijd een goede regel om inschikkelijk te zijn. Y e r s e k e Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. C. Harinck, Utrecht. 2 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gemeente 10 uur: Eén der ouderlingen. 2.30 uur: Ds. J. Karelse, Goes. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine Klark Luitenante Berman Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vry Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 u.Ds. van de Vrie, Veendam W emeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Drs. Bakker, Middelburg. 2.30 uur: Ds. van Woerden, Middelburg. Geref. Kerk 10 uur: Leesdienst. 2.30 uur: Ds. van Rhenen, Colijnsplaat. Vrij Evang. Gem. 10 en 2.30 uur: Ds. H. Pennings, Rot terdam. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Ds. Mallan, Veenen- daal. Donderdag 30 juli, 7.30 uur: Dr. Steen blok. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Geen dienst. 6.30 uur: Ds. G. Blok, Rilland-Bath. Krabbendpe Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van dé Klauw, 's-Gravezande voorber. H. A. Geref. Gem. 9.30 uur: Leesdienst. 2 en 6 uur: Ds. W. Suyker. W aarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Bezemer, Wolsum. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 uur: Ds. A. v. d. Ban, Kamperland. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dy ken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. EEN KORT GOLFJE KOST SLECHTS EEN GULDEN Kruiningen Rilland. opruiming NOG STEEDS IN VOLLE GANG Voortdurend NIEUWE KOOPJES uit onze GROTE VOORRADEN NU ECHTE POLYETHER 1 persoons bedden Grote partij prima heien-, dames-, jongens- en meisjesondergoed Truitjes - vesten - pullovers - rokken - shorts weekenders - spijkerbroeken - pantalons ongekend GOEDKOOP Alle niet afgeprijsde goederen waaronder ook de meeste soorten KOM SOLEX-AM! f 415- SOLEX OTO DE LUXE f 399- SOLEX SERVICE-STATION Ytrseke - Noordzandstraat 12-15 Telefoon 545 Alles op Kracht, Licht, Verwarming, Radio, Stofzuigers, Wasmachines, enz. Koopt bij de man, die ook als 'tstuk is maken kan! KOLENVERENIGING YERSEKE Ledenvergadering op woensdag in Café de Blieck, Julianastraat Aanvang 8 uur HUUR NIEUWE TELEVISIE met alle programma's voor een gering bedrag p. maand Geen vooruitbetaling. Altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis! Bel (ook 's avonds) nr. (01184)4410 of (01180)3973 of (01100) 5397 NED. MIDDENSTANDS SPAARBANK RENTE 3/2 by dagelijks opvraag baar tegoed RENTE 4 voor gelden voor y2 jaar vast Agentschap WE ME LD INGE W. Hamelink, Dorpsstraat 47 Geopend: Maandag-, woens dag- en vrijdagavond van 7 8.30 uur Zaterdag van 35 uur Agentschap YERSEKE S. Harthoom, Stenge 2 Geopend: Dinsdag- en vrij dagavond van 79 uur Zaterdag van 13 uur N. M. S. De SPAARBANK met de stipte geheimhouding zaterdag 25 juli vanaf 5 uur tot woensdag 5 aug. zelfbediening Yerseke Wij houden van 27 juli t/m 1 augustus Maalderij Wij gaan met van 27 juli t/m 8 aug. Bakkerij Yerseke Wegens vakantie van 3 t/m 8 augustus Kapsalon Paardenmarkt 5 - Yerseke Te koop: Een bromfiets merk Solex voor een zacht prijsje. - Langeville 66, Yer seke. OCOOOOOOOftK? cocoooooo 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: uiterlyk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Parfums en eau de cologne, cosmetica en haarverzor- gingsartikelen een grote sortering. - Drogisterij Koo- man, Wemeldinge, tel. 221. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Wie haalt ze weg? Kom kijken bij J. Kole voor tex tiel en meubelen. Vele koop jes zoals enkele rokken nu 5,handschoenen (zo mer) 90 ct., kinderledikant- dekens van 16,50 voor 11,50, jongensblouses uit zoeken 1,95, kindershorts 1,75. Extra aanbieding: bekend merk lakens en slo pen, in wit en gekleurd, nu slopen 2,75, lakens 150 en 160 x 250 nu 8,30, 180 x 250 en 300 nu 9,50, 220 x 275 nu 12,70, 220 x 275 nu 14,70 (dat is voordelig, kom hier snel van profite ren). Let op! Restanten zo- merblouses, moeten weg, worden verkocht 23, 24, 25 juli voor 7,50, 27 en 28 juli voor 6,29 en 30 juli voor 5,—, 31 juli en 1 aug. voor ƒ4,en de laatste voor 2,50 uitzoe ken. Meubelen: Bergmeubel van 345,voor 285,—; bankstel van 945,voor 560,— Mimi set, iets be schadigd, nu 30,Wo ningtextiel: Coupons bekle ding tot 80 cm heel, heel voordelig, meer dan 80 cm van ong. 30,p.m. voor 16,50 p.m. Vele coupons lopers en tapijt. Bedden: Polyether bed 1-pers. 38,50, losse kapokkussens nu 6,90. Kom kijken, het loont de moeite. J. Kole Noordzand straat 30, Yerseke. (Vry- dags kunnen bestellingen worden gegeven te Wemel dinge, Wilhelminastr. 58) Te koop: Etna keuken kachel 3-gaats. Hoofdstraat 61, Kruiningen. Wegens vakantie van 27 juli tot 3 augustus Emmastraat Yerseke van zaterdag 25 juli tot zaterdag 8 augustus Machinefabriek Yerseke Boerinnen: 5 korting op alle schortebont en ge bloemd kamgaren; effen zwart stof voor zomerhemd- rokken ontvangen, slechts 3,75 per hemdrok. Smal bandfluweel 2,90 p. me ter. - A. C. Baay, B. Sinke- laan 20, Yerseke. Er zijn *nog koopjes! Wat denkt u hiervan: Dames blouses 5,95, 6,95, 7,95. Zijden sjaals 2,95, 3,95. Damespullovertjes 6,50. - J. de Neef, Tel. 416, We meldinge. Jongensboeken. Twee nieu we van Swiebertje, Vakan tie met Kameleon, Arends oog no. 28 en vele andere vindt u in Boekhandel van der Peijl. Vakantie!Foto's! Voor uw films, ontwikkelen en afdrukken zorgen wij gaar ne. - Boekhandel van der Peijl, Yerseke. Seizoenopruiming. Maak het u gemakkelijk in de vakan tie en gebruik wegwerp- luiers. Het spaart u veel werk. Wij hebben steeds in voorraad: Ortex luiers, Or- tex kant en klaar luiers, Ortex Poppedeine, Page wol len luiers, Page kant en klaar luiers, Page luieret- tes, slipjes en broekjes voor inlegluiers. Ook deze arti kelen alle met 10 kor ting! - Textielhandel Snoep- van Willigen. Seizoenopruiming! Ook in babygoederen vele koopjes! Koop nu uw baby-uitzet of vul deze aan. Het is in uw eigen voordeel. Wij ontvin gen zojuist weer een grote zending kinderdekens in wol, draion en molton. Ook hier op krijgt u korting, dit geldt ook voor alle baby cadeautjes. Wij ontvangen hierin dagelijks nieuwe zen dingen. Textielhandel Snoep-van Willigen. Deze week limonadeglazen vanaf 20 cent per stuk. Op ruiming 1 gascomfoor 2- vlams crème kleur (stads- gas) bij H. Gijssel. Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schrijven. Kom bij ons uw keus maken uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders Boekhandel F. v. d. Peyl. Te koop: Schuurtjes, ga rages, wandtegels, wc-pot- ten, stortbakken, deksels, alles nieuw materiaal. Deu ren, laarzen, planken, bal ken, kozijnen met raam, gootstenen, Mulder pannen, ramen, etemit buis, gasstel drie-pits, dakramen. - P. Duinkerke, Margrietstraat 28, tel. 650, Yerseke. Slecht weer? Geen nood, als u wat pocketboekjes bij de hand hebt. Wij hebben ruime sortering. - Boek handel van der Peyl. Seizoenopruiming! Profiteer nu van de talloze koopjes in kinderkleding! Mantel tjes, jasjes, jacks, blazers, pakjes, jurkjes, blouses, rokjes, korte en lange broe ken, te veel om op te noe men. U koopt het nu alles aan sterk verlaagde prijzen. De keuze is groot en kwa liteiten en modellen buiten gewoon goed! - Textielhan del Snoep-van Willigen. Opruiming met 10 tot korting op alle prima kwa liteit dames nylonkousen; alle soorten sokken; charm, onderjurken, ook in kinder maten vanaf 1,24. Baby dolls in cloqué slechts 4,95. Herenhemden 4, 5, 6 slechts 1,69. 10 korting op alle babygoederen. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Hang zo'n handig opklap baar lessenaartje naast uw telefoon, 'tls reuze gemak kelijk! 16,Boekhandel van der Peyl, Kruiningen. Voor uw ijstaarten en hal ve liter bekers moet u zijn bij „De Spar", Lepelstraat 11, Yerseke. Goed tehuis gezocht voor jong poesje. A. Baay, Keijt- hoekstraat 13, Yerseke. Seizoenopruiming! Vul nu uw linnenkast aan! Vele speciale aanbiedingen in la kens en slopen, wollen en fibrenka dekens, molton de kens en spreien. Nu koopt u véél voordeliger! Maar wacht niet te lang, nu is de keuze nog groot en vele aanbiedingen kunnen niet nabesteld worden. - Textiel handel Snoep-van Willigen. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerij J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21; Middelburg, tel. (01180) 2453. Vrijdag en zaterdag diep vries braadkuikens voor 2,98 bij „De Spar", Lepel straat 11, Yerseke. Schoenen aan ongekend la ge pry zen! De nieuwste soorten met vele guldens korting. Komt onze etala ges eens zien en loopt eens binnen. - I. Hage, Yerseke. Seizoenopruiming! Weer vele nieuwe restanten in breiwol. Telkens wat an ders, dus bekijk geregeld de etalage, of vraag even bin nen. Uitsluitend de beste kwaliteiten Van Wijk Spoel tjeswol in vele soorten en kleuren. - Textielhandel Snoep-van Willigen. Thans voorradig: Pracht fantasie Noorse sokken in alle maten. Ook wollen en halfwollen dekens aan voor delige prijzen. - C. Willem- sen, Wemeldinge. Op reis? Vergeet niet reis- tabletten mee te nemen. Di verse merken. - Drogisterij Kooman, tel. 221, Wemel dinge. WENST U een speciale plaats voor uw advertenties? Geef deze dan vroegtijdig aan ons op!

Scheldebode | 1964 | | pagina 3