BAAYENS YERSEKE «oom ^«JIPTIEK -W De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE BURGERLIJKE STAND Oudermiddag „Kakeldans". Woensdagmiddag 14 juli werd in de chr. kleuterschool „Kakeldans" een oudermiddag gehouden. De ouders kon den kennis nemen van de manier waar op de kleuters iedere dag hun werk en spel verrichten. De hoofdleidster, mej. A. de Koeyer, gaf een bijbelse vertel ling, een zanglesje en liet filmstroken zien. De kleuters maakten van waarde loos materiaal een strand. Na afloop kon men zien, wat de kleuters van ont wikkelingsmateriaal gemaakt hadden, o.a. lotto's, auto's, van constructieblok- ken kanonnen enz. De ouders konden op een bijzonder gezellige en leerzame mid dag terugzien. Geslaagd. Voor de akte tekenen L.O. slaagde te Den Haag dhr. C. L. Pronk. Gevonden voorwerpen. Bij de rijkspolitie alhier zijn de vol gende voorwerpen als gevonden aan gegeven: Een rose kinderonderjurk, een blauw-grijs zwembroekje, een brommer merk Sparta", een paar houten slip pers met rode lederen bandjes en een veelkleurige sjaal. Twee uit 'n gezin! In Den Haag slaagde voor het exa men Creatieve Handenarbeid B mej. L. Zuydweg, thans werkzaam als vak onderwijzeres aan de chr. school Kakel dans. Geslaagd voor leerling stuurman di ploma BS, W. Zuydweg, aan de De Ruyterschool te Vlissingen. Mulo-examens. Aan de Chr. Ulo alhier slaagden de volgende kandidaten. Uit Wemeldinge: Mej. D. M. L. Manneke (m) en dhm. P. J. de Bourgraaf (m) en J. L. de Schipper (m). Uit Hansweert: Mej. J. P. de Vente en dhr. H. Lavooy. Uit Kruiningen: Dhr. P. Willeboer (m). Uit Yerseke: Mej. J; C. Duinkerke (m), mej. J. M. Verschuure, mej. K. E. Minnaard en dhm. M. R. A. Meyer (m), B. M. Christiaanse (m), M. C. van Hoepen (m), J. W. Verwijs (m), P. M. van de Vrede (m) en J. M. Verschuure (m). (m) is met middenstandsdiploma. De Yersekse vloot. Inzonderheid zal 't voor onze schip pers interessant zijn te weten wat de „Zondagsbode voor Iersche en omstre ken" van 26 maart 1904 meedeelt, n.l.: „Op 1 Maart waren in onze gemeente aanwezig voor de uitoefening der vis- scherij 78 Hoogaartsen 52 Aken 5 Stoomboten 25 Hengsten 2 Schouwen 3 Blazers Tezamen metende 1842 tonnen". De nieuwe haven. Naar we vernemen ligt het in de be doeling op korte termijn een aanvang te maken met de werkzaamheden voor de uitbreiding van de haven. Reeds na de bouwvakvakantie wil men met de voor bereidende werkzaamheden beginnen, zodat het niet lang meer zal duren of de eerste tekenen zullen te zien zgn. Waar blijft Yerseke nu? Dezer dagen lazen we in de dagbladen dat men zowel in Bruinisse als in Zie- rikzee ook nu weer het mosselseizoen feestelijk gaat openen. We moesten even terugdenken aan de schone dagen van weleer, toen Yerseke in het mid delpunt van de belangstelling stond met zijn jaarlijkse feesten. Hoe is het mo gelijk, dachten wij. Yerseke is nog steeds het centrum van de mosselcultuur, een groot aantal kwekers vaart vanuit Yer seke, terwijl de handel hier voor het grootste gedeelte is gevestigd. Zouden ze daar in Bruinisse en Zierikzee dan toch aktiever zijn dan in Yerseke? Het lijkt er wel op. Verkeersexamens. De volgende leerlingen van de chris telijke school alhier slaagden voor het verkeersexamen: H. van Stel (met lof), K. Hamelink, L. Vleugel, A. Zuijddijk, J. Speelziek, R. de Best, T. Weststra- te, J. Schouwenaar, Joh. Schouwenaar, J. Dekker, W. Houtekamer, M. Schou ten, A. Schouwenaar en T. Versluis. Bejaarden op reis. De bejaarden van Wemeldinge heb ben weer volop genoten van de reis, die zij dezer dagen maakten. Om 10 uur 's morgens vertrokken zij. Het doel van de reis was Rotterdam, met de beken de rondvaart door de havens. Via Bre da, waar de inwendige mens werd ver kwikt, keerden zij naar Wemeldinge te rug, waar O.K.K. met de drumband aan de Bonzijbrug hen opwachtte. In op tocht ging het toen naar de Dorpsstraat, waar de bejaarden met de jeugd weer het bekende rondedansje maakten met begeleiding van O.K.K. Voetbal. Zaterdagavond om 7.15 uur zal er op het sportveld aan de Bonzijweg een voetbalwedstrijd gespeeld worden tussen een elftal van Rijkswaterstaat en de Bierweg. De opbrengst, en daar gaat het om, is bestemd voor de rijtoer van de bejaarden. Geslaagd en bevorderd. Mej. Janny van Oosten alhier slaagde dezer dagen voor het diploma bejaarden helpster. Dit examen gaat uit van de Ned. Federatie van Bejaardenzorg in Nederland. Mej. R. Zuijddijk, eveneens uit Wemeldinge, werd in opleiding voor hetzelfde diploma bevorderd van klasse 1 naar klasse 2. Beiden zijn werkzaam in het bejaardentehuis „Vrede Best" al hier. De postduiven. Met 268 jonge duiven werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" alhier deelgeno men aan een wedvlucht vanuit Arras. De uitslag was: 1, 2, 15, 21, 31, 42 C. van Koeveringe; 3, 9, 18 W. van Vel- zen; 4, 14, 22, 53, 54 J. Krombeen; 5, 23, 24, 57, 65 Schrier-Neve; 6, 45, 46, 47 A. Boone; 7, 19, 51, 52, 61, 62, 66, 67 K. Tjarks; 8, 10, 33, 48 P. Kakebee- ke; 11, 27, 49 J. Waverijn; 12, 25, 39, 40 M. Blok; 13, 26, 41 A. Kole; 16, 43, 44, 50, 63 H. van Koeveringe; 17, 29 G. de Bruine; 20 J. Oele Jzn.; 28, 37, 38, 64 J. J. Oele; 30 N. Stroosnijder; 32 Joh. Meijer; 34, 35, 36, 56, 58 ,59 H. Poleij; 55 C. Aerts; 60 P. Willeboer. Tevens waren 68 oude duiven in con cours. Hier was de uitslag: 1 en 5 J. Stroosnijder; 2 en 8 W. van Velzen; 3 en 13 G. de Bruine; 4 en 17 J. J. Oele; 6 en 14 N. Stroosnijder; 7 J. Waverijn; 9 Steenpoorte-Buijze; 10 en 12 C. van Paasschen; 11 J. van Iwaarden; 15 J. Cok; 16 J. Oele Jzn. Sportdag U.L.O.-school. Donderdag j.l. hebben de leerlingen van de U.L.O.-school onderling htm krachten gemeten op sportgebied. Des morgens vond de krachtmeting plaats op athletiekgebied, 's middags met spel. Ondanks de hitte deden de scholieren hun uiterste best om met zo'n goed mo gelijke prestatie uit de bus te komen. Bij de athletiek werd de strgd om de bovenste plaats per klas geleverd. De athletiek bestond uit de onderdelen hoog- en vèrspringen, werpbal en hard lopen. Voor de drie best geklasseerden waren prijzen beschikbaar, resp. een me daille, boekenbon en cahier. Aan alle leerlingen werd naar gelang de presta tie een diploma in de serie A t/m H uitgereikt. Uitslag athletiek. Klas I meisjes: 1. C. de Jager, 309 pnt.; 2. A. Cok, 294 pnt.; 3. M. Bruynzeel, 290 pnt. Jongens: 1. M. Pekaar, 448 pnt.; 2. T. Griep, 340 pnt.; 3. J. Zandstra, 328 pnt. Klas II meisjes: 1. J. Vaas, 334 pnt.; 2. M. Koopmans, 307 pnt.; 3. R. Lagen dijk, 300 pnt. Jongens: 1. K. Stroosnij der; 2. F. de Jong; 3. H. Zonruiter. Klas III meisjes: 1. K. Kanaar, 318 pnt.; 2. W. van Langevelde, 313 pnt.; 3. C. de Jager, 308 pnt. Jongens: 1. H. van Hoeveringe, 403 pnt.; 2. J. Griep, 390 pnt.; 3. P. Bom, 381 pnt. Voor het spel, dat voor de meisjes uit slagbal en voor de jongens uit voet bal bestond, was een groepsindeling naar de plaats van indeling gemaakt. Uitslag voetbal: 1. Centrum (Krui ningen e.o.); 2. Zuid-West (Hansweert); 3. Oosten (Rilland, Krabbendijke, Waar de); 4. Buitengewesten (Yerseke, Scho- re, O. Z.-Vlaanderen). Uitslag slagbal: 1. Buitengewesten; 2. Centrum; 3. Oosten; 4. Zuid-West. Tot slot van deze sportdag werd een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de leer krachten, aangevuld met a.s. onderwij zers, en de jongens van de 3e klas. Voor de derde klassers bleek een vierde wed strijd te zwaar te zijn. Ze verloren met 8—0. Officiële opening tennisbanen. Zaterdag a.s. om twee uur zal de of ficiële opening plaatsvinden van de ge meentelijke tennisbanen. Bevorderd. Dhr. C. de Jonge, kantoorhouder P. T.T. alhier, is bevorderd van employé I tot hoofdemployé. Geslaagd. Voor het diploma moderne bedrijfs administratie slaagde dhr. R. J. H. Baardwgk, werkzaam ten kantore van Fa. F. van der Peyl alhier. Dhr. W. J. Catsman heeft de akte L.O. Handelskennis behaald. Veerboot assisteerde bij reddingswerk. Tijdens het noodweer van zaterdag j.l. kapseisde op de Westerschei de het Belgische jacht „Franse". Aan boord bevonden zich v. d. Lebeeke, Callebaut en Frank uit Gent. Met vuurpijlen werd de veerboot „Prins Bernhard" op de noodtoestand opmerkzaam gemaakt. Ka pitein J. van Duyvendijk liet de veer boot zodanig manoeuvreren, dat het jacht in rustig water kwam te liggen. Daarna werd vanaf de „Prins Bern hard" getracht reddingsboeien naar de drenkelingen, die zich aan de mast van hun jacht vasthielden, te werpen. Deze pogingen mislukten echter. Vlakbij was echter nog het zeiljacht „Brisk" van L. Antonsen uit Antwerpen. Dhr. An- tonsen had eerst zijn overboord gesla gen vrouw uit het water moeten halen. Het lukte dhr. Antonsen ook de drie drenkelingen van de „Franse" aan boord te krijgen. De veerboot sleepte daarna de „Brisk" met zes opvarenden (dhr. Antonsen had z'n 4-jarig kindje bij zich) naar Perkpolder. De „Franse" werd later door „De Alk" naar Hans weert gebracht. Afscheid U.L.O.-leraren. De leraren W. van 'tHof en W. J. Catsman hebben vrijdagmorgen afscheid genomen van de openbare U.L.O.-school. Dhr. van 't Hof werd in 1950 als leer kracht verbonden aan de Landbouwhuis- houdschool. In 1956 ging hij over naar de U.L.O. Het nieuwe schooljaar zal hij beginnen als hoofd van de openbare U.L.O.-school in Boskoop. Dhr. Catsman was van 1952 tot 1960 onderwijzer aan de o.l.s. In januari 1960 werd hij als leraar aan de U.L.O.-school benoemd. In september a.s. gaat hij naar de Van Dusseldorpschool te Goes. Hij moet de U.L.O. min of meer gedwongen verlaten. Er zijn momenteel te weinig leerlingen om zes leerkrachten te kun nen handhaven. Was de benoeming van dhr. Van 'tHof in Boskoop eerder af gekomen, dan zou alles wellicht anders zijn gelopen, zei wethouder C. van Iwaarden. Beide leraren ontvingen afscheids geschenken van de leerlingen, leraren en oudercommissie. Dhr. C. van Iwaar den overhandigde hen namens de ge meente het boek „De Grendel van Hol land", handelende over de Deltawerken. Raad akkoord met gymnastieklokaal. De gemeenteraad heeft het voorstel van B. en W„ over te gaan tot de bouw van een gymnastieklokaal, overgenomen. Het initiatief is uitgegaan van de Ver eniging van Ned. Gemeenten. In Zeeland zullen in totaal 14 dergelijke lokalen verrijzen. Het Kruiningse lokaal met een zaaloppervlakte van 200 m2 (10 x 20 m) komt te staan bij de ulo-school. Zeker voor de chr. school zal dit ge bouw een uitkomst zijn. Behalve de zaal zal het gebouw twee kleedkamers, toi- 1 et ten, een leraarskamer en een was- en doucheruimte omvatten. De bouwkosten zijn geraamd op 236.360,Het ligt in de bedoeling het gebouw reeds in september 1965 in gebruik te nemen. Aan het begin van de vergadering deel de burgemeester Schipper mede, dat met de arbeidsbesparende woningbouw zal worden begonnen in Goes. Na 's-Gra- venpolder en Kapelle zal begin 1965 in Kruiningen worden gestart met de bouw van 40 woningen. De bouwstroom ein digt in Hansweert met 20 huizen. Be sloten werd verder aan de bijzondere school te Oostdijk een bedrag van 999,05 beschikbaar te stellen voor de aanschaf van leermiddelen. De honden belasting zal ingaande 1 januari 1965 worden verhoogd van 10,tot 15, per jaar. Dhrn. Griep en Polderman (beiden V.V.D.) konden zich met dit voorstel niet verenigen. Dhr. Griep vond het inkonsekwent na de hondenliefheb bers verplicht te hebben hun dieren aan de lijn te houden, nu de belasting te gaan verhogen. Aan dhr. H. C. Nieuw- kamer te Hansweert werd een premie verleend voor de verbetering van de woning Kanaalstraat 31. De totale pre mie bedraagt 1333,33, waarvan een derde deel voor rekening van de ge meente komt. In de rondvraag werd door enige raadsleden de wateroverlast van zaterdag te Hansweert onder de aan dacht gebracht. Dhr. Griep voelde zich met de nieuwe riolering niet helemaal gelukkig. Dhr. Lokerse (S.G.P.) zei, dat op de Meidam het water ook tot in de voortuintjes stond. De voorzitter zegde toe contact te zullen opnemen met het Technisch Adviesbureau. Dhr. Griep vroeg verder of het juist is, dat de zon dagsschool te Hansweert vanaf 1 sep tember a.s. geen gebruik mag maken van de o.l.s. Volgens de voorzitter had de zondagsschool steeds twee lokalen in gebruik, een vóór- en een achterlokaal. Het was niet mogelijk in twee aangren zende lokalen les te geven. In verband hiermede wordt het gebouw, dat vrij dags en zaterdags is schoongemaakt, 's zondags (zeker bij slecht weer) weer vuil. Daarom had B. en W. besloten voortaan slechts het voorste lokaal af te staan. Volgens dhr. Griep maakt het geen verschil of het schoolgebouw nu 's zondags of 's maandags wordt vuil ge maakt. Waarom kan dit gedurende 50 jaar goed gaan en nu opeens niet meer En tegen het argument, dat één klas van de zondagsschool in de consistorie kan worden ondergebracht, maakt hij ook bezwaar. De zondagsschool begint aansluitend aan de kerkdienst en de consistorie is dan meestal nog bezet. Volgens de voorzitter verleende de ge meente met het beschikbaar stellen van Kaj Munk en één schoollokaal alle moge lijke medewerking. Dhr. Hoogstrate (A. R.) vroeg, wanneer de twee huizen aan de Boomdijk nu eens afgewerkt worden. De voorzitter zal dit na laten gaan. Dhr. Pouwer (C.H.) complimenteerde de gemeente-opzichter voor zijn aktivitei- ten van zaterdagavond j.l. Dhr. Bauer (P.v.d.A.) vroeg, of de bank op de hoek RijkswegWelhoekstraat teruggeplaatst kan worden. Dhr. Slabbekoorn (P.v.d. A.) vroeg of er al een beheerder en/of toezichthouder was voor de ijsbaan te Hansweert. Beide punten krijgen de aandacht. Het verkeer. Vorige week donderdag moest een truck met oplegger, bestuurd door P. H. C. uit Beek, uitwijken voor een per sonenauto. C. verloor de macht over het stuur en kwam via de berm met zijn auto in de sloot terecht. Zaterdagmiddag om 12.10 uur kwam R. de J. uit Dordt bij het passeren van een wielrijder met z'n bromfiets naast het rijwielpad terecht. Hij kwam te vallen en moest met een hersenschud ding naar het ziekenhuis worden ver voerd. Toen maandag om kwart over vier M. A. J. W. uit Lier (B.) met z'n volks wagen van de Zanddijk de Rijksweg op wilde rijden, gaf hij geen voorrang aan een bestelauto bestuurd door J. P. R. uit Schore. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. Gevonden en verloren. Als gevonden is bij de politie aan gegeven een zwart gebreide kous. Als verloren een nikkelen armband horloge met dito band, merk Technos, en een nylon regenjas (blauw). Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging hield een wedvlucht vanuit Orleans. Uitslag: I, 2, 5, 6 en 7 Jac. van Stel; 3 en 4 M. Weststrate. Schoolreizen. Vrijdag maakten de leerlingen van de School met de Bijbel een reisje naar Schiphol. De leerlingen van de school der Geref. Gemeente trokken naar Utrecht en Rhenen. Zeer voldaan keer den ze 's avonds huiswaarts. Bevorderd. Aan de ambachtsschool te Goes wer den bevorderd: Afd. metaalbewerken, klas B 5 naar klas B 6 met Ochtman- prijs A. J. Saaman. Een getuigschrift ontvingen: electrotechniek M. J. Schout, metaalbewerken J. C. Weststrate, schil deren K. A. Saaman. Parttime onder wijs: Getuigschrift 2 j. B opleiding brood- en banketbakker: H. J. C. A. Co- remans. Aan de L.T.S. te Bergen op Zoom slaagde voor het examen metaalbewer ken G. van Die, voor de cursus timme ren G. Koopman, H. Meesters en A. Lobbezoo. Aan de chr. kweekschool voor Zee land te Middelburg werden bevorderd van klas II naar klas III de dames S. Verschuure en J. Walraven. Aan de op leidingsschool voor kleuteronderwijs werd bevorderd van klas A 2 naar klas A 3 mej. J. Walrave. Aan de vakschool voor meisjes te Goes werd het getuigschrift primaire opleiding uitgereikt aan mej. W. Dan sen. Aan het chr. Lyceum voor Zeeland te Goes werden bevorderd van klas 1 naar 2: Els van Beukering, Els Lobbe zoo en Louise Terpstra; naar klas 3M Julia Terpstra; naar klas 4 H.B.S. Chris Lobbezoo; naar klas 4 M.M.S. Willie Wiskerke; naar klas V H.B.S. Arma Verschuure; naar klas V M.M.S. Ria Nieuwenhuize. Aan de Technische Hoogeschool te Delft slaagde voor het kandidaats exa men werktuigkundig ingenieur R. W. Kakebeeke. Verkeersongevallen. Tijdens het weekeinde deden zich in deze gemeente enige verkeersongevallen voor, waarbij niet minder dan 18 per sonenauto's betrokken waren. Zaterdag middag remde K. R. A. uit Rotterdam op de Rijksweg tijdens een onweersbui plotseling af, waardoor een kettingbot sing ontstond met nog 3 auto's. Even verder remde de Antwerpse automobilist H. P. plotseling, met het gevolg dat een Duitse auto er op botste, waarbij een vrouw aan het been werd gewond. Ze werd naar een ziekenhuis in Goes ge bracht ter behandeling, 's Avonds om streeks 8 uur had op dezelfde weg nog een botsing plaats, waarbij vier auto's werden betrokken. Om dezelfde tijd deed zich nog een botsing voor tussen drie auto's. Zaterdagmiddag omstreeks 6 uur had een aanrijding plaats tussen de auto's van T. E. uit Turnhout en mevr. M. A. v. G.-K. uit Rilland-Bath. Dit gebeurde op de kruising Tweede wegHoofdweg. Beide auto's moesten worden wegge sleept. Oud-predikant overleden. Maandag is op 76-jarige leeftijd te zijnen huize te Spaamdam overleden Ds. J. S. Hartjes, em. pred. van de Ned. Herv. gemeente. De overledene was ver schillende jaren, vanaf 5 juli 1915, pre dikant in deze gemeente. Tijdens zijn verblijf in deze gemeente is er een nieu we kerk gebouwd, waarvoor hij zich veel heeft ingespannen. Van hier is hij vertrokken naar Vlissingen. Tijdens de bezettingsjaren nam Ds. Hartjes aktief deel aan het verzet en heeft toen on geveer twee jaar doorgebracht in het gijzelaarskamp te St. Michielsgestel in Noord-Brabant. Wedvluchten. De postduivenvereniging „De Lucht bode" organiseerde een wedvlucht van uit Orleans (422 km) met 47 duiven, waarvan de uitslag was: 1, 5, 9 en 11 K. M. Staal; 2, 7, 8, 10 en 12 C. A. van Oosten; 3 en 4 E. Wagenaar; 6 H. van Doom. Vanuit Vilvoorde (60 km) met 181 jonge duiven, waarvan de uitslag als volgt is: 1, 2, 13, 22, 27, 35 en 36 M. Sinke; 3, 30 en 33 K. M. Staal; 4, 6, 7, 8, 10, 12, 23, 28, 29 en 32 C. A. van Oosten; 5, 14, 17, 19, 41 en 45 J. Moer land; 9, 11, 26 en 39 H. van Doom; 15 en 34 A. Geerts; 16, 43 en 46 A. J. Kruysse; 18 en 44 E. Wagenaar; 20 en 24 A. A. Visser; 21 F. v. d. Berge; 25 en 31 C. Huissen; 37 G. v. d. Griek; 38 en 42 C. M. Harthoom; 40 J. de Jonge. „De Scheldeduif" vloog vanuit Ruf- fec, afstand 668, met 49 duiven. De uitslag was: 1 M. Minnaard; 2 en 5 P. Sonke; 3, 9, 10 en 11 J. A. van Lange velde; 4 L. Paauwe; 6 J. v. d. Plasse; 7 J. van de Vrede; 8 C. J. Clement; 12 W. Krijnsen. De uitslag vanuit Dax, afstand 943 km, is: 1 J. van de Plasse; 2 M. Min naard; 3 C. J. Clement; 4 J. Traas. Vanuit Arras werd gevlogen met oude duiven. De afstand was 159 km. Hier eindigden de deelnemers als volgt: 1, 13 en 16 M. Blaauwkamer; 2 en 12 Jac. Minnaard; 3, 6 en 9 C. J. Clement; 4 en 7 L. Paauwe; 5 en 15 J. Polderman; 8 W. Krijnsen; 11 en 14 J. v. d. Vrede. De jonge duiven vlogen eveneens uit Arras. De uitslag was: 1 en 10 W. Krijnsen; 2, 6, 7, 8, 11, 18, 21 en 27 L. Paauwe; 3 en 35 H. Blok; 4 en 15 D. van de Vrede; 5 en 24 Jac. Minnaard; 9, 19, 20, 31 en 32 J .A. van Langevel de; 12 en 13 J. Polderman; 14, 16, 17, 22, 23, 26 en 30 C. J. Clement; 25 M. Augustijn; 28, 29 en 36 C. Almekinders; 33 J. van de Vrede; 34 P. v. d. Dorpel. Reis Knapenvereniging. De knapenvereniging „Emanuel" al hier maakte vrijdag met stralend mooi weer haar jaarlijkse reisje. De tocht ging ditmaal naar Rotterdam, het Gooi, Loosdrechtse plassen, Utrecht en Sche- veningen. In Rotterdam werd Blijdorp bezichtigd. Noodweer. Het noodweer dat afgelopen zaterdag woedde heeft ook in Krabbendijke scha de aangericht. De kelder van het be jaardentehuis liep, evenals de kelder van dhr. L. Zuidweg, vol water en de ze moesten worden leeggezogen door de brandweer. Het dak en een muur van de loods van dhr. A. Visser werden fi naal weggeblazen. Ook bij de Gebr. Weststrate sneuvelden enkele platen van het dak. In de Dorpsstraat, Doelstraat en op de Havendijk waren door de storm de wegen versperd door grote afge waaide boomtakken. Eerste kas pruimen. Vrijdag werden aan de veiling alhier de eerste kaspruimen geveild, van het ras Ontario. De pruimen brachten negen cent per stuk op. Ze werden aangevoerd door dhr. Jac. Adam. Fruitverkoop. De Gebr. Nieuwenhuyze zijn zaterdag aan de Rijksweg begonnen met de ver koop van fruit. Voorlopig zijn het al leen maar appels die verkocht worden, maar het ligt in de bedoeling in de toe komst de keus groter te maken. Geslaagd, dus gefeliciteerd. Aan de ambachtsschool te Goes be haalden de volgenden de Ochtmanprijs W. I. Koster en J. M. Geense (le alg. gedeelte) en G. Oosterlee (brood- en banketbakken). H. M. van Iwaarden behaalde het getuigschrift voor brood- en banketbakken. Bij het part-time on derwijs behaalde A. H. Kievit het ge tuigschrift voor timmeren. Aan de Vakschool te Goes slaagde C. M. Huissen voor leerling-verkoopster. Van de Muloschool slaagden deze week Ria Zanddijk en Anneke Piasier voor het A-diploma. Waterafvoer. Tijdens de algemene vergadering van het waterschap „De Brede Watering" van Zuid-Beveland" is besloten om het afvalwater van Krabbendijke en omge ving in de toekomst te lozen via het gemaal in Waarde. Tot nu toe vond dit plaats via het sluisje in de Emanuel- polder. Hiervoor zijn natuurlijk verschil lende veranderingen nodig, o.a. het ver ruimen van de toevoerleiding naar het gemaal. De totale kosten van al de wer ken worden geraamd op 1 miljoen. Examen. Dhr. A. Dek alhier slaagde een - dezer dagen voor landmeter. Dit examen werd afgelegd aan de Technische School te Utrecht. Concert. Begunstigd door mooi zomerweer gaf de muziekvereniging „Vooruit" onder leiding van Daan Manneke een concert op de tent. Voor deze wekelijkse avond bestond een tamelijke belangstelling. Bloemententoonstelling. Het bestuur van de vereniging Gla- diolencultuur heeft dit jaar weer het voornemen een tentoonstelling te orga niseren in de garage van de firma Schrier. Zowel wisselprijzen als veel an dere prijzen zijn weer beschikbaar. Ook verschillende werktuigen en bestrijdings middelen zullen het geheel opluisteren. De datum is bepaald op vrijdag 7 en zaterdag 8 augustus a.s. Aanbesteding. Door het architectenbureau C. J. Klap alhier werd aanbesteed in opdracht van het stichtingsbestuur kleuterschool de bouw van een 2-klassige kleuterschool. Ingeschreven werd als volgt. Timmer en metselwerk: Fa. Allewijn 69.560, M. C. Kopmels 70.478; Aannemersbe drijf v. Doorn, Krabbendijke 71.840, Schilderwerk: Fa. C. W. Braam 4216,Schildersbedrijf M. C. Kop mels 3635,Elektriciteitswerk: J. Waterman 1195, Met auto de sloot in. Op de Rijksweg ter hoogte van de Smokkelhoekweg reed het echtpaar G. uit St.-Laurens maandagmorgen met hun auto in de sloot. Zg waren op weg naar Luxemburg, om daar hun vakan tie door te brengen. Het wiel van de auto raakte in de grasberm, waarna mevrouw G., die aan het stuur zat, waarschijnlijk te veel naar links is uit geweken. De auto schoot daarbij de rij baan over en kwam aan de andere zij de in de sloot tot stilstand. Dr. Fagee- Schaeffer verleende de eerste hulp en liet beiden per ambulance naar het zie kenhuis St. Joanna te Goes overbrengen. Na daar behandeld te zijn kon de man weer huiswaarts keren. Mevr. werd la ter op de dag overgebracht naar het ziekenhuis te Middelburg. De auto werd zwaar beschadigd. Een uit tegenover gestelde richting naderende motorrijder, dhr. M. de B. uit Oostdijk, wist door krachtig te remmen de over het weg dek schietende auto nog te ontwijken. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging Oost, West, Thuis Best te Kapelle nam met 76 jonge duiven deel aan een wedvlucht vanuit Dourdan, afstand 357 km. De uit slag is: 1 A. J. L. Luteijn; 2, 3, 4 en 5 M. P. van Oeffelen; 6 F. Janssens; 7 Jac. Schrier; 8 W. C. Hundersmarck; 9 C. Langenberg; 10 P. I. Butler. Vanuit dezelfde plaats werd met 47 oude duiven deelgenomen. Hier was de uitslag: 1 en 2 P. I. Butler; 3 J. C. Nijsse; 4 A. J. L. Luteijn; 5 C. Langen berg; 6 J. H. C. Poley; 7, 8 en 9 Van Driel-Heystek; 10 B. Ridderhof. Eveneens werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Ruffec, afstand 667 km. De uitslag was hier: 1 J. C. Nijs se; 2 en 3 B. Ridderhof. Voetbalnieuws. De voetbalvereniging „Kapelle" zal de komende competitie weer met vier elf tallen aan wedstrijden deelnemen, t.w. twee seniorenelftallen en twee junioren teams. Ter voorbereiding voor de ko mende competitie zal de vereniging van af half augustus enkele oefenwedstrij den spelen, waarvoor inmiddels al con tacten zijn gelegd. Zaterdag 25 juli zal het eerste elftal alsmede het A-team nederlaagwedstrijden spelen te Krab bendijke. Van 16—23 juli 1964 YERSEKE. Geboren: Flip Johannes, zv. Simon Marinus Paauwe en Dina Zoete- weij. Huw.aangifte: Pieter Huissen, 22 j. te Krabbendijke en Geertruida van Stee, 21 j- Gehuwd: Marinus van Oosten, 48 j. en Grietje Keijzer, 38 j. Van 16—22 juli 1964 KRUININGEN. Geboren: Pieter Jacob Marinus, zv. Marinus Jacob Harthoom en Dina Pieternella Vader. Huwelijksaangiften: Louis Josephine Merckx, 31 j. te Antwerpen (B.) en Ja- oomina Adriana Westdgk, 20 j.

Scheldebode | 1964 | | pagina 2