oo BAAYENS IjtoJOPTIEl YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE Overplaatsing. De wachtmeester le klas der rijks politie J. Qasteleijn is met ingang van 1 juli j.l. overgeplaatst van de post Zuidzande naar de post Yerseke. Schoolsportdag. De schoolsportdag, waaraan ruim 425 leerlingen van diverse lagere scholen uit Oost Zuid-Beveland deelnemen en welke gehouden zou" worden woensdag 8 juli op het gemeentelijk sportterrein aan de Mafijkelaan, is door weersomstandig heden uitgesteld tot dinsdag 14 juli a.s. Geslaagd. Aan de Middelbare Handelsavond school te Goes slaagden onze dorpsgeno ten Anne Bos, Ria Catshoek en Matthie j Hovestadt. Voor het Ulodiploma slaagden dhm. j A. A. Boone, P. J. Jasperse, J. J. Vijf huize en J. C. Fraanje alhier en J. J.1 de Vente (diploma B) te Hans weert enj de dames L. Cysouw alhier en J. A. van Dalsen en M. Dieleman te Kruiningen. Afgewezen geen. Allen leerlingen van' de Chr. Ulo alhier. Voor onderwijzersakte slaagde dhr. M. Jasperse. Succes voor „Excelsior". Op het j.l. zaterdag te Middelburg gehouden zangconcours van de Zeeuwse Zangersbond, behaalde onze plaatselijke zangvereniging „Excelsior" in de af de aling uitmuntendheid een le prijs met 243 punten, 19 punten meer dan voor een eerste prijs nodig waren. Een fraai succes voor dirigent en leden, waarmee wij hen van harte feliciteren. Wederom moet worden betreurd, dat „Excelsior" zo'n grote behoefte heeft aan nieuwe leden. Men ziet tot welke prestaties dit mooie koor in staat is, doch het leden tal is nu eenmaal te gering. Daarom doen wij ook vanaf deze plaats nog eens een beroep op de zangliefhebbers in on ze gemeente, zich aan te melden als lid van „Excelsior". Concerten. Zaterdagavond zullen bij gunstig weer de muziekkorpsen „Mozart" alhier en ay,Arae's Genoegen" te Amemuiden, bei de onder leiding van dhr. P. Huysse, concerteren in de muziektent op de Paardenmarkt. Om half acht zal „Mo zart" haar gasten opwachten bij het monument aan de Langeville, vanwaar gezamenlijk naar de Paardenmarkt ge- marcheerd wordt. programma „Mozart": 1. Our Direc tor, mars, F. E. Bigelon arr. Gosting Mol; 2. Cosmea, ouverture, J. Beekho ven; 3. Punjaub, mars, Ch. Payne arr. Gosling Mol; 4. Kirnberger suite, arr. U&S den Arend; 5. Mars der Medici, Joh. Wichers. v/ Programma „Arne's Genoegen": 1. r^Tübelklange, mars, Ernst Uebel; 2. j Lustspiel ouverture, Kelar Bela; 3. Wien bleibt Wien, mars, J. Schrammeln; 4. Weense Parels, selectie melodiën van Straus en Suppé; 5. A chain of British songs, suite, Gerard Boedijn; 6. Simple Plaisir, fantasie voor sax sopraan, solist D. Goedhart; 7. Lynwood, mars, J. Ord Hume. -10 jaar werkliedenvereniging „E.M.M." Vorige week zaterdag werd door de werkliedenvereniging „E.M.M." in ver band met het 70-jarig bestaan in zaal Nolet een. bijeenkomst gehouden voor Leden en hun dames. De voorzitter, dhr. lL-H van Stee, kon niet minder dan 110 z aanwezigen welkom heten, in het bijzon der de beide doktoren Polderman en Ampt, die de afgelopen jaren zo nauw rtiet de vereniging hadden samenge werkt. De secretaris, dhr. D. van Bo ven, gaf een overzicht van de afgelopen ;7Ö jaar, waarin E.M.M. in Yerseke op vèlerlei terrein werkzaam is geweest. De vereniging werd op 15 augustus 1894 opgericht op initiatief van enkele werknemers. Hij gaf vervolgens een op somming van alle voorzitters, secreta rissen en penningmeesters die de ver eniging in die 70 jaar hadden gediend. Dhr. Van Boven noemde verder de on derafdelingen van E.M.M., zoals kolen- vbond, ondersteuningsfonds, ziekenfonds en coöperatieve bakkerij. In de mobili satie 1914-'18 waren niet minder dan 40 der leden in miltiaire dienst. Verder memoreerde hij de griepperiode in 1917 en 1918, toen de geweldige uitgaven bij na alle bezittingen der vereniging op slokten. Tot aan de tweede wereldoorlog ging het met de vereniging weer voor uit, het ledental nam toe en de bezit tingen bleven stabiel. Na de tweede we reldoorlog kon men moeilijk weer op gang komen. De sociale voorzieningen werden veel beter en nieuwe leden kwa men er niet meer bij. Van de 532 leden heeft men er nu nog 158 over, bijna al len boven de 65 jaar. Het bestuur had daarom indertijd besloten de leden voor te stellen de vereniging te ontbinden, welk voorstel met overgrote meerder heid was aangenomen. Daarom was de ze "bijeenkomst dan ook tevens bedoeld als afscheid en zal de vereniging op 31 juli a.s. officieel worden ontbonden. Het th&ns nog zittende bestuur heeft een •dange staat van dienst. Zo is dhr. L. van Stee 24 Jaar voorzitter, dhr. D. van Boven 36 jaar secretaris, dhr. D. Zuijd- wegt 18 jaar penningmeester, dhr. A. Goeman 16 jaar 2e secr.-penningm. en dhrn. W. Duinkerke en Jan Sinke resp. 18 en 14 jaar commissaris. Uit het fi nancieel verslag van de penningmeester bleek dat èr na aftrek van alle kosten nog een batig saldo zal zijn, hetwelk op voorstel van het bestuur zal worden Verdeeld als volgt: 25 te schenken aan de bejaardensocieteit en 75 aan het Groene Kruis. Dhr. Joh. Zuijdweg, zelf 86 jaar oud en waarschijnlijk het langst lid der vereniging, vertelde aan de aanwezigen hoe de vereniging inder tijd werd opgericht. Dhr. C. Pekaar bracht dank aan het bestuur voor alles wat zij al die jaren in het belang der leden geheel belangeloos heeft gedaan. Hij memoreerde hoe vroeger bij ziekte of ongeval wanneer de inkomsten op hielden en de sociale voorzieningen nog niet zo waren dan nu, de 6,uit kering van de werkmansvereniging een welkome aanvulling waren van de in komsten. Dhr. Dr, Polderman had vele jaren lief en leed van E.M.M. meege maakt en deelde mede dat het afgeven van de bekende ziektebriefjes niet altijd even gemakkeleijk was. Hij had grote waardering voor het werk van het be-| stuur en noemde het een wijs besluit de! vereniging te ontbinden. Nadat de voor- j zitter de sprekers dank had gebracht, werden door Dr. Ampt dia's vertoond' van zijn reis naar Noorwegen, hetwelk door de aanwezigen zeer op prijs werd gesteld. Dhm. F. Scheele en J. Heijt hielden het gezelschap hierna nog een uurtje bezig met muziek, zang en voor dracht, waarvoor zij van de aanwezigen een dankbaar applaus mochten ontvan gen. De voorzitter bracht allen die aan het welslagen van deze bijeenkomst had den meegewerkt van harte dank, nam afscheid van de leden en hoopte dat de werkliedenvereniging E.M.M. bij hen in dankbare herinnering zal blijven voort leven. Met deze bijeenkomst en dit be sluit van de leden is er een einde ge komen aan .het bestaan van een oude vereniging in Yerske. Vroeger was de werkmansvereniging een begiip voor de Yersekse bevolking en kan worden ge zien als een voorloper van de thans aanwezige sociale instellingen, zoals vakbond, ziekenfonds, enz. Ook de co- operatie had haar aandacht. Weer is een stuk oud-Yerseke verdwenen, op geofferd aan de moderne tijd, maar wat de sociale verzekeringen betreft is er iets beters voor in de plaats gekomen. Niet mag worden vergeten dank te brengen en respect te hebben voor hen die in 1894 de moed en energie durfden opbrengen een dergelijke vereniging op te richten, die jarenlang werkzaam kon blijven in het belang van haar leden. Schip gelicht. Het bergingsvaartuig van de Graaf en Mulder uit Rotterdam heeft met be hulp van tweq drijvende bokken het wrak vafi het m.s. Leo II gelicht. Dit vaartuig zonk vorige week na een aan varing met het Belgische m.s. Runet in de buitenhaven. Het wrak van de Leo H wordt voor reparatie naar een werf in Delfzijl gesleept. Junio rentoumooi. Zaterdag om half twee zullen op het gemeentelijk sportveld alhier 5 junioren elftallen voetbalwedstrijden spelen in het door Wemeldinge georganiseerde ju- niorentoumooi. Een beker is inzet. Opbrengst Kjnderzorg. De collectebusjes voor de vereniging Kinderzorg hebben alhier opgebracht 187,64. Ringrijdery. Zaterdag hield de ringrijderijvereni- ging „Ons Genoegen" alhier, begunstigd door mooi weer, haar jaarlijkse ring- rijderij te paard op de Dorpsstraat. Door 12 rijders werd aan deze wedstrijd deel genomen met de volgende uitslagen: 1. C. Hamelink, 11 ringen en wisselbeker der gemeente; 2. A. Schouwenaar, 10 ringen en beker van dhr. Van Veen voor de meeste volgringen; 3. A. op 't Hof, 10 ringen; 4. L. Wabeke, 10 ringen; 5. G. Mieras, 9 ringen; 6. W. op 'tHof, 9 ringen; 7. W. Hamelink, 7 ringen; 8. A. Mieras, 7 ringen; 9 C. de Vlieger, 6 rin gen; 10. H. van de Guchte, 6 ringen; 11. J. Moelker, 3 ringen; 12 P. Gyssel, 2 ringen. De pollepel werd gewonnen door A. op 'tHof. Na afloop van de wedstrijd werd op het terrein van dhr. A. Sandee| aan de Chezeeweg het stoeltjerijden ver toond. le prijs A. Schouwenaar; 2. H. v. d. Guchte; 3. W. op 'tHof. Voor de muziek werd zorg gedragen door de drumband en O.K.K. Gymnastiekuitvoering. Zaterdagavond gaf de gymnastiekver eniging W.I.K. een zomeravonduitvoe ring op het. gemeentelijk sportterrein aan de Bonzijweg. Dhr. Th. J. Visser opende deze uitvoering met enkele woor den, waarna het programma werd af gewerkt. Dit bestond uit diverse num mers door kleuters, meisjes groep 1 en meisjes groep 2, jongens, dames en he ren. De herennummers werden verzorgd door leden van de gymnastiekvereni ging V.Z.O.S. uit Yerseke. Reis Wewico. Dezer dagen maakten de prijswinnaars van de zömerreisaktie van de winkeliers vereniging Wewico hun reis naar Am sterdam, Rotterdam en Utrecht. Deze reis, die een jaarlijks terugkomend ge beuren is, werd door de reizigers zeer gewaardeerd. Nieuwe gymnastiekzaal. De burgemeester deelde in de raads vergadering van vorige week mede, dat in principe goedkeuring is verkregen voor de bouw van een gymnastiekzaal. De zaal komt in de omgeving van de Uloschool te staan. Verbouwing gemeentehuis. Half augustus a.s. zal dan eindelijk een aanvang worden gemaakt met de verbouwing van het gemeentehuis. De aanvankelijk gemaakte planning zal met 12.000,worden overschreden. Tijdens de verbouwing zal de secretarie onder gebracht worden in Ons Dorpshuis. Half november moet het werk opgeleverd worden, daar het dorpshuis begin de cember weer geheel vrij moet zijn. De verbouwingswerkzaamheden zul len worden uitgevoerd door het aan nemersbedrijf Van Doom uit Krabben- dijke, terwijl de centrale verwarming aangelegd wordt door de N.V. Tamse uit Goes. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand juni werd bij het kantoor Kruiningen ingelegd tot een bedrag van 20.296,96 en terugbetaald 12.477,60. Toelatingsexamen Chr. Lyceum. Voor het toelatingsexamen aan het Chr. Lyceum te Goes slaagden Jan Minnaar en Annelies Quaak. Schoolreis. Vrijdagmorgen om 7 uur vertrokken de leerlingen van de eerste tot en met de vierde klas van de Chr. school voor de jaarlijkse schoolreis. De leerlingen bezochten in Den Haag Madurodam. Daarna ging het naar Oud-Wassenaar, waar enige tijd in het Dierenpark en in de speeltuin werd doorgebracht. Ten slotte werd gewoontegetrouw „Roosen oord" aangedaan. Om ongeveer half ne gen waren de scholieren weer thuis. U.L.O.-examens. Voor het in Goes afgenomen examen slaagden de volgende leerlingen van de U.L.O.-school alhier: W. in 't Anker, Schore en B. Akkerman, Rilland voor M.U.L.O.-B. met middenstandsdiploma; A. Damman, Schore en J. van de Parel, Krabbendijke voor M.U.L.O.-A. met mid denstandsdiploma; J. Bouwman alhier voor M.U.L.O.-A. Er werd één kandi daat afgewezen. Succes voor U.L.O.-leerlingen. Maandag heeft burgemeester Schip per aan Marleen Blok alhier en Rinus Scheele uit Yerseke, beiden leerlingen van de openbare U.L.O., boekehbonnen ter waarde van 10,uitgereikt. Deze leerlingen hadden meegedaan aan de op stellen- en tekeningenwedstrijd van de Europese beweging in Nederland. Mar leen kreeg de boekenbon als prijs voor het door haar ingezonden opstel en Ri nus voor de door hem gemaakte teke ning. De „boot" gemist. In de nacht van zaterdag op zondag werd de politie gealarmeerd, omdat één of meer personen zich op verdachte wij ze bij het station ophielden. Het bleek de in Hongarije geboren J. F. te zijn. Deze varensgezel had, na in Hansweert feestgevierd te hebben, zich met een taxi naar het station laten brengen. Hij moest n.l. met de trein naar zijn nieu we werkgever. Zijn trein was echter reeds enige uren tevoren vertrokken. In het belang van ieders veiligheid mocht hij de resterende nachturen in het daar voor bestemde lokaal op het politie bureau doorbrengen. Gevonden. Een doublé damesarmbandhorloge. In lichtingen kunnen bij de politie worden verkregen. Huishoudscholieren naar sportdag. Een groep meisjes heeft zaterdag j.l. deelgenomen aan de sportdag van land- bouwhuishoudscholen van de Z.L.M. te Temeuzen. Van de negen deelnemende teams eindigden zij met 4125 punten op de derde plaats. Voor deze prestatie werd hen een n)edaille uitgereikt. Verkeersongelukken. Vrijdag j.l. om ongeveer kwart voor twee had bij de splitsing Olzendedijk Kaasgatseweg een botsing plaats tussen een personenauto, - bestuurd door T. J. V. uit Yerseke en een tractor bestuurd door J. B. uit Kruiningen. De personen auto kwam-met de linkerzijkant in aan raking met de vooras van de tractor. De schuldvraag is nog onbeantwoord. Maandagmorgen reed H. C. uit Goes met zijn bromfiets van Krabbendijke in de richting Kruiningen. Ter hoogte van de „kreek" kwam hij op onverklaarbare wijze te vallen en hierbij liep hij ern stige verwondingen aan het hoofd op (vermoedelijk schedelbasisfractuur). Dr. Donker uit Krabbendijke liet het slacht offer per ambulance naar het zieken huis overbrengen. Dinsdagavond werd dhr. C. J. K. uit Kruiningen in de Kruisweg door de bromfietser W. M. de K. uit Krabben dijke aangereden. De bromfietser lette even niet op, waardoor K. van achteren werd geraakt. Hij kwam te vallen en liep een paar wondjes aan zijn hoofd op. Woensdagmiddag om tien voor één kwam E. A. P. uit Hansweert met zijn bromfiets te vallen in de Slagveldstraat. P. kwam er af met schade aan zijn bromfiets en kleding. De postduiven. Met 295 jonge duiven werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Breteuil. De uitslag hiervan is als volgt: 1, 9, 10, 18, 20, 42, 43. 49, 50 61 J. Waverijn; 2 J. Voois; 3, 37, 36;' 45, 69, 70 H. Poleij; 4, 11, 24, 25, 68 Schrier-Neve; 5, 33, 54 Steenpoorte-Buijze; 6, 14, 15 H. van Koeveringe; 7, 30, 35 C. van Koeverin- ge; 8 J. Wisse; 12, 53, 66 A. Kole; 13, 74 P. Willeboer; 16 A. Stroosnijder; 17 J. J. Oele; 19 C. van Paasschen; 21, 62 C. Aerts; 22, 29, 32 W. van Velzen; 23, 36, 48 J. Stroosnijder; 26, 27, 28, 52 M. Blok; 31, 59 A. Boone; 34, 57 G. de Bruine; 39, 40, 65 J. Krombeen; 41, 51 P. Kakebeeke; 44 J. Oele Jzn. 46 Joh. Meijer; 47, 63 J. Kosten; 55, 56, 64 K. Tjarks; 58 J. van Iwaarden; 60 M. Po leij; 67, 73 S. Danker; 71 M. Eckhardt; 72 H. Dek. Ook waren 91 oude duiven in con cours, met als uitslag: 1, 5, 6, 12, 16 Steenpoorte-Buijze; 2 M. Poleij; 3, 7, 14, 15, 18 J. van Iwaarden; 4, 10 Joh. Meijer; 8, 17 J. Stroosnijder; 9 C. van Paasschen; 11 W. van Velzen; 13 J. Voois; 19 J. Waveryn; 20, 23 P. Wille boer; 21 A. Kole; 22 H. Dek. Van Overveld en Lute eersten. Zaterdagmiddag half twee. Twee en dertig aspiranten startten in de 24e Ronde van Kruiningen. Onder hen be vonden zich vier „eigen" jongens, n.l. J. Blok, Joh. Jansen, Th. Schouwenaar en A. J. Stroosnijder. Tonnie Stroosnijder werd reeds door pech in de eerste ron den voor een ereplaats uitgeschakeld. Van de anderen kon slechts Theo Schou wenaar het hoge tempo tot het laatst Cees Lute wordt gefeliciteerd met zijn overwinning in de ronde van Kruiningen door de voorzitter van „Rentoc" toe volhouden. In de eindsprint moest hij echter zijn meerdere erkennen in Van Overveld uit Zegge. De derde plaats was voor Van Dongen uit Made, de vierde voor Franse uit "s-Heerenhoek en de vijfde plaats voor De Smit uit Hoofd plaat. Was de belangstelling voor deze as pirantenronde al groot, tegen de tijd dat de profs en onafhankelijken moesten starten kwamen de wielersportliefheb bers met honderden van alle kanten op dagen. En zij kwamen niet voor niets, want „Rentoc" had het weer klaarge speeld wielrenners met klinkende namen naar Kruiningen te krijgen. Na het startschot van burgemeester Schipper was het Ko Tolhoek uit Yerseke, die als eerste een uitlooppoging ging on dernemen. Veertien kilometer wist hij zich op ongeveer 50 meter voor het peleton te handhaven. Ook v. d. Borg, later in gezelschap van Breure, Pos en j Van Dongen, probeerden weg te komen. Al deze pogingen liepen echter op niets uit. Totdat Cees Lute in de 23e ronde na een premiesprint met Jean Bastin aan zijn wiel gelijk doorzette. Niemand had op dit moment kunnen denken, dat Lute hiermee de basis voor zijn over winning zou leggen. Ook de „groten" in het peleton namen deze vlucht niet ernstig. Wel toen de beide heren 20 ron den verder met ongeveer 40 sec. vóór nog de leiding hadden. Van Est, Malie paard, Van Dongen, v. d. Klundert en ook Tolhoek en Rentmeester gingen! toen om beurten proberen de tussen- ruimte te overbruggen. Zonder resul- taat echter. Voor Bastin bleek een vlucht over 75 km te lang te zijn, want hij moest, toen de gedubbelde Stabeij zich bij hen voegde, lossen. Deze Stabeij had in het verdere verloop van de koers een belangrijk aandeel in de overwinning van Lute uit Beverwijk. Breure kon ook deze ronde, nü& zonder vallen volbren gen. Ongeveer 600 meter voor de eind streep ging hij onderuit en nam Malie- i paard in zijn val mee. Gelukkig waren de gevolgen niet ernstig. Verdere uit- j slag: 2. Sj. v. d. Klundert, Hoogerheide (35 sec. na Lute)3. de nog altijd po- j pulaire Wim van Est uit St. Willibrord;1 4. D. Andries, België; 5. Leo van Don gen, Made; allen dezelfde tijd als v. d. j Klundert. Tenslotte nog een woord van hulde aan de plaatselijke politie, die er voor gezorgd heeft, dat de afzetting van de Markt .perfect was. Uitstapje ouden van dagen. Een bus en diverse luxe wagens, wel ke door particulieren ter beschikking waren gesteld, trokken er dinsdag met in totaal ca. 90 ouden van dagen op uit. Via het veer"* KruiningenPerkpolder werd overgestoken naar Zeeuws Vlaan deren. In Hulst werd even gepauzeerd voor een koje koffie, waarna de reis met als doel Antwerpen werd voort gezet. Daar heeft men enkele uren doorgebracht met het bezichtigen van dè haven en de stad, waarna de terug reis werd aangevangen via Putte. Te Hansweert werden de reizigers feeste lijk ingehaald en door het dorp geleid door de Harmonie „Scheldegalm". Door de bejaarden werd deze vereniging een bloemstuk aangeboden voor deze jaar lijks terugkerende geste en tevens nog voor het behalen van de eerste prijs op het muziekconcours te St. Oedenrode j.l. zondag. Burgemeester Schipper, die het gezelschap gedurende de gehele dag had vergezeld, bedanHte-alle" medewerkenden die voor deze gezellige middag hadden gezorgd. Na nog een klein dansje te hebben gedaan op het dorpsplein, keer den allen voldaan huiswaarts. Succes voor „Scheldegalm". Zondag j.l. heeft de Kon. erkende Harmonie „Scheldegalm" aan een fede ratief muziekconcours te St. Oedenrode (N.-B.) deelgenomen. In de le afdeling harmonie bracht „Scheldegalm" twee nummers ten gehore, n.l. het verplich te nummer „Ritournelles d' Antan" en het keuzenummer „Lord of the Isles". De puntentoekenning was 100, juist vol doende voor een eerste prijs. Aangezien Scheldegalm" - verleden jaar eveneens een eerste prijs in de le afdeling har monie behaald, kan dit korps het vol gend jaar in de afdeling uitmuntendheid uitkomen. Naar aanleiding van dit suc ces zal er a.s. vrijdag in de muziektuin een klein concert worden gehouden voor genodigden en de echtgenoten van de leden. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtpost" hield een wedvlucht vanuit Noyon. De uitslag was: 1, 3, 5, 6, 16, 18 en 20 Jac. van Stel; 2 A. v. d. Klooster; 4, 7, 8, 9, 10, 12, 15, 17 en 19 M. West- strate; 11 M. Sentse; 13 S. J. Prevo; 14 en 21 C. Coremans; 22 H. Roeland. uisiccg Vctii i^uenun: 1, z, en 5 Jac. van Stel; 3 en 7 M. Weststrate; 6 J. G. van Hemert; 8 S. J. Prevo. Uitslag van Chateauroux: 1 en 4 Jac. van Stel; 2 G. v. d. Griek; 3 H. Roe land. De damesprijs Werd gewonnen door Jac. van Stel met de eerste prijs. Reisvereniging op stap. De reisvereniging „Bath" maakte don derdag 2 juli met haai; leden haar jaar lijkse reis. De reis ging per bus naar mooie gedeelten van Nederland, o.a. Berg en Dal, Nijmegen en Arnhem. Zeer voldaan keerde het gezelschap des avonds weer in Bath terug. Kerknieuws, Tweetal voor predikant bij de Geref. Gemeente alhier: F. -Harinck, kand. te Goes en M. G. Mouw, kand. te Rijssen. Geslaagd. Voor het toelatingsexamen aan het Goese Lyceum slaagde mej. J. van der Werff. Aan de Stichting Z.T.I. te Goes werd bevorderd tot het derde studiejaar B (praktijkjaar) W. M. Polderman. Voor het eindexamen slaagde C. M. Hirdes. Voor het Mulo-examen (diploma A) slaagde te Goes maandag j.l. mej. J. J. Bruijnzeel alhier. Uitstapjes. Vrijdag maakten dé leerlingen van de School met de Bijbel onder leiding van het personéël per bus een reis naar „De Efteling", waar ze in de speeltuin zich de gehele dag vermaakten. Vermoeid, maar zeer voldaan keerden ze 's avonds huiswaarts. De bezorgers van diverse kerkelijke bladen maakten zaterdag per bus een reis naar Antwerpen, waar o.a. een be zoek werd gebracht aan de dierentuin, waar ze volop genoten. Deze reis was hun aangeboden door de Kerkeraad der Herv. Gemeente. De reizigers waren zeer voldaan over alles wat hun werd geboden. Geslaagd, dus gefeliciteerd. Onze dorpsgenoot A. Busch slaagde op 3 juli in Delft voor civiel ingenieur. Ongeluk. Zaterdagmorgen wilde dhr. A. K. uit Klpetinge zijn wagen op de Rijksweg tussen Rilland en Krabbendijke in de linkerberm parkeren. Terwijl hij het te gemoetkomende vëfkeer voorrang gaf, reed dhr. J. S. R. uit Middelburg op zijn achterbumper. Er ontstond grote materiële schade aan de wagen van R., terwijl .dhr. K. er met een gebogen bumper eh een deuk in het spatbord van af kwam. Voetbal. Het eerste elftal voetbalde tegen Ar- nemuiden I en verloor met 30. B I voetbalde tegen Arnerhuiden B I met als resultaat een 71 nederlaag. Speeltuin. Eindelijk heeft ook Krabbendijke een speeltuinvereniging. Deze werd afgelo pen maandag opgericht in het cultureel centrum in de Noordweg, waar belang stellende inwoners van Krabbendijke bij eengekomen waren om dit te verwezen lijken. De vergadering werd geopend door dhr. Riedijk als voorzitter van het werkcomité. Hij sprak woorden van dank tot het gemeentebestuur en merk te op dat de speeltuin voorziet in een grote behoefte. Hij spoorde de aanwezi gen aan lid te worden van deze ver eniging. Spontaan gaven alle aanwezi gen zich op als lid. Hierna ging men over tot het kiezen van een bestuur. Yopraf werd da rwens, ta. kennen ge geven, dat hierin ook een vrouw zou worden gekozen. Tot bestuur werden ge kozen: dhr. Riedijk, voorzitter; mevr. Korstanje, secretaresse; dhr. Buteyn, penningmeester; dhr. J. Vermare en mevr. Wabeke als leden. Verder werd er bij de aanwezigen op aangedrongen zo veel mogelijk leden te werven, omdat een speeltuin in het belang van heel Krabbendijke is. De speeltuin zal wor den opengesteld in de vrije uren van de scholen. Er zal een geheel nieuwe in gang worden gemaakt aan de kant van de Noordweg. De leeftijdsgrens werd een punt van discussie, waarbij de me ningen bleken te verschillen. Er werd tenslotte vooralsnog geen leeftijdsgrens vastgesteld. Nadat dhr. F. Traas nog voorgesteld had een ledenwerfaktie te beginnen in samenwerking met de brandweer, welk voorstel hilariteit ver wekte, sprak de burgemeester een dankwoord tot de leden voor de enthou siaste sfeer waarin deze vergadering was gehouden en feliciteerde de vereni ging namens het gemeentebestuur met deze oprichting. Hierna sloot dhr. Rie dijk deze zeer aangename vergadering met dank aan de burgemeester en de secretaris voor hun aanwezeigheid. Wedvluchten. De P.V. „De Luchtbode" vloog van uit Creil, afstand 268 km met de vol gende uitsiag: 1, 11, 13 en 15 K. M. Staal; 2, 9 en 14 M. Sinke; 3 J. de

Scheldebode | 1964 | | pagina 2