de versnapering van de eerste BAAYENS DO I&J8P™ YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-BIEZELJNGE I Reis ouden van dagen. Woensdagmorgen vertrokken vanaf de Paardenmarkt niet minder dan 59 auto's voor de jaarlijkse rit van ouden van dagen. Via de Noordzandstraat en Dam, Havendrjk en Grintweg ging het naar de Rijksweg. De eerste stopplaats was Willemstad, waar de koffie al op het gezelschap stond te wachten. Door bemiddeling van de burgemeester van Willemstad mocht de stoet een rondrit maken langs de Deltawerken over de weg, die officieel nog niet geopend is. De deelnemers hadden hier een uniek gezicht op de nieuwe Haringvlietbrug en de in aanbouw zijnde sluis. Door een van de mooiste gedeelten van Brabant ging het vervolgens op Waalwijk aan, waar men het middagmaal gebruikte. Vandaar trok men naar Oisterwijk, waar de ouden van dagen een rit maakten met het treintje door de bossen en' langs de vennen. Het avondeten werd dit keer in Bergen op Zoom gebruikt in hotel de Korenbeurs. Hier was het dhr. B. Kole die namens de deelnemers dank bracht aan het comité voor de organisatie van deze reis. Precies op tijd kwam het gezelschap Yerseke bin nen en volgde als gewoonlijk de tocht naar de Paardenmarkt, voorafgegaan door „Mozart". Dhr. Glerum, als voor zitter van het comité rondrit ouden van dagen dankte allen die op welke wijze dan ook deze tocht weer mogelijk had den gemaakt. Nadat Mozart nog een nummertje voor de jeugd had gespeeld, kwam er een einde aan deze goed ge slaagde en mooie reis. Met een ,,tot vol gend jaar" namen ze afscheid van el kaar. Een fijne dag, waar nog lang over gepraat zal worden. Geslaagd. Voor het examen van de Middelburg se Chr. Kweekschool slaagde onze dorpsgenoot D. Minnaard en aan het Chr. Lyceum te Goes slaagde voor het examen H.B.S.-A W. P. A. Willemsen. Paulus de Schipper, leerling van de Herv. school alhier, slaagde voor het toelatingsexamen van het Chr. Lyceum te Goes. Vissersvereniging „Yerseke". Donderdag 18 juni vergaderde in ho tel Nolet de vissersvereniging „Yerse ke" onder voorzitterschap van dhr. C. Pekaar. Het belangrijkste punt van de agenda, n.l. bespreking mosselseizoen 1964-'65, werd door de voorzitter uit voerig ingeleid. Hij memoreerde de vele voorafgaande vergaderingen van de M. A.C., waarin de richtlijnen voor dit sei zoen werden besproken en betitelde de sfeer in deze vergaderingen als een „koude oorlog" tussen kwekers en han delsafgevaardigden. Na zowel kwekers als handelaren te hebben gewezen op de gevaarlijke konsekwenties van de ge spannen verhouding in het bedrijf, vroeg hg zich in volle ernst af of onze ge meente niet genoeg was getroffen door de ramp in de oestercultuur. Loslating van de mosselregeling waaronder al 29 jaar wordt gewerkt en waardoor al ve- iftt, figs-' De speciaalzaak voor Uw BRIL le onoverkomelijke moeilijkheden in de mosselcultuur zijn overwonnen, zag hij als een onherstelbaar verlies waarvan de gevolgen, juist in deze tijd, niet zijn te overzien. Hij betreurde het dat juist een tweetal leden uit zijn vereniging de zaak op de spits durven drijven door in- idivduele ontheffing van de mosselrege ling te verzoeken. Wat bij inwilliging het einde van de ordening zal betekenen. Nadat nog verschillende vragen werden gesteld omtrent de nieuwe richtlijnen en tevens werd gewezen op de gunstige vooruitzichten wat de te verwachten kwaliteit van de mosselen betreft, wer den nog enkele andere onderwerpen be sproken. O.a. dat, mede door de aktivi- teit van de schippersvereniging „Schut- tevaer",, waar sedert kort een afdeling Zuid-Beveland van is opgericht en vele Yersekse schippers bij zijn aangesloten, binnenkort een gasboei zal worden ge legd op de splitsing van het vaarwater OosterscheldeSchaar van Yerseke. De voorzitter sloot de vergadering met dank voor de goede opkomst en rustige discussies en de beste wensen voor een goed mosselseizoen. door De Bourgraaf werd gescoord, zo dat het einde kwam met 34 in het voordeel van Hoek, dat deze wedstrijd verdiend heeft gewonnen en zodoende overgaat naar de volgende ronde. Reis Plattelandsvrouwen. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen maakte dezer dagen haar jaarlijkse reis. Via de Wouwse Plantage werd een bezoek ge bracht aan de Liga fabrieken te Roo sendaal. In de middag stond de potten bakkerij van dhr. Henk Potters op het programma. Het diner werd in ,,De Warande" gebruikt, waarna de dames voldaan huiswaarts keerden. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging „De Postduif" alhier nam deel aan een wed vlucht vanuit St. Denis, afstand 310 km. De uitslag was: 1, 5, 7 en 16 C. Lamper; 2, 6, 8 en 17 M. Oudeman; 3, 4, 10, 13 en 14 A. op 'tHof; 9 en 11 Gebr. Beenhakker; 12 P. Oudeman; 15 J. Feytel; 18 F. Timmerman. Avondvierdaagse. De avondvierdaagse is dit jaar op Wemeldinge weer bijzonder goed ge slaagd. Er waren aan de start 85 deel nemers. Een leuk aantal voor de wan delclub D.W.T. Het parcours was prima uitgezet, zodat er vrolijk en opgewekt getippeld kon worden. Dit was dan ook goed merkbaar aan de sfeer die bij deze tochten de wandelaars moed gaf. Iedere avond werd om 7 uur op de Dorps straat gestart. Tot 14 jaar liep men 4 x 10 km, in de tijdsduur van ongeveer 2 uur. De 65 km werd afgelegd in 3 x 15 km in 2% uur, bij de 20 km is er in een vlot tempo gelopen, precies 3 uur zijn ze onderweg geweest. Aan het eind van de laatste avond werden de tippe laars met bloemen binnengehaald. On der luid gejuich zijn de medailles daar na in ontvangst genomen. Ondanks de slechte weersgesteldheid waren er geen uitvallers. Filmavond. Donderdagavond zal er in het Jeugd- gebouw een gratis filmvoorstelling ge geven worden over Suriname. Dhr. Sa- roeki, gevolmachtigde van de minister van Suriname, zal hierbij vertellen over zijn geboorteland. Aanvang 8 uur. Vrij dagmiddag zal er voor de kinderen een film gedraaid worden. Concert. Bij gunstig weer hoopt O.K.K. a.s. saterdag op de muziektent aan de Oranjeboomstraat een concert te geven. Het programma vermeldt de volgende nummers: 1. Right Out, mars; 2. Dorp in de zomer; 3. Shine Trough my dreams; 4. A Chain of British songs; 5. Einmal am Rhein, wals; 6. De langste dag, mars; 7. Wanderleben, mars. Wemeldinge uitgebekerd. Zaterdag speelde Wemeldinge I alhier een bekerwedstrijd tegen Hoek I, die door Hoek met 34 werd gewonnen. De elftallen waren in het begin vol komen aan elkaar gewaagd. Wemeldinge kreeg in de 20e minuut een voorsprong door een doelpunt van De Jonge. In de 31e minuut maakte De Bourgraaf 20, wat tevens de ruststand werd. Na de rust speelde Hoek een stuk beter en Wemeldinge ging aan kracht inboeten. De doelpunten bleven dan ook niet uit. Zo kwamen in de 16e, 26e, 29e en 37e minuut de doelpunten voor Hoek, die daarmee de stand in 24 hadden om gezet. De laatste 10 minuten kwam .Wemeldinge weer terug, maar toen was het te laat om Hoek de winst te ont futselen. In de 42e minuut kreeg We meldinge nog een penalty te nemen, die Buurtvereniging op reis. De reisclub van de buurtvereniging „De Nijverheid" maakte zaterdag j.l. haar jaarlijks uitstapje. De eerste pleis terplaats was de uitspanning „Groot Speyk" bij Oirschot, waar koffie werd gedronken. Met een treintje werden de bossen en vennen bezichtigd. Daarna ging het door het Brabantse landschap naar het Eurostrand bij Veldhoven. Via de Kempenroute van de A.N.W.B. ging het verder naar Noord-Limburg, waar in Berg en Dal bij Nijmegen werd ge dineerd. De terugreis ging via Nijmegen en de Betuwe. Tegen het einde van de tocht werd de reisleider, dhr. Kakebee- ke bij monde van dhr. Salverda na mens de reisgenoten dank gebracht voor de uitnemende wijze waarop hij ook dit jaar weer de reis had verzorgd. Allen waren dan ook vol lof over de reis. D© kermis. Volgende week kunnen de kermisvier- ders hun hart weer ophalen. Was het vorig jaar maar een schamele boel, dit jaar zal het anders zijn. De Markt is bijna te klein om alle attracties te plaatsen. Er komt: een autoscooter, een babymolen, een brieven- en ballentent, een schiettent, een balcorotor, een lucht- schommel, een gebak-, een suiker- en een viskraam. Daar kunnen wij het dus wel mee doen. De Jeugdvierdaagse van de N.W.B. In Gorkum wordt van 29 juli tot en met 1 augustus a.s. voor de derde keer de jeugdvierdaagse gehouden. Aan deze vierdaagse kan meegedaan worden door jongelui van 9 t/m 14 jaar. Hoewel het wandelen natuurlijk het hoofddoel is, zal ook voor de rest van de dag de jeugd aangenaam bezig gehouden wor den. O.a. staat een boottocht op de Waal op het programma. De kosten zijn zeer gering, n.l. het inschrijfgeld van 3, en het reisgeld. Wilt u nog meer weten over deze jeugdvierdaagse, wendt u zich dan tot de man die met een groep uit Kruiningen wil deelnemen, dhr. J. van de Parel. Uitloting „Jong E.M.M." Zaterdagavond vanaf 7 uur zal de Kon. Harmonie E.M.M. een rondgang door het dorp maken. Tijdens deze rondgang zullen voor de laatste keer lo ten worden verkocht, Zoals bekend is de opbrengst van deze loterij bestemd voor de aanschaf van nieuwe instru menten. Op de Markt zullen om onge veer 8 uur de prijshoudende loten wor den bekendgemaakt. Schoolreis. De leerlingen van de eerste en tweede klas van dp openbare lagere school ver trokken donderdagochtend j.l. per bus met als einddoel het ontspanningspark De Efteling te Kaatsheuvel. Het was het plan om bij Breda nog enige tijd in de bossen te vertoeven, maar dit plan werd door de gestadig neervallende re gen verijdeld. Op de terugweg werd de speeltuin Rosenoord te Bergen op Zoom nog aangedaan. Nieuwe tennisbaan in gebruik. Afgelopen zaterdag werd de nieuwe tennisbaan in gebruik genomen. Voor de tennisclub is hiermee in een grote behoefte voorzien, want kon op het oude veld slechts één partij tegelijk ge speeld worden, nu hebben zij de be schikking over twee speelvelden. Het grootste voordeel is echter wel dat het gravelbanen zijn. Ook bij minder gun stige weersomstandigheden kan er nu getennist worden, daar de velden vrij kort na een plensbui weer bespeelbaar zrjn. Dat de tennisclub „gezond" is blijkt uit het ledental. Deze vereniging telt meer dan 75, meest jongere leden. De officiële opening zal plaatsvinden op za terdag 25 juli a.s. Deze dag zullen door enige topspelers demonstratiewedstrij den worden gespeeld. Plattelandsvrouwen bijeen. Vorige week woensdagavond hield de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Krui ningen en Omstreken haar maandelijk se bijeenkomst in „Ons Dorpshuis". De presidente, mevr. Baarens-van Aalst, verwelkomde in het bijzonder Dr. H. A. Roebers, geneesheer-directeur van „Zon neveld" te Oostkapelle. Dr. Roebers hield eerst een inleiding en vertoonde vervol gens een film over het werk in „Zon neveld": behandeling van spastische kinderen. Naar aanleiding hiervan wer den hem tal van vragen gesteld. De presidente dankte Dr. Roebers namens allen voor het inzicht dat hij gegeven had in het moeilijke, doch mooie werk dat in „Zonneveld" wordt verricht. Veel leden gaven zich deze avond op voor het jaarlijkse zomerreisje, dat 8 juli a.s. zal plaats vinden. Verkeersexamen. De leerlingen van de vijfde en zesde klas van de openbare lagere school en van de vijfde klas van de school met de Bijbel hebben vorige week woensdag in Krabbendijke het verkeersexamen af gelegd. Geen der kandidaten werd af gewezen. Een mooi resultaat! Ouden van dagen naar Brabant. Dinsdagmiddag om 12 uur vertrokken ongeveer 110 bejaarden in drie auto bussen en vier personenauto's voor de jaarlijkse reis. Het is niet gemakkelijk geweest voor de organisatoren om weer een aantrekkelijke reis uit te stippelen. Eerst heeft men getracht een dagreis te maken, maar dit bleek in verband met de grote kosten niet mogelijk te zijn. Daarom werd ook nu weer een middagtocht gehouden. Als eerste stop plaats was Oisterwijk gekozen. Hier vertoefde het gezelschap enige uren in de prachtige bossen. Van Oisterwijk ging het via Loon op Zand en Kaatsheuvel naar Waalwijk. In deze om zijn schoe nenindustrie bekende plaats werd de koffiemaaltijd gebruik. Tenslotte brach ten zij nog enige tijd door in „Rosen oord" te Bergen op Zoom. Om ongeveer half tien kwamen de oudjes weer terug in Kruiningen, waar zij bij de molen, als vanouds, werden opgewacht door het hoogbejaarde „E.M.M.". In zijn dank woord prees de burgemeester de politie voor de wijze, waarop deze een te-laat komer toch nog in de gelegenheid stel de de reis mee te maken. De postduiven. Aan de wedvlucht vanuit Arras werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" deel genomen met 96 oude duiven. De uit slag was: 1 en 6 Schrier-Neve; 2 en 19 Steenpoorte-Buijze; 3 Joh. Meijer; 4 en 7 J. Stroosnijder; 5 en 23 J. Waverijn; 8 en 24 M. Blok; 9, 15 en 18 H. Dek; 10 en 17 A. Kole; 11 en 16 P. Kake- beeke; 12, 14 en 21 A. Stroosnijder; 13 J. van Iwaarden; 20 C. van Paasschen; 22 P. Willeboer. Van hetzelfde station werden 141 jon ge duiven gelost met als uitslag: 1, 7, 17, 18, 25 en 29 Schrier-Neve; 2, 8, 10, 12 en 26 J. Waverijn; 3, 13, 19, 20, 24 en 31 H. Polerj; 4, 15, 21, 32 en 33 J. Oele Jzn.; 5 en 30 M. Poleij; 6 22 en 27 P. Kakebeeke; 4, 23 en 34 W. van Vel- zen; 11 S. Danker; 14 K. Tjarks; 16 M. Stroosnijder; 28 A. Boone; 35 H. van Koeveringe. Bij verkeersongeluk één dode. Een ongeluk op Rijksweg 58 tussen de Veerweg en Luchtenburg heeft aan de 67-jarige P. van Gameren uit Rot terdam het leven gekost. Dhr. v. G. had j samen met de 36-jarige A. Schols en de bestuurder van de betrokken auto, de 43-jarige J. Koutstaal de wedstrijd van het Rotterdamse C.V.V. tegen Vlissin- gen bijgewoond. Toen zij huiswaarts keerden schoot de auto uit de bocht, vloog tweemaal over de kop en kwam aan de rechterzijde van de weg in de sloot terecht. Dhr. Schols kreeg een zware hersenschudding en een bloeden de hoofdwonde en dhr. Koutstaal werd licht gewond. Het ongeluk is ontstaan, doordat de bestuurder de bocht verkeerd beoordeelde. Vorige week donderdag vond een aan rijding plaats tussen een bestelauto en een personenauto. De aanrijding ont stond toen beide auto's gelijktijdig een tractor met aanhangwagen wilden pas seren. Ongeveer iy2 uur na deze botsing reed bij de kruising RijkswegStationsweg een personenauto tegen een lichtmast. De mast kwam scheef te staan en de verlichtingsomamenten kwamen naar beneden. Dit ongeluk is ontstaan door dat de bestuurder moest afremmen en de auto hierdoor naar rechts trok. Onze dorpsgenoot, de 20-jarige J. S., verleende vrijdagavond om ongeveer 7 uur geen voorrang aan de uit de rich ting Goes komende personenauto, be stuurd door W. H. K. uit Voorburg. J. S. kwam met de auto van zijn vader van het station en wilde de Rijksweg over- seken. Met het bekende gevolg. Raadsvergadering. Dinsdag 30 juni a.s. zal de raad weer in vergadering bijeenkomen. Geslaagd, dus gefeliciteerd! Voor het eindexamen slaagden aan het Goese Lyceum A. I. van den Berge, J. van Nieuwenhuizen en J. Schipper. Publieke verkoping. Op 17 juni j.l. werd door notaris Steenpoorte te Kruiningen in het Wa pen van Rilland geveild een woning met schuur en tuin aan de Vinkenissestraat ten verzoeke van de erven van mej. M. Kouman. De hoogste inschrijver was J- Willeboordse alhier voor 9025,Ko per werd de fa. D. J. Lobbezoo alhier voor 13.700, Geslaagd Voor het eindexamen H.B.S.-A van het Goese Lyceum slaagde dhr. C. W. J. de Goffau. Voor het aan de Chr. Kweekschool te Middelburg gehouden eindexamen van de tweede leerkring' slaagde mej. A. Lambrechtse alhier. Wegverbe tering. De bijna gereedgekomen wegverbete- ring tussen Rilland en Bath krijgt bin nenkort een goede verlichting, als sluit stuk op het werk. In een spoedeisende vergadering van de gemeenteraad werd besloten voor dit doel een krediet van 6000,uit te trekken. Daarvoor zul len tien nieuwe boogmasten worden aan geschaft voor een heldere natrium- verlichting. De wegverbetering wacht op het ogenblik alleen nog op een laat ste deklaag. In dezelfde vergadering werd besloten dat Rilland-Bath ook toe treedt tot de samenwerkingsregeling, die de gemeenten op Zuid-Beveland heb ben ontworpen voor de ratiobouw. De bouwmethode in groot verband 630 woningen waarvoor de minister ex tra contingenten beschikbaar stelt. Verkeersongeval. Zaterdagmiddag had op de Rijksweg in de Hogerwaardpolder een verkeers ongeluk plaats, waarbij een Duitse auto mobilist vrij ernstige en zijn vrouw lich te verwondingen opliep. Het ongeluk gebeurde, toen de bestuurder van een auto, die vóór de Duitse wagen reed, de automobilist K. B. H. uit Bergen op Zoom, afremde om hulp te bieden bij een ongeluk op het fietspad tussen twee bromfietsers. De Duitse autobestuurder F. J. B. uit Gelsenkirchen reed op de wagen vóór hem in. Daarna schoot zijn auto naar links en sloeg over de kop. Beide inzittenden werden uit de wagen geslingerd. De bestuurder werd ernstig aan het hoofd gewond. Beide gewonden werden per ambulance naar het Alg. Burgergasthuis te Bergen op Zoom ver voerd. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Hoe het ongeluk met de brom fietsers is ontstaan kon niet meer na gegaan worden. Deze waren intussen doorgereden. Fancyfair. Op de zaterdagen 27 juni en 4 juli zal een fancyfair worden gehouden in het gebouw „De Ark" ten gunste van de R.K. Missie. Als gewoonlijk zgn hier weer vele mooie prijzen beschikbaar, zo dat velen weer een kansje zullen wagen om daarvan te profiteren. Reis bejaarden. De jaarlijkse reis van de bejaarden in deze gemeente zal plaats vinden op vrijdag 26 juni a.s. Een autobus en ver scheidene luxe auto's zullen de 150 per sonen vervoeren. Door de grote offer vaardigheid der burgerij (de collecte opbrengst bedroeg ruim 1500,kan weer een mooie reis worden gemaakt. De reis zal gemaakt worden via Hoo- gerheide en Huibergen, door de prach tige Wouwse plantage naar Nispen en verder via Roosendaal naar Breda. Na de koffie wordt gereden naar het die renpark te Tilburg. Na het bezoek aan de dierentuin wordt een bezoek ge bracht aan de bloemenkwekerij te 's-Gravenmoer. Vervolgens door ver schillende dorpen naar Bergen op Zoom. Nadat hier nog wat is gebruikt, gaat de reis verder naar Rilland-Bath, waar de muziekvereniging Rillandia de stoet op wacht. Ledenvergadering Groene Kruis. Woensdag 17 juni j.l. vergaderde het Groene Kruis onder leiding van de voor zitter, dhr. Don. Deze vergadering werd matig bezocht. De balans en exploita tierekening vertoonde de volgende eind cijfers: Badhuis 2723,83; Ziekenhuis- verpleging 30.311,15; t.b.c. .095,47; Wijkverpleging 15.589,99 en Groene Kruis 12.780,22. Er werden in 1963 7782 baden genomen in het badhuis te gen 8144 in 1962. De wijkverpleegster legde in 1963 1758 verpleegbezoeken af. Ze deed 25 huisbezoeken bij bejaarden, 38 bij reumapatienten en 8 voor kan- kerbestrgding. Er waren geen t.b.c.-pa- tienten. Het zuigelingenbureau heeft 154 baby's in zorg en 295 kleuters. Het aantal leden op 1 januari 1964 bedroeg 914. Als bestuursleden werden de aftre dende leden, dhm. M. Griep en G. van Velzen herkozen. Tot bestuurslid van de vereniging wijkverpleging en t.b.c.-be strijding Krabbendijke en Waarde werd gekozen dhr. J. J. van Kervinck. Dhm. L. Zuidweg en J. A. Boogaart werden aangewezen tot leden van de financiële controlecommissie. Z.L.M.-reis. De afd. Krabbendijke van de Z.L.M. ging woensdag 17 juni op reis naar Willemstad, waar de Deltawerken wer den bezichtigd, waarbij een rondvaart werd gemaakt langs de Haringvliet brug. Daarna ging men naar Rotter dam, waar gedineerd werd. Het was voor de eerste keer dat de werkgevers en hun medewerkers een uitstapje maakten in Z.L.M.-verband. Er waren ongeveer 100 deelnemers. Voetbal. Alle elftallen speelden tegen Rillan dia. Het eerste elftal verloor met 31, de andere, de A- en B-junioren, won nen hun wedstrijd met resp. 43 en 3—1. Verkeersexamens. Bij de op woensdag 17 juni gehouden verkeersexamens slaagden van de Geref. Gemeenteschool 34 van de 36 leerlingen, van de Hervormde school behaalden 12 van de 13 leerlingen het diploma, waar van 5 met lof. Van de School met de Bijbel slaagden alle 5, terwijl er hier 2 met lof het diploma behaalden. Van de 11 opgekomen leerlingen van de school in Oostdijk kwamen er 9 door het exa men, waarvan 5 leerlingen met lof slaag den. Reis zangvereniging. De zangvereniging „Sursum Corda" maakte dezer dagen haar jaarlijkse uit stapje. Een bootreis werd gemaakt van Marken naar Volendam, waarna in Am sterdam Artis werd bezocht. Toen men daar was uitgekeken, ging men via Den Haag naar Rotterdam om te dineren, om daarna langs Breda (waar koffie werd gedronken) weer huiswaarts te keren. Geslaagd, dus gefeliciteerd! Onze oud-dorpsgenoot dhr. J. Houte kamer slaagde in Delft voor bouwkun dig ingenieur. Wedvluchten. De P.V. „De Luchtbode" vloog van uit Creil, afstand 268 km, met 54 dui ven. De uitslag was: 1, 2, 4, 7 en 9 C. A. van Oosten; 3 P. Zandijk; 5 F. v. d. Berge; 6, 8 en 12 H. van Doom; 10 en 11 K. M. Staal; 13 E. Wagenaar; 14 J. de Jonge. Bij de wedvlucht vanuit Orleans, die georganiseerd werd door de concours- bond Zuid-Beveland, waaraan 947 dui ven deelnamen, werd onze dorpsgenoot dhr. C. Prevo eerste. Wegverbetering. De bewoners van Oostdijk kunnen nu ook door de Parallelweg Krabbendijke bereiken zonder gevaar om nek, arm of been te breken. De verbinding tussen Oostdijk en de spoorwegovergang in het midden van de Paralleweg, die voor heen enorm slecht was, is n.l. belangrijk verbeterd. Binnenkort zal een begin ge maakt worden met de herbestrating van de Lavendeldijk, wat ook al geen overbodige luxe is. Vergadering N.C.VJB. Voor de laatste keer in dit seizoen kwam op woensdag 17 juni de vrouwen bond bijeen. De vergadering werd ge opend door mevr. Geense-Lamper, die een korte meditatie hield over Psalm 87. De gast van deze avond was mevr. Marijs-Visser uit Den Haag. Zij vertel de over verschillende gebruiken bg de Oosterse christenen, hun geloofsleven en de inrichting van hun bedehuizen. Na dat men met aandacht naar deze inter essante inleiding had geluisterd, sloot de presidente, mej. P. van Hekken, de vergadering met dankgebed. Kinderspelen. Op 11 juli zullen in Krabbendijke kin derspelen worden georganiseerd. Gemeenteraad. Op vrijdag 26 juni hoopt de gemeente raad bijeen te komen om 19 uur. Brandweer op reis. De leden van de vrijwillige brandweer zijn vorige week donderdag en vrijdag met hun dames weer hun tweedaagse trip gaan maken. Het bezoek gold hoofdzakelijk Luxemburg en de om geving, wat dank zij het mooie weer genotvolle dagen zijn geweest. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging „O. W.T.B." nam met 77 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Orleans, afstand 425 km. De uitslag is: 1 C. Langen- berg; 2 J. C. Nijsse; 3 B. Ridderhof; 4, 6 en 10 P. I. Butler; 5 A. J. L. Lu- teijn; 7 en 8 Van Driel-Heijstek; 9 M. P. van Oeffelen. Met 86 duiven werd voorts deelgeno men aan een wedvlucht voor jonge dui ven vanuit Kortrijk, afstand 80 km. De uitslag was: 1, 2, 4, 5 en 10 M. P. van Oeffelen; 3 F. Janssens; 6, 8 en 9 Jac. Schrier; 7 Van Driel-Herjsetk. Aan de vlucht voor oude duiven van uit Kortrijk werd deelgenomen met 30 duiven. Hiervan was de uitslag: 1 J. H. C. Poleij; 2 en 5 B. Ridderhof; 3 P. M. Kuyper; 4 en 6 C. Langenberg; 7 en 8 P. Glas. Op auto gebotst. Een aanrijding met zeer goede af loop had woensdagmiddag plaats op de Rijksweg nabij de Smokkelhoekweg. De heer M. M. uit Kapelle die met zijn brommer van de richting Biezelingse zeedijk kwam gereden, stak plotseling

Scheldebode | 1964 | | pagina 2