BAAYENS m' 9 DO „gezondheid" YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL V/ RILLAND-BATH Vergadering vissersvereniging. Vrijdag kwam de vissersvereniging „Vissersbelang" in groten getale bijeen onder voorzitterschap van dhr. H. Bom. Deze vergadering was belegd naar aan leiding van twee brieven, één van dhr. C. de Rooij en één van dhr. B. Zuidweg, gericht aan de Minister met het ver zoek om ontheffing te verkrijgen om buiten centraal verband, hun mossels te kunnen verhandelen. Deze brieven wa ren teruggezonden naar de Mossel adviescommissie om daar alsnog bespro ken te worden in hun vergadering van maandag j.l. In deze vergadering werd een eensluidend besluit genomen, geen ontheffing te verlenen, omdat volgens hun opvatting de gevolgen daarvan niet zouden zijn te overzien. Ook konden de leden der vereniging de zienswijze van genoemde schrijvers niet delen, daar on ze gemeente reeds 30 jaar de vruchten heeft geplukt en deze organisatie nog steeds perfect werkt. Nu wordt plot seling een vrije markt voorgestaan, waarvan men helemaal niet weet, hoe deze in de toekomst werken zal. Alge meen adviseerde men dat de voorzitter met alle middelen die hem ten dienste staan, het oude Centraal verband zal verdedigen. Mocht echter dit niet te handhaven zijn, dan wenste men min stens een jaar van te voren hierover in kennis te worden gesteld. Vervolgens werd in de vakature Van Leeuwen, lid commissie Waddenzee-percelen, voorge dragen dhr. W. de Rooij om in genoem de commissie zitting te nemen. In de rondvraag werd nog even gesproken over de berekening der standaardcijfers, waarover de voorzitter mededeelde, dat er in plaats van met tonnen, met pun ten gewerkt wordt. 100 tonnen is gelijk aan één punt. Het was betrekkelijk laat geworden toen de voorzitter deze ver gadering sloot en dankte voor de gro te belangstelling. lu^optiel ^ggnUOKOES:] Gevonden voorwerpen. Gevonden een herenrijwiel, een heren horloge en een paar sleutels. Inlichtin gen te bekomen ter gemeentesecretarie. Voetbal. Zaterdag speelde alhier voor de be kercompetitie Wemeldinge I een wed strijd tegen Heinkenszand. Heinkenszand pakte direkt bij het begin van de wed strijd stevig aan. Al na 5 minuten ga ven zij doelman Lamper het nakijken en in de 13e minuut maakte Heinkenszand 02. De Bourgraaf verkleinde de ach terstand in de 29e minuut, terwijl de zelfde speler in de 35e minuut de ge lijkmaker scoorde. Acht minuten later was het weer Heinkenszand die scoor de, zodat zij met de stand 23 konden gaan rusten. Na de rust leek men in eerste instantie hetzelfde spelbeeld te krijgen. In de 6e minuut scoorde Hein kenszand het vierde doelpunt, maar de blijdschap van twee punten voorsprong duurde niet lang voor Heinkenszand, want 2 minuten later maakte De Bour graaf de stand 34. Wemeldinge moest en ging ook vlugger spelen, daar de te genstanders symptomen van vermoeid heid gingen tonen. Twee doelpunten werden wegens buitenspel afgekeurd, maar in de 36e minuut maakte Hame link de gelijkmaker, waarna in de 38e minuut De Bourgraaf 54 maakte. In de 41e minuut trof het schot van Ka- relse de roos, wat de stand op 64 in het voordeel van Wemeldinge bracht. Geitenkeuring. Dezer dagen werd op het terrein van dhr. K. P. L. Dominicus de jaarlijkse geitenkeuring gehouden. Aangevoerd werden 13 melkgeiten en 9 lammeren. De uitslag was als volgt. Oude lammeren: la. W. Sinke; lb. J. Geelhoed; lc. P. de Vos; 2a. C. de Schipper. Jonge lammeren: la. P. de Vos; lb. J. Verhage; lc. W. Gijssel; 2a. J. v. d. Cingel; 2b. J. Geelhoed. 1-jarige melkgeiten: la. W. Sinke; lb. Idem; lc. J. Verhage; 2a. J. Geelhoed; 2b. J. v. d. Cingel; 3a. J. Verhage. 3-jarige en oudere geiten: la. J. Geel hoed; lb. Idem 2a. P. de Vos; 2b. Idem; 3a. J. v. d. Cingel. Acht lammeren werden ingeschreven in het jongveeregister en twee melkgei ten werden in het stamboek ingeschre ven. Kampioene werd de geit van J. v d. Cingel. Jeugd Rode Kruis. Door Dr. A. W. Ampt uit Yerseke en T pvkhardt alhier werd dezer NATUURZUIVER SK OPWEKKEND VERKWIKKEND de gevaarlijke straten zullen dan veel minder als speelterrein worden gebezigd en met de vernieling van de plantsoenen zal het dan ook wel loslopen. Besturen van buurtverenigingen aan u het woord, of beter gezegd: de daad. Veel ouders zullen uw initiatief steunen. Uitvoering „Jong Crescendo". Voorzitter Van den Berge kon vrijdag avond ruim 200 bezoekers welkom he ten, die ondanks de hitte naar „Ons Dorpshuis" waren gekomen. In het bij- hii de ouden van da- wandelsportliefhebbers in deze avond vierdaagse meegelopen, terwijl dit aan tal vorig jaar 1092 bedroeg. Opbrengst Rode Kruiscollecte. De Rode Kruiscollecte heeft dit jaar in het dorp Kruiningen 1157,59 opge bracht. Het Rode Kruis dankt alle mil de gevers hartelijk en verder ook de collectanten, die weer vele avonden voor dit goede doel op pad zijn geweest. Tweede klas U.L.O. op rei. De 2e klas van de U.L.O. heeft de cmiinnirois achter de rug. Deze Wedvluchten. Uitslag van de wedvlucht van de postduivenhoudersvereniging „De Lucht post" vanuit Neufvilles: 1, 2, 3, 4 en 12 Jac. van Stel; 5, 7, 8, 10, 11, 15, 17 en 19 M. Weststrate; 6 en 9 G. v. d. Griek; 13 H. Roeland; 14 A. v. d. Klooster; 15 S. J. Prevo; 18 M. Harthoorn. Vanuit St. Denis was de uitslag: 1 H. Roeland; 2, 3, 5, 12, 15, 16 en 18 M. Weststrate; 4, 6 en 9 Jac. van Stel; 7 en 10 J. G. van Hemert; 11, 13 en 14 M. Sentse; 8 en 17 S. J. Prevo; 19 C. Coremans. De damesprijs werd gewon nen door H. Roeland met de le prijs. Reis bejaarden. De jaarlijkse reis van bejaarden zal plaats vinden op vrijdag 26 juni a.s. in- plaats van 2 juli, zoals eerst was be doeld. Bekervoetbal. In de strijd om de zaterdagbeker van de K.N.V.B. is alleen Rillandia nog in de strijd gebleven om de Zeeuwse kleu ren te verdedigen. De uitwedstrijd te gen Chrislandia werd door de Zeeuwen gewonnen met 14. Amemuiden werd in en door Woudrichem met 31 uit gerangeerd. Rillandia II slaagde er in 's-Heer Hendrikskinderen met lege han den weg te sturen, 64. Inzameling Rode Kruis. De jaarlijkse inzameling ten bate van het Nederlandse Rode Kruis heeft in Rilland-Bath het mooie bedrag van 866,85 opgebracht. Vergadering N.C.V.B. De afd. Rilland-Bath van de N.C.V.B. hield haar laatste vergadering van dit seizoen, onder leiding van de presiden te mevr. Nagelkerke-van Randen, die tevens de meditatie hield. Spreekster op deze avond was mevr. Jonkers-Tieners- ma uit Breda. Zij sprak over haar reis naar Parijs, waar zij op uitnodiging, met dames van andere vrouwen-organi saties, een tweedaags bezoek bracht aan het NAVO-hoofdkwartier. Het winter seizoen zal beginnen met de streekver- gadering op 8 september in de hervorm de kerk. Rupsenplaag. Aan de rijksweg op de Kreekrakdam is een ware rupsenplaag gaande. Over enkele kilometers zijn de bomen tot op de takken kaalgevreten door de rupsjes van miljoenen satjjnvlinders. Honderden bomen staan gewoon winters kaal. In tussen hebben de rupsen zich tussen de kale takken ingesponnen om zich te Door een noodlottig on geval overleed plotseling ons lid en turn vriendje FRANKJE D'HOOGE op de leeftjjd van 6 jaar Bestuur en leden gym- nastiekver. V.Z.O.S. Yerseke, juni 1964 Heden overleed, tot onze diepe droefheid, nog on verwacht, onze geliefde vrouw, moeder, groot- en overgrootmoeder CATHARINA TIMMERMAN echtgenote van Albertus Paauwe in de ouderdom van ruim 79 jaar Kruiningen: A. PAAUWE Yerseke: E. v. d. PLASSE- PAAUWE A. J. v. d. PLASSE Goes: D. FOKKE-PAAUWE TH. FOKKE Noordwelle: M. ZANDIJK- paauwe A. ZANDIJK Stampersgat: M. PAAUWE A. PAAUWE- HUISSEN Renesse: J. HORST-PAAUWE A. HORST Goes: C. D. DE WITTE- PAAUWE J. P. DE WITTE Oud-Gastel: L. DEN ENGELSMAN- PAAUWE A. DEN ENGELSMAN Yerseke: J. PAAUWE P. W. PAAUWE-BOM Klein- en achterklein kinderen Kruiningen, 14 juni 1964 Zanddijk 24 De teraardebestelling heeft plaats gehad op woensdag 17 juni Mooie jonge poesjes af te halen bij Dgkema, School straat 25, Kruiningen. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, mjjn lieve man en onze geliefde en zorgza me vader, behuwdvader opa, overgrootvader en pleegvader COBNEUS DE VISSER echtgen. van S. L. Bom op de leeftijd van 76 jaar Yerseke: S. L. DE VTSSER- BOM Kruiningen: C. J. DE VISSER M. DE VIS SER- daane Kleinkinderen Achterkleinkind Christchurch, Nieuw Zeeland: A. C. BAKKER- GENEFAAS Yerseke, 13 juni 1964 Lepelstraat 15 De begrafenis heeft plaats gehad op de al gemene begraafplaats te Yerseke op dinsdag 16 juni 1964 Heden is na een lang durig, smartelijk lijden, te 's-Gravenhage over leden, onze lieve zuster, behuwdzuster en tante anna adriana hartoog echtgenote van M. Kuiper in de ouderdom van 73 jaar Familie hartoog Yerseke, 16 juni 1964 Scheldestraat 21 Voor de vele ontvangen ge lukwensen en blijken van belangstelling ons betoond bij ons 40-jarig huwelgks- jubileum op 12 juni j.l., zeg gen wjj b\j dezen hartelijk dank J. M. C. v. d. PEYL F. J. v. d. PEYL- GROOTJANS Kruiningen, juni 1964 De Schotte 18 korte golfjes 1_^ regels 1,—, volgende regels 20 cent, 11 voor J J bij vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Wij hebben ze weer, draag- Daar het mfl onmogelijk is om ieder persoonlijk te be danken voor het vertrouwen van 17 jaar in het bezor gen van dagblad en week bladen, wil ik langs deze weg dank zeggen. Mijn opvolger van dagblad is Fam. A. Tange, Kerk- hoekstraat 32; van de week bladen S. Adriaanse, Van Randwjjckstraat 17, welke ik van harte bjj u aan beveel A. C. VAN DUK Yerseke, juni 1964 Wjj ontvingen een serie meisjes schooljurken, maten 50 t/m 75. Vlot model, pri ma kwaliteit en afwerking. Vanaf 6,90, kleine stgging per maat. In meisjesjurkjes grote keuze! - Textielhan del Snoep-van Willigen. Gratis spaarzegels Camping gas. Uit voorraad leverbaar camping gaske- tels, enkele en dubbele bran ders, omruilketels, enz. Fa. J. Zoewtejj, Tel. 390. Daar het mij onmogelijk is alle belangstellenden per soonlijk te bedanken, betuig ik langs deze weg mijn op rechte dank aan allen die mij 8 juni j.l. tot een on vergetelijke dag hebben ge maakt D. BUTUN Kruiningen, juni 1964 Sandeeweg 4 Voor de vele en hartelijke blijken van medeleven ons betoond tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde man en onze geliefde en zorgzame vader, behuwdvader en opa CORNELIS DE KOEIJER echtgenoot van W. de Koeijer-Bom betuigen wij onze welge meende dank. Inzonderheid Dr. Polderman en Dr. Ampt voor de geneeskundige be handeling en Zuster Noord- hoek en Zuster Koopman voor de liefderijke verple ging W. DE KOEIJER-BOM kinderen en kleinkinderen Yerseke, juni 1964 Lepelstraat 13 Dames, loop niet langer met pijnlijke voeten door moeilijke schoenen. Wij heb ben gemakkelijke schoenen voor u op extra brede leest en voetsteun. Wij hebben een ruime keuze! Ook in dames juchtlederen veter schoenen. - I. Hage, Yer seke. bare radio met visserijband f 188,— en 238,Erres Hitachi. Iets voor vader aan boord? N.V. Garage- en In stallatiebedrijf L. P. J. van Oeveren, Yerseke, tel. 348- 410. Wij zijn ruim gesorteerd in Vaderdag cadeautjes. Te veel om alles neer te schrij ven. Zie etalage. Boogerts Geschenkenhuis, Kruiningen Chrysanten in mooie soor- ten 20 ct. Struisveder- en Prinses asters k 3 cent. J. Hannewijk, Wemeldinge, Dorpsstraat 70A. Dames, 1 juli a.s. komt de corsetière van Pas-Tunette bij J. Kole, Noordzandstraat 30 te Yerseke. Te koop gevraagd i.g.st.z. radio (klein model) 220 volt of een transistor. Van Klinkenbergstr. 4, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! lasr!.hr„ ct-sni)- worst 45 ct. Palinsrworst 49 t- ct. Comedbeef 52 ct. Ont-1 50 ct- Kattendijke bijtspek 43 ct. Rookvlees 58kensLn^n Hem; Ct. p. 100 g. w kaas 1,60 !5.nszand 50 ct- Klaaswaal p. 500 g. Oude k. kaas 40 ct. Rookkaas 39 ct. p. 100 g. Knakworst p. pot 89 ct. Wenerworst p. pot 1,15. Borrelworstjes p. pot 95 ct. 2 blik leverpastei k 100 g 79 ct. Diepvries kip p. 500 g 1,75. 50 ct. Sj. Dijkstra 55 ct. - C. J. Mieras, Wijngaard straat 34E, Goes. Lange broeken voor dames en meisjes, vlot passend model in effen dessin en ruitjes. Ideaal voor werk op het land of in de fabriek, maar ook onmisbaar in de vakantie. Tot in de groot ste maten voorradig. Gratis spaarzegels! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Er zijn nog koolplanten te koop. Slotstraat 10, Krui ningen. Wij hebben ze weer, draag- bare radio met visserijband 188,- en 238,Erres Hitachi. Iets voor vader aan boord? N.V. Garage- en In stallatiebedrijf L. P. J. van Oeveren, Yerseke, tel. 348- 410. Aardbeientijd, inmaaktijd. met Penj el en Opecta uit Drogisterij Kooman, We meldinge, tel. 221. Nu ook voorradig Bel-o-fast overhemden, blijvend wit en tricot nylon overhemden, streepdessin 15,90. Iets voor Vaderdag misschien? Ook hebben wij heren net- ondergoed, grof gebreid, 2,95 p. stuk. Mooie zijden shawls, ook voor heren. J. de Neef, tel. 416, We meldinge. In sandalen en muilen heb ben wij een enorme keuze. Zie etalage's. - I. Hage, Yerseke. Wie heeft mijn modelvlieg- tuig gevonden? Tegen be loning terug te bezorgen. - Bram de Wee, Stenge 30, Yerseke. Wilt u vader op Vaderdag met een paar nieuwe sok ken verrassen Geef dan Mirlana sokken of ankiets. Wij hebben hierin weer een mooie nieuwe sortering. Mirlana is beslist mooier en sterker! Alleenverkoop: Textielhandel Snoep-v. Wil- ligen. Gratis spaarzegels. Geef vader toch zeker het beste overhemd wat te krij gen is: El-Mior. Zo schoon, zo droog. - J. P. Pleune, Kerkplein 3, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! 4 fles bier 1,02. 1 l.-blik erwten (fijn) 89 ct. 1 fles lim.siroop 95 ct. Grote pot augurken 79 ct. 2 pak luci fers 42 ct. 3 fles gazeuse 98 ct. Echte choc.hagel 65 ct. Hagelkorrels 39 ct. Vlok ken 49 ct. p. 250 g. 1 l.- blik abrikozen 1,30. 1 l.- blik perziken 1,45. 1 pot pickels 52 ct. 1 l.-blik nasi 1,39. 1 bl. soepballen 49 ct. Voor vader een scheerspie gel met verlichting en stop contact 23,50. N.V. Ga rage- en Installatiebedrijf L. P. J. van Oeveren, Yer seke, tel. 348-410. Speciale aanbieding! Res tanten in jongensblouses waarvan de series niet meer compleet zijn voor halve prjjs of met 20 korting. Zorg dat u er bij bent! Uit sluitend prima kwaliteit en modellen. - Textielhandel Snoep-van Willigen. Voor Vaderdag hebben we prachtige zijden sjaals, das sen, zakdoeken en manchet knopen. j. p. Pleune, Kerkplein 3, Yerseke. Wist u dat wij o.a. 16 ver- schillende modellen berg meubels in voorraad heb ben? Kom eens kijken naar de vorm en naar de enorme ruimte. Let ook eens op de prijs. J. Kole, Interieur- verzorging, Yerseke, tel. 372 VaderdagEen nuttig ën mooi geschenk is een fijne tuinstoel of veldbed. Wij hebben ruime sortering. Fa. J. Zoeteweij, Tel. 390. Voor vader een scheerspie gel met verlichting en stop contact 23,50. N.V. Ga rage- en Installatiebedrijf L. P. J. van Oeveren, Yer- seke, tel. 348-410. Jasperse altijd voordeliger Echte choc. 49 ct. Rumbo nen 38 ct. Bonbons 52 ct. Pindarotsjes 42 ct. Mokka boontjes 49 ct. Agar 28 ct. Witte flikken 35 ct. Eng. drop 28 ct. Pepermuntbal len 29 ct. p. 100 g. Pinda koekjes 64 ct. Wit specu laas 64 ct. Zeeuwse rondjes 64 ct. PK koekjes 79 ct. p. 250 g. 1 zware Gron. koek 93 ct. 8 zware repen 99 ct. Wij hebben weer volop vlie- gengordijnen in vrolijke kleuren. Maar let u op: ex tra breed, dus geen open rand meer waar vliegen en muggen toch weer door heen komen. - Textielhan del Snoep-van Willigen. In zomerschoenen en slip^ pers voor dames en meisjes hebben wij een fantastische keuze. Ook in moccasins en flats. - I. Hage, Yerseke. Nog steeds kan alle brei- werk voor u worden ver richt. Zomertruitjes en -ves ten uit voorraad leverbaar. Brei-inrichting Marjaenine, Yerseke, Noordzandstraat 7, tel. 676. Klein-offse twerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkertl J. A Weststrate, Rouaanse w»"' 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Wilt u vlug en voordelig jam koken, gebruikt dan Opekta of Pen-Jel en sluit ze af met vlies of paraf fine. Alles voorradig b$j Drog. Harthoorn. Vaderdag! Een Kurz veld- bed is een geschenk waaru jaren plezier van heeft. Kurz veldbedden met 2 jaar garantie. - Fa. J. Zoeteweij, Tel. 390, Yerseke. Voor Luxaflex, balastore en zongordijnen naar het Hob byhuis, Damstraat 2, tel. 481. Wij hebben ze weer, draag bare radio met visserijband 188,— en 238,—, Erres Hitachi. Iets voor vader aan boord? N.V. Garage- en In stallatiebedrijf L. P. J. van Oeveren, Yerseke, tel. 348- 410. Jasperse altijd voordeliger Lonneker werkkleding, over alls, spijkerbroeken, Simson broeken. Grote sortering heren- en jongens overhem den. Wol en sokkenwol. Spijkerbroeken. Korte ter- lenka broeken. Baddoeken, hand- en theedoeken. La kens, 'slopen. Nylons, he- ren- en kindersokken. Speciale aanbieding. Prach tige damesbadpakken in po- peline, mouse-crèpe en he- lanca. Uitstekende pasvorm en prachtige kwaliteiten, nu met 20 korting of voor halve prijs. Zorg dat u er bij bent! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Doe het zelf! Maakt u zelf uw raamhorren! Wij leve ren uit voorraad latten, plastic horregaas in groen en wit, spijkers, sluitingen, enz. Aanbevelend het Hob byhuis, Damstraat 2, tel 481. Alpino's, petten en Lonne ker overalls. J. p. Pleune, Kerkplein 3, Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries» cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, teL 2453, Rouaanse Kaai 21. En voor drukwerk VAN DER PEYL! gucuc O de successen die werden behaald, want W.I.K. behaalde maar even drie prijzen. De dames legden in de driekamp beslag op een tweede prijs, de meisjes wisten in een driekamp een derde prijs te ver overen en de dames in een wedstrijd in oefeningen op muziek met een knots oefening een derde prijs. Een mooi suc ces voor de leden van W.I.K. en hun leidster. ljjke buurtverenigingen, m de gemeente natuurlijk, iets gaan on dernemen. Wij weten dat er verschillen de moeilijkheden te overwinnen zqn. On der andere zal er toezicht moeten zijn in de speeltuin; en welk terrein is voor dit doel geschikt? enz. Maar wanneer in de behoefte aan speelgelegenheid voor de kinderen wordt voorzien, zullen ook veel moeilijkheden zijn opgelost, want wordt de vierde en laatste avond de Kruiningse polder doorkruist. Hoewel de deelname hier iets minder was dan vo rige jaar, is organisator Van de Parel toch lang niet ontevreden. In Goes, waarover hij ook de supervisie had, be droeg het aantal deelnemers maar even het viervoudige van vorig jaar! In to taal werd dit jaar in Zeeland door 1342 bie arniDariumuiuge itreb v»*— grijze van haken voorziene fietstas, twee grijze truien, een kleerhanger, zes py- amajasjes en -broekjes, mens-erger-je- Iniet spel, en een imitatie-armband af gezet met steentjes. Als verloren zijn aangegeven: Een bruin damesvest en een grfls colbert jasje. Maandagavond werd onder grote ue- langstelling van het breekminnend pu bliek een begin gemaakt met de sloop van het vroegere huis van dhr. P. Slab- bekoom. Het huis zal plaats moeten maken voor een nieuwe verbinding tus sen de Hinkelingestraat en de Noord- weg.

Scheldebode | 1964 | | pagina 6