Suède Jasjes f 89,- liinni Boekhandel van der Peyl COÖPERATIE WEMELUINbt Land- en Tuinbouw Vaderdag 21 juni <zDuij» 1 INGEZONDEN Piekert u nog over een geschikt cadeau voor vader op 21 juni VOOR HET GEZIN Nu is het de juiste tijd voor een Koelk**t Prijzen vanaf Nu zelf Diepvriezen Gezonde, natuurzuivere levensmiddelen door diepvriezen Prijzen vanaf Cidtik Wemeldinge Wegens vakantie gesloten n F V M C P 'C telefoon (01192) 345 en zonen Wedvlucht. Uitslag van de wedvlucht vanuit Or leans van de P.V. „De Luchtbode": 1 E. Wagenaar; 2, 5, 11, 12 en 25 A. A. Visser; 3 J. Moerland; 4, 10, 14, 15, 16, 17, 21, 22 en 24 C. A. van Oosten; 6, 18 en 23 M. Sinke; 7 P. Zandijk; 8 A. Geerts; 9 F. v. d. Berge; 13 en 19 K. M. Staal; 20 en 26 J. de Jonge. De af stand was 422 km. Reis ouden van dagen. 11 juni vertrokken vanuit Krabben- dijke 49 auto's ouden van dagen voor hun jaarlijkse rijtoer, deze keer naar Noord-Beveland, waar de nieuwe werk- haven werd bezichtigd (het huidige Katse veer). Vervolgens werd de bouw van de Oosterscheldebrug bezichtigd, waarna te Colrjnsplaat in hotel Zeelan- dia koffie werd gedronken. Daarna werd de reis vervolgd naar Domburg, waar het middagmaal werd genuttigd Hier werd tevens de gelegenheid geboden strand en duin te bezichtigen. Via Zou- telande, Westkapelle, Koudekerke en Biggekerke ging de tocht verder naar Vlissingen, vandaar langs Souburg en Ritthem naar de nieuwe Sloehaven. Daarna over Borsele, 's-Heerenhoek, Heinkenszand, 's-Heer Arendskerke en Goes naar de laatste pleisterplaats van deze reis, n.l, hotel „De Zwaan" te Ka- pelle, waar dhr. Van Baren namens alle deelnemers een woord van dank richtte tot het comité. Zeer voldaan keerden al len 's avonds naar Krabbendijke terug en konden terug zien op een prachtige reis. Schoolreis. Donderdag gingen de 4 hoogste klas sen van de hervormde school naar het openluchtmuseum in Arnhem. De ge reformeerde school ging op dezelfde dag naar De Efteling. Collecte. De collecte voor het Rode Kruis heeft opgebracht 694,90. Brandweer op reis. Alle gevaar van brand vergetend to gen de leden van de vrijwillige brand weer met hun echtgenote's dezer dagen op reis, waarbij ze de bloemenveiling in Aalsmeer en Schiphol bezochten. Na tot slot een rondvaart door de Amster damse grachten gemaakt te hebben, keerden ze terug langs de kust. De vei ligheid in Krabbendijke was weer ver zekerd. Gymnastiek. Dat de gymnastiekvereniging „Spar ta" haar mannetje kan staan heeft ze het afp-elnnen weekend in Sas van Gent „Thor'' behaalden ze 2 eerste prijzen, n.l. bij de driekamp dames en bij de driekamp meisjes. Bij de knotsoefening meisjes werd een tweede prijs behaald, terwijl de jongens op de lange mat en bij de driekamp met een derde prijs gingen strijken. Bovendien sleepten de dames er nog een medaille weg omdat ze bij de driekamp tweede werden met het hoogste aantal punten. HOUT IN DE BUITENLUCHT Hout is een doelmatige, veel gebruik te, maar in feite ook een dure bouw stof. Als onbehandeld hout aan weer en wind wordt blootgesteld, ontstaat al vrij snel „verkleuring" en bij niet duur zame houtsoorten gevaar voor aantas ting. Er zijn héél veel houtconstructies, b.v. landbouwschuren, loodsen, barakken, hoenderhokken, schuttingen, hekwerk etc. welke op een doelmatige en goed kope wijze „zelf" behandeld kunnen worden. Geschiedde dit vroeger veelal met bruine Zweedse teer (Stockholmer teer), bruine houtcarbolineum, Creosootolie e.d.; tegenwoordig ziet men méér en meer vrolijke groene, gele of mooi bruin, ja zelfs crème en wit. Bij de voortschrijdende chemische ontwikkeling is men er in geslaagd de bekende conserverende houtteeroliën af te scheiden uit de ouderwetse Zweedse teer destillatie-proces Deze hoog bederfwerende oliën wor den gepigmenteerd met chemisch zui vere pigmenten en geven een zéér im- pregnerende en conserverende werking. De eerste laag zal diep in de poriën van het hout doordringen terwijl de 2e laag enige dekking geeft. Het voordeel van deze „Tencolineum" is dat het hout niét „voorbehandeld" behoeft te worden. Dus geen plamuur, geen grondverf, niet schuren etc. doch zéér eenvoudig met een platte langhari ge zachte kwast opbrengen. Iedereen die een kwast kan vasthouden, kan het doen. Aangezien in het algemeen gesproken goed verf werk zéér duur is (80 hoog arbeidsloon) en de afwerking nog dik wijls te wensen overlaat (bladderen blaarvorming etc.) geeft Tencolineum een enorme besparing. Hout verduurzaamd met het juiste middel geeft te allen tijde belangrijke kostenbesparing. Geef vader een nuttig elektrisch geschenk Geef vader een Philishave met lotion Tondeuse, home-barberkit, bureaulamp Hoogtezon enz. enz. Installatiebedrijf In de Boekhandel vindt u die cadeaux in zeer gevarieerde prijsklassen 1 Boeken, pocketboeken .Bureauleg gers, Telefoonklappers, Ballpoints Vulpennen, Meerkleuren ballpoints, Geldkistjes, Teken materiaal, Portable - schrij fmachi- nes, Tel- en rekenmachines, Speelkaarten, Postpapier, Hobby- boeken, Luxe bureaustandaard met 4 ballpoints, verschillende kleuren, Kerkboeken en nog veel meer MEDEDELING Schoenhandel G. MEEUSE, Kerkplein, en Schoenhandel J. HAGE, Noordzandstraat, maken bekend dat met ingang van maandag 22 juni a.s- hun winkels iedere maandag tot 1 uur n.m. zullen zijn. Deze week SPECIALE aanbieding Modehuis Bergen op Zoom Kooptbij de man, die ook als 'tstuk is, 't maken kan vanaf maandag 22- t/m 30 juni HANSWEERT Schoepvaartbeweging. In de maand mei passeerden er het kanaal door Zuid-Beveland 7.294 sche pen van 4.013.774 ton. Hiervan waren 4.920 schepen van 2.844.751 ton geladen en 2.374 schepen van 1.169.023 ton wa ren ledig. De geladen schepen bestonden uit 4.595 motorschepen van 2.400.625 ton, 316 sleepschepen van 440.791 ton en 0 coasters van 3.335 ton. De ledige sche pen bestanden uit 1.697 motorschepen van 966.222 ton, 144 sleepschepen van 183.439 ton en 14 coasters van 6.882 ton. Tevens passeerden er 519 sleepbo ten van 10.480 ton. Tot de rijnvaart be hoorden 954 geladen motorschepen van 630.589 ton en 150 sleepschepen van 216.944 ton. Tevens 113 ledige motor schepen van 110.966 ton en 14 ledige sleepschepen van 20.937 ton, alle van België. Eveneens tot de rijnvaart be hoorden 713 geladen motorschepen van 493.570 ton, 66 geladen sleepschepen van 98.302 ton, 71 ledige motorschepen van 52.322 ton en 1 ledig sleepschip van 1.118 ton, alle naar België. In nationali teiten waren de schepen als volgt ver deeld: 4.110 Nederlandse, 2.225 Belgi sche, 342 Duitse, 329 Franse, 278 Zwit serse, 4 Oostenrijkse, 2 Engelse, 1 Deens en 3 Poolse. In de maand mei passeer den er 409 schepen minder dan in de maand april. WAARDE Openbare verkoping. Woensdag 10 juni werd ten overstaan van notaris Steenpoorte voor de erven J. Overbeeke publiek verkocht 2.74 ha bouwland. Hoogste inschrijver dhr. J. Dtjl voor 42.115,Koper werd dhr. M. Versprille te Krabbendijke voor 44.800,—. Op reis. De buurtschap Havenstraat-Weelweg maakte vorige week haar jaarlijks uit stapje. Een bezoek werd gebracht aan de Holterberg en omgeving in de buurt van Deventer. KAPELLE-BffiZELINGE Wedvluchten. Door de postduivenhoudersvereniging „Oost, West, Thuis Best" werd met 87 duiven deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Dourdan, afstand 357 km. De snelheid van de eerstaankomende duif bedroeg 1104.24 m per minuut. De uit slag is: 1 M. Nijsse; 2 en 8 Van Driel- Heijstek; 3 en 5 B. Ridderhof; 4 J. C. Nijsse; 6 Jac. Schrier; 7 en 9 P. I. But ler; 10 J. H. C. Poley. Eveneens werd deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Angoulème, afstand 706 km. De snelheid van de eerstaanko mende duif bedroef 1313.39 m per mi nuut. Hier was de uitslag: 1 en 3 J. H. C. Poley; 2 en 4 J. L. de Jager. Op reis. Do reisvereniging de „Blaaspoort" te Blezelinge ging voor de 17e maal een dagje op stap. Dit jaar ging de tocht naar Rotterdam, Den Haag en Scheve- ningen. In Rotterdam werd eerst een bezoek gebracht aan de diergaarde Bltf- dorp. Vervolgens stond een bezoek aan een bierbrouwerij op het programma. Nadat men in Scheveningen de Pier had bezichtigd, ging het weer huiswaarts. De reis stond ook dit keer weer onder leiding van dhr. M. Gijzel Czn. Voetbal. Zaterdagmiddag speelde Kapelle I haar eerste bekerwedstrijd tegen Kloe- tinge I. De naburige dorpsploeg gaf in de eerste helft flink partij. Na rust moest zij echter definitief capituleren, nadat ze bij het draaien al tegen een 40 achterstand opkeek. Ook in de tweede helft prikte Kapelle nog eens vier maal in de roos, zodat de einduit slag 80 was. Voor het Rode Kruis. Tussen de bedrijfselftallen van het koninklijk kweekbedrijf en zaadhandel D. J. van der Have N.V. en de veilings vereniging „Kapelle-Biezelinge en Om geving" werd zaterdagavond een vriend schappelijke voetbalwedstrijd gespeeld. De inzet was een wisselbeker, die door de zaadhandelsploeg definitief werd ge wonnen. Voor het derde achtereenvol gende jaar moest de veilingploeg capi tuleren. Dit keer eindigde de wedstrijd in een 52 overwinning voor Van der Have. Het belangrijkste echter van al les was, dat de wedstrijd werd gespeeld ten bate van het Nederlandse Rode Kruis. De opbrengst was 66,50. Raadsvergadering. Als alles volgens plan verloopt, zal volgend jaar met de bouw van een nieu we lagere tuinbouwschool te Kapelle be gonnen worden. De Zeeuwse Landbouw Maatschappij, die de school exploiteert, heeft van de directie landbouwonderwijs van het ministerie van landbouw en visserij bericht ontvangen, dat aan de voorgenomen bouw goedkeuring is ge hecht. De school zal aan de Dijkwelse- wegBiezelingseweg verrijzen. Tenein de uitvoering aan de plannen te kun nen geven, besloot de gemeenteraad van Kapelle woensdagavond 4450 m2 grond aan de Z.L.M. in erfpacht uit te geven voor een tijdvak van 75 jaar, ingaande 1 juli tegen een jaarlijkse canon van 2920,Met de stem van dhr. L. de Koeyer (C.H.) tegen besloot de raad voorts tot deelname aan de ratio-bouw in het z.g. bouwteam Oost Zuid-Beve land. Dhr. De Koeyer kon zijn stem aan dit plan niet geven omdat het naar zijn oordeel allemaal te luchthartig wordt opgevat. Wat de bouw van de lagere tuinbouwschool betreft, deelde burge meester H. G. van Suijlekom mede, dat rekening is gehouden met een- ruime rijbreedte in verband met het op de toekomst gerichte grote wegenplan, waarbij de Dijkwelseweg de invalsweg naar het dorp zal worden en als zodanig van grote betekenis zal worden. De rij breedte zal met zijn 6% meter nog een halve meter breder worden dan de uit- valsweg. De rooilijn is voor de Dijk welseweg vastgesteld op 10 meter en inj de bocht Biezelingseweg zelfs 16 meter, j De jaarlijkse canon die na tien jaar j telkens herzien kan worden, is berekend tegen een grondprijs van 12,50 en een rentepercentage van 5*4 Raadslid A. de Schipper (vrije lijst) vond de uit gifteprijs ten opzichte van de thans gel dende grondprijzen aan de lage kant. Op de vraag van dhr. J. M. Zuidweg (C.H.) of er naast de schoolbouw nog grond overblijft voor woningbouw, ant woordde de burgemeester, dat er nog ongeveer 1 ha over zal blijven, waarop echter geen woningen gebouwd zullen kunnen worden vanwege de bouwvoor schriften. Raadslid F. van Hoorn (V.V. D.) informeerde of na realisering de school en grond aan de Van der Bilt- laan vrij za-l komen, hetwelk door de voorzitter bevestigend werd beantwoord. In uw blad van 5 juni j.l. werd in de rubriek „Met raad en daad" de vraag gesteld: Wat is de minimum afstand te wandelen tijdens de vierdaagse? Volledigheidshalve wil het bestuur van de Zeeuwse Wandelsport Bond betrok kene er op wijzen, dat ook de mogelijk heid bestaat om deel te nemen aan de vierdaagse van de Ned. Wandelsport Bond te Apeldoorn, waar men een keu ze kan maken voor wat betreft de te wandelen afstand, t.w.: 50 km (uitslui tend voor heren van 21 t/m 50 jaar); 40 km (dames 17 t/m 50 jaar en heren 14 t/m 75 jaar); 30 km (dames en heren 14 t/m 75 jaar); zodat bij laatste af stand in gezinsverband gewandeld kan worden. Is men nog geen 14 jaar, dan bestaat er altijd nog de gelegenheid deel te ne men aan de jeugdvierdaagse, waarvoor men dan ook een herinnering ontvangt. Gaarne tot het geven van nadere in lichtingen bereid, Namens het bestuur Z.W.B., J. VAN DE PAREL, secr, Kruiningen Schoolstraat 51 houden de vóór het inwerkingtreden van de Visserijwet door dit bestuur afgege ven consenten hun geldigheid tot de da tum, op dat consent vermeld, doch uiter aard alleen voor de visserij °P de Zeeuwse Stromen. Nadat het afzonder lijke consent vervallen is of wanneer de visser elders de kustvisserij zou willen uitoefenen, dient hij zich in het bezit te stellen van het voor het gehele land geldende consent voor de kustvisserij. Tenslotte kan nog worden opgemerkt, dat voor het vissen met ten hoogste twee gewone hengels niet alleen in de Zeeuwse Stromen, maar ook elders in de kustwateren geen consent voor de kustvisserij vereist is, evenmin als voor hem, die zonder gebruikmaking van een vaartuig op drooggevallen bermen van zeeweringen of hoofden alikruiken of mosselen raapt. BURGERLIJKE STAND CONSENT VOOR DE KUSTVISSERIJ GELDT OOK VOOR DE VISSERIJ OP DE ZEEUWSE STROMEN Na het inwerkingtreden van de nieu we Visserijwet op 1 juni j.l. wofden geen afzonderlijke consenten voor de visserij op de Zeeuwse Stromen meer uitgereikt. Er geldt namelijk thans voor het gehele land voor de uitoefening van de kust visserij één uniform consent. Belang hebbenden kunnen dit consent dat gedurende het kalenderjaar, geldig is bij de burgemeester verkrijgen (kosten 1,exclusief gemeentelijke leges). Het Bestuur van de Visserijen op de Zeeuwse Stromen te Middelburg geeft derhalve geen afzonderlijke consenten voor de kustvisserij meer af. Bij wijze van overgangsmaatregel be- Van 11—17 juni 1964 YERSEKE. Geboren: Wilhelmina, dv. Cornelis van den Bosch en Neeltje Zuijdweg. Overleden: Cornells de Visser, 76 j., echtgen. van Suzanna Laurina Bom. Huw.afk.: Izak de Koeijer, 23 j. en Leuntje Jannetje Nieuwdorp, 22 j. te Kapelle. Van 10—16 juni 1964 WEMELDINGE. Geboren: Geertruida Helena, dv. Cornelis Duinkerke en Jo hanna Maria van Weele; Anthonina, dv. Cornelis Jan Adriaanse en Leuntje Cornelia Dekker. Huwelijksaangifte: Jan Warbout, 20 j. te Maassluis en Geertruida Jozina Dagevos, 18 j. Gehuwd: Lein Hubrecht Huijssoon, 27 j. en Jannetje Neeltje van Stel, 25 j. Van 11—17 juni 1964 KRUININGEN. Geboren: Marian Lau ra Emilie, dv. Frangois Bijlo en Marie José Leontine Coolen; Zephirine Wilhel mina, dv. Jan Jakobus Weststrate en Maatje de Bat. Huwelijksaangiften: Johannes Marl- nus Maas, 22 j. en Simone Maria Lu- dovica van de Wouwer, 21 j. te Ant werpen (B.). Overleden: Cornelia Koens, 81 j., wed. van Johannis Dogge; Charlotta Maria Vervaeck, 93 j., wed. van Cornelius An- tonius Leonardus Aertssens; Catharina Timmerman, 79 j., echtgen. van Alber- tus Paauwe; Petrus Florent de Bakker, 80 j., echtgen. van Melanie Josephina Acke. PREDIKBEURTEN Blezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst Zaterdag 20 Juni, 7 uur: Kand. M. G. Mouw uit Rtjssen. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. Hamminga van 's-Heer Abtskerke. Geref. Kerk 8.45 uur: Ds. Richel, Heemstede. 2.30 uur: Ds. Kats, Goes. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Kand. M. G. Mouw uit Rijssen. 6 uur voorber. H.A. Vrijdag 26 juni, 7.30 uur: Ds. Hegeman van Sieux Center, V.S. v. Amerika. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. P. van Vliet van Oldebroek. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingsdienst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Kapiteine Klark Luitenante Berman Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrij Evang. Gem. 10 en 2.30 uur: Ds. J. A_ Hamers. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 9 en 10.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Wika Veenhoven, Middelburg. 2.30 uur: Ds. Rothfusz, Wissingen. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gem. Bath 10 en 2.30 uur: Evangelist Willigeberg, Gent, Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. C. W. Keur, Den Haag. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 5 uur: Ds. P. Joosse, Barendrecht WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE

Scheldebode | 1964 | | pagina 5