BAAYENS DO „gezondheid Puri! houdt YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH smetteloos zuiver KRABBENDIJKE Vergadering vissersvereniging. Vrijdag kwam de vissersvereniging „Vissersbelang" in groten getale bijeen onder voorzitterschap van dhr. H. Bom. Deze vergadering was belegd naar aan leiding van twee brieven, één van dhr. C. de Rooij en één van dhr. B. Zuidweg, gericht aan de Minister met het ver zoek om ontheffing te verkrijgen om buiten centraal verband, him mossels te kunnen verhandelen. Deze brieven wa ren teruggezonden naar de Mossel adviescommissie om daar alsnog bespro ken te worden in hun vergadering van maandag j.l. In deze vergadering werd een eensluidend besluit genomen, geen ontheffing te verlenen, omdat volgens hun opvatting de gevolgen daarvan niet zouden zijn te overzien. Ook konden de leden der vereniging de zienswijze van genoemde schrijvers niet delen, daar on ze gemeente reeds 30 jaar de vruchten heeft geplukt en deze organisatie nog steeds perfect werkt. Nu wordt plot seling een vrije markt voorgestaan, waarvan men helemaal niet weet, hoe deze in de toekomst werken zal. Alge meen adviseerde men dat de voorzitter met alle middelen die hem ten dienste staan, het oude Centraal verband zal verdedigen. Mocht echter dit niet te handhaven zijn, dan wenste men min stens een jaar van te voren hierover in kennis te worden gesteld. Vervolgens werd in de vakature Van Leeuwen, lid commissie Waddenzee-percelen, voorge dragen dhr. W. de Rooij om in genoem de commissie zitting te nemen. In de rondvraag werd nog even gesproken over de berekening der standaardcijfers, waarover de voorzitter mededeelde, dat er in plaats van met tonnen, met pun ten gewerkt wordt. 100 tonnen is gelijk aan één punt. Het was betrekkelijk laat geworden toen de voorzitter deze ver gadering sloot en dankte voor de gro te belangstelling. Reis ouden van dagen. Het comité voor de rondrit ouden van dagen deelt ons mede, dat alle voorbe reidingen voor de reis a.s. woensdag zijn getroffen. Het vertrek is bepaald op 9 uur v.m. vanaf de Paardenmarkt. Zij die geen bericht hebben gekregen dat zij thuis worden afgehaald en zich wel voor deelname hebben aangemeld, wor den verzocht naar de Paardenmarkt te komen en zich te melden bij het comi té. Verder zijn er nog enkele ouden van dagen die zich niet hebben aangemeld, doch wel van plan zijn mee te gaan. Zij moeten zich alsnog zo spoedig mogelijk aanmelden. Ook autobezitters, die door het comité fcijn vergeten te vragen, wor den beleefd verzocht zich aan te mel den. De aankomst zal vermoedelijk zijn tussen half negen en negen uur bij het monument in de Langeville, waar de muziekvereniging „Mozart" de stoet zal begeleiden naar de Paardenmarkt. Wij wensen alle deelnemers een prettige reis en mooi weer. „Mozart" kreeg nieuwe vlag. Onder het spelen van een vrolijke mars maakte vrijdagavond de muziek vereniging „Mozart" front voor het ge meentehuis. De reden hiervan was dat burgemeester Willemsen de nieuwe vlag aan de vereniging overdroeg als ge schenk van de burgerij van Yerseke bij het 75-jarig bestaan der vereniging, welk feit in oktober j.l. werd gevierd. Voor het geld heeft men een nieuwe vlag aangekocht, een juist geschenk al dus burgemeester Willemsen. De bur gemeester sprak de hoop uit dat de jeugd de weg zou weten te vinden naar de muziekvereniging. „Doe het zelf", zei burgemeester Willemsen, „als je van muziek houdt, is het veel leuker en geeft het meer voldoening zelf te spe len, ook al kost je dat heel wat meer inspanning en moeite, dan de knop open te draaien van radio of televisie. Het zelf doen geeft altgd meer voldoening". Hij hoopte dat „Mozart" nog vele jaren met deze nieuwe vlag door Yerseke's straten zou mogen trekken. De voorzit ter van „Mozart" dankte burgemeester Willemsen voor het aanbieden van de vlag en zijn gesproken woorden. Ook hij hoopte dat de jeugd naar „Mozart" zal toekomen. We hebben die hard nodig, aldus dhr. Glerum. Na het spelen van het volkslied was de vlag overgedra gen en maakte „Mozart" nog een mars je door het dorp. Een mooie vlag, in de Yersekse kleuren natuurlijk, rood en wit. Ook wij hopen dat „Mozart" van deze vlag veel plezier zal beleven en dat zij straks mag wapperen boven een korps van 60 leden, dan is het pas goed. Gevonden voorwerpen. Gevonden een grijze plastic regenjas. Terug te bekomen ter gemeentesecre tarie. Gevonden voorwerpen. Gevonden een herenrijwiel, een heren horloge en een paar sleutels. Inlichtin gen te bekomen ter gemeentesecretarie. Voetbal. Zaterdag speelde alhier voor de be kercompetitie Wemeldinge I een wed strijd tegen Heinkenszand. Heinkenszand pakte direkt bij het begin van de wed strijd stevig aan. Al na 5 minuten ga ven zij doelman Lamper het nakijken en in de 13e minuut maakte Heinkenszand 02. De Bourgraaf verkleinde de ach terstand in de 29e minuut, terwijl de zelfde speler in de 35e minuut de ge lijkmaker scoorde. Acht minuten later was het weer Heinkenszand die scoor de, zodat zij met de stand 23 konden gaan rusten. Na de rust leek men in eerste instantie hetzelfde spelbeeld te krijgen. In de 6e minuut scoorde Hein kenszand het vierde doelpunt, maar de blijdschap van twee punten voorsprong duurde niet lang voor Heinkenszand, want 2 minuten later maakte De Bour graaf de stand 34. Wemeldinge moest en ging ook vlugger spelen, daar de te genstanders symptomen van vermoeid heid gingen tonen. Twee doelpunten werden wegens buitenspel afgekeurd, maar in de 36e minuut maakte Hame link de gelijkmaker, waarna in de 38e minuut De Bourgraaf 54 maakte. In de 41e minuut trof het schot van Ka- relse de roos, wat de stand op 64 in het voordeel van Wemeldinge bracht. Geitenkeuring. Dezer dagen werd op het terrein van dhr. K. P. L. Dominicus de jaarlijkse geitenkeuring gehouden. Aangevoerd werden 13 melkgeiten en 9 lammeren. De uitslag was als volgt. Oude lammeren: la. W. Sinke; lb. J. Geelhoed; lc. P. de Vos; 2a. C. de Schipper. Jonge lammeren: la. P. de Vos; lb. J. Verhage; lc. W. Gijssel; 2a. J. v. d. Cingel; 2b. J. Geelhoed. 1-jarige melkgeiten: la. W. Sinke; lb. Idem; lc. J. Verhage; 2a. J. Geelhoed; 2b. J. v. d. Cingel; 3a. J. Verhage. 3-jarige en oudere geiten: la. J. Geel hoed; lb. Idem 2a. P. de Vos; 2b. Idem; 3a. J. v. d. Cingel. Acht lammeren werden ingeschreven in het jongveeregister en twee melkgei ten werden in het stamboek ingeschre ven. Kampioene werd de geit van J. v. d. Cingel. Jeugd Rode Kruis. Door Dr. A. W. Ampt uit Yerseke en Dr. A. J. Eckhardt alhier werd dezer dagen het examen Jeugd Rode Kruis afgenomen. De cursus omvatte een 25- tal lessen, gegeven door dhr. P. de Pot ter alhier in de afgelopen winterperio de. Vijf kandidaten werden afgewezen. De geslaagden zijn de dames A. M. de Best, J. L. Speelziek, J. Hamelink, J. van Stel, C. Vleugel, A. M. Zuiddijk, W. Kole, J. Schouwenaar, J. P. v. d. Boomgaard, A. J. de Rijcke en de he ren A. J. Versluis, J. A. Schouwenaar, J. M. Dekker, L. J. de Schipper, J. C. Mijnsbergen, W. K. van Veen, A. C. Vleugel en A. Schouwenaar. Na uitrei king van de diploma's en draagspeldjes werden door Dr. Ampt dia's vertoond over zijn reis naar Noorwegen en wer den de kandidaten getrakteerd op limo nade met koek. Opbrengst collecte. De alhier gehouden collecte voor het Ned. Rode Kruis heeft opgebracht het bedrag van 605, Wedvluchten. De postduivenvereniging „De Post duif" alhier nam deel aan de volgende wedvluchten. Vilvoorde: 1 en 26 P. Oudeman; 2, 4, 5, 6, 8, 9, 14, 24 en 27 A. J. op 'tHof; 3 en 28 A. Oudeman; 7, 18, 22 en 25 Gebr. Beenhakker; 10, 13 en 16 P. Vuijk; 11, 17, 21 en 29 C. Lamper; 12, 15 en 23 J. Feytel; 19 J. Vleugel; 20 F Timmerman. Creil, 272 km: 1, 3, 4 en 9 M. Oude man; 2, 7 en 8 J. Feytel; 5 A. J. op 'tHof; 6 P. Vuijk; 10 A. Oudeman. Neufvilles, 108 km: 1, 7, 11 en 14 A. J. op 'tHof; 2, 5 en 17 J. Vleugel; 3, 9 en 16 C. Lamper; 4, 8 en 12 J. Fey tel; 6, 10 en 13 M. Oudeman; 15 F. Timmerman; 18 Gebr. Beenhakker. Benoeming. Onze dorpsgenoot dhr. J. J. Leendert- se is met ingang van 1 augustus 1964 benoemd tot waterbouwkundig opzich ter bij de Provinciale Waterstaat in Zuid-Holland. NATUURZUIVER OPWEKKEND VERKWIKKEND Gymnastiekvereniging W.I.K. behaalde drie prijzen. Onze Wemeldingse gymnastiekver eniging nam j.l. zaterdag onder leiding van hun leidster Mia van de Plasse uit Yerseke deel aan de verenigingswed- strijden in Sas van Gent. En dat het met de gymnastiekvereniging nu ook de goede richting uitgaat, spreekt wel uit de successen die werden behaald, want W.I.K. behaalde maar even drie prijzen. De dames legden in de driekamp beslag op een tweede prijs, de meisjes wisten in een driekamp een derde prijs te ver overen en de dames in een wedstrijd in oefeningen op muziek met een knots oefening een derde prijs. Een mooi suc ces voor de leden van W.I.K. en hun! leidster. Plantsoenen tn recreatie jeugd. Een vorige week hebben wij er op ge wezen, dat de jeugd de plantsoenen weer niet ongemoeid liet. Het zou ech ter niet yan werkelijkheidszin getuigen de jeugd hiervan ten volle de schuld te geven. Want wij vragen ons af, of er voor de jeugd wel voldoende recreatie mogelijkheden zijn m ons dorp. Naar onze mening moet deze vraag ontken nend beantwoord worden, zeer zeker voor wat de kinderen in de leeftijdsgroep van ongeveer 6 tot 12 jaar betreft. Na hetgeen de gemeente voor de recreatie gedaan heeft (aanleg sportvelden, ten nisbaan, gymnastiekzaal, enz.) kunnen wij niet verwachten dat van die zgde ook nog eens voor andere speelgelegen- heid wordt gezorgd. De raad heeft er daarom nog niet zo lang geleden op ge wezen, dat op dit gebied particulier initiatief toegejuicht zal worden en dat van de gemeente op alle mogelgke steun gerekend kan worden. Dit particulier initiatief is echter tot nu toe uitgeble ven. Er zijn in ons dorp nog wel plaat sen, waar een speeltuintje aangelegd kan worden, maar wie bijt de spits af? Een mogelijkheid is o.i. dat de gezamen lijke buurtverenigingen, in overleg met de gemeente natuurlijk, iets gaan on dernemen. Wij weten dat er verschillen de moeilijkheden te overwinnen zijn. On der andere zal er toezicht moeten zgn in de speeltuin; en welk terrein is voor dit doel geschikt? enz. Maar wanneer in de behoefte aan speelgelegenheid voor de kinderen wordt voorzien, zullen ook veel moeilijkheden zijn opgelost, want de gevaarlijke straten zullen dan veel minder als speelterrein worden gebezigd en met de vernieling van de plantsoenen zal het dan ook wel loslopen. Besturen van buurtverenigingen aan u het woord, of beter gezegd: de daad. Veel ouders zullen uw initiatief steunen. Uitvoering „Jong Crescendo". Voorzitter Van den Berge kon vrijdag avond ruim 200 bezoekers welkom he ten, die ondanks de hitte naar „Ons Dorpshuis" waren gekomen. In het bij zonder begroette hij de ouden van da gen, die door het bestuur voor deze avond werden uitgenodigd. Na dit ope ningswoord werd door de leden van „Jong Crescendo" o.l.v. dhr. Adr. B. Holster het zangspel „De vrolijke schoenmaker" op ongekunstelde wgze opgevoerd. Over het algemeen werden de verschillende figuren goed uitgebeeld. Jammer was dat ook nu weer, zoals bij meer uitvoeringen in ons dorp voorkomt, het spel door veel te lange pauzes uit het verband werd gehaald. Raad onverdeeld op reis. De raad heeft vorige week donderdag een reisje gemaakt naar de streek waar Beekman en Beekman werden geboren, de Peel. 's Morgens om half negen ver trokken de raadsleden in privé-auto's om vanaf Tilburg de Kempen-route van de A.N.W.B. te gaan volgen, een route die o.a. door de ongerepte Peel leidt, 's Avonds om half acht waren zij weer terug in him gemeente. De wielerronde. Op zaterdag 4 juli a.s. zal het groot ste jaarlijkse sportevenement voor Krui- ningen weer plaatsvinden. Moesten de liefhebbers vorig jaar genoegen nemen met een aspiranten- en nieuwelingen- koers, dit jaar staat behalve een aspi- rantenkoers ook weer een profkoers op het programma. Hoewel er nog veel te doen valt, komt er toch al een beetje lijn in de organisatie. Voor de aspiran tenronde zijn nu reeds een twintigtal renners ingeschreven, terwijl op de prof- lijst al namen voorkomen van Piet van Egmond (winnaar ronde van Rijen), Geurt Pos en Maarten Breure. Verder is „Rentoc" momenteel in onderhande ling met diverse. Belgische wielrenners. De postduiven. Met 109 oude duiven werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" deelgenomen aan een vlucht vanuit Orleans, afstand 423 km. De uitslag was: 1, 2, 13, 18, 23 en 24 Steenpoorte-Buijze; 3 en 25 J. Waverijn; 4 A. Kole; 5, 7 en 16 M. Blok; 6 H. Dek; 8 S. Danker; 9 en 11 J. van Iwaarden; 10 en 22 J. Stroosnij- der; 12 J. Krombeen; 14 P. Willeboer; 15 K. Tjarks; 17 en 26 A. Stroosnijder; 19 H. van Koeveringe; 20 en 27 J. Wis se; 21 J. Oele Jzn. De jonge duiven werden gelost in Kortrijk, afstand 80 km. De uitslag was hier: 1, 2 en 3 K. Tjarks; 4, 6, 7, 8, 9, 40 en 49 J. Waverijn; 5, 24, 25, 41, 42 en 44 P. Kakebeeke; 10, 18, 23, 34 en 35 Schrier-Neve; 11, 20 en 37 A. Boone; 12, 21, 22 en 39 H. van Koeveringe;. 13 en 19 M. Poley; 14, 15 en 27 J. Oele Jzn.; 16 en 17 H. Poley; 26, 29, 36, 43 en 47 M. Stroosnijder; 28 en 45 J. Voois; 30, 31, 32, 33 en 38 J. Krombeen; 46 J. van Iwaarden; 48 S. Danker. De avondvierdaagse. Maandagavond klokslag zeven uur startten 57 wandelsporters om Kruinin- gen in wijde omtrek te gaan verkennen. De eerste avond ging het de richting Vlake op. Er werd in twee groepen ge wandeld, t.w. de groep beneden de 14 jaar en de groep daarboven. De tweede avond werd het gebied ten oosten van Kruiningen afgelopen, o.a. ging het via kampeercentrum Den Inkel naar Oost- dijk. Woensdagavond kwam Hansweert en omgeving aan de beurt en tenslotte wordt de vierde en laatste avond de Kruiningse polder doorkruist. Hoewel de deelname hier iets minder was dan vo rige jaar, is organisator Van de Parel toch lang niet ontevreden. In Goes, waarover hg ook de supervisie had, be droeg het aantal deelnemers maar even het viervoudige van vorig jaar! In to taal werd dit jaar in Zeeland door 1342 jasje. wandelsportliefhebbers in deze avond vierdaagse meegelopen, terwijl dit aan tal vorig jaar 1092 bedroeg. Opbrengst Rode Kruiscollecte. De Rode Kruiscollecte heeft dit jaar in het dorp Kruiningen 1157,59 opge bracht. Het Rode Kruis dankt alle mil de gevers hartelijk en verder ook de collectanten, die weer vele avonden voor dit goede doel op pad zijn geweest. Tweede klas U.L.O. op rei. De 2e klas van de U.L.O. heeft de jaarlijkse schoolreis achter de rug. Deze jongelui hebben drie dagen doorgebracht op de kampeerboerderij in Renesse. Van daaruit werden tochtjes gemaakt, o.a. naar Haamstede, Burgh, enz. Woens dagavond kwamen ze weer thuis. Nieuw bouwplan. Vorige week is door de Fa. F. Duyn- houwer Zn. uit Goes begonnen met het egaliseren van het in de hoek Wel hoekstraatMolenmeet gelegen bouw terrein. De werken (egalisatie, riolering, bestrating) worden door deze aannemer uitgevoerd voor de som van ongeveer 150.000,Wanneer de plannen ver wezenlijkt kunnen worden, zal in dit nieuwe bouwcentrum een compleet bun galow-park ontstaan. De langs de hoofd weg gelegen parallelweg wordt door getrokken. Vanaf deze weg worden twee straten aangelegd die uitkomen op de Molenmeet. Evenwijdig met de Welhoek straat komt een straat, waar aan de Welhoekzijde normale woningwetwonin gen worden gebouwd, terwijl tegenover deze huizen bungalows zullen verrijzen. Ook aan de eerste straat vanaf de Veerweg komen bungalows. Dit bun galow-plan kan natuurlijk slechts uit gevoerd worden, indien voldoende aan vragen binnenkomen. In totaal biedt dit nieuwe bouwplan plaats voor ongeveer 50 woningen. Kruiningen I uitgebekerd. Het afgelopen weekend is er heel wat afgevoetbald. Zaterdagmiddag speelde het Kruiningse juniorenelftal C I tegen Hansweertse Boys C H. Deze wedstrgd eindigde in een 31 overwinning voor Kruiningen. Dit juniorenelftal telt ver schillende spelers, die veel perspectief voor de toekomst bieden. Vervol gens speelde zaterdagmiddag een veteranenelftal tegen een elftal, sa mengesteld uit het personeel van de N.V. C. Meijer. Voor de oudjes bleek het vergane glorie te zijn, want zij verloren met maar liefst 91. Zaterdagavond speelde Kruiningen I voor de beker tegen 's-Heer Arendsker- ke I. Kruiningen won deze wedstrijd met 82. Zondag moest Kruiningen I weer in de bekercompetitie uitkomen en dat bleek te veel van het goede te zijn. Deze wedstrijd tegen Zierikzee II resulteerde n.l. in een 93 nederlaag, waardoor Kruiningen voor verdere deel name werd uitgeschakeld. Tenslotte speelden de junioren C n dinsdagavond nog tegen Hansweertse Boys C II. Deze wedstrijd werd door de onzen met het kleinst mogelijke verschil 10gewonnen. Brand. Vrijdagmiddag j.l. omstreeks 12 uur werd de brandweer gealarmeerd. Bij M. Kole aan de Hansweertse straatweg was n.l. brand uitgebroken in de achter zgn woning gelegen schuur. Vermoedelijk is deze brand ontstaan bij het uitzwave- len van honingraten, maar hierover be staat nog geen zekerheid. Hoewel de ipateriële schade vrij groot is, kon ge lukkig een landbouwtrekker met nevel spuit worden gered. Na een uur blussen kon de brandweer weer inrukken. Gevonden voorwerpen. Als gevonden voorwerpen zgn bij de politie aangegeven: Een groene bad handdoek, een rode plastic bal, een dou blé armbandhorloge met dito band, een grijze van haken voorziene fietstas, twee grijze truien, een kleerhanger, zes py- amajasjes en -broekjes, mens-erger-je- niet spel, en een imitatie-armband af gezet met steentjes. Als verloren zijn aangegeven: Een bruin damesvest en een grgs colbert- Wedvluchten. Uitslag van de wedvlucht van de postduivenhoudersvereniging „De Lucht post" vanuit Neuf villes: 1, 2, 3, 4 en 12 Jac. van Stel; 5, 7, 8, 10, 11, 15, 17 en 19 M. Weststrate; 6 en 9 G. v. d. Griek; 13 H. Roeland; 14 A. v. d. Klooster; 15 S. J. Prevo; 18 M. Harthoorn. Vanuit St. Denis was de uitslag: 1 H. Roeland; 2, 3, 5, 12, 15, 16 en 18 M. Weststrate; 4, 6 en 9 Jac. van Stel; 7 en 10 J. G. van Hemert; 11, 13 en 14 M. Sentse; 8 en 17 S. J. Prevo; 19 C. Coremans. De damesprijs werd gewon nen door H. Roeland met de le prijs. Reis bejaarden. De jaarlijkse reis van bejaarden zal plaats vinden op vrijdag 26 juni a.s. in- plaats van 2 juli, zoals eerst was be doeld. Bekervoetbal. In de strijd om de zaterdagbeker van de K.N.V.B. is alleen Rillandia nog in de strijd gebleven om de Zeeuwse kleu ren te verdedigen. De uitwedstrijd te gen Chrislandia werd door de Zeeuwen gewonnen met 14. Amemuiden werd in en door Woudrichem met 31 uit gerangeerd. Rillandia H slaagde er in 's-Heer Hendrikskinderen met lege han den weg te sturen, 64. Inzameling Rode Kruis. De jaarlijkse inzameling ten bate van het Nederlandse Rode Kruis heeft in Rilland-Bath het mooie bedrag van 866,85 opgebracht. Vergadering N.C.V.B. De afd. Rilland-Bath van de N.C.V.B. hield haar laatste vergadering van dit seizoen, onder leiding van de presiden te mevr. Nagelkerke-van Randen, die tevens de meditatie hield. Spreekster op deze avond was mevr. Jonkers-Tieners- ma uit Breda. Zij sprak over haar reis naar Parijs, waar zij op uitnodiging, met dames van andere vrouwen-organi saties, een tweedaags bezoek bracht aan het NAVO-hoofdkwartier. Het winter seizoen zal beginnen met de streekver- gadering op 8 september in de hervorm de kerk. Rupsenplaag. Aan de rijksweg op de Kreekrakdam is een ware rupsenplaag gaande. Over enkele kilometers zijn de bomen tot op de takken kaalgevreten door de rupsjes van miljoenen satgnvlinders. Honderden bomen staan gewoon winters kaal. In tussen hebben de rupsen zich tussen de kale takken ingesponnen om zich te verpoppen. De Rijkswaterstaat, aan wie de bomen behoren, zal een bespuiting uitvoeren met carbayl, om het aantal straks uitkomende vlinders zoveel mo gelijk te beperken. Vergadering Veilingsvereniging. In de ledenvergadering van 9 juni j.l. heeft de voorzitter, dhr. W. C. v. d. Werff, traditiegetrouw het afgelopen seizoen de revue laten passeren. Dat er op verantwoorde wijze koelruimte is bij gebouwd wordt duidelijk aangetoond als men het areaal fruit in ons rayon in ogenschouw neemt en daarbij vergelijkt de leeftijdsgroepering van de fruitbe- drijven. Dat het koelhuis juist is klaar gekomen vóór de loonexplosie van 1 ja nuari, betekent een belangrijkebespa ring. Een vergelijking van de midden- prijzen voor hard fruit tussen de Zuid- Bevelandse veilingen gaf aan, dat wij nog goed meekunnen. Dhr. v. d. Werff is ervan overtuigd dat de ontwikkeling der supermarkten en grootwinkelbedrij ven geenszins wil zeggen dat ons afzet- systeem verouderd is, doch wel moeten wij de ontwikkeling hiervan nauwkeurig volgen omdat aanpassing noodzakelijk kan blijken (kleinverpakking). Verder kwamen ter sprake de onderlinge sa menwerking tussen de Zeeuwse veilin gen, de fustverhoging voor de telers en plannen voor verbetering van kantoor ruimte, bestuurskamer, kantine enz. Van deze laatste 2 plannen zullen bin nen afzienbare tijd bestuursvoorstellen aan de leden worden voorgelegd. Dhr. Dommisse gaf een toelichting op de ba lans en exploitatierekening, die een na delig saldo van 360,47 vermeldde. Het jaarverslag van de secretaris gaf een beeld van hetgeen op het bestuurlijke vlak in het afgelopen jaar werd be handeld. Het jaarverslag van de direc teur gaf naast een reeks van cijfers, ook een interesasnte weergave van de werkzaamheden die verricht zijn op de verschillende afdelingen der veiling. Ter voorziening in een bestuursvakature werd met grote meerderheid van stem men gekozen dhr. M. Griep te Krabben- dijke. De overige periodiek aftredende bestuursleden, dhm. I. Ph. F. v. d. Plas- sche, J. C. Vogelaar en M. D. Schwartz werden herkozen. De commissie van toezicht werd gecompleteerd door dhrn. E. P. Lenshoek en D. P. Woutersen te Krabbendijke. Het bestuursvoorstel tot aankoop van een strookje grond ter grootte van 60 m2 werd met alge mene stemmen goedgekeurd. Invasie. Vorige week woensdag werd een braakliggend stuk bouwterrein aan de Deltastraat in luttele tijd omgetoverd in een woonwagenkamp. Acht zwervers hadden er zich namelijk, compleet met vrouwen, kinderen en wagens breeduit geïnstalleerd. Later op de avond kwa men er nog 2 bemande wagens bij. De volgende morgen zijn ze weer in alle vroegte vertrokken. Sloop. Maandagavond werd onder grote be langstelling van het breekminnend pu bliek een begin gemaakt met de sloop van het vroegere huis van dhr. P. Slab- bekoom. Het huis zal plaats moeten maken voor een nieuwe verbinding tus sen de Hinkelingestraat en de Noord- weg.

Scheldebode | 1964 | | pagina 2