is alleen als er opstaat f leugd\ I YERSEKE >PTIE1 De speciaalzaak voor Uw BRIL KRUININGEN «puistjes PiGmaderm f2.95 HANSWEERT RILLAND-BATH Onrustige Zenuwen? KRABBENDIJKE Auto uit de bocht. Zondagnacht reed een personenauto van dhr. B. uit Kruiningen met twee inzittenden met grote snelheid door de bocht op de Postweg en ramde enkele bermpaaltjes en vervolgens enige bo men. De beide inzittenden, de bestuur der J. B. R., militair en A. K. uit Krui ningen werden uit de wagen geslingerd en bekwamen lichte verwondingen. Dr. Polderman verleende eerste hulp. De wagen werd totaal vernield. Voor de beide inzittenden liep dit ongeluk vrij goed af. oo BAAYENS Bromfiets in beslag genomen. Zaterdagmiddag werd door de ver keerspolitie een bromfiets van een in woner uit Yerseke in beslag genomen, waaraan was geknoeid met de carbura teur enz. Hierdoor werd met een aan zienlijk hogere snelheid gereden dan wettelijk is toegestaan. Voor de eigenaar een gevoelige strop, maar het is nu eenmaal verboden. gaan behoren en dan zou b.v. een eigen reinigingsdienst nooit te verwezenlyken zijn. Verder zal een grote bestuurs- krachtige gemeente voor de kanaalwer- ken meer kunnen bereiken, te meer daar van R.W.S. weinig te verwachten is. Dhr. Griep (V.V.D.) kan zich mèt G. S. verenigen dat samenvoeging van ge meenten een werkzaam middel mag he ten tot verhoging van de bestuurskracht. Of grotere gemeenten inderdaad effici ënter werken gezien de betrekkelijk kleine autonomie welke de gemeente besturen op het ogenblik nog rest, is volgens hem een vraag. G.S. verwacht na herindeling opheffing van gemeen schappelijke regelingen, maar geeft te vens toe, dat dit niet voor alle rege lingen zo zal zijn (medische verzorging, ziekenvervoer, onderwijs enz.). Volgens dhr. Griep valt het niet weg te redene ren dat een herindelingsplan voor dit deel van Zeeland even onvermijdelijk is als voor de rest. Dat men elke wijzi ging verwerpt vindt dikwijls zijn oor sprong in misplaatst dorpschauvinisme of argumenten van gevoelsoverwegingen en verouderde rivaliteiten. Deze ge- dachtengang is echter zonder enige grond; de plannen worden.niet gemaakt om in het archief te verdwijnen. Het plan in zijn geheel vindt hij aanvaard baar, maar het zal niet in onderdelen kunnen worden gevolgd en nadere cor recties zullen daarom overmijdelijk zijn. Hij kan zowel de mening van G.S. als die van B. en W. voor wat Oostdijk betreft delen, hoewel deze meningen ge heel tegenstrijdig zijn. Ook hij zou gaar ne Oostdijk in haar geheel bij Kruinin gen willen zien, mede onder aanvoering van het argument, dat de voorgestelde Inzameling. De jaarlykse inzameling ten bate vancombinatie Kruiningen—Yerseke zulke het Ned. Rode Kruis heeft in onze ge meente het fraaie bedrag van 133,75 opgebracht. Een bewijs, dat de mooie menslievende taak die het Rode Kruis vervult door velen wordt begrepen en gewaardeerd. Dank aan alle gevers en dank aan de E.H.B.O.-leden die deze in zameling zo getrouw hebben verzorgd. De herindeling. Vorige week hebben wij slechts in het kort de mening van de raad met betrek king tot de herindelingsplannen weer gegeven. Daar deze plannen ons allen raken, hebben wij gemeend hieraan apart aandacht te moeten besteden, wes halve wij u hieronder de mening van de raadsleden afzonderlijk geven. Dhr. Polderman (V.V.D.) kan zich niet met de voorgestelde herindeling verenigen en in tegenstelling tot het prae-advies zou hrj de oostelijke ge meentegrens niet laten lopen van Luch- tenburg via Rijksweg naar het Bolwerk, maar door de polder Waarde (herverka- velingslijn). De buurtschap Oostdijk zou hij j in zijn geheel bij Kruiningen willen voegen, omdat de gemeente Kruiningen na de ramp vlug heeft opgebouwd en Krabbendijke eerst jaren later wat heeft gepresteerd op Oostdyk. Hij is tegen opname van Yerseke in de nieuwe com binatie. De bevolking van Kruiningen en Yerseke past niet bij elkaar. Verder wijst hij op het verschil in verzorgings- peil in beide gemeenten. Als het ver- zorgingspeil van Yerseke aan dat van Kruiningen moet worden opgetrokken, kan er in Kruiningen de eerste jaren niets gebeuren. Ook zal van Yerseke geen medewerking worden verkregen voor het maken van een insteekhaven aan het kanaal, want daar heeft men genoeg zorgen over de eigen haven. Schore moet ook naar zijn mening bij Kruiningen worden gevoegd, omdat Hansweert anders te weinig uitbrei dingsmogelijkheid heeft. De voorzitter is het niet eens met dhr. Polderman wat betreft het verschil in bevolking, maar stel dat het zo is, hetzelfde is toch ook het geval met Kruiningen en Hansweert. Dat men in Yerseke met grote proble men zit is een algemeen bekend feit, maar dat zou volgens burgemeester Schipper juist een argument zijn om mee te werken aan de mogelijkheden die het kanaal biedt voor industrievorming en werkgelegenheid. Dhr. Jansen (K.V.P.) vindt ook dat Schore in zijn geheel bij Kruiningen moet komen. Liggen de dorpskommen van Schore en Hansweert nu al naast elkaar, mettertijd zullen ze naar elkaar toegroeien. Wat bevolking betreft is er geen enkel verschil tussen Kruiningen en Schore. De inwoners van Schore zijn in het algemeen aangewezen op de Hansweertse middenstand, terwijl ver grote problemen met zich gaat-brengen, dat deze hoe kleine buurtschap ook niet door Kruiningen kan worden gemist. Deze buurtschap hoeft niet bij de nieu we combinatie met Krabbendijke, maar het precedent, geschapen bij de grens wijziging enige jaren terug, ligt hem nog vers in het geheugen. Dit stand punt zal door B. en W. worden bestre den, maar hij kan het belang van Krui ningen niet klemmender naar voren brengen. Samenvoeging van Yerseke en Kruiningen brengt uitzonderlijke pro blemen met zich. Het dorp Kruiningen is naast centrumgemeente op Zuid-Be veland overwegend agrarisch en heeft gelukkig enige gezonde en grote bedrij ven voor handel en export van land- bouwprodukten. Yerseke is echter een bedreigde gemeenschap door het in de toekomst geheel wegvallen der schelp dierencultuur, hetgeen z.i. moeizaam door andere arbeidsmogelijkheden zal kunnen worden gecompenseerd. Geluk kig is de aard van de bevolking zo danig, dat geen middel onbeproefd zal worden gelaten naar nieuwe mogelijk heden uit te zien. Over het havenpro bleem in Yerseke vindt dhr. Griep, dat het de plicht geweest was Yerseke al jaren terug aan een goede haven te hel pen voor de vissersschepen. In het na jaar kan,men geen binnenschipper vin den voor het bietentransport i.v.m. de chaotische toestand in de haven. Wan neer hij vergelijkt wat voor de uit Vee- re verdreven vissers in Colijnsplaat is tot stand gebracht, vindt hij dat toch wel van discriminatie kan worden ge- spraken. De havenuitbreiding dient dan ook zonder meer geëist te worden, te meer daar deze in de toekomst kan wor den gebruikt voor recreatieve doelein den (jachthaven). Ondanks de ontwik kelingsmogelijkheden blijven er proble men waardoor de samenvoeging niet met grote vreugde kan worden begroet, aangezien het dorp Hansweert ook in de toekomst meer dan voldoende pro blemen met zich zal brengen. Wanneer de bestaande plannen verwezenlijkt wor den, zal de scheepvaart door het kanaal met ten minste de helft verminderen. Hansweert worstelt nu reeds met pro blemen voor aan- en afvoer van land- bouwprodukten overzee en moet cliën ten afstoten i.v.m. afmetingen en diep gang schepen. Gelet op al deze proble men kan hij stellen, dat beide gemeen ten het voorstel van G.S. niet kunnen aanvaarden. Eerst moeten de nodige voorzieningen worden getroffen. In alle opzichten vindt hij het logisch dat Scho re bij de nieuw te vormen gemeente komt. De voorzitter heeft hierop weinig te zeggen. Ook bij grotere gemeenten zullen gemeenschappelijke regelingen nodig zijn (muziekschool). Het aantal regelingen zal echter belangrijk vermin deren en voor de autonomie van de ge meente is dit gunstig. Dhr. Suy (K.V.P.) acht herindeling schillende in Hansweert woonachtige. agrariërs hun bedrijf uitoefenen in devoor Goes en de Sloegemeenten niet uit- vorige gemeente Schore en veel arbei- stelbaar, maar voor de rest is het niet ders uit Hansweert zijn daar in dezo urgent. Over de kanaalwerken zegt landbouw werkzaam. Bij realisering van I hij niet te verwachten, dat wanneer in de nieuwe rijksweg zal Schore nog meerplaats van Kruiningen een andere ge- op Hansweert zijn aangewezen. Ook hij meen te van 10.000 inwoners bij R.W.S. is tegen opname van Yerseke. Voor wat betreft de godsdienstige en politieke sa menstelling is er wel degelijk verschil tussen de bevolking van Yerseke, Hans weert en Kruiningen (in mindere mate). Dat bij samenvoeging de plannen tot aanleg van een insteekhaven en vesti ging van industrie bij Vlake spoediger verwezenlijkt zullen worden, is voor hem een vraag. De verwezenlijking hiervan zal z.i. afhangen van Rijkswaterstaat. Wanneer daar de overtuiging leeft dat er een insteekhaven moet komen, zal die er ook komen zonder samenvoeging. Het plan van G.S is voor hem alleen aanvaardbaar wanneer van de zijde van het gemeentebestuur van Yerseke meer gevoel wordt getoond voor de gemeen schappelijke belangen en wanneer Scho re ook aan de nieuwe combinatie wordt toegevoegd. Volgens de voorzitter zul len, wanneer geen samenvoeging plaats vindt, Kruiningen en Yerseke tot de kleinste gemeenten op Zuid-Beveland om medewerking zal vragen, deze die wel zal krijgen. Hij weet dat verschil lende diensten reinigingsdienst, brand weer) in een grotere gemeente beter tot zijn recht komen, maar hij meent toch ook dat door vrijwillige samenwer king, zoals is gebleken, ook veel is te bereiken, terwijl met het samenvoegen van Kruiningen en Yerseke, waarvan het hem bekend is dat Yerseke zich met hand en tand verzet, niet zo veel bereikt zal worden om alles goed te la ten verlopen. Bij samenvoeging voor Kruiningen zou men als voordelen kun nen zien, dat de grotere diensten ef ficiënter zouden kunnen werken, dat er meer vakbekwame ambtenaren aange trokken kunnen worden en dat men ge makkelijker wat zou kunnen bereiken, omdat de hogere ambtenaren en over heid een grotere gemeente meer toe staan. Er zijn echter ook grote bezwa ren: het verzorgingspeil van Yerseke laat veel te wensen over, de instelling en geaardheid van beide gemeenten lig gen hemelsbreed uiteen, waardoor een harmonische samenwerking moeilijk tot stand zal komen. Verder verzet Yerseke zich in alle bevolkingsgroepen tegen samenvoeging en daarom wil hij de laat ste zijn de mensen tegen hun zin in een gedwongen samenvoeging met Kruinin gen te brengen. Toevoeging van Schore is voor Hansweert levensnoodzakelijk, terwijl hij ook van mening is, dat Scho re bij toevoeging aan de gemeente Kruiningen zal blijven bestaan en bin nen afzienbare tijd met Hansweert aan- eengebouwd zal zijn. Wat Oostdijk be treft is volgens hem de strijd bij de vo rige grenswijziging al gestreden en ver loren. Wanneer wij nu de argumenten van B. en W. gaan onderschrijven, val len wij ze voor Schore af. En wanneer Oostdijk zich realiseert dat het niet mogelijk is Kruiningen en Krabbendijke tegen elkaar uit te spelen, zullen ze daar voor Krabbendijke kiezen. Met be trekking tot Yerseke zegt hij tenslotte nog te verwachten, dat de ontwikkeling aan het kanaal bij» de nieuwe te vor men gemeente helemaal niet van de grond zal komen en dat in de nieuw te kiezen raad de leden van Yerseke zich voor de eigen haven zullen inzetten en iedere ontwikkeling aan het kanaal te gen zullen houden. Wanneer Yerseke gaat beseffen dat het in het belang van de gemeente noodzakelijk is samen te voegen, zou hij over combineren willen praten, terwijl zonder toevoeging van Schore voor hem samenvoeging met Yerseke volkomen onaanvaardbaar is. De voorzitter merkt op, dat deze ver gadering eigenlijk een dag later had moeten worden gehouden, dan had men de argumenten van Yerseke gekend. Zowel Kruiningen als Yerseke zullen hun eigen standpunt moeten bepalen. Als men op het standpunt staat, dat schaalvergroting nodig is, waarom zul len dan wel Schore en Hansweert en niet Kruiningen en Yerseke samenge voegd kunnen worden. Dhr. Slabbekoorn (P.v.d.A.) vindt dat het plan tot herindeling van ge meenten al redelijk ver is gegaan, maar hij is van mening dat het mogelijk en wenselijk is nog verder te gaan en hij ziet in dit verband drie mogelijkheden. Ie. Indien het Reimerswaalplan zou worden gerealiseerd, dan is het in ver band met de streekontwikkeling beter, dat Oostelijk Zuid-Beveland tot één ge meente zou worden gevoegd. 2e. Indien de kanaalzone tot ontwikkeling zou ko men, dan zou hij graag zien dat de KW YK-gemeenten worden samengevoegd. Het industrieterrein komt dan centraal te liggen en het touwtrekken wordt voorkomen. Het belang van Yerseke zou daarmee gediend zijn en de leefbaarheid worden vergroot. 3e. Het plan zoals het er ligt. Hij is het geheel eens met B. en W., maar betwijfelt of de argumen ten voor Oostdijk steekhoudend genoeg zullen zijn. De wens dat Schore bij Krui ningen en Yerseke gevoegd wordt on derschrijft hij. De splitsing in 1941 was geen gelukkige en nu zou dan hereni ging kunnen plaats vinden van de ka tholieke en protestantse gemeenschap pen. Ook de nieuwe rijksweg maakt de ze toevoeging een noodzaak. T.a.v. Yer seke verwacht hij wel moeilijkheden, maar hij hoopt dat het gezonde ver stand het zal winnen van emoties en sentimenten. De mogelijkheden tot ont wikkeling moeten worden aangegrepen, voor arbeidsgelegenheid moet worden gezorgd en de haven moet worden ge moderniseerd om watertourisme moge lijk te maken. Het plan tot het geschikt maken van de slikhaven te Hansweert voor overslag beschouwt hrj niet anders dan met een kluitje in het riet sturen. De industrie dient volgens hem een plaats te vinden tussen Vlakebrug— Postbrug en Yerseke. Verder is hij het in vele opzichten eens met het betoog van dhr. Griep. Dat de argumenten om Oostdijk bij Kruiningen te krijgen niet voldoende zijn, kan de voorzitter niet onderschrijven. Hij gelooft dat er een grote meerderheid voor Kruiningen is. Dhr. Pouwer (C.H.) is voor Oostdijk en Schore, doch tegen samenvoeging met Yerseke. Ook dhr. Hoogstrate (A.R.) is voor Schore, en hij gelooft verder dat het wat Oostdijk betreft een vechten tegen de bierkaai is. Ala Yerseke bij Kruinin gen komt is hij daar niet blij mee,, maar hij zai er zich niet tegen verzetten. Dhr. Lokerse (S.G.P.) gelooft dat er altijd een groot verschil is geweest tus sen Yerseke en Kruiningen en daarom is hij tegen deze combinatie. Oostdijk is volgens hem meer op Krabbendijke ge oriënteerd en hij is voor opname van Schore. In zijn slotwoord zegt de burgemees ter het jammer te vinden, dat het prae- advies niet volledig onderschreven wordt. De kleine gemeenten op Zuid-Beveland gaan steeds verder achteruit en daar om moet gestreefd worden naar grotere gemeenten. PUROL-POEDER Geslaagd en gefeliciteerd. Aan de Psychiatrische Inrichtingen te Den Dolder slaagde Zr. Rie Verbrugge voor diploma B. Plattelandsvrouwen bijeen. De Bond van Plattelandsvrouwen af deling Kruiningen en Omstreken hield haar oorspronkelijk geplande buiten middag in de gastvrije woning van de presidente, mevr. Baarens-van Aalst al hier. De presidente verwelkomde in het bijzonder de spreekster van deze mid dag, mej. P. Vogelaar, die momenteel werkzaam is bij de „Martha Stichting" te Alphen a.d. Rijn. Mej. Vogelaar hield een praatje over haar werk in de vluch- telingenkampen in Oostenrijk. De presi- aente dankte namens allen mej. Voge-| laar voor haar gevoelvolle causerie en deed deze dank vergezeld gaan van een boekenbon en een doos chocolade. In het! Verdere gedeelte van de middag werd! door allen met veel animo een ganzen bordspel gespeeld. Uitvoering „Jong Crescendo". De Kruiningse bevolking blijkt de laat ste tijd weinig waardering te hebben voor de aktiviteiten van de plaatselijke' verenigingen. Ook de hondendressuur- demonstratie afgelopen zaterdag werd grotendeels door mensen van buiten hetj eigen dorp bezocht. Vrijdagavond a.s. geeft het jeugdkoor, „Jong Crescendo" haar jaarlijkse uit voering. Op het programma staat het j zangspel „De vrolijke Schoenmaker", j Gelukkig toont de jeugd belangstelling te hebben voor het verenigingsleven. Hoe kunnen wij de jeugd meer stimuleren dan er voor te zorgen, dat „Ons Dorps- j huis" tot de laatste plaats is bezet? j Laat daarom de TV vrijdagavond eens afstaan. „Jong Crescendo" garandeert! u een prettige avond. E.M.M. naar buurtschappen. Zaterdagavond zal de Kon. Harmonie E.M.M. een muzikaal bezoek brengen aan de buurtschappen Vlake en Oost dijk. en bescherming De verlengde veerboot in de vaart. Woensdag 2 uur is de vernieuwde veerboot „Koningin Juliana" weer in de de vaart genomen. Op de werf „De Schelde" is de boot met 13 meter ver lengd, waardoor de capaciteit met 40 is gestegen. In tegenstelling tot de „Prins Bernhard" is de „Koningin Ju liana" aan de uiteinden afgesloten; dit is gedaan omdat deze boot in nood gevallen dienst kan doen op het veer VlissingenBreskens De postduiven. Met 40 duiven werd door de P.V. „De Vrijheidsduif" alhier deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Angoulème, af stand 704 km. De. uitslag was: 1, 2 en 3 Joh. Meijer; 4 en 8 C. van Koeverin- ge; 5 J. Waverijn; 6 M. Poleij; 7 A. Stroosnijder. Voor de vlucht van Dourdan waren 140 duiven in concours. Hier was de uit slag: 1 K. Tjarks; 2 en 22 J. Wisse; 3, 5, 23 en 28 J. Krombeen; 4 en 24 J. Stroosnijder; 6 en 10 J. Waverijn; 7, 12, 13 en 30 P. Kakebeeke; 8 C. van Paas- schen; 9 A. Stroosnijder; 11 en 15 Steenpoorte-Buijze; 14 en 33 J. J. Oele; 16 en 20 M. Blok; 17 Schrier-Neve; 18, 27, 34 en 35 H. Poleij; 19 Joh. Meijer; 21 M. Kole; 25 Jac. Kosten; 26 P. Wil- leboer; 29 H. Dek; 31 en 32 J. Voois. Avondvierdaagse van de N.W.B. Goede wijn behoeft geen krans en daarom is het onnodig de avondvier daagse, die van 15 tot en met 18 juni a.s. hier gehouden wordt, aan te beve len. De vierdaagse wordt gehouden on der auspiciën van de Ned. Wandelsport bond en het is de opzet van de Bond deze wandelmanifestatie, voor zo ver mogelijk, in geheel Nederland in dezelf de week te doen plaats vinden. Vorig jaar werd in totaal door 81.000 wandel sportliefhebbers meegedaan en men ver wacht dat dit jaar de deelname nog groter zal zijn. Voor Zeeland is, hoe kan het anders, de organisatie in han den gegeven van dhr. J. van de Parel. In Kruiningen wordt maandagavond om 7 uur gestart op de Markt. Door de jeugd van 10 tot 14 jaar wordt per avond 10 km gelopen, terwijl de deelne mers vanaf 14 jaar drie avonden 15 km en één avond 20 km lopen. Ook nu weer is het geen prestatietocht en dit houdt in, dat ieder zo vlug of zo langzaam kan lopen als hij of zij zelf wil. Zien wij u maandagavond ook aan de start? Jo de Roo in de tour. Onze dorpsgenoot Jo de Roo zal dit jaar meerijden in de Ronde van Frank rijk. De kopman Anquetil wilde drie Ne derlanders in zijn ploeg opgenomen zien, -w^,dufl. ook Jo, De- Tour gaat 22 juni a.s. van start. Auto in kippenhok. Zondagnacht heeft de politie een man ter ontnuchtering uit Hansweert naar het daarvoor bestemde lokaal in Krui ningen gebracht. Deze persoon had het gepresteerd in Hansweert met zijn auto een houten kippenhok binnen te rijden alsof het de stalling van de auto betrof. Er moest een takelwagen aan te pas komen om de auto uit deze positie te verlossen. Hoe de kippen hebben gerea geerd, is ons niet bekend Propaganda-avond. De muziekvereniging heeft een gebrek aan jonge leden. Om dit gebrek in de toekomst te kunnen ondervangen, orga niseerde „Scheldegalm" dinsdag j.l. een propaganda-avond in de zaal „Zeelan- dia". Het uiteindelijke doel hiervan was tot oprichting van een „jeugdkorps" te komen. Hoe onze muziekvereniging dit graag zou hebben, konden de aanwezi gen, waaronder de scholieren, met eigen ogen en oren zien en horen. Want het jeugdkorps uit Heinkenszand „Jong Euterpe" gaf een pracht van een de monstratie. Volledig geüniformeerd ga ven deze 30 jongelieden een voorbeeld, van wat er na 3 jaar flinke studie be reikt kan worden. Wat muzikale pres tatie betreft, daar kunnen nog vele ge wone korpsen van leren. Een bewijs werd wel met Pinksteren in Kruiningen ge leverd. Daar behaalden ze een le prijs. Vice-voorzitter A. de Poorter verwel komde de aanwezigen, waarna dhr. H. Eversdijk, hoofdonderwijzer van de o.l.s. te Heinkenszand, bijzonderheden vertel de over ontstaan e.d. van dit korps. Bij de gespeelde muzieknummers gaf hij een korte toelichting. We hopen, dat „Scheldegalm" met het organiseren van deze avond tot de oprichting zal kunnen komen van een jeugdkorps. Vernieling. Nog altijd hangt er in het wachtlo kaal voor buspassagiers het lectuur- kastje van het Rode Kruis. Men weet, dat men daar boeken en tijdschriften voor de zieken in kan deponeren. De ouders doen er echter goed aan, dit ook nog eens tegen de kinderen te zeggen. De hebben er blijkbaar geen begrip van waartoe dit dient, want dit kastje wordt door de jeugd meer gebruikt om hun vernielzucht op bot te kunnen vieren. De ouderen doen er daarom goed aan (sn het Rode Kruis zal hun daarvoor dankbaar zijn) de jongelui op hun on hebbelijkheden te wijzen. Collecte. De collecte t.b.v. het Nederlandse Rode Kruis bracht alhier op 463,29 (verleden jaar 344,74). Bevordering. Eén dezer dagen is de sluisknecht M. Fraanje bevorderd tot hulp-sluis- meester. Aanstelling. Aan de weegbrug station Rilland- Bath is tot weegster aangesteld mevr. Koopman. Wedvluchten. De postduivenhoudersvereniging „De Luchtpost" hield een wedvlucht vanuit Vilvoorde. De uitslag was: 1, 7, 9 en 18 G. v. d. Griek; 2 Jac. van Stel; 3, 4, 6, 8, 12, 13 en 22 M. Weststrate; 5 en 21 H. Roeland; 10 A. v. d. Klooster; 11 en 14 S. J. Prevo; 15 en 16 M. Sentse; 17, 19 en 20 C. Coremans. De uitslag vanuit Creil was: 1, 3, 4, 7, 8, 13, 14 en 17 M. Weststrate; 2, 5 en 6 Jac. van Stel; 9 M. Sentse; 10 en 12 J. G. van Hemert; 11 H. Roeland; 15 en 16 C. Coremans. De damesprijs werd gewonnen door Jac. van Stel met de 2e prijs. Geslaagd. Voor het eindexamen middelbare meis jesschool aan het clwastelijk lyceum voor Zeeland te Goes, slaagde mej. P. J. van Zweden alhier. Brandweerwedstrijden. Zaterdag werden te Kortgene de pro vinciale brandweerwedstrijden gehou den, waaraan 19 korpsen deelnamen. De Rillandse vrijwillige brandweer be zette met 640 punten de tiende plaats. Mijnhqrdt's Zenuwtabletten Nieuwe leerlingen. Bij de Rehobothscnool (mulo) zijn 39 nieuwe leerlingen ingeschreven. Bij de school der Geref. Gemeente bedroeg dit aantal 22, tegen 18 die de school gaan verlaten. Bij de Hervormde school zul len 13 kinderen voor het eerst de pen leren hanteren; 12 leerlingen gaan hier de school verlaten. Het leerlingenaantal van de openbare school zal toenemen met 7, want daar komen 12 nieuwe leer lingen erbij en zullen er 5 vertrekken. Boerenleenbank. In de maand mei werd bij de Boe renleenbank ingelegd 291.487,91; in dezelfde periode werd opgenomen 449.527,25. Het totaal ingelegde te goed eind mei bedroeg 10.038.871,55. In dezelfde maand werden 23 nieuwe boekjes uitgereikt. Voetbal. Het tweede elftal speelde tegen Veere I en verloor met 85. De junioren C I waren fortuinlijker in hun wedstrijd te gen Kruiningen C I, want ze wonnen met 41, evenals A I, die met dezelfde cijfers wonnen van Veere A I. De vei ling voetbalde tegen de veiling van Ka- pelle met een gelijk spel als uitslag, 3—3. Wedvlucht. De P.V. „De Luchtbode" vloog dit keer vanuit St. Denis met de volgende uitslag: 1, 2 en 25 M. Sinke; 3, 7, 9 en 15 K. M. Staal; 4, 8, 10, 11, 13, 16, 18, 21, 22 en 23 C. A. van Oosten; 5 J. J. de Jonge; 6, 14, 20 en 24 A. A. Visser; 12 J. Moerland; 17 A. Geerts; 19 N. J. Polderman. Schoolreisjes. Het is weer de tijd van de schoolreis jes. Vorige week donderdag ging de School met de Bijbel naar het schone Limburg. De jongste klassen van de Hervormde school trokken vrijdag naar Tilburgs dierentuin en deden op de te rugweg de speeltuin van Bergen op Zoom aan. Eerste prijs. Bij de jeugdwedstrijden in Oostkapel- le heeft de gymnastiekvereniging „Spar ta" een goede beurt gemaakt. De meis jes behaalden er een eerste prijs, ter wijl de jongens met een tweede prijs te rugkwamen. Zaterdag a.s. zal Sparta" deelnemen aan de kringwedstrijden te Sas van Gent, die daar worden geor ganiseerd i.v.m. het 75-jarig bestaajr van „Thor".

Scheldebode | 1964 | | pagina 2