de versnapering van de eerste T^ BAAYENS DO ^T - ^nraare YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE ifM®W^WilWaWAWMWAWMWAWijWAW^W/;iW^WiW^w»MAW.'AW/,«'r:.m ^üi^w*! Reis ouden van dagen. Deze week kwam het comité dat jaar lijks de rondrit voor ouden van dagen organiseert in vergadering bijeen ter bespreking van de plannen voor dit jaar. Besloten werd de reis dit jaar te houden op woensdag 24 juni a.s. De tocht gaat ditmaal door een gedeelte van Brabant, waar men tot nog toe niet is geweest. Vanuit Bergen op Zoom gaat het naar Willemstad, waar men de kof fie zal gebruiken. Vandaar gaat het verder via Zevenbergen, Made, waar schijnlijk naar Dongen, in welke plaats men het middagmaal denkt te nuttigen. Vatrait Dongen volgt een tocht naar Oisterwijk. Aan deze mooie plaats heb ben deelnemers van vorige reizen de mooiste herinneringen. De laatste pleis terplaats zal dan weer Breda zijn. In de loop van volgende week hopen de comitéleden de burgerij te bezoeken voor het in ontvangst nemen van hun bijdra ge om deze tocht mogelijk te maken. Wii wensen het comité veel succes met him organisatie. Gemeentebelasting. Er blijken nog heel wat inwoners be- la§jyig schuldig te zijn aan de gemeen te-ontvanger en wel met name reini gingsrechten. Hij kan de emmers niet gratis laten ophalen heeft hij ons mede gedeeld en zal ieder die niet spoedig zijn schuld aan hem voldoet, de beken de boetebriefjes laten uitreiken. Men zij dus gewaarschuwd! Publieke verkoping. Vrijdagmiddag werd door notaris Van Dissll in zaal Nolet publiek verkocht het woonhuis Kerkhoekstraat 15, ten verzoeke van de erven Lindenberg. Hoogste inschrijver was dhr. L. Paauwe voor 9.777,Koper werd dhr. M. Koeman te Waarde voor 13.100, Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand mei werd bij het kantoor der rijkspostspaarbank alhier ingelegd 24.589,41 en terugbetaald 17.595,77. Gevonden voorwerpen. Gevonden een kinderkousje en een zwgjrt lederen jack. Terug te bekomen ter "gemeentesecretarie. Gevonden voorwerpen. Gevonden een zwembroek en hand doek en een vulpen. Inlichtingen ter ge meentesecretarie van Wemeldinge. Voetbal. Zaterdag speelden op het sportveld aan de Bonzijweg een tweetal elftallen voor de samenstelling van het elftal dat zal spelen in het toernooi der afdelingen om de Weekenstrobeker. De roden won nen met 53. De doelpunten werden ge scoord door Th. v. d. Vught, Hoek; J. Eikenhout, Kats; F. Kousemaker, Ka- pelle, 3 x; A. v. d. Melden, Mevo, J. de Bourgraaf, Wemeldinge en M. de Boer, Brouwershaven. Een matige repetitie wasser te zien, wat vermoedelijk wel in hegfaararme weer te zoeken was. Hoofdopziener nam afscheid. Zaterdag nam de hoofdopziener M. S. van Hekke wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd afscheid bij de Visserijpolitie- Ir. J. D. Dorst was de eerste spreker. Hij memoreerde de 24 jaar dat Van Hekke bij de Visserij politie is geweest. Als voorzitter van het bestuur der Visserijen op de Zeeuw se stromen bood hij de scheidende hoofd opziener een bloemstuk aan in de vorm van een boot en een kleurenfoto van het vaartuig ,,De Zwaluw". Voorts werd het woord gevoerd door dhrn. C. Pekaar als voorzitter van de visserijvereniging te Yerseke, adjudant L. de Best als groeps commandant van de rijkspolitie te wa ter te Wemeldinge, J. Lotens als sluis- meester van Wemeldinge, Laman Trip namens de rijksvaartuigendienst. Dhr. Van Hekke dankte tot slot alle sprekers en voor de vele cadeaus. Dhr. Van Hek ke is op 4 juli 1920 bij de Visserijpo litie in dienst gekomen als matroos 3e klas. In 1939 werd hij schipper 3e klas, in 1948 opziener en in 1954 hoofdopzie ner. Dhr. Van Hekke was op de Zeeuw se wateren een gezien persoon. Plattelandsvrouwen. Voor de Bond van Plattelandsvrou wen afd. Wemeldinge werd door het Ne derlands Zuivelbureau een gezellige en leerzame demonstratie gegeven. Aller lei aparte en smakelijke dranken, ge rechten en hapjes, zowel zoet als har tig werden op vakkundige wijze klaar gemaakt en door de aanwezigen gecon sumeerd. Voor de afd. Wemeldinge werd een tweede prijs behaald in de naai- wedstrijd afd. Zeeland door mevr. A. v. Gorp-Pieterse. Door de presidente werd zij dan ook hartelijk gelukgewenst met deze prestatie, hetgeen vergezeld ging van een aardige attentie. Aan het eind van de avond bracht mevr. Eckhardt- Dominicus haar welgemeende dank aan mevr. Meijer voor het gebodene. Coöp. Boerenleenbank. Bij deze bank werd in de maand mei aan spaargelden gestort tot een bedrag van 147.768,77 en terugbetaald tot een gedrag van 179.601,02. Het saldo aan 't eind der maand bedroeg 4.778.037,26. Er werden in mei 16 nieuwe boekjes uitgereikt. Weegbrug. De maatschappij „Weegbrug Bonzij brug" is geliquideerd. Deze maatschap pij werd gesticht in 1890 met 40 aan delen op initiatief van de landbouwver- eniging en in verband met het toenemen van de verbouw van suikerbieten. De eerste brug, die een weegvermogen van 5000 kg had, werd geplaatst bij de Bon zijbrug. Na het gereedkomen van de derde sluis werd in 1920 aan de nieuwe loswal een tweede weegbrug geplaatst. Na 1944 werd de weegbrug aan de Bon zijbrug overbodig en is deze opgeruimd. De weegbrug heeft steeds in een grote behoefte voorzien en steeds tot voldoe ning van gebruikers en aandeelhouders gewerkt. Gewogen werden suikerbieten, pulp en aardappeleen, maar ook grint, kunstmest, hooi en stro, in de eerste jaren ook oesters en fruit en in de laat ste jaren graan en kolen. In 1963 be sloot de C.Z.A.V. voor zichzelf een weeg brug aan te schaffen, waardoor de ren tabiliteit van de bestaande weegbrug in gevaar kwam. Gelukkig kon er een bil lijke overeenkomst getroffen worden en is de weegbrug door de maatschappij verkocht aan de C..ZA.V. Hiertoe werd met algemene stemmen besloten op een vergadering van aandeelhouders, waar 39 van de 40 aandelen vertegenwoor digd waren. Tevens werd met algemene stemmen besloten om de maatschappij ie liquideren. Dit heeft tussentijds zijn beslag gekregen en hiermee is een oude Wemeldingse dorpsverenigtng verdwe nen. Rijkspostspaarbank. Op het postkantoor alhier werd in de maand mei aan spaargelden gestort tot een bedrag van 29.674,67 met 140 in leggingen en terugbetaald tot een be drag van 34.634,59 met 60 terugbeta lingen. Er werden in de maand mei 5 nieuwe boekjes uitgereikt. Raadsvergadering. Vrijdagavond komt de raad der ge meente Wemeldinge in openbare verga dering bijeen in het gemeentehuis. De agenda vermeldt onder meer een voor stel tot benoeming van een hoofdleid ster aan de kleuterschool, mevr. C. C. J. v. d. Linde-Goeree, thans waarnemend hoofdleidster, met ingang van 1 april. Een voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting voor 1963. Voorstel tot verpachting van het weiland aan de j Hoogeweg aan dhr. A. Moelker. Voor- j stel tot aankoop van de woning met schuur, erf en tuin aan de Zd. Achter weg no. 19 van dhr. A. Moelker. Dit perceel is gelegen in het uitbreidings plan. Aanbieding van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1962. Voorstel tot deelneming aan het plan tot het bouwen van een aantal woningen j volgens de plannen van de stichting Ra- tiobouw. Behandeling van de brief van j Ged. Staten van Zeeland betreffende de herindeling van de gemeenten op Zuid- j Beveland en het concept antwoord op gemaakt door B. en W. Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor Kruiningen der rijks- postspaarbank werd in de maand mei ingelegd een bedrag van 27.028,32 en terugbetaald een bedrag van 9.211,86. Hondendressuur. Zaterdagmiddag a.s. wordt, op initia tief van de buurtvereniging „De Nijver heid", door „Edel Trouw" uit Bergen op Zoom een demonstratie gegeven met voor politiedienst afgerichte honden. Onder andere zal men kunnen zien, hoe een politiehond te hulp komt, indien een met kinderwagen wandelende moe der wordt lastig gevallen. De honden zijn zeer „scherp", maar tevens ver trouwd om tussen het publiek te wer ken. We vertrouwen dat er hier, even als in andere plaatsen, voor deze unie ke demonstraties veel belangstelling zal zijn. De toegangsprijs kan in ieder ge val geen bezwaar zijn, want die is maar 0,50. Teenershow een Top. De show, die zaterdagmiddag in „Ons Dorpshuis" werd gebracht, is wat de uitvoering betreft een top. Het was een genot om te horen en te zien, wat al de nog jeugdige artisten voor het voetlicht brachten. De belangstelling van de tee ners was echter een Flop, maar dat zal wel te wijten zijn aan het warme weer. Is het niet het overwegen waard nog maals een dergelijke show te organise ren, maar dan in het winterseizoen? 's Avonds bleek het dorpshuis bijna te klein te zijn om al de danslustige tee ners te bergen. Raad akkoord met ratio-bouw. De gemeenteraad ging in de verga dering van 29 mei j.l. zonder hoofdelij ke stemming akkoord met het voorstel tot vaststelling van de bedragen voori 1963 van het kleuteronderwijs, het voor- j stel tot het aanbrengen van de 11e wij- ziging in de gemeentebegroting 1963 en het voorstel om i.v.m. de uitbreiding van het hoofdbuizennet van de waterlei ding in het uitbreidingsplan Hansweert- west een jaarlijkse opbrengst aan wa tergel den te garanderen van 12 van 11.500,(aanlegkosten) 1380, Daarna werd het voorstel tot deelne ming aan het plan voor arbeidsbespa rende woningbouw behandeld. De voor zitter deelde mee, dat de bouwstroom in Kruiningen start met 20 woningen, zich daarna in westelijke richting tot Goes voortzet en terugkomt naar Hans- weert, waar 40 woningen zullen wor den gebouwd. Dhr. E. Suy (K.V.P.) vindt dat Kruiningen, gelet op de an dere gemeenten (Kapelle 80, Krabben- dijke 60) er met 60 woningen slecht af komt. Verder gelooft hij wel dat het arbeidsbesparend is, maar of het geld- besparend zal zijn, betwijfelt hij (huur prijs 22,Ook heeft hij beden kingen tegen het aannemersbedrijf dat deze woningen zal bouwen. In het ver leden hebben we van de Fa. Schrijver meer last dan plezier gehad, zo zegt hij. De voorzitter antwoordde hierop, dat het bedrijf door jonge leiding, vooral wat de organisatie betreft, veel is ver beterd. Er wordt echt arbeidsbesparend gewerkt en verder is het hier de enige aannemer, die zo'n groot aantal huizen (300) aankan. Een combinatie van aan nemers is niet te verwezenlijken. Voor de grootste gemeente in zielental op Zuid-Beveland na Goes, zijn we met 60 woningen inderdaad niet zo best be deeld, maar we mogen toch niét onte vreden zijn, want eerst hadden we slechts 45 woningen te bouwen. De prijs is inderdaad hoger, doch de huizen zijn1 ruimer en solider (betonnen vloeren, vliering ook bruikbaar). Dhr. Hoogstra- te (A.R.) vroeg zich af, hoe het moge lijk is bij zo'n omvangrijk project nu al vast te stellen, dat er overal geheid moet worden. Hierop antwoordde de voorzitter, dat een grondonderzoek heeft uitgewezen dat dit nodig is. De zwaarte van de huizen is bij betonbouw ook veel groter. Na enige discussie werd ook dit voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Het voorstel tot vaststel ling van de gemeenschappelijke regeling reinigingsdienst werd aangenomen met de aantekening, dat dhr. Polderman (V. V.D.) geacht wenste te worden te heb ben tegengestemd. De raad ging er ver der mee akkoord de reinigingsbijdrage ingaande 1 jan. '65 te verhogen van 10,— tot 12,50 per jaar. Met het voorstel tot het verlenen van premies voor de verbetering van de woning Hoofdstraat 29 te Hansweert en voor de vervanging van een houten privaat en het aanbrengen van een douche-ruimte in de woning Nieuwstraat 33 te Hans- weert, kon men zich ook verenigen. Daarna werd het belangrijkste punt van deze vergadering besproken: de her- indelingsvoorstellen van G.S. en het naar aanleiding hiervan door B. en W. aan de *raad gezonden prae-advies. De me ningen bleken over deze belangrijke kwestie nog al verdeeld te zijn. Slechts de fraktie van de P.v.d.A. kon ^ich bij monde van dhr. Slabbekoom geheel ach ter B. en W. stellen, terwijl dhr. Hoog- strate, hoewel hij de plannen niet ver heugend kon noemen, zich niet zou ver zetten. Met de opname van Yerseke in de nieuwe combinatie kon het overgro te deel van de raad het niet eens zijn. Het verschil in aard van de bevolking tussen Yerseke en Kruiningen is te groot. Wel was de raad het eens met het advies van B. en W. Schore in de combinatie op te nemen. Zowel voor Schore als voor Hansweert is dit een levenskwestie. Door de nieuwe vier- baansweg zal Schore geheel van Kapel le geïsoleerd worden. Tegen opname van de buurtschap Oostdijk waren dhrn. Suy en Lokerse (S.G.P.). In zijn slotwoord zei de voorzitter het jammer te vinden dat de raad zo weinig oog voor de toe komst had. Over het verschil in bevol- kingsaard tussen Kruiningen en Yerse ke had de voorzitter reeds gezegd, dat dit ook zo was tussen Kruiningen en Hansweert. En het gaat toch prima! Op reis. De vorige week is er heel wat afge reisd. Donderdag hebben de leden van de Hervormde Vrouwengroep de huis houding gelaten voor wat het was en zijn op stap gegaan. Hoe de stoffen ge maakt worden werd gezien in de Ploeg- stoffenfabriek in Bergeyk, en in Oister wijk bezichtigden de dames een potten bakkerij. Aangenaam verpozen was het verder in het vermaakcentrum Euro- strand te Westerhoven. De leerlingen van de le en 2e klas van de Landbouwhu'ishoudschool hebben vrijdag een bezoek gebracht aan de Deltawerken. Van Hellevoetsluis uit voer men per boot naar de bouwput. Daarna ging het naar Rotterdam. Tot slot van de reis verbleef men nog enige tijd in de speeltuin te Bergen op Zoom. Dezelfde dag maakte het personeel van de N.V. Maas een uitstapje. Zij trokken naar Dinant, waar natuurlijk de citadel werd bekeken. Zelfs het oud ste personeelslid (66 jaar) liet zich er niet van weerhouden een tochtje in een berglift te maken, 's Avonds vertoefde het gezelschap nog enige tijd in Antwer pen, waar ook de koffiemaaltijd werd gebruikt. Natte zondagochtend. Voor de familie Q. uit de Slotstraat zette de zondag minder prettig in/Boor een lekkage in de waterleiding kwam er een grote hoeveelheid water in de kelder. Zoveel, dat dhr. Q. het niet aan- geschept kon krijgen. De hulp van per soneel van de waterleidingmaatschappij was dan ook onmisbaar. 't Was druk. Het is al lang een bekend feit dat Zeelands hoofdweg niet berekend is op het steeds drukker wordende verkeer. Zeer zeker in de zomermaanden niet. De politie had dan zondag ook weer handen vol werk om het verkeer in rechte ba nen te leiden. Vooral bij de kruising RijkswegVeerweg ontstond stagnatie, want daar moest het verkeer, dat in twee files uit de richting Goes kwam, omgezet worden in één file (i.v.m. over gang in 2 rijstroken). Slechts één lichte aanrijding vond plaats en dat zal ieder die de drukte gezien of meegemaakt heeft, stellig meevallen. De postduiven. De uitslag van de wedvlucht vanuit Breteuil, waaraan door de P.V. „De Vrij heidsduif" alhier met 198 duiven werd deelgenomen, is als volgt: 1, 3, 4 en 29 H. Dek; 2, 9 en 50 M. Blok; 5, 28 en 43 G. de Bruine; 6, 21 en 36 J. Voois; 7 en 14 P. Kakebeeke; 8, 25 en 48 J. van Iwaarden; 10, 12, 13, 20, 26, 42 en 44 Steenpoorte-Buijze; 11 en 35 J. Stroo- snijder; 15, 31 en 41 J. Waverijn; 16 en 27 J. Oele Jzn.; 17 en 40 M. Poleij; 18 en 22 J. Krombeen; 19 C. van Koeve- ringe; 23 M. tSroosnqder; 24, 32, 33 en 34 A. Kole; 30 M. Kole; 37 en 39 J. J. Oele; 38 H. Poleij; 3 9en 45 W. van Velzen; 46 A. tSroosnijder; 47 J. Wisse. ■**»&- Geslaagd, en gefelictieerd Mej. H. J. Pieterse alhier slaagde te 's-Gravenhage voor de juniorencursus Instituut Laurillard. Coöp. Raiffeisenbank. Bij de spaarbank van de Coöp. Raif feisenbank „Kruiningen" werd in de maand mei 1964 ingelegd 250.763,97 uitbetaald 146.798,09 meer ingelegd 103.965,88 Het saldo per ultimo mei bedroeg 10.642.781,22. Er werden in dezelfde periode 15 nieuwe boekjes uitgereikt. Extra vergadering raad. De notulen van de vorige vergadering eisten de goedkeuring van de raad voor dat doorzending aan G.S. mogelijk was. Daarom kwam de raad woensdagavond spoedheidshalve nogmaals bijeen. De agenda bevatte verder nog een tweetal punten, n.l. het voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1964 (5e wijziging) en het voorstel tot vaststel ling van de begroting voor de keurings dienst van slachtdieren en van vlees in de keuringskring Kruiningen voor 1965. Beide voorstellen werden zonder hoof delijke stemming aanvaard. Tenslotte werden de raadsleden in de gelegenheid gesteld vragen te stellen. Dhr. Bauer vroeg of er op toegezien kan worden, dat het open terrein in de Nieuwstraat een beetje netjes gehouden wordt. De voorzitter zal hieraan aandacht schen ken. Dhr. Griep vond, dat er bij de wie lerronde in Hansweert te weinig politie was. Dit werd döor dhr. Jansen beaamd. De voorzitter zal ook dit nader onder zoeken. Dhr. Slabbekoom vroeg of van de groenstrook in de Julianastraat nog een parkeerplaats wordt gemaakt en verder of het niet mogelijk is in de wo ning van de gemeentebode een douche aan te brengen. Beide punten krijgen de aandacht, aldus de voorzitter. Dhr. Jan sen wees er op, dat ook nu in het zwem- seizoen nog schapen op het strand (zee dijk) te Hansweert lopen, waardoor het nogmaals een vuile boel wordt. De voor zitter deed de toezegging, dat B. en W. in een schrijven hierover hun ongenoe gen kenbaar zullen maken aan de pach ter van de dijk. Tenslotte vroeg dhr. Suy of het niet wenselijk is de dorps huizen van Hansweert en Oostdijk ook onder te brengen in de stichting „Ons Dorpshuis" te Kruiningen. Ook dit punt zal nader worden bezien. Foei, jeugd!! De laatste tijd komen er bij de poli tie weer veel klachten binnen over hetj vernielen van de plantsoenen door de jeugd. De politie ziet zich daarom ge noodzaakt streng toezicht uit te gaan oefenen en zonodig krachtige maatre gelen te nemen. De" ouders kunnen ech ter onaangenaamheden helpen voorko men door hun kinderen er op te wijzen de plantsoenen ongemoeid te laten. Geen samenvoeging. In dè dinsdagavond gehouden raads vergadering was aan de orde de her indeling. De voorzitter gaf een uiteen zetting en las een opgemaakt rapport voor hoe de mening van het dagelijks bestuur in dit opzicht is en dat aan Ged. Staten ter kennis zal worden ge bracht. Dit rapport getuigt dat samen voeging op deze manier niet aanneem baar is. Het voortbestaan van zelfbe stuur voor deze kleine gemeente is noodzakelijk en is ook gebleken in de achterliggende jaren, zelfs eeuwen. Sa menwerken is mogelijk en noodzakelijk, samenvoegen in het geheel niet. Dit rapport vond bij alle raadsleden de vol le instemming. Ook zij staan achter het dagelijks bestuur. Dhr. K. van Hou- te (C.H.) noemde acht punten op die hij in het belang van een zelfstandige ge meente als Waarde acht. Hij noemde Waarde een geheql aparte gemeente, geheel agrarisch ingesteld, met 75 kleine zelfstandigen. Ook politiek. Ook hij had bezwaren, gezien geen vaste verbinding met kerngemeente als Krab- bendijke wat vervoer betreft en steeds een drukke verkeersweg te moeten pas seren. Dhr. M. van Houte (G.B.) pleit te in dit opzicht voor Waarde als histo rische gemeente van oudsher. Zijn lig ging, saamhorigheid en alles wat in de gemeente aanwezig en noodzakelijk is. En ook in de toekomst, wat betreft het Kreekrakplan en de ScheldeRijnver binding. Wij willen geen buitenwijk wor den van een andere gemeente. De ge hele bevolking, zowel kerkelijk als bur gerlijk, wil niet samengaan. Hij schaar de zich achter Rilland en veel andere gemeenten, zoals Yerseke enz. Dhr. C. Goud (S.G.P.gaf zijn visie hierover en noemde het in strijd met de goede orde op sociaal terrein. Wij zijn zeer trots op onze mooie gemeente met een krachtig zelfbestuur. Wij kunnen ons als S.G.P. ook niet bij een andere gemeenschap aansluiten. Dhr. M. van Fraassen (vrije lijst) noemde het rapport Ged. Staten van nul en generlei waarde. Waarde is een aparte gemeente, die ze op willen slokken nu het zich geheel in het her- verkavelingsgebied in goede banen heeft geleid, gepaard met grote offers. Nu we klaar zijn, willen we het ook zelf standig doen. Hoe zou G.S. er over den ken als Zeeland een vaste oeververbin ding krijgt met Zuid-Holland en Zee land eens bij Zuid-Holland gevoegd zou worden? Zouden zij dan ook geen vlam mend protest aanheffen voor hun zelf standigheid Daarom moeten wij ook vechten en geen vijfde wiel aan een wagen worden.' Dhr. M. Waterman (C. H.) herinnerde aan 1 mei 1963, toen het burgemeestersgezin feestelijk werd ingehaald. Men was toen blij, waaruit bleek dat we onze zelfstandigheid waard zijn en dat willen we handhaven, eigen baas en geen lijdende gemeenschap. De voorzitter dankte de leden voor hun uit gebrachte meningen en voor de waar derende en weloverwogen woorden en zal zich volledig geven aan de belangen van de gemeente en raadsleden voor hun zelfstandigheid. Verder kwam in be handeling een wijziging politieverorde ning met betrekking tot loslopende honden, wat de vorige vergadering werd aangehouden omdat de stemmen staak ten. Een voorstel in de vorige vergade ring ingediend door dhr. K. van Houte, wat inhoudt dat honden ankel los mogen lopen onder toezicht, l^am in stem ming. Hierbij bleek dat dit voorstel, zo als B. en W. dat steunden en voorstel len, aangenomen werd met 4 tegen 3 stemmen. Echter stemde voorsteller van dit punt, dhr. K. van Houte, nu zelf tegen zijn voorstel. Goedkeuring werd verleend tot verkoop van een "woning wetwoning Wilhelminastraat 12 aan de bewoner H. J. Kole. Ter gedeeltelijke financiering en investering van de Hoofdstraatvernieuwing werd een geld lening aangegaan van 60.009,Het presentiegeld van de raadsleden zal op voorstel van dhr. Van Fraassen ge bracht worden van 10,op 15,—. Bazaar. De voetbalvereniging zal vrijdag 5 en zaterdag 6 juni een bazaar organiseren in de pakhuizen van dhr. M. van Houte aan de Hoofdstraat. Openbare verkoping. Ten overstaan van notaris Steen- poorte te Kruiningen werd ten verzoeke van de erven A. Waterman verkocht een dubbel woonhuis met garage. Hoogste inschrijver en tevens koper dhr. Chr. v. Koeveringe voor 11.100, Bevorderingen. Bevorderd van de derde naar de vier de klas bij de lagere tuinbouwschool te Kapelle: A. J. Berman en J. J. Mol te Nisse; J. C. Ermerins te Hoedekensker- ke; A. W. Goud te Waarde; R. H. van Gorsel te Terneuzen; J. Goedegebure, J. J. F. Kole,; J. van de Plasse en J. Pie per te Nieuwdolp; J. 't Gilde te Hoek; J. van Harn, G. Houtekamer, L. L. Ruis- sen en L. Th. Vogelaar te Krabbendij- ke; C. Hannewijk en P. A. Karelse te Heinkenszand; P. Jongepier te Middel burg; C. J. Katsman, C. P. Katsman en W. D. Meulenberg te Wolfaartsdijk; A. Nieuwdorp te Kloetinge; G. M. H. van Maldegem te Kortgene; M. J. van Oos ten te 's-Gravenpolder; J. C. de Punder te Kwadendamme; C. T. Schipper te Kapelle; J. A. C. Tielkemeijer en J. J. van 't Westeinde te 's-Heer Arendsker- ke. Niet bevorderd: 2. Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle is in mei 10.917,74 meer opgenomen dan ingelegd. Er wer den 109 stortingen gedaan tot een to taal van 16.734,97, terwijl 55 terug betalingen werden gedaan tot een be drag van 27.652,71. Aan 2 nieuwe spaarders werd een boekje uitgegeven. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijkspoli tie te Kapelle zijn inlichtingen te ver krijgen over de aldaar als gevonden voorwerpen aangegeven goederen. Dit zijn: Een rubber laars, een regenbroek, twee korte rubber laarzen, een huis sleutel, een beugel van een landbouw-

Scheldebode | 1964 | | pagina 2