oo BAAYENS STEEK'N PLUIM OP UW HOED: SPAAR INGEZONDEN WEMELDINGE KRUININGEN De spaarbanken met volledige bankservice. HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE smetteloos zuiver BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN De speciaalzaak voor Uw BRIL Nationale Herdenkingsavond. De nationale herdenking van allen, die sinds 10 mei 1940 in het belang van het Koninkrijk zijn gevallen, zal dit jaar worden gehouden op maandag 4 mei. Van 's avonds 18 uur tot zonsondergang zullen van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Ver zocht wordt dit ook te doen van particu liere woningen en vaartuigen. Van 19.45 uur af tot dertig seconden voor 20 uur zullen de klokken worden geluid. Van 20 uur af tot twee minuten daarna zal volkomen stilte in acht genomen wor den. Met het oog op het karakter van deze nationale herdenkingsavond is het gewenst dat die avond geen openbare vermakelijkheden worden geboden en dat alle verkooplokaliteiten zijn geslo ten. ïn de sloot. Dezer dagen kwam het zoontje van dhr. Hollestelle aan de Nrd. Achterweg in de sloot aan deze straat, toen hij aan het spelen was met zijn step. Ge lukkigerwijze viel het dhr. Sinke op dat het kind plotseling was verdwenen van de weg. Met spoed begaf hij zich naar de sloot waar hij juist nog het kinder voetje boven water zag. Door snel in grijpen kon hij het kind op het droge brengen, welk geen nadelige gevolgen had. De step was boven op het kind te recht gekomen. Hulde aan dhr. Sinke voor de kordate manier van optreden. Brandweer. De vrijwillige brandweer presenteer de voor een aantal genodigden in het jeugdgebouw hun nieuwe uniform. Op deze bijeenkomst werd het woord ge voerd door burgemeester C. N. F. van Sas, die aan 5 leden van het korps een medaille uitreikte voor 12y2 jaar trou we dienst bij het korps. Dit waren de heren C. v. d. Cingel, W. Verbeke, H. M. van Stel, A. Veerhoek en A. Schou- wenaar. Verder sprak dhr. D. Takema uit Goes, voorzitter van de afd. Zuid en Noord-Beveland van de Vereniging van Brandweercommandanten. Deze zei dat Wemeldinge de primeur heeft van een volledig geüniformeerd korps; nie mand heeft dit nog volledig. Tot slot sprak de commandant van korps We meldinge, dhr. J. Hoogesteger, woorden van dank tot het gemeentebestuur. Koninginnedag. 's Morgens werd alhier voor het ge meentehuis een aubade gebracht door de schoolkinderen van de verschillende scholen en de muziekvereniging O.K.K. met de jeugddrumband. Voor het Jeugd gebouw stonden de leden van de vrijwil lige brandweer opgesteld om hun nieu we uniformen aan de bevolking te to nen. Burgemeester Van Sas richtte zich in een feestrede speciaal tot de kinde ren en liet op dit moment een telegram versturen naar de Koningin met de har telijke gelukwensen van de kinderen en de bevolking van Wemeldinge. Van de Dorpsstraat werd in optocht afgemar cheerd naar het sportveld aan de Bon zijweg, waar tot het middaguur kinder spelen waren georganiseerd. Na de mid dag volgde er een voetbalwedstrijd tus sen de leerlingen van de openbare la gere school en de christelijke school. De christelijke school, die de beker in haar bezit had, moest deze afstaan aan de openbare school, die de wedstrijd won met 20. 's Avonds werd er in de ga rage van dhr. Joh. Ruissen aan de Oranjeboomstraat een oranjebal gege ven, waarbij medewerking werd verleend door de TV-zangeres mej. Thea v. d. List. Onderscheiding. Onze oud-dorpsgenoot, sergeant-elek- tromonteur J. J. D. Oppeneer verwierf dezer dagen de bronzen medaille voor 12-jarige trouwe dienst bij de Kon. Ma rine. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente hechtte in de woensdag gehouden raadsvergadering z'n goedkeuring aan het voorstel van het college van B. en W., de grond-, rio- lerings- en bestratings werk en voor het bouwrijp maken van het uitbreidings plan ten zuid-oosten van de Welhoek straat onderhands op te dragen aan de Fa. F. Durjnhouwer Zonen te Goes tot een bedrag van 147.277,Mede als gevolg van de gestegen kosten in verband met loon- en prijsstijgingen wordt de uitgifteprijs voor bouwgrond in dit uitbreidingsplan gesteld op 20, per m2. Aan de Ver. tot verbetering van de Volkshuisvesting in de gemeente Kruiningen, genaamd ,,De woningbouw vereniging" werd t.b.v. het bouwen van 12 premiewoningen een perceel bouw grond verkocht groot 1721 m2 voor de prijs van 18,20 per m2. Aan het voorstel medewerking te verlenen tot stichting van een bijzondere kleuter school te Oostdrjk en hiervoor de nodige verbouwings- en inrichtingskosten te verstrekken, gaf de raad eveneens haar fiat. Gedacht is hiervoor het thans fun gerende verenigingslokaaltje te bestem men. Ook het voorstel tot het verlenen van een renteloos voorschot 9.000, aan de Kon. Harmonie E.M.M. voor aan schaffing nieuwe instrumenten in ver band met het feit dat het enige tijd ge leden opgerichte jeugdmuziekkorps Jong E.M.M. thans de eerste opleiding achter de rug heeft en nu aan een eigen in strumentarium toe is, werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. Verwacht kan worden, aldus de voorzitter, burge meester A. Schipper, dat een eerste af lossing reeds dit jaar zal geschieden van vermoedelijk 4.000,mede in verband met het feit dat door het An jerfonds een toezegging is gedaan ter gelegenheid van het eeuwfeest van E. M.M. een bedrag ter beschikking te stel len van 3.000,Wethouder J. .van Ballegooijen (P.v.d.A.) werd benoemd als lid van het algemeen bestuur van de centrale werkplaats „De Bevelanden" te Goes. Als lid van de commissie van toezicht op het sportterrein werden op aanbeveling van B. en W. benoemd de heren D. de Jong als vervulling der va- kature wijlen J. L. F. Kayser, W. van 't Hof en C. de Jonge. Medewerking tot woningverbetering voor vervanging van een tonnenprivaat in w.c. werd toe gezegd aan dhr. A. Ie Clercq te Hans- weert t.b.v. de woningen Werf dijk 7 en 9. De voorzitter deed voorts mededeling dat, nu het leerlingental der Uloschool is gedaald, bericht is ingekomen dat aan 1 leerkacht ontslag zal moeten worden gegeven. Hij deed het voorstel om aan dhr. W. J. Catsman eervol ontslag te verlenen als onderwijzer aan de school. Noodgedwongen moest de raad zich bij dit voorstel aansluiten, aangezien dit overeenkomstig de voorschriften der Onderwijswet geschiedt. Voorts deed de voorzitter mededeling dat op 18 mei a.s. in het raadhuis te Kapelle een vergade ring zal worden gehouden i.v.m. ar beidsbesparende bouwvolume. Aan deze bespreking zal worden deelgenomen door de gemeenten Go eg, Kloetinge, 's-Gra- venpolder, Kattendijke, Wemeldinge, Yerseke, Kruiningen, Krabbendrjke, Waarde en Rilland-Bath. Verwacht mag worden, aldus de voorzitter, dat onge veer augustus zal kunnen worden ge start met de bouw van deze arbeidsbe sparende wonignen. Het verkeer. Zondagmiddag 6 uur had op de Rijksweg ter hoogte van de Veerweg een aanrijding plaats tussen een per sonenauto bestuurd door S. L. M. v. N. die voorsorterende de Veerweg wilde af slaan en de op hem inrijdende auto be stuurd door L. W. uit Bergen op Zoom. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, wel aanzienlijke materiële schade. Ko ni nginnedag. Donderdag heeft Kruiningen de 55e verjaardag van H.M. Koningin Juliana gevierd met een feest dat was gepro grammeerd door het feestcomité. Reeds te kwart voor 8 klonken de tonen der reveille van de torentrans, gebracht door enkele leden der Kon. Harmonie E.M.M. Te 9 uur volgde een muzikale rondgang die vooral de jeugd op de been bracht. Deze muzikale rondgang vond z'n einde voor het gemeentehuis, waar de school jeugd en ook vele ouderen zich hadden verzameld voor een aubade, welke af genomen werd door het college van B. en W. en het feestcomité. In Ons Dorps huis was er voor de jeugd te genieten van een prachtig filmprogramma, terwijl in de Korenbeurs de traditionele alge mene vergadering werd gehouden. De te 2 uur gehouden knobbel-verkeersrit voor de jeugd mocht zich in een goede deel name verheugen. De gymnastiekvereni ging K.W.V. gaf op de Markt in de open lucht een staaltje van haar kunnen en hoewel het koud was, werd er met animo gewerkt, zeer tot genoegen van de vele aanwezigen. De knobbel-ver keersrit voor ouderen leverde niet die deelname op, die er van verwacht werd. Te 8.30 uur volgde een concert door de plaatselijke verenigingen, hetgeen be perkt bleef tot deelname van de gem. zangvereniging „Crescendo" onder lei ding van haar dirigent dhr. Adr. B. Holster en de Rock- en Twistband „The Violets" o.l.v. Jac. Stroosnijder. Beide concerten werden door een goed verte genwoordigd publiek hogelijk gewaar deerd, gezien het applaus wat hiervoor werd gegeven. E.M.M. deed inplaats van een concert op de tent, nog een korte rondgang door een deel van het dorp. In Ons Dorpshuis werd tot in de kleine uurtjes een oranjebal gehouden, waar toe een Belgisch Mortierorgel stond op gesteld dat velen uitnodigde een dansje op de gladde vloer te wagen. Jammer is het dat ook enkele minder aangename dingen zijn te vermelden. Zo werd tijdens het spelen van het Wil helmus door enkelen met knetterende bromfietsen heen en weer gereden, ook werd er door meerdere personen heen en weer werd gelopen tijdens het spe len van ons volkslied. Kan men geen eerbied tonen voor ons volksleid? Is het zoveel moeite eens even stil te staan tij dens h^t spelen van ons Wilhelmus? Wanneer iemand dit niet kan is het beter dat hij anderen niet door rijden of heen en weer lopen hindert en dus thuis blijft. Dodenherdenking. Maandag 4 mei 's avonds 8 uur zal op de openbare begraafplaats alhier weer een dodenherdenking van alle slachtoffers, zowel militairen als bur gers, die in de oorlog 19401945 zijn gevallen, plaats hebben. Overeenkomstig de wens van de regering wordt om 6 uur 's avonds van alle openbare gebou wen alsmede van particuliere woningen de vlag halfstok gehesen. De aankon diging hiertoe zal door klokgelui plaats vinden. Verkooplokalen en openbare ver makelijkheden zullen dan gesloten zijn. Te kwart voor 8 zal de klok weer gaan luiden, hiermede aangevende dat de do dengang een aanvang neemt en ver wacht wordt dat het publiek zich om 5 minuten voor 8 op de begraafplaats zal verzamelen waar, nadat het klokgelui ophoudt, twee minuten stilte in acht genomen zal worden. Na deze plechtig heid bestaat er gelegenheid bloemen op de graven van de gevallenen te leggen. Bedenk, dat zij die vielen, door hun dood onze vrijheid hebben betaald en toon dit door deelneming aan deze herdenking. De postduiven. Met 164 duiven werd door de P.V. De Vrijheidsduif alhier deelgenomen aan de wedvlucht vanuit Arras, afstand 156 km. De uitslag is: 1, 14, 20 A. Stroosnijder; 2, 4, 9 M. Poleij3, 6, 8 J. Voois; 5, 7, 32 A. Boone; 10, 12 H. Poleij; 11, 16, 39 M. Blok; 13, 26 J. Stroosnijder; 15, 18 J. Oele Jzn.; 17 H. van Koeveringe; 19, Gun uzelf een groeiend spaartegoed. Goed. Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling in ef fectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. Schrier; 4, 7 en 10 P. I. Butler; 5 P. M. Kuyper; 6 J. H. C. Poley. Botsing met goede afloop. Op de Rijksweg nabij de Noordhoekse Wegeling onder Biezelinge kwam deze week een personenauto in botsing met een tractor en een vrachtwagen. Er de den zich geen persoonlijke ongelukken voor. De materiële schade was aanzien lijk. De bestuurder van de vrachtauto, dhr. C. K. uit Wolf aartsdijk, wist een frontale botsing te voorkomen, door met zijn wagen de berm in te rijden. Wielemieuws. Een goede prestatie leverde de Kapel- se amateur-wielrenner Dies Kosten door maandag in de wegwedstrijd over 125 kilometer in het Belgische Melseele als eerste te eindigen. Zaterdag behaalde Dies Kosten een mooie vijfde plaats in St. Joris ter Distel (B.). Zaterdag 2 mei zal Kosten van start gaan in de ronde van Gelderland, waarna hij nog dezelfde dag zal vertrekken naar Oostenrijk, waar hij deel gaat nemen aan een vijf daagse wedstrijd. Bloesempracht. In het Zuidbevelandse land zal er het komende weekend veel te genieten zijn van het jaarlijks terugkerende bloesem schouwspel. De pruimen en kersen staan volop te bloeien en ook de peren zullen zich eerstdaags te pronk zetten. Het zal van de ontwikkeling van het weer afhangen of in het schouwspel zich ook al enkele appelrassen zullen mengen. Vast staat, dat een fiets-, rij- of wan deltocht dit weekend zeker aanbevolen kan worden. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT 41 W. van Velzen; 21, 35, 37 J. van Iwaarden; 22, 33 J. J. Oele; 23, 25, 29 P. Kakebeeke; 24, 31 J. Waverijn; 27 Steenpoorte-Buijze; 28 G. de Bruine; 30 P. Willeboer; 34 H. Dek; 36 Jac. Kos ten; 38 M. Stroosnijder; 40 Jac. Stroo snijder. Hansweertse Boys kampioen. Voor de tweede achtereenvolgende maal is het het eerste elftal van de v.v. Hansweertse Boys gelukt kampioen te worden van de le klas Z.V.B. Met nog één wedstrijd te spelen zijn de Boys on bereikbaar geworden voor concurrent Renesse. Een prachtig resultaat, temeer nog daar de Boys maar één wedstrijd hebben verloren. Een kroon op het werk zal echter zijn het bemachtigen van een plaats in de 4e klas K.N.V.B. Verleden jaar lukte dat niet. Nu zullen er tegen Vogelwaarde (de kampioen van de le klas A) twee wedstrijden gespeeld wor den voor de promotie. Donderdag 7 mei vindt de eerste wedstrijd plaats te Vo gelwaarde. Zondag 10 mei zullen de Boys de thuiswedstrijd spelen. Het zul len wel twee spannende wedstrijden worden. Vogelwaarde heeft zijn kracht wel bewezen door niet één wedstrijd te verliezen. Ook het doelgemiddelde liegt er niet om: 8022. Als er echter beter gespeeld zal worden dan in de laatste wedstrijden is gedaan, hebben de Boys zeker een kans op promotie. Zondag werden in 's-Heerenhoek te gen Patrijzen eerst de nog resterende 14 minuten van-een gestaakte wedstrijd gespeeld. Hierin werden geen doelpun ten meer gemaakt, zodat de uitslag 20 in het voordeel van de Boys bleef. Daar na werd de uitwedstrijd gespeeld, die met 31 werd gewonnen. Voor het tweede is de competitie afgelopen. Dé laatste wedstrijd werd met 42 van Pa trijzen II verloren. Op de ranglijst werd de vijfde plaats bereikt. Na een aan vankelijk goed begin, zakten de Boys later in de competitie wat af, zodat ze niet in de eerste regionen zijn geëindigd. Voetbal. Rillandia II speelde zaterdag tegen Veere en won met 32. Rillandia III speelde tegen Kapelle II. Kapelle won met 21. Feestavond voetbalvereniging. Ter gelegenheid van het 35-jarig be staan van de v.v. „Rillandia" werd woensdag een feestavond gehouden in het Dorpshuis voor leden en donateurs met hun dames. Het Gezellentoneel uit Bergen op Zoom bracht een blijspel in drie bedrijven door Jacq Deval, getiteld „Soubrette". De belangstelling was zeer goed. Een en ander werd zeer verdien stelijk uitgevoerd. Na afloop volgde een gezellig bal o.l.v. „De Goldstars", dat tot in de kleine uurtjes duurde. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam dins dagavond in vergadering bijeen. Afwe zig wegens ziekte dhr. M. Waterman. Onder de ingekomen stukken was een verzoek om -voorschot kleuterschool 1964, zijnde 1900,en de bijzondere lagere school een bedrag van 3200, Beide werden goedgekeurd. Adhesie werd betuigd aan de gemeenet Utinge- radeel voor afschaffing gemeenteclassi ficatie. Aan dhr. H. Bom Jasz. werd een schadevergoeding verleend van 250 gulden voor aangebrachte schade aan bessenstruiken gelegen naast het nieu we uitbreidingsplan. De subsidie aan de muziekvereniging „Vooruit" werd ver hoogd van 300,tot 500,Op grond van een uitgebracht rapport over de woningen Groene Kruisstraat 4 en Havenstraat 28 werden die als krot woningen aangewezen. Aan dhr. C. Goud werd de door hem bewoonde wo ningwetwoning Wilhelminastraat 18 ver kocht voor 10.426,—. Aan de wed. Koeman-Bramse werd voor tegemoetko ming in de verhuiskosten een bedrag van 200,verleend. Vastgesteld werd de nieuwe regeling van de ambulance dienst De Bevelanden en gesteld op 27 cent per inwoner. Op verzoek van de winkeliers werd besloten de verordening inzake de winkelsluitingswet te wijzi gen en te brengen van 19 op 18 uur. Een wijziging en aanvulling van de po litieverordening tot het nemen van maatregelen tegen los lopende honden zonder geleide, heeft de gemoederen wel in beweging gebracht. Door een twaalf tal inwoners is een verzoek tot de raad gericht dit toe te passen en de honden van hun vrijheid te beroven. Van de zij de van hondenbezitters is met spoed een tegenaktie begonnen en deze heb ben zich ook met een schrijven tot de raad gericht met bijgaande een lijst met handtekeningen. Dit gaf wederzijds van verschillende raadsleden een breedvoeri ge discussie. Na het uitspreken van de verschillende meningen bleek de uitslag na stemming hierover: 3 voor het vast houden en 3 tegen het vasthouden. Daar de raad niet voltallig was, zal dit de volgende keer opnieuw in behandeling komen. Voor waren dhrn. J. F. Goud, A. S. Wisse en K. van Houte; tegen M. van Houte, M. v. Fraassen en C. Goud. De begroting dienst 1961 werd voorlo pig vastgesteld. Aangeboden werd de begroting 1964 met een post voor on voorzien van 2000,alsmede begro ting 1962. In de begroting 1963 is het Investeringsbedrag teruggebracht van 137.000,— tot 101,000,—dit in ver band met aanleg en vernieuwing Hoofd straat. Deze is inmiddels aanbesteed en gegund aan de firma Vossen te Sint- Annaland en deze zal het werk in drie gedeelten uitvoeren. Aan de voetbal vereniging werd een bijdrage verstrekt van 150,voor verlichting trainings veld. Tot lid van het algemeen bestuur centrale werkplaats „De Bevelanden" werd aangewezen dhr. D. J. de Kam. De prijs van de grond in het uitbreidings plan werd gebracht op 16,per m2. Op verzoek van dhr. Van Fraassen werd besloten een felicitatietelegram te zen den aan H.M. de Koningin ter gelegen heid van haar 55e verjaardag. In het Orgaan van april 1964 van de Nederlandse Bond tot Bestrijding van de Visisectie, lazen wij voor u o.m. het volgende In Brabant en Limburg zijn in de laatste jaren duizenden katten opge kocht en uitgevoerd naar Duitsland en Frankrijk, met als eindbestemming: de vivisectie-laboratoria Bepaalde personen maken hun beroep ervan, vooral bij boeren, katten op te kopen tegen prijzen variërend van 2,50 tot 4, Dit zijn geen „scharrelaars" op een oude fiets, maar echte handelaren die rijden in personenauto's met een flinke kofferruimte of in een bestelauto, en die met allerlei schone woorden de mensen trachten te bewegen hun dieren af te staan. Deze dieren verdwijnen dan via een centraal punt in de laboratoria, waar zij gebruikt worden voor velerlei indu striële, niet-medische proefnemingen. Het is tegen deze industriële, niet- medische proefnemingen, dat ieder wel- denkend mens een ernstig protest moet laten horen. Het werkterrein van deze „opkopers" heeft zich, zoals blijkt uit een adver tentie in dit blad van 23 april j.l., ook tot Zeeland uitgebreid. Wij menen de mensen van Zeeland ernstig te moeten waarschuwen, hun j dieren niet aan dit soort opkopers af te staan. I Wil men zijn overtollige dieren kwijt, 'laat ze dan pijnloos afmaken, waartoe men zich steeds kan wenden tot iedere Vereniging tot Bescherming van Dieren. Namens de Besturen van de Vereniging tot Bescherming van Dieren: Zeeland Noord, Zeeland Zuid, Dieren in Nood, Stichting Zeeuws Dierenasyl Beroep aangenomen. Bijna negen maanden is de Gerefor meerde Kerk te Kapelle vakant ge weest. Het einde hiervan is nu in zicht nu kandidaat H. R. Juch uit Rotter dam het beroep van deze gemeente aan genomen heeft. Wanneer kandiaat Juch zijn intrede zal doen is nog niet bekend. Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging Oost, West, Thuis Best te Kapelle nam met 114 duiven deel aan een wedvlucht van uit Moescroen, afstand 97 km. De snel heid van de eerst aankomende duif be droeg 1144,92 meter per minuut. De uitslag is: 1 en 9 Van Driel en Heijstek; 2 M. P. varf Oeffelen; 3 en 8 Jac. Pur^I h®uc!i.huid Van 2329 april 1964 KRUININGEN. Geboren: Pieter Johan nes Leendert, zv. Cornelis Saarloos en Eva Maasmans. Ondertrouwd: Cornelis Schippers, 19 j. en Kornelia Elisabeth Marie Steutel, 17 j.; Willem Dingenus Duinkerke, 27 j. te Yerseke en Maria Elizabeth Aerts- sen, 19 j. Gehuwd: Nicolaas Eversdijk, 26 j. te Kapelle en Jacoba Kosten, 23 j. Overleden: Karei Rijkhals, 63 j., echt- gen. van Jacoba Lindenberg. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) 9 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. Bev. lidmaten. 2.30 uur: Dhr. Allewijn, Middelburg. Donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) 9.30 uur: Ds. Jansen, Goes. Krabbendrjke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) 9.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Donderdag 7 mei (Hemelvaartsdag) 9.30 uur: Ds. G. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst.

Scheldebode | 1964 | | pagina 2