I 4 v ^de versnapering van de eerste Tf BAAYENS DO k 4 YERSEKE LfcOPTIE WEMELDINGE HANSWEERT KRUININGEN RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE PREDIKBEURTEN WEES ZUINIG OP UW TOEKOMST: SPAAR Wat geweest is komt nooit weer. Kijk dus vooruit. Uw toekomst hebt u nog tegoed. Tegoed Spaértegoed Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling in effectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. SS ;.v.v w.v.y 400DW v.w.* •.v.v.'.' ,VX<v' veils'.' '.v.v..' vyvyv.- v/.V.-' 'W.V.; v.,.,.v ■«■A" ,VWjf '•JWP •.'Wft? 'WIW KWv* .y.'.y/v>WXv.jX'. •.'vXv*;' l4ÉP^ I 1 Wegens sluiting van ons bedrijf op Koninginnedag 30 april a.s., zal ons blad a.s. week op vrijdag ver schijnen Jaarvergadering Groene Kruis. Dinsdagavond vergaderde de Groene Kruisvereniging „Ziekenzorg" in zaal „Oesterbeurs". De voorzitter, Dr. Pol derman, drukte er in zijn openingswoord zijn spijt over uit dat er, gezien de op komst van de leden, zo weinig belang stelling onder de bevolking is voor het Groene Kruiswerk. Hij memoreerde voorts het overlijden van het oud-be stuurslid en erelid der vereniging, wij len dhr. J. Schipper, die zeer vele ja ren belangrijk werk heeft gedaan voor de Groene Kruisvereniging en wijkver pleging te Yerseke. Met een minuut stilte werd de overledene herdacht. Uit het jaarverslag van de secretaris, dhr. M. de Koeijer, bleek dat het ledental in 1963 met 90 was toegenomen en nu 1290 bedraagt. Toch zijn er nog wel enige gezinnen in Yerseke, en men denkt daarbij vooral aan de jonge gezinnen, die nog geen lid van het Groene Kruis zijn. Bij monde van dhr. P. van den Berge werd medegedeeld dat kas en boeken van de penningmeester in orde waren bevonden. Uit het financieel ver slag bleek dat het badhuis ook in 1963 weer een groot tekort had opgeleverd. Daarddor was het noodzakelijk dat de tarieveh werden verhoogd, al zal men toch nog wel met een tekort blijven werken. De oorzaak hiervan is het te ruglopen van het aantal baden, wat komt omdat velen zelf een douche aan schaffen. In de kascommissie werden benoemd mevr. Verschuure en dhm. J. M. Mol en Ph. J. Bom. De aftredende bestuursleden, mevr. v. d. Berg-v. d. Peijl en dhr. A. C. Willemsen, werden herkozen. Wederom werden een tiental renteloze aandelen van het wijkgebouw uitgeloot. Nadat de voorzitter dank had gebracht aan de secretaris, dhr. De Koeijer en de badmeester, dhr. J. v. d. Have, voor het vele werk dat zij ook dit jaar weer voor de vereniging hadden gedaan, sloot hg deze matig bezochte jaarvergadering. Gevonden voorwerpen. Gevonden een zwemband, een paar glacé dameshandschoenen, enig geld en een sjaal. Terug te bekomen ter ge meentesecretarie. De speciaalzaak voor Uw BRIL Gevonden voorwerpen. Gevonden een want, een paar hand schoenen, een touw, een hondenpenning en een sleutel. Inlichtingen ter ge meentesecretarie. Ophalen van het huisvuil. In verband met de Koninginnedag op 30 april a.s. en de Hemelvaartsdag op donderdag 6 mei 1964 moet er een wij ziging worden aangebracht in het sche ma \oor het ophalen van het huisvuil, dat m <3e regel op donderdag wordt op gehaald. Beide keren wordt het ophalen een bnlve dag vervroegd. In plaats van op donderdagmorgen zal de huisvuilauto dus op woensdagmiddag verschijnen. Het grofvuil wordt opgehaald op woensdag 6 mei Ï964 (de eerste woensdag van de maand) in de morgenuren. Zie ook de advertentie. Inbraak. In de nacht van zaterdag op zondag heeft, of hebben, één of meer insluipers bij dokter A. J. Eckhardt een aantal sieraden van de slaapkamer op de eer ste verdieping ontvreemd. D e dieven hebben hun slag geslagen terwijl in de woonkamer een feestje gaande was. Za terdagnacht ontdekte men dat er één sieraad was verdwenen en toen men zondag- verder speurde bleek dat er meerdere ontbraken. De politie heeft de zaak in onderzoek, maar tot nu toe ont breekt elk spoor. Men kon zelfs nog niet verklaren hoe de insluiping tot stand was gekomen, want zowel de ga ragedeuren als het slaapkamerraam stonden open. Ook was nog niet duide lijk of de diefstal door één of door meerdere personen was gepleegd. Deze insluiping vertoont opvallende punten van overeenkomst met de diefstal van meer dan 1000,drie weken geleden bij dhr. J. van Gorp. Ook hier was spra ke van insluiping tijdens een feestje, de daders forceerden niets en wisten de slaapkamer op de eerste verdieping te bereiken en weer te verlaten zonder door iemand opgemerkt te worden. De rijksrecherche uit Den Haag heeft dit laatste geval nog steeds in onderzoek. Wemeldinge is onrustig; hopelijk zal de insluiper ontdekt worden, zodat men weer rustig z'n feestjes kan houden, ook in- eigen woning. Raadsvergadering. Woensdagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas. Met ingang van 1 april 1964 is eervol ont- slag verleend aan dhr. J. v. d- Berge als ambtenaar ter secretarie. Als schoonmaakster van de openbare lage-' re school is eervol ontslag verleend aan mevr. Minnaard-van Kleunenin haar plaats is benoemd mej. A. K. Eycke. Tot lid van het algemeen bestuur van de centrale werkplaats De Bevelanden werd herkozen burgemeester C. N. F. van Sas. Het voorstel tot wijziging van de verplaatsingskostenverordening werd aanvaard. Het voorstel tot vaststelling van een gemeenschappelijke regeling ambulancedienst Bevelanden werd aan vaard met een voorstel tot wijziging van artikel 5, dat de afgevaardigde der gemeente door de raad wordt benoemd. De begroting voor het dienstjaar 1964 van het Burgerlijk Armbestuur werd goedgekeurd, met 4 stemmen voor en 3 tegen. Tegen stemden dhm. C. M. Da gevos, M. Zuidweg en A. P. Schouwe- naar. Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school werd benoemd mej. M. I. Huijsse te Yerseke, onder voorbehoud dat zij eind mei of begin juni slaagt aan de rijkskweekschool te Middelburg. De datum van ingang zal door B. en W. bepaald worden. De rekening 1963 van het badhuis, die sloot met een nadelig slot van 2477,84, werd goedgekeurd. Het badhuis, dat gesloten is, zal zo mo gelijk als vergaderlokaal dienst gaan doen speciaal voor bejaardensocieteit en vergaderingen van brandweer enz. Bij de rondvraag wees dhr. P. J. J. Dekker op de problemen rond het aantal auto's, wat steeds uitbreidt. Wil B. en W. stu die maken van zo mogelijk garage's voor deze auto's? Wemeldinge INieuwland. Zaterdag speelde Wemeldinge in de competitie tegen Nieuwland. Nieuwland won deze wedstrijd met 21. Al direkt bij het begin van de wedstrijd bleek dat beide ploegen tegen elkaar opgewassen waren. In de 17e minuut werd uit een corner het eerste doelpunt voor Nieuw land aangetekend, in de 35e minuut was het De Bourgraaf die de stand ge lijk maakte, een juiste ruststand, die beide ploegen het verdiende gaf. Na de rust kwam Wemeldinge fel opzetten met aanval op aanval, maar aan een prima verdediging, waarbij vooral de prestaties van de doelman opvielen, die iedere keer precies op de juiste plaats stond opge steld, was het te danken dat doelpunten uitbleven. In de 40e minuut kwam Nieuwland goedkoop aan een tweede doelpunt; later bleek dit juist het win nende te zijn. Weststrate kreeg de bal verkeerd op het hoofd, waardoor de bal van richting werd veranderd. Van Oos ten, er niet op berekend dat een kop bal van een Wemeldingse speler zou komen, had geen kans deze bal te ke ren. Na dit doelpunt probeerde Wemel dinge alles op alles te zetten om een gelijk spel af te dwingen. Aanval op aanval werd ondernomen. Nieuwland zal o.i. blij geweest zijn met het laat ste fluitsignaal, daar men na de rust speciaal de aandacht op een sterke ver dediging had gelegd. Zo kwam een eind aan een zeer spannende wedstrijd, dife sportief gespeeld is en voor de geluk kigste ploeg een overwinning is gewon den. gesprekje plaats met de dirigent, dhr. B. Leys en twee leden. Het geheel zal worden uitgezonden door de N.C.R.V. op woensdag 29 april a.s. des middags van van 15 tot 15.50 uur. Wie wil helpen? Diverse deelnemers aan de te orga niseren Zeeuwse Driedaagse alhier, zoe ken nog pension van woensdagavond 6 mei tot zaterdagavond 9 mei. Er is voor deze tochten zeer veel belangstelling, en er zijn ook zeer veel aanvragen, on der meer uit: Zevenaar, Meppel, Leider dorp, Berchem (Antwerpen», Oostzaan, Dordrecht. Amsterdam, enz. enz. Uw hulp wordt voor deze mensen, waarvoor het bestuur der Z.W.B. volledig instaat, ingeroepen. Zonder pensions kunnen ze niet meedoen aan dit grote Zeeuwse, zelfs internationale, evenement. Boven dien worden de pensionprijzen vergoed. Met klem willen we u adviseren de mo gelijkheid, pension aan één of meer wandelaars te verschaffen, te overwe gen. Voor bijzonderheden die de adver tentie in dit blad. De postduiven. Door de leden van de P.V. „De Vrij heidsduif" werden hun vogels weer in gezet voor de eerste wedvlucht van het seizoen, vanuit Moescroen, afstand 97 km. De prijzen kwamen als volgt uit de klok: 1, 2, 15 P. Kakebeeke; 3, 49, 50, 53 A. Stroosnijder; 4, 5, 7, 17, 19 Steen- poorte-Buijze; 6, 11, 24, 48 J. J. Oele; 8, %6 W. van Velzen; 9, 13, 42 J. Voois; 10, 28, 33 J. van Iwaarden; 12, 31, 54 J. Krombeen; 14, 39 H. van Koeveringe; 16, 23, 51 Joh. Meijer; 18, 19 A. Boone; 20 H. Poleij; 21, 35 C. van Koeveringe; 22 J. Wisse; 25 M. Poleij; 26, 27, 32, 34, 43 A. Kole; 30, 40, 41 M. Blok; 36 G. de Bruine; 37, 44 J. Kosten; 38 J. Stroosnijder; 45 S. Danker; 47 C. Aerts; 52 Schrier-Neve. Collecte. De Emmabloemcollecte heeft opge bracht: In Kruiningen 331,in Hans- weert 59,30. Samen 390,30. Alle ge vers en medewerkers hartelijk dank. Mandolinevereniging „Excelsior". Woensdagmiddag 22 april werden in de N.C.R.V.-studio te Hilversum de op namen gemaakt voor een programma in de serie „Jong Nederland Musiceert". Opgenomen werden de volgende 5 num mers: Kleine Suite van D. de Jong; Sojno d'Amore van Guiseppe Manuete; Le Secret de Polichinelle van Henri Görtre; Migele Mudele van Giovanni di Marco; Die Grosse Stunde van Kon rad Wölki. Na afloop kon de redactrice van dit programma, mevr. Akke de Vries, de vereniging feliciteren met het feit, dat-deze ©pn^men de beste in deze serie waren. Hierna vond nog len vraag- Voetbal. Doordat concurrent „Renesse' verloor is het eerste elftal van Hansweertse Boys weer een stapje dichter bij de kampioenstitel gekomen. Zij wonnen zelf verdiend met 50 van Kwadendam- me. Het tweede elftal wist het tegen „Zeeland Sport IV" niet tot een over winning te brengen. Ze verloren met 2—0. Bedankt. Het beroep dat de Hervormde Ge meente heeft uitgebracht op Ds. Tim- mers te Hulst, is door genoemde pre dikant niet aanvaard. Scheepvaart. Wat lang „in de lucht hing", zal dan toch binnenkort werkelijkheid worden. We bedoelen hier de nachtklaring voor lege- en geladen schepen: dus de open stelling van de douane- en expeditie kantoren des nachts. Deze regeling, die 19 mei aanvangt, zal met vreugde in Belegië (en vooral in Antwerpen) zijn vernomen. Ongetwijfeld zal deze vreug de hier in Hansweert niet zo uitbundig zijn. Niet alleen voor het personeel van genoemde kantoren, maai- ook voor het sluispersoneel en de middenstanders (parlevinkers). Koninginnefeest. De oranjevereniging „Juliana" heeft voor het a.s. Koninginnefeest een pro gramma met een aantal aktiviteiten op gesteld, met medewerking van verschil lende verenigingen uit het dorp. Het begint 's morgens om acht uur met ca- rillonmuziekeen aantal nationale lie deren zullen ten gehore worden ge bracht. Om half tien maakt het mu ziekgezelschap „Rillandia" een rond wandeling door het dorp. Om 10 uur kunnen de voetballiefhebbers van de verschillende scholen in de gemeente hun hart ophalen. Er staat een school- voetbaltoumooi om de wisselbeker van de Oranjevereniging te wachten. Des middags trekt een gekostumeerde kin deroptocht door de straten; de deelne mers zullen op het sportterrein op him „vermomming" en de versiering van hun voertuigen worden beoordeeld. Na afloop van deze optocht krijgt de jeugd een ontspanningsplogramma aangebo den in het dorpshuis „Luctor et Emer- go" met medewerking van het Goese jeugdcircus „Jong Artistenbloed". In de avonduren is er een ontspanningsbijeen komst voor de volwassenen met zang, muziek en toneel. De festiviteiten wor den besloten met "een oranjebal. Voetbal. Rillandia IH speelde zaterdag te Bors- sele en verloor met 0—-2. Rillandia II speelde tegen Zaamslag. De Zeeuws Vlamingen wonrien deze match met 7—0. Vergadering N.C.V.B. De afd. Rilland-Bath van de N.C. V B. hield dezer dagen haar maande lijkse vergadering in het Herv. Jeugd- gebouw onder leiding van de presidente mevr. Nagelkerke-van Randen, die te vens een lezing hield over „Het gebed van de Christenvrouw", waarop een ge animeerde bespreking volgde. De vol gende vergadering is vastgesteld op 27 mei. Ds. v. d. Harm zal dan spreken over „Mgn werk als legerpredikant". Bejaardenmiddag. Door de Vrijwillige Vrouwen Hulp verlening werd vorige week woensdag in het Hervormd Centrum wederom een gezellige middag aangeboden. Er werden enkele films en dia's vertoond. Vergadering N.C.V.B. De afd. Waarde van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse bijeenkomst onder leiding van mevr. Mol-de Feyter. Als spreker trad deze avond op dhr. G. Vleugel, leraar aan de B.L.O.-school te Goes. Voetbal. Waarde I speelde zaterdag j.l. een vriendschappelijke wedstrijd tegen Scherpenisse. Waarde won met 63. Voetbal. Kapelle I, dat zaterdag bij Mevo de returnmatch moest spelen, ontmoette veel tegenstand. Met 32 leed de ploeg in Zierikzee dan ook een nederlaag. Het tweede elftal, dat op eigen terrein zijn voorlaatste wedstrijd speelde tegen Zaamslag II, moest eveneens de punten (21) afstaan. De B-junioren die Luc tor als voorwedstrijd kregen te ontmoe ten, wonnen op het nippertje met 54. Benoeming. Tot onderwijzeres aan de christelijke kleuterschool (Hummelhonk) te Kapelle is per 1 september benoemd mej. J. Zandee te Krabbendijke. Tot tijdelijk on derwijzeres is met onmiddellijke ingang aangesteld mej. G. C. M. Kloetj uit Kloetinge. Afscheid presidente. De afd. Kapelle van de N.C.V.B. heeft afscheid genomen van haar presidente, mevr. Sandee-Staal, welke acht jaar lang leiding aan de afdeling heeft ge geven zonder één keer te verzuimen. De nieuwe presidente, mevr. Balkenende- Zandee, hield een toespraak, waarin ze de scheidende dank bracht voor het vele dat zij in hét belang van de vereniging heeft gedaan. Als blijk van waardering bood ze mevr. Sandee-Staal een bloem- bakje en een tas aan. Uit de jaarver slagen van secretaresse en penningmees- teresse bleek, dat het een goed vereni gingsjaar was. Het ledental steeg met 3 tot 94. Financieel wist de vereniging rond te komen. De avond werd verder gevuld met zang van het eigen koortje, terwijl dhr. J. Oosterwelder uit Amster dam „De vrouw met de twee zwarte paarden" voordroeg. Kaartleesrit. Zaterdagavond hield de M.A.C. „De Bevelanden" in de omgeving van Ka pelle over een afstand van 52,6 km een kaartleesrit, georganiseerd in samen werking met de afdeling Goes van de Landbouw Jongeren Gemeenschap Zee land. Niet minder dan 65 deelnemers gingen van start. Zowel start als fi nish waren gelegen bij hotel 'De Zwaan' te Kapelle. De uitslagen zijn: Afdeling Goes P.J.G.Z.: 1. M. Linden- bergh, Wolf aartsdijk, 10 straf pun ten (wisselbeker)2. J. van Dalen, Tholen, 11 strafpnt.; 3. H. C. v. d. Maas, Kats, 17 strafpnt.; 4. A. D. Bakker, Goes, 50 strafpnt.; 5. W. J. Minnaard, 's-Heer Abtskerke, 52 strafpnt; 6. M. J. de Regt, Colijnsplaat, 53 strafpnt.; 7. D. G. de Kater, Wissenkerke, 54 strafpnt.; 8. W. van Liere, 's-Heer Abtskerke, 54 strafpnt.; 9. P. A. Noteboom, Wolfaarts- dijk, 59 strafpnt.; 10. A. Noteboom, 's-Heer Arendskerke, 59 strafpnt. M.A.C. „De Bevelanden": 1. N. de Bruin, Goes, 4 strafpnt.; 2. A. van Dij- ke, Goes, 7 strafpnt.; 3. L. Lamper, Yer seke, 6 strafpnt.; 4. A. Verburg, Co lijnsplaat, 8 strafpnt; 5. W. van Oeve- ren, Yerseke, 8 strafpnt.; 6. M. J. Groenleer, Kapelle, 8 strafpnt.; 7. C. van Viegen, Oostkapelle, 11 strafpnt.; 8. M. C. Duijnhouwer, Kapelle, 11 straf pnt.; 9. H. van Sabben, Goes, 12 straf pnt.; 10. A. Aertsen, Goes, 12 strafpnt. Lezing en spel Plattelands vrouwen. De afdeling Kapelle van de Bond van Plattelandsvrouwen hield onder leiding van presidente mej. J. Ganseman in hotel „De Zwaan" een bijeenkomst, die matig bezocht was. Na het zingen van het bondslied hield mej. A. v. d. Lee- ren uit Goes een lezing over het on derwerp „De vrouw in en buiten haar huis". Na de pauze werd onder leiding van mej. v. d. Leeden een ganzebord- spel gehouden. Medegedeeld werd, dat mevr. De Kam-Slootmaker, die onlangs in het bestuur is gekozen, bij de onder linge funktieverdeling tot penningmees- teresse is benoemd. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. G. Blok, Rilland. Geref. Kerk 10 uur (openbare belijdenis) en 2.30 uur: Ds. B. Mintjes, Wolfaartsdijk. Yerseke Ned. Herv. Kerfc' 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. A. Sieders, Biezelinge. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Boog. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Kand. J.. Karelse. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrijdag 24 april, 7.30 uur: Student P. Honkoop, Kloetinge. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Leiding: Majoor P. E. Hokke Luitenante E. H. de Haan Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. G. van Bruggen uit Utrecht. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Liturgische jeugddienst. Onder werp: Jalouzie. 2.30 uur: Ds. Kooren, Nisse. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. G. Blok. 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing, Waarde. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrg Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Dhr. Akse, Beverwjjk. K rabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Eidder Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 uur: ,Ds. A. J. Mooij, Schore. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Djjken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. G. E. Huizing. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Ds. van Dam. De spaarbanken met volledige bankservice. liiiiiiia AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT

Scheldebode | 1964 | | pagina 2