is alleen ^ls er oo BAAYENS Pyp! op staat I EEN VERMOGEN ACHTER DE HAND fe WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE l__**L?_sme"tteloos zu de.huid uiver De spaarbanken met volledige bankservlce. PREDIKBEURTEN Gevonden voorwerpen. Gevonden een motorhandschoen en 2 paar wanten. Inlichtingen ter gemeente secretarie. Coöp. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbank alhier werd in de maand maart aan spaargel den gestort tot een bedrag van 123.308,19 en terugbetaald tot een be drag van 120.387,32. Het saldo aan het eind van de maand bedroeg 4.818.618,62. Er werden in de maand maart 4 nieuwe boekjes uitgereikt. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I haar competitiewedstrijd tegen A.Z.V.V. We meldinge wist deze wedstrijd te winnen met 21. De wedstrijd was 30 minuten oud toen A.Z.V.V. het net van Wemel dinge deed trillen. Diverse malen was toen al door de goede verdediging van de A.Z.V.V.-doelman een doelpunt voor komen. Voor de rust waren beide ploe gen aan elkaar gewaagd, met meer sco ringskansen voor Wemeldinge,, Van goed voetbal was echter bij beide ploe gen geen sprake. Na de rust kwam We meldinge iets beter in het spel en na 11 minuten kon Gijssel de stand gelijk bren gen. Het zag er toen naar uit dat de ploeg die het eerste doelpunt zou ma ken de winnaar zou worden, want bei de ploegen gaven elkaar niets meer toe. De wedstrijd werd ook aanmerkelijk forser doch bleef sportief. In de 35e mi nuut kwam een subliem doelpunt van Gijssel, die een keihard schot als voor zet met een kopbal in een doelpunt om zette, waar de doelman van A.Z.V.V. al leen nog maar naar kon kijken. Na dit klassedoelpunt werd de wedstrijd met 10 spelers door A.Z.V.V. gespeeld, daar de scheidsrechter een speler naar de kleedkamer stuurde voor het natrappen. In de wedstrijd kwam geen verandering zodat Wemeldinge verdiend deze wed strijd won met 21. De speciaalzaak voor Uw BRIL Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor Kruiningen van de Rijkspostspaarbank werd in de maand maart ingelegd 22.715,46, terwijl te rugbetaald werd 7.767,45. Teenerfestival. Op het dezer dagen gehouden teener festival te Ossendrecht, waaraan door 37 ensemble's, zowel vocaal als instru mentaal werd deelgenomen, zijn voor de 2 ensemble's uit onze gemeente de na volgende prijzen behaald. Instrumentaal: ,,The Violets" o.l.v. Ko Stroosnijder 6e prijs met 179 punten. Vocaal: Mej. Toetie Heerebout met begeleiding van „The Violets" een 3e prijs met 197% pnt. (beker). Vocaal: Jo Griep, eveneens met be geleiding van „The Violets" een 8e prijs met 169 pnt. Instrumentaal: „The Stereo's", Hans- weert, 159 pnt. Vocaal: Nauval v. d. Spil een 2e prijs en de teenerprijs met 219 pnt. Gezien de grote deelname aan dit festival mag gezegd worden dat door deze nog jeugdige ensemble's prachtige resultaten zijn geboekt. Proficiat, jon gelui! Gymnastiek. Zaterdag werd onder goede belang stelling voor de 2e maal een uitvoering gegeven door de gymnastiekvereniging W.I.K. in het Dorpshuis alhier. De voor zitter, dhr. M. Pieterse, toonde zich in z'n openingswoord verheugd over de in het afgelopen jaar geboekte resultaten. Zo werd o.a. 2e pinksterdag '63 deel genomen door een groep meisjes van W. I.K. aan de landelijke wedstrijden te Rotterdam. Van de 40 deelnemende ver enigingen wist W.I.K. in de afd. ryt- mische oefeningen een le prijs te beha len. Bij de jeugdwedstrijden sept. '63 in Ons Dorpshuis alhier behaalde een groep meisjes een le prijs in de 2e graad, ter wijl de dames op de in nov. '63 te Ar- nemuiden gehouden kringwedstrijden, Kring Zeeland, twee eerste prijzen in de 2e en 3e graad wisten te behalen, met het hoogste aantal punten. Voorwaar prachtige successen. De meisjes en da mes gymnasten doen zodoende de naam der vereniging recht wedervaren: Wil len Is Kunnen. Door de wil op te bren gen kunnen ook goede resultaten wor den geboekt. De uitvoering, waaraan zowel door meisjes als door de dames werd deelgenomen, getuigde van een goede vooruitgang sinds verleden jaar. Deze vooruitgang is voor een groot deel mede te danken aan de kundige leiding van de beide instructieleraren mej. An- ny Kremer uit Goes en dhr. M. A. A. J. Speelman alhier, die veel van hun vrije tijd besteden om deze meisjes en dames te oefenen. Zowel rytmische- als springoefeningen werden door de ver scheidene groepen in hoog tempo vlot uitgevoerd. Van de jongste gymnasten tot de oudste werd goed werk te zien gegeven en er klonk dan ook na elk optreden een warm applaus op uit de zaal. De in de pauze gehouden verloting ter bestrijding van de kosten blijkt ook een goed verloop te hebben gehad. Een honderdtal prijzen ging vlot van de hand. Al met al een zeer goed geslaag de uitvoering. Collecte. De huis aan huis collecte ten bate van de stichting „Het Nationaal Rheu- mafonds", gehouden in de week van 30 maart t/m 4 april heeft in de gemeente Kruiningen opgebracht: dorp Kruiningen 458,58; Hansweert 77,26; Oostdijk 35,20; totaal 571,04. Alle gevers en medewerkers hartelijk dank. Eerste kievitsei in Kruiningen. J.l. zaterdag is door de jeugdige Kees van Burg, Henry Dunantstraat 5 alhier het door hem gevonden eerste kievitsei 1964 in Kruiningen, aangeboden aan de heer burgemeester, welke thuis komend van een wel zeer koude paasvakantie deze eerste lentebode in ontvangts ne men mocht. Het verkeer. Zondagmorgen 11 uur had op de kruising RijkswegZanddijk een onge val plaats, waarbij de 10-jarige J. S. uit Yerseke werd gewond. Het ongeval werd veroorzaakt doordat deze knaap geen voorrang verleende aan het ver keer op de voorrangsweg. J. S., die met z'n fiets over de kruising reed, botste tegen de uit de richting Kruiningen komende auto bestuurd door C. K. uit Goes. S. werd, na ter plaatse te zijn verbonden door Dr. P. Allewijn alhier, die de eerste hulp verleende, naar huis vervoerd. Rijwiel en auto liepen flinke beschadigingen op. Dinsdagmorgen 6 uur had op de Veer- weg alhier een aanrijding plaats tussen een landbouwtractor met aanhangwagen en een vrachtauto. De bestuurder van de vrachtauto, F. de P. uit Epe, die in slaap was gevallen, reed tegen de land bouwtractor bestuurd door J. C. G. Zo wel auto als tractor liepen beschadigin gen op, de beide bestuurders kwamen met de schrik vrjj. Voetbal. Waarde II wil aan het. eind van de competitie zich toch nog van de goede kant laten zien. Zaterdag trok het naar A.Z.V.V. en behaalde een overwinning met 32, nadat het vorige week ook de wedstrijd tegen Spui had gewonnen. Dit zijn de eerste 2 wedstrijden in deze competitie dat ze winst boekten. Ze hebben dus toch de eer van hun club gered door niet geheel geslagen uit de strijd te komen. Opbrengst collecte. De collecte ten bate van het Rheu- mafonds heeft in deze gemeente op gebracht 286,84. Vergadering Het Groene Kruis. Woensdag 1 april j.l. vergaderde de afdeling Rilland-Bath van Het Groene Kruis onder leiding van burgemeester J. C. W. Jobse, in het dorpshuis „Luc- tor et Emergo". Er was een flinke op komst. Uit het verslag bleek dat het ledental iets was verminderd. De finan ciën stelden tevreden. Secretaris en pen ningmeester werden dank gebracht voor hun vele werk. Ook de wijkzuster kreeg een goed woord voor haar werk. De kascommissie stelde voor om in 't ver volg 2 maal per jaar te controleren, wat meer overzichtelijk zou blijken in verband met het vele werk, daaraan ver bonden. Bij het bespreken van de nieu we statuten, werd over art. 8, dat de regeling van bestuursleden betreft, door enige leden opgemerkt, dat bjj het ont werp de zittinssduur der bestuursleden na twee perioden, niet bestendigd kon worden. Een paar leden wilden dit gaarne ingevoerd zien, maar de andere hielden het liever op 't bestaande. Het bestuur zal zich hierover nog beraden. Bij de periodieke bestuursverkiezing werden dhm. R. Rijk en J. Walraven herkozen. Daarna werden twee belang rijke films vertoond. De eerste „Huwe lijksconflicten", de andere „Kringloop", die ook onder de titel „Het leven vóór de geboorte" is uitgebracht. Door Dr. Kamps werden de films tijdens de ver toning toegelicht. Met grote aandacht werden de beide films gevolgd. Daarna sloot de voorzitter de vergadering met dank voor de goede opkomst. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Rilland-Bath kwam op maandagavond in vergadering bijeen ter behandeling van een wel zeer korte agenda. Het eerste punt van be spreking vormde de toelating tot raads lid van dhr. A. Krijnsen in verband met het aanstaande vertrek uit de gemeen te van het lid L. P. J. Brandenburg (P. v.d.A.). De commissie, belast met het onderzoek van de geloofsbrieven van dhr. Krijnsen rapporteerde, dat de stuk ken in orde waren bevonden, waarna tot toelating van betrokkene werd besloten. Het voorstel van B. en W. tot het vast stellen van een nieuwe gemeenschappe- j lijke regeling voor de ambulancedienst' op de Bevelanden vond brj de raad een j gunstig onthaal en werd met algemene stemmen aangenomen. In zijn slotwoord i richtte de voorzitter zich tot het schei- dende raadslid, dhr. Brandenburg. Spr. memoreerde, dat betrokkene geduren- de de zes jaren van zijn raadslidmaat schap heeft mogen medewerken aan de totstandkoming van vele belangrijke be sluiten. De voorz. toonde zich erkente lijk, dat dit altijd met veel ambitie en enthousiasme is geschied. Spr. verwacht dat de politieke loopbaan van dhr. Bran denburg met zijn vertrek uit de ge meente Rilland-Bath niet afgelopen zal zijn, maar dat deze in zijn nieuwe ge meente wellicht wederom een zetel in de raad zal gaan bezetten. Dhr. Rijk dankte als oudste lid van de raad dhr. Brandenburg voor de prettige samen werking. Spr. prijst betrokkene voor de gezonde opvatting, welke deze van zijn taak als raadslid had. Na de vergade ring vertoefde de raad met de dames nog enige tijd in het dorpshuis, waar op ongedwongen wijze van het scheidende raadslid met zijn echtgenote afscheid werd genomen. Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de postspaarbank te Kapelle werd in maart 4554,32 meer opgenomen dan ingelegd. Het aantal in lagen bedroeg 139 tot een totaal van 12.271,88. Er werden 46 terugbetalin gen geboekt tot een bedrag van 16.826,20. Er werden 4 nieuwe spaar bankboekjes uitgegeven. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de Rijks politie te Kapelle zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende gevonden voorwerpen: Een paar gymnastiekschoe nen,, een doos met pakjes1 California soepen, een mesje, een dameshandschoen, een vulpen, een voetbalshirt en een jon genspolshorloge. Algemene vergadering wielersportclub. De wielersportclub „Kapelle" hield in hotel „De Zwaan" onder voorzitter schap van dhr. J. Eversdijk Jaczn. haar algemene vergadering. In ledental ging de vereniging flink omhoog van 98 onder leiding van de districtssecretaris voor Zeeland, dhr. Jac. Sinke uit Sou burg, sloot dhr. M. Schouten uit Krab- bendijke deze goed geslaagde jongens- binnendag. Het geheel stond onder lei ding van de ringvoorzitter, dhr. A. van de Vrie uit Goes. Jeugdsamenkomst. De Geref. en Chr. Geref. Jeugdvereni gingen, alsmede de C.J.V.'s uit Kapelle en Biezelinge hielden onder leiding van dhr. A. Eversdijk een jeugdsamenkomst. j Als spreker trad op de Geref. predikant uit Baarland, Ds. W. de Craene. Ds. de' Craene, die zelf tien jaar lang priester is geweest, sprak over de rooms-katho- lieke Kerk. Onder meer behandelde hij wat deze Kerk wil en wat ze is. Ook benaderde hij het vraagstuk hoe Rome de Kerk ziet en hoe de andere Kerken' Rome zien. Op het gesprokene volgde een goede bespreking. Na de pauze werd een ontspanningsprogramma gehouden. De voorzitter van de C.J.V. van Bieze linge, dhr. W. Bierens, sloot de bijeen komst. Beroepen. De Geref. Kerk te Kapelle, die nu al weer bijna een jaar vakant is, heeft een beroep uitgebracht op- kandidaat H. R. Juch uit Rotterdam. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Kapelle heeft dinsdagmiddag besloten van het water schap „De brede watering van Zuid- Beveland" enkele weggedeelten in be heer en onderhoud over te nemen. Het betreft gedeelten van de Biezelingseweg en het z.g. Paardewegje te Biezelinge, Van der Biltlaan 9 te verhuren aan J. A. van der Moere te Kapelle; de wonin gen Lingestraat 5 en 11 resp. aan J. G. de Bruin en J. K. van Schaik te 's-H. Abtskerke. Akkoord ging de raad ook met de nieuwe gemeenschappelijke re geling voor ambulancedienst voor Zuid en Noord-Beveland, die door reorgani satie een verbetering en uitbreiding van dienstverliening heeft ondergaan. De ge meente zal hierin voor 27 cent per in woner bijdragen. Tot nog toe was dat 15 cent. Raadslid J. M. Zuidweg (C.H.) zou aan de alarmering wat meer be kendheid willen geven, omdat het bij velen onvoldoende bekend is hoe er bij ongevallen gehandeld moet worden. De voorzitter deelde echter mede dat alle betrokken instanties als doktoren enz. wel op de hoogte zijn. Aan dhr. J. J. Kloosterman werd een premie toegekend van 1333,33 voor woningverbetering. In deze premie zal het rijk voor 888,89 bijdragen. Wat de toestand van de Vier- wegen betreft, merkte raadslid F. van Hoorn (V.V.D) op, dat het hem ver baast, dat de weg niet voor grote vrachtwagens wordt afgesloten. Raads lid J. de Jager (A.R.) meende, dat de gemeente de betrokken instanties meer moet aktiveren, om met het leggen van een nieuwe weg meer „kom-af" te ma ken. Op het gezegde van de voorzitter, dat het geheel al aan het draaien is en er afgewacht moet worden, antwoordde dhr. De Jager, dat dit „draaien" veel te lang duurt. Door de voorzitter werd nog medegedeeld, dat bij de overweg te Biezelinge uit veiligheidsoogpunt voor kinderen door de Nederlandse Spoorwe gen langs de sloot een hekje zal wor den geplaatst. Raadslid J. M. Zuidweg (C.H.) die naar de vorderingen van de ratio-bouwplannen informeerde, kreeg ten antwoord, dat hieraan hard gewerkt wordt. De plannen verkeren in een ver gevorderd stadium. Eind deze maand of begin volgende maand zal er een voor lichtingsbijeenkomst gehouden worden met alle bij de bouw betrokken ge meenten. Machtig, zoals klein spaartegoed groot wordt. Een vermogen. Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling in effectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT naar 151. Uit het jaarverslag van de penningmeester was te horen, dat het jaar afgesloten kon worden met een ba tig saldo van 20,49. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over de op 30 mei te houden wedstrijd, waarbij de pro vinciale kampioenschappen voor ama teurs van Zeeland en Brabant verreden zullen worden! Tot commissarissen wer den gekozen dhrn. A. Slabbekoom en N. Lokerse. Jongensbinnendag. Zaterdag kwamen ongeveer 140 jon gens met 20 leiders naar Kapelle voor de jaarlijkse jongensbinnendag van de ring Zuid-Beveland van jongensclubs, aangesloten bij het C.J.V. De morgen uren werden met filmvertoning door gebracht, met onder meer de komieken Stan Laurel en Oliver Hardy. Het mid dagprogramma begon met een groot op- drachtenspel onder leiding van dhr. Joh. Leendertse. Alle jongens konden hier aan deelnemen. De groepen bestreden elkaar bijzonder fel. Enkele gemengde groepen uit verschillende clubs gingen met de erepalmen strijken. Het tam boers- en prjperkorps „Jonge Kracht" te Biezelinge zorgde voor wat feest vreugde, door een serenade te komen brengen. Onder leiding van dhr. Joosse uit Schore werden vervolgens diverse spelen gehouden. Na korte samenzang die momenteel in het uitbreidingsplan liggen. Voorts heeft de overdracht be trekking op een gedeelte van de Schoor- se Bredeweg, waarvan de gemeente aan de noordzijde in het kader van de ter plaatse aangebrachte wegverbreding een gedempte sloot van riolering heeft voor zien. De raad besloot ook de zijkanten van de Steenweg te Schore te bestra ten. De kosten hiervan worden geraamd op 6710,In de begroting voor 1964 is een post van 4755,geraamd voor herbestrating van een gedeelte van de zijkant Langstraat te Schore. Daar de zijkant van de Langstraat reeds ver hard is met keien, achtten B. en W. aan de bestrating van de Steenweg, me de ook door de bebouwing, prioriteit te moeten geven. De raad kon zich hier mede verenigen, zodat tevens besloten werd het krediet voor het in de begro ting opgenomen werk met 1955,te verhogen. De raad kon zich ook ver enigen met het voorstel om de woning Steenweg 5 te Schore die in de ver gadering van 29 januari met bijbeho rende bouwgrond werd aangekocht ter voorziening in de behoefte aan bouw grond in de kern Schore te verkopen aan aannemer F. Waverijn te Yerseke voor de som van 24.000,—. Verder ligt het in de bedoeling nog dit najaar een speelterrein op deze grond aan te leggen. Besloten werd om de woning SPUITEN EN VERHITTEN LEVERT VERPAKKING Allerlei industriële produkten kunnen, alvorens ze worden opgeslagen of ver zonden thans worden „verpakt" door ze te bespuiten met een nieuw soort schuimplastic. Deze manier van ver pakking kan worden toegepast bij voor werpen van glas, porselein, chroom en roestvrij staal. Bij bespuiting van deze voorwerpen met Stan-Pack dat is de handelsnaam van het nieuwe produkt ontstaat een dunne, gelijkmatige, ci troengele laag op het te verpakken ma teriaal, die, door haar korte tijd aan verhitting bloot te stellen, meer dan tweemaal zo dik wordt. Zij vormt dan een taaie, veerkrachtige bekleding, die schokken en wrijving weerstaat gedu rende vervoer en opslag. De plastic spray is onbrandbaar en kan gemakke lijk worden verwijderd zonder sporen na te laten. Prijs ongeveer 1,20 per pound 4.5 ons). (DIA) Van 29 april 1964 YERSEKE. Geboren: Willem Pieter, zv. Jozias van Stee en Maatje Jacoba Koop man; Johannes Abraham, zv. Izak van der Weele en Janna Adriana Derj. Gehuwd: Minicus Weststrate, 32 j. te Waarde en Catharina van Steveninck, 28 j. Van 18 april 1964 WEMELDINGE. Gehuwd: Florus Pieter Feleus, 24 j. en Adriana Tannetje op 'tHof, 18 j. Van 29 april 1964 KRUININGEN. Ondertrouwd: Nicolaas Eversdijk, 26 j. te Kapelle Jacoba Kos ten, 24 j. Getrouwd: Desiré Catharinus Theen- aart, 29 j. en Antonia de Poorter, 24 j. te Yerseke. Overleden: Anna Adriana Hendrika Somers, 89 j., wed. van Johannes Ma theus Maria Smeur. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. B. Zoodsma. 2.30 uur: Ds. D. J. Baars, 's-H. Arends- kerke. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. van de Werfhorst. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. Bed. H.A. en dankzegging. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. .Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. Kloosterman, Vlissingen. 2.30 u.: Ds. van Leeuwen, Krabbendijke.

Scheldebode | 1964 | | pagina 2