Blok's Bedrijfs Berichten KOSTELOZE INENTING Simon de Wit N.V. h. blok en zonen n.v. „SNIJDEND VERDRIET'' vliegens vlug; fa. van der peyl K O R T K ti O I, FJES GAAT U ZICH VERLOVEN 1 FA. JANSEN ZN. GOES van een aantal leden van de afd. Krab- bendijke, met accordeon- en gitaarbege leiding. Vervolgens kwam dhr. Sinke aan het woord met een ontspannings programma bestaande uit gezelschap- spelen en hersengymnastiek. Tenslotte zongen „De Jojo's" uit Nieuwland een aantal populaire liedjes. De middag werd gesloten door Ds. P. L. J. Wage naar, hervormd predikant te Grijpsker- ke, momenteel legerpredikant. De avond bracht weer toneel. Voor een overvolle zaal bracht de afd. Rilland-Bath het toneelspel „Des -man in het bjruin", waarmee zij veel succes oogstten. Tot slot sprak de jeugdouderling dhr. M. v. d. Marei, voorzitter van de regelings commissie, een dankwoord tot allen die aan het slagen van deze Bondsdag had den meegewerkt. KAPELLE-BIEZELINGE Goed jaar voor Boerenleenbank. De Coöperatieve Boerenleenbank heeft een gunstig jaar achter de rug. Men heeft het jaar af kunnen sluiten met een winst van 21.136,83 ofwel bijna drieduizend gulden meer dan over 1962. In het jaarverslag wordt er voorts op gewezen, dat de omzetrekening een stij ging te zien geeft. Hieruit spreekt me de het grote aantal nieuwe rekening houders en het intensief toenemende giroverkeer. Begin mei zal worden over gegaan tot het mechanisch administre ren. Lezing N.C.V.B. De afdeling Kapelle van de N.C.V.B. hield onder voorzitterschap van mevr. D. Sandee-Staal in het sportgebouw een bijeenkomst. Als spreekster trad op me vrouw Jonker uit Breda, met het onder werp „Wij vrouwen op een kruispunt". Een interessante lezing, die met grote aandacht werd gevolgd. Ouderavond Chr. nat. school. De christelijk nationale school te Ka pelle hield onder voorzitterschap van dhr. J. Balkenende in het gebouw „Obadja" een druk bezochte ouderavond. Op deze avond werd tevens het zestig jarig bestaan herdacht. In 1904 werd definitief besloten een christelijke school te stichten. Al vanaf de oprichting heeft de school zich in een gestage groei van het leerlingenaantal mogen verheugen. De leerlingen van de school voerden een paasdeclamatorium op, dat bijzonder in de smaak viel. Na de pauze sprak het oud-schoolhoofd dhr. J. C. Keim uit Ede over het onderwerp „Het onzichtbare" en wees er op, dat het in de school gaat om het kind, dat door ouderen en ook door het onderwijzend personeel dikwijls zo slecht wordt begrepen. Aan het eind van de avond gaf het huidige school hoofd, dhr. L. de Jager, een overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen van het afgelopen schooljaar. Momenteel telt de school 236 leerlingen. 55 jaar getrouwd. Donderdag was het 55 jaar geleden, dat het echtpaar J. Glas-Zuidweg in het huwelijksbootje stapte. Vanzelfsprekend ging dit jubileum in de familiekring niet onopgemerkt voorbij. Vele vrienden en bekenden maakten van deze gelegen heid gebruik het echtpaar, dat voor dit gebeuren zijn intrek had genomen in het gebouw „Obadja", te komen feliciteren. Vergadering „De Weegbrug". Over de weegbrug te Kapelle zijn het afgelopen jaar ruim 5 miljoen kilogram suikerbieten gewogen. De rekening sloot met een batig saldo. Ook aan andere produkten werd weer veel gewogen. Dit alles was te horen uit het overzicht dat secretaris-penningmeester D. van Maris gaf tijdens de in hotel De Zwaan gehouden aandeelhoudersvergadering. Bij de bestuursverkiezing werden dhm. J. van Overbeeke en M. A. D. Bolier her kozen. Namens de financiële commissie bracht dhr. Jac. Balkenende verslag uit. Aan deze commissie werd voorts als plaatsvervangend lid toegevoegd dhr. L. de Blaaij. De vergadering stond on der leiding van voorzitter Ir. D. J. van der Have. Schietwedstrijd. De handboogsociëteit „Willem Teil" te Kapelle hield op de liggende wip een schietwedstrijd. Er namen 28 schutters van 12 sociëteiten aan deel. Hoofdvogel W. de Jonge, „A.D.L.M.", Kwadendam- me; le zijvogel F. Ossewaarde, „Doel naar Hoger", Wolf aartsdijk; 2e zijvogel A. de Jonge-Rijk, „Willem Teil", Ove- zande; le hoofdkal P. van Hekken, „Ju liana", Oudelande; 2e hoofdkal L. Ver- muë, „Soranus", Heinkenszand; le on- derkal P. Peters, „Victoria"; 2e onder- kal J. Priem, „Zeelandia", Ovezande; le klep W. de Jonge, „A.D.LM.", Kwaden- damme; 2e klep A. de Jonge, „Sora nus", Heinkenszand; 3e klep A. de Jon ge-Rijk, „Willem Teil", Ovezande. De meeste kleine vogels (5 stuks) werden geschoten door F. Ossewaarde, „Doel naar Hoger", Wolf aartsdijk. Als bijzon derheid mag vermeld worden, dat de schutter J. Priem van „Zeelandia" in één schot 4 kleine vogels en 1 onder- kal op zijn naam bracht. Tot de gevaarlijkste punten in het verkeer kunnen ongetwijfeld de kruisin gen worden gerekend. Daar gebeurt re latief het grootste aantal verkeersonge lukken. Behalve gevaarlijk zgn kruis punten ook vaak tonelen van een vol ledige chaos. Een chaos, die in vele ge vallen is te wijten aan een onjuist ge drag, onder meer bij het naderen van een kruispunt. Verkeerd voorsorteren of helemaal niet voorsorteren, kan het begin zijn van een verwarde toestand. Bij het links af slaan levert de manoeuvre over het algemeen niet veel moeilijkhedne op. Anders is het, wanneer een bocht naar rechts moet worden gemaakt. Veel weg gebruikers, in het bijzonder bestuurders van auto's, menen in dit geval niet te hoeven voorsorteren. Tot groot „ver driet" van de wielrijders overigens, die zich nogal eens in een benauwende si tuatie zien gebracht, door een rechts af gaande auto, die hen „snijdt". Dit kan worden voorkomen, wanneer vóór het maken van een rechterbocht goed wordt voorgesorteerd, dat wil zeggen vlak lgjigs de rechter trottoirband wordt gereden (zonder daarbij natuurlijk de wielrijders „plat te drukken"). Onnodige opstoppingen op kruispun ten ontstaan, wanneer een automobilist, die links af wil, zijn auto halverwege de rijbaan van de kruisende weg oprijdt, en dan blijft wachten op van rechts komend snelverkeer. Het verkeer van links vindt de weg versperd en moet wachten, waarvan een onnodige filevorming het gevolg kan zijn. Voor een vlotte afwikkeling van het verkeer moeten van links komende voertuigen, gebruik makende van het feit dat de afslaande auto toch moet wachten, door kunnen rijden. Teneinde een chaos op de kruispun ten te voorkomen, wijst het Verbond voor Veilig Verkeer alle bestuurders van motorvoertuigen op de noodzaak om, wanneer er bij het links af slaan moet worden gewacht op verkeer van rechts, dit wachten te doen vóór de aan wezige of denkbeeldige stopstreep, ten zij er op de kruisende rijbaan tussen twee verkeersgeleiders gelegenheid is om zich op te stellen. BURGERLIJKE STAND Van 26 maart2 april 1964 YERSEKE. Overleden: Dina de Wee, 75 j„ wed. van Izak Lindenberg. Huw.aangifte: Jacob Bart, 25 j. en Dina de Rooij, 25 j. Huw.afk.: Jozias Comelis Pekaar, 23 j. en Pieternella Helena Geense, 22 j. te Krabbendijke. Van 25 maart1 april 1964 WEMELDINGE. Overleden. Pieter Cor nells Vuijk, 18 j. Van 26 maart2 april 1964 KRUININGEN. Overleden: Marinus van Houte, 84 j., wednr. van Pieternella Mo lendijk. Over de maand maart 1964 RILLAND-BATH. Geboren: Chris Jan, zv. Arnold Christiaan Olde en Jannie Jansen; Jan Kees, zv. Comelis Moerdijk en Adriana Weststrate; Sara Adriana, dv. Cornelis Antonius In de Weij en Cornelia Maria Slootmaker; Johanna Adriana, dv. Willem Adriaan van den Bos en Maria Leonarda Jeannette van Dorp. Huw.aangifte: Pieter Lobbezoo, 20 j. en Maria Jozina Almekinders, 18 j. Gehuwd: Willem Adriaan de Kraker, 23 j. te 's-Gravenpolder en Johanna Paulina de Goffau, 23 j.; Comelis Pie ter Franje, 27 j. te Krabbendijke en Jo hanna Buteijn, 21 j. Overleden: Margaretha Polderman, 82 j., wed. van Marinus Schout. PREDIKBEURTEN Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 u.: Ds. J. H. Kluiver, 's-Gravenpolder 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Bediening H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. M. V. J. de Craene uit Baarland. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 u.: Ds. Kwakkelstein, Heinkeszand. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Djjken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur (doopdienst)Ds. C. van Dam uit Werkendam. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Rejjenga. V.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. J. E. Booy. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering zondag 7.30 en 10 u. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Heiligingssamenkomst 10 uur. Zondagsschool 13.15 uur. Verlossingssamenkomst 18 uur. Geleid door de majoors Bilder van Goes. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrfl Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Kand. Prins. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. K ruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. N.m. bed. H. Doop. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. N.m. voorbereiding H.A. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Gêref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. G. Blok, Rilland-Bath. 2.30 uur: Dhr. Allewijn, Goes. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. P. Nauta, Middelburg. 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Dhr. Dekkers, Bilthoven Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Heden overleed tot onze grote droefheid, na een langdurige ziekte, nog vrij onverwachts, onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en over grootmoeder DINA DE WEE wed. v. Izak Lindenberg in de öuderdom van ruim 75 jaar Uit aller naam: G. LINDENBERG Yerseke, 26 maart 1964 Kerkhoekstraat 15 De begrafenis heeft plaats gehad dinsdag 31 maart Voor de vele blijken van be langstelling bij mijn 65ste verjaardag ondervonden, in zonderheid van de zijde van Burgemeester, Wethouders, Personeel Gemeentewerken, familie en bekenden, dank ik allen hartelijk E. EVERSE-KOSTEN Yerseke, april 1964 DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is allen persoonlijk te be danken voor het medeleven tijdens de ziekte en de zeer vele treffende* bewijzen van deelneming ohs betoond bij het overlijden van onze ge liefde dochter, zuster, be huwdzuster en tante WILLEMINA MAATJE POLDERMAN echtgenote v. L. P. Lamper betuigen wij onze hartelijke dank Inzonderheid aan directeur en verplegend personeel van Ter Poorte te Koudekerke voor de liefdevolle behan deling aan haar bewezen, verder de familie en allen die ons in die droeve dagen tot hulp en steun zijn ge weest Uit aller naam: J. C. POLDERMAN VAN STRIEN Yerseke, april 1964 Nieuwe Kerkstraat 17 Wegens huwelijk GEVRAAGD om in de winkel te helpen. Leuk, afwisse lend werk. Schrijf, bel of kom eens praten bij J. KOLE Telefoon 372 Textielhandel Yerseke om BETER DRUKWERK naar Donderdag 9 april a.s. 's middags van 3-4 uur is er in het wijkgebouw aan de Bernhardstraat gelegenheid tot tegen pokken voor kinderen beneden de 2 jaar In ons filiaal te Goes is plaats voor een VERKOPER (18 tot 23 jaar) Gevraagd wordt: Enige ervaring in het kruide niersvak Geboden wordt: Goede loonregeling, 5-daagse werkweek. Verdere opleiding in de winkel en via bedrijfscursussen Bij gebleken geschiktheid plaatsing als filiaalchef met prima arbeidsvoorwaarden Zomervakantie van dit jaar kan worden geregeld Schriftelijke sollicitaties te richten aan de af deling Personeelszaken, Postbus 2 te Zaandam HET SLOPERSBEDRIJF J. A. JEROENSE te St. Annaland, vraagt te Yerseke en omgeving Huizen, enz. te koop om te slopen Ook kunt U het opgeven aan C. DE VISSER Yerseke, Tel. 530, dan komt het wel voor elkaar >0000000000 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,bü vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Kijo baby- en kleuteronder goed is onovertroffen van kwaliteit en pasvorm. Wij hebben hierin in interlock en badstof verschillende mo delletjes in hemdjes en broekjes. Kijo ondergoed is niet duurder, maar wel be ter. Gratis spaarzegels! Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Te koop gevraagd eiken kabinetten, kleerkistén en bureaus, koperen ketels, kandelaars en doofpotten, oude muurtegels en kast- kommen. - Sinke, Vierstraat 13, Yerseke. Voor beter verzorgd stencil- werk: Copiëerinrichting Ko- le, Yerseke, Noordzandstr. 11, tel. 590. Citin, onovertroffen voor het schoonmaken van ta pijten, meubel- en autobe kleding. Voorts Enka spon zen, Engelse zemen en het Vileda zeem, onontbeerlijk voor de schoonmaak. Dro gisterij Kooman, Wemeldin- ge, tel. 221. Hang zo'n handig opklap baar lessenaartje naast uw telefoon, 'tls reuze gemak kelijk! 16,Boekhandel van der Peyl, Kruiningen. Te koopEen Koelstra kin derwagen, geheel uitneem- baar, en jong ens re gen jas voor leeftijd 15 k 16 jaar, z.g.a.n. Prijs billijk. Adres: Jac. Flipse, H. Dunantstr. 29, Kruiningen. Te koop: Planken, balken, deuren, ramen met kozijn, plastic en etemit golfpla ten, drie soorten board, gootstenen, wandtegels, wc- potten, ook compleet, dak ramen, drielicht, schuurtjes, garages, droogpalen, enz. - P. Duinkerke, Margrietstr. 28, tel. 650, Yerseke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Prachtige nieuwe nylon dus ters in bordeaux-zwart en rood-zwart. Licht in ge wicht en heerlijk warm. Heel voordelig in prijs. Ook in gebloemde nylon dusters in pasteltinten grote keuze. Gratis spaarzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi- gen. Te koop: Citroën ID 19, bouwj. 1963 en een Sparta snelbrommer 7.000 km. Jo de Roo, Stationsweg 12, Kruiningen, tel. (01130) 600 Mooie doeken en beuken, schortebont en tipmutspiqué. Fluwelen band voor hemd rokken en nog veel meer voor u te koop bij J. de Neef, Tel. 416, Wemeldinge. Zojuist ontvangen: Beeldige terlenka rokjes in crème en lichtgrijs met ajour effekt. Dubbele stolpplooi. Iets héél aparts! Ook in terlenka rok jes grote keuze! Gratis spaarzegels! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkertj J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Naast onze grote collectie Koala tricot pyama's, ont vingen wij nu ook de nieuw ste tricot kinderpyama's van Kijo. IJzersterk en kleur echt. Geheel nieuwe dessins en kleuren. Voor baby's schattige badstof pyama's en slob-overgooiers. Ideaal voor in de box! Gratis spaarzegels! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Fablon plakplastiek. We ontvingen een nieuwe zen ding, waarbij diverse nieu we dessins. Boekhandel van der Peyl, Kruiningen. VAN OVER DOOR KAPELLE-BIEZELINGE VOOR U: AKTIE ONS KIND VOOR UW KIND ONS PERSONEEL Wist U dat U bij iedere 10,aankoop bij BLOK een gratis lot ontvangt, met kans op één der 400 waarde volle prijzen, totale waarde 80.942,50 (met als hoofd prijzen 5 Austin A 40 autos) Wist U dat bij BLOK een nieüwe babytextiel sortering wordt opgebouwd, die successievelijk wordt uitgebreid tot een volledig baby-assortiment? En dat voor a.s. moeders op aanvraag een volledige monsterkoffer gereed staat, die gaarne enkele dagen bij U thuis op zicht gebracht wordt? Wist U dat 2 van onze winkelmeisjes binnenkort gaan trouwen, waarvoor BLOK nu op zoek is naar goede plaatsvervangsters, of naar meisjes die hiertoe willen worden opgeleid? Wist U dat ook op ons kantoor plaats is voor een handig meisje voor administratie en typewerk? Wist U dat in onze meubelafdeling plaats is voor een jongeman van 1618 jaar, die echter bereid moet zijn avondcursussen te volgen om zodoende te kunnen wor den opgeleid tot een allround vakman, die zowel theo retisch als praktisch van wanten weet? Dat U, wanneer U hiervoor interesse heeft, kunt sollici teren bij de heer H. J. Blok, overdag aan de zaak, of 's avonds Kerkplein 37, Kapelle. Dat U ook telefonisch een afspraak kunt maken on der no. (01120) 200. Wij kunnen U de H.D.Z. ringen leverenl Op de fraaie handgravure kunt U des Juweliers - Horloges - Graveurs gewenst wachten St. Adriaanstr.11, tel. 6924 Velen zijn al lid van La Tour Eiffel, maar u mis schien nog niet en dat is echt jammer, want dan mist u echt één van de vele din gen die La Tour Eiffel u biedt, n.l. sfeer en gezellig heid, maar van dat alles wilt u niets missen, dus zien wij u op zaterdag 11 april in de zaal Nolet. Zaal open 7.30 uur. 11 april is weer de dag, waarop ~weer een formida bele Tour Eiffel Soos ge houden wordt. U komt toch ook? La Tour Eiffel Soos is gezelligheid. La Tour Eiffel Soos daar vindt u sfeer, nergens danst u gezelliger dan in La Tour Eiffel. Za terdag 11 april, onthoudt u dat; en wat ons betreft, tot in La Tour Eiffel. Nog steeds krijgen wij nieu we zendingen jacks, blazers en meisjesmantels binnen! Komt u eens kijken Grote keuze in alle prijzen. Steeds het nieuwste en altijd iets aparts- Textielhandel Snoep-van Willigen. Te koop z.g.a.n. kinderwa gen. Breeweg 40, Yerseke, tel. 463. Ruilen zonder huilen; dat gebeurt zondag in het Le ger des Heils te Yerseke, waar de Majoors Bilder van Goes de leiding zullen heb ben. Te koop: Butagasstel met ketel. - Margrietstraat 28, Yerseke, tel. 650. Het Legerstraatje is nog niet opgebroken. U kunt er vrij de samenkomsten be zoeken geleid door de Ma joors Bilder. uit Goes, zon dag 5 april. Zojuist ontvangen: De nieuwste Kijo badstof kleu ter artikelen. Snoezige blou ses met bijpassende broek jes, ideaal in de was, kleur echt en nooit strijken. In drie vrolijke kleuren. Ook weer alle maten baby bad stof broekjes en slipjes voorradig in drie fijne pas teltinten. Gratis spaarze gels! - Textielhandel Snoep- van Willigen.

Scheldebode | 1964 | | pagina 3