BAAYENS SPAREN GEEFT KRACHT DO De sterren liegen niet YERSEKE IPTIEl agent correspondent WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH HANSWEERT De spaarbanken met volledige bankservice. Korfbal. Zaterdag speelde Volharding I een thuiswedstrijd tegen Tjoba II. Tegen de voorspellingen in boekte Volharding een 42 zege en verhoogde daarmee haar kans het verblijf in de eerste klasse te prolongeren, daar alle gegadigden voor de onderste plaats verlies leden. Het zag er in het begin van de wedstrijd niet naar uit, dat Volharding de punten thuis zou houden. Men speelde niet slechter, maar het schot was erbarme lijk. Succes kwam dan ook aan de an dere kant. Bij een vrije worp liet de Volharding-verdediging zich verrassen en even later werd het uit een straf- worp 02, nadat eerder Volharding een strafworp gemist had. Volhardings twee de aanval kreeg legio kansen, die in eerste instantie niet werden benut. Toch zag Wim Koeman voor de thee nog kans uit een doorloopbal te scoren. Even na de pauze doelpuntte dezelfde speler uit een strafworp en waren de kansen weer gelijk. Volharding was echter al lengs de sterkere ploeg geworden en door zeer goed middenvak- en aanvals- spel werd het uit uitstekende treffers van Huib de Jonge en Joop Stomp 42 voor de thuisclub, aan welke stand Tjo ba niets meer kon veranderen. De pu pillen speelden eveneens thuis en wel tegen Elto. Zij wonnen met 10. Op tweede paasdag nam Volharding met een seniorentwaalftal deel aan het tournooi van Scaldis te Antwerpen. Hier bleef succes uit, wat geen wonder was, aangezien slechts vijf spelers en speel sters uit het eerste twaalftal meespeel den. De vertegenwoordigers van Volhar ding H, die spontaan de opengevallen plaatsen innamen, deden hun uiterste best, maar konden niet verhinderen, dat driemaal verloren werd, n.l. van Rapid, Ganda en Neerlandia. Tegen Meeuwen H werd nog verdienstelijk gelijk gespeeld. Voor zaterdag a.s. staan vier compe titiewedstrijden op het programma. De aspiranten en pupillen spelen beide uit en wel resp. tegen Blauw-Wit en Togo C, waarbij wij alleen de pupillen een kans op een overwinning geven. Volhar ding II speelt thuis tegen Olympia n. Normaal zou deze wedstrijd gewonnen worden, maar men mpet enkele spelers afstaan aan Volharding I, dat drie spe lers wegens militaire dienst en om stu dieredenen moet missen. Dit zou wel eens tot gevolg kunnen hebben, dat zo wel Volharding II als Volharding I, dat Togo II op bezoek krijgt, een neder laag te slikken krijgen. •to&ï De speciaalzaak voor Uw BRIL Geslaagd. Voor 2e stuurman theoretisch gedeel te is te Den Haag geslaagd dhr. G. Reijenga. Leger des Heils. Kanselruil is in Het Leger des Heils nog een vrij onbekend begrip. Toch zul len de officieren van Yerseke en Goes zondag 5 april van platform ruilen. Misschien omdat verandering van spijs eten doet? Hoe dan ook, Majoor en me vrouw Bilder vinden het prettig met de bevolking van Yerseke kennis te maken en hopen velen te ontmoeten in de samenkomsten om 10 en 18 uur. Gevonden voorwerpen. Gevonden een dameshandschoen en een glacé herenhandschoen. Terug te bekomen ter gemeentesecretarie. Voor de .SCHELDEBODE' vragen wij een actieve te Krabbendijke Aanmelden Bureau ,De Scheldebode', Telefoon 381 Kruiningen Wandelfestijn in Wemeldinge. Door een aantal jeugdige leden van „De Wemeldingse Tippelaars" is in sa menwerking met de Zeeuwse Wandel sport Bond een paaswandeltocht gehou den. Om 1 uur op 2e paasdag startten een groot aantal deelnemers, n.l. 256. De tocht was verdeeld over 5, 10, 15 en 25 km. Mede door het gunstige weer is deze tocht een groot succes geworden en kunnen de jeugdige organisatoren, die dit voor de eerste maal deden, op een geslaagde sportmiddag terugzien. Dat de tocht nu al bekendheid heeft blijkt uit het feit, dat zelfs buienlanders deelnamen. Er waren geen uitvallers. De groepsprijzen vielen te beurt, over de 10 km, aan: 1. Gidsengroep uit Ove- zande, met de beker van B. en W.; 2. Hervormde school uit Biezelinge; 3. Ka tholieke sportvereniging Casporgo uit Goes; 4. Jong Kruiningen; 5. Wemel dingse Tippelaars; 6. Groep Els van Gorp; 7. Chr. school Wemeldinge. Over de 15 km: 1. Wandelsportver eniging Hontenisse, met de beker van de Wewico; 2. Chr. school Wemeldinge. Elke deelnemer kreeg een medaille en de groepen de groepsherinnering. Vergadering Groene Kruis. De vereniging „Het Groene Kruis" hield dezer dagen haar algemene ver gadering in het wijkgebouw. De op komst was matig te noemen. De leiding berustte bij de voorzitter dhr. J. Burger. Na de verslagen van secretaris en pen ningmeester gaf dhr. C. M. Dagevos het verslag van de kascontrolecommissie, die de boeken in orde had bevonden en deze werden dan ook vastgesteld. Bij de begroting van 1964 zag men een tekort van 131,76. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredenden, mevr. Linden- bergh-Tollenaar en dhr. C. J. Schipper beiden herkozen. Zij namen beiden hun benoeming aan. Aftredend was dhr. C. M. Dagevos als lid van de kascontrole commissie en niet meer herkiesbaar. Ge kozen werd mevr. Pik-Florusse. Na de pauze hield Dr. A. J. Eckhardt een causerie over het onderwerp: „Het Groene Kruiswerk". Spreker belichtte in het bijzonder de prenatale zorg, zui gelingenbureau en kleuterbureau, het welk op zeer interessante en leerzame wijze werd gebracht. Na de causerie werden nog diverse vragen gesteld, die door Dr. Eckhardt werden beantwoord. Paaswijdingsdienst. Eerste paasdag werd in de Herv. kerk een paaswijdingsdienst gehouden, waarin voorging de plaatselijke predi kant Ds. B. Zoodsma, die sprak over het onderwerp: „Is er ook iets voor Je zus bij". In deze dienst werd medewer king verleend door de muziekvereniging O.K.K. onder leiding van haar dirigent dhr. D. Manneke en het Ned. Herv. Kerkkoor onder leiding van haar diri gent dhr. A. v. d. Cingel. Het orgel werd bespeeld door dhr. C. Philipse. De samenzang vond afwisselend plaats met begeleiding van O.K.K. en orgel. Postkantoor. Op het postkantoor alhier werden in de maand maart met 152 inleggingen spaargelden gestort tot een bedrag van 21.023,86 en met 41 terugbetalingen tot een bedrag van 25.420,95 terug betaald. Er werd in maart één nieuw boekje uitgereikt. Vergadering Plattelandsvrouwen. De afd. Wemeldinge van de Bond van Plattelandsvrouwen kwam dezer dagen bijeen. De presidente, mevr. Visser- Blommaard droeg in deze vergadering haar presidentschap over aan mevr. Eckhardt-Dominicus. Voor de uitwisse ling van leden met Friesland in samen werking met de afd. Yerseke gaven 5 dames zich op. De Emmabloemcollecte die gehouden zal worden vroeg collec- trices; 8 dames gaven zich hiervoor op. Mej. A. v. d. Leeden, prov. secretares se, behandelde na de pauze het onder werp „De vrouw in en buiten haar huis". Hierop volgde een interessante discus sie. Interkerkelijke jeugddienst. Zondagavond zal in de Vrij Evang. kerk alhier een interkerkelijke jeugd dienst worden gehouden. Voorganger in deze dienst zal zijn Ds. A. P. v. d. Ma de, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, die zal spreken over het onderwerp: „Is de ander mijn gelijke?" Verder zal me dewerking worden verleend door mej. Ada de Voogd uit Oostkapelle, die ne grospirituals zal zingen. Plaisier, M. de Veij, L. J. de Visser, A. C. Sinke; de heren M. H. v. d. Berge, J. M. Geense, J. Goud, K. Houtekamer, Ch. P. van Harn, P. M. P. van Koeve- ringe, A. J. Minnaar, J. M. Nieuwen- huysse, A. J. Oostdijk, M. J. Veerhoek, J. M. Zandee, C. M. Zeedijk en M. J. Zweedijk. Uit Rilland-Bath de dames J. Krijn- sen, N. N. M. Lobbezoo, C. J. Lobbezoo; de heren W. M. Erwich, J. Lobbezoo, H. C. A. Poley. Uit Waarde mej. M. J. D. Bouterse (met lof) en dhr. W. Moerdijk. Uit Wemeldinge de dames J. P. Dek ker, J. N. Hoogesteger, N. Schouwe- naar, H. P. Wabeke; de heren J. J. de Bourgraaf en B. V. Th. Lagendijk. Uit Yerseke de dames A. E. C. Bol, L. M. van Boven, J. C. Duinkerke, J. de Koeyer, B. W. Maas (met lof), N. Mol, A. L. van Oeveren (met lof), L. E. Poelman, J. Prins-van Boven, J. C. Sin ke, J. C. A. Snoep, C. S. Steketee, C. P. v. d. Stolpe, M. J. J. Tange, H. B. Verdonk, C. A. J. Waverijn; de heren A. P. Dieleman, A. Goeman, J. P. Lam- per, W. Riedijk, L. C. D. Sinke, F. Snoep (met lof) en L. D. Vercouteren. Allen werden opgeleid door dhr. K. Koetsdijk, door de Staat gediplomeerd leraar machineschrijven. In ruim gevallen. Ter hoogte van Hansweert is de 43- jarige A. Hoeksema uit Delfzijl op de Nederlandse coaster „Henny J" (410 brt) in een ruim gevallen. Het schip was onderweg van Terneuzen naar Ant werpen en voer in ballast. In Antwerpen is de ongelukkige matroos direkt naar een ziekenhuis vervoerd. Op de vrijdag beginnende cursus KANTOORKENNIS, van 6 tot 7 u. n.m. in de „Korenbeurs" te Krui ningen is nog plaats. Op de om 7 u. aldaar te hóuden cursus MACHINE- SCHRIJVEN is nog voor 4 personen plaats. Doet U nog mee? Wij ver wachten U graag K. Koetsdijk Coöp. Raifeissenbank. Bij de spaarbank van de Coöp. Rai feissenbank „Kruiningen" werd in de maand maart ingelegd 202.984,25; uit betaald 320.475,22; meer uitbetaald 117.490,97. Het saldo per ultimo maart bedroeg 10.651.918,75. Er werden in dezelfde periode 34 nieuwe boekjes uit gereikt. Gevonden voorwerpen. Bij de Rijkspolitie werden als gevon den voorwerpen aangegeven: Een huis sleutel no. 15; een nieuwe gele rechtse meisjeshandschoen; een pedaal met cranck van een Batavus rijwiel met hulpmotor. Verkeersperikelen. Donderdag omstreeks half elf had op de kruising VeerwegGrindweg een kettingbotsing plaat^, waarbij 4 per sonenauto's waren betrokken en welke aanzienlijke materiële schade tot gevolg had. Zaterdag vond op de Veerweg nabij de Blaauwhoefseweg een aanrijding plaats tussen de personenauto bestuurd door C. V. uit St.-Jansteen en de truc met oplegger bestuurd door C. H. v. L. uit Hoge-Lage Zwaluwe. Ook hier ma teriële schade. Maandag had nabij de Uitkijk op Rijksweg 58 een aanrijding plaats tus sen een personenauto bestuurd door W. A. G. in 't A. üit Schore, welke bij het links afslaan niet voorsorteerde en zo doende in onzachte aanraking kwam met de auto bestuurd door H. M. uit Wolf aartsdijk. Een derde auto kon door tijdig uitwijken erger voorkomen. Zo wel de auto van In 't A, als van M. werden beschadigd. Examens machineschrijven. Op de te Breda gehouden examens slaagde voor het praktrjkdiploma dic- taphoniste mej. A. D. van Iwaarden te Krabbendijke. Voor het praktijkdiploma machine schrijven slaagden: Uit Krabbendijke de dames M. A. Blaauwkamer, H. J. van Ham-Kole, A. C. van Iwaarden, J. v. d. Maas, A. Min- naard, A. C. Pieper, M. A. Pieper, L. Ongeval. Aan boord' van de Amerikaanse zee boot „Mormacfir", 7640 brt., heeft zich woensdagmiddag een ongeval voorge daan. Ter hoogte van Hoedekenskerke werd de le machinist aan het hoofd ge wond. Via de radio werd Dr. de Bey ge waarschuwd, die met het bergingsvaar tuig „Inktvis" uitvoer. Na aan boord behandeld te zijn, kon de machinist de reis met- het schip vervolgen. Voetbal. Het tweede elftal ging maandag op bezoek bij Vlissingen V. Ze keerden met een 41 nederlaag huiswaarts, zodat de reserves naar de middenmoot zijn afgezakt. Het eerste deed het beter. De uitwedstrijd tegen Robur I uit Goes werd met 4—1 gewonnen. Daar concur rent Renesse wederom gelijk speelde, ligt de titel zeer zeker in het bereik van de „oranjehemden". Uitvoer. Verleden week en deze week zijn er twee grote coasters te Hansweert met aardappelen geladen. Het betrof hier de Deense coaster „Fortuna Bay" (1182 brt) en de Nederlandse coaster „An- net" (1190 brt). Beide gingen met aard appelen naar Colombo. Be j aardenmiddag. Uitgaande van de Herv. Diakonie en Herv. Vrouwengroep werd woensdag een bejaardenmiddag gehouden in het Herv. Jeugdgebouw onder leiding van Ds. G. Blok. De liturgie werd verzorgd door de Herv. Vrouwengroep onder leiding van de presidente mevr. Van Weele- Zuydweg. Dhr. Joh. van Houte sprak een dankwoord namens de bejaarden. Een gehouden collecte ten bate van het Ned. Bijbelgenootschap bracht 25, op. Kleuterschool „De Rietvink". De ouders van de kleuters die de Herv. kleuterschool „De Rietvink" be zoeken, hebben vorige week tal van wenken gekregen, ter bevordering van veilig verkeer in de kleuterwereld. Dhr. J. Borrie, brigadier bij de Goese ge meentepolitie, gaf de talrijke aanwezige ouders een uiteenzetting hierover, toe gelicht met dia's. Mej. Philipse verwel komde de bezoekers en de voorzitter der school, dhr. J. A. Boot, .die een uiteen zetting gaf over de personeelsvoorzie ning. De aanwezige ouders gingen ak koord met de voorstellen tot verhoging van het schoolgeld. Na afloop van de bijeenkomst was er gelegenheid, onder leiding en toelichting van de leidsters, het werk van de kleuters te bezichti gen. Tegen boom gereden. In de nacht van vrijdag op zaterdag is de 20-jarige E. Dekkinga uit Rilland met zijn auto op de grote verkeersweg van Antwerpen naar Roosendaal tegen een boom gebotst en werd vrij ernstig aan hoofd en borst gewond. De mede- inzittende A. van de Velde uit Krab bendijke werd uit de wagen geslingerd en bekwam een schedelbasisfractuur. Het ongeval gebeurde 's nachts om drie uur. De wagen kwam op het linkerdeel van de weg terecht en kwam tegen een boom tot stilstand. De auto werd zwaar beschadigd. Beide gewonden werden per ambulance naar een ziekenhuis in Es sen (B.) vervoerd. Rillandia degradeert. Doordat Arnemuiden j.l. zaterdag van Sprang verloor, is Rillandia I genood zaakt te degraderen. Provinciale Bondsdag C.J.V. Vanuit alle delen van Zeeland waren op 2e paasdag ruim 300 leden van de afdelingen van het Christelijk Jongeren Verbond naar Rilland-Bath gekomen, om de Provinciale Bondsdag mee te maken. Voor het eerst was de afdeling Rilland-Bath gastvrouw op de jaar lijkse toogdag, waarover de gemeente, zoals burgemeester j. C. W. Jobse in het ,Ten geleide" van het programma zei, zeer verheugd was. Het uitgebreide programma begon 's ochtends om half elf met een kerkdienst in de Ned. Herv. kerk, waar Ds. G. Blok, Ned. Herv. predikant, sprak over „Het bezitten van karakter" naar aanleiding van de tekst „Laat uw ja „ja" zijn en uw neen „neen" zijn. Aan de kerkdienst werkte mee de organist van de kerk dhr. W. Dansen en een koperkwartet van de muziekvereniging „Rillandia". Na de dienst volgde samenzang van geestelijke liederen onder leiding van dhr. Jac. Sin ke uit Souburg, districtssecretaris van het C.J.V. De bezoekers trokken daar na naar het dorpshuis „Luctor et Emer- go", waar een koffiemaaltijd gereed stond. De C.J.V.'ers werden hier ont haald op muziek, toneel en voordracht. De Rillandse meisjesclub vroeg de aan dacht voor een éénacter. De zusjes Schreijenberg uit Biggekerke zongen een aantal liedjes, begeleid door gitaar spel, waarvan ook nog een nummer in Zeeuws dialect, wat bijzonder geslaagd was te noemen. Daarna volgde nog sa menzang onder leiding van dhr. Sinke. „Freule Mien Jelgersma, of de vrouwe met de twee zwarte paarden" was de titel van een verhaal dat voorgedragen werd door dhr. J. Oosterwelde uit Am sterdam, dat zeer aandachtig werd be luisterd. Na de pauze volgde muziek Sparen geeft kracht, vermogen. Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling in effectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UfRECHT door B. J. TEN WESEPE 26) „Dan zal ik het controleren. Als het klopt, zullen we er voor zorgen, dat hij met bekwame spoed naar jullie toe komt". Aan de andere kant begon iemand te praten en de inspecteur schreef alles op een vel papier. „Bedankt, opper, ik bel je nog wel terug. We willen natuurlijk geen enkel risico nemen en daarom die bijzonder heden. De inspecteur legde de hoorn neer en keek de arrestant aan. „Hoe is uw volledige naam, zei u?" „Jodocus Groen", antwoordde de jon geman automatisch, en zonder verdere vragen af te wachten, vervolgde hij: „28 jaar, van beroep kruidenier, on gehuwd, woonachtig in Kwadenvoorde, Zuideinde 10. Voor zaken naar Amster dam gereisd en op de terugweg naar huis, toen men mij in Den Haag uit de trein haalde. Hier is mijn spoorkaartje". Hij deponeerde het op het bureau voor de inspecteur en keek hem vervolgens aan met een blik van: „Nog meer vra gen soms?" De inspecteur keek alleen op het pa pier, dat hij beschreven had. „Dat klopt allemaal. Alleen is mij één ding niet duidelijk. U bent gisteren naar Amsterdam gereisd. In uw porte- monnaie bevond zich een niet gebruikt retourbewijs AmsterdamGoes, dus te rugreis, en dit kaartje is een enkele reis HaarlemGoes. Waar bent u van nacht geweest? En waarom bent u van daag in Haarlem opgestapt?" „Vannacht heb ik natuurlijk in een hotel geslapen", loog Jodocus glashard, gedachtig aan de waarschuwende woor den van de drie mannen. „Waar? In Haarlem of hier?" Jodocus haalde zijn schouders op. „Wat doet dat er toe, meneer? Ik zie niet in, wat dit met mijn arrestatie te maken heef". De inspeceur keek hem enige tijd aan. „Als het een eerlgke zaak is, dan kunt u toch wel de naam van het hotel noemen? Moest u vanmorgen ook voor zaken in Haarlem zijn? Of bent u daar gisteren al heen gereisd?" „Misschien wel, misschien niet. Ik heb geen zin om daar antwoord op te ge ven". „Kent u de groepscommandant van de Rijkspolitie in Kwadenvoorde?" Jodocus knikte. „Zeer zeker. Zijn naam is Kollema. Hij is nog niet zo lang in ons dorp". „Dat klopt. Hij beschrijft u anders als een rustige, evenwichtige jongeman. Maar hier bent u tamelijk agressief". Jodocus keek dé politieman wild aan. „Zou daar geen oorzaak voor kunnen zijn, denkt u? Mijnheer, mijn bloed staat op het punt te koken. Beseft u wel, dat u iemand hebt laten arresteren, die niets, maar dan ook absoluut niets op zijn geweten heeft? En beseft u eigen lijk wel, dat ik dit niet neem? Dat ik in Kwadenvoorde meteen maatregelen zal nemen?" De inspecteur begon te lachen. Hij vouwde een krant open en legde die voor hem neer. Hij wees naar de foto en zei: „Wat dunkt u? Lijkt u op hem of niet?" Jodocus keek half geïnteresseerd, maar toen hij las, dat het de leider was van een bende beruchte marihuana- smokkelaars, begon, hij te lezen. Dat de man, van wie meri veronderstelde, dat hij naar Duitsland gevlucht was, giste ren in Amsterdam was gesignaleerd, en wel op verschillende punten. In gedach ten doorliep Jodocus z'n tocht vanaf het Centraal Station naar de grossier en vandaar weer naar de binnenstad, tot zijn tocht in het café van Janus zo wonderlijk eindigde. Aan de hand van de punten, die in het kranteverslag ver meld werden, kon Jodocus constateren, dat men (hem tamelijk goed gevolgd had. En dat men hem bij Janus had zien binnengaan, klopte natuurlijk ook. Lo gisch, dat een huiszoeking geen resul taat had opgeleverd. Toen zat hij al lang veilig en wel in het keldervertrek. Hij schoof de krant terug en haalde zijn schouders op. „Of er vergelijkingspunten zijn, in teresseert mij niet, mijnheer. Ik ben het in ieder geval niet. Ik weet niet eens, wat marihuana is". De inspecteur vuurde opeens een troef af. „Hoe lang was u gistermiddag in het café „Het Schip Dortmund" op de Zee dijk?" Jodocus, die op alles verdacht was, begon te grinniken. „U bent lang niet slim genoèg, me neer. Dat had u moeten vragen, voor u mij dit verslag liet lezen. Waar ik wel en waar ik niet geweest ben, is mijn zaak. Daarover wens ik mij niet uit te laten". De inspecteur gaf het op. „Het spijt me, meneer Groen, maar hier is sprake van een misverstand. U zult evenwel toe moeten geven, dat er verschillende punten van vergelijking zijn tussen uw naamgenoot en u. Daar door is de politie in de war geraakt en heeft men u in Den Haag gearresteerd. Wij van onze kant zullen alles in het werk stellen om u nu zo snel mogelijk naar huis te brengen. We zullen zorgen voor een kaartje tot Den Haag. En we zullen u met de auto naar het station brengen. Als u vijf minuten geduld hebt, zullen we een verklaring typen, zodat u onderweg niet voor nieuwe, onaange name verrassingen komt te staan. Kunt u daarmee akkoord gaan?" „Ik zal er over nadenken", antwoord de Jodocus. „Hebt u nog andere wensen?" „Ik heb er maar één, sinds Den Haag", antwoordde hij grimmig. „Zo spoedig mogelijk weer thuis te zijn". De laatste bus uit Goes voerde ook een timide jongeman mee. De chauffeur grinnikte, toen de jongen zijn kaartje kocht en knipoogde. „Leuke stad,, hé? Dat Amsterdam", zei hij zachtjes. (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1964 | | pagina 2