Wat een Bromfietsen 'ENGLISH ELECTRIC De sterren liegen niet Met Pasen LIBERATOR wasautomaat Rinus Geluk KAPELLE BIEZELINGE HIER ZIET U EEN GEDEELTE VAN ONZE VOORIAARSKOLLEKTIE VAN SUBLIEME MODELLEN prima rund- «n varkensvlees fijne vleeswaren NUTSSPAARBANK MIDDELBURG r/2 °/o L. GRIMM - Yerseke 3\ 1 BIJ ONS ALTIJD HET BESTE de enige wasautomaat die alles doet tot drogen toe staat altijd paraat! BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Fa. M. van Poelje Zn. REPARATIES KUNSTGEBITTEN J0Z. SLABBEKOORN Voetbal. Zaterdag toog het eerste elftal voor de returnwedstrijd naar Kats. Onder uitermate slechte weersomstandigheden moest de wedstrijd gespeeld worden, maar Kapelle was niet voor niets op reis gegaan en wist met 10 te zege vieren. Het tweede, dat op eigen veld A.Z.V.V. ni op bezoek kreeg, wist het niet tot winst te brengen. De Zeeuws- Vlamingen konden met een 23 winst de terugreis aanvaarden. Als voorwed strijd speelden de A-junioren tegen We- meldinge A I. Uitslag 10. Bloedplasma-avond. De afdeling Kapelle-Biezelinge en Schore hield vorige week haar jaarlijkse bloedplasma-avond. Ook dit keer werd weer op twee plaatsen afgenomen, te weten in het verenigingsgebouw „Obad- ja" en de hervormde school. Er waren dit keer ook diverse personen uit We- meldinge van de partij, terwijl een team helpers en helpsters bij de afname hiel pen. Niet minder dan 241 flessen met bloed konden nog dezelfde nacht naar Amsterdam worden afgezonden. Wielemieuws. Dies Kosten ging vorige week met 113 andere coureurs in 't Belgische Ha- relbeke van start voor een wegwedstrijd over 130 km. Kosten moest met een ze vende plaats genoegen nemen, wat ge zien het aantal deelnemers en het zwa re parcours geen slecht resultaat ge noemd mag worden. Ernstige aanrijding. Vrijdagavond stak op de Postweg het driejarig Jantje Dekker plotseling voor een uit de richting Yerseke komende bestelauto de weg over. De bestuurder, dhr. M. J. v. Z. uit Goes, trachtte nog het kind te ontwijken, wat niet gelukte De auto ramde twee langs de weg staande bomen, sloeg vervolgens over de kop en belandde in de sloot. De be stuurder kwam met de schrik vrij. De kleuter moest evenwel met ernstige ver wondingen in het ziekenhuis Oostwal te Goes worden opgenomen. Korfbal. Het eerste twaalftal van Elto ont moette zaterdagmiddag Luctor I op eigen véld. Het werd een 65 Elto- zege. Bij de aspiranten ging Elto B op bezoek bij Volharding in Yerseke. Ook hier werd een Elto-overwinning geboekt (13). De pupillen waren daarentegen tegen Olympia uit Wilhelminadorp niet opgewassen. Ze verloren met 20. 35 jaar ijsclub. De ijsclub ,,De Zwarte Weel" te Bie- zelinge vierde vrijdagavond in restau rant „De Caisson" het 35-jarig bestaan. Voorzitter Chr. Goeree kon mededelen, dat het de club zeer goed is gegaan, wat moge blijken uit het feit, dat het le dental van 45 bij de oprichting steeg tot 401 momenteel. Afscheid werd ge nomen van dhr. L. Slabbekoorn, die 24 jaar onafgebroken bode van de vereni ging is gewees. Daar dhr. Slabbekoorn wegens ziekte niet aanwezig was, werd de dank van bestuur en leden overge bracht aan zijn vrouw. Zij mocht een mooie schemerlamp in ontvangst nemen. De vergadering benoemde dhr. Slabbe koorn voorts tot erelid. Nadat enkele films waren vertoond, waaronder twee over de schaatssport, werd de feest avond met een bal besloten. „Ons Genoegen" geeft paasconcert. Het muziekgezelschap „Ons Genoe gen" zal op eerste Paasdag in de mor gendienst van de Ned. Herv. kerk te Biezelinge een paasconcert geven. Een kwartier vooraf zal het korps een pro gramma van geestelijke liederen ten ge hore brengen, terwijl het ook tijdens de dienst, die zal worden voorgegaan door de plaatselijke predikant, Ds. A. Sie- ders, nog een bijdrage zal leveren. 40-jarige kleuterschool kreeg een naam. De veertigjarige kleuterschool te Bie zelinge heeft een naam gekregen. Voort aan zal met sierlijke letters op de schóól te lezen zijn: „De eerste stap". De naam werd zaterdagavond bekend gemaakt tijdens de viering van het 40- jarig jubileum. Voor de naamgeving was een wedstrijd onder de leden gehouden, die was gewonnen door dhr. J. Thole- naar. Tevens werd afscheid genomen van voorzitter P. Sulsters. Tien jaar heeft dhr. Sulsters een bestuursfunktie bekleed, waarvan acht jaar als voorzit ter. De nieuwe voorzitter, dhr. P. van de Vrie, bracht hem op het eind van de feestavond dank voor datgene wat hjj voor de school heeft gedaan, en bood hem een platenbon aan. Naast diverse overzichten die er op deze druk bezoch te feestavond werden gegeven door oud voorzitter en oprichter, dhr. C. Traas, de huidige voorzitter dhr. P. van de Vrie, mej. A. Bierens als eerste onder wijzeres en mej. D. van de Vrie als hui dig hoofd, had de bijeenkomst een ge varieerd karakter met onder meer ge zelschapsspelen en voordracht. Een rondgang onder de leden om inzameling van gelden om de naam op de school aan te laten brengen, had 169,op gebracht. Dit bedrag werd door mevr. Leijs-Dommisse aan dhr. Sulsters over handigd. Des middags had een receptie plaats die druk werd bezocht. 100 g rookvlees van 95 voor 80 cent Gratis Zilverzegels Slagerij BOEI JE Telefoon 389 - Yerseke iets fijns op tafel Extra gemest kalfsvlees Prima rund- en varkensvlees Rollades, Kippenpoulet Braadkuikens, Kalkoen Als reklame 1C0 gram Schouderham 65 ct CUrt»rii Agentschap Kruiningen Zandweg 31 Openstelling Maandag, woensdag, vrijdag 6 8 uur. 's avonds Beleggingsrekeningen Hypotheken beschikbaar 10 KORTING op de ver koop van gouden artikelen 15 KORTING op horlo ges met inlevering TWEEDE BLAD 27 MAART 1904 BANK VOOR ZEELAND N.V. VERHOOGT DIVIDEND Naar wij vernemen zal aan de a.s. vergadering van aandeelhouders van de Bank voor Zeeland N.V. te Goes wor den voorgesteld over 't afgelopen boek jaar een dividend uit te keren van 14 (vorig jaar 13 Van 1826 maart 1964 YERSEKE. Geboren: Hubrecht Corne lia, zv. Thomas Jan Hoogerland en Ja- comina Slabbekoorn. Gehuwd: Cornelis Joost Marinus Ze- gers, 23 j. te Zaamslag en Dina Bak, 20 j.; Cornelis van de Plasse, 23 j. en Cornelia Catharina Tolhoek, 18 j. te Noordoostpolder. Van 1725 maart 1964 WEMELDINGE. Gehuwd: Reinier Ne- derveen, 25 j. te Amsterdam en Chris tina Wilhelmina Alink, 23 j. Van 1925 maart 1964 KRUININGEN. Geboren: Maria Cor nelia Theresia, dv. Pieter Johan Ver- schure en Maria Cornelia van den Bulck; René, zv. Gerardus de Nood en Dina Pietemella van der Waart. Ondertrouwd: Hubrecht Adriaan Bau er, 25 j. en Wilhelmina Anna Eckhardt, 24 j. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk Goede Vrijdag (27 maart) 6 uur: Ds. B. Zoodsma. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 uur: Ds. B. Zoodsma. 5 uur: Ds. B. Zoodsma. Paaswijdings- dienst m.m.v. O.K.K. en Kerkkoor. Geref. Kerk Goede Vrijdag (27 maart) 6 uur: Ds. Ds. A. J. L. Hoogkamer. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrij Evang. Gemeente Goede Vrijdag (27 maart) 6 uur: Kand. v. d. Molen. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 en 2.30 uur: Kand. v. d. Molen. Geref. Gem. Goede Vrijdag (27 maart) 6.30 uur: Leesdienst. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Yerseke Geref. Gem. Goede Vrijdag (27 maart) 7.30 uur: Leesdienst. Zondag 29 maart (le paasdag) 9.30, 2 en 6 uur: Student Weststrate, Borssele. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 Goede Vrijdag (27 maart) 7.15 uur: Leesdienst. Zondag 29 maart (le paasdag) 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Ned. Herv. Kerk Goede Vrijdag (27 maart) 7.30 uur: Ds. H. R. J. Regenga. H. Avondmaal. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing, Waarde. Geref. Kerk Goede Vrijdag (27 maart) 7.30 uur: Ds. J. E. Booy. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Booij. N.m. openbare geloofsbelijdenis. Vrg Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Joiige. R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering op zondag 8 en 10 u. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils Goede Vrijdag (27 maart) 17.30 uur: Een uur bij het kruis. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 en 18 uur: Paassamenkomsten. Leiding: Majoor P. E. Hokke Luitenante E. H. de Haan Kruiningen Ned. Herv. Kerk Goede Vrijdag (27 maart) 7.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Bediening H. Avondmaal. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Mede werking van koperblazers. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. Geref. Kerk Goede Vrijdag (27 maart) 7 uur: Ds. J. Koolstra. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 en 2.30 uur: Ds. J. Koolstra. V.m. openbare belijdenis. door B. J. TEN WESEPE 25) De trein reed langs het perron en stopte. Gelijk werd het portier geopend en voor de verbaasde reizigers, die wil den uitstappen, tijd hadden om veront waardigd te zijn, werden ze al opzij ge duwd. Het ging allemaal erg snel. Voor iedereen er goed en wel erg in had, wat er precies aan de hand was, stonden drie politiemensen in burger vóór Jo- docus, hadden zijn polsen gegrepen en er boeien omheen gedaan. Eén van de drie draaide zich naar het meisje, dat de escapades had gadegeslagen en zei: „Bent u agent Meerveld?" Ellie stond op en knikte. De ander keek nog eens naar de geboeide jonge man en toen weer naar het meisje. „Mooi werk, collega. Kom Jo, we gaan een korte wandeling maken. Je snapt zeker wel, dat we gewapend zijn, hé?" Jodocus begreep alles. Men had hem herkend als zijn dubbelganger. Zijn eer ste opwelling was tekeer te gaan als je welste, maar hij zag in, dat dit geen enkele zin had. Men zou hem wel naar een politiebureau brengen en dan zou hij zijn woordje wel doen, dacht hij grim mig. Gelaten verliet hij de trein en betrad tussen zijn bewakers in het perron. Tij dens de korte tocht naar het Stations plein, zei hij op kalme toon: „U snapt zeker wel, dat ik dit niet neem? Ik zal hierover een aanklacht indienen". De rechercheur vond het leuk en grin nikte. „Gut, dat is even aardig! Hoor je dat, Han? Hij neemt het niet. Dat is ver velend voor ons. Wat doen we er aan?" „Daar moeten we straks maar eens rustig over denken", vond de ander. „Misschien vinden we er wel wat op". De kleine afstand van het station naar de auto geschiedde onder belangstelling van het publiek, dat in een ommezien om de wagen stond. Ze zagen Ellie Meerveld er achter lopen en trokken snel hun conclusies. „Zeker een aanrander. Nou, laten ze hem dan maar goed opbergen..." In een vertrek van het politiebureau werd hem kort en bondig te verstaan gegeven, dat hij kon gaan zitten, en één der rechercheurs verwijderde zich, te zamen met agent Meerveld. Er vond een telefoongesprek plaats met Amsterdam en Ellie,, die aan de lijn werd geroepen en al visioenen zag van een behoorlijke promotie, kreeg te horen: „Ik weet niet, of nij het wel is. De kwestie is name lijk, dat we een telefoontje gehad heb ben van de Rijkspolitie uit Kwadenvoor- de, dat aldaar sinds gistermorgen een kruidenier wordt vermist. Het signale ment, dat doorkwam, heeft veel weg van Marihuana-Jo. We zullen evenwel geen enkel risico nemen. Er is al een wagen onderweg, naar jullie toe. Breng hem hierheen, dan zullen we wel ver der zien". „Maar het signalement klopt tot in de onderdelen. Behalve..." aarzelde El lie ineens. „Ja? Behalve wat?" „De tatoeëring op zijn hand ontbreekt. En hij heeft zich tijdens zijn arrestatie helemaal niet verzet". „Nu ja, hij komt toch hier. Als het onze man niet is, moeten we hem toch vrij laten. Tot vanmiddag. Apropos, Meerveld, wat ik nog zeggen wil: een pluimpje heb je wel verdiend, hoor, voor je scherpzinnigheid". „Dank u wel, inspecteur". Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Rllland-Bath Ned. Herv. Kerk Goede Vrjjdag (27 maart) 7 uur: Ds. G. Blok. Bed. H. Avondmaal. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 uur: Ds. G. Blok. 2.30 uur: Ds. A. J. Moog, Schore. Maandag 30 maart (2e paasdag) 10.30 uur: Opening Bondsdag. Geref. Kerk Goede Vrijdag (27 maart) 7 uur: Ds. D. Sloot. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 uur: Ds. D. Sloot. 2.30 uur: Ds. van Egmond, Tholen. Geref. Gem. Goede Vrijdag (27 maart) 2 uur: Ds. W. Suyker, Krabbendgke. Zondag 29 maart (le paasdag) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrg Evang. Gemeente Bath Goede Vrjjdag (27 maart) 5.30 uur: Ds. D. de Jonge, Yerseke. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 en 2.30 u.: Dhr. Ligtelijn, Rotterdam Krabbendyke Ned. Herv. Kerk Goede Vrijdag (27 maart) 6 uur: Ds. J. van Leeuwen. Bediening H. Avondmaal Zondag 29 maart (le paasdag) 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk Goede Vrijdag (27 maart) 7 uur: Ds. J. van Woerden, Middelburg. Bediening H. Avondmaal Zondag 29 maart (le paasdag) 9.30 uur: Ds. H. M. Strating, Goes. 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma, Wemeldinge. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. G. E. Huizing. 2.30 uur: Ds. A. Sieders, Biezelinge. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk Goede Vrijdag (27 maart) 7 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke. Geref. Kerk Goede Vrijdag (27 maart) 5 uur: Ds. Mintjes, Wolfaartsd^jk. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 en 2.30 uur: Ds. Ringwalda, Mid delburg. Biezelinge Ned. Herv. Kerk Goede Vrijdag (27 maart) 7 uur: Ds. A. Sieders. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 uur: Ds. G. Blok, Rilland-Bath. Chr. Geref. Kerk Goede Vrijdag (27 maart) 7 uur: Ds. J. van Dijken. Zondag 29 maart (le paasdag) 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Djjken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Ze legde de hoorn neer en keek naar haar Haagse collega's. „Het staat te bezien, of hij het is, jongens", zei ze toonloos. „Er is iemand uit Zeeland vermist met een ongeveer gelijkluidend signalement. Als we de verkeerde opgepikt hebben, kon de boot wel eens aan zijn". HOOFDSTUK X De boot was inderdaad stevig aan. Om klokke twaalf zat Jodocus Groen weer in Amsterdam, ditmaal op het po litiebureau Warmoesstraat. En daar had men al vrij snel door, dat de gearres teerde in ieder geval niet de gezochte handelaar in verdovende middelen was. Zijn rechterhand werd verschillende ma len bekeken en men wreef er op met een watje met spul, dat een uur in de wind stonk, maar dat hij niet kon thuis- bregen. Op alle vragen gaf hg gelaten antwoord en tijdens een korte pauze voegde hij zijn belagers hetzelfde toe, wat hij in Den Haag al gezegd had: „Dit neem ik niet. Zodra ik vr\j ben, zal ik een aanklacht indienen wegens vrijheidsberoving". De inspecteur, die met het onderzoek in de marihuanazaak belast was, begon geleidelijk aan te beseffen, dat hij de verkeerde man voor zich had. Temeer, omdat hg zojuist weer twee telefoontjes had gekregen, één uit Kwadenvoorde van de Rijkspolitie, waarin deze beves tigde, dat de vermiste dorpeling Jodo cus Groen heette en de dag tevoren voor een zakenreis naar Amsterdam was ver trokken. Ja, de opper had de foto van Marihuana-Jo in de krant gezien en moest toegeven, dat er wel punten van overeenkomst waren. En als de gear resteerde de vermiste persoon uit Kwa denvoorde bleek te zijn, of men hem dan maar met bekwame spoed naar huis wil de sturen, omdat zgn moeder dodelgk ongerust was. Het tweede telefoontje sloeg de laat ste illusie in stukken. Het kwam van de politie in Dusseldorf, die er zijn ver moeden over uitsprak, dat Marihuana- Jo waarschijnlijk in deze stad zijn bivak had opgeslagen. De politie had te dien opzichte een tip gekregen en deze tip was tamelijk betrouwbaar. Alleen wisten ze z'n schuilplaats nog niet, maar dat was misschien een kwestie van enkele dagen. Hij zat er nu wel een beetje mee in. Deze jongeman zou het hem moeilijk kunnen maken, als hij inderdaad een klacht ging indienen. Ten einde raad belde hij de groepscommandant in Kwa denvoorde op en vroeg enkele bgzonder- heden omtrent de vermiste. (Wordt vervolgd) Ijstaarten f 3,- - 3,50 Icecream koffie-cognac f 2,25 LEVENSMIDDELEN B EDR. M. J. Hovestadt Yerseke Op tweede Paasdag (maandag, 30 maart '64) zal geen HUISVUIL worden opgehaald BODE Sollicitaties indienen Voor 4 april 1964 bij de voorzitter BURGER Fz. Prins Bernhardstraat 6 Scheepsbehoeften YERSEKE Telefoon (01131) 437 Sneller, beter en goedkoperl L. GRIMM Lange Ville 9 - Yerseke Telefoon 639 Yerseke Koopt bij de man, die ook als 'tstuk is maken kan!

Scheldebode | 1964 | | pagina 5