BAAYENS OO MES* SLA UW VLEUGELS UIT: SPAAR De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN De spaarbanken met volledige bankservlce. HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-BIEZELIN GE jëuytii.jbijes BURGERLIJKE STAND PREDIKBEURTEN Gevonden voorwerpen. Gevonden een paar witte gymnastiek schoenen, een bruine dameshandschoen en een achterlicht van een auto. Vergadering. De Coöp. Boerenleenbank hield dezer dagen haar algemene vergadering in het jeugdgebouw. Bij de bestuursverkiezing werd dhr. C. M. Dagevos, die periodiek aftredend was, herkozen. Als lid van de raad van toezicht was aftredend dhr. Jac. Sonke, die eveneens werd herkozen. Een voorstel tot aanvulling van het huis houdelijk reglement werd aanvaard. De verlies- en winstrekening gaf over 1963 een winst te zien van 15.637,11. De eindcijfers der balans per 31 december 1963 bedroegen 5.439.413,90. Voetbal. Krabbendijke II kreeg een nederlaag in de voetbalwedstrijd tegen Wemeldin- ge. Van spanning kon in deze wedstrijd geen sprake meer zijn. De wedstrijd was pas twee minuten oud, toen De Bour- graaf het eerste doelpunt voor Wemel- dinge scoorde en zo ging de stand met de regelmaat van de klok omhoog voor Wemeldinge, n.l. in de 10e, 20e, 35e, 36e en 39e minuut. Toen was de beurt aan Krabbendijke, dat doelman Van Oosten passeerde. Voor de rest van de v/edstrijd had Van Oosten zo goed als geen werk te doen. In de 44e en 45e minuut scoorde Wemeldinge weer, zo dat gerust kon worden met een voor sprong van 81. Na de rust hetzelfde spelbeeld, Wemeldinge heer en meester over het gehele veld. De score werd zelfs opgevoerd tot korfbalcijfersde eindstand van 151 werd verkregen. Zelfs de scheidsrechter raakte de tel kwijt. Maar 16 maal werd de bal in het middenveld afgetrapt. Voor Wemeldinge scoorde De Bourgraaf 8 maal, Gijssel 3 maal, Pieterse 2 maal, De Jonge en Schouwenaar elk 1 maal. Voor Krab bendijke scoorde Huysse. Schuur bezweek. In de nacht van zaterdag op zondag begaf door de storm de schuur aan de Zd. Achterweg het. De schuur, die eigen dom is van dhr. B. M. Vleugel, werd ge bruikt voor berging van machines en als aardappelopslagplaats. De schuur werd dermate beschadigd, dat van de afkomende materialen niet veel meer gebruikt kan worden. Geslaagd. Te Breda slaagde voor tailleüse Ina Boone alhier; voor costumière Magda Wondergem alhier en Dini Snoep te Yer- seke. Vergadering postduivenhouders. De leden van de postduivenhouders- vereniging „De Vrijheidsduif" kwamen dinsdag j.l. in vergadering bijeen in ho tel „Korenbeurs". Daar de voorzitter, dhr. P. A. Kakebeeke, wegens familie omstandigheden niet tijdig ter vergade ring aanwezig kon zijn, werden de le den verwelkomd door dhr. M. J. Kole. Het bestuur werd gebracht van vijf op zeven leden, waarvoor werden gekozen dhm. J. Krombeen en A. I. Neve. Dhr. G. de Bruine, die zijn mandaat ter be schikking had gesteld, kwam tijdens de vergadering op dit besluit terug en werd herkozen. Namens de kascontrolecom missie werd verslag uitgebracht door dhr. M. Poleij, die meedeelde dat kas en boeken in orde waren bevonden. Uit de begroting bleek dat er een nadelig saldo was te verwachten, waarom werd besloten de contributie met 25 cent per maand te verhogen. Verder kwam ter sprake het vluchtprogramma en een in het najaar te houden tentoonstelling. Jaarvergadering Kon. Harm. E.M.M. Dinsdagavond werd tijdens de gehou den jaarvergadering der Kon. Harmo nie E.M.M. alhier onder leiding van haar voorzitter dhr. C. Karelse, nadat jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester, waarin de humoristische noot niet ontbrak, een nieuwe secreta ris gekozen wegens het zich niet meer beschikbaar stellen van de huidige secre taris dhr. C. M. Goedegebuure. De stem ming welke wat stroef verliep gaf uit eindelijk te zien dat dhr. J. Geluk als zodanig was gekozen. De herverkiezing van het periodiek aftredende bestuurs lid dhr. M. van Nieuwenhuijzen alsmede van een der commissarissen, dhr. H. C. Baarens geschiedde bij acclamatie. Over het te houden Bondsconcours van Har monie- en Fanfaregezelschappen, dat al hier zal gehouden worden op 2e pink sterdag 18 mei en zaterdag 23 mei, konden nog geen verdere mededelingen worden gedaan, aangezien door het Bondsbestuur nog geen gegevens zijn verstrekt. Zodra deze worden vrijgege ven zullen deze in een extra vergade ring worden behandeld. Dat het echter een groots concours zal worden is al wel bekend, evenals het door E.M.M. in verband met het 100-jarig bestaan der vereniging te houden festival op 5 sep tember a.s. De aktiviteiten der voorbe reidingen hiertoe beginnen op gang te komen. Een verhoging der contributie werd door de leden aanvaard. Ook over de te houden verloting (zie hiervoor ons bericht in het nummer van vorige week) werden nadere mededelingen ge daan. Zaterdag a.s. worden tijdens een te houden muzikale rondgang door het dorp loten aangeboden. U helpt door het kopen van deze loten ons jeugdorkest aan de zo hoog nodige instrumenten. De rondvraag leverde geen bijzondere gezichtspunten meer op, waarna de voorzitter deze matig bezochte jaarver gadering sloot. Uitvoering V.V. „Kruiningen". Vrijdagavond werd in Ons Dorpshuis i.v.m. het 20-jarig bestaan der voetbal vereniging „Kruiningen" een jubileum uitvoering gegeven. Na een kort ope ningswoord door de voorzitter, dhr. Chr. van Paasschen, werd het verdere ver loop van deze avond in handen gelegd van het cabaretgezelschap der Beck's Bierfabrieken „De Ricardo's", hetgeen al dadelijk zeer klankvol begon door dhr. N. Schonenburg die aan z'n Ham mondorgel de tonen van vele populaire liederen ontlokte en hiermee de stem ming in de zaal op peil bracht. De „Lambri zusjes" zongen enkele songs met gitaarbegeleiding. Het optreden van Silvya, de vrouw die alles wist, deed de vele aanwezigen versteld staan o.a. door het feit dat de in de zaal uitgedeelde ogen der dobbelstenen door haar met grote nauwkeurigheid werden opgege ven, alsook naam, adres, geboortedatum en zelfs het nummer van twee paspoor ten, welke door haar, geheel geblind doekt, met grote nauwkeurigheid vlot gegeven. Nicky de muzikale clown ver maakte de aanwezigen met z'n capri olen. Het optreden van de in binnen- en buitenland voor radio en TV zo beken de zanger Willy Alberti oogstte met z'n liederen een enorm succes. Naar de ze ons meedeelde zullen „De Ricardo's" in samenwerking met Willy Alberti de ze zomer een showprogramma geven voor de TV. Een gezellig bal onder mu zikale leiding van de „Crescendo Boys" besloot deze goed geslaagde jubileum uitvoering. Aanrijdingen. Toen zaterdagmiddag ongeveer 4 uur de bromfietser M. A. S. alhier op de Zandweg bjj de molen van C. J. van Dijke linksaf wilde slaan, lette hij daar bij niet op de achter hem komende scoo ter met berijder E. K. M. uit Waarde, waardoor deze een buiteling maakte. Beide bestuurders kwamen er met wat ontvellingen af. De machines werden beide beschadigd. Zondagnacht 0.15 uur moest de dienst plichtige sergeant W. K., met een perso nenauto rijdende in de richting Bergen op Zoom, op Rijksweg 58 alhier plotse ling stoppen voor een voor hem rijden de auto. De auto van K. raakte hier door aan 't slippen, waardoor hij in de naast de weg lopende sloot terecht kwam. De auto werd zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen hier bij niet voor. Woensdagmorgen 8.30 uur veroor zaakte C. M. v. K. uit Waarde met een personenauto komende uit Waarde en rijdende richting Kruiningen, nadat hij op de noordelijke uitvoegstrook nog even had gestopt, tengevolge van het niet voorrang verlenen van de achter hem komende bestelauto bestuurd door C. v. W. uit Bergen op Zoom, een aanrijding. De auto van v. W. werd aan de rech ter-, de auto van v. K. aan de linker zijde zwaar beschadigd. Sla uw vleugels uit. Dat kunt u, als u spaart. Dat 19 alleen maar goed voor u. Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling in effectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. AAMGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT Ophokperiode voor duiven. Burgemeester en wethouders der ge meente Kruiningen maken bekend: 1. dat zij de periode, bedoeld in ar tikel 69 van de algemene politieverorde ning voor de gemeente Kruiningen, waarbinnen het de eigenaars, houders of verzorgers van duiven is verboden deze te laten uitvliegen, op advies van de districtsraad voor Oost Zuid-Beve land van het Landbouwschap hebben vastgesteld op 20 maart tot en met 30 april 1964 2. dat dit verbod niet geldt na des avonds 18 uur, op zaterdag na 12 uur en des zondags. Groene Kruis. Vrijdagavond vond in het verenigings gebouw te Schore de algemene leden vergadering plaats van de vereniging „Het Groene Kruis Kruiningen, Hans- weert, Schore" onder leiding van haar voorzitter, dhr. J. W. P. de Jonge. In deze vergadering, welke uitsluitend een huishoudelijk karakter had, werd tot nieuw bestuurslid gekozen dhr. J. Griep te Hansweert, die tevens de funktie van penningmeester zal gaan vervullen i.v. m. het aftreden als bestuurslid van dhr. J. de Bey, arts te Hansweert, die tot medisch adviseur der vereniging werd benoemd. Het voorstel van het bestuur de lopende hypotheek bij de Coöp. Boe renleenbank van 3.000,te brengen op 8.000,— zulks i.v.m. het aflossen der op de gebouwen rustende schuld, werd met algemene stemmen aangeno men. Uit het verslag van de kascontro lecommissie bleek dat de boeken en be scheiden van de penningmeester in or de waren bevonden. Als nieuw lid van de kascontrolecommissie werd benoemd dhr. J. de Pauw te Hansweert. Uit het jaarverslag der wijkzuster bleek dat in 1963 in totaal 5484 verpleegbezoeken werden afgelegd. De voorzitter dankte allen, zowel medebestuursleden, wijk zusters en kascontrolecommissie voor de prettige en goede samenwerking in 1963 ondervonden. 83 ledige motorschepen van 85.095 ton en 9 ledige motorschepen van 13.330 ton, alle van België. Eveneens tot de rijnvaart behoorden 614 geladen motor schepen van 405.492 ton en 59 ledige motorschepen van 89.873 ton; tevens 65 ledige motorschepen van 43.859 ton en 6 ledige sleepschepen van 6.716 ton, alle naar België. In nationaliteiten waren de schepen als volgt verdeeld: 3.950 Ne derlandse, 1.939 Belgische, 336 Duitse, 323 Franse, 283 Zwitserse, 6 Luxem burgse, 3 Oostenrijkse en 3 Engelse. In de maand februari passeerden er 884 schepen meer dan in de maand januari. Scheepvaartbeweging. In de maand februari 1964 passeerden er het kanaal door Zuid-Beveland 6.843 schepen van 4.127.908 ton. Hiervan wa ren 4.562 schepen van 2.918.353 ton ge laden en 2.281 schepen van 1.209.555 ton waren ledig. De geladen schepen be stonden uit 4.275 motorschepen van 2.555.393 ton, 277 sleepschepen van 357.035 ton en 10 coasters van 5.925 ton. De ledige schepen bestonden uit 1.646 motorschepen van 1.020.209 ton, 148 le dige sleepschepen van 170.202 ton en 22 coasters van 9.615 ton. Tevens pas seerden er 465 sleepboten met een ge zamenlijke inhoud van 9.529 ton. Tot de rijnvaart behoorden 862 geladen motor schepen van 566.572 ton en 125 ledige motorschepen van 170.430 ton; tevens Voetbal. Rillandia I trok zaterdag naar Wou- drichem en wist te winnen met 32. De slechte weersomstandigheden vormden een belemmering voor goed spel. De Ril- landers hebben door hard en enthousi ast werken hun laatste strohalm ge grepen. Na een kwartier opende Deur- loo de score met een goede kopbal, maar reeds vijf minuten later maakte Ver- straaten gelijk (11). Rillandia hield vol en na een half uur maakte Deurloo met een goed schot er 21 van. Vier minuten voor de rust bracht Den Tek echter de balans weer in evenwicht (22). Ook na de rust bleef Rillandia agressiever dan Woudrichem. Woudri- chem werd wat van de wijs gebracht en speelde onrustig. Drie minuten voor het einde redde doelman Van Andel op het nippertje, maar toch zou Rillandia nog de volle winst binnenhalen. Toen de de fensie de bal onvoldoende wegwerkte, greep Koster in en in de laatste minuut bracht deze de stand op 32, waardoor Rillandia de overwinning behaalde en zodoende voorlopig voor degradatie be waard bleef. Rillandia II won met 21 van Oost- kapelle. Rillandia III speelde op eigen terrein tegen Waarde II en won met 4—1. Uitreiking onderscheidingen. Op de jaarlijkse bijeenkomst van de reserve Rijkspolitie in het district Mid delburg, die gehoudep. werd in 't dorps huis „Luctor et Emergo" alhier, heeft de dirigerend officier der Rijkspolitie tweede klas A. J. van Thiel medailles uitgereikt voor tien jaar trouwe dienst, alsmede een diploma voor buitengewoon geoefend man. Op deze bijeenkomst, die o.m. werd bijgewoond door verschillen de burgemeesters, overhandigde overste Van Thiel de wisselbeker voor de jaar lijkse wettencompetitie aan adjudant Westveer van de reservisten, groep Westkapelle, die deze beker overnam van de groep Oost- en West-Souburg. Voor de tien beste individuele deelne mers waren er prijzen in de vorm van boekenbonnen. Op deze avond van de reservisten van Walcheren, de Bevelan- den, Tholen en Schouwen en Duiveland werden voorts twee fraaie kleurenfilms vertoond, die de Rijksvoorlichtingsdienst liet vervaardigen van de reis van het koninklijk paar en de kroonprinses naar Perzië en Thailand. Vervolgens bracht „Het Gezellen toneel" uit Bergen op Zoom een verdienstelijke opvoering van het toneelstuk „Soubrette", een blijspel in drie bedrijven van Jacq. Deval. Over ste Van Thiel overhandigde de dames van het gezelschap als dank voor hun optreden een aandenken. Modeshow. Dinsdag j.l. werd in het dorpshuis „Luctor et Emergo" een modeshow ge houden, die georganiseerd was door enige Goese zakenlieden in samenwer king met de afd. Rilland van de Bond van Plattelandsvrouwen. De show werd zeer druk bezocht, ook van buiten de gemeente, zowel door heren als dames. Voetbal. Waarde I ontmoette zaterdagmiddag in een druilerige regen Serooskerke, wat zeer zeker geen aangenaam voetbalweer was. Zowel Waarde als Serooskerke moesten met één doelpunt genoegen ne men, 11. De junioren wisten op Yer- seke tegen de junioren winst te behalen, 31. Waarde II moest tegen Rillandia III de winst daar laten, 41. Kerkconcert. Woensdagavond 11 maart werd in de Ned. Herv. kerk alhier een kerkconcert verzorgd door het Zuid-Bevelands Dub- belkwartet onder leiding van Daan Man neke, afgewisseld met solozang van mevr. Smit, alt en mej. Paula Paauwe, sopraan. Door dhr. Daan Manneke wer den o.a. werken van Bach en andere beroemde componisten op het orgel ten gehore gebracht. Zowel zang als orgel spel stonden op hoog peil en werden door het talrijke publiek op prijs ge steld. Ds. G. E. Huizing sprak op deze avond een openings- en een slotwoord. Voetbal. Het is Yerseke III zaterdagmiddag niet gelukt op de eerder in eigen huis geleden nederlaag revanche te nemen. Zaterdag verloor de ploeg met 10 bij het scheiden van de markt, want nau welijks was er weer afgetrapt of de uit stekend leidende scheidsrechter Thole- naar liet het eindsignaal horen. Beide ploegen speelden voor wat ze waard wa ren, maar de glibberige bal en het slech te terrein stonden fraai spel nogal eens in de weg. Overigens was de overwin ning voor Kapelle wel verdiend. De B- junioren die in een voorwedstrijd Kloe- tinge als tegenstander hadden, moesten met 40 de eer aan hun Kloetingse vrienden laten. Ouderavond O.L.S. De openbare lagere school hield in hotel „De Zwaan" haar jaarlijkse ouder avond. Na opening door de voorzitter, dhr. D. Mallekote, brachten de leerlin gen van de vierde klas enkele toneel stukjes, die veel bijval oogstten. De leer lingen van de vijfde klas zorgden even eens voor een aardige bijdrage door met de ouders een onderwijskundig vraag- en antwoordspel te houden. Dhrn. D. Mallekote en W. D. Schrier werden als leden van de oudercommissie herkozen. Het hoofd der school, dhr. C. L. Dui- ninck gaf een jaaroverzicht. Na de pau ze werden enkele toeristische films ver toond alsmede de instructieve onderwijs- film „Het leven in". Een verloting ten bate van de schoolkas bracht ruim 50 gulden op. Hengelwedstrijd. De hengelsportvereniging „De Kapel- se Kanaalvissers" hield zaterdagmiddag in de Westerschelde onder Schore de eerste bekerwedstrijd van het nieuwe seizoen. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden wierpen 53 leden hun lijntje uit en waarlijk niet voor niets. Niet minder dan 12 kilo vis werd op het droge gehaald. De extra prijs voor de eerste gevangen vis werd ge wonnen door J. van Zweeden. De overige uitslagen zijn: 1. M. Dekker, 990 pnt.; 2. B. A. Rooze, 930 pnt.; 3. M. C. Sloot- maker, 855 pnt.; 4. P. M. Stokman, 770 pnt.; 5. M. Zuidweg, 725 pnt.; 6. M. P. Versluis, 660 pnt.; 7. W. v. d. Vrede, 650 pnt.; 8. C. Hoogesteger, 540 pnt.; 9. J. A. den Buter, 530 pnt.; 10. G. C. Versluis, 500 pnt. Eind les handvaardigheidscursus. In de Ir. A. W. v. d. Plasscheschool had donderdagavond de diploma-uitrei king plaats van de afgelopen winter ge houden handvaardigheidscursus. De na men van de gediplomeerden 'zijn: P. Engelse, M. Griep, H. P. Nagelkerke en J. van Velzen, Krabbendijke; A. Evers- dijk, mej. J. Ganseman, B. Gunst, M. A. Hoogestger, mej. M. C. P. Lokerse, M. de Jager en G. P. Vermaire, Kapel le; J. A. de Jonge, Goes; C. Kluyfhout en H. J. Zweemer, Yerseke; T. Meeuw- se, Baarland; H. C. Poley, Hansweert. Bloembollenwedstrijd. De afgelopen weken is er door de leden van de vereniging „Floralia" een bloembollenwedstrijd gehouden. Woens dagavond had van de in bloei getrok ken bollen een tentoonstelling plaats. In totaal waren 60 potten met bollen in gezonden. In de groep tulpen, hyacin then en narcissen ging J. Hermes met de eerste prijs strijken. Tweede werd mevr. Eversdijk-Krijnsen en derde P. C. Hermes. Bij de tulpen kwam J. Evers- dijk-Walhout met de mooiste inzending voor de dag, gevolgd door mevr. Nieu- wenhuizen-Huissoon op de tweede en M. L. Vermaire op de derde plaats. Bij de narcissen werd B. A. Rooze winnaar. J. M. Dekker werd tweede en P. Oele derde. Bij de hyacinthen werd L. Lavooij eerste, B. A. Rooze tweede en J. Evers- dijk-Veerhoek derde. Als juryleden tra den dhrn. P. Hermes en J. Everse uit Goes op. Na afloop van de tentoonstel ling werden er enkele films vertoond. Uitvoering „Obadja". Woensdag- en zaterdagavond gaf de C.J.V. „Obadja" in eigen gebouw een uitvoering, waarvoor grote belangstel ling bestond. Secretaresse Ria Ridder hof bracht samen met voorzitter Joh. Leendertse het jaarverslag uit, dat ook dit jaar weer op rijm was gesteld. Voor een vrolijke noot zorgde het trio Mal lekote door enkele muziek- en zang nummers ten beste te geven. De hoofd schotel van de avonden was voorts de opvoering van het toneelspel „Lawine" van Marcel Dupuis. drogen in met Parol poeder. fi.60enfi.- „Jonge Kracht" op de planken. Een succesvolle uitvoering boekte ook dit jaar het tamboers- en pijperkorps „Jonge Kracht" te Biezelinge. Voorzit ter M. Wisse sprak een welkomstwoord en riep de jongeren op zich in de rijen van het korps aan te sluiten. Voor de pauze was er een programma van mu ziek, gebracht door het pijperskorps en de drumband. Het tweede gedeelte be stond uit de opvoering van het toneel spel in drie bedrijven „Schaduw en Zon" van A. Siderius-Boonstra. Een Schoors accordeontrio verleende voorts haar medewerking. Van 1119 maart 1964 WEMELDINGE. Geboren: Adrtana Jo hanna, dv. J. C. Janse en Cornelia M. Schouwenaar. Overleden: Stoffel J. Korstanje, 50 j., echtgen. van Janna D. Bolle. Van 1219 maart 1964 KRUININGEN. Huw.aangiften: Desiré Catharinus Theenaart, 29 j. en Antonia de Poorter, 24 j. te Yerseke. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma. V.m. bev. lidmaten; n.m. H. Av. Geref. Kerk 10 uur: Leesdienst. 5 uur: Ds. Mintjes, Wolf aarts dijk. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. Kooiman, Den Haag Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. Geref. Kerk 10 uur: Ds. J. Koolstra. 2.30 uur: Ds. W. Kats, Goes. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Billand-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. V.m. openbare belijdenis. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Student Mouw, Rijssen Vrij Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Krabbend ij k e Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. Joh. Booy, Utrecht. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst.

Scheldebode | 1964 | | pagina 2