BAAYENS OO STEEK'N PLUIM OP UW HOED: SPAAR WEMELDINGE KRUININGEN De spaarbanken met volledige bankservice. HANSWEERT RILLAND-BATH WAARDE i-ittgM De speciaalzaak voor Uw BRIL Gevonden voorwerpen. Gevonden een want en een overhemd. Verloren een grijze handschoen. Inlich tingen ter gemeentesecretarie. Gemeenteavond. Dezer dagen werd door de Ned. Herv. Gemeente de voorjaarsgemeenteavond gehouden onder leiding van de predi- Kant Ds. B. Zoodsma. Door het meisjes koor onder leiding van mevr. Bretveld en mej. Paauwe werden enkele liederen ten gehore gebracht. Verder werd een film getiteld „Barabbas" vertoond. Na de pauze werden door een forum dat bestond uit leden van Kerkeraad en Kerkvoogdij vragen beantwoord, die gesteld. Vele vragen en problemen zijn schriftelijk door de aanwezigen waren hierbij aan de orde geweest en op dui delijke w\jze beantwoord, zodat men een inzicht kreeg van wat gebeurt en nog gebeuren moet. Voetbal. Zaterdag speelde Wemeldinge I een thuiswedstrijd tegen Yerseke III. Yer- seke moest in Wemeldinge zijn meer dere erkennen, getuige de eindstand van 30. Het eerste half uur bleef het spel van beide ploegen iets aan de lage kant. Toch was het Wemeldinge dat Yerseke in de verdediging terugdrong. In de 31e minuut deed Sonke de netten van Yer seke trillen; dit werd ook de ruststand. Yerseke had voor de rust toch wel een tegenpunt kunnen scoren, doch door het te korte spel dat men speelde bleven de gevaarlijke aanvallen uit. Doelman Van Oosten kreeg enkele keren de kans zijn capaciteiten te tonen, maar hield zgn doel schoon. Na de rust duurde het 8 minuten en toen tekende Sonke opnieuw een doelpunt aan, door een combinatie met De Jonge. Toen leek het er op of het kruit aan weerszijden was verscho ten, het tempo kwam lager te liggen. In de 21e minuut kon Gijssel het derde doelpunt aantekenen. Yerseke probeer de alles om de nul weg te krijgen, maar Wemeldinge liet dit niet toe. Zo eindig de deze sportieve wedstrijd met een overwinning voor de sterkste ploeg. Feestavond. Dezer dagen hield de Ned. Herv. Vrouwengroep een feestavond ter her denking van haar 25-jarig bestaan. Het Jeugdgebouw dat geheel gevuld was, gaf een feestelijke aanblik. Vele afge vaardigden waren aanwezig, alsmede enkele dames die bij de oprichting der groep betrokken waren geweest, n.1. mevr. Dronkers uit Vlissingen en mevr. Van Moort uit Amsterdam. Ook werden aan een aantal leden die 25 jaar lid waren, presentjes uitgereikt. De avond stond onder leiding van haar presidente mevr. Zoodsma, die aan het begin een meditatie hield over het onderwerp Dankbaarheid*'. Mevr. Van Weele-de Schipper gaf een overzicht van enkele gebeurtenissen uit de afgelopen perio de. De vereniging was in 1939 gestart met 26 leden; thans telt de vereniging 47 leden. De vereniging heeft al vele malen akties gevoerd voor de kerk en haar interieur. Thans heeft men op de rekening 1500,bestemd voor het straks nieuwe te bouwen kerkelijk cen trum. Verder werd het woord gevoerd door enkele afgevaardigden en door de president-kerkvoogd dhr. C. de Schip per. Mevr. Slik uit Rotterdam, oud-pre sidente der groep, bracht haar woorden in dichtvorm naar voren. Het program ma bestond uit zang van enkele leden onder leiding van mevr. Dekker-Ruis- sen. De toneelstukjes getiteld „Als het avond wordt" en „Het onstuimige nicht je" werden door eigen leden opgevoerd. Ds. Zoodsma sprak tot slot van deze avond enkele dankwoorden tot de aan wezigen en de jubilerende vereniging. Collecte. In de week van 24 tot 29 februari zal in Wemeldinge weer de bekende collec te worden gehouden voor het Algemeen Sociaal Fonds ter bevordering van de Volksgezondheid „Draagt Elkanders Lasten". De gelden worden besteed voor hen die door ziekte in financiële moei lijkheden dreigen te geraken. U kunt er van overtuigd zijn dat duizenden met uw gave blij zullen zjjn. Raadsvergadering. In de nieuwjaarsrede van burgemees ter C. N. F. van Sas kwam als een be langrijk punt naar voren de woning bouw. De voorzitter wees op het zeer geringe aantal woningen dat in 1964 in Wemeldinge gebouwd zal kunnen wor den. Geen woningwetwoningen, 1 pre miewoning en 3 niet gesubsidiëerde wo ningen. Een teleurstellend aantal, te meer daar er zoveel vraag naar is; dit werkt in de hand dat het zielental der gemeente niet toe kan nemen, terwijl er toch zoveel animo voor is. Een licht punt zag de burgemeester in een in het beginstadium staande regeling met de omliggende gemeenten Rilland-Bath, Kruiningen, Krabbendijke, Waarde, Yer seke, Wemeldinge. Kattendijke, Kapelle, Kloetinge en 's-Gra ven polder, n.l. de continu verlopende bouwstroom om met een arbeidsbesparend systeem te wer ken. Een lichtpuntje dus nog. Betreffen de het nieuw te bouwen internaat voor schipperskinderen was de voorzitter op timistisch. In de zomer kan men toch de goedkeuring wel tegemoet zien. Dhr. J. A. de Schipper sprak namens de raad woorden tot de burgemeester en de wethouders. Voorschotten op de explo- tatie vergoeding voor 1964 voor de school voor chr. onderwas aan schip-J perskinderen werden verleend tot een bedrag van 4083,33 en aan de school voor chr. volksonderwijs tot een bedrag van 6916,en voor de kosten van vakonderwijs voor de school voor chr. volksonderwijs tot een bedrag van 1473,80. Het voorstel tot toekenning van een aanvullende toelage van 5 aan de werklieden der gemeente over het jaar 1963 ter compensatie van de gemiddelde prestatiebeloning, die in an dere gemeenten door de werklieden is genoten, werd aanvaard. Voor gemeente arbeider waren 15 sollicitaties binnen gekomen: 12 uit Wemeldinge en 3 uit andere gemeenten. De aanbeveling van B. en W. luidde: 1. A. Meyaard; 2. J. Hoogesteger. Bij de eerste stemming was de uitslag: 3 A. Meyaard en 3 F. Wisse uit Kattendijke. Bij de 2e stem ming kon dhr. M. Zuidweg niet meer meestemmen, daar hij een zwager van dhr. A. Meyaard is. De uitslag was toen: 3 F. Wisse uit Kattendijke en 2 A. Meyaard, zodat dhr. Wisse werd be noemd. Dhr. Zuidweg verzocht de pers wel te vermelden, dat een niet-Wemel- dingenaar door de raad is benoemd. De grond achter de algemene begraafplaats werd verpacht aan dhr. C. Gijssel. Het voorstel om van de N.V. G.M.Z. te Goes een perceeltje grond liggende aan de Oanjeboomstraat aan te kopen werd aanvaard voor een bedrag van 10, per m2. Het perceel is groot 454 m2; dit terrein is gedeeltelijk nodig voor het aanleggen van een weg naar het indu- strieterreintje. De begroting van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1964 kon in deze vergadering niet wor den afgewerkt, daar de stemmen staak ten met 3 voor en 3 tegen. Dhr. A. P. Schouwenaar stelde ter motivering van het tegenstemmen vast dat het enkel om een post ging die door dhr. C. M. Dagevos was genoemd: administratie kosten. Daar er enkel voor of tegen gestemd kan worden is er geen andere mogelijkheid; met de andere posten kon men zich verenigen. Tegen stemden de heren A. P. Schouwenaar, C. M. Dage vos en M. Zuidweg, voor stemden de heren J. Veerhoek, C. de Kraker en J. A. de Schipper. Aan mej. C. M. Broer, onderwijzeres aan de openbare lagere school werd eervol ontslag verleend met ingang van een nader te bepalen datum. Het voorstel tot aanvaarding van het verzoek van de coördinatie commissie maatschappelijk werk en gezinsverzor ging tot verhoging van het gemeente lijk subsidie werd goedgekurd. Deze zijn: Gezinsverzorging door gediplomeer de krachten: Rijk 35 gemeente 45 en instelling 20 bejaardenhulp: Rijk 35 gemeente 45 en instelling 20 Gezinshulp door niet gediplomeer de krachten: Rijk 25 gemeente 40 en instelling 35 Bij het punt voor komende zaken wees dhr. Zuidweg op het luiden van de klok op het gemeente huis. Hierbij is hem gebleken dat de be woners van omliggende percelen veel hinder ontvangen bij het luisteren naar de radio terwijl de klok luidt. Willen B. en W. dit spoedig nader bestuderen? I Ook wees hij op het uitzicht bij de hoek DorpspleinWilhelminastraat vanwege de daar geparkeerd staande vrachtwa gens. Geslaagd. Na in oktober 1.1. geslaagd te zijn voor een radarcursus, slaagde dezer dagen voor het diploma 3e stuurman G.H.V. dhr. P. A. Sonke alhier. Gun uzelf een groeiend spaartegoed. Goed. Want uw spaargeld is goed voor alles. Ga naar de spaarbank waar men u óók gaarne van dienst is met andere bankzaken, zoals rekening-courant, deviezen voor uw reizen, kredieten, hypotheken en bemiddeling in ef fectenzaken. Meer dan 1000 banken en bijkantoren. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT Prijs behaald. Toetie Heerebout, leerlinge van de 4e klas der openbare uloschool alhier, behaalde een provinciale prijs bij de na tionale schrijf- en tekenwedstrijd 1963. De wedstrijd werd georganiseerd ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van de Stichting Nationaal Schriftmuseum in het kader van de natuurbescherming. Ouderavond openbare uloschool. Op donderdag 13 februari j.l. kwa men de ouders van de leerlingen der school bijeen in hun algemene jaarlijkse ledenvergadering. Deze vergadering stond in een bijzondere belangstelling, omdat voor de eerste maal gebruik kon worden gemaakt van de fraaie en rui me hal der nieuwe uloschool. Voorzitter v. d. Berg sprak in zijn opening er dan ook zijn vreugde over uit, dat hij voor de eerste maal de aanwezigen mocht be groeten in de hal der nieuwe school, inzonderheid wethouder v. Ballegooijen, dhr. Sikkes van de P.Z.E.M. en de leer krachten der school. Uit het kasverslag bleek, dat de uitgaven de inkomsten dekten het afgelopen jaar en dat er nog een batig saldo in kas was. Als kas- comissie werden benoemd dhr. Wisse te Hansweert en voor het aftredende lid dhr. Paauwe, dhr. Veerhoek te Schore. Voor het aftredende bestuurslid dhr. Van Espen te Waarde, werd zijn dorps genoot dhr. Braam benoemd. Dhr. Niet- feld, hoofd der school, besprak nog en kele schoolzaken, o.a. het verschil tus sen A- en B-examen. Na de koffiepauze kwam dhr. Sikkes van de P.Z.E.M. aan het woord, die de aanwezigen de ge varen, verbonden aan elektriciteit, on der ogen bracht, met ondeugdelijke ge bruiksartikelen. Tot slot vertoonde hij nog een film over Philips. De voorzit ter besloot deze avond met allen dank te brengen voor hun medewerking. Uitvoering E.M.M. Vrijdag gaf, voor een goed bezette zaal van Ons Dorpshuis, de Kon. Har monie E.M.M. een jubileumuitvoering welke, aldus de voorzitter dhr. C. J. Karelse, gezien moet worden als ope ning van het jubileumjaar i.v.m. het 100-jarig bestaan der vereniging. In september a.s. zal het n.l. 100 jaar ge leden zijn dat in Kruiningen een mu ziekvereniging werd opgericht, welke toen de naam ontving „Muziekgezel schap van de Handboog Schutterij De Drie Korenbloemkens". Gekleed in slip jas en met bolhoed, anno 1864, bliezen een 8-tal muzikanten de Go-Man-Go- polka van E. Habbat, terwijl de vaan deldrager, gekleed in Zeeuwse kledij, de beide vaandels der vereniging presen teerde. De drumband o.l.v. Jac. Stroo- snijder kwam hierna de zaal ingemar- cheerd, hetgeen een klankrijk effect sorteerde. Intussen hadden de muzikan ten van E.M.M. onder leiding van haar dirigent dhr. Adr. B. Holster zich op gesteld en openden het muzikale ge deelte met de „Right Out' mars van A. Kappert, gevolgd door de ouverture uit „La Poupée de Nuremberg" van Adam- Driessen, de symphonie in C van Gos- see-Molenaar, de wals „Wiener Ma- dein" van Ziehrer-Mol, terwijl de „Mus- ketiers"-mars van Ernst-Lüthold dit goed verzorgde en uitgevoerde pro gramma besloot. Na de pauze trad het Gezellentoneel uit Bergen op Zoom voor het voetlicht met het blijspel in 6 be drijven „Amor verhandelt Pepepls". Dit stuk, doorspekt met geestige passages, werd op een vlotte wijze gespeeld, zeer tot voldoening van het aanwezige pu bliek, dat aan het eind der uitvoering het gezelschap staande een ovatie bracht. Namens het gemeentebestuur was het college van B. en W. aanwe zig. Burgemeester A. Schipper bracht, vooruitlopende op de officiële herden kingsdatum, de felicitaties namens de gehele gemeente, daarbij herinnerende aan de vele moeilijkheden die door deze vereniging moesten worden overwonnen om dit eeuwfeest te kunnen vieren. Tien jaar geleden, aldus de burgemeester, mocht ik als één van mijn eerste offi ciële ambtsbezigheden, als burgemees ter van deze gemeente, u het predikaat „Koninklijke" overhandigen, thans mag ik u van harte gelukwensen met het bereiken van uw honderdjarig bestaan. Met de verzekering dat het gemeente bestuur alle steun en medewerking zal geven aan verdere festiviteiten welke de plannen vormen i.v.m. dit herdenken, besloot de burgemeester deze korte toe spraak. De voorzitter dankte hierna het gemeentebestuur voor felicitatie en toe zeggingen en deelde nog mede dat het muziekgezelschap thans een goede be zetting heeft alsmede goede instrumen ten. Naast dit gezelschap is er de drum band en een jeugdkorps wat momenteel 30 leerlingen omvat. Over de verdere festiviteiten zei de voorzitter nog, dat het pinksterconcours van de Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen dit jaar in Kruiningen zal worden gehou den en dat er plannen bestaan om ook dit jaar nog een muziekfestival te or ganiseren. Een gezellig bal met mede werking van The Rhytme Stars wat tot in de kleine uurtjes duurde besloot deze goed geslaagde jubileumuitvoering. Rijverkeer in daarvoor verboden straten Niettegenstaande de aanwezigheid van de wettelijk voorgeschreven ver bodsborden ter weerszijden van het ver bindingsstraatje Burgem. Vogelaar straatSnelle Markt, wordt dit straatje door fietsers en bromfietsers misbruikt. De Rijkspolitie geeft, o.i. ten overvloe de, hiermede een laatste waarschuwing. Onverbiddelijk zal, bij eventuele consta tering, zonder aanzien des persoons, proces-verbaal tegen overtreders wor den opgemaakt. Men zij dus gewaar schuwd. Ouderavond kleuterschool. Woensdagavond werd in de kleuter school alhier de jaarlijkse ouderavond gehouden, een ouderavond die tevens als jaarvergadering geldt. De voorzitter der oudercommissie, dhr. W. van 't Hof, opende de druk bezette speelzaal der kleuterschool met een woord van wel kom tot alle aanwezige ouders en ge nodigden op deze ouderavond. Inzonder heid werd welkom geheten burgemees ter Schipper, de Inspectrice van het kleuteronderwijs mej. De Jonge, alsmede de collegas van het kleuteronderwijs in onze naaste omgeving. Hij deed dit op een geestige wijze, daarbij vermeldende dat, wanneer straks ook dhr. M. A. Ha- ge, directeur van de Rijkskweekschool te Middelburg er is, het onderwijs in vele geledingen aanwezig zal zijn, van kleuteronderwijs tot kweekschool toe. Ook het feit dat sinds kort een „mees ter" aan de school verbonden is werd door de voorzitter naar voren gebracht. Dhr. J. Blok alhier, die om praktische vorming tot het af te leggen examen voor onderwijzer met volledige bevoegd heid, ook kleuteronderwijs moet prak tiseren is als hospitant aan de school werkzaam. Uit de uitslag der gehouden bestuursverkiezing wegens aftreden van dhr. J. H. v. d. Repe blijkt dhr. J. van 't Hoff te zijn gekozen tot lid der ouder commissie. De voorzitter doet enkele mededelingen en houdt een rondvraag, waarvan door een der aanwezige ouders een vraag wordt gesteld, welke qua in houd het beste kan worden voorgelegd aan de aanwezige burgemeester. Dhr. v. d. Repe werd dank gezegd voor het vele werk wat hij in het belang van oudercommissie en school heeft gedaan. Mej. Baveco, hoofdleidster der school, doet enkele mededelingen de school be treffende, o.a dat op 2 maart a.s. op gave kan worden gedaan van nieuwe leerlingen. Een advertentie hiertoe zal in het eerstvolgende blad verschijnen. Burgemeester Schipper dankt in harte lijke bewoordingen de oudercommissie en onderwijzend personeel voor de goe de zorgen aan de school besteed en deelt de vragenstelster der rondvraag mee, dat de paden welke rond de school zijn gelegen de volle aandacht van het col lege van B. en W. zullen hebben. Na een zeer korte pauze met thee blijkt dhr. Hage te zijn gearriveerd, welke de film „Onze Kleuter" vertoont. In een korte inleiding wijst hij op de drie be langrijkste factoren van deze film, n.l. vrijheid, beweging en zorg van de ouders voor de kleuter. In de nu volgende pau ze wordt druk gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het bezichtigen van het werk der leerlingen. Na de pauze wer den nog verschillende dia's vertoond over 't leven van de kinderen op school alsmede een korte film over het school feestje wat gehouden is ter gelegenheid van het 40-jarig ambtsjubileum der hoofdleidster. Hierna sluiting van deze leerzame en voor de ouders interessan te ouderavond. Voetbal. Een nederlaag en een overwinning is het resultaat van de wedstrijden van af gelopen zondag. Het tweede elftal van Hansweertse Boys trad aan tegen het tweede elftal van Kruiningen. Na een goede eerste helft, waarin de ruststand 20 voor de Boys was, werd de uitslag 42 voor Kruiningen. Het eerste bracht het er beter af, door met liefst 61 van het eerste van Kruiningen te win nen. De eerste helft ging gelijk op, maar na de thee liet Kruiningen het er een beetje bij zitten, zodat de Boys geleide lijk de stand tot 61 konden opvoeren. Overleden. Op 63-jarige leeftijd is plotseling over leden de voorzitter van de Kon. Harmo nie „Scheldegalm",, dhr. M. J. Polder man. Voor „Scheldegalm" betekent dit heengaan een groot verlies. Ruim 25 jaar is dhr. Polderman lid van „Schel degalm" geweest. Eerst als gewoon lid, later ook nog als bestuurslid. Voordat hij in 1958 als voorzitter werd gekozen bekleedde hij de funktie van penning meester. Ofschoon hij de laatste jaren in Goes woonde, was dat voor hem geen beletsel om vrijwel iedere vrijdagavond zijn partij als saxofonist mee te blazen. Vrijdag zal de overleden voorzitter in Goes ter aarde worden besteld. Vergadering Vrouwengroep. In de vergadering van de Herv. Vrou wengroep werd een lezing gehouden door dhr. De Ridder uit Goes. Hij be handelde zijn reis naar Noorwegen. Op bijzondere wijze wist hij zijn gehoor te boeien over dit land met zijn prachtige natuur. Het gesprokene werd verduide lijkt met dia's. Ook werden dia's ver toond uit eigen provincie en speciaal uit de zak van Zuid-Beveland. De pre sidente, mevr. Van Weele-Zuydweg, was de tolk van alle aanwezigen, toen zij spreker hartelijk dankte. Vrijdagavond werd de samenkomst voor de Vrouwen wereldgebedsdag ge houden door de Herv. Vrouwengroep in samenwerking met de Chr. Vrouwen bond in het Herv. Jeugdgebouw. De op komst was zeer matig. De collecte voor de Zending bracht op 17,50. Causerie over kanker. Namens de onlangs opgerichte Zeeuw se Voorlichtings Commissie inzake de Kanker heeft dokter J. A. Kamps alhier op 12 februari in het Dorpshuis een causerie gehouden over dit onderwerp. Hij behandelde het ontstaan en de be strijding van kanker. Vooraf werden en kele dia's vertoond en een film getiteld „Man alive". Het vele roken en speci aal het sigarettenroken werd onder de loupe genomen. Het sigarettenroken werd door spr. afgeraden of zeker daar toe beperking. Het pijproken evenals sigaren is minder ernstig, omdat daar bij niet geïnhaleerd wordt. Na afloop was er gelegenheid om vragen te stel len, wa^r een druk gebruik van werd gemaakt. Er was een flinke opkomst. Voetbal. Rillandia I speelde zaterdag te Arne- muiden tegen Arnemuiden I. Amemui- den wist deze match met 31 te win nen. Raadsvergadering. Maandag kwam de raad voor de eer ste keer in het nieuwe jaar in openbare vergadering bijeen. De voorzitter, bur gemeester De Kam, hield hierbij een overzicht van het afgelopen jaar over wat tot stand is gekomen, o.a. kwamen gereed 2 bejaardenwoningen en 4 wo ningwetwoningen, terwijl 36 vergunnin gen werden afgegeven voor verbouw en vernieuwingen en ook aanbesteed kon worden de bouw van een derde leslokaal ten behoeve van de openbare school. Het uitbreidingsplan kwam gereed, ter wijl plannen in voorbereiding zijn voor een nieuw uitbreidingsplan. Vier krot woningen werden aangekocht en afge broken. Straatverlichting werd ver nieuwd, terwijl op het gemeentehuis het archief geheel op nieuwe orde kwam. Voor 1964 is de hartewens de vernieu wing van de Hoofdstraat, een nieuwe werk- en bergplaats voor de gemeente, indien mogelijk een tweede gemeente- werkman en een derde leerkracht open- bare school. Wat de woningbouw be- j treft is het teleurstellend dat slechts 2 I premiewoningen werden toegewezen. Met een gunstig resultaat zijn bespre kingen gevoerd voor gezamenlijke ratio- bouw in oostelijk Zuid-Beveland alsmede Kapelle en 's-Gravenpolder, wat inhoudt vluggere bouw en meerdere woningen. Ook een nieuwe kleuterschool staat nog op de nominatie. Na deze uiteenzetting gaf dhr. Van Fraassen zijn visie over de ratiobouw en kon daar geen goed woord voor vinden. Hij zag hierin vele bezwaren en was van oordeel dat de plaatselijke aannemers de woningbouw aankunnen en achtte het gelukkig dat de plaatselijke aannemers hier niet aan meewerken. De andere leden zagen het anders. De voorzitter deelde mede dat de plaatselijke aannemers nooit mee doen aan de bouw van woningwetwonin gen. Enkele ingekomen stukken voor goedkeuring gingen onder de hamer door. Enkele verordeningen betreffende uitkeringen ineens aan gemeenteperso- neel en pensioenvaststellingen werden goedgekeurd. Tot leden van het Burg. Armbestuur werden herbenoemd dhm. A. Dek, D. Zandijk en M. A. van Weele. In de vakature A. Waterman werd be noemd dhr. J. D. de Kam. Aan B. en W. werd een krediet beschikbaar ge steld voor aankoop zandstrooier. De raad was van mening dat dit in een grote behoefte zal voorzien. Eveneens werd een krediet verleend voor het in richten van een kamer voor de ge- meente-opzichter, daar deze tot heden I voor besprekingen op de secretarie was aangewezen, wat in sommige gevallen I wel moeilijkheden opleverde. Met dit laatste waren alle leden het niet eens, wat bleek uit de stemming 4 tegen 3. Tegen waren dhm. M. van Fraassen, K. van Houte en C. Goud. Van de Ned. Herv. Kerk werd een perceel grond aangekocht groot 20 m2 voor een be drag van 30,Het erfpachtrecht van een perceel grond van N. J. de Kunder werd overgenomen. Als laatste punt kwam ter sprake verbouw van de schoolgebouwen aan de Schoolstraat tot Dorpshuis met een zaal voor sport- accomodatie. Een schetstekening gaf een beeld van dit plan, wat financieel ook rond was. De raad kon zich hier mee verenigen (uitgezonderd dhr. C. Goud) en drong er op aan er nu zeker haast mee te maken, allereerst bestek en werktekening, alsmede de vereiste goedkeuring. Op een verzoek van de V.V.H. afd. Waarde, die maandelijks be jaardenmiddagen belegt, werd goedkeu ring gegeven voor de zaalhuur een be drag van 20,uit de gemeentekas te verstrekken. Voetbal. Waarde I kreeg zaterdagmiddag Mid delburg VI op bezoek, dat zich nu niet bepaald gemakkelijk liet overspelen. Doch Waarde kon de winst toch nog

Scheldebode | 1964 | | pagina 2