h blok Rijwielen MUTSENDOZEN PUBLIEK VERKOPEN Phoenix Simplex A. Duinkerke NUTSSPAARBANK MIDDELBURG fa. f. van der peyl - kruiningen C. Bustraan contracteren van suikerbieten REPARATIES KUNSTGEBITTEN L. GRIMM KORTE GOIjEJES Kruiningen II Hansweerise Boys II Kruiningen I Hansweerise Boys I Belangrijk nieuws op meubelgebied en zonen Vergadering Herv. Mannenvereniging. De 'Herv. Mannenvereniging hield haar jaarvergadering onder gezellig sa menzijn met de vrouwen der leden. Dhr. Schouten hield een bijbelinleiding naar aanleiding van Lucas 10. Na de pauze werd het een feestelijk karakter en werden enkele schetsjes uitgevoerd door J. Koster, J. Schouten en J. Mallekote. Dhr. A. de Pagter vertoonde een film over Israel. Reisvereniging. De reisvereniging had de zomer reeds in het hoofd en kwam samen om een zomerreis te bespreken. Dit jaar zal het de Hoge Veluwe zijn waar de leden naar toe zullen trekken. Dit zal mede onder leiding zijn dhrn. M. Koster en A. van Iwaarden, want deze werden opnieuw in het bestuur gekozen. Oude reizen kon men deze avond op de film nog bezichtigen, evenals de omgeving van Krabbendijke. WAARDE Voetbal. Na een langdurige rustperiode kwam Waarde I zaterdag weer op de groene grasmat en bond de strijd aan tegen Kloetinge H. Voor de rust was Waarde goed op dreef en wist viermaal te sco ren. Na de rust wellicht wat vermoeid, kwam Waarde minder opzetten, terwijl Kloetinge verwarmd door de thee verhit aanpakte. Waarde scoorde nog 1 maal, Kloetinge 4 maal, zodat de eindstand winst voor Waarde opleverde, 54. N.C.VB. Onder leiding van mevr. Mol-de Fey- ter kwam de afd. Waarde van de N.C. V.B. in vergadering bijeen. Als spreker trad deze avond op Ds. Kats uit Goes met als onderwerp: „Gezin in de bran ding", een zeer actueel en belangrijk onderwerp voor deze tijd. Uit de aan wezigen werden enkele vragen gesteld en door spreker beantwoord. KAPELLE-BIEZELIN GE Voetbal. Zaterdagmiddag bracht Kapelle II een bezoek aan Spui II. Kapelle, dat met 10 man de wedstrijd moest spelen, kreeg in het Zeeuws-Vlaamse land lelijk de kous op haar kop. Het moest met 73 de eer aan Spui laten. Beter deden de A-junioren het. Zij wisten zowaar Ril- landia in eigen huis een 22 gelijk spel af te dwingen. Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle werd in januari een spaaroverschot geboekt van 7876,78. Er werden 179 inleggingen gedaan tot een totaal van 28.889,06. Het aantal terugbetalingen bedroeg 49 tot een to taal van 21.012,28. Er werden 7 nieu we rekeninghouders ingeschreven. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijks politie te Kapelle zijn inlichtingen te verkrijgen over de aldaar als gevonden voorwerpen aangegeven goederen. Dit zijn: Een gebreide wollen handschoen, een padvindersmuts, een dameskettinkje, een tabakspijp en een zakmes. Vergadering „De Zwarte Weel". De ijsclub „De Zwarte Weel" zal op 25 februari het 35-jarig bestaan her denken. Dit zal gebeuren met een spe ciale filmavond die gehouden zal wor den in de hervormde school of consisto rie der kerk. Er zal dan een film ver toond worden over de schaatssport. Dit werd besloten tijdens de vorige week gehouden algemene vergadering, die onder voorzitterschap stond van dhr. Chr. Goeree. Uit het jaarverslag van secretaris C. Beenakker was te horen, dat het ledental met forse sprongen omhoog was gegaan en boven de vier honderd is gekomen. Het jaar kon vol gens het overzicht van penningmeester C. Nieuwenhuize met een batig saldo worden afgesloten. Bij de bestuursver kiezing werden dhrn. J. de Puit en C. Beenakker herkozen. Tot kascontrole- commissieleden werden benoemd mevr. Goud-Sonke, mej. W. Slabbekoorn en mej. S. Paauwe. Op de feestavond zal tevens afscheid genomen worden van bode L. Slabbekoorn. Dhr. Slabbekoorn heeft 24 jaar onafgebroken het bode schap vervuld. Jaarvergadering chr. kleuterschool. De chr. kleuterschool te Biezelinge zal 21 maart het 40-jarig bestaan her denken. Dit werd besloten tijdens de in het schoolgebouw gehouden jaarverga dering, die voor de laatste keer werd gepresideerd door dhr. P. Sulsters. Op deze feestavond zal dhr. Sulsters, die om gezondheidsredenen zijn funktie moet neerleggen, afscheid nemen. Bij de be stuursverkiezing werd in de vakature van dhr. Sulsters gekozen dhr. J. Meij er. Dhr. P. v. d. Vrie werd herkozen. Uit de jaarverslagen van mevr. De Kunder-de Koning en dhr. P. v. d. Vrie was te horen, dat het een goed school jaar was. Het leerlingenaantal is bevre digend. Aangezien de school nog altijd geen naam heeft, zal er een prijsvraag' worden uitgeschreven voor hem die met' de meest toepasselijke naam voor de dag komt. De uitslag van deze wedstrijd! zal op de feestavond bekend worden ge maakt. Jaarfeest N.C.A.B. De afdeling Kapelle van de N.C.A.B. hield in het gebouw „Obadja" een ge slaagd jaarfeest. Er was een goede op komst. De leiding was in handen van voorzitter J. Kloosterman. De hoofd schotel van de avond was de opvoering van het komische toneelspel in drie be drijven „Meisjes slaan de trom". Het werd verdienstelijk voor het voetlicht gebracht door de toneelgroep van de zusterafdeling uit Wemeldinge. Secreta ris B. de Koeyer zorgde in de pauze voor wat afwisseling door een stuk pro za in Zeeuws dialect voor te dragen. Voor een dito bijdrage zorgde ook dhr. A. op 'tHof uit Wemeldinge. Namens het hoofdbestuur sprak dhr. P. Min- naard uit Goes een propagandistisch woord. Familie-avond. De christelijke meisjesclub „Bouwen en Bewaren" en de jongensclub „Sa muel" te Kapelle hielden in het gebouw „Obadja" een goed geslaagde familie avond. Door de meisjes en jongens wer den enkele schetsen opgevoerd, terwijl de meisjes nog voor een linten- en bloemenspel zorgden. Voor een muzika le noot zorgden Kees Burger, Cor Nes sen en Kees van Dalen, terwijl Joan Hundersmarck en Cobi Ridderhof een zangstukje ten beste gaven. Leider J. Slabbekoorn vertoonde dia's van het dorp, waarnaar men in de vorm van een spel moest raden. De leiding was in handen van dhr. P. Oele, die als voor zitter van de jongensclub ook een wel komstwoord sprak. De sluiting werd verricht door de presidente van „Bou wen en Bewaren", mej. C. Massa. Korfbal. Door de Elto-senioren werd zaterdag een micro-korfbalwedstrijd gespeeld te gen Togo uit Goes. De wedstrijd eindig de in een 3—3 gelijk spel. Bij de pu- pillenwedstrijden won Elto van Togo C met 10. DUITSE VERKEERSONGELUKKEN DOOR BESTUURDERSFOUTEN In West-Duitsland is, volgens de of ficiële statistiek, niet minder dan 75.5 van alle verkeersongevallen in de eerste plaats te wijten aan bestuurders- fouten, en slechts 2.8 aan tekort- komingen van het voertuig zelf. Overi- gens bliezen ook de voetgangers hun partijtje mee in deze schrille muziek: t zij zijn aansprakelijk voor 12.4 der verkeersongevallen. In 6.2 van de on gelukken leidde de toestand van het wegdek tot een gevaarlijke situatie. Het weer mist, ijzel levert niet meer dan 1.6 van de kwade kansen op. Rest nog een percentage van 1.5 voor „overige oorzaken", welke die dan ook mogen zgn. - (DIA) BURGERLIJKE STAND Van 613 februari 1964 YERSEKE. Geboren: Cornelia Maria, dv. Jan Zoeteweij en Janna Maria Hol- lestelle. Overleden: Marinus Bolier, 74 j., echtg. van Cornelia Moerland; Joos van Oosten, 87 j., wednr. van Johanna Ma ria Weststrate. Gehuwd: Jacob Versprille, 25 j. te Krabbendijke en Adriana Everdina Hu- bregtse, 22 j. Van 612 februari 1964 WEMELDINGE. Overleden: Willem Suurlant, 64 j., echtgen. van Tannetje Bos. Van 612 februari 1964 KRUININGEN. Geboren: Wilhelmina, dv. Cornelis Bal en Jannetje Cornelia Schipper. Huwelijksaangiften: Cornelis de Schip per, 25 j. te Kapelle en Maria Maatje Meijer, 20 j. Gehuwd: Johannis Leendert Zoete- wei, 24 j. te Kapelle en Josepha Catha- rina Bruinshoofd, 18 j. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. V.m. Jeugddienst. Geref. Kerk 10 uur: Ds. E. Jansen, Goes. 2.30 uur: Ds. W. Kats, Goes. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. Sieders. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Y erseke Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. H. R. J. Rejjenga. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. E. Boog. Vrij Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering op zondag 8 en 10 u. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils 10 uur: Heiligingsdienst. Zondagsschool en bgbelklas 1.15 u. n.m. 18 uur: Verlossingssamenkomst. Geleid door Majoor P. E. Hokke. Lt. De Haan. W emeldinge Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. Th. W. Quak van Mijnsherenland. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrg Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. P. J. Hooidonk. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Hans weert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. A. de Haan, Abcoude. 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing, Waarde. Rilland-Bath Ned. Herv. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Vrij Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Dhr. van Duuren, Drie bergen. Krabbendgke Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder Geref. Gem. 2 uur: Leesdienst. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. G. E. Huizing. 2.30 uur: Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. J. van Woerden. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. A. G. Kornet uit Vlissingen. Heden nam de Heere, tot onze diepe droefheid, ge heel onverwachts van ons weg, onze innig ge liefde en zorgzame man, vader, behuwd- en groot vader MARINUS BOLIER echtgen. van Com. Moerland in de ouderdom van ruim 74 jaar. De Heere sterke ons in dit zware verlies C. BOLIER MOERLAND C. M. BOLIER J. H. BOLIER- KLAASSEN M. C. BOLIER S. BOLIER- VAN KOEVERINGE J. M. MEIJER- BOLIER N. MEIJER En kleinkinderen Yerseke, 7 febr. 1964 Langeville 10 De begrafenis heeft plaats gehad op maan dag 10 februari Enige en algemene kennisgeving Heden overleed zacht en kalm, mijn geliefde broe der en onze geliefde oom JOOS VAN OOSTEN wedn. van J. M. Weststrate in de ouderodm van 87 jaar en 8 maanden Namens de familie, G. D. VAN OOSTEN Yerseke, 9 febr. 1964 Langeville 7 De begrafenis heeft plaats gehad woensdag 12 februari De bejaarden van de afd. Wemeldinge danken alle burgers en winkeliers har telijk voor de spontane medewerking ten behoeve van hun jaarvergadering gehouden 12 februari 1964 HET BESTUUR Mede namens onze ouders danken wij allen hartelijk voor de grote belangstel ling die we bij ons huwelijk mochten ondervinden J. VERSPRILLE A. E. VERSPRILLE- HUBREGTSE Krabbendijke, februari 1964 Stationsweg 12 Copiëerinrichting Kole le vert stencil werk, dat beter verzorgd is. Noordzand straat 11, Yerseke, tel. 590. Notaris Van Dissel te Goes zal op maandag 24 febr. 1964 te 14 uur in het Hotel Nolet aan de Lepelstraat te Yerseke ten verzoeke van de Er ven van Mej. K. Nieu wenhuize aldaar, het huis met erf en schuur aan de Damstraat 17 1 te Yerseke groot 2.30 aren, ontruimd te aanvaarden bij de betaling der koop penningen, beh. toest. B. en W. Voor bezichtiging zich te wenden tot de Heer B. Nieuwenhuize Damstraat 169. Nadere inlichtingen ten kantore van de No taris. Prima merk- uit voorraad leverbaar Zie etallage Kaaistraat Yerseke Telefoon 383 Agentschap Kruiningen Zand w eg 31 Openstelling Maandag, woensdag, vrijdag 6 8 uur. 's avonds Rente 3 °/0 Beleggingsrekeningen 31/2 °/o Hypotheken beschikbaar TE HUUR ruim 72 are bouwgrond. gelegen in Zoute, waarop staan 100 bomen Cox en Delicius. Te bevragen bij H. DE JAGER Nieuwstraat 46 Axel VANAF HEDEN WEER VERKRIJGBAAR YERSEKE Er is gelegenheid tot vanaf 15 februari Beleefd aanbevelend, J. J. VAN OEVEREN Kerkhoekstraat 7 Yerseke Telefoon 524 Sneller, beter en goedkoperl Lange Ville 9 Yerseke Te koop een ijzeren buis, lengte 10 meter en 2 dui venhokken, één klein, één groter, en een i.g.st.z. werkfiets. - J. S. Adriaan- se Sr., v. Randwijckstr. 17, Yerseke. In onze etalage vindt u de ze week alles wat u nodig hebt voor een baby-uitzet. Toch kunnen wij slechts een klein gedeelte etaleren van onze grote collectie, die wij u gaarne zonder enige ver plichting tonen. En ook in onze enorme sortering ba bycadeautjes vindt u bij ons steeds het nieuwste en al tijd iets aparts! - Textiel handel Snoep-van Willigen. 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,b|j vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Jantzen en Bleyle truien en vesten in zeer grote ver scheidenheid van kwalitei ten en modellen voorradig bij Van IJsseldijk-Snoep. Doe nóg meer zelf! En maak het u gemakkelijk, koop alles in één zaak. Wat u zelf ook maken wilt, wg kunnen u meestal helpen, wij leveren u alle soorten hout, latjes, lijstjes, plint- jes, latten en balkhout, ge ploegd en geschaafd en rondhout. Hard- en zacht- board, tegelboard, tegel- eterniet, meubelplaat en spaanplaat. Ook ijzerwaren en gereedschappen, en ook in verfwaren -zijn wij al thans zeer goed gespeciali seerd en alles met Zilver zegels. Beleefd aanbevelend het „Hobbyhuis" Frans Waverijn en Kees de Looff, Damstraat 2, Tel. 481. Na 6 u. Langeville 29, Tel. 219. Muurverven! Gebruikt eens onze muurverven. Visschers Schildersbedrijf, Tel. 536, Kruiningen. Van Mirlon-Mirlana ontvin gen wij zojuist een nieuwe zending Noorse sokken, zéér sterke kwaliteit in al le maten, met elastisch boord, iets dunner dan de zware wintersokken, zodat ze in elke schoen passen. Heerlijk warm en krimpvrij. In alle heren- en jongens- maten. Alleenverkoop: Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Gratis spaarzegels. En voor drukwerk VAN DER PEYL! Behang nu uw kamer! Keu ze uit vele soorten. Ook nog enkele restanten. Wij randen de zelfkanten op verzoek elektrisch af. Schildersbedrijf Was, Kaai straat 22, Tel. 330. Regenkleding, lies-, knie- en kuitlaarzen. Klompen, schoenklompen, plastic klompen, klompsokken. Fa. J. Zoeteweij, Tel. 390. Wordt lid van de dansclub „TOP". Woensdagsavonds, Aanvang 8 uur in Hotel Oesterbeurs. Voorjaarsschoonmaak! Laat uw kamer nu behangen. Onze voorraad is groot. - W. Visscher, Schildersbe drijf, Tel. 536, Kruiningen. Te koop: Puch-Sport brom mer met windscherm i.z.g.s. Prijs 350,'s Avonds na 18.00 uur. - Langeviele 31, Kruiningen, tel. (01130)713 Geen beenklachten meer dank zij de Libelle Supp- Hose nylons. Geen steken de spieren, geen vermoeide enkels meer. Ga ook die steungevende nylons dra gen. Vastgestelde verkoops prijs 16,90. - Van IJssel- dijk-Snoep. Broeiramen met of zonder glas, compleet 10,50. Muurverf in handige em mertjes, veegvast en water vast. Ripolin lak- en grond verven in moderne tinten. Schildersbedrijf Fa. M. Was Zn., Tel. 330, Yerseke. „Doe het zelf!" Goed ge reedschap is het halve werk, koopt daarom al uw ge reedschappen bij ons, wij zijn hierin ruim gesorteerd. Hamers, nijptangen, steek beitels in iedere maat, hand zagen in goedkope en dure uitvoering, oorzagen, schroe- vedraaiers, schrijfhaken, boorwringels, losse hout-, metaal- en steenboren, baal schroefjes, vijlen en raspen, houten en stalen handscha ven enz. Met Zilverzegels. Beleefd aanbevelend, het „Hobbyhuis" Frans Wa verijn en Kees de Looff, Damstraat 2, Tel. 481. Na 6 u. Langeville 29, Tel. 219. De voorjaarscollectie trui tjes, vesten en pakjes van Spess is binnen. In prach tige Astralon kwaliteit, de kwaliteit die na elke was beurt mooier yrordt. Loop eens binnen om deze won derschone mode van van daag te bewonderen. - Van IJsseldijk-Snoep. ZONDAG A.S. 12.30 uur 14.30 uur Confetti, de nieuwste wand decoratie. Het wonder van een meerkleureneffect in één pot. Voor gangen, keu kens, badkamers, toiletten enz. Kan ook over beton- emaille worden toegepast. Verkrijgbaar bij Schilders bedrijf Fa. M. Was Zn., Kaaistraat 22, Tel. 330. Vraagt gratis kleurrijke folder! Een gedeelte van onze voor jaarscollectie Mirlon-Mir lana sokken is reeds bin nen. Warme, sterke sokken voor jongens en meisjes en ook weer onze overbekende jaeger kniekousen in alle maten voorradig. Héél sterk en krimpvrij! Ook Mirlon- Mirlana nylons zijn in elke prijsklasse mooier en beter dan andere, hebt u dit ook al ondervonden? Alleenver koop Textielhandel Snoep- van Willigen. Gratis spaar zegels. Speldjes verzamelaarsBij aankoop vanaf 7,50 ont vangt u zolang de voorraad strekt een zilverzegel of in- versa speldje geheel gratis. Natuurlijk ontvangt u toch bij alles wat u koopt gratis zilverzegels. Spaar ze nu in het jubileum spaarboekje, dan kunt u meedoen aan de zilverzegelprijsvraag met kans op fraaie prijzen. Hoofdprijs auto! - Textiel handel Snoep-v. Willigen. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Speldje gratis bij porcelei- nen kop en schotel van 1,35. - Boogerts Geschen kenhuis, tel. 482, Kruiningen Wij ontvingen nieuwe baby- garnituurtjes, jasjes en mutsjes of jasjes met ca puchon. Vervaardigd van rhovyl, de wonderstof, die na talloze wasbeurten er als nieuw uit blgft zien. Ook hebben wij beeldige hand- gehaakte of gebreide wol len garnituurtjes in ge schenkdoos verpakt. Een prachtig cadeautje! Gratis spaarzegels! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Koopje! Nog op te ruimen enkele aardappelrieken, 10- tands met gzeren huis, 7,50 per stuk. 1 balast- schop m. korte steel f 5, 1 oliestoker voor loods of werkplaats 25,- Fa. J. Zoeteweg, Tel. 390, Yerseke Hou je van zang en mu ziek Kom dan naar de spe ciale teenager samenkomst in het Leger des Heils te Yerseke. Aanvang 6 uur. Ee koop: Broeiramen, com pleet 10,J. M. Elen- baas, Noordzandstraat 39, Yerseke, Telefoon 592. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerrj J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Zondag 16 februari speelt de gitaargroep in Het Le ger des Heils om 6 uur. Ouders en allen die van de jeugd houden zijn hartelijk welkom! Door internationale samenwerking op meubelgebied ontstaat een geheel nieuwe meubelwereld. De wereld van EUROPA MEUBELEN: fabrikanten uit geheel West-Europa leveren aan Europese meubelbedrijven in Nederland, Duitsland, Denemarken en omgekeerd. Dit betekend voor U andere, nieuwe modellen en opvallend lage prijzen. Wij vertellen U graag iets meer. Komt U eens kijken In Zeeland exclusief bij iiiinii WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE

Scheldebode | 1964 | | pagina 3