Ilillli BAAYENS HMjjjjss! *11 DO „gezondheid Ingebruikstelling Kerkgebouw Ger. Gemeente fjjgtf? i§y YERSEKE WEMELDINGE KRUININGEN HANSWEERT RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE Enige beelden van de vrijdag 31 janu ari a.s. in gebruik te nemen kerk van de Geref. Gemeente te Yerseke. Op de foto's hiernaast het gebouw aan de buitenkant en een overzicht van de zitplaatsen. Op de foto hieronder de preekstoel. t ar*** filfj Jaarvergadering V.Z.O.S. Vorige week donderdag 23 januari kwamen de leden van onze plaatselijke gymnastiekvereniging V.Z.O.S in hotel Nolet in jaarvergadering bijeen. Dhr. Van Boven, die deze vergadering presi deerde, memoreerde in zijn openings woord de belangrijkste gebeurtenissen van de afgelopen 10 jaar. In 1953 had den we 182 leden en in 1963 bjjna het dubbele aantal, n.L 335, dus wel een grote vooruitgang. We staan nu voor het voor ons wel zeer belangrijke jaar 1964, het jaar waarin we het 70-jarig bestaan hopen te vieren, aldus dhr. Van Boven. Uit zijn jaarverslag als secre- taris/direkteur bleek dat gedurende 1963 vanwege de grote toeloop van nieuwe leden een totale reorganisatie heeft plaats gevonden. De vereniging telt nu 19 afdelingen die apart of gezamenlijk trainen, terwijl niet minder dan 23 eigen leden de direkteur als assistent(e) en voorturn(st) er hebben bijgestaan. Prach tige prestaties werden behaald, bij vaar- digheidsproeven, demonstraties, wed strijden en keurturnen, zowel in groeps verband als individueel. Enige leden maakten in 1963 deel uit van de Zebra trainingsgroepen en van de nationale B-ploegen van het K.N.G.V. Dhr. Ever- se gaf als waarnemend penningmeester een uitgebreid financieel verslag, wat echter gezien de gestegen uitgaven in 1963 met een aanmerkelijk nadelig sal do sloot. Ook de begroting voor 1964 kon niet sluitend worden verkregen en gaf zelfs een zeer aanzienlijk nadelig saldo aan. Beide nadelige saldi kunnen echter nog uit de reserves worden ge dekt. Er zal echter getracht worden door het voeren van diverse akties mid delen te verkrijgen om dit nadelig sal do weg te werken, zodat de reserves daq niet behoeven te worden aangespro ken. De bestuursverkiezing, door diver se mutaties zeer belangrijk, bracht wel veranderingen te weeg en leverde de volgende samenstelling van het bestuur op. Voorzitter dhr. J. de Blaerj; secre taris dhr. P. J. van Boven; penning meester dhr. L. Everse en leden mevr. J. de Koeyer-van der Endt, mevr. J. Timmerman-van Stee, dhr. H. van der Endt en mevr. J. van Ast-van Stee, ter- wql de technische commissie als volgt werd samengesteld: direkteur dhr. P. J. vaa .Boven; leden de dames J. van de Plasse, J. A. van der Jagt, S. E. de Regt, M. C. van Boven, M. J. Stobbe- laar-Nolet en dhr. M. van Ast. Uit het vrij omvangrijke werkprogramma ver melden we de Kringkeurturnkampioen- schapswedstrijden voor jeugdtumers en turners welke V.Z.O.S. onder auspiciën van de Zebra reeds op 15 februari a.s. organiseert in de gem. turnzaal aan de Tuinstraat. Op de overige aktiviteiten van 4it werkprogramma komen wjj t.z.t. nader terug. Voorts werd door het be stuur machtiging van de vergadering verkregen om i.v.m. het 70-jarig jubi leum diverse evenementen te organise ren om dit feestelijk te vieren. In zijn slotwoord sprak dhr. Van Boven de hoop uit op een goed en vruchtbaar 1964 zowel in de huiselijke kring als in verenigingsverband en dankte de aan wezigen voor hun komst naar deze wel zeer geanimeerde jaarvergadering. Hier na bleef men nog een uurtje bijeen, waarin door hem nog een collectie kleu rendia's werd vertoond. Neptunusnieuws. De Néptunusdames hesbben laten zien dat ze toch wel een woordje meespre ken in de zaalhandbalcompetitie, door tegen Marathon, een van de hoogst ge- klasseerden, gelijk te spelen, 33. Deze uitslag kwam tot stand door zeer goed samenspel en voortreffelijk werk van de doelVrouWe Ineke Lacor. Voor de doelpunten zorgden Francien van de Plasse 2 maal en Leni Minnaard. Volgens het programma spelen de dames zaterdagavond tegen Volharding en irtdien zij het spel van vorige week niet vergeten zijn, moeten zij deze wed strijd kunnen winnen. Gevonden voorwerpen. Bij de rijkspolitie alhier zgn als ge vonden voorwerpen aangegeven: Een linkse blauwe handschoen, een flesje „Old Spice", een kinderwantje, een sjaal, een bruine rechtse herenhandschoen, een meisjes tas je, een sleutelring waaraan drie sleuteltjes, een donkerblauwe ijs muts met blauw-witte pluim, een in entingspenning, nummer bekend; een zwarte jongenswinterjas met capuchon, een blauwe sjaal, een kinderportemon- naie, een gebreide rechtse kinderwant, een kinderportemonneetje (uilekop), een rechtse zwarte glacé herenhandschoen, een rode mohair sjaal en een meer- kleurige mohair sjaal. Bond van Plattelandsvrouwen. Op de eerste bijeenkomst in 1964 van de Bond van Plattelandsvrouwen afd. Yerseke wenste de presidente, mevr. De Rijke-van der Maas alle leden een voor spoedig jaar toe en deelde mede dat de traditie geworden middag voor de be jaarden in de maand februari zal wor den gehouden. Zij verwelkomde in het bijzonder de spreekster van deze avond, mej. T. van der Heuvel van de Huis houdelijke Voorlichting uit Goes, die op voortreffelijke, praktische wijze het be reiden van Indische gerechten demon streerde, waarvoor bij de leden grote belangstelling bestond. Op het einde van de avond dankte mevr. De Rqke aan het slot van deze culinaire avond mej. Van der Heuvel voor de leerzame voorlich ting op dit gebied. De speciaalzaak voor Uw BRIL Concert. Zaterdagavond zal er in de Ned. Herv. kerk alhier een concert worden gegeven door O.K.K. Het orgel zal bespeeld wor den door dhr. D. Manneke en het Zuid- bevelands Dubbelkwartet zingt onder leiding van haar dirigent dhr. D. Man neke. Het programma bestaat uit wer ken van o.a. Purcelle, Handel, Vulpius, Cruger, Bach en D. Manneke. Geslaagd. Onze dorpsgenoot dhr. C. O. Schrier slaagde voor het examen moderne be drijfsadministratie. Proficiat. Film. Door het Ned. Rode Kruis werd in het Jeugdgebouw een filmavond en -middag gegeven. Vertoond werd de film „Zolang er mensen zijn". Voor de jeugd werd de film „Het vliegend oog" gedraaid. Vooral van de zijde der jeugd was er een goede belangstelling. Kerkdienst. Maandagavond zal er in de kerk der Geref. Gemeente alhier een dienst wor den gehouden, waarin zal voorgaan Ds. van Dam. Gevonden voorwerpen. Gevonden een babyvestje en een want. Inlichtingen ter gemeentesecre tarie van Wemeldinge. Uitvoering. De mandoHmevereniging „Excelsior" alhier gaf zaterdag in „Ons Dorpshuis" voor een volle zaal haar jaarlijkse uit voering o.l,v. haar dirigelnt dhr. B. Leys. Het orkest bracht een viertal wer ken ten gehore, o.a. „Der Freischutz", een fantasie van C. M. von Weber, de menuet „Printemps" van K. H. Moed, het intermezzo „Anna Bella" van Th. Luysterburg en waagde zich ook aan de ouverture „Le Calife de Bagdad" van A. Boieldieu. Dit voor symphonie-orkes- ten uitgesproken nummer, kwam op de mandoline's en gitaren echter eveneens goed tot z'n recht. Het orkest bedoelde met het spelen hiervan te laten zien dat door een goede oefening mogelijkheden aanwezig zijn ook dergelijke stukken te kunnen spelen. Door de toneelgroep uit dit orkest werd het blijspel in drie be drijven „De Bijenkorf" zeer verdienste lijk voor het voetlicht gebracht. Aan decor en verlichting was uiterste zorg' besteed, waardoor de vele amusante pas- i sage's die dit stuk rijk is, de verwikke- j lingen rond de figuur van een geslepen' hotel-oplichtster goed deed uitkomen.1 Aan het slot van deze goed geslaagde uitvoering deelde de voorzitter nog me-1 de dat het orkest in april a.s. een vier- tal nummers voor de N.C.R.V. radio zal' spelen, welke op 29 april in het pro-j gramma van deze radiovereniging zul len worden uitgezonden. Ook staat nog, naast vele andere aktiviteiten, een uit voering op het programma voor „Vrede rust". Bevordering. De heer D. L. Huissoon, opzichter tekenaar bij de Dienst Gemeentewerken Oost Zuid-Beveland, is met ingang van 1 januari 1964 bevorderd tot technisch ambtenaar en plaatsvervangend direk teur bij deze dienst. Lectuurinzameling Rode Kruis. Reeds vele jaren kent Kruiningen het lectuurhuisje van het Rode Kruis. Ook in 1963 hebben weer velen de tijdschrif ten en boeken, die ze zelf met plezier hadden gelezen, naar dit huisje in de Burg. Elenbaasstraat gebracht. Zodoen de hebben zij het mogelijk gemaakt dat vele chronische zieken, honderden zie- keninrichtingen en sociale instellingen, op hun beurt weer werden voorzien van lectuur. Fijn is het dat Kruiningen steeds weer toont mee te leven met dit stuk Rode Kruiswerk. Van de 136 ge meenten op de landelijke ranglijst staat Kruiningen op de 44ste plaats. (In 1962 op de 53ste plaats.) In totaal werden 3627 kg tijdschriften en 289 boeken in gezameld. (In 1962 was dit 2992 kg tijdschriften en 316 boeken.) Zal de stij gende lijn in 1964 aanhouden? Natuur lijk zal de opbrengst beginnen te stij gen wanneer u allemaal boekenkast en lectuurbak regelmatig even nakijkt. Het lectuurhuisje staat in de Burg. Elen baasstraat naast de brandweerkazerne! Aanrijdingen. Maandag 9.45 uur had op de Veer- weg nabij de splitsing aan- en afvoer Veerhaven een aanrijding plaats tussen de naar het plaatskaartenloket op het plateau rijdende personenauto bestuurd door M. J. J. V. uit Breda en de, in de aldaar opgestelde file, personenauto be stuurd door M. v. d. V. uit 's-Graven- hage, welke plotseling de file verliet en zodoende de auto van V. uit Breda ram de, met het gevolg materiële schade en oponthoud. Dinsdag ongeveer 14 uur kwam een vrachtauto bestuurd door L. de K. uit Kapelle, toen hij een voor hem rijdende tractor met aanhangwagen bestuurd door P. V. uit Roosendaal wilde pas seren, nabij de kruising RijkswegVeer- weg door te ruim voorsorteren van V., in botsing met de daar ter plaatse staande lichtmast, wat flinke schade toebracht aan de vrachtauto. De licht mast werd over een afstand van 15 m meegesleurd. De Rijkspolitie heeft van deze twee aanrijdingen proces-verbaal opgemaakt. Jaarvergadering. Zaterdag j.l. hielden de leden van het harmoniegezelschap „Scheldegalm" hun jaarvergadering in het repetitielokaal. De vice-voorzitter, dhr. A. de Poorter,] opende de vergadering. Hij deelde mede dat de voorzitter, dhr. M. Polderman, wegens ziekte deze vergadering niet kon bijwonen. Van hem werd een brief voorgelezen, waarin hij o.a. de vergade-1 ring een genoegelijke en vruchtbare avond toewenste. Tevens liet de vice-1 voorzitter de belangrijkste punten van' het afgelopen jaar de revue passeren. Hieruit bleek dat 1963 in het algemeen niet ongunstig voor de vereniging is geweest. Hoogtepunten waren het con cours in Grave, waar een goede le prijs werd behaald en de uitvoering, die zeer geslaagd genoemd kan worden, ook wat de financiële zijde betreft. Een succes voor de toneelgroep noemde de viee- voorzitter de uitnodigingen, om 2 maal in Yerseke en 1 maal in Krabbendijke het toneelstuk op te voeren. Uit het jaarverslag van de secretaris, dhr. G. Dankaert, bleek o.a. dat 12 leden de vereniging hadden verlaten, maar dat er 17 voor in de plaats kwamen. Uit het verslag van penningmeester J. L. de Pauw bleek dat de vereniging er fi- nanciëel niet slecht voor staat. Boete- meester H. Oele moest tot zijn spijt mededelen, dat er wederom een behoor lijk batig saldo aanwezig was. Nadat de muzikale kelen wat bevochtigd waren, werden de aftredende bestuursleden de heren M. Polderman, M. H. Krombeen en A. J. van Eikeren (beiden commis saris) herkozen. Wegens het niet her kiesbaar stellen van de secretaris, werd in zijn plaats gekozen dhr. H. C. Ste- vense. „Sheratan" weer vlot. De Nederlandse kustvaarder „Shera tan" die dinsdag in het Nauw van Bath op de Westerschelde was vastgelopen, is donderdagmorgen met behulp van zes sleepboten vlot getrokken. De „Shera tan" voer naar Vlissingen voor bodem onderzoek, nadat een deel van de lading ijzer bestemd voor Spanje, was over geslagen en weer aan boord is genomen. In de nacht van woensdag op donder dag werd 420 ton van de 1200 ton rol len ijzer van elk 4200 kg overgeslagen in het bergingsvaartuig „Salvorio" (200 ton) van de Union de Remorquage et de Souvettage en in een lichter van de firma Herbos (220 ton) uit Antwerpen. Stuurman van de Rillandse coaster is de Rillander M. Sentse. Ook de echt genote van dhr. Sentse was aan boord. Opzichter benoemd. De districtsraad voor bouw- en wo ningtoezicht in oostelijk Zuid-Beveland heeft tot opzichter-tekenaar voor de ge meente Rilland-Bath benoemd dhr. J. v. Beeck te Putte (N.-Br.). Vergadering N.F.O. De Ned. Fruittelers Organisatie Oost Zuid-Beveland vergaderde in de zaal Joosten onder voorzitterschap van dhr. H. J. van Harn. Spreker was Ir. P. Del ver, verbonden aan de proeftuin voor de fruitteelt te Wilhelminadorp. Ir. Del ver sprak over het onderwerp „Bodem behandeling in de fruitteelt". Hierin kwamen als problemen aan de orde: waterverdamping, stikstofbehoefte en dergelijke. Aan het eind van dit betoog kwamen vele vragen los van de aan wezigen. Drumband. De jeugddrumband „Concordia" al hier krygt een nieuwe instructeur, n.l. dhr. F. Emest uit Roosendaal. Om aan instrumenten voor de drumband te ko men hoopt men deze week drinkglazen te verkopen, voorzien van het embleem der vereniging. Ouderavond. Vrijdagavond werd in het Hervormd Centrum de ouderavond gehouden van de openbare school. De voorzitter van de oudercommissie, dhr. K. van Houte, kon ook nu weer een groot aantal ouders welkom heten. Na jaarverslagen van se cretaris en penningmeester werd door het hoofd der school een overzicht ge geven van het afgelopen schooljaar, wat zeer bevredigend was. Hq kon ook meedelen dat spoedig zal worden begon nen met een derde leslokaal te bouwen. Het verdere van deze avond was voor rekening van de leerlingen met toneel spel. Voor de pauze werd opgevoerd „Jongetje vermist", waar 11 kinderen aan meededen. Na de pauze werd op gevoerd „Marjolijntje in het gouden jurkje", waar 22 leerlingen een rol ver tolkten, gedeeltelijk als kabouters en vlinders. Alles werd zeer goed vertolkt en zowel decor als kleding waren zeer goed verzorgd. De leerlingen oogstten dan ook een groot succes, wat de voor zitter in zijn slotwoord tot uiting bracht en hij betrok hierin ook het onderwij zend personeel voor hun hulp bij het in studeren. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Waarde van de N.C.V.B. hield haar maandelijkse bijeenkomst in 't Hervormd Centrum onder leiding van de presidente mevr. Mol-de Feyter. Als spreker trad deze avond op Dr. J. J. Poort uit Tilburg over het onderwerp „Heilige Doop en Avondmaal". Het was een zeer leerzaam en boeiend onderwerp wat door de aanwezige leden met grote interesse werd gevolgd. De volgende vergadering wordt D.V. gehouden op 11 februari a.s., waar als spreker optreedt Ds. Kats uit Goes. Rode Kruis. In zaal Koeman werd maandagavond door de afd. Oost Zuid-Beveland van het Ned. Rode Kruis de filmavond gehou den, waarvoor een zeer goede belang stelling bestond. Vertoond werd de film „Zolang er mensen zijn". Als voorfilm werd vertoond „Met volle kracht voor uit", wat een beeld gaf over een va kantieweek voor zieken met de J. Henry Dunant over de Nederlandse wateren. Voor de jeugd werd vertoond „Het Vlie gend Oog", waar ook veel belangstel ling voor bestond. De gehouden verlo ting bracht ongeveer 80,op. NATUURZUIVER «V OPWEKKEND VERKWIKKEND

Scheldebode | 1964 | | pagina 2