BAAYENS lekker en gezond OO Snuif en wrijf De sterren liegen niet De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE KRUININGEN RILLAND-BATH KRABBENDIJKE WAARDE KAPELLE-B1EZELINGE Kerstnachtdienst. Dinsdagavond zal er een interkerke lijke kerstnachtdienst worden gehouden in de Ned. Herv. kerk. Deze dienst zal geleid worden door de drie plaatselijke predikanten en zal beginnen om 10 uur des avonds. Dit is de eerste keer in Wemeldinge dat er een nachtdienst ge houden wordt. Vooral omdat het ver zoek van de jeugdcommissie is uitge gaan, hebben de Kerkeraden van de ker ken deze willen houden. Aanrijding. Op de W. Kanaalweg botsten ten ge volge van de gladheid van de weg een lijnbus en een tankwagen tegen elkaar. De bus die moest remmen schoof door tot tegen de tankwagen van dhr. Da gevos. De aanrijding bleef beperkt tot materiële schade. Volksonderwijs. Dezer dagen hield de afd. Wemeldinge van Volksonderwijs haar jaarlijkse feest avond. Na een propagandistisch ope ningswoord door de voorzitter, dhr. C. P. Pheranmbucq, bracht de toneelver eniging U.D.I. alhier het toneelstuk „De Olmenhoeve" voor het voetlicht, welk stuk op verdienstelijke wijze werd op gevoerd. Bazaar. De v.v. „Wemeldinge" organiseert op 21 december a.s. een bazaar in het gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat. Aan deze bazaar zal medewerking ver leend worden door de bekende band van Wemeldinge „The Strangers". Verder de op een bazaar bekende vermakelijkhe den. De opbrengst, waar het uiteinde lijk om gaat, wordt aangewend voor de reeds geplaatste verlichting op 't sport veld. Tot trainer der vereniging is be noemd dhr. A. P. van Riel uit Vlissin- gen. Kerstfeestviering. Woensdagmiddag werd een door de Vrij Evang. Gemeente georganiseerde kerstfeestviering gehouden met de be jaarden. De leiding van deze middag was in handen van de plaatselijke pre dikant Ds. J. G. Niewöhner. Het pro gramma vermeldde proza en voordracht welke verzorgd werden door mevr. Leys en mej. De Jonge. De kerstvertelling, die met aandacht gevolgd werd, werd verteld door mevrouw Timmerman-op 'tHof. Het heeft de bejaarden deze middag aan niets ontbroken. Aan het slot kregen allen nog een verrassing mee naar huis. Kinderzorgcollecte. De collecte voor „Kinderzorg" heeft alhier opgebracht 't bedrag van 166,04 Raads ve rgadering. Woensdagavond vergaderde de raad der gemeente onder voorzitterschap van burgemeester C. N. F. van Sas. Met ingang van 1 januari 1964 zal de ver strekking van schoolmelk een verande ring ondergaan in verband met de rijks subsidie. De ouders zullen voor de melk 45 cent moeten betalen, het andere ge deelte, 6 cent neemt de gemeente voor haar rekening en 5 cent het centraal bureau voor de schoolmelkvoorziening. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd met ingang van 1 januari 1964 gekozen dhr. Jac. v. d. Boomgaard. Tot afgevaardigden en plaatsvervangend af gevaardigden naar de in 1964 te hou den vergaderingen van aandeelhouders van de N.V. Waterleiding Mij „Zuid- Beveland" werden benoemd dhm. C. N. F. van Sas en J. Veerhoek, die beiden hun benoeming aanvaardden. De ge meenterekening over 1962 werd voor lopig vastgesteld. Deze sluit met de volgende cijfers: Gewone dienst inkom sten 927.039,41, uitgaven 892.874,01, batig slot 34.165,40. Kapitaaldienst: Inkomsten 1.852.020,77. uitgayen 1.984.447,95, nadelig slot 132.427,18. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over 1961 werd goedgekeurd. De ze sluit met de volgende cijfers. Ge wone dienst: Inkomsten 77.793,34, uitgaven 81.222,58, andelig slot 3429,24. Kapitaaldienst: Inkomsten S19.595.89, uitgaven 309.787,07, ba tig slot 9.808,82. Een voorstel tot het leggen van linoleumvloeren in de scho len, t.w. 4 lokalen in de openbare la gere school, 3 lokalen kleuterschool, 5 lokalen christelijke school en 3 lokalen schippersschool. De raming van de kos ten bedroeg 9000,De bezwaar schriften tegen opgelegde aanslagen in de rioolbelasting van mevr. B. P. Stols- van Wingen, mej. A. M. Dominicus en dhr. Nic. de Mul, W. Kanaalweg, kwa men aan de orde. Er werd door de raad afwijzend op beschikt. Aan de school voor chr. volksonderwijs werd over het jaar 1962 een vergoeding voor vak onderwijs vastgesteld tot een bedrag van 329,97. Betreffende aankoop van bouwgrond in het uitbreidingsplan deel de de burgemeester op een vraag van dhr. P. J. J. Dekker mede dat dit nog in het prille stadium van voorbereiding is. De bouw van particuliere woningen is in belangrijke mate toegenomen in deze gemeente. Thans bedraagt de aan vraag in de particuliere sektor 60 wo ningen, een getal wat de raadsleden stil en tegelijk in beweging bracht. Maar achter de schermen, aldus de bur gemeester, wordt hard gewerkt aan be schikbare grond voor zoveel woningen. Een gunstig geluid, dat zoveel animo voor bouw bestaat in de gemeente. In dit aantal zijn ook enkele complexen opgenomen. Op een vraag van dhr. M. Zuidwegt naar het wachthuisje voor buspassagiers bij de Bonzijbrug deelde de burgemeester mede, dat dit aange komen is en op plaatsing wacht. Met de traditionele afscheidswoorden van de burgemeester en dhr. P. J. J. Dekker voor de komende jaarwisseling werd de ze laatste vergadering in het jaar 1963 besloten. Kerstfeest. Donderdagavond werd met de kinde ren van de Schippersschool het kerst feest gevierd in het Ned. Herv. Jeugd- gebouw. Dit vroege kerstfeest vindt hier zijn oorzaak in, dat de kinderen straks voor de kerstdagen bijna allen naar boord gaan. De voorzitter der zondags school „De Goede Herder", dhr. A. Do minicus, sprak welkomstwoorden aan kinderen en afgevaardigden. De litur gie werd verzorgd door mej. M. Gijs- sel. Het orgel werd bespeeld door mej. P. Paauwe. Het kerstverhaal werd ver teld door dhr. A. Gijssel en de vrije vertelling door mej. S. Gijssel. Aan het einde namen de oudsten afscheid van de zondagsschool en werden hierbij toe gesproken door de voorzitter van de zondagsschoolvereniging. Tot het per soneel sprak dhr. Jac. v. d. Berge na mens de ouders der kinderen en namens de vereniging voor chr. onderwijs aan schipperskinderen en reikte hen een aandenken uit. Ds. B. Zoodsma sloot deze kerstfeestviering, waarna de kin deren hun traktatie en cadeau in ont vangst konden nemen. De collecte die door de gemeente was gehouden, heeft opgebracht 668, Gevonden voorwerpen. Gevonden een paar rode wanten, een poes en een leren handschoen. Inlich tingen ter gemeentesecretarie. Uw verkoudheid van neus, keel of borst wee: met Gymnastiek. Zaterdag hadden in Ons Dorpshuis al hier de kringwedstrijden voor junioren plaats van het Kon. Ned. Chr. Gym nastiek Verbond, Kring Zeeland. De persoonlijke Massificatie gaf de volgen de uitslag te zien. Groep meisjes A: 1. M. Grootjans, „E.M.M.", Temeuzen, 24.2 pnt.; 2. R. Luitwieler, „Veldo", Middelburg, 24 pnt-.; 3. D. Tolhoek, „Veldo", Middelburg, 23.9 pnt. Meisjes B: 1. T. v. Boven, „K.W. V.", Kruiningen, 24.4 pnt.; 2. J. Zwar- tepoorte, „O.K.K.", Goes, 23.9 pnt.; 3. R. Arendse, „Zuidwesters", Souburg, 23.8 pnt. Groepsklassificatie: Meisjes A: 1. „O. K. K.", Goes, 110.5 pnt.; 2. „Genie", Bergen op Zoom, 93.7 pnt.; 3. „E.M.M.", Terneuzen, 92 pnt. Meisjes B: 1. „K. W.V.", Kruiningen, 123.4 pnt.; 2. „Zuid westers", Souburg, 111.8 pnt.; 3. „Vel do", Middelburg, 107.5 pnt. Verenigingsklassificatie: 1. „O.K.K.", Goes, 216.4 pnt.; 2. „Veldo", Middel burg, 199.1 pnt.; 3. „Oranje Nasau", Vlissingen, 193.4 pnt.; 4. „E.M.M.", Terneuzen, 188.4 pnt.; 5. „Genie", Ber gen op Zoom, 162.2 pnt.; 6. „K.W.V.", Kruiningen, 123.4 pnt.; 7. „Zuidwesters", Souburg; 8. „Zeelandia", Koudekerke. Groep jongens A: 1. M. Florusse, „Oranje Nasau", Vlissingen, 23.4 pnt.; 2. W. Jansen, „Oranje Nassau", Vlis singen, 21.6 pnt.; 3. E. v. d. Male, „Ge nie", Bergen op Zoom. Jongens B: 1. P. Willeboordse, „Oranje Nasau", Vlissin gen, 22.4 pnt.; 2. P. Joziasse, „Oranje Nasau", Vlissingen, 21.4 pnt.; 3. H. We ver, „Oranje Nassau", Vlisisngen. Groepsklassificatie: Jongens A: 1. „Oranje Nassau", Vlissingen, 66.1 pnt.; 2. „Genie", Bergen op Zoom, 61.2 pnt. Jongens B: 1. „Oranje Nassau", Vlis singen, 85.8 pnt.; 2. „Genie", Bergen op Zoom, 75.7 pnt. Verenigingsclassificatie: 1. „Oranje Nassau", Vlissingen, 151.9 pnt.; 2. „Ge nie", Bergen op Zoom, 75.7 pnt. Van de Kruiningse meisjes behaal den: T. v. Boven 24.4 pnt. (hoogste aantal punten)A. v. Iwaarden 22.8 pnt.; I. van Hoepen 22.6 pnt.; H. Op peneer 21.8 pnt.; M. Wondergem 21.8 pnt.; J. Duivendijke 20.2 pnt.; J. van Paasschen 19.9 pnt.; B. v. Tiggele 18.4 pnt. Sneeuwruimen. Evenals vorige winter, toen meerde re malen hierover berichten zjjn ge plaatst, geldt de verordening dat trot toirs en voetgangerspaden (onderstra ten etc.) door de aan deze trottoris en/of voetgangerspaden wonende bewo ners, sneeuwvrij moeten worden gehou den. Denk niet alleen om uzelf, doch ook om anderen zoals bejaarden en kin deren welke, wanneer zij geen gebruik kunnen maken van de trottoirs, op de rijbaan moeten lopen, wat groot gevaar voor hen meebrengt. Bovendien loopt u dan niet de kans een proces-verbaal te gen u te zien opgemaakt. Helpt dus bij eventuele sneeuwval de trottoirs schoon te houden. Concert „Apollo". Vrijdag j.l. gaf de orkestvereniging „Apollo" alhier haar concert in „Ons Dorpshuis". Na een kort openingswoord door de voorzitter, dhr. J. M. C. van der Peyl, werden een aantal muziek nummers uitgevoerd door 't orkest, dat versterkt was door een aantal dames en heren van elders. Het eerste deel van het programma bestond uit mu zieknummers van romantisch-klassiek karakter, waarvan vooraf door de diri gent, dhr. Adr. B. Holster, een toelich ting werd gegeven. Het tweede gedeel te van het programma bestond uit frag menten uit opera's en operettes. Een luid applaus na elk nummer bewees hoe het publiek deze muziek waardeerde. Vooral de clarinetsolo in het Concerti no van Von Weber, gespeeld door dhr. J. P. Baarendse, oogstte veel bijval. Ook mej. Annie Wijnands (sopraan) en dhr. P. Huysse (bariton) hadden met hun zang veel succes. Met een pittige mars werd het concert besloten. De niet tal rijke aanwezigen hebben genoten van een zeer goed concert, waarop „Apol lo" met voldoening kan terugzien. Openstelling winkels. Op vrijdag 20, zaterdag 21 en maan dag 23 december zullen de Kruiningse winkels tot 9 uur 's avonds geopend mogen zijn. Zie voor verdere* informa ties hun advertenties. Onze vogels. Nu de winter zijn intrede heeft ge daan, vragen de vogels weer uw aller aandacht en verzorging. Bij sneeuwval en vorst is het strooien van eten (etens resten, rotte appelen, etc.) op enigs zins beschutte plaatsen van .onschatba re waarde voor het behoud van onze vogels. Ook het verstrekken van drink water door daarbij gebruik te maken ?van b.v. een schoteltje waar een kopje ondersteboven in staat en gevuld is met .water waaraan een weinig suiker is toegevoegd, blijkt dankbaar te werken. Zorg er echter wel voor dat de vogels er niet in kunnen gaan staan, dit zou bevriezing van hun pootjes tengevolge kunnen hebben. Bij voorbaat hartelijk dank. Eventuele meerdere hulp zoals die vorige winter is getoond, en waarvoor alle vogelvrienden nu nog dankbaar zijn, zal u in voorkomende gevallen weer ge vraagd worden. Glaidheid. Donderdagmorgen 7 uur is het volkswagenbusje met 9 inzittenden be stuurd door G. H. v. G. uit „De Heen" gem. Steenbergen, komende uit de rich ting Bergen op Zoom, tengevolge van slippen tegen een op de middenberm staande lichtmast nabij km-paal 20 ge reden. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Het busje werd zeer zwaar beschadigd. Reinigingsdienst. Dinsdagavond arirveerde de door de gemeente Kruiningen aangekochte nieu we kolkenzuiger ten behoeve van de ge zamenlijke reinigingsdienst omvattende de gemeenten Kruiningen, Yerseke, Krabbendijke, Rilland-Bath, Waarde en Wemeldinge. Werd voorheen gewerkt met een demontabele kolkenzuiger wel ke op een vrachtauto was gemonteerd, thans is het een permanente kolken zuiger, gebouwd door de fa. Geesink te Weesp op een DAF chassis. De geza menlijke reiningsdienst beschikt nu over een roltrommelvuilnisauto DAF, een perstrommelvuilnisauto DAF en een permanente kolkenzuiger DAF. Dat over een zo modern en goed functionerend wagenpark kan worden beschikt mag gezien worden als een unieke prestatie voor plattelandsgemeenten, waarop de gezamenlijke dienst met recht trots mag zijn. De nieuwe regeling voor het ophalen van huisvuil, welke enige tijd in werking is, blijkt aan alle deelnemen de gemeenten goed te voldoen. V uurwerk. Het publiek inzonderheid de jeugd wordt er door de politie op gewezen dat het bij politieverordening verboden is vuurwerk als voetzoekers, rotjes e.d. af te steken. In overleg met de burge meester zal worden getracht hiervoor b.v. op oudejaarsavond na 10 uur ge legenheid te geven. Mocht onverhoopt toch vuurwerk worden afgestoken zon der de toestemming van de burgemees ter als hoofd van politie, dan zal pro ces-verbaal worden opgemaakt. Jaarfeest C.J.V. Zaterdagavond werd in het dorpshuis „Luctor et Emergo" het jaarfeest ge houden van het Christelijk Jongeren Verbond, waarbij ook meewerkten de meisjesclub en jongensclub. De belang stelling was zeer groot. Met gezamen lijk zingen van Gez. 136 1 en 5 werd de avond geopend. De meisjesclub droeg het blijspel voor, getiteld „Lijsbeth wordt mens". De jongensclub trad op als „De Indianen". De leden van het C.J.V. kwamen met een toneelspel in drie bedrijven getiteld „De man in het bruin". Ds. G. Blok sprak daarna een slotwoord. De diverse toneelstukken werden zeer keurig uitgevoerd. Vergadering Het Groene Kruis. Maandag 16 december kwam de afd. Rilland-Bath van Het Groene Kruis in een buitengewone ledenvergadering bij een, onder voorzitterschap van burge meester J. C. W. Jobse. Na de notulen van de vorige algemene vergadering was er bestuursverkiezing wegens vertrek van dhr. A. J. Schuit, thans penning meester. Gekozen werd dhr. M. M. Weststrate Joh.z. De opkomst was ge ring. Biljarten. De biljartclub „R.B.C." alhier speelde vorige week te Goes tegen „De Pool" een wedstrijd in het nederlaagtournooi. De uitslag was: R.B.C.C. Almekinders 68 pnt.; A. Traas 42 pnt.; Jac. Traas 47 pnt.; C. Beek 29 pnt.; P. Meesters 36 pnt.; J. Verweij 37 pnt.; C. Duiven voorde 20 pnt.; M. v. d. Klooster 23 pnt. „De Pool": J. Visser 46 pnt.; C. Remijn 70 pnt.; A. Snoep 36 pnt.; J. v. Dalen 29 pnt.; L. Traas 29 pnt.; A. Princen 25 pnt.; A. Jacobs 6 pnt.; P. Govers 23 pnt. R.B.C. won zodoende met 302 pnt. tegen De Pool 264 pnt. Vergadering Groene Kruis. De vereniging Het Groene Kruis af deling Krabbendijke vergaderde in het wijkgebouw onder voorzitterschap van dhr. H. Don. Het enige voorname punt op de agenda was de contributieverho ging van de vereniging. Deze wordt gebracht van 6,naar 10,per gezin. Voor alleen wonenden wordt dat van 3,op 5,Deze drastische verhoging werd noodzakelijk gemaakt door de cijfers die genoemd werden. Loonsverhoging en duurder materiaal zijn hiervan de oorzaak. Opgemerkt werd dat in de omliggende plaatsen zulk een verhoogde contributie reeds lang wordt gevraagd. Op de begroting 1964 wordt dan ook een tekort gecon stateerd van 1674,De belangstel ling van de leden was voor deze ver gadering uiterst gering. Teraardebestelling A. Waterman. Donderdagavond is alhier op 81-jarige leeftijd overleden dhr. A. Waterman. Dhr. Waterman, kleinlandbouwer van beroep, heeft vooral in de dertiger ja ren veel van zich doen spreken. Vooral voor de arbeidende bevolking van die tijd. Hij was oprichter van de Chr. Land arbeiders Bond in die jaren. Tot aan de tweede wereldoorlog was hij 12 jaar lid van de gemeenteraad. Tot zijn over lijden was hij gedurende 27 jaar voor zitter van het Burgerlijk Armbestuur. De laatste tijd had hij zich uit verschil lende organisaties teruggetrokken. In de twintiger jaren en begin 1930 was hij tevens ouderling in de Ned. Herv. kerk. Bij de begrafenis waren maandag middag aanwezig het college van het Burgerlijk Armbestuur. Door het ge meentebestuur was een bloemstuk be zorgd. In alle eenvoud had deze begra fenis plaats, waar Ds. Huizing woor den van troost sprak. Een zoon van de overledene dankte voor alle medeleven en belangstelling. Polio-inenting. Donderdag werd alhier de gelegen heid gegeven voor inenting tegen polio voor hen die om principiële bezwaren dit nog niet waren gedaan. Van de 64 opgeroepen kinderen zgn slechts 5 kin deren opgekomen voor inenting. Het be treft alle kinderen van de school der Geref. Gemeente. Uitvoering. Door de voetbalvereniging „Waarde" werd in zaal Koeman zaterdag een uit voering gehouden, waar optrad het ge- zellentoneel uit Bergen op Zoom met het blijspel „Amor verhandelt Peppels" wat zeer goed werd vertolkt. De voor zitter dhr. Mar. van Houte, die bij de aanvang een welkomstwoord sprak, was aan het einde de tolk dér aanwezigen om spelers (sters) hartelijk dank te zeg gen voor het gebodene, terwijl de da mes een bloemetje ontvingen en de he ren een rokertje. In de pauze werd een verloting gehouden. Ziektebestrijdingsavond. Grote belangstelling was er vrijdag avond voor de ziektebestrijdingsbijeen- komst die was belegd door de afdeling Kapelle en omgeving van de Nederland se Fruittelers Organisatie en de Ver eniging van oud-leerlingen van Tuin- bouwwintercursussen. Dhrn. J. Hert- gers (Plantenziektenkundige Dienst) en H. J. Mandersloot (rijkstuinbouwvoor- lichtingsdienst) vertelden er hun erva ringen van dit jaar en bespraken ook de adviezen voor 1964. Van de gelegen heid tot het- stellen van vragen werd druk gebruik gemaakt. Tot slot werden dia's vertoond. De leiding was in han den van dhr. L. Goedegebure. Contactavond o.l.s. De openbare lagere school hield in de school haar jaarlijkse contactavond. Er was een goede opkomst. Het hoofd der school, dhr. C. L. Duininck, sprak een welkomstwoord en vertoonde daarna de kleurenfilmstrip „150 jaar koninkrijk" met een toelichtend woord. Na de thee pauze konden de ouders het werk van hun kinderen bekijken en met de leer krachten van gedachten wisselen. Een tentoonstellinkje van handwerken en handenarbeidprodukten, door de leerlin gen vervaardigd, trok veel bekijks. Rode Kruiscollecte. De akties van de afdeling Kapelle- Biezelinge en Schore van het Ned. Ro de Kruis zijn ten einde. De totaalop brengst bedraagt dit jaar 2483,42. Lezing over papoea's. „De papoea en wij" was het onder werp dat Ds. H. J. Teutscher uit Goes donderdagavond inleidde op een bijeen komst van de Ned. Herv. Gemeente te Biezelinge. Er werden ook een aantal dia's over Nieuw-Guinea vertoond. De leiding was in handen van Ds. A. Sie- ders. Om de damtitel. De leden van de damclub „Kapelle" speelden weer een aantal partijen voor het persoonlijk clubkampioenschap. De uitslagen zijn: J. de NeefG. J. Lepoe- ter 20; C. van LiereC. Sulsters 20; H. A. v. d. VrieJ. C. van Liere 11; Chr. KorstanjeA. v. d. Schraaf 02; C. BlankenburghC. v. d. Vliet 11; J. J. GansemanC. Sulsters 20; C. van LiereG. J. Lepoeter 20; A. v. d. Schraaf—C. v. d. Vliet 2—0; L. AdriaanseIz. op 't Hof 20. Lezing voor A.R. De afdeling Kapelle-Biezelinge van de Antl-Revolutidnaire kiesvereniging hield in de bijgebouwen van de Geref. kerk te Kapelle een openbare vergade ring. De leiding was in handen van dhr. C. Balkenende. Na eerst enkele ver enigingszaken te hebben behandeld, sprak Ds. W. Kats uit Goes over „Het rassenvraagstuk". Er volgde een goede bespreking op. ZEEUWSE WANDELAARS TIPPELDEN RUIM 1000,— BIJ ELKAAR Zaterdagmiddag is in een der boven zalen van café „Het Wapen van Zee land" te Middelburg het eindbedrag be kendgemaakt en overhandigd dat, voor al dank zij de onvermoeide ijver van de organisator, dhr. Jan van de Parel uit door B. J. TEN WESEPE 14) Opper Kollema grinnikte en klopte de oude vrouw op de schouder. „Om plezier te hebben in Amster dam, heb je zó één of meer kennissen te pakken. Maak jij je om die jongen werkelijk geen zorgen, die maft wel er gens in een of ander hotel. Morgen zie je hem wel weer verschijnen". „Maar als hij nou toch eens een on geluk gehad heeftbegon ze weer. „Dan hadden wij dat al lang verno men, vrouw Groen. Ga maar naar huis en kruip onder de wol. De nacht is al half om. Ik kom morgen, in de loop van de dag, wel even langs, hoor". Hoofdschuddend keek Kollema de oude vrouw even na en toen hij achter haar de deur gesloten had, schudde hij nog eens zijn hoofd en lachte. „Zoonlief profiteert natuurlijk van de mogelijkheid en zal wel aan de boemel geslagen zijn. En moeder maar in on gerustheid zitten". HOOFDSTUK VI Die nacht kwam er bij twee mensen van slapen niet veel terecht. Jodocus lag in het keldervertrek te draaien en te woelen en keek om het half uur op het kleine klokje met radiumcijfers. En vele tientallen kilometers verder keek een oude vrouw naar de zoldering in de slaapkamer en spitste haar oren bij ieder geluid, dat van buiten kwam. Om zeven uur de volgende morgen hees Jodocus zich uit bed. Hij rekte zich uit en geeuwde. Niet half uitge slapen natuurlijk. Hij keek eens rond naar een kraan, maar zag niets, wat er ook maar enigszins op leek. Zuchtend begon hij zich aan te kleden en toen hij daarmee gereed was, stak hij rillerig een sigaret op. Hoe zou moeder het ma ken? Dat mens was natuurlijk dood ongerust geworden, omdat hij niet thuis gekomen was. Maar wat kon hij er aan doen? Hij ijsbeerde door het vertrek en trok heftig aan zijn sigaret. Als dat grietje straks kwam, zou hij haar eens goed aan het verstand proberen te brengen, dat hij er nu schoon genoeg van had. Dit was vrijheidsberoving en dat nam hij niet langer. Hij wilde naar huis en wel zo snel mogelijk. Zonder mankeren. Als ze dat maar wist. Opeens bleef hij staan. Hoe kende die griet hem eigenlijk? Ze had hém al die tijd bij z§n voornaam aangesproken. Het was Jo voor en Jo na. En ze had né£ gedaap of ze hem ik weet niet hoe lang al kende. Maar hij had haar nog nooit gezien. Hoe kende ze hem dan? Zou ze wel eens bij hem in de winkel geweest zijn? In de vakantietijd of zo? Zou ze verkikkerd op hem geworden zijn en hem plotseling gistermiddag in dat café gezien hebben? En hem toen maar meteen naar beneden gesleept? Hij schudde zijn hoofd. Ach, allemaal onzin natuurlijk. Hij kende haar niet en zij hem evenmin. Het was allemaal even raadselachtig. Wat ze er toch mee voor had om al die onzin uit te kramen over Antwerpen en ik zal wel voor je zor gen en weet ik wat al niet meer. Hij kon er geen touw aan vastknopen. Terwijl hij zo door het vertrek liep, viel zijn oog op een stapeltje tijdschrif ten op een tafeltje in de hoek. Hij keek er even naar en zakte toen in een stoel, waarna hij met een verveeld gezicht de bladen naar zich toe trok. Hij keek eens naar de datum: allemaal vrij nieuw. Nu ja, een beetje afleiding was misschien wel goed. Terwijl hij in een der tijdschriften bladerde, ontmoette hij een rubriek met „wetenschappelijke sterrenvoorspelling". Daar had je die flauwekul ook weer. Dat zou wat voor nicht Gerrie zyn, die smulde ervan. Nou, Jodocus, kijk nou maar eens, wat er voor een gevangen leeuw in petto is. Zal wel wat fraais zijn. Dus eens even opzoekeno ja, hier was het al: „Voor hen, die geboren zijn tussen 23 juli en 23 augustus zijn de komende weken rijk aan verrassingen. Er zullen een paar moeilijkheden zijn, die u zelf tot een goed einde kunt brengen. Een lange reis ligt in het verschiet en u komt in enkele minder aangename si tuaties te verkeren. Maar uiteindelijk zal het wel meevallen en komt men al spoedig weer terug tot het gewone doen. De komende week is zeer geschikt om oude relaties te bestendigen en nieuwe aan te kweken. Vooral zij, die geboren zijn óp 28, 29 of 30 juli, zullen in de komende wekenveel hartelijkheid en genegenheid ondervinden, maar men moet de genegenheid van anderen ern stig nemen en naar waarde schatten". (Wordt vervolgd)

Scheldebode | 1963 | | pagina 2