fa. van öen peyl li h blok kerstversieringen Fa. van der Peyl De sterren liegen niet kies uw eigen interieur elektrisch gebied Rinus Geluk PLAID komt altj^d van pas Bescherm uw bekleding v.a. f 21,95 4CO.(LQ. complete meubile ring - Yerseke Een helder volk kiest schone warmte... kiest Caltex Edelhaardolie vfckristalzuiver Ook onder de Kerstboom - f. 218 EUROPA MEUBEL vliegens vlug fa. van der peyl KORTE GOLFJES REPARATIES KUNSTGEBITTEN door B. J. TEN WESEPE 13) Twaalf slagen liet de kerkklok buiten horen en vrouw Groen was meteen weer klaar wakker. Nu zou Jodocus dan toch wel spoedig komen. Wel foei, wat zo'n verdwenen zending al niet teweeg kon brengen. Een paar minuten later vond ze het welletjes en borg het breiwerk in de ouderwetse kast. Daarna ging ze op nieuw naar de keuken en keek in het donker door het gordijn. Bij het licht van de straatlamp had ze om half tien de mensen kunnen zien, maar nu waren de lantaarns al lang gedoofd en was het pikkedonker. Ze nam een doek en sloeg die om zich heen, waarna ze de keukendeur opende en op de drempel ging staan. Lekker weer was het, maar wel erg donker. Misschien zat er wel onweer in de lucht. Het was al zo lang droog en drukkend geweest. Als Jo nu maar thuis was voor de bui losbrak. Een minuut of vijf stond ze te kij ken en begon te rillen. Zo lekker was het toch ook niet. Kom, ze kon wel even naar de hoek lopen, had ze het ge zicht over de Goesestraatweg. Ze sloot de deur en stak de sleutel in de schortzak. Op haar vilten pan toffels liep ze het Zuideinde uit naar de hoek en keek over de weg. Maar het hele dorp scheen in diepe rust te zijn. En niemand vertoonde zich meer op de weg. Om deze tijd lag ieder mens in Kwadenvoorde reeds enige tijd in bed. Over enkele uren kwam de zon al weer op en hier waren de mensen allemaal matineus. Dan ging je vanzelf ook bij tijds onder de wol. Ze stond een poosje te kijken, maar alles bleef stil en zelfs in de verte zag ze niets, wat ook maar op een brandende fietslamp leek. Ze draaide zich resoluut om en ging terug in huis. In de kamer keek ze op de klok en meteen schrok ze: al tien over half één. En terwij mevrouw Groen zich dit realiseerde, begon ze ongerust te wor den. Want dit was niets voor Jodocus. Die hield van orde en regel en als hij zei: ik kom uiterlijk met de laatste bus thuis, dan deed hij dat. Doch de laatste bus was al drie uur binnen en de laatste trein in Goes al bijna een uur. Waar bleef hij dan? Ze zat nog een half uurtje op, te kij ken naar de klok en te luisteren naar ieder geluid, dat tot haar doordrong. De klok had reeds lang één uur ge slagen, toen mevrouw Groen begon te beseffen, dat er best wat met Jodocus gebeurd kon zijn. Dat was nou ook wat! Waar kon die jongen uithangen? Wat kon er met hem aan de hand zijn? Misschien lag hij wel ergens in een ziekenhuis, aangereden of zo door een auto. Amsterdam was im mers zo'n verschrikkelijk drukke stad? ,,De politie!" flitste het door haar heen. Natuurlijk, die kon raad ver schaffen. Die zou haar Jo wel kunnen opsporen. Opnieuw sloeg ze een doek om, sloot andermaal de keukendeur en liep het Zuideinde uit. De opper woonde immers vlakbij. Die zou wel weten, wat er moest gebeuren. Ze liep door de verlaten Dorpsstraat en sloeg de hoek om, naar het Kerk plein. Ginds, dat huis met het grote bord: „Politie", daar woonde de opper. Ze betrad de stoep en belde aan, lang en nadrukkelijk. Het duurde maar enkele ogenblikken, toen er boven een raam werd opengedaan en een gezicht verscheen. „Ja? Wie is daar?" „Ik ben het, vrouw Groen uit het Zuideinde. Er is wat met onze Jo". „Wat dan? Is-ie ziek geworden?" „Nee, hij is helemaal niet thuis ge komen". „Niet thuis gekomen? Wacht, even een jas aantrekken, dan kom ik be neden". Twee minuten later zat vrouw Groen in het spreekkamertje en tegenover haar de opper, wiens pyamabroek on deruit de ochtendjas kwam. „Nou, vertel maar, wat er aan de hand is". „Hij... hij zou met de laatste bus thuiskomen, maar het is nou onder hand half twee en hij is er nog niet. Als hij maar geen ongeluk gekregen heeft". „Hoe laat is hij van huis gegaan?" „Vanmorgen vroeg al. Met de eerste bus". „Moest-ie dan ergens heen?" „Ja, naar Amsterdam. Er waren moeilijkheden met een grossier en Jo docus wilde het bepraten. Hg zou met de laatste bus weer thuiskomen". „Naar Amsterdam? Zo, zo". De op per dacht na. „Hoe oud is die jongen van je, vrouw Groen?" jodocus? Hij is bijna 28. In juli wordt hij het". „Acht en twintig? Ja, natuurlijk, nu weet ik wie je zoon is. Hij rijdt met een bakfiets en brengt kruidenierswa ren rond, hé? Ja, neem me niet kwa lijk, ik ben nog niet zo lang in Kwa denvoorde, dus ken ik iedereen nog niet zo goed. Maar mens, moet je me daarvoor in het holst van de nacht uit m'n bed halen?" „Ja maar", stotterde vrouw Groen ontzet, toen ze zijn boze blik zag, „als er nou eens wat met hem gebeurd is?" „Heeft hg papieren bg zich?" „Ja, die nota waar het over ging...". „Ach nee, ik bedoel: een identiteits bewijs. Een pas of zo". „Hij heeft wel een pas, maar ik denk niet, dat hij die bij zich heeft". „Mens, als hem een ongeluk is over komen, had je het al lang gehoord. Maak jij je maar geen zorg over die zoon van je. Die heeft vanavond na tuurlijk een beetje plezier gemaakt en toen de laatste trein gemist. Ga jg maar rustig slapen, vrouw Groen, die jongen komt morgen zo tegen de middag wel opdagen". De oude vrouw begreep de politie man niet best: „Plezier? Maar wg hebben geen fa milie in Amsterdam en hij kent er geen mens..." (Wordt vervolgd) Irene E. A. van Opbergen en Ben J. M. van der Mey hebben de eer U kennis te geven van hun voor genomen huwelijk op donderdag 19 dec. 1963 om 3 uur ten gemeente huize te Yerseke Receptie: 16.3018 uur in Hotel „Oesterbeurs" Voor een vlugge en nette bediening naar uw olieman J. den Toonder Yerseke Telefoon (01131664 UITSLAG ROOMPOT-SHOW PRIJSVRAAG 1. Mevr. Danker-Bom Havenstraat 4 2. M. A. Janse-de Witte Marijkelaan 54 3. A. Waverijn Damstraat 6 4. Wed. Stroosnijder Oesterstraat 9 5. Mevr. Vermast-Bom Burgem. Sinkelaan 9 6. J. de Munck-Verschuure Oesterstraat 4 7. De Nood Beatrixstraat 15 8. J. Kosten Marijkelaan 38 9. A. Sonke Damstraat 137 10. v. d. Endt-Vermast Burgem. Sinkelaan 9 De prgzen kunnen tot 31 dec. a.s. afgehaald worden De Remington Elitra is een draagbare schrijfmachine met vele voordelen. U kunt haar zetten waar u wilt. Thuis of op kantoor. En ook onder de Kerstboom (als stijlvol Kerst geschenk!). De fraaie vormgéving is overal op z'n plaats. Het is óók de machine met grotere mogelijkheden, o.a. steekwals, radeertafel en schaalverdeling op de papierklem. Bovendien kunt u kiezen uit twee schriftsoorten: Pica en Elite. Dit alles voor een prijs, die een verrassing op zichzelf is: ƒ218.-, kompleet met stevige beschermkap - zó opgezet, zó afgenomen - welke tevens als draagkoffer fungeert. Ga de Elitra eens bekijken, of vraag een gratis demonstratie bij uw Remington dealer: Hj&mijrujZgm kompleet met draagkoffer in onze grote meubelloonkamers, elk model kunnen wij leveren, in elke prijsklasse volop keus. voor hel genoten vertrouwen in 1963 onze hartelijke dank en wij hopen ook in 1964 weer geheel tot uw dienst te mogen zijn. Illlllll en zonen WONINGINRICHTERS SINDS 1890 KAPELLE - BIEZELINGE om BETER DRUKWERK naar Voor Gero cassettes, Zil- duro en Zilmeta lepelrek- ken, taartvorkjes, gebak scheppen, compóteschalen naar Boogerts Geschenken huis, Kruiningen. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerg J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,by vooruitbetaling Inzenden: uiterigk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Voor de a.s. feestdagen bit- Copiëerinrichting Kole le- terballen, loempia's en cro-1 vert stencilwerk, dat beter quetten bij „De Spar", tel. verzorgd is. Noordzand- 689, Yerseke. Gemolt., jaeger en inter lock damesdirectoirs. Char- meuse geplatt. en gemolt. d.onderjurken. A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Gevraagd: Twee gitaristen in het bandje „The Violets", omgeving Kruiningen. Cor respondentieadres Hoofd straat 58, tel. (01130) 267. Neemt u ook rijles? Neem dan les in onze hagelnieu we Mercedes. Schietstoel aanwezig. Zeer goede rege ling van betaling. Leer vei lig rijden. Sneller, beter en goedkoperl L. GRIMM Lange Ville 9 - Yerseke Te koop: Prima Duits radio toestel met druktoetsen en FM. - Van Klinkenberg straat 10, Yerseke. 'tls een genot en profiteert van dat genot door tydig een goede convector of olie kachel te kopen bij 't be kende adres: P. C. van Oosten, Smederij en Con structiebedrijf, tel. 347,Yer seke. U kunt ze zien op de show-room. straat 11, Yerseke, tel. 590. De Quick Shop reclame is verlengd tot 21 dec. Als u dus 3 kledingstukken of overhemden brengt, wordt één er van gratis gereinigd. Vitrage en overgordijnen met 20 korting. Wie één keer iets door Quick Shop liet reinigen, blijft vaste klant. Alles komt als nieuw terug! Depót voor Yerseke: Textielhandel Snoep-v. Wil ligen. Herenhemden in jaeger, molton, flanel en interlock. Ook in herenpantalons. Noore sokken en woll. lan ge sokken. Pyama's en losse pyamajassen. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Landbouwvakantiebonnen inleveren op 16 december bij M. C. Daane, Wemel- dinge. Vele soorten „Scheepjes" wol nog aan de gewone prijzen m. gratis brei- patroon. - A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Alles op Kracht, Licht, Verwarming, Radio, Stofzuigers, Wasmachines, enz. Koopt by de man, die ook als 'tstuk is maken kan! Te koop: 2 i.g.s.z. pluche zwarte netten. Billijke prijs. Adres te bevragen: C. Wil- lemsen, Wilhelminastr. 54, Wemeldinge. Koop by „De Spar", de zaak met de meeste sortering, ook in fruit, sinaasappels, ba nanen, mandarijnen, citroe nen, grape fruit, hazelno ten, gemengde noten, wal noten. - „De Spar", Lepel straat, Yerseke. Wij hebben nog verschillen de merken elektr. dekens voorradig, o.a. Erik. Intal- latiebedrijf Everse, Yerseke Speciale aanbieding! Wij ontvingen een partij prach tige, zuiver wollen kinder dekens van de allerbeste kwaliteiten voor prijzen ver beneden de waarde. Dat komt met de koude goed van pas! Zolang de voor raad strekt en ook hierop gratis spaarzegels! - Tex tielhandel Snoep-van Willi gen. Voor de feestdagen naar Jasperse. 1 l.-blik doperw ten fijn 84 ct. 1 fles advo- kaat van 2,98 nu 2,86. 4 fles bier 98 ct. Smyrna rozijnen 50 ct. p. 250 g. Grote fles slaolie 1,09. Zoute pinda's 45 ct. p. zak 200 g. 1 l.-blik perziken 1,45. Prima bloem 59 ct. p. kg. 1 fles zwarte bessen wijn 3,50, 2e fles voor 25 ct. 1 l.-blik ananas 1,35. 1 blik soepballen 49 ct. 1 pot abrikozen 89 ct. 1 rol beschuit 49 ct. Koopje: Dotjestuil met punt. Brieven onder no. 28-1, Bur. De Scheldebode, Kruiningen. Geldkistjes vanaf 11,40, met afgeronde hoeken en cylinderslot. Ook prima voor verenigingen. - Boekhandel van der Peyl. Wij hebben weer een mooie partij kerstbomen ontvan gen. L. Pieterse, Bonzijweg 21, Wemeldinge. Weer ontvangen de beken de Erres centrifuge wan 148,met 2800 toeren. - Installatiebedrijf Everse, Yerseke. Met de Kerst Jasperse voor deliger! Kerstbonbons 52 ct. Kerstchoc. 55 ct. Choc, kerstkransjes 52 ct. Kerst- agar 28 ct. Musketkransjes 40 ct. Kerstassortie 49 ct. Alle soorten drop 35 ct. p. 100 g. Heerlijke amandel kransjes 75 ct. Kerstkrans jes 59 ct. Sneeuwklokjes 79 ct. 250 g. Groot pak specu laas 79 en 85 ct. 1 pak amandelkoeken 75 ct. 1 rol Parein koeken van 1,25 v. 1,Ook zoute- en kaas koekjes. Neem met de feestdjagen een fyne ijstaart met vruch ten en slagroom bij „De Spar", Yerseke. Het is een genot om met een werkelyk goede vulpen houder te schrijven. Kom bij ons uw keus maken uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders. Boekhandel F. v. d. Peyl, Deze week speciale aanbie dingen in coupons flanel en restanten breiwol. Komt u even binnen kijken, we kun nen onmogelijk alles etale ren. De prijzen van wol lo pen steeds omhoog, dus koopt u nu dubbel voorde lig. Er is ook voor u zeker iets bij! Textielhandel Snoep-van Willigen. Voor de boerinnen stoffen doeken en beuken. Zwart pluche netten in 2 verschil lende patronen. Gekl. plu che avonddoeken die niet afschuiven en voordelige in prijs steeds voorradig! A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Schryf- en tekenbehoeften, kantoorbenodigdheden heb ben wij in een uitgebreide sortering voorradig. Boek handel van der Peyl. Voor de feestdagen naar Jasperse. Martini 6,95. John William 3,15 met glas gratis. Dauro Port 5.25. Springbok en Mara- villa Cibrandos 2,95. Al- ciera 2,95. Zoete rode wijn 1,95. Vruchtenwijn rood of wit 98 ct. 1 fles heerlij ke advokaat van 2,98 voor 2,86. 1 fles Siebrand li monade v. 1,52 v. 1,25. Lim. siroop 85 ct. 3 grote flessen gazeuse 95 ct. Te koop: 2 jonge herders, tegen geringe vergoeding. - L. Eckhardt, Slotstraat 16, Kruiningen. Te koop: Schuurtjes en ga rages, droogpalen, balken, w.c.-potten, tegels, wand- tegels, stenen, ramen, deu ren, plastic- en etemiet golfplaten, wasbakken en mooie voordeur. - P. Duin- kerke, Margrietstraat 28, Yerseke, tel. 650. Speciale aanbieding! Prima molton dekens in alle maten zojuist ontvangen. Profiteer nog van de zéér lage prij zen, waarvoor wij niet meer kunnen nabestellen. Ook hierop gratis spaarzegels Zie etalage! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Noorse sokken, Noorse jon genswanten, Noorse wol om zelf te breiden. - J. de Neef, Tel. 416, Wemeldinge. En voor drukwerk VAN DER PEYL! Voor de feestdagen naar Jasperse! Magere ham 60 ct. Rauwe ham 79 ct. Rook vlees 58 ct. Snyworst 39 ct. Comedbeef 45 ct. Ontbijt spek 49 ct. Palingworst 49 ct. p. 100 g. Boterh.worst 55 ct. p. 200 g. VV kaas 500 g 158 ct. Oude witte- en kom. kaas 36 ct. Pan-Pan 32 ct. p. 100 g. Baby Edam mers 2,95. Lunchkaasjes 1,60. 1 pot knakworst 89 ct. Wener worst 1,20 p. pot (8 stuks). Bestel tydig uw diepvries kip, p. 500 g 1,75. In kerstverlichting hebben wij een ruime keuze. - In stallatiebedrijf Everse, Yer seke. Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Koop nu nog flanellen la kens aan onverhoogde prij zen! Wij hebben pracht fla nellen lakens voor een héél voordelige prijs in 1- en 2- persoons in wit, ecru en pasteltinten. Natuurlijk ook de complete fabriekscollec- tie van Rheumanella voor radig. Alles met gratis spaarzegels! - Textielhandel Snoep-van Willigen. WENST U een speciale plaats voor uw advertenties? Geef deze dan vroegtydig aan ons op! Weet u... dat wij flanel Reumanella en Jorsoline 1- en 2-pers. en geruite lakens hebben voor slechts 8,60. Damesinterlock en gemolt. en in woll. jaeger met by pass. camisoles. Dames fla nel nachthemden en py ama's, ook in meisjesmaten. A. C. Baay, B. Sinkelaan 20, Yerseke. Neem met de Kerstdagen een malse diepvries pan klare braadkuiken vanaf 2,80. Ook kalkoenen en konijnen. Bestel vroegtijdig by „De Spar", tel. 689. DE GROOTSTE EN MEEST UITGEBREIDE SORTERING .v:7. VINDT U BIJ UW BOEKHANDEL KERSTBOOMB ALLEN KERSTBOOMPIEKEN KAARSENHOUDERS EN -STANDAARDS KAARSEN, van de gewone Goudse tot de fan tastische kleurendruipkaarsen KERSTLOPERS KERSTGROEN, zeer origineel en toch goedkoop STERRENREGEN KERSTLAKENS EN -SERVETTEN KERSTKAARTEN VOGELTJES EN PADDESTOELEN voor de kerstboom KRALENSLINGERS EN LAMETTA KAMERVERSIERING (klokken, sterren, sterren met ingebouwd lichtje) SNEEUW in blokjes en zakjes ENGELENHAAR DE ZAAK DIE U DE K WA LI T E IT S G O E D E R E N BRENGT!

Scheldebode | 1963 | | pagina 3