YERSEKE iRA/WENSi KRUININGEN in1ö(2y+1 gevallen wat de huid ook deert of ontsiert helpt PUROL KRABBENDIJKE RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-BIEZELIN GE K O R T K a O Ij F JES Jacobus Sinke Voetbalnieuws. Slechts één wedstrijd vond doorgang, n.l. Yerseke ISluiskil I. Op een moei lijk maar goed bespeelbaar terrein moest Yerseke de volle winst aan Sluiskil la ten. Hoewel Yerseke voortdurend in de aanval was, wist Sluiskil met vlugge uitvallen 4 doelpunten te scoren, waar Yerseke er slechts één tegenover kon stellen dank zij een penalty. Zondag speelt Yerseke uit tegen Le- wedorp. Yerseke H moet naar Kwaden- damme II. Yerseke III ontvangt Nieuw- dorp. De B-juinoren gaan bij Hans- weertse Boys op bezoek. Mooi resultaat! Aan de bewoners van Yerseke wordt met grote blijdschap meegedeeld, dat onze mensen de som van ruim 600, hebben gegeven als contributiegift voor 1963 aan de dubbel gehandicapte jongens meisjes. Namens bovengenoemden onze heel hartelijke dank! Openstelling postkantoor. Op Dankdag, woensdag 27 november a.s., is het kantoor geopend van 8.30 tot 12 uur voor de postdienst. Telegraaf en telefoon normale openstelling. Tweede bestelling vervalt. Gelegenheid tot af halen van post te Yerseke van 16 tot 17 uur, te Kruiningen van 17.30 tot 18.30 uur. De speciaalzaak voor Uw BRIL Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau kunnen als ge vonden voorwerpen worden afgehaald: Een sleuteltje, een capuchon, een sleutel nr. 5 en een rode wollen linker kinder handschoen. Ter gemeentesecretarie zijn als gevonden voorwerpen gedeponeerd: Een rieten boodschappentas en een hon denpenning nr. 176813. Voorlichting kankerbestrijding. Op maandas: 25 november a.s. zal er ling van bouwterreinprijzen. Gevonden voorwerpen. Gevonden een hond en een want. In lichtingen ter gemeentesecretarie van Wemeldinge. V erkeerscursus. Bij voldoende deelname zal door de op perwachtmeester der rijkspolitie dhr. Mauer alhier, wederom een verkeers- cursus worden gegeven voor personen boven de 16 jaar, zowel dames als he ren. De cursus zal worden gehouden in de hall van de Uloschool aan het Eindje de Rondte op elke dinsdagavond, gedu rende 8 weken. Aan de cursus zijn behoudens aanschaf van- een leerboekje en eventueel examengeld geen kosten verbonden. Als voorwaarde wordt ge steld dat de eventueel deelnemende da mes aan deze cursus, de Uloschool niet mogen betreden met schoenen voorzien van hoge hakken, z.g. naaldhakken, ter voorkoming van beschadiging van de vloer. Zij die wensen deel te nemen aan deze cursus kunnen zich opgeven op de gemeentesecretarie op 25, 26 en 27 no vember a.s. tussen 9 en 12 uur. Geslaagd. Te Den Haag slaagde dhr. W. J. Ris- seeuw, ambtenaar ter secretarie alhier voor het le gedeelte Staats- en Privaat recht van het examen Gemeente-admi nistratie I. Postduivententoons telling. Dat de duivensport in Kruiningen in het middelpunt van de belangstelling staat is j.l. zaterdag wel duidelijk ge bleken. De door de P.V. „De Vrijheids duif" alhier georganiseerde tentoonstel ling werd door een groot aantal bezoe kers bezocht, zowel in de middag- als in de avonduren. Het rad van avontuur wat als attractie was opgesteld deed goede zaken. Ook een Amerikaanse verloting had de volle aandacht. In de grote zaal van Ons Dorpshuis hadden ruim 60 lief hebbers, mede uit diverse omliggende plaatsen, in totaal 574 duiven bijeen gebracht. De jury, bestaande uit dhm. M. J. Winters uit de Kwakel, A. Roo- vers uit Utrecht en M. P. A. Poulissen uit Boxtel kon na een nauwkeurige se lectie de volgende prijzen in de diverse klassen toekennen. Kampioen doffer: J. v. Stel, Rilland. Vossemeer; 3. H. C. Poleij; 4. J. v. Stel, Rilland. Klasse VIII, late jonge duivinnen: 1. Sentse, Rilland; 2. A. v. Driel, Kapelle; 3. P. van Sabben, Middelburg; 4. J. Stroosnijder. Diploma-uitreiking. Woensdagavond had in de „Koren beurs" alhier de diploma-uitreiking plaats van de door dhr. Koetsdijk ge houden cursus machineschrijven. Aan deze cursus, welke te Kruiningen was gehouden, was door 41 leerlingen deel genomen, waarvan 34 hun diploma be haalden en zelfs één met lof. Nadat dhr. Koetsdijk de cursisten had toege sproken werden de diploma's door bur gemeester A. Schipper uitgereikt. Hij deed dit nadat hij de cursisten had ge feliciteerd met het door hen behaalde resultaat, hierbij opmerkende, dat met het behalen van zulk diploma een pracht idee vrijetijdsbesteding zich heeft naar voren gebracht, temeer daar zulk di ploma ook een grote waarde heeft en iets wat men eenmaal heeft geleerd in het verdere leven van grote betekenis kan zijn. De tijd waarin we leven, al dus dhr. Nietfeld, hoofd der uloschool, vraagt nu eenmaal dat we ons aanpas sen aan de eisen die men daaraan stelt en voorzeker is dit ook het kunnen ty pen. Hij had bewondering voor dhr. Koetsdijk, die naast zijn normale werk tijd als onderwijzer, z'n vrije tijd be schikbaar stelt om deze moeilijke cur sussen te geven. Dhr. De Ridder als hoofd der Landbouwschool was zeer ver heugd dat voor het eerst ook 6 leer lingen van zijn school aan deze cursus hebben deelgenomen, waarvan er vijf slaagden. De navolgende dames en he ren mochten het praktijkdiploma in ont vangst nemen: De dames P. M. Blok, H. Schipper, J. C. C. van Paasschen, M. L. Blok, J. N. Dellebeeke, P. W. Holster, E. C. Krom- been, M. H. Leys, A. C. van Liere, A. C. A. Suy, J. J. Cok en J. Hasman, allen uit Kruiningen; J. P. Deurloo (met lof), F. Heyboer, E. C. G. Minnaar en C. W. Polderman uit Rilland-Bath; M. J. Bruynzeel uit KrabbendijkeA. Kamer ling, M. J. Lagendijk en J. P. Water man uit Waarde. De heren P. J. Jansen Verplanke, W. C. Brandt, M. C. van Boven en W. 'tJong, allen uit Kruiningen; A. Borg en C. van Loon uit Hansweert; J. Nieu- wenhuyse en C. J. Nieuwenhuyse uit afscheid te nemen. Wij wensen hem en j zijn gezin vanaf deze plaats in zijn nieu we gemeente Hillegom het allerbeste j toe. Schoorsteenbrand. De schoorsteen van dhr. Jac. Staal in de Sandbergstraat kreeg het te warm en vloog in brand. Enkele leden van de brandweer, die spoedig ter plaatse wa ren, wisten heUvuur meester te worden zonder dat de autospuit er aan te pas moest komen. Benoeming. In de funktie van adjunct-commies is te Rilland-Bath benoemd dhr. J. van Houte, thans werkzaam op de gemeente secretarie alhier. Kinderzorgcollecte. De traditionele najaarscollecte voor de Stichting „Kinderzorg" heeft alhier opgebracht: 100 pakketten met kleding e.d., 13 kisten fruit, 350 kg aardappe len, 2 fietsen, wat groente en 442, aan contant geld. Weer een mooie in- meling. Geslaagd. Dhr. T. H. Bruggeman slaagde te Rot terdam voor 't examen voet- en schoen- kundige pedicure. Verkeersongeval dat goed afliep. In de flauwe bocht in de Rijksweg ter hoogte van de Zuidweg is het moeilijk inhalen. Dit ondervond een bestuurder van een vrachtwagen komende uit de richting Vlissingen. Op het moment van inhalen naderde uit tegenovergestelde richting een personenauto uit Goes. De ze zag het ongeluk aankomen, remde krachtig en slipte tegen een boom. De bestuurder werd maar licht beschadigd, maar zijn auto zwaar gehavend. Benoeming. Dhr. J. C. van Houte, klerk ter ge meentesecretarie van Krabbendijke, is benoemd tot adjunct-commies ter ge meentesecretarie alhier, zulks met in- Voetbal. Waarde I kreeg zaterdag Zaamslag op bezoek. In het begin ging de strijd gelijk op, hoewel Zaamslag sterker was dan Waarde. De ruststand was 11. Na de rust bleef de stand lang hetzelfde, maar tegen het einde wist Zaamslag toch door te breken en nog twee maal te scoren, zodat Waarde twee kostbare puntjes verloren zag gaan. Uitslag 13. Opbrengst collecte. De klaprooscollecte ten bate van de Oorlogsgravenstichting bracht alhier op 61,16. Meisjesclub tijdelijk stop. De meisjesclub „Martha" zit op het ogenblik zonder leidster, zodat het be stuur besloten heeft de vergaderingen stil te leggen. Een jubileum. De sinds 25 jaar in Kapelle gevestig de huisarts I. J. Risseeuw is zaterdag middag bij zijn jubileumviering een spontane hulde bereid. Tijdens een in hotel („De Zwaan" gehouden officiële bijeenkomst, belegd door een initiatief comité onder leiding van dokter H. W. ter Haar, gaven verschillende sprekers uiting aan hun gevoeléfts van waarde ring over het werk van de nog altijd praktizerende geneesheer. De dank werd niet alleen met goede woorden onder streept, ook de vele aangeboden ge schenken en bloemstukken, leverden als stille getuigen daarvan het bewijs. Dat dokter Risseeuw met zijn echtgenote in deze kwart eeuw geziene figuren zijn geworden, was te bemerken aan de gro te stroom van cliënten en oud-patiënten die de receptie hadden aangegrepen om hun gelukwensen aan te komen bieden. Dokter H. P. van Maanen uit Heinkens- zand, die als eerste namens de afdeling Noord- en Zuid-Beveland van de Kon. Ned. Mij. tot bevordering van de genees kunst het woord voerde, bood de jubi laris een zilveren kandelaar aan als symbool van het licht dat altijd in een dokterspraktijk brandende moet zijn. In zijn symbolische toespeling betrok hij mevr. Risseeuw-de Zeeuw als de dra ger van de kandelaar en de dokter als de brandende kaars. Namens de pa tiënten de praktijk van dokter Ris seeuw omvat een achttal dorpen 15 regels 1,volgende regels 20 cent, 11 voor 10,b|j vooruitbetaling Inzenden: uiterlijk tot woensdagmiddag 12 uur Korte Golfjes onder No. of adres Bureau van dit Blad 0,25 extra Heden overleed na een korte ziekte in het zie kenhuis „Oostwal" te Goes, onze geliefde va der, behuwd- en groot vader JAN SCHAALJE wednr. van P. van Driel in de ouderdom van 74 jaar Goes: W. GOEMAN- SCHAALJE W. GOEMAN Aardenburg: M. J. SCHAALJE A. SCHAALJE- BAUER en kleinkinderen Yerseke, 17 nov. 1963 Kerkhoekstraat 9 De begrafenis heeft plaats gehad woensdag 20 november Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden na het overlijden tengevolge van een droevig ongeval van onze geliefde zoon, broer, kleinzoon en neef ADRIAAN P. DE MUNCK op de leeftijd van 19 jaar en 8 maanden, begraven 19 nov. te Antwerpen, betuigen wij onze oprechte dank Fam. DE MUNCK Yerseke, november 1963 Oesterstraat 4 Mijn oprechte dank aan al len binnen en buiten de ge meente Yerseke, voor de ve le belangstelling en ge schenken ontvangen op mijn 90e verjaardag zondag 17 november j.l. In het bijzonder dank aan de Vissersvereniging „Yer seke", die mij niet was ver geten M. VERSCHUURE Yerseke, november 1963 Damstraat 68 Een mooi en heel praktisch St.-Nicolaaseadeautje is een paar leuke handschoenen of wanten. Wij ontvingen hier in een grote, nieuwe zen ding voor jong en oud. Koop ze nu al vast vóór het leuk ste er uit is en koop tijdens de winkelweek met kans op fraaie prijzen. - Textielhan del Snoep-van Willigen. Heden nam de Here tot zich na een lang durig, geduldig gedra gen lijden, onze innig geliefde en zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader, de heer echtgen. v. J< Koorenneef in de ouderdom van 68 jaar Yerseke J. SINKE-KORENNEEF M. L. SINKE W. C. SINKE-DE ROOIj Utrecht L. M. SINKE G. SINKE-LIJK Yerseke E. j. SINKE W. J. M. SINKE- SCHRIER Gameren J. Ph. SINKE M. SINKE- VAN DOOYEWEERT Bruchem J. W. SINKE G. SINKE- VAN DOOYEWEERT Yerseke J. SINKE en kleinkinderen Yerseke, 21 nov. '63 Grintweg 50 De begrafenis zal plaats vinden op zaterdag 23 nov. a.s. om 1.00 uur Te koop aangeboden: Enige wollen Smyrna vloerkleden door groothandel in mo delkamers gebruikt. Gro te maten, 150,- p. stuk. Niet van nieuw te onder scheiden. Eventueel thuis te bezichtigen. Brieven onder nummer 25-1, Bur. „De Schelde- bode", Kruiningen Autostalling te huur. Dorps straat 5, Wemeldinge. En voor drukwerk VAN DER PEYL! Voor uw wasmachine het juiste adres: Fa. Hovestadt De Jonge. Alle verzekeringen. - H. A. Ossewaarde, Marijkelaan 28, Yerseke, tel. (01131) 638. Maak Vader blij met een scheerapparaat, scheerspie gel, tondeuse, bureaulamp. De grootste sortering vindt u bij Fa. Hovestadt De Jonge. Tot en met 30 november '63 bij 1 fles Sarnos van 2,95 de tweede voor 1,95; bij 1 liter Zoete Spaanse wijn van 3,25 de tweede voor 2,25. - Fa. J. Rijk, Yer seke. Gedistilleerd- en wijn handel. Sint wenst u een goede nachtrust onder een elek trisch bevestigde deken. Philips 1-pers. 98,2- pers. 118,Erres 1-pers. 92,50. Laat u vrijblijvend voorlichten! Fa. Hovestadt De Jonge. Zwarte dames vachtlaarsjes met hakje, verschillende soorten, ook in Bordeau. In dames steun- en gemak schoenen hebben wij een ruime keuze in de betere merken. - I. Hage, Schoen- handel, Yerseke. Hallo! 3IetKan ik van middag even komen praten over een nieuwe kachel Ze ker, ik zal u wachten. Denk er om, niets zeggen tegen mijn vrouw hoor, ze krijgt er een voor haar St.-Nico- laas. Komt in orde, meneer. Smederij en Constructiebe drijf P. C. van Oosten, Tel. 347, Yerseke. Voor Moeder heeft Sint ge zien een mooi theelicht, broodrooster, mixer, wafel ijzer, stofzuiger. Natuurlijk bijFa. Hovestadt De Jonge. Elbeo kousen dragen is voordeliger lopen! Voorra dig in de moderne tinten Havanna, Zobel en Teak. - Van IJsseldijk-Snoep. Hebt u 30 november al aan gekruist op uw kalender? Dan speelt n.l. in Yerseke de show „Capri-Bar". Ver geet het niet! Sint geeft praktische ca^ deaus. Hij koopt deze bij Fa. Hovestadt De Jonge. De show „Muziek is Troef" van verleden jaar was goed. De show „Capri-Bar" van 30 november a.s. te Yerseke is veel beter! Cellofaan aan vellen, rol len en zakken. Diepvries- cellofaan. Plasticzakken v. gewone en diepvriesverpak king. - Papierhandel J. A. Weststrate, Middelburg, tel. 2453, Rouaanse Kaai 21. Zoekt u iets in mooie ver pakte geschenken Zoals tafel- en ontbijtlakens, bad doeken, washandjes, zak doeken, lakens en kussen slopen, babygarnituren enz. Ook hierin, als steeds, de grootste keuze in alle prij zen. - Textielhandel Snoep- van Willigen. Geldkistjes vanaf 11,40, met afgeronde hoeken en cylinderslot. Ook prima voor verenigingen. - Boekhandel van der Pejjl. Voor uw zoon zo'n fantas tische bouwdoos. Laat hem zelf zijn radio maken. Sint zag deze bij Fa. Hovestadt De Jonge. Copiëerinrichting Kole ÏéP vert stencilwerk, dat beter verzorgd is. Noordzand straat 11, Yerseke, tel. 590. Het bekende Berends kin derondergoed hebben we weer in alle maten voorra dig. Hagelwitte borstrokjes, lekker warm, ijzersterk en héél goedkoop. Van Jansen en Tilanus ontvingen we weer de mooie halfwollen hemdjes, jaegerkleur in alle kindermaten, kunnen ook zeer goed als borstrok ge dragen worden. Mooier en goedkoper dan dat u zelf breit! Textielhandel Snoep- van Willigen. Doe het zelf! Met tochtlat ten laat men de kou buiten de deur. Wij kunnen u uit voorraad leveren tochtband en alle soorten tochtlatten enz. enz. En... gratis zilver zegels. Beleefd aanbevelend, Het Hobbyhuis, Frans Wa verijn, Damstraat 2, Kees de Looff, Langeville 29, Yer seke, telefoon (01131) 481 en 219. Het is een genot om met een werkelijk goede vulpen houder te schrijven. Kom bij ons uw keus maken uit Mont-Blanc, Pelikan, Wa terman vulpenhouders. Boekhandel F. v. d. Peyl, Voor oudere dames is een mooie nachtjapon een nut tig St.-Nicolaascadeau. Ook hierin grote keuze, evenals pyama's voor dames en he ren, voor jongens en meis jes in warme flanel of tri cot. Een cadeau dat ieder gebruiken kan. Onze sorte ring is dit seizoen buiten gewoon groot en gevariëerd. Voor zieken hebben wij mooie gewatteerde bedjas- jes. - Textielhandel Snoep- van Willigen. Voor Vader hebben wij lèu- ke geschenken in hout van af 1,Zie etalage by J. J. van Boven, Kruiningèii Schrijf- en tekenbehoefteiv kantoorbenodigdheden heb ben wij in een uitgebreide sortering voorradig. Boek handel van der Peyl. Zo'n mooie gewatteerde ny lon duster zal als St.-Nico laascadeau zeker een wel kome verrassing zijn. Heer lijk warm, licht als een veertje en gemakkelijk was- baar. Koopt ze nu, we heb ben nog alle maten en tij dens de winkelweek hebt u kans op fraaie prijzen. Tex tielhandel Snoep-van Willi- gen. Jas perse altijd voordeliger! 1 pak speculaas 500 g van 1,nu 79 ct. 2 pakjes cacao 200 g nu 59 ct. 1 fles vruchtenwijn slechts 98 ct. 3 rol St.-Nieolaaspapier 69 ct. 1 l.-fles Zwarte bessen wijn a 3,50, 2de fles voor 25 ct. 1 bus 200 g Zwan. sandwich nu 89 ct. 1 pot abrikozen op sap 89 ct. 1 blok kaas 500 g 1,59. 1 jampot pindakaas 59 ct. 1 pot rozenbotteljam 93 ct. Klein-offsetwerk in onberis pelijke uitvoering levert: Klein-offsetdrukkerjj J. A. Weststrate, Rouaanse Kaai 21, Middelburg, tel. (01180) 2453. Ook voor heren en jongens hebben wij lekker warme ochtendjassen in donkere ruiten en voor meisjes leu ke gemoltonneerde dusters. Een Sint-Nicolaascadeau, waar men dag in, dag uit veel plezier van heeft. Gro te keuze! - Textielhandel Snoep-van Willigen. Voor Moeder een mooie toer kralen, portemonnaie of een rolveger vanaf 6, bij J. J. van Boven, Krui ningen. BH's, gaines, steppins, kor- setten, gordels in ruime vooraad bij J. de Neef, We meldinge. Een mooi Sint-Nicolaas- cadeautje, jongelui, is zo'n leuke toeter voor je brom mer of een lekker warm petje. - H. Gijssel, Tel. 376, Wemeldinge. Voor sjoelbakken, knikker- borden, voetbalspelen, tafel tennis, biljards en school borden naar J. J. van Bo ven, Kruiningen. Bij elektrisch scheren is Blett onmisbaar en ver krijgbaar bij Kapper Meyer, Tel. 601, Yerseke. Jasperse altijd voordeliger! Echte choc, beestjes 49 ct. Edelmenagerie 35 ct. Pinda rotsjes 42 ct. Witte en brui ne ijscups 45 ct. Rumbonen 38 ct. Mokkaboontjes 49 ct. Bonbons De Heer van 65 voor 52 ct. Heerlijke boter koekjes 75 ct. Pindakoekjes 59 ct. Wit speculaas 59 ct. Zeeuwse rondjes 59 ct. Ei- koekjes 65 Ct. Frou 75 ct. p. 250 g. Zware Gron. koek 93 ct. Een moderne beha is presentje wat elk jong meis je graag hebben wil. Zag u reeds onze leuke bloemdes- sins of noppen in wit/zwart of blauw/wit met bijpassen de jarretelgordel De beste merken welke hun vorm be houden ook na vele malen wassen zijn Peter-Pan en Lastina. - Van IJsseldijk- Snoep. Naar Hage voor originele „Bonanza" cowboy jongens laarzen. Fantastisch mooi! Bromfietslaarzen in bruin en zwart. Bordeau jucht le deren bottines vanaf maat 31 tot 46 met lederen tus- senzool en ijzersterke rub berzolen. - I. Hage, Schoen- handel, Yerseke. Wat denkt u van een mooi stelltje ondergoed? Voor de tieners hebben wij de mo derne strapless en ook V- hals met rijke kantgarne ring. Maat 38 reeds vanaf 1,98. Van IJsseldijk-Snoep Leuk verpakte tafellakens met bijpassende vingerdoek jes in moderne pasteltinten vanaf 14,95.Verpakte bad doeken met bijpassende was handjes 5,75. Verpakte keukendoeken met panne lappen 3,95. Elias, dus prachtige kwaliteit. - Van IJsseldijk-Snoep. Voor uw dochter zag Sint een leuk bedlampje en een haardroger reeds van 19,- af. Hierin zijn wij ruim ge sorteerd. Fa. Hovestadt De Jonge. Een onderjurk of jupon is een geschenk wat iedereen kan gebruiken. In vele tin ten, ook in marine en zwart voorradig. - Van IJsseldijk- Snoep. Voor de overgevoelige en fijne huid hebben wij de echte cumcumber zeep. Kapper Meyer, Tel. 601. Jasperse toch altijd voor deliger! Magere ham 60 ct. Palingworst 45 ct. Snijworst 38 ct. Echte cornedbeef 45 ct. Rauwe ham 79 ct. p. 100 g. Echte bot.worst 55 ct. p. 200 g. Zwanenbergs rook worst 250 g 1,05. Wener worst p. pot 1,20. Knak worst p. pot 89 ct. 8 stuks). VV kaas 79 ct. 250 g. Oude kom. en witte kaas 36 ct. Pan-Pan 32 ct. Rookkaas 39 ct. p. 100 g. Edammers 1 kg 2,70. Lunchkaasjes - kg 1,55. Een dikke herentrui is een cadeau waar u altijd succes mee heeft.- En wat gedacht van een Shetland V-hals? Reeds vanaf 29,75 in prachtige kwaliteiten en kleuren voorradig bij Van IJsseldijk-Snoep. In schemerlampen steeds wat nieuws. Doe tijdig uw keuze. - Fa. Hovestadt De Jonge. Stemm sokken en kniekou- sen in leuke verpakking is een geschenk voor oud en jong. In zeer moderne tin ten en ruitdessins voorra dig, ook in de dunnere knie kousen voor de jongens. Van IJsseldijk-Snoep. Sunbeam, 's werelds beste scheerapparaat, in de prij zen van 69,50, 84, 99,—, 114,— en 174,—. Kapper Meyer, Tel. 601. Geef moeder of dochter iets van de vele merkartikelen die wij in voorraad hebben, o.a. Brabantia, B.K., Edy, Neerlandia, Tornado, Skul- tana, Arcopal, Gero, Zildu- ra. - Boogerts Geschenken huis, Kruiningen. Fant Aftershave, Fant Haarcrème. Fantastisch! Kapper Meyer, Tel. 601. meldt o.m.Voorstel tot herbenoeming van de leden der commissie tot wering van schoolverzuim met ingang van 1 januari 1964. Voorstel om met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten overeen te komen dat het krediet in rekening cou rant voor het jaar 1964 wordt vastge steld op 70.000,Voorstel tot benoe ming van een onderwijzer aan de o.l. school. Aanbieding yan de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over Ket dienstjaar j.961. Voorstel tot vaststel- Bruine; 5. P. Glas, Kapelle; 6. H. C. Po leij; 7. J. Oele Jzn., Yerseke; 8. J. J. Oele, Yerseke; 9. F. Borremans, Sou burg; 10. Gebr. Oosterlee, Krabbendijke; 11. M. Minnaard, Yerseke; 12. M. Bruijnooge, Kapelle; 13. J. Waverijn; 14. A. Boone; 15. J. Stroosnijder; 16. I. Sanders; 17. L. Paauwe, Krabbendijke; 18. C. Zuidweg, Schore; 19. W. v. Vel- zen; 20. P. v. Sabben, Middelburg. Klasse VII, late jonge doffers: 1. F. Borremans, Souburg; 2. A. Douw, Oud- was uit Romeinen 11 2536. „Want uit Hem en door Hem en tot Hem zijn alle dingen; Hem zij de heerlijkheid tot in eeuwigheid". Over dit vers preekte Ds.^Bronsgeest voor de laatste maal als predikant te Hansweert. Op verzoek van de scheidende predikant werden er geen toespraken gehouden. Na het uitspreken van de zegen zong de gemeente de pre dikant Gezang 117 toe. Na de kerk dienst hadden allen de gelegenheid om van Ds. Bronsgeest en zijn echtgenote fcrx c*v.iAu mixtACAl aai i uc xvuil. IViy „L/t; Schelde" N.V. te Vlissingen. Des mid dags zal de ambassadeur in hotel „Ko renbeurs" te Goes vertegenwoordigers van organisaties en het bedrijfsleven ontvangen, die hebben bijgeedragen aan de aktie „Dousadj?', om deze persoonlijk te bedanken. De dag wordt besloten met een diner, dat wordt aangeboden door de Commissaris der Koningin in Zeeland en mevr. De Casembroot. Daar bij zullen mede vertegenwoordigers^van het bedrijfsleven in Zeeland aanzitten. vaard. Hij zal de plaats innemen van de zich niet meer herkiesbaar stellende W. Bierens. Oogstcollecte voor Kinderzorg. In Biezelinge is de jaarlijkse inzame ling gehouden (oogstinzameling) voor de Stichting „Kinderzorg." te Middel burg. De opbrengst bedroeg 50 kisten appelen en peren, 16 kisten aardappe len, 4 kisten groenten, 10,aan gif ten én verder kledingstukken, zilverpa pier, capsules, enz.

Scheldebode | 1963 | | pagina 6