Nuttige St. Nicolaas geschenken LEVEN De sterren liegen niet J. Koster Predikbeurten en laten leven adverteert en verkoopt! KEES DE LOOFF N.C.V.B. bijeen. De afdeling Kapelle-Biezelinge van de N.C.V.B. vergaderde in het sportgebouw onder presidium van mevr. Sandee- Staal. Als spreker trad op Ds. W. Kats uit Goes. Het onderwerp was: „Het ge zin in de branding". Voor deze vlotte causerie bestond een aandachtig gehoor. Dokter H. W. ter Haar verlaat Biezelinge De Biezelingse huisarts H. W. ter Haar (41) gaat Zeeland binnenkort ver laten. De in Oosterwolde (Fr.) geboren geneesheer is per 1 februari aanstaan de benoemd tot directeur-geneesheer van de stichting „Nieuw Toutenburg" in Noord-Bergum (Fr.). Na in Leiden zijn medische studie te hebben voltooid, kwam dokter Ter Haar in oktober 1954 naar Biezelinge. Negen jaar lang heeft hij samen met dokter I. J. Risseeuw uit Kapelle er een praktijk gehad. Voor dok ter Ter Haar betekent de benoeming een flinke promotie. De stichting „Nieuw Toutenburg" is een tehuis voor hen die bijzondere hulp behoeven. Momenteel zijn er in het tehuis 176 hulpbehoevende be jaarden opgenomen. Het is een van de weinige stichtingen in ons land die zich met het werk op dit gebied bezighou den. Met het vertrek van dokter Ter Haar zullen er op maatschappelijk en kerkelijk gebied enkele functies vakant worden. Sinds enkele jaren bekleedde hij het voorzitterschap van het centrum Zeeland van het Nederlandse huisartsen genootschap. Dokter Ter Haar was ook sinds enkele jaren medisch adviseur van de protestantse stichting ter bevorde ring van verantwoorde gezinsvorming in Zeeland. Verder is hij ouderling bij de Ned. Herv. Gemeente te Biezelinge, terwijl hij twee jaar geleden ook het ouderling-kerkvisitatorschap voor de Hervormde Kerk in Zeeland op zich nam. De heer Ter Haar is een geziene figuur, die men vooral in zijn praktijk rayon node zal zien vertrekken. Van 1421 novenüber 1963 YERSEKE. Gehuwd: Nicolaas Minnee, 22 j. te Hillegom en Pietemella Adriana Nieuwenhuize, 22 j. Van 1320 november 1963 WEMELDINGE. Huwelijksaangifte: Cornelis Hoogesteger, 53 j. en Tannetje Gijssel, 51 j. Gehuwd: Frangois Johannes Meijaard, 21 j. en Anthonia Johanna Alewijnse, 21 j.Jan Haverhoek, 27 j. en Leuntje Korstanje, 22 j. te Kapelle. Overleden: Jacobus Cornelis de Neef, 78 j., wednr. van Wilhelmina van dén Berge. Van 1420 november 1963 KRUININGEN. Geboren: Eric Cornelis, zv. Hendrik Jan van Koeveringe en Ja- coba Cornelia Oele; Augustijn, zv. Ma thijs Lokerse en Cornelia Willemina Poortvliet. Gehuwd: Jan Griep, 24 j. en Dina Adriana Kole, 24 j. Yerseke Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. J. H. J. Hoffman, Krui- ningen. 7 uur: Ds. B. Zoodsmaj Wemeldinge. Woensdag 27 november (Dankdag) 10 uur: Ds. H. R. J. Reijenga. 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma, Wemeldinge. Geref. Kerk 10 en 2.30 uür: Ds. A. T. Besselaar van Eindhoven. Woensdag 27 november (Dankdag) 10 uur: Ds. B. Mint j es, Wolf aartsdijk. 2.30 uur: Ds. J. E. Booy. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. D. de Jonge. Woensdag 27 november (Dankdag) 10 uur: Ds. D. de Jonge. 2.30 uur: Ds. J. Karelse. Geref. Gem. in Nederland Langeville 29 10, 1.45 en 5.45 uur: Leesdienst. Woensdag 27 november (Dankdag) 10 uur: Leesdienst. 1.45 en 5.45 uur: Ds. Dorresteijn. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 27 november (Dankdag) 9.30, 2 en 6 u,: Ds. Kadegier, Den Haag R.K. Kerk, Langeville 37 Eucharistieviering op zondag 8 en 10 u. Lof om 2.30 uur. Leger des Heils 10 uur: Heiligingsdienst. Zondagsschool en bijbelklas 1.15 u. n.m. 18 uur: Verlossingssamenkomst. Geleid door Majoor P. E. Hokke. Lt. De Haan. Wemeldinge Ned. Herv. Kerk 10 uüf: Ds. B. Zoodsma. 2.30 uur: Ds. G. Blok, Rilland. Woensdag 27 november (Dankdag) 10 uur: Ds. B. Zoodsma. 2.30 uur: Ds. A. J. Mooij, Schore. Geref. Kerk i0 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer Woensdag 27 november (Dankdag) 10 en 2.30 uur: Ds. A. J. L. Hoogkamer. Vrije Evang. Gemeente 10 en 2.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Woensdag 27 november (Dankdag) 10 en 7.30 uur: Ds. J. G. Niewöhner. Geref. Gem. 10 en 4.30 uur: Leesdienst. Woensdag 27 november (Dankdag) 10 en 2 uur: Ds. J. van Haaren, Rijssen. Kruiningen Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. 2.30 uur: Ds. E. P. J. Jebbink, Kapelle. Woensdag 27 november (Dankdag) 10 uur: Ds. J. H. J. Hoffman. 8 uur: Contactavond in 't Dorpshuis. Geref. Kerk 10 uur: Ds. J. Koolstra. 5 uur: Ds. W. Kats, Goes. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 27 november (Dankdag) 9.30, 2 en 6 uur: Ds. A. Hofman, Zeist. Geref. Gem. (Stationsstraat 2) 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Hansweert Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. Jansen, Goes. 2.30 uur: Ds. van Woerden, Middelburg. Billand-Bath Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. G. Blok. 2.30 uur: Ds. A. J. Mooij, Schore. Woensdag 27 november (Dankdag) 10 uur: Ds. G. Blok. 7.30 uur: Zangdienst. Ds. G. Blok. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. D. Sloot. Woensdag 27 november (Dankdag) 10 uur: Ds. D. Sloot. 2.30 uur: Ds. B. Fidder, Krabbendijke. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 27 november (Dankdag) 9.30, 2 en 6 uur: Ds. L. Huysman van Vlaardingen. Vrij Evang. Gemeente Bath 10 en 2.30 uur: Ds. v. Brugge, Utrecht. Woensdag 27 november (Dankdag) 10 en 2.30 uur: Ds. Verboom, Dordrecht Krabbendyke Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. 6 uur: Jeugddienst. Ds. J. Greive, Hoo- gerheide. Medewerking Kerkkoor. Woensdag 27 november (Dankdag) 9.30 en 2.30 uur: Ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. B. Fidder. Geref. Gem. 9.30 en 6 uur: Ds. W. Suyker. 2 uur: Leesdienst. Woensdag 27 november (Dankdag) 9.30, 2 en 6 uur: Ds. W. Suyker. Waarde Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing. Woensdag 27 november (Dankdag) 9.30 uur: Ds. G. E. Huizing. 2.30 uur: Ds. A. Sieders, Biezelinge. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 27 november (Dankdag) 9.30, 2 en 6 uur: Ds. C. van Dam van Werkendam. Kapelle Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. B. Zoodsma, Wemeldinge. Woensdag 27 november (Dankdag) 10 uur: Ds. E. P. J. Jebbink. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Kand. M. H. Greidanus uit Amsterdam. Woensdag 27 november (Dankdag) 10 en 2.30 uur: Ds. Kornet, Vlissingen. Biezelinge Ned. Herv. Kerk 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 uur: Ds. H. R. J. Reijenga, Yerseke Woensdag 27 november (Dankdag) 10 uur: Ds. A. Sieders. 2.30 uur: Ds. G. E. Huizing, Waarde. Chr. Geref. Kerk 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Woensdag 27 november (Dankdag) 10 en 2.30 uur: Ds. J. van Dijken. Geref. Gem. 9.30, 2 en 6 uur: Leesdienst. Woensdag 27 november (Dankdag) 9.30, 2 en 6 uur: Ds. A. W. Verhoef, Barneveld. 't Heerlijk avondje is gekomen -r ns' dan een gezellige avond met een TRUIEN VESTEN JAPONNEN EN PAKJES Nieuwe „WEWICO" prijzen Deze week geeft nummer 265522 recht op een centrifuge en no. 229121 recht op een mixer En nu maar weer afwachten tot volgende week want dan gaan we weer verder. Prijzen afhalen bij M. J. Geluk TWEEDE BLAD 22 NOVEMBER 1963 Huis Wemeldinge Notaris J. C. Kram te Kapelle is voornemens om op donderdag 28 no vember a.s., des voormid dags 11 uur in Hotel „Smits", t.v.v. de heer A. C. Levering, publiek te verkopen HET HUIS, Oranjeboomstraat 5, groot 2 a 59 ca Beh. toest. B. en W. op gebruik te aanvaarden begin januari 1964 Te bezichtigen na tel. overleg (01192) 364 Genoodzaakt door ziekte zijn wij gedwongen om de schtllenwijk te beëin digen. met dank aan al len voor de veie gunst al die jaren ondervonden, FAM. C. TISSiNK Wemeldinge Is het u ook wel eens overkomen, dat u in het duister rijdend een donkere schim voor u op de weg meende te zien en voor de zekerheid uw snelheid iets verminderde, om dan plotseling hard te moeten remmen om niet op een onver lichte auto te botsen? U hoeft het niet te betreuren als u deze onaangename ervaring niet hebt; of u er voor ge spaard zal blijven, dat hangt van uw mede-weggebruiker af. Het najaar is aangebroken, De avon den, die vroeg vallen, zijn donker en dikwijls bewolkt. Mist en nevel zijn in dit jaargetijde veel voorkomende weers- verschijnselen. Het Verbond voor Veilig Verkeer wijst u er op, dat onder deze omstandigheden een goede verlichting op alle voertuigen van levensvoorwaarde is. Een goede verlichting, niet alleen op auto's, motorrijwielen en scooters, maar ook op de landbouwtrekker met aan hangwagen, bromfiets en gewone fiets. Wanneer er wordt gesproken over een goede verlichting, wil dat niet alleen zeggen, dat de lampjes het moeten „doen", maar dat er ook nog andere factoren aan te pas komen. Te hoog af gestelde koplampen (hoeveel dit er zijn, kunt u zelf op de weg ervaren) zijn verblindend. Zwart aangeslagen achter lichtlampjes geven minder licht; vuile achterlichtglaasjes laten minder licht door en worden dus veel later (mis schien wel tè laat) gezien. door B. J. TEN WESEPE 11) En dat zei zwarte Corrie ook. Morgenochtend zullen we wel verder zien. Ga nou maar lekker eten en maak je geen zorgen. Je kunt hier slapen en de prinsemarij heeft geen weet van ome Daan's vooronder. Dat weet je zelf ook wel. O nee, dat is waar ook, je hebt een tik gehad en nou lijdt je aan geheugen stoornis. Dat is misschien morgen ook wel beter. Kan ik nog wat voor je doen?" Jodocus maakte geen aanstalten om aan de maaltijd te beginnen, maar ant woordde nors: „Ik wil naar huis. En wel nu, direkt". Ze wees naar haar hoofd. „Die tik is behoorlijk aangekomen. We zullen er maar niet op reageren. Ga eten, drink een biertje en rook een si garet. Ga dan kalmpjes pitten. Neem jij dit maar van je Corrie aan, dan ben je morgen weer opgeknapt en overleggen we met de jongens samen, hoe we je hier weg kunnen krijgen, hé?" Ze kwam naar hem toe en streek hem over zijn hoofd. Halverwege stokte haar hand en toen streek ze nog eens over zijn schedel. „Zeg, wat voelt je haar ineens stroef. Net stro. Wat heb je er op gesmeerd?" „Pindakaas. Is 't nou goed?" snauw de Jodocus. De jonge vrouw schoot in een luide lach. „Daar hebben we onze oude Jo weer", riep ze proestend uit. „Als je weer kwaad kunt worden, dan zal het verder ook wel meevallen. Zo, baas-in-ruste, want dat ben je toch, niet? Laat je kof fie niet koud worden. En wat krijgt je Corrie nou voor al die moeite, die ze zich voor jou getroost?" Jodocus kon haar wel verscheuren. Hij keek haar woest aan en antwoordde: „Heb ik er om gevraagd? Nou?" Ze zuchtte even. „Oké, oké, laat maar liggen. Ondank is altijd mijn loon geweest bij jou. En ik ben altijd maar weer zo stom om me als voetveeg voor jou te laten gebrui ken. Oké, oké, bik nou maar en ga dan rustig pitten. Morgen zien we wel ver der". Ze draalde nog even en keek naar de jongeman, doch toen deze geen aanstal ten maakte om aan het eten te begin nen, haalde ze haar schouders op en ver liet het vertrek. Jodocus hoorde, dat ze de deur secuur sloot en toen was alles weer stil om hem heen. Alleen het tik ken van het kleine klokje op de kast maakte hem duidelijk, dat hij geen schijn van kans had om vandaag nog weg te komen. Hij zou erin moeten berusten en omdat hij geweldige honger had gekre gen, begon hij maar te eten. Hoe moest dat nou thuis? Moeder zou vreselijk ongerust worden, als hij van nacht niet terug kwam, en zich van al lerlei in het hoofd halen. Wat moest hij daar nou mee aan? „Morgen zien we wel weer", had die griet gezegd. Ja, wat wou ze dan zien? Hij moest naar huis. Ze kwam vast niet meer terug vanavond. Dan was hij hier helemaal alleen tot morgenochtend. En dan? Hij loosde een diepe zucht en dronk van de koffie. Het eten was voortreffe lijk, maar Jodocus at werktuiglijk, om dat hij vol zorgen zat. Zorgen om zijn moeder, die niet zou weten, wat ze er aan had, als hij niet thuis kwam. Zor gen om de zaak, want wie moest nu morgenochtend de klanten horen en daarna bezorgen? En dan die flauwekul van nicht Ger- rie met haar: „Jodocus, je bent een leeuw. Jou kan niets gebeuren. Je zult je overal doorheen slaan in het leven, als je het tenminste niet te gek maakt. Geluk ligt op de levensweg van iedere leeuw, omdat hij initiatief weet te ne men en zich uit de meest benarde om standigheden zal kunnen redden". Alle maal lariekoek. Soms was hij nog zo sloom geweest om ietwat geloof te hech ten aan al die onzin. Zij met haar leeuwNou zat haar leeuw hier, in het hartje van Amsterdam, opgesloten in een kelderkamer zonder ramen en zonder dat er ook maar enig geluid van de buitenwereld tot hem doordrong. Laat nou eens zien, dat je een leeuw bent, Jodocus. Is dit nou zo'n benarde om standigheid? Volgens nicht Gerrie zul je je er uit kunnen redden. Hoe red je je zelf nu uit een afgesloten keldervertrek met niet eens een schroevendraaier in je zak? Moet het slot soms met een punt van de zakdoek opengemaakt wor den? Nou? Maar ja, tenslotte had hij al die na righeid, waarin hij plotseling verzeild geraakt was, aan zichzelf te danken. Wat doe je in deze rose buurt? Stom merik! Nou zie je zelf, hoe gevaarlijk het hier is. Wat zijn ze met je van plan? Regelmatige controle van de verlich ting kan ongelukken voorkomen en het is beter zélf gebreken te ontdekken, dan er door uw medeweggebruiker op te worden gewezen (bijvoorbeeld door het aan- en uitknippen van de remlichten, waardoor verwarring kan ontstaan)Het is veiliger om bovendien een set re servelampjes bij u te hebben. Een stuk gereedschap (een schroevendraaier is over het algemeen voldoende) kan goe de diensten bewijzen, of zelfs noodzake lijk zijn, bij het vervangen van een ka pot lampje. En heeft u een gevaren driehoek „aan boord". Als de verlichting in orde is, komt het er op aan deze op de juiste wijze te gebruiken. Veel ongevallen vinden hun oorzaak in verblinding. Niet dimmen voor een tegenligger geeft voldoende zicht; de ander ziet echter helemaal niets meer en dat kan tot brokken lei den. De bestuurder van een voor u rij dende auto wordt sterk gehinderd door uw niet-gedimde koplampen, die in zgn achteruitkijkspiegel weerspiegelen. Dim steeds weer, als dat nodig is. Automo bilist, bedenk dat een wielrijder, die door uw grote lichten wordt verblind, met fiets en al in de sloot terecht kan komen. Bromfietser, weet dat uw felle koplamp alle andere weggebruikers in moeilijkheden kan brengen. Met een in uitstekende staat verke rende verlichting, die u op de goede wijze gebruikt, kunt u leven en laten leven. ADVERTEREN DOET VERKOPEN! Die griet, die Corrie, of hoe ze heten mag, vertrouwde hij ook voor geen hal ve cent. Zrj met haar Jo voor en Jo na. Hoe wist ze zijn naam? Hij had haar nooit van z'n leven gezien. Trouwens, wie kende hij wel in Amsterdam? Een paar grossiers, maar dan ook nog maar ternauwernood. En al die narigheid was begonnen met een verloren zending snoep. Als die op tijd de plaats van bestemming had be reikt, zou hij niet naar Amsterdam ge gaan en niet hier terecht gekomen zijn. Als Hij deed de dop van de bierfles en keek rond naar een glas, maar dat was er niet. Dan maar uit de fles. Hij had weer dorst gekregen. Allemaal zenuwen. Nu ja, het smaakte tenminste. Daarna stak hij een sigaret op. Voor uit, Jodocus, wees verstandig en ga niet piekeren. En verlies alsjeblieft je hoofd niet. Houd je positieven bij elkaar en wees op alles voorbereid. Blijf vooral kalm. Dat is alles bij elkaar het beste. Per slot van rekening waren ze niet van plan gekke dingen met hem uit te ha len. Anders verzorgden ze je zo goed niet. Zeg nou zelf. Hij liep enkele malen het vertrek op en neer, bleef eens bij de deur staan en bekeek het slot. Kennelijk een Lips slot. (Wordt vervolgd) VV 1) UC1UUU311 Cl«u tv >ww. w ..juwu. -- tentoonstelling in de „Havèn". Ook Philips en Erres dekens voorradig. Een bezoek aan onze stand in de „Haven" is het zeker waard. INSTALLATIEBEDRIJF Aanvang J 11 t/m 14 jaar 7 uur B 15 jaar en ouder 9 uur b Beneden 11 jaar GEEN TOEGANG HMBBBB TIVM.1NO YYM.V£rklJiN DAMSTRAAT 2 LANGEVILLE 29 TEL. (01131) 481 EN 219 - YERSEKE JLVUI/l/IL|ig I zondag 24 november '63 av. 7 uur Voorganger: Ds. B. ZOODSMA Wemeldinge te huur Te bevragen bijt Zeestraat 14 Den Oever

Scheldebode | 1963 | | pagina 5