BAAYENS ln1@Ciy+1 govaiien St, LcoÊcL<zóg,Q.scAmlcm Bronchi letten DO Rijwielbedrijf A. DUINKERKE YERSEKE KRUININGEN De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE Kinderfietsen. Driewielers Autosteps Handschoenen Handwarmers Tassen Lantaarns enz. wat de huid ook deert of ontsiert helpt PUROL HANSWEERT KRABBENDIJKE RILLAND-BATH WAARDE KAPELLE-BIEZELINGE Onrustige Zenuwen? Voetbalnieuws. Slechts één wedstrijd vond doorgang, n.l. Yerseke ISluiskil I. Op een moei lijk maar goed bespeelbaar terrein moest Yerseke de volle winst aan Sluiskil la ten. Hoewel Yerseke voortdurend in de aanval was, wist Sluiskil met vlugge uitvallen 4 doelpunten te scoren, waar Yerseke er slechts één tegenover kon stellen dank zij een penalty. Zondag speelt Yerseke uit tegen Le- wedorp. Yerseke II moet naar Kwaden- damme II. Yerseke III ontvangt Nieuw- dorp. De B-juinoren gaan bij Hans- weertse Boys op bezoek. Mooi resultaat! Aan de bewoners van Yerseke wordt met grote blijdschap meegedeeld, dat onze mensen de som van ruim 600, hebben gegeven als contributiegift voor 1963 aan de dubbel gehandicapte jongens ëïT meisjes. Namens bovengenoemden onze heel hartelijke dank! Openstelling postkantoor. Op Dankdag, woensdag 27 november a.s., is het kantoor geopend van 8.30 tot 12 uur voor de postdienst. Telegraaf en telefoon normale openstelling. Tweede bestelling vervalt. Gelegenheid tot af halen van post te Yerseke van 16 tot 17 uur, te Kruiningen van 17.30 tot 18.30 uur. ling van bouwterreinprijzen. Gevonden voorwerpen. Gevonden een hond en een want. In lichtingen ter gemeentesecretarie van Wemeldinge. liYoi Gevonden voorwerpen. €>p het politiebureau kunnèn als ge vonden voorwerpen worden afgehaald: Een sleuteltje, een capuchon, een sleutel nr. 5 en een rode wollen linker kinder handschoen. Ter gemeentesecretarie zijn als gevonden voorwerpen gedeponeerd: Een rieten boodschappentas en een hon denpenning nr. 176813. Voorlichting kankerbestrijding. Op maandag 25 november a.s. zal er in het verenigingsgebouw „De Haven" een voorlichtingsavond worden gegeven over de kankerbestrijding. Dokter Pol derman zal een inleiding houden over dit onderwerp, terwijl verder aan de hand van dia's verschillende facetten over de bestrijdingsmethoden nader zullen wor den toegelicht. Voor belangstellenden zal er in ruime mate gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Wij menen dat een aanbeveling onzerzijds om deze avond te bezoeken overbodig is. Kanker is nog steeds een gevreesde ziekte, natuurlijk, doch goede voorlichting kan vaak on nodige angst wegnemen. Indien u dus kimt, bezoekt dan deze avond. Benoeming. Als orgelleraar aan de Temeuzense Muziekschool werd benoemd dhr. Daan Manneke alhier. Opbrengst collecte. De Klaprooscollecte heeft alhier op gebracht 186,24. Voetbal. In de wedstrijd die Wemeldinge I te gen Bruse Boys speelde, nam de thuis club direkt na de aftrap de leiding in handen, om deze niet meer af te staan. Réeds na 4 minuten gaf Gijssel de doel man van de Boys het nakijken. Wemel dinge bleef voor de rust de sterkste ploeg, maar de aanvallen die werden opgezet, kregen niet de afwerking die zij verdienden. De voorhoede nam het te gemakkelijk op en vertoonde geen spellust. In de laatste minuut voor de rust brachten de Boys met een mooi doelpunt de partijen op gelijke voet. Na de rust kwamen de Boys beter in het spel en kwamen met enkele gevaarlijke aanvallen voor het Wemeldingse doel. Ttoth was het Wemeldinge die door De Bourgraaf in de 10e minuut scoorde, 21 en in de 13e minuut bracht dezelf de speler de stand op 31. In de 30e minuut benutten de Boys een toegeken de strafschop, 32. De spanning werd voelbaar. Wemeldinge kwam de laatste minuten keer op keer voor het Boys doel, maar het juiste schot ontbrak, tot dat-een Boys speler de bal verkeerd op *de doelman terugspeelde en de bal lang zaam de doellijn passeerde. Zo kwam Wemeldinge aan een overwinning, waar ;ze trots op mogen wezen. Verkiezing kerkeraadsleden. De op 7 november gekozen ouderling der Ned. Herv. Gemeente dhr. J. Bout heeft zijn verkiezing aanvaard. Bedankt hebben dhm. H. Dekker als ouderling en J. M. Verhulst en W. P. Weststrate als diaken. Vergadering Plattelandsvrouwen. Dezer dagen vergaderde de afd. We meldinge van de Bond van Plattelands vrouwen. In deze bijeenkomst werd door mej. Benelman, lerares bij de voorlich ting ten plattelande, een causerie ge houden over het klaarmaken van scho tels en hartige hapjes. Ook liet zij het besprokene zien, terwijl de dames het ook konden keuren. Raadsvergadering. Vrijdagavond komt de raad der ge meente in openbare vergadering bijeen in het gemeentehuis. De agenda ver meldt o.m.: Voorstel tot herbenoeming van de leden der commissie tot wering van schoolverzuim met ingang van 1 januari 1964. Voorstel om met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten overeen te komen dat het krediet in rekening cou rant voor het jaar 1964 wordt vastge steld op 70.000,Voorstel tot benoe ming van een onderwijzer aan de o.l. school. Aanbieding van de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over Ket dienstjaar j.961. Voorstel tot vaststel- Verkeerscursus. Bij voldoende deelname zal door de op perwachtmeester der rijkspolitie dhr. Mauer alhier, wederom een verkeers- cursus worden gegeven voor personen boven de 16 jaar, zowel dames als he ren. De cursus zal worden gehouden in de hall van de Uloschool aan het Eindje de Rondte op elke dinsdagavond, gedu rende 8 weken. Aan de cursus zijn behoudens aanschaf van- een leerboekje en eventueel examengeld geen kosten verbonden. Als voorwaarde wordt ge steld dat de eventueel deelnemende da mes aan deze cursus, de Uloschool niet mogen betreden met schoenen voorzien van hoge hakken, z.g. naaldhakken, ter voorkoming van beschadiging van de vloer. Zij die wensen deel te nemen aan deze cursus kunnen zich opgeven op de gemeentesecretarie op 25, 26 en 27 no vember a.s. tussen 9 en 12 uur. Geslaagd. Te Den Haag slaagde dhr. W. J. Ris- seeuw, ambtenaar ter secretarie alhier voor het le gedeelte Staats- en Privaat recht van het examen Gemeente-admi nistratie I. Postduivententoons telling. Dat de duivensport in Kruiningen in het middelpunt van de belangstelling staat is j.l. zaterdag wel duidelijk ge bleken. De door de P.V. „De Vrijheids duif" alhier georganiseerde tentoonstel ling werd door een groot aantal bezoe kers bezocht, zowel in de middag- als in de avonduren. Het rad van avontuur wat als attractie was opgesteld deed goede zaken. Ook een Amerikaanse verloting had de volle aandacht. In de grote zaal van Ons Dorpshuis hadden ruim 60 lief hebbers, mede uit diverse omliggende plaatsen, in totaal 574 duiven bijeen gebracht. De jury, bestaande uit dhm. M. J. Winters uit de Kwakel, A. Roo- vers uit Utrecht en M. P. A. Poulissen uit Boxtel kon na een nauwkeurige se lectie de volgende prijzen in de diverse klassen toekennen. Kampioen doffer: J. v. Stel, Rilland. Kampioen duivin: L. Paauwe, Krabben- dijke. Extra prijzen mooiste zestallen: 1. Gebr. Mange, Schore; 2. A. van Daa- len, Oud-Vossemeer; 3. M. B. Blok, Krui ningen. Vossemeer; 3. H. C. Poleij; 4. J. v. Stel, Rilland. Klasse VIII, late jonge duivinnen: 1. Sentse, Rilland; 2. A. v. Driel, Kapelle; 3. P. van Sabben, Middelburg; 4. J. Stroosnijder. Diploma-uitreiking. Woensdagavond had in de „Koren beurs" alhier de diploma-uitreiking plaats van de door dhr. Koetsdijk ge houden cursus machineschrijven. Aan deze cursus, welke te Kruiningen was gehouden, was door 41 leerlingen deel genomen, waarvan 34 hun diploma be haalden en zelfs één met lof. Nadat dhr. Koetsdijk de cursisten had toege sproken werden de diploma's door bur gemeester A. Schipper uitgereikt. Hij deed dit nadat hij de cursisten had ge feliciteerd met het door hen behaalde resultaat, hierbij opmerkende, dat met het behalen van zulk diploma een pracht idee vrijetijdsbesteding zich heeft naar voren gebracht, temeer daar zulk di ploma ook een grote waarde heeft en iets wat men eenmaal heeft geleerd in het verdere leven van grote betekenis kan zijn. De tijd waarin we leven, al dus dhr. Nietfeld, hoofd der uloschool, vraagt nu eenmaal dat we ons aanpas sen aan de eisen die men daaraan stelt en voorzeker - is dit ook het kunnen ty pen. Hij had bewondering voor dhr. Koetsdijk, die naast zijn normale werk tijd als onderwijzer, z'n vrije tijd be schikbaar stelt om deze moeilijke cur sussen te geven. Dhr. De Ridder als hoofd der Landbouwschool was zeer ver heugd dat voor het eerst ook 6 leer lingen van zijn school aan deze cursus hebben deelgenomen, waarvan er vijf slaagden. De navolgende dames en he ren mochten het praktijkdiploma in ont vangst nemen: De dames P. M. Blok, H. Schipper, J. C. C. van Paasschen, M. L. Blok, J. N. Dellebeeke, P. W. Holster, E. C. Krom- been, M. H. Leys, A. C. van Liere, A. C. A. Suy, J. J. Cok en J. Hasman, allen uit Kruiningen; J. P. Deurloo (met lof), F. Heyboer, E. C. G. Minnaar en C. W. Polderman uit Rilland-Bath; M. J. Bruynzeel uit KrabbendijkeA. Kamer ling, M. J. Lagendijk en J. P. Water man uit Waarde. De heren P. J. Jansen Verplanke, W. C. Brandt, M. C. van Boven en W. 'tJong, allen uit Kruiningen; A. Borg en C. van Loon uit Hans weert; J. Nieu- wenhuyse en C. J. Nieuwenhuyse uit Krabbendijke; E. Koppejan en A. Blok uit Rilland-Bath; C. Braam uit Waarde; L. M. Gijzel uit Biezelinge en C. M. van Steveninck en M. van Steveninck uit Yerseke. Beleefd aanbevelend Kaaistraat 12 - Telef. (01131)-383 Yerseke Klasse I, oude doffers: 1. J. v. Stel, Rilland; 2. en 8. Schrier-Neve; 3. en 7. A. v. Daalen, Oud-Vossemeer; 4. J. de Jonge, Oostdijk; 5. F. Hillebrand, Re- nesse; 6. A. Geerts, Waarde; 9. M. Min- naard, Yerseke; 10. P. A. Kakebeeke; 11. C. C. v. Paasschen; 12. F. Borre- mans, Souburg; 13. C. Coremans, Ril land; 14. en 17. A. Douw, Oud-Vosse meer; 15. J. van Iwaarden; 16. Gebr. Mange, Schore. Klasse II, oude duivinnen: 1. L. Paau we, Krabbendijke; 2. K. Staal, Krabben dijke; 3. en 11. A. van Daalen, Oud- Vossemeer; 4. J. van Stel, Rilland; 5. J. J. Oele, Yerseke; 6. C. C. v. Paas schen; 7. K. Tjarks, Yerseke; 8. J. Oele Jzn., Yerseke; 9. en 10. F. Borremans, Souburg; 12. J. Waverijn; 13. M. B. Blok; 14. A. Douw, Oud-Vossemeer. Klasse III, jarige doffers: 1., 2. en 9. A. Boone; 3. M. Sentse, Rilland; 4. C. Clement, Krabbendijke; 5. en 8. M. B. Blok; 6. Gebr. Mange, Schore; 7. J. v. Stel, Rilland; 10. I. Sanders, Hansweert; 11. M. Minnaard, Yerseke; 12. M. Blaauwkamer, Waarde; 13. H. J. v. Koe- veringe; 14. A. v. Driel, Kapelle; 15. J. J. Oele, Yerseke; 16. J. Waverijn. Klasse IV, jarige duivinnen: 1., 4. en 9. Gebr. Mange, Schore; 2., 3. en 7. W. van Velzen; 5. Gebr. Oosterlee, Krab bendijke; 6. M. Stroosnijder; 8. C. C. v. Paasschen; 10. M. J. Kole; 11. M. Blaauwkamer, Waarde; 12. J. Krom- been. Klasse V, jonge doffers: 1. J. J. Oele, Yerseke; 2. M. Bruinooge, Kapelle; 3. C. Zuidweg, Schore; 4. J. v. Stel, Rilland; 5. M. Stroosnijder; 6. C. Clement, Krab bendijke; 7. A. Luteijn, Kapelle; 8. F. Timmerman, Wemeldinge; 9. en 20. A. v. Driel, Kapelle; 10. en 18. F. Borre mans, Souburg; 11. K. Staal, Krabben dijke; 12. Joh. Meijer, Hansweert; 13. en 19. F. Hillebrand, Renesse; 14. W. v. Velzen; 15. J. van Iwaarden; 16. J. Krombeen; 17. A. Boone. Klasse VI, jonge duivinnen: 1. A. Geerts, Waarde; 2. A. v. Daalen, Oud- Vossemeer; 3. H. M. Dek; 4. G. de Bruine; 5. P. Glas, Kapelle; 6. H. C. Po leij; 7. J. Oele Jzn., Yerseke; 8. J. J. Oele, Yerseke; 9. F. Borremans, Sou burg; 10. Gebr. Oosterlee, Krabbendijke; 11. M. Minnaard, Yerseke; 12. M. Bruijnooge, Kapelle; 13. J. Waverijn; 14. A. Boone; 15. J. Stroosnijder; 16. I. Sanders; 17. L. Paauwe, Krabbendijke; 18. C. Zuidweg, Schore; 19. W. v. Vel zen; 20. P. v. Sabben, Middelburg. Klas'se VII, late jonge doffers: 1. F. Borremans, Souburg; 2. A. Douw, Oud- Verkeersperikelen. Vrijdagmorgen half negen toen op de Rijksweg ter hoogte van km-paal 19 (Sinke) de uit de richting Bergen op Zoom naderende auto bestuurd door A. A. M. v. M. uit Amsterdam, welke met grote snelheid reed, een in de flauwe bocht voor hem rgdende auto wilde pas seren doch door tegenliggers geen kans meer zag tijdig deze manoeuvre te vol brengen, moest afremmen en daardoor in de naast de Rijksweg lopende sloot terecht kwam. De bestuurder werd licht gewond, de auto liep vrij grote schade op. Dinsdag 10.30 uur had op het veer havenplateau een aanrijding plaats. Dhr. N. V. uit Waalwijk, die z'n auto had verlaten om een overtochtbewijs te ha len, zag een achter hem komende auto bestuurd door S. uit Borssele op z'n auto botsen. Gevolgen: aanzienlijk ma teriële schade. afscheid te nemen. Wij wensen hem en zijn gezin vanaf deze plaats in zijn nieu we gemeente Hillegom het allerbeste toe. Hoestdrank in tabletvorm.95ct Gevonden voorwerpen. J. H. Houtman, Welhoekstraat 40, kan inlichtingen verstrekken over een door hem gevonden khakie overall. A. IJurgel, Stationskoffiehuis, kan inlichtingen ver schaffen omtrent een door hem gevon den glacé handschoen en een paar glacé kinderhandschoenen. Op het Groepsbu- reau der rijkspolitie is als gevonden aangegeven een grijs wollen sjaal. Schoorsteenbrand. De schoorsteen van dhr. Jac. Staal in de Sandbergstraat kreeg het te warm en vloog in brand. Enkele leden van de brandweer, die spoedig ter plaatse wa ren, wisten het-vuur meester te worden zonder dat de autospuit er aan te pas moest komen. Benoeming. In de funktie van adjunct-commies is te Rilland-Bath benoemd dhr. J. van Houte, thans werkzaam op de gemeente secretarie alhier. Kinderzorgcollecte. De traditionele najaarscollecte voor de Stichting „Kinderzorg" heeft alhier opgebracht: 100 pakketten met kleding e.d., 13 kisten fruit, 350 kg aardappe len, 2 fietsen, wat groente en 442, aan contant geld. Weer een mooie in- meling. Geslaagd. Dhr. T. H. Bruggeman slaagde te Rot terdam voor 't examen voet- en schoen- kundige pedicure. Verkeersongeval dat goed afliep. In de flauwe bocht in de Rijksweg ter hoogte van de Zuidweg is het moeilijk inhalen. Dit ondervond een bestuurder van een vrachtwagen komende uit de richting Vlissingen. Op het moment van inhalen naderde uit tegenovergestelde richting een personenauto uit Goes. De ze zag het ongeluk aankomen, remde krachtig en slipte tegen een boom. De bestuurder werd maar licht beschadigd, maar zijn auto zwaar gehavend. Afscheid Ds. J. Bronsgeest. Zondagmiddag heeft de bevolking van Hansweert afscheid kunnen nemen van haar predikant, Ds. J. Bronsgeest Jr. Dit gebeurde in een middagdienst, wel ke door velen werd bezocht, o.a. het col lege van B. en W. van de gemeente Kruiningen, ringpredikanten en nog ver scheidene genodigden. De Schriftlezing was uit Romeinen 11 2536. „Want uit Hem en door Hem en tot Hem zijn alle dingen; Hem zij de heerlijkheid tot in eeuwigheid". Over dit vers preekte Ds.t Bronsgeest voor de laatste maal als predikant te Hansweert. Op verzoek van de scheidende predikant werden er geen toespraken gehouden. Na het uitspreken van de zegen zong de gemeente de pre dikant Gezang 117 toe. Na de kerk dienst hadden allen de gelegenheid om van Ds. Bronsgeest en zijn echtgenote Benoeming. Dhr. J. C. van Houte, klerk ter ge meentesecretarie van Krabbendijke, is benoemd tot adjunct-commies ter ge meentesecretarie alhier, zulks met in gang van 1 januari 1964. Bazaar voetbalvereniging. De voetbalvereniging „Rillandia" heeft zaterdag een bazaar gehouden in de ga rage van dhr. Leendertse. Er was een flinke belangstelling. Diverse artikelen waren te koop en niet te vergeten het rad van avontuur, dat ook weer volop draaide. Het Latig saldo is bedoeld om de verlichting van het sportveld te ver beteren. Op zaterdag 23 november a.s. zal er nogmaals gelegenheid zijn een be zoek te brengen aan deze bazaar. Huldiging. De wachtmeester le klas dhr. Ch. Verheyden uit Rilland-Bath en twee burgers uit Huibergen, de gebroeders A. en L. van Wezel, zijn maandagmiddag gehuldigd in het hoofdgebouw van de vliegbasis Woensdreeht vanwege hun moedig gedrag tijdens een vliegongeluk in juli van dit jaar. Een straaljager van de gecombineerde Nederlands-Belgische vliegopleiding, bemand door kapitein J. L. Looysen uit Hoogerheide en de leer ling-vlieger luitenant J. C. Wisbecq uit Brasschaet (B.) stortte neer in de bos sen rond Huibergen. Het waren dhm. v. Wezel en wachtmeester Verheyden, die het onfortuinlijke tweetal met gevaar voor eigen leven uit het toestel wisten te redden. Namens de chef-luchtmacht- staf, de luitenant-generaal H. P. Ziel- stra, bood de commandant van de vlieg basis Woensdreeht, kolonel J. H. Cop- pens de redders een oorkonde aan. Te vens ontving elk van het drietal een ge schenk. De huldigingsbijeenkomst werd o.a. bijgewoond door familieleden van de redders, militaire autoriteiten en de burgemeesters van Huibergen en Ril land-Bath. Vergadering Plattelandsvrouwen. De afd. Rilland-Bath van de Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen vergaderde dezer dagen onder leiding van de presidente mevr. Kamps-Visser. Behalve een groot aantal leden kon ze nog een welkom toeroepen aan de alom bekende spreekster Aimee van Tricht en haar assistente mevrouw Muntinga. Aimee van Tricht, journaliste van be roep en schrijfster van kinderboeken, woont sedert elf jaar in Rome en komt jaarlijks naar Nederland om gedurende een paar maanden tientallen lezingen te houden. Op boeiende wijze vertelde ze van haar ontmoetingen met beroemde persoonlijkheden.v Hieronder waren o.a. wijlen Koningin Astrid van België, Ko ningin Frederica van Griekenland, de drie laatste pausen, Gina Lollobrigida en Renate Tebaldi. Mevr. Muntinga as sisteerde de spreekster door het verto nen van een groot aantal prachtige dia's. Aan het eind van de vergadering dank te de presidente beide dames voor het geen was besproken en gezien. Er wer den weer verscheidene nieuwe leden ge boekt. Hoog bezoek. Op 27 november a.s. zal de ambassa deur van Iran in Nederland en mevrouw Zohier een bezoek aan Zeeland brengen. Begonnen wordt met in de morgen het laboratorium van het Koninklijk Kweek- bedrijf en Zaadhandel D. J. van der Ha ve N.V. te Rilland-Bath te bezoeken, waarna 's middags een bezoek zal ge bracht worden aan de Kon. Mij „De Schelde" N.V. te Vlissingen. Des mid dags zal de ambassadeur in hotel „Ko renbeurs" te Goes vertegenwoordigers van organisaties en het bedrijfsleven ontvangen, die-hebben bijgeedragen aan de aktie „Dousadj?', om deze persoonlijk te bedanken. De dag wordt besloten met een diner, dat wordt aangeboden door de Commissaris der Koningin in Zeeland en mevr. De Casembroot. Daar bij zullen mede vertegenwoordigers^van het bedrijfsleven in Zeeland aanzitten. Voetbal. Waarde I kreeg zaterdag Zaamslag op bezoek. In het begin ging de strijd gelijk op, hoewel Zaamslag sterker was dan Waarde. De ruststand was 11. Na de rust bleef de stand lang hetzelfde, maar tegen het einde wist Zaamslag toch door te breken en nog twee maal te scoren, zodat Waarde twee kostbare puntjes verloren zag gaan. Uitslag 13. Opbrengst collecte. De klaprooscollecte ten bate van de Oorlogsgravenstichting bracht alhier op 61,16. Meisjesclub tijdelijk stop. De meisjesclub „Martha" zit op het ogenblik zonder leidster, zodat het be stuur besloten heeft de vergaderingen stil te leggen. Een jubileum. De sinds 25 jaar in Kapelle gevestig de huisarts I. J. Risseeuw is zaterdag middag bij zijn jubileumviering een spontane hulde bereid. Tijdens een in hotel |„De Zwaan" gehouden officiële bijeenkomst, belegd door een initiatief comité onder leiding van dokter H. W. ter Haar, gaven verschillende sprekers uiting aan hun gevoeléïis van waarde ring over het werk van de nog altijd praktizerende geneesheer. De dank werd niet alleen met goede woorden onder streept, ook de vele aangeboden ge schenken en bloemstukken, leverden als stille getuigen daarvan het bewijs. Dat dokter Risseeuw met zijn echtgenote in deze kwart eeuw geziene figuren zijn geworden, was te bemerken aan de gro te stroom van cliënten en oud-patiënten die de receptie hadden aangegrepen om hun gelukwensen aan te komen bieden. Dokter H. P. van Maanen uit Heinkens- zand, die als eerste namens de afdeling Noord- en Zuid-Beveland van de Kon. Ned. Mij. tot bevordering van de genees kunst het woord voerde, bood de jubi laris een zilveren kandelaar aan als symbool van het licht dat altijd in een dokterspraktijk brandende moet zijn. In zijn symbolische toespeling betrok hij mevr. Risseeuw-de Zeeuw als de dra ger van de kandelaar en de dokter als de brandende kaars. Namens de pa tiënten de praktijk van dokter Ris seeuw omvat een achttal dorpen voerden verschillende personen 't woord. Voor Kapelle werd het woord gevoerd door dhr. J. Westveer, voor Biezelinge was dat dhr. M. Sinke, terwijl J. de Puit als vertegenwoordigster optrad van Kattendijke. Namens alle patiënten en cliënten uit de praktijk overhandigde mej. De Puit de jubilaris een autoradio, terwijl dhr. C. Otte uit Wemeldinge de eerste door dokter Risseeuw als baby ter wereld gebracht een Franse en cyclopedie aanbood. Mevr. H. M. Eck- hardt-Visser en mevr. N. Reijnhout- Kooman spraken namens de patiënten uit 's-Gravenpolder, waarbij aan mevr. Risseeuw een gouden polshorloge werd overhandigd. Een felicitatie vanuit Hansweert richtte mevr. P. Kuzee-Traas Mijnhqrdt's Zenuwtabletten terwijl voor Wemeldinge als woordvoer ster mevr. E. Haverhoek-van Kleunen optrad. Namens de plaatselijke afdelin gen van het Groene Kruis en het Rode Kruis, waarvan dokter Risseeuw co lonnecommandant is, sprak tenslotte de heer C. Traas uit Biezelinge. Nadat de jubilaris een dankwoord had gesproken was er gelegenheid tot recipiëren. Hier van werd zo'n ruim gebruik gemaakt, dat de ruime zaal, die een feestelijke entourage had gekregen van aangeboden bloemstukken, haast te klein was om de stroom van felicitanten te herbergen. Voetbal. De enige wedstrijd die „Kapelle" za terdag kreeg te spelen, was die van het eerste elftal uit tegen Nieuwland. Het elftal, dat wederom met enkele inval lers van huis moest, kon het tegen de Nieuwlandse ploeg niet bolwerken. Tien minuten voor het einde kon Nieuwland pas het winnende doelpunt aantekenen. Ze bracht hiermede definitief de stand op 54. Chr. Jongensclub kampt met gebrek aan leiders. De christelijke jongensclub „Immanu- el" te Biezelinge kampt met grote moei lijkheden. Er is een tekort aan leiders, waardoor het voortbestaan van de club wordt bedreigd. Er is een noodkreet tot de gemeente gericht, waarbij gehoopt wordt dat er onder de oud-C.J.V.'ers en kelen bereid gevonden zullen worden, het leiderschap op zich te willen nemen. De club, die momenteel 12 leden telt, is een onderafdeling van de-nC.J.V. „Jehova Nizzi". Ze bestaat al meer dan 50 jaar. Nog nimmer in de geschiedenis van de club is de toestand zo kritiek geweest als nu. Als er dan ook op korte termijn geen oplossing gevonden zal worden, zal de club per december aanstaande opge heven worden. Er is momenteel nog één leider die zich met het clubwerk bezig houdt. Deze kan slechts eenmaal in de vier weken leiding komen geven. Dit is onvoldoende, want elke zondagavond komen de jongens bij elkaar. Een stukje christelijk jeugdwerk te Biezelinge is hiermede op de wip van al of niet liqui deren komen te staan. Benoeming diaken. Tot diaken bij de Ned. Herv. Kerk te Biezelinge is dhr. A. W. Gijzel benoemd. Dhr. Gijzel heeft zijn benoeming aan vaard. Hij zal de plaats innemen van de zich niet meer herkiesbaar stellende W. Bierens. Oogstcollecte voor Kinderzorg. In Biezelinge is de jaarlijkse inzame ling gehouden (oogstinzameling) voor de Stichting „Kinderzorg" te Middel burg. De opbrengst bedroeg 50 kisten appelen en peren, 16 kisten aardappe len, 4 kisten groenten, 10,aan gif ten én verder kledingstukken, zilverpa pier, capsules, enz.

Scheldebode | 1963 | | pagina 2