lekker en gezond oo BAAYENS IV OÜCIIL ^pgs*g Pracht handen YERSEKE De speciaalzaak voor Uw BRIL WEMELDINGE RILLAND-BATH KRUININGEN HANSWEERT WAARDE K APELLE-BIEZELIN GE Rijkspostspaarbank. Aan het kantoor Yerseke van boven genoemde bank werd gedurende de maand oktober ingelegd 29.044,64 en terugbetaald 23.112,60. Voor het kantoor Kruiningen waren deze bedragen resp. 24.697,17 en 22.539,38. Coöp. Raiffeisenbank „Yerseke". Bij haar afdeling spaarbank werd in de maand oktober 1963 ingelegd 282.873,97 terugbetaald 163.451,95 meer ingelegd 119.422,02 Gedurende deze maand werden er 53 nieuwe boekjes uitgegeven. Vaardigheidsproeven V.Z.O.S. A.s. zaterdagmiddag zullen een groot aantal meisjes en jongens aspirantleden van onze plaatselijke gymnastiekvereni ging „V.Z.O.S." de examens afleggen voor het vaardigheidsdiploma „Gymna stiek" in de A- of B-klasse. De eisen hiervoor omvatten een voorgeschreven oefening aan alle tumtoestellen, paard- springen en een vrije oefening. De wis selbekers die voorgaande jaren werden uitgereikt aan diegenen die bij deze exa mens de meeste punten wisten te be halen zijn door het bestuur voor deze vaardigheidsproeven niet meer beschik baar gesteld, omdat het doel van deze vaardigheidsproeven streeft naar een goede lichamelijke opvoeding voor elk meisje en jongen, terwijl men dus een maal per jaar examen kan afleggen in diverse klassen om te trachten het zo fel begeerde vaardigheidsdiploma te be halen als bewijsstuk dat men een goede gymnastische vaardigheid bezit en li chamelijke opvoeding heeft genoten, wat dus de hoofdzaak is. De wisselbekers zullen zeer waarschijnlijk t.z.t. in een andere wedstrijd beschikbaar worden gesteld. Meisjes en jongens, doe je best, veel succes en een gezellige sportieve middag toegewenst. Volgende week is het de beurt van de dames- en heren leden, waarop we in ons volgend num mer nog nader hopen terug te komen. V oetbaJiiieuws. In de uitwedstrijd tegen R.C.S. moest Yerseke I de punten in Souburg laten. Met 31 werd van deze oude rivaal verloren. Yerseke II nam de halve winst mee uit Lewedorp, 11. Yerseke III bracht de uitwedstrijd tegen Wolfaarts- dijk tot een goed einde; met 42 werd gewonnen. Yerseke B won met 31 van Wemeldinge B. Zondag ontvangt Yerseke I Koewacht, Yerseke II speelt vooraf tegen Middel burgse Boys. Yerseke III krijgt zater dag Wemeldinge op bezoek. Judo. Vorige week slaagde voor Judo onze jeugdige dorpsgenote Elly Danker, die nu de oranjeband mag dragen. Proficiat! Gevonden voorwerpen. Op het politiebureau kunnen de vol gende gevonden voorwerpen worden af gehaald: Een groene jongensbroek met borstklep, merk Havep, maat 6; een zil veren gulden; een hoes voor een para- pluie; een zwarte dameshandschoen; een zijden sjaal; een muntbiljet van 2,50. Op het gemeentehuis is als gevonden aangegeven een wit-bruin hondje. Aantal baden badhuis. In de maand oktober werden in het badhuis aan de Bemhardstraat in to taal 826 baden genomen en wel 595 door volwassenen en 231 door kinderen. Auto van de dijk. Maandagmorgen reed een personen wagen bestuurd door dhr. V. door tot nog toe onopgehelderde oorzaak van de Zanddijk af. De bestuurder kwam er zonder letsel af, de wagen werd ernstig beschadigd. Gevonden voorwerpen. Gevonden een paar sokken en een hoofddoek. Inlichtingen ter gemeente secretarie. Postkantoor. Op het postkantoor alhier werd in de maand oktober aan spaargelden gestort met 181 inleggingen 21.551,27 en te rugbetaald met 47 betalingen 26.606,78. In dezelfde periode werd 1 nieuw boek je uitgereikt. Wandeltochten. Zaterdagmiddag werd een wandeltocht gehouden, waarbij over een afstand van 5 en 10 km werd gewandeld. Hiervoor was een grote belangstelling. De op brengst was bestemd voor „Sport steunt Zonneveld". Bij aankomst aan de kom der gemeente werden de wandelaars op gewacht door de muziekvereniging O. K.K. met- de jeugddrumband, waarna een mars door het dorp werd gemaakt. Na afloop werd in het C.J.V.-gebouw een film vertoond over de wandelsport. Coöp. Boerenleenbank. Bij de Coöp. Boerenleenbank alhier werd in de maand oktober aan spaar gelden gestort tot een bedrag van 206.636,64 en terugbetaald tot een be drag van 120.187,09. Het saldo aan het eind der maand bedroeg 4.487.972,57. Er werden in oktober 34 nieuwe boek jes uitgereikt. Vergadering. In de dezer dagen gehouden ledenver- 1 gadering van de toneelvereniging U.D.I. werd het winterseizoen besproken. Be- j sloten werd het toneelstuk „De Olden- hoeve" te gaan instuderen en dit in de winter voor het voetlicht te brengen, j te remmen slipte zijwaarts, waardoor een aanrijding niet kon worden voorko men en die aanzienlijke materiële scha de ten gevolge had. Zaterdagmorgen 10.15 uur was door het niet voorsorteren van onze vroegere dorpsgenoot dhr. M. A. K. met zijn auto komende uit de richting Bergen op Zoom nabij het inrijpunt RijkswegBurgem. Elenbaasstraat de oorzaak van het twij felen van de hem achteropkomende auto bestuurd door H. P. de J. uit Rotter dam, waardoor deze plotseling remde en tengevolge daarvan na enige buite lingen in de naast de Rijksweg gelegen sloot terecht kwam. De fonkelnieuwe auto werd aanzienlijk beschadigd. De bestuurder kwam er zonder noemens waardig letsel goed vanaf. Voorlichtingsavond Ë.M.F. „Dordt". Woensdagavond j.l. had de E.M.F. „Dordt" in Ons Dorpshuis een voorlich tingsavond georganiseerd met het doel contacten te leggen voor werving per soneel (meisjes) i.v.m. de oprichting van een wikkëlatelier. Na een kort openings woord door dhr. D. Nouwt, hoofd van het Gew. Arbeidsbureau alhier, die er z'n voldoening over uitsprak dat ditmaal niet getracht zou worden arbeidskrach ten te werven voor fabrieken buiten on ze woonplaats, doch dat het nu ging om jonge arbeidskrachten te werven welke in eigen gemeente kunnen worden te werk gesteld, zette dhr. De Bruijn, per- seneelschef van de E.M.F. „Dordt" het doel van deze voorlichtingsavond uit een. Hij begon met de voorgeschiedenis der oprichting van de fariek te Dordt nu ruim 50 jaar geleden. Toen na de tweede wereldoorlog de fabriek, welke geheel berooid en beroofd uit de handen der bezetters kwam en waarvan niets was overgebleven dan een uitgeleefd ge bouwencomplex en de arbeidskrachten welke er voorheen hun werk hadden ge vonden weer op poten werd gezet, bleek alras dat moest worden omgezien naar ander terrein, wat gevonden werd in Ruckfen. De fabrikage van grote mo toren vindt plaats in Dordrecht, terwijl in Ruckfen, waar 130 arbeidskrachten zijn te werk gesteld, de z.g. serie draai stroommotoren worden vervaardigd. Ge zien de omvang van het bedrijf en de vraag naar motoren waarvan de E.M.F. er 30.000 per jaar aflevert over de ge hele wereld, bleek het noodzakelijk dat uitbreiding met- een wikkelatelier moest behoorden 938 geladen motorschepen van 608.831 ton, 114 geladen sleepsche pen van 206.570 ton, tevens 121 ledige motorschepen van 109.333 ton en 9 le dige sleepschepen van 10.843 ton, alle van België. Eveneens behoorden tot de rijnvaart 680 geladen motorschepen van 446.956 ton, 47 geladen sleepschepen van 66.149 ton, alle naar België. In nationa liteiten waren de schepen verdeeld in 4.845 Nederlandse, 2.172 Belgische, 371 Duitse, 342 Franse, 249 Zwitserse, 7 Oostenrijkse, 2 Engelse, 1 Deens en 12 Poolse schepen. In de maand oktober passeerden er 262 schepen meer dan in de maand daarvoor. Per dag passeerden er gemiddeld 258 schepen. Behoud van Uw tanden. 75ct-f1r Roken door de jeugd. Dezer dagen kreeg de burgemeester een brief van een 17-jarige inwoner, die hem wees op het gevaar van roken door de jeugd. Het was deze jongeman op gevallen dat kinderen van 7 tot 12 jaar regelmatig sigaretten roken en dit blijk baar heel normaal vinden. Hij wees daarbij op het gevaar voor hun gezond heid en vroeg de burgemeester hier iets tegen te gaan doen. Laat de jeugd blij zijn een goede gezondheid te hebben en deze niet verliezen door al zo jong te gaan roken, aldus de briefschrijver. Hij heeft gelijk en zelfs meer dan dat, dat vindt de burgemeester ook, maar wat kan hg hier tegen doen dan de ouders en onderwijzers vragen dit de kinderen te verbieden en hen er op te wijzen dat roken slecht is voor hun gezondheid. Een waarschuwing die wij van harte onder steunen. Roken is zeker voor kinderen een slechte zaak. Nog een bericht over de jeugd. Wij vernamen deze week van de zij de van gemeentewerken dat men slechte ervaringen heeft met de jeugd in de Bemhardstraat en omgeving. De boom pjes die daar in het trottoir waren ge plaatst zijn door de jeugd totaal ver nield, zo zelfs dat men al een aantal heeft moeten uitdoen. Ook de resteren de zal men nu moeten verwijderen. Dit is wel heel erg en pleit niet voor de jeugd uit deze buurt. Ook de ouders gaan hier niet vrijuit. Wij vernamen on langs dat ook het bestuur van het Groe ne Kruis regelmatig klachten heeft over vernielingen aan het wijkgebouw, zoals ruiten ingooien enz. en zich al eens met een schrijven tot de buurtbewoners heeft moeten wenden. Wij begrijpen alleen niet hoe dit allemaal nog mogelijk is in deze tijd. Overal tracht men de omge ving te verfraaien en mooier te maken, in de Bemhardstraat stelt men daar blijkbaar geen prijs op. Jammer voor zo'n mooie straat. Bejaardenmiddag. Woensdag werd in het Jeugdgebouw aan de Dorpsstraat een middag aan de bejaarden van Wemeldinge aangeboden, die werd verzorgd door de afd. Wemel dinge van Het Groene Kruis. Het hoofd programma was het vertonen van dia's met causerie door Zuster van Nunspeet, die de bejaarden op een bijzonder boeien de wijze wist te bereiken. Ook werden er dia's vertoond van de kerstmiddag en St.-Nicolaasmiddag uit eigen gemeen te, zodat men zichzelf op het doek kon waarnemen, hetwelk bijzonder leuke re- akties opriep. Hopenlijk is dit een sti mulans voor andere plaatselijke vereni gingen om ook zo'n middag voor onze bejaarden te organiseren. Besturen, weet dat dit door de bejaarden op hoge prijs zal worden gesteld. Het Groene Kruis dat de spits afbeet heeft mooie herinne ringen aan deze middag, die prima is ge slaagd. Verkoping. Woensdag werd in hotel Smits door notaris J. C. Kram te Kapelle verkocht t.v.v. mej. K. Neels alhier het woonhuis aan de W. Kanaalweg no. 57. Hoogste inschrijver was dhr. Joh. de Schipper voor de som van 6500,die tevens koper werd voor hetzelfde bedrag. In middels werd de woning doorverkocht aan dhr. D. W. den Herder alhier. Kerkconcert. In de Hervormde kerk alhier wordt zaterdag 9 november een concert ge geven. Medewerkenden zijn het Zuid- bevelands dubbelkwartet onder leiding van Daan Manneke. Het kwartet zal werken zingen uit de oude Duitse en Italiaanse koorliteratuur en een tweetal werkjes van Anton Bruckner. Verder treedt het Brabants kopertrio op, trom pet, hoorn en trombone. Het trio zal onder meer blaasmuziek uit de zeven tiende eeuw uitvoeren en het diverti mento voor koper en orgel van Daan Manneke. De organiste van de kerk, Marie Kok, zal een drietal orgelsoli spe len. Gevonden en verloren voorwerpen. Bij de Rijkspolitie ter plaatse zijn als verloren voorwerpen opgegeven: Een leesbril met gouden montuur en een paar regenpijpen. Eventuele vinders worden verzocht hiervan aangifte te doen op het bureau der Rijkspolitie, Burg. Voge laarstraat. Bij mej. Janny Gijssen, Schoolstraat 9, zijn inlichtingen te bekomen over een door haar gevonden zwarte (rechtse) dameshandschoen. Bij J. C. Stroosnijder is gevonden een jong angora poesje. Het adres is Slotstraat 14. Het verkeer. Vrijdagmorgen 9.30 uur had ten gevolge van een nat wegdek op de hoek SlotstraatBurgem. Elenbaasstraat een aanrijding plaats tussen een bestelauto bestuurd door W. J. de B. alhier en een personenauto bestuurd door C. J. G., eveneens alhier. W. J. de B. die trachtte worden gevonden. Kruiningen bleek daartoe de meest gunstige plaats te zijn gezien ligging, aan- en afvoer. De volle medewerking van het gemeentebestuur heeft er toe geleid dat de beschikking kon worden verkregen over de houten noodschool bij de o.l. school aan de Voorhoute, v/h uloschool. Nadat door de vele aanwezigen diverse vragen werden gesteld over arbeidstijd, sociale voor zieningen en beloning, welke zeer gun stig blijken te zijn, werd door de aan wezige heren der E.M.F. persoonlijk contact gelegd met de meisjes of hun ouders. Dat er reeds resultaten werden geboekt moge blijken uit het feit dat (voorlopig) reeds 10 meisjes werden aangenomen (behoudens de uitslag der medische keuring welke in Dordrecht zal worden gedaan). Ook werden vele aan- vraagfoldertjes door bezoekers meege nomen voor nader persoonlijk contact hetzij van meisjes welke eerst met him ouders moeten overleggen, hetzij van ouders welke eerst met hun dochters willen overleggen. Dit wikkelatelier, wat als startdatum 25 november beoogt, zal worden geleid door dhr. S. van Dam, fabriekschef uit Ruckfen, terwijl mej. J. G. M. Frangoys uit Rilland-Bath als cheffin, welke daartoe reeds een oplei ding in Dordt ontvangt, zal optreden. We wensen de E.M.F. „Dordt" proficiat en hopen dat dit wikkelatelier ook voor Kruiningen een groot succes mag wor den. Spaarbank. Bij de spaarbank van de Coöp. Boe renleenbank „Kruiningen" werd in de maand oktober 1963 ingelegd 318.902,45 uitbetaald 338.976,98 meer uitbetaald 20.074,53 Het saldo per ultimo oktober bedroeg 10.504.534,39. Er werden in dezelfde periode 22 nieuwe boekjes uitgereikt. Voetbal. Het tweede elftal van de v.v. „Hans- weertse Boys" wist de uitwedstrijd te gen „Cortgene" niet tot een overwin ning te brengen. Ze keerden met een 21 nederlaag terug. Het eerste bracht het er beter af en wist de lastige uit wedstrijd tegen „Renesse" met 32 te wihnen. Met deze overwinning hebben de Boys zich wat vaster in de kopgroep genesteld- Scheepvaartbeweging. In de maand oktober passeerden er het kanaal door Zuid-Beveland 8.001 schepen van 4.359.823 ton. Hiervan wa ren 5.305 schepen van 2.966.420 ton ge laden en 2.696 schepen van 1.393.403 ton waren ledig. De geladen schepen beston den uit 4.973 motorschepen van 2.552.484 ton, 316 sleepschepen van 408.010 ton en 16 coasters van 5.896 ton. De ledige schepen bestonden uit 1.913 motorsche pen van 1.111.965 ton, 226 sleepschepen van 266.296 ton en 14 coasters van 5.125 ton. Tevens passeerden er 529 sleepbo ten, welke een gezamenlijke tonnage hadden van 9.722 ton. Tot de rgnvaart Gewijde muziek in de kerk. Zondagavond 10 november zal in de Herv. kerk gewijde muziek en zang ten gehore worden gebracht. Het initiatief is uitgegaan van de muziekvereniging „Rillandia", die in het verleden op zon dagavonden wel meer gewijde muziek lier horen in de openlucht. In samen werking met de plaatselijke koren zal een zeer afwisselend programma worden gebracht. Medewerking verlenen o.a. „Rillandia", de chr. gemengde zangver eniging, het Zuidbevelands dubbelkwar tet, het r.-k. Parochiekoor, solisten uit „Rillandia", een zangsoliste, de orga nisten Dansen en Manneke en de har piste Nicolette de Voogd. Ook samen zang, begeleid door „Rillandia" en orgel. De toegang is vrij, doch er zal een col lecte worden gehouden ten bate van de pastoriebouw. Opbrengst collecte. De Zeeuwse collecte heeft in deze ge meente 601,80 opgebracht. Voetbal. Rillandia II trok zaterdag naar Ar- nemuiden II. De match werd gewonnen door Arnemuiden met 51. Rillandia III speelde op eigen veld tegen A.Z.V.V. III. Deze wedstrijd eindigde in gelijk spel, n.l. 33. Raiadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam don derdagavond 31 oktober j.l. in vergade ring bijeen. Wethouder M. A. Frangoys was wegens ziekte verhinderd deze ver gadering bij te wonen. Onder de inge komen stukken bevond zich een ver zoek van de Oranjevereniging „Juliana" om een subsidie van 1500,in de kosten van de viering van het 150-jarig bestaan van het Koninkrijk der Neder landen. Besloten werd om in zoverre aan het verzoek van de Oranjevereniging tegemoet te komen, dat aan alle school kinderen een fraaie herinnerings-wand- tegel beschikbaar wordt gesteld. Tevens werd een bedrag van 100,beschik baar gesteld voor de aankoop van prij zen voor een te organiseren tekenwed strijd. Een verzoek van de ambtenaar ter secretarie A. J. Schuit om ontslag als ambtenaar van de burgerlijke stand der gemeente wegens vertrek naar el ders, werd ingewilligd. Aan het comité „St.-Nicolaasfeest Ouden van Dagen te Bath" werd vervolgens een subsidie toe- kend van 100,Besloten werd ver volgens om de in ernstig verval zijnde molen te restaureren. De kosten van de ze restauratie zullen 34.904,08 bedra gen. Hierin zal door het Rijk met 40 en door de Provincie met 20 worden bijgedragen. Dhr. J. Walraven achtte het niet verantwoord om zo'n groot bedrag aan de molen te besteden en stemde dan ook tegen. Vastgesteld werd een nieu we, meer gedetailleerde, gemeenschappe lijke regeling voor de reinigingsdienst, aangegaan met de gemeenten Krabben- dijke, Kruiningen, Waarde, Wemeldinge en Yerseke. De verordening op de ge meenschappelijke keuringsdienst van slachtdieren en van vlees werd gewij zigd, met dien verstande, dat met in gang van 1 april 1964 de z.g. „invoer keuring" mogelijk zal zijn. Aangezien de geldende tarieven voor het keuren van slachtdieren en van vlees in de keu ringskring Kruiningen, waartoe ook Ril land-Bath behoort, te laag blijken te zijn om de kosten van de dienst te dek ken, besloot de raad tot verhoging van deze tarieven over te gaan. De rekening der gemeente en die van het gemeente lijk woningbedrijf over het dienstjaar 1961 werden door de raad voorlopig vastgesteld. De gewone dienst van de gemeenterekening geeft aan inkomsten aan een bedrag van 1.176.827,62 en aan uitgaven 1.170.688,04. De kapitaal- dienst vermeltd aan inkomsten en uit gaven respectievelijk 5255.528,60 en 5.547.064,04. De rekening van baten en lasten van het woningbedrijf vermeldt zowel aan baten als aan lasten een be drag van 265.016,34. De rekening van kapitaalsinkomsten en -uitgaven van dat bedrijf geeft aan beide zijden een be drag van 88.569,70. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over ge noemd jaar, aangevende aan inkomsten en aan uitgaven een bedrag van 17.711,52 werd door de raad goedge keurd. Nadat door de raad nog enige tijd werd gediscussieerd over de wense lijkheid van het invoeren van een sys teem van prestatiebeloning, waaromtrent de voorzitter tenslotte nader rapport zou doen uitbrengen, werd deze verga dering gesloten. Voetbal. Waarde I kreeg zaterdag Oostkapelle op bezoek. In 't begin kon Waarde niet in zijn spel komen. Al spoedig stond Oostkapelle met 0-2 voor. Voor rust wist Waarde de stand op 12 te brengen. Waarde had veel hinder van de zon in het gezicht; dat kwam na de rust wel uit, want nog driemaal scoorde Waarde en won zodoende deze wedstrijd met 42. Waarde II ging op bezoek naar Tern. Boys met 10 spelers en verloor met 30. een totaal van 14.484,85. Het aantal opnamen bedroeg 39 tot een bedrag van 11.138,31. Er werden vier nieuwe re keninghouders ingeschreven. Gevonden voorwerpen. Bij het groepsbureau van de rijkspoli tie werd aangifte gedaan van de volgen de gevonden voorwerpen, waarover in lichtingen zijn te bekomen. Dit zijn: Een leesboek, een regenpak, een kinder schoen, een sleuteltje, een regenbroek, twee huissleutels, een stopmes, een sjaal, een portemonnee met inhoud en een kin derpistool. Jonge Kerkbijeenkomst. In het gebouw „Obadja" hield de Jon ge Kerkgroep een van haar periodieke bijeenkomsten. De leiding was in handen van jeugdouderling J. Ruissen, die ook de bijbelinleiding verzorgde. Na over het gesprokene van gedachten te hebben gewisseld, werd de avond verder gevuld met een ontspanningsprogramma dat werd verozrgd door dhr. P. Snoep. Benoeming organist. In de vaktaure wegens overlijden van dhr. J. Bierens is tot organist van de Ned. Herv. gemeente te Biezelinge be noemd dhr. Jac. Eversdijk Pzn. te Ka pelle. en nimmer ruw of schraal T,t""''5" Hamea-Gelei Rijkspostspaarbank. Bij het kantoor van de rijkspostspaar bank te Kapelle werd over oktober een spaaroverschot geboekt van 3346,54. Er werden 157 ï'nleggingen gedaan tot Voetbal. Het tweede elftal, dat zaterdagmid dag de strijd aanbond tegen Spui II, wist tot een drukke score te komen. Met niet minder dan 61 werd Spui versla gen. De A-junioren, die op bezoek gin gen bij Rillandia A I, volgden het voor beeld van hun oudere broers niet. Zij verloren met 31. Anders was het weer gesteld met het B-talftal, dat op bezoek ging naar Wolf aartsdijk. Hier prikten de Kapelse voorwaartsen zesmaal door het doel tegenover Wolfaartsdijk slechts tweemaal. Postduivententoons telling De postduivenhoudersvereniging O.W. T.B. te Kapelle gaat weer een post- duivententoonstelling organiseren. Dit zal zijn op 3 en 4 januari. Dit werd be sloten tijdens de in hotel „De Zwaan" gehouden najaarsvergadering. Voorzit ter A. A. van Driel memoreerde op deze vergadering, dat het ondanks het slech te weer toch een geslaagd vluchtseizoen was. Op deze vergadering werden ook de prijzen uitgereikt van de vliegkampi- oenschappen. Korfbal. De enige wedstrijd die Elto zaterdag moest spelen was een wedstrijd van het eerste twaalftal tegen het Souburgse Animo II. De ontmoeting had op eigen terrein plaats. Elto beschikte over de beste papieren en versloeg Animo met 64. Gemeente Kapelle heeft sluitende begroting. De gemeente Kapelle heeft wat de ge wone dienst betreft voor 1964 een slui tende begroting. Aan inkomsten en uit gaven geeft ze een totaal aan van 995.783,33. De kapitaaldienst sluit met een nadelig saldo van 584.732,33. De inkomsten van de kapitaaldienst worden geraamd op 5.146.845,09 en de uit gaven op 5.731.577,42. In de gewone dienst is een reservepost opgenomen van 30.000,Donderdagavond werd de raad de begroting aangeboden. In een korte toelichting wees burgemeester H. G. van Suijlekom op de sterke financi ële positie van de gemeente. Wat de fi nanciële verhouding tussen rijk en ge meente betreft, wordt als een gelukkige omstandigheid aangemerkt, dat met in gang van het dienstjaar 1964 de z.g. limietkorting is vervallen. Dit brengt de gemeente een geldelijk voordeel op van 18.000,De uitkeringen uit het ge meentefonds zullen voor 1964 een aan zienlijke stijging laten zien. Wat het personeel betreft, wordt opgemerkt, dat het aantal ambtenaren voor secretarie bezetting aan de lage kant is. Het per soneel van gemeentewerken heeft enige verruiming ondergaan. Ter opvoering van de bekwaamheid en het verzekerd zijn van doelmatige hulp met betrek king tot de brandweer, is een nauwere samenwerking ontstaan met de gemeen ten Wemeldinge, Yerseke en Kruinin gen. Er zal een beraad plaatsvinden over de maatregelen die er genomen dienen te worden tot verbetering van de kwa liteit van het brandweermateriaal. De voorziening in woningbehoefte baarde de gemeente zorgen. Ondanks het .feit dat de gemeente voldoende perspectieven biedt v.oor .een snelle bevolkingsuitbrei ding, kan slechts een geringe toename worden geconstateerd. Gebrek aan hui zen wordt als voornaamste reden aan gemerkt. Deze omstandigheid betekent tevens een niet te verwaarlozen rem bij een verdere noodzakelijke uitbouw van het plaatselijk bedrijfsleven. Naast dringende wenselijkheid over het be schikken van woningen voor nieuwe ar beidsplaatsen, zal aandacht worden ge schonken aan de komende sanerig voor al met betrekking tot de kern Biezelin ge. B. en W. streven er naar op korte termijn een plan hiertoe de raad aan te bieden. De plankosten hiervoor zijn ge raamd op 3.000,Het komende jaar mag een voortzetting van uitvoering van kapitaalswerken worden verwacht. Op het plan van uitvoering staan het bouw rijp maken van een gedeelte van „Bru- elis", waaronder ook vergroting van de pompcapaciteit rioolgemaal Vroonland- seweg; verbetering materiaal brand weer; voltooiing riolering Schore waaronder begrepen het gemeentelijk aandeel in de aanlegkosten rioolgemaal Hansweert en de bouw van een aula op de begraafplaats te Kapelle, alsmede de aanleg van een parkeerplaats. De thans onderhanden zijnde rioleringswer ken zullen spoedig voltooid zijn. Een be gin zal waarschijnlijk ook gemaakt wor den met de aansluiting van onrendabele percelen op het elektriciteitsnet. Ver wacht wordt, dat beplanting en verdere

Scheldebode | 1963 | | pagina 2